Results for DM Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangr | Esbjerg Svmmeklub & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 24 juni 2017 |
Lb 18, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjr (1985) 52.09 2009-04-10 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 35 | 680 | 26.60 | 56.64 | ||||
Esbjerg Svmmeklub | 56.19 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 30 | 658 | 27.08 | 57.27 | ||||
Helsingr Svmmeklub | 58.28 | |||||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | 26 | 657 | 26.76 | 57.28 | ||||
Vejle Svmmeklub | 57.09 | |||||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 23 | 642 | 26.99 | 57.73 | ||||
Slangerup Svmmeklub | 58.35 | |||||||||
5 | Magnus Carstensen | 1999 | 20 | 622 | 27.19 | 58.35 | ||||
Ringsted Svmme Klub | 57.72 | |||||||||
6 | Gustav Jrgensen | 2000 | 19 | 621 | 27.10 | 58.38 | ||||
Slagelse Svmmeklub | 57.82 | |||||||||
7 | Felix Burmester | 1999 | 18 | 618 | 26.90 | 58.47 | ||||
Helsingr Svmmeklub | 59.29 | |||||||||
8 | David Hjort | 2000 | 17 | 610 | 27.48 | 58.73 | ||||
Agfs Svmmeafdeling | 58.63 | |||||||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | 16 | 605 | 27.33 | 58.90 | Deltager ikke i finalen | |||
Sigma Swim Birkerd | 58.08 | |||||||||
10 | Hans Mlbak Petersen | 2001 | 15 | 604 | 27.36 | 58.92 | ||||
Greve Svmmeklub | 58.56 | |||||||||
11 | Martin H. Abel | 2001 | 14 | 599 | 27.21 | 59.10 | ||||
Esbjerg Svmmeklub | 58.27 | |||||||||
12 | Christian Holm Jrgensen | 1999 | 13 | 587 | 27.31 | 59.50 | Deltager ikke i finalen | |||
Esbjerg Svmmeklub | 59.48 | |||||||||
13 | Tais Andkjr Kristensen | 1999 | 12 | 582 | 27.49 | 59.65 | ||||
Horsens Svmmeklub | 58.61 | |||||||||
14 | Pierre Hgenhaug | 1999 | 11 | 582 | 28.17 | 59.67 | ||||
Sllerd Svmmeklub | 1:00.64 | |||||||||
15 | Anton Borring Andersen | 1999 | 10 | 580 | 28.09 | 59.73 | ||||
Sigma Swim Allerd | 1:00.92 | |||||||||
16 | Malthe Burgaard | 2000 | 9 | 577 | 27.45 | 59.83 | ||||
H2Odense | 1:01.75 | |||||||||
17 | Daniel Srensen | 1999 | 8 | 575 | 27.78 | 59.90 | ||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.56 | |||||||||
18 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 7 | 575 | 27.96 | 59.91 | ||||
Kolding SK | 1:00.42 | |||||||||
19 | Johan Joensen | 2000 | 6 | 572 | 27.84 | 1:00.00 | ||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
20 | Matthias Hansen | 2001 | 5 | 571 | 28.52 | 1:00.02 | ||||
Slagelse Svmmeklub | 59.84 | |||||||||
21 | Magnus B. Hgild | 1999 | 4 | 570 | 28.62 | 1:00.07 | ||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:00.42 | |||||||||
22 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 3 | 570 | 28.52 | 1:00.08 | ||||
Sigma Swim Allerd | 1:00.03 | |||||||||
23 | Rune Nrgaard | 2000 | 2 | 569 | 28.13 | 1:00.11 | ||||
Aalborg Svmmeklub | 1:00.23 | |||||||||
24 | Jonas Hansen | 2001 | 1 | 565 | 28.07 | 1:00.23 | ||||
Slagelse Svmmeklub | 1:00.47 | |||||||||
25 | Felix Lund | 2001 | 565 | 27.57 | 1:00.24 | |||||
Herlev Svmning | 59.78 | |||||||||
26 | Laurits Kenskov | 2001 | 565 | 28.03 | 1:00.26 | |||||
Herlev Svmning | 1:02.23 | |||||||||
27 | Oliver Thor Srensen | 2000 | 562 | 28.00 | 1:00.34 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 58.00 | |||||||||
28 | Jakob Petersen | 1999 | 559 | 27.96 | 1:00.45 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 1:00.40 | |||||||||
29 | Anton Borg Hjort | 2000 | 558 | 28.55 | 1:00.48 | |||||
Lyseng IF | 1:02.00 | |||||||||
30 | Martin Szokody | 1999 | 558 | 27.59 | 1:00.50 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:00.70 | |||||||||
31 | Magnus Lerche | 1999 | 556 | 27.89 | 1:00.56 | |||||
Aars Svmmeklub | 1:00.12 | |||||||||
32 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 556 | 27.83 | 1:00.57 | |||||
Slagelse Svmmeklub | 1:00.52 | |||||||||
33 | Marcus Rappenborg | 1999 | 555 | 27.86 | 1:00.62 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 59.71 | |||||||||
34 | Malthe Lindeblad | 2001 | 554 | 27.68 | 1:00.64 | |||||
DeltaSwim | 1:01.68 | |||||||||
35 | Simon Kryer Svendsen | 1999 | 546 | 27.90 | 1:00.93 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.01 | |||||||||
36 | Lars Thor Srensen | 1999 | 544 | 27.93 | 1:01.01 | |||||
Vest-Brndby | 1:00.35 | |||||||||
37 | Alexander Eggers | 1999 | 542 | 27.77 | 1:01.09 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:01.08 | |||||||||
38 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 541 | 27.54 | 1:01.11 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 59.70 | |||||||||
39 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 541 | 28.48 | 1:01.14 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:00.72 | |||||||||
39 | Rasmus Udbye | 2000 | 541 | 27.96 | 1:01.14 | |||||
Horsens Svmmeklub | 59.19 | |||||||||
41 | Casper Eickhardt | 1999 | 532 | 28.18 | 1:01.45 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 58.96 | |||||||||
42 | Daniel Jensen | 2001 | 528 | 28.47 | 1:01.61 | |||||
DeltaSwim | 59.66 | |||||||||
42 | Karl Bryde | 2000 | 528 | 28.26 | 1:01.61 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:03.00 | |||||||||
42 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 528 | 28.38 | 1:01.61 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:00.74 | |||||||||
45 | Rasmus Langvad | 2000 | 527 | 28.77 | 1:01.66 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:02.71 | |||||||||
46 | Sebastian Jensen | 2001 | 526 | 28.79 | 1:01.68 | |||||
Nakskov Svmme Klub | 1:04.14 | |||||||||
47 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 525 | 28.21 | 1:01.75 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:03.07 | |||||||||
48 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 521 | 28.20 | 1:01.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svmme Klub | 1:04.08 | |||||||||
49 | Anders Vestergaard | 2001 | 521 | 28.71 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:03.51 | |||||||||
50 | Magnus Funder | 2001 | 518 | 28.95 | 1:02.02 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:03.66 | |||||||||
51 | Andreas Bui | 2000 | 517 | 28.37 | 1:02.04 | |||||
H2Odense | 1:01.42 | |||||||||
52 | Oliver Christensen | 2000 | 510 | 28.45 | 1:02.34 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:02.53 | |||||||||
53 | Anders Rasmussen | 2001 | 509 | 28.77 | 1:02.38 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:04.22 | |||||||||
54 | Daniel Schytte | 2000 | 508 | 28.88 | 1:02.42 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:02.93 | |||||||||
55 | Philip Krogh Brnnicke | 2000 | 505 | 28.64 | 1:02.53 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:01.61 | |||||||||
56 | Rune Solgaard Larsen | 2000 | 505 | 29.07 | 1:02.55 | |||||
Berns Swim Team | 1:01.80 | |||||||||
57 | Mads Emil Christensen | 1999 | 501 | 28.91 | 1:02.69 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:02.56 | |||||||||
58 | Magnus Lhr | 2001 | 500 | 29.15 | 1:02.74 | |||||
Herlufsholm Svmmeklub | 1:03.01 | |||||||||
59 | Frederik Bornemann | 2001 | 497 | 29.84 | 1:02.88 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:03.17 | |||||||||
60 | Malthe Letting | 2001 | 492 | 29.09 | 1:03.09 | |||||
Farum Svmmeklub | 1:04.34 | |||||||||
61 | Andreas Rasmussen | 2000 | 484 | 29.98 | 1:03.41 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:02.67 | |||||||||
62 | Jakob Mose | 2000 | 480 | 29.10 | 1:03.62 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:05.35 | |||||||||
63 | Carl Terp Larsen | 2001 | 478 | 29.72 | 1:03.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.13 | |||||||||
64 | August Hertz Bugge | 2000 | 466 | 28.99 | 1:04.23 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.95 | |||||||||
65 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 463 | 29.48 | 1:04.39 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:03.68 | |||||||||
66 | Magnus Vinjebo | 1999 | 451 | 29.85 | 1:04.93 | |||||
Roskilde Svmning | 1:03.88 | |||||||||
67 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 429 | 30.69 | 1:06.03 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:07.33 | |||||||||
68 | Ehab Basha | 2000 | 420 | 30.05 | 1:06.52 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:05.56 | |||||||||
69 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 403 | 30.44 | 1:07.41 | |||||
Vest-Brndby | 1:04.48 | |||||||||
70 | Emil Kragh | 2001 | 396 | 30.65 | 1:07.82 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:05.08 | |||||||||
71 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 375 | 30.22 | 1:09.05 | |||||
H2Odense | 1:03.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |