Resultater for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
20:27 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
674 |
1:00.50 |
2:14.43 |
3:36.41 |
|
4:37.98 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
640 |
1:02.26 |
2:15.62 |
3:37.40 |
|
4:42.91 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
633 |
1:02.14 |
2:15.58 |
3:39.69 |
|
4:43.95 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
615 |
1:04.96 |
2:17.21 |
3:42.46 |
|
4:46.61 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
607 |
1:03.39 |
2:18.51 |
3:42.13 |
|
4:47.97 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:44.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
591 |
1:04.67 |
2:18.06 |
3:43.77 |
|
4:50.47 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
|
572 |
1:07.97 |
2:25.04 |
3:44.92 |
|
4:53.62 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
4:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
565 |
1:08.45 |
2:24.32 |
3:47.31 |
|
4:54.87 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
553 |
1:07.01 |
2:21.70 |
3:46.94 |
|
4:57.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
4:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
|
547 |
1:04.47 |
2:22.91 |
3:52.19 |
|
4:58.13 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
542 |
1:03.71 |
2:26.31 |
3:46.41 |
|
4:59.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
540 |
1:06.16 |
2:23.91 |
3:53.71 |
|
4:59.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johan Joensen |
2000 |
|
529 |
1:01.61 |
2:20.57 |
3:46.37 |
|
5:01.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel Jensen |
2001 |
|
515 |
1:05.70 |
2:24.78 |
3:55.24 |
|
5:04.09 |
|
|
DeltaSwim |
4:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
|
512 |
1:04.33 |
2:26.42 |
3:55.02 |
|
5:04.62 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
493 |
1:05.70 |
2:26.69 |
3:58.20 |
|
5:08.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Martin H. Abel |
2001 |
|
491 |
1:02.18 |
2:21.09 |
3:57.51 |
|
5:08.88 |
Deltager ikke i finalen |
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oliver Widemann Bache |
2001 |
|
487 |
1:08.30 |
2:27.76 |
3:55.58 |
|
5:09.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Viborg Svømme Klub |
4:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mert Kaya |
2001 |
|
485 |
1:07.07 |
2:26.52 |
3:57.90 |
|
5:10.20 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emil Kragh |
2001 |
|
479 |
1:07.63 |
2:36.70 |
3:59.53 |
|
5:11.46 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Luis Velasquez |
2001 |
8 |
475 |
1:08.97 |
2:31.33 |
4:02.93 |
|
5:12.36 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
7 |
465 |
1:14.56 |
2:35.99 |
3:59.89 |
|
5:14.72 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Christian Bonde |
2001 |
6 |
455 |
1:13.67 |
2:36.90 |
4:07.90 |
|
5:16.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sebastian Jensen |
2001 |
5 |
447 |
1:06.85 |
2:35.99 |
4:08.19 |
|
5:18.69 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
5:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej sam berør v 250 m |
|
Sigma Swim Allerød |
4:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:27 |
|