2017-07-25   18:55:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indl. 09.30

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ-L    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:27   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    652  1:11.41  2:31.45  3:55.67    5:07.03   
  Aalborg Svømmeklub  5:04.63                 
                     
Sofie Hansen  2002    651  1:09.46  2:27.79  3:55.06    5:07.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:51.69                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    639  1:12.36  2:33.39  3:59.88    5:09.12   
  Roskilde Svømning  5:03.76                 
                     
Line Johannsen  2001    632  1:11.70  2:30.92  3:59.49    5:10.31   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  5:06.62                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    607  1:09.01  2:34.11  4:05.72    5:14.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:09.48                 
                     
Thea Blomsterberg  2002    590  1:11.54  2:36.70  4:01.10    5:17.51   
  Sigma Swim Birkerød  5:22.92                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    582  1:10.61  2:33.46  4:05.51    5:18.89   
  Horsens Svømmeklub  5:13.94                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    580  1:14.83  2:34.44  4:11.17    5:19.36   
  Roskilde Svømning  5:13.58                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    579  1:12.41  2:37.92  4:08.16    5:19.50  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  5:15.37                 
                     
10  Liva Schmid  2000    578  1:09.42  2:34.89  4:06.05    5:19.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:06.70                 
                     
11  Josefine Due Christensen  2001    576  1:11.76  2:39.71  4:10.25    5:20.07   
  Horsens Svømmeklub  5:09.52                 
                     
12  Emma Bjørnholdt  2000    570  1:13.80  2:39.15  4:09.49    5:21.08   
  Lyngby Svømmeklub  5:06.62                 
                     
13  Sofie Nielsen  2001    564  1:13.40  2:33.67  4:09.90    5:22.30   
  Slagelse Svømmeklub  5:11.53                 
                     
14  Emilie Krog  2002    563  1:15.01  2:36.56  4:11.22    5:22.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:16.07                 
                     
15  Lærke Toftgaard  2001    561  1:10.87  2:35.20  4:09.75    5:22.81   
  Kolding SK  5:20.39                 
                     
16  Kristine Mikkelsen  2000    559  1:10.67  2:33.56  4:08.01    5:23.27  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  5:03.53                 
                     
17  Regitze Gotthard  2002    557  1:12.48  2:39.79  4:08.63    5:23.62   
  Slagelse Svømmeklub  5:20.86                 
                     
18  Freja A. Skov  2000    553  1:14.06  2:36.63  4:11.63    5:24.49   
  Helsingør Svømmeklub  5:17.48                 
                     
19  Victoria Vorm  2001    550  1:10.65  2:35.10  4:11.75    5:24.91   
  Vallensbæk IF Af 1939  5:14.47                 
                     
20  Line Strandby  2001    547  1:14.66  2:38.53  4:10.98    5:25.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:17.19                 
                     
21  Helena Berg Wenk  2000    544  1:13.18  2:37.50  4:13.00    5:26.15   
  Roskilde Svømning  5:11.93                 
                     
22  Zenia Aarestrup  2001    541  1:17.37  2:38.29  4:11.65    5:26.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:27.57                 
                     
23  Amanda Egerod Lund  2000    538  1:14.25  2:38.52  4:15.66    5:27.36   
  Sigma Swim Allerød  5:25.53                 
                     
24  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    537  1:10.14  2:36.59  4:11.06    5:27.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  5:25.12                 
                     
25  Josefine Strand Nielsen  2000    533  1:11.45  2:43.84  4:20.88    5:28.50  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:22.97                 
                     
26  Josefine Søgaard Andresen  2000    532  1:14.66  2:39.27  4:08.72    5:28.60   
  Gentofte Svømme Klub  5:23.54                 
                     
27  Sascha Lausten  2002    524  1:16.94  2:44.04  4:16.43    5:30.31   
  Holstebro Svømme Club  5:23.44                 
                     
28  Elisabeth Sølvkjær  2002    513  1:15.78  2:46.15  4:13.08    5:32.52   
  Thisted Svømmeklub  5:32.93                 
                     
29  Isa Hovmand  2000    512  1:15.70  2:38.47  4:15.34    5:32.84   
  Svømmeklubben Syd  5:17.96                 
                     
30  Katja Kjær Nielsen  2002    504  1:11.25  2:43.76  4:21.23    5:34.55   
  Ringsted Svømme Klub  5:32.17                 
                     
31  Cecilie Porsdal  2002    497  1:15.79  2:40.06  4:22.12    5:36.08   
  Sigma Swim Birkerød  5:34.00                 
                     
32  Sofie Hertzberg  2002    493  1:13.92  2:44.32  4:19.29    5:37.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:27.78                 
                     
33  Victoria K. Jespersen  2001    488  1:16.52  2:47.83  4:21.89    5:38.19   
  IHF Svømning  5:30.25                 
                     
34  Alberte Fie Petersen  2002    485  1:13.17  2:40.89  4:24.19    5:38.97   
  Roskilde Svømning  5:32.91                 
                     
35  Caroline Liboriussen  2002    484  1:15.74  2:42.44  4:21.60    5:39.18   
  Horsens Svømmeklub  5:29.58                 
                     
36  Johanne B. Hansen  2002    480  1:16.70  2:40.17  4:23.46    5:40.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  5:36.34                 
                     
37  Ida T Mose  2002    479  1:10.52  2:39.63  4:21.83    5:40.33   
  Herlev Svømning  5:31.75                 
                     
38  Cæcilie Buchholt Johansen  2001    477  1:17.23  2:40.78  4:20.08    5:40.70  Deltager ikke i finalen 
  Slangerup Svømmeklub  5:20.76                 
                     
39  Mikkeline Mentz  2001    474  1:18.79  2:48.95  4:24.42    5:41.42   
  Holbæk Svømme Klub  5:24.16                 
                     
40  Louise Hvarre  2001    470  1:15.21  2:45.45  4:26.51    5:42.38   
  Vejle Svømmeklub  5:22.35                 
                     
41  Mitzi D. Jensen  2002    464  1:13.92  2:43.85  4:24.78    5:43.93   
  Aalborg Svømmeklub  5:35.52                 
                     
42  Viktoria Bæts Kristensen  2002    463  1:20.88  2:49.53  4:29.17    5:44.16   
  Næstved IF  5:32.50                 
                     
43  Lærke Juul Nielsen  2000    452  1:16.54  2:45.48  4:28.86    5:46.98   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:25.92                 
                     
44  Jasmin Larsen  2002    436  1:20.17  2:49.10  4:32.79    5:51.15   
  Ringsted Svømme Klub  5:39.67                 
                     
Thea Søe Bach  2002              DNF   
  Thisted Svømmeklub  5:13.12                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare