2017-07-25   18:54:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl. 09.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    741  27.32        57.53   
  Greve Svømmeklub  57.28                 
                     
Snæfridur Sol  2000    726  28.01        57.91   
  Agfs Svømmeafdeling  58.99                 
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    719  27.86        58.09   
  Gentofte Svømme Klub  57.29                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    700  28.57        58.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.46                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    690  28.61        58.90   
  Aalborg Svømmeklub  58.21                 
                     
Ellen Nielsen  2001    686  28.39        59.01   
  Esbjerg Svømmeklub  59.16                 
                     
Sarah Missing  2001    680  28.86        59.20   
  Vest-Brøndby  58.41                 
                     
Andrea Paaske  2001    673  28.40        59.39   
  Roskilde Svømning  58.59                 
                     
Julie Krøyer Svendsen  2002    671  28.67        59.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.62                 
                     
10  Karoline Sørensen  2002    668  28.32        59.54   
  Thisted Svømmeklub  1:03.85                 
                     
11  Lisa Rijkhoff  2001    667  28.51        59.57   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.50                 
                     
12  Camilla Ottesen  2000    664  28.64        59.65   
  Aalborg Svømmeklub  59.75                 
                     
13  Louise Bach Andersen  2001    652  29.60        1:00.02  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  59.32                 
                     
14  Iben Bak  2001    649  29.60        1:00.10   
  Nyborg Svømmeklub  1:00.31                 
                     
15  Emma Bugge Fynbo  2001    646  29.24        1:00.21   
  Holstebro Svømme Club  59.85                 
                     
16  Karla Louise Balle  2001    643  29.15        1:00.30   
  Helsingør Svømmeklub  59.67                 
                     
17  Trine Kjøngerskov  2000    641  29.06        1:00.36   
  Agfs Svømmeafdeling  59.34                 
                     
18  Helena V. Ellling  2000    640  29.24        1:00.41   
  Silkeborg Svømmeklub  1:00.19                 
                     
19  Caroline Hørlykke  2000    637  29.07        1:00.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.74                 
                     
20  Julie Darlem Brandt  2001    634  29.12        1:00.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.98                 
                     
21  Karina Høybye Olesen  2001    631  29.38        1:00.69   
  Nyborg Svømmeklub  58.29                 
                     
22  Johanne Marie Poulsen  2001    628  29.67        1:00.78   
  Aalborg Svømmeklub  59.96                 
                     
23  Josefine Due Christensen  2001    627  29.78        1:00.81   
  Horsens Svømmeklub  1:00.51                 
                     
24  Cecilie B. Andersen  2001    625  29.27        1:00.86   
  Vejle Svømmeklub  1:01.12                 
                     
25  Martha Vitus Tversted  2002    624  29.53        1:00.92   
  Søllerød Svømmeklub  1:01.04                 
                     
26  Caroline Laursen  2002    623  29.52        1:00.93   
  Esbjerg Svømmeklub  59.98                 
                     
27  Louise D. Liboriussen  2002    622  28.66        1:00.97   
  Viborg Svømme Klub  1:01.66                 
                     
28  Mille Moeslund Lausen  2002    620  29.63        1:01.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.60                 
                     
29  Marina Nissen Jakobsen  2000    617  29.22        1:01.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.18                 
                     
30  Signe Fich Hansen  2002    614  29.66        1:01.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.69                 
                     
31  Astrid Nielsen  2002    614  29.38        1:01.25  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.18                 
                     
32  Line J. V. Hededal  2001    611  28.75        1:01.33   
  Vejle Svømmeklub  58.44                 
                     
33  Amanda Duus  2000    607  29.77        1:01.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.15                 
                     
33  Katja Korbo Petersson  2001    607  29.62        1:01.48   
  JGI Svømning  1:00.48                 
                     
35  Clara Schade Cantby  2000    605  29.10        1:01.55   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.95                 
                     
36  Camilla Brøgger-Andersen  2002    600  29.55        1:01.71   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.23                 
                     
37  Marie Christensen  2002    598  29.77        1:01.79   
  Odder Svømmeklub  1:02.11                 
                     
38  Maria Cleman Hatting  2001    594  29.71        1:01.90   
  Holstebro Svømme Club  1:02.49                 
                     
39  Julie Stampe  2002    593  29.69        1:01.94   
  Sigma Swim Allerød  1:02.77                 
                     
40  Ida Just Mikkelsen  2001    589  30.78        1:02.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.61                 
                     
41  Trine Dam  2001    587  29.62        1:02.16   
  Horsens Svømmeklub  1:04.04                 
                     
42  Ida Gelineck Padborg  2002    586  29.55        1:02.18   
  Lyngby Svømmeklub  1:02.53                 
                     
43  Xenia Huryn  2000    583  29.52        1:02.31   
  Herlev Svømning  1:04.03                 
                     
44  Mathilde Menck Nielsen  2002    581  30.10        1:02.36   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.69                 
                     
45  Amalie W. Olsen  2001    580  29.75        1:02.40   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:00.96                 
                     
46  Kamille Auerbach-Lind  2001    579  29.73        1:02.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.76                 
                     
47  Chastine Melhede  2002    573  30.06        1:02.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.36                 
                     
48  Melanie Eggertsen  2002    573  29.65        1:02.67   
  Nakskov Svømme Klub  1:02.57                 
                     
49  Frederikke Echardt  2002    569  30.16        1:02.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:01.76                 
                     
50  Maria Bredal Larsen  2002    568  30.32        1:02.83   
  Nyborg Svømmeklub  1:01.96                 
                     
51  Thyra Jørgensen  2002    568  30.31        1:02.84   
  Svømmeklubben Syd  1:03.14                 
                     
52  Frederikke Skau Hansen  2002    557  30.46        1:03.26   
  DeltaSwim  1:03.40                 
                     
53  Sara Mortensen  2001    554  30.35        1:03.35   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:02.93                 
                     
54  Emma Jørgensen  2001    554  29.88        1:03.38   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.94                 
                     
55  Laura Janner  2002    552  30.03        1:03.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:03.38                 
                     
56  Stine Saaby Schmidt  2002    552  30.08        1:03.45   
  Farum Svømmeklub  1:02.49                 
                     
57  Isabella Bach  2002    548  30.58        1:03.60   
  Holstebro Svømme Club  1:03.08                 
                     
58  Ida Holm Hansen  2002    548  30.30        1:03.61   
  Værløse Svømmeklub  1:03.87                 
                     
59  Lærke Rask Sander  2002    545  30.68        1:03.72   
  VAT Copenhagen-MK31  1:03.28                 
                     
60  Olivia Olivarius Vølund  2002    544  30.40        1:03.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.97                 
                     
61  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    543  30.37        1:03.79   
  Horsens Svømmeklub  1:02.81                 
                     
62  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    542  30.74        1:03.83   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.61                 
                     
62  Cecilie Christensen  2002    542  30.42        1:03.83   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.96                 
                     
64  Gry Floor  2000    537  31.01        1:04.03   
  H2Odense  1:04.65                 
                     
65  Signe Villumsen  2001    535  30.52        1:04.09   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.47                 
                     
66  Zara Wendel  2002    530  29.96        1:04.31   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.96                 
                     
67  Maria Szokody  2002    528  30.95        1:04.41   
  Ringsted Svømme Klub  1:04.66                 
                     
68  Maja Fridberg Madsen  2002    526  30.82        1:04.49   
  Odder Svømmeklub  1:02.88                 
                     
69  Katrine Brandt Nielsen  2002    523  30.80        1:04.58   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.90                 
                     
70  Lea Serup Schøn  2002    517  31.15        1:04.85   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.12                 
                     
71  Sarah Aarslew Jensen  2000    513  31.67        1:05.01   
  Køge Svømmeklub  1:05.51                 
                     
72  Emilie Larsen  2001    507  30.48        1:05.28   
  Vest-Brøndby  1:03.53                 
                     
73  Sofie Sjøgren  2002    503  31.92        1:05.42   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:06.17                 
                     
74  Laura Gam  2001    501  31.13        1:05.51   
  Herning Svømmeklub  1:04.76                 
                     
75  Caroline Liboriussen  2002    493  31.69        1:05.87   
  Horsens Svømmeklub  1:03.37                 
                     
76  Lærke Juul Nielsen  2000    493  31.63        1:05.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:04.40                 
                     
77  Victoria Bang  2001    492  31.13        1:05.93   
  Svendborg Svømme Klub  1:05.76                 
                     
78  Sofia Qvade Rasmusen  2001    491  30.89        1:05.96   
  Hillerød Svømmeklub  1:04.76                 
                     
79  Ida Rishøj  2002    466  32.31        1:07.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.99                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001              DNS   
  Roskilde Svømning  1:01.86                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare