2017-07-25   18:55:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl. 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Tullberg  2000    705  25.95        52.69   
  Sigma Swim Birkerød  52.03                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    688  25.66        53.12   
  Gentofte Svømme Klub  52.40                 
                     
Jakob Juul  2000    687  25.70        53.14   
  Vejle Svømmeklub  53.14                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    671  26.11        53.58   
  Esbjerg Svømmeklub  52.11                 
                     
Pierre Høgenhaug  1999    670  25.94        53.60   
  Søllerød Svømmeklub  53.86                 
                     
Christian Holm Jørgensen  1999    667  26.17        53.68   
  Esbjerg Svømmeklub  52.81                 
                     
Alexander Eggers  1999    662  25.66        53.80   
  Sigma Swim Birkerød  55.30                 
                     
Andreas Vestergaard  1999    662  26.36        53.82   
  Vest-Brøndby  52.63                 
                     
William Textor Broch  2001    656  26.27        53.97   
  Lyngby Svømmeklub  54.64                 
                     
10  Simon Brixner  2000    655  25.76        54.00   
  Holbæk Svømme Klub  53.62                 
                     
11  Gustav Jørgensen  2000    653  26.19        54.05   
  Slagelse Svømmeklub  54.09                 
                     
12  Malthe Lindeblad  2001    651  25.98        54.11   
  DeltaSwim  55.46                 
                     
13  Lucas Bruun Strøbek  2001    650  26.09        54.13   
  Gentofte Svømme Klub  54.91                 
                     
14  Rasmus Udbye  2000    650  26.29        54.15   
  Horsens Svømmeklub  52.17                 
                     
15  Marius Rasmussen  1999    645  26.26        54.27   
  Svømmeklubben Syd  54.09                 
                     
16  Felix Lund  2001    645  26.02        54.29   
  Herlev Svømning  54.22                 
                     
17  Rasmus Steenberg  2000    644  26.12        54.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  53.88                 
                     
18  Mads Tornow Rasmussen  2000    640  26.19        54.41   
  Slangerup Svømmeklub  54.29                 
                     
19  Anton Borg Hjort  2000    636  26.35        54.52  Deltager ikke i finalen 
  Lyseng IF  54.71                 
                     
20  Emil Hedegaard  1999    633  26.47        54.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.43                 
                     
21  Jonas M. Jørgensen  2001    631  25.76        54.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.56                 
                     
22  William Houen  2001    630  26.56        54.72   
  Helsingør Svømmeklub  55.88                 
                     
23  Andreas Bui  2000    628  26.52        54.76   
  H2Odense  54.20                 
                     
24  Malthe Burgaard  2000    621  26.46        54.98   
  H2Odense  54.89                 
                     
25  Frederik O. Møller  1999    620  25.88        55.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.75                 
                     
26  Anton Borring Andersen  1999    619  26.95        55.03   
  Sigma Swim Allerød  55.90                 
                     
27  Matthias Bach Mikkelsen  2000    619  26.80        55.04   
  Kolding SK  55.69                 
                     
28  Markus Bøjsen  1999    612  26.70        55.25   
  Holbæk Svømme Klub  54.99                 
                     
29  Niels Paulli Sparholt  2000    611  26.58        55.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  55.74                 
                     
30  Matthias Hansen  2001    611  26.90        55.27   
  Slagelse Svømmeklub  55.59                 
                     
31  Simon Juul Henriksen  2001    610  27.06        55.29   
  H2Odense  56.97                 
                     
32  Mathias Vestergaard  2001    604  27.34        55.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.49                 
                     
33  Lukas Storm  1999    602  26.95        55.55  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.02                 
                     
34  Anders Vestergaard  2001    599  27.03        55.64   
  Aalborg Svømmeklub  55.83                 
                     
35  Christian Crone  2001    598  26.91        55.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  55.93                 
                     
36  Oliver Frølund  2001    597  26.63        55.69   
  Silkeborg Svømmeklub  56.53                 
                     
37  Chris Lund Rasmussen  2001    597  26.85        55.70   
  Viborg Svømme Klub  56.04                 
                     
37  Jens Sørensen  2001    597  27.06        55.70   
  Herning Svømmeklub  55.10                 
                     
39  Viktor Nysøe Rehling  2001    592  26.96        55.86   
  Farum Svømmeklub  56.38                 
                     
40  Tais Andkjær Kristensen  1999    591  26.69        55.88   
  Horsens Svømmeklub  55.40                 
                     
41  Magnus Lerche  1999    590  26.84        55.91   
  Aars Svømmeklub  55.69                 
                     
42  Roar Andersen  2001    590  26.53        55.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  56.93                 
                     
42  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    590  26.90        55.92   
  Herning Svømmeklub  55.23                 
                     
44  Jannick Hansen  2001    590  26.79        55.93   
  Sigma Swim Allerød  56.31                 
                     
45  Casper Eickhardt  1999    587  26.62        56.01   
  Esbjerg Svømmeklub  54.67                 
                     
46  Christoffer Weiss  2001    586  27.67        56.04   
  Gentofte Svømme Klub  56.85                 
                     
47  August Houborg  2001    584  26.67        56.11   
  Lyngby Svømmeklub  57.54                 
                     
48  Mads Toft  2001    582  26.84        56.17   
  Holbæk Svømme Klub  56.18                 
                     
49  Jens Riisgaard  2000    581  27.14        56.19   
  Silkeborg Svømmeklub  56.95                 
                     
49  Lawrence Langley  2001    581  27.18        56.19   
  Aalborg Svømmeklub  57.35                 
                     
51  Mads Ørsted Nielsen  1999    580  26.89        56.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  54.72                 
                     
52  Emil Blomgaard  1999    577  27.07        56.32   
  Roskilde Svømning  56.27                 
                     
53  Mathias Kjær Nielsen  2000    575  26.95        56.39   
  Haderslev Svømme Klub  56.99                 
                     
54  Hans Mølbak Petersen  2001    573  26.64        56.45   
  Greve Svømmeklub  58.51                 
                     
55  Nicolaj Løth Andersen  2001    572  27.06        56.49   
  Horsens Svømmeklub  56.32                 
                     
56  Rasmus Danielsen  2001    571  27.42        56.53   
  Køge Svømmeklub  56.84                 
                     
57  Philip Krogh Brønnicke  2000    570  26.80        56.57   
  Køge Svømmeklub  56.34                 
                     
58  Oliver Schiellerup  2000    569  26.41        56.59   
  Sigma Swim Birkerød  56.96                 
                     
59  Jonas Hansen  2001    567  27.27        56.65   
  Slagelse Svømmeklub  56.72                 
                     
60  Malthe Letting  2001    567  27.30        56.66   
  Farum Svømmeklub  57.32                 
                     
61  Mads Sørensen  2000    566  26.74        56.68   
  H2Odense  54.96                 
                     
62  Victor Kristensen  1999    563  27.09        56.79   
  Haderslev Svømme Klub  55.95                 
                     
63  Filip Bækgaard  2000    562  27.04        56.83   
  Herlufsholm Svømmeklub  57.22                 
                     
64  Alexander Rendlev  2001    561  27.67        56.87   
  Vallensbæk IF Af 1939  56.82                 
                     
65  Marius Nørgaard  2001    559  27.86        56.93   
  Aalborg Svømmeklub  57.21                 
                     
66  Nicklas Andersen  2001    556  27.56        57.02   
  Helsinge Svømmeklub  57.34                 
                     
67  Oliver Christensen  2000    556  27.11        57.03   
  Esbjerg Svømmeklub  57.11                 
                     
68  Magnus Løhr  2001    556  27.22        57.04   
  Herlufsholm Svømmeklub  57.99                 
                     
69  Magnus Aasberg  2001    555  27.72        57.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  57.63                 
                     
70  Mads Raaby Jensen  2001    553  26.90        57.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  56.00                 
                     
71  Simon Krøyer Svendsen  1999    548  27.28        57.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.11                 
                     
72  Frederik Bornemann  2001    547  27.84        57.33   
  Sigma Swim Allerød  57.43                 
                     
73  Lukas Jeppesen  2001    547  27.37        57.35   
  Erritsø Gymnastik Og IF  58.03                 
                     
74  Emil Tönshoff  2000    546  27.66        57.36   
  Helsingør Svømmeklub  57.49                 
                     
75  Oliver Aagaard Jeppesen  2001    545  27.83        57.41   
  Lyngby Svømmeklub  58.70                 
                     
76  Oliver Mølby  2001    544  27.86        57.45   
  Esbjerg Svømmeklub  56.09                 
                     
77  Benjamin Perruchon  2001    539  27.68        57.63   
  Haderslev Svømme Klub  56.25                 
                     
78  Christian L H Frederiksen  2001    536  27.82        57.74   
  Agfs Svømmeafdeling  56.11                 
                     
79  Boje Fokkink  2001    533  27.59        57.84   
  Svømmeklubben Grindsted  58.37                 
                     
79  Oliver Thor Sørensen  2000    533  27.85        57.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  56.54                 
                     
81  Victor Bendix Beiter  2001    529  27.28        58.00   
  Herlev Svømning  58.53                 
                     
82  Valdemar Kjærgaard  2001    527  27.87        58.05   
  Agfs Svømmeafdeling  58.30                 
                     
83  Magnus Funder  2001    526  27.91        58.08   
  Vejle Svømmeklub  57.48                 
                     
84  Casper Ramsdahl Sørensen  2000    525  27.74        58.13   
  Ringsted Svømme Klub  58.85                 
                     
85  Steffen Vesterø Uldal  1999    525  27.81        58.14   
  Haderslev Svømme Klub  57.39                 
                     
86  Oscar Fischer Kokholm  2000    524  27.86        58.16   
  Slagelse Svømmeklub  57.01                 
                     
87  Anders Nielsen  2001    522  27.68        58.25   
  Ringsted Svømme Klub  58.48                 
                     
88  Sebastian Møller Jürgense  2001    520  28.31        58.33   
  Odder Svømmeklub  57.66                 
                     
89  Nicolai Andersen  2001    518  27.56        58.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.13                 
                     
90  Frederik Clausen  2001    517  28.35        58.44   
  Hillerød Svømmeklub  59.28                 
                     
91  Jakob Grene  2001    511  27.77        58.64   
  Esbjerg Svømmeklub  57.84                 
                     
92  Lauge Bastian Maar  2001    511  27.85        58.66   
  Næstved IF  58.62                 
                     
93  Villads Bomholt Larsen  2001    510  28.08        58.68   
  Helsingør Svømmeklub  58.44                 
                     
94  Alexander Ravn Borch  2001    510  28.26        58.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.45                 
                     
95  Hjalte Lillevik Frost  2001    501  28.64        59.03   
  Svømmeklubben S 68  59.44                 
                     
96  Mads Frydenholm  2001    498  28.34        59.17   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.44                 
                     
97  Sebastian Ejdesgaard  2001    494  28.56        59.34   
  Hillerød Svømmeklub  59.40                 
                     
98  Andreas Thybo Ganzhorn  2001    489  27.88        59.51   
  Vest-Brøndby  58.05                 
                     
99  Thor Malmby Jørgin  2001    488  27.70        59.55   
  Dragsholm Svømmeklub  58.14                 
                     
100  Kristoffer Erbo Kjær  2001    486  28.67        59.64   
  Vejle Svømmeklub  1:00.75                 
                     
101  Lucas Jensen  2001    470  28.84        1:00.30   
  Vest-Brøndby  1:01.92                 
                     
102  Frederik Kongstad Hansen  2001    453  28.70        1:01.04   
  Haslev Svømmeklub  59.98                 
                     
103  Thomas Christiansen  1999    448  28.20        1:01.30   
  Haderslev Svømme Klub  57.89                 
                     
104  Mathias Persson  2001    438  29.51        1:01.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare