Results for DM Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
20:27 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
35 |
699 |
1:07.75 |
2:16.40 |
3:24.88 |
4:33.69 |
9:06.09 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
9:08.44 |
|
|
5:41.87 |
6:50.23 |
7:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nina Toft |
2000 |
30 |
682 |
1:04.97 |
2:14.40 |
3:23.59 |
4:32.82 |
9:10.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
9:24.40 |
|
|
5:42.02 |
6:51.97 |
8:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Josephine Kruse |
2002 |
26 |
668 |
1:04.70 |
2:12.93 |
3:22.10 |
4:32.15 |
9:14.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:22.47 |
|
|
5:43.04 |
6:54.93 |
8:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
23 |
656 |
1:07.67 |
2:17.74 |
3:26.05 |
4:34.59 |
9:17.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
8:59.98 |
|
|
5:44.04 |
6:55.20 |
8:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
20 |
623 |
1:07.69 |
2:18.10 |
3:28.68 |
4:40.00 |
9:27.32 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
9:10.91 |
|
|
5:51.69 |
7:03.65 |
8:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Krog |
2002 |
19 |
619 |
1:08.29 |
2:19.62 |
3:31.44 |
4:43.58 |
9:28.60 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:25.63 |
|
|
5:55.57 |
7:07.03 |
8:18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Michelle Mortensen |
2002 |
18 |
615 |
1:06.59 |
2:17.38 |
3:29.09 |
4:41.36 |
9:29.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:43.89 |
|
|
5:54.18 |
7:07.12 |
8:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
17 |
615 |
1:07.09 |
2:18.07 |
3:29.42 |
4:41.35 |
9:29.94 |
|
|
Roskilde Svømning |
9:18.87 |
|
|
5:54.16 |
7:07.03 |
8:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Stampe |
2002 |
16 |
611 |
1:08.53 |
2:22.51 |
3:36.00 |
4:49.93 |
9:31.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:47.12 |
|
|
6:00.88 |
7:12.40 |
8:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thea Søe Bach |
2002 |
15 |
599 |
1:08.83 |
2:21.11 |
3:33.49 |
4:46.36 |
9:34.97 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
9:35.51 |
|
|
5:59.80 |
7:12.38 |
8:24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte M Hansen |
2000 |
14 |
595 |
1:07.13 |
2:18.49 |
3:30.78 |
4:43.74 |
9:36.14 |
|
|
Herlev Svømning |
9:14.07 |
|
|
5:57.16 |
7:10.47 |
8:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
13 |
593 |
1:09.03 |
2:21.42 |
3:34.81 |
4:47.99 |
9:36.92 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:28.00 |
|
|
6:00.23 |
7:12.94 |
8:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mai Pallvi |
2000 |
12 |
584 |
1:06.22 |
2:16.77 |
3:28.90 |
4:42.45 |
9:39.68 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
9:32.51 |
|
|
5:56.52 |
7:11.25 |
8:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
11 |
583 |
1:08.24 |
2:20.34 |
3:33.02 |
4:46.02 |
9:40.24 |
|
|
H2Odense |
9:37.86 |
|
|
5:59.80 |
7:13.66 |
8:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
10 |
578 |
1:08.00 |
2:20.98 |
3:35.09 |
4:48.97 |
9:41.82 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:29.16 |
|
|
6:01.75 |
7:15.28 |
8:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Nielsen |
2001 |
9 |
568 |
1:08.82 |
2:21.60 |
3:35.19 |
4:49.33 |
9:45.35 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
9:30.63 |
|
|
6:03.80 |
7:18.41 |
8:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Caroline Laursen |
2002 |
8 |
566 |
1:08.19 |
2:20.36 |
3:33.93 |
4:47.93 |
9:45.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
9:26.11 |
|
|
6:01.84 |
7:17.17 |
8:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
7 |
565 |
1:06.71 |
2:17.99 |
3:30.80 |
4:44.53 |
9:46.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:19.81 |
|
|
5:59.77 |
7:15.23 |
8:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
6 |
562 |
1:08.32 |
2:20.79 |
3:34.71 |
4:49.00 |
9:47.25 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
9:48.99 |
|
|
6:03.15 |
7:18.07 |
8:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
5 |
560 |
1:10.73 |
2:24.24 |
3:38.05 |
4:51.99 |
9:48.08 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
9:42.02 |
|
|
6:06.63 |
7:20.80 |
8:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
4 |
546 |
1:09.09 |
2:22.45 |
3:36.61 |
4:51.18 |
9:53.12 |
|
|
Roskilde Svømning |
9:35.54 |
|
|
6:06.58 |
7:22.26 |
8:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
3 |
544 |
1:11.43 |
2:27.79 |
3:42.96 |
4:57.93 |
9:53.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:53.82 |
|
|
6:12.65 |
7:27.45 |
8:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
2 |
542 |
1:11.40 |
2:27.09 |
3:42.70 |
4:57.51 |
9:54.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
9:48.66 |
|
|
6:12.44 |
7:27.78 |
8:42.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
1 |
542 |
1:08.65 |
2:21.51 |
3:35.45 |
4:50.56 |
9:54.29 |
|
|
DeltaSwim |
9:37.68 |
|
|
6:05.86 |
7:21.77 |
8:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
528 |
1:08.63 |
2:22.94 |
3:38.57 |
4:54.46 |
9:59.46 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:43.84 |
|
|
6:10.85 |
7:27.43 |
8:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
|
525 |
1:10.39 |
2:24.86 |
3:39.81 |
4:55.00 |
10:00.91 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
10:03.71 |
|
|
6:10.79 |
7:27.93 |
8:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
516 |
1:11.34 |
2:27.51 |
3:43.34 |
4:59.89 |
10:04.21 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:38.05 |
|
|
6:16.25 |
7:32.23 |
8:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
515 |
1:11.47 |
2:27.78 |
3:43.65 |
5:00.08 |
10:04.42 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
9:55.53 |
|
|
6:16.99 |
7:33.71 |
8:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Esther Flø |
2001 |
|
510 |
1:11.11 |
2:27.34 |
3:44.10 |
5:00.06 |
10:06.41 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
9:51.61 |
|
|
6:16.80 |
7:33.99 |
8:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
|
503 |
1:11.19 |
2:27.54 |
3:44.35 |
5:01.42 |
10:09.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
9:51.99 |
|
|
6:18.43 |
7:36.21 |
8:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
468 |
1:13.02 |
2:30.58 |
3:48.53 |
5:07.52 |
10:24.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:55.70 |
|
|
6:26.77 |
7:46.29 |
9:05.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:27 |
|