2017-09-20   09:22:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl. 09.30

Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    674  1:00.50  2:14.43  3:36.41    4:37.98   
  Lyngby Svømmeklub  4:36.20                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    640  1:02.26  2:15.62  3:37.40    4:42.91   
  Esbjerg Svømmeklub  4:30.86                 
                     
Andreas Hansen  2000    633  1:02.14  2:15.58  3:39.69    4:43.95   
  Vejle Svømmeklub  4:33.28                 
                     
Markus Kjeldsen  2000    615  1:04.96  2:17.21  3:42.46    4:46.61   
  Silkeborg Svømmeklub  4:41.57                 
                     
Emil Engels Henriksen  1999    607  1:03.39  2:18.51  3:42.13    4:47.97   
  Sigma Swim Allerød  4:44.17                 
                     
Alfred August Grubert  2001    591  1:04.67  2:18.06  3:43.77    4:50.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:46.90                 
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    572  1:07.97  2:25.04  3:44.92    4:53.62   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:59.85                 
                     
Ulrik Blach Petersen  2001    565  1:08.45  2:24.32  3:47.31    4:54.87   
  Sigma Swim Birkerød  4:53.80                 
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    553  1:07.01  2:21.70  3:46.94    4:57.03  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  4:45.92                 
                     
10  Andreas Rasmussen  2000    547  1:04.47  2:22.91  3:52.19    4:58.13   
  Horsens Svømmeklub  4:59.91                 
                     
11  Viktor Bull Kramer  2000    542  1:03.71  2:26.31  3:46.41    4:59.01   
  Horsens Svømmeklub  4:56.21                 
                     
12  Christian L H Frederiksen  2001    540  1:06.16  2:23.91  3:53.71    4:59.27  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  4:53.97                 
                     
13  Johan Joensen  2000    529  1:01.61  2:20.57  3:46.37    5:01.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:49.50                 
                     
14  Daniel Jensen  2001    515  1:05.70  2:24.78  3:55.24    5:04.09   
  DeltaSwim  4:57.32                 
                     
15  Mathias Rasmussen  2001    512  1:04.33  2:26.42  3:55.02    5:04.62   
  Holstebro Svømme Club  4:59.47                 
                     
16  Daniel Berg Wenk  2000    493  1:05.70  2:26.69  3:58.20    5:08.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:56.74                 
                     
17  Martin H. Abel  2001    491  1:02.18  2:21.09  3:57.51    5:08.88  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  4:58.71                 
                     
18  Oliver Widemann Bache  2001    487  1:08.30  2:27.76  3:55.58    5:09.90  Deltager ikke i finalen 
  Viborg Svømme Klub  4:56.87                 
                     
19  Mert Kaya  2001    485  1:07.07  2:26.52  3:57.90    5:10.20   
  Køge Svømmeklub  5:06.91                 
                     
20  Emil Kragh  2001    479  1:07.63  2:36.70  3:59.53    5:11.46   
  Vejle Svømmeklub  5:01.19                 
                     
21  Luis Velasquez  2001  475  1:08.97  2:31.33  4:02.93    5:12.36   
  Esbjerg Svømmeklub  5:10.63                 
                     
22  Magnus V. Ancker  2001  465  1:14.56  2:35.99  3:59.89    5:14.72   
  Agfs Svømmeafdeling  5:09.49                 
                     
23  Christian Bonde  2001  455  1:13.67  2:36.90  4:07.90    5:16.81   
  Aalborg Svømmeklub  5:02.41                 
                     
24  Sebastian Jensen  2001  447  1:06.85  2:35.99  4:08.19    5:18.69   
  Nakskov Svømme Klub  5:09.81                 
                     
Anton Borring Andersen  1999              DSQ  ej sam berør v 250 m 
  Sigma Swim Allerød  4:36.06                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare