Results for DM Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:35 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
|
714 |
30.23 |
1:02.40 |
1:34.69 |
|
2:06.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
714 |
30.23 |
1:02.95 |
1:34.49 |
|
2:06.37 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
693 |
29.98 |
1:02.81 |
1:35.78 |
|
2:07.66 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
685 |
30.64 |
1:02.97 |
1:35.82 |
|
2:08.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
|
669 |
30.49 |
1:03.53 |
1:36.57 |
|
2:09.16 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
656 |
29.91 |
1:02.92 |
1:36.60 |
|
2:10.02 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
|
653 |
30.40 |
1:03.27 |
1:36.88 |
|
2:10.19 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nina Toft |
2000 |
|
653 |
29.53 |
1:02.36 |
1:36.59 |
|
2:10.21 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
647 |
31.70 |
1:04.67 |
1:37.63 |
|
2:10.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iben Bak |
2001 |
|
644 |
31.48 |
1:04.10 |
1:37.68 |
|
2:10.78 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nyborg Svømmeklub |
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
633 |
30.40 |
1:03.41 |
1:37.84 |
|
2:11.57 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sarah Missing |
2001 |
|
632 |
30.14 |
1:03.41 |
1:38.60 |
|
2:11.62 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Laursen |
2002 |
|
625 |
31.05 |
1:04.22 |
1:38.45 |
|
2:12.14 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Duus |
2000 |
|
624 |
30.79 |
1:04.22 |
1:38.59 |
|
2:12.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
622 |
28.74 |
1:02.27 |
1:37.64 |
|
2:12.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Greve Svømmeklub |
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
|
620 |
31.08 |
1:03.74 |
1:37.64 |
|
2:12.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
608 |
31.40 |
1:05.60 |
1:39.73 |
|
2:13.30 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
608 |
30.64 |
1:04.92 |
1:39.50 |
|
2:13.31 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mai Pallvi |
2000 |
|
608 |
31.32 |
1:05.50 |
1:39.79 |
|
2:13.32 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
606 |
30.84 |
1:05.01 |
1:40.19 |
|
2:13.44 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
|
605 |
31.68 |
1:05.33 |
1:39.85 |
|
2:13.52 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julie Stampe |
2002 |
|
604 |
31.65 |
1:05.14 |
1:39.34 |
|
2:13.59 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
603 |
31.25 |
1:05.19 |
1:39.88 |
|
2:13.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
603 |
31.16 |
1:04.73 |
1:39.10 |
|
2:13.73 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
600 |
31.03 |
1:05.05 |
1:39.61 |
|
2:13.92 |
|
|
DeltaSwim |
2:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
596 |
30.75 |
1:04.65 |
1:39.82 |
|
2:14.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
|
595 |
32.09 |
1:06.67 |
1:40.73 |
|
2:14.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
595 |
31.24 |
1:04.72 |
1:39.69 |
|
2:14.28 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
588 |
30.93 |
1:04.67 |
1:39.34 |
|
2:14.80 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
588 |
31.20 |
1:05.53 |
1:40.08 |
|
2:14.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
588 |
30.72 |
1:05.04 |
1:40.42 |
|
2:14.85 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Emilie Krog |
2002 |
|
586 |
31.68 |
1:05.77 |
1:40.49 |
|
2:14.94 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
585 |
32.20 |
1:06.49 |
1:40.67 |
|
2:15.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
|
584 |
31.58 |
1:05.16 |
1:40.04 |
|
2:15.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
584 |
30.73 |
1:04.72 |
1:39.69 |
|
2:15.15 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
583 |
31.83 |
1:05.59 |
1:40.66 |
|
2:15.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
571 |
31.77 |
1:06.96 |
1:42.10 |
|
2:16.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Gry Floor |
2000 |
|
564 |
32.05 |
1:06.98 |
1:41.87 |
|
2:16.68 |
|
|
H2Odense |
2:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
563 |
30.99 |
1:05.15 |
1:40.81 |
|
2:16.75 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
563 |
31.98 |
1:05.79 |
1:41.22 |
|
2:16.76 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
562 |
31.98 |
1:06.89 |
1:41.53 |
|
2:16.90 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
558 |
32.01 |
1:06.68 |
1:41.71 |
|
2:17.18 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
555 |
32.39 |
1:07.07 |
1:42.52 |
|
2:17.47 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
551 |
31.68 |
1:06.64 |
1:42.40 |
|
2:17.81 |
|
|
Herlev Svømning |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
550 |
31.83 |
1:06.60 |
1:42.09 |
|
2:17.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
542 |
32.13 |
1:06.59 |
1:42.50 |
|
2:18.49 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
542 |
32.01 |
1:07.30 |
1:42.97 |
|
2:18.56 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
540 |
32.61 |
1:07.48 |
1:43.62 |
|
2:18.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
|
534 |
31.95 |
1:08.04 |
1:45.31 |
|
2:19.21 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
|
532 |
31.29 |
1:06.97 |
1:43.13 |
|
2:19.37 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Marie Christensen |
2002 |
|
532 |
31.97 |
1:06.90 |
1:42.89 |
|
2:19.38 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Cecilie Christensen |
2002 |
|
532 |
31.64 |
1:06.81 |
1:42.77 |
|
2:19.40 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
532 |
31.90 |
1:06.94 |
1:43.37 |
|
2:19.40 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
|
531 |
31.48 |
1:07.13 |
1:43.57 |
|
2:19.45 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Sara Mortensen |
2001 |
|
528 |
31.87 |
1:07.09 |
1:43.72 |
|
2:19.70 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Alberte Sommerlund Pedersen |
2002 |
|
527 |
31.90 |
1:06.99 |
1:43.03 |
|
2:19.79 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
526 |
32.34 |
1:07.33 |
1:43.61 |
|
2:19.96 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
|
524 |
32.56 |
1:08.44 |
1:45.53 |
|
2:20.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
|
522 |
31.59 |
1:06.76 |
1:43.57 |
|
2:20.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Maria Szokody |
2002 |
|
513 |
31.83 |
1:07.91 |
1:44.92 |
|
2:21.05 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
509 |
32.57 |
1:08.46 |
1:44.98 |
|
2:21.48 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Xenia Huryn |
2000 |
|
505 |
31.70 |
1:07.66 |
1:45.53 |
|
2:21.79 |
|
|
Herlev Svømning |
2:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Caroline Liboriussen |
2002 |
|
503 |
32.07 |
1:07.35 |
1:45.04 |
|
2:22.06 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Laura Gam |
2001 |
|
501 |
33.16 |
1:09.36 |
1:46.30 |
|
2:22.20 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
483 |
32.90 |
1:09.66 |
1:47.13 |
|
2:23.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Natascha Laigaard |
2002 |
|
476 |
32.67 |
1:08.46 |
1:46.59 |
|
2:24.63 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Emma Rasmussen |
2002 |
|
424 |
33.86 |
1:10.81 |
1:50.03 |
|
2:30.36 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:35 |
|