Results for DM Junior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 27 juni 2017 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 675 | 29.32 | 59.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.94 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 626 | 29.83 | 1:00.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | 622 | 29.79 | 1:00.72 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 59.69 | |||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 622 | 29.38 | 1:00.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.94 | |||||||||
5 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 618 | 29.71 | 1:00.85 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
6 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 610 | 29.95 | 1:01.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.38 | |||||||||
7 | Frederik O. Møller | 1999 | 606 | 29.87 | 1:01.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.20 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 604 | 29.89 | 1:01.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
9 | Lars Lyhne | 1999 | 602 | 30.26 | 1:01.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
10 | Mikkel Henriksen | 1999 | 599 | 30.10 | 1:01.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.45 | |||||||||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | 598 | 29.82 | 1:01.54 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 593 | 30.53 | 1:01.70 | |||||
Lyseng IF | 59.41 | |||||||||
13 | Alfred August Grubert | 2001 | 590 | 30.20 | 1:01.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.79 | |||||||||
14 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 589 | 30.29 | 1:01.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.61 | |||||||||
15 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 586 | 29.49 | 1:01.96 | |||||
Vest-Brøndby | 59.95 | |||||||||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | 579 | 30.58 | 1:02.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.00 | |||||||||
17 | Markus Kjeldsen | 2000 | 577 | 30.24 | 1:02.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.99 | |||||||||
18 | Filip Bækgaard | 2000 | 566 | 29.90 | 1:02.68 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
19 | Mads Witthøft | 2000 | 564 | 29.85 | 1:02.74 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | 1:00.83 | |||||||||
20 | Thomas Frederiksen | 2000 | 556 | 30.52 | 1:03.05 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
21 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 548 | 30.70 | 1:03.35 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.46 | |||||||||
22 | Jonas Hansen | 2001 | 547 | 30.62 | 1:03.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
23 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 542 | 31.13 | 1:03.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 542 | 31.17 | 1:03.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
25 | Marius Nørgaard | 2001 | 536 | 30.51 | 1:03.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
26 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 533 | 31.28 | 1:03.94 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.52 | |||||||||
27 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 527 | 31.16 | 1:04.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.91 | |||||||||
28 | Magnus Lerche | 1999 | 526 | 31.07 | 1:04.21 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
29 | Malthe Lindeblad | 2001 | 524 | 31.65 | 1:04.30 | |||||
DeltaSwim | 1:05.21 | |||||||||
30 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 523 | 31.97 | 1:04.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.02 | |||||||||
31 | Benjamin Perruchon | 2001 | 516 | 31.48 | 1:04.62 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:02.08 | |||||||||
32 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 513 | 31.39 | 1:04.76 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.92 | |||||||||
33 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 509 | 32.01 | 1:04.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
34 | Nicklas Andersen | 2001 | 503 | 31.55 | 1:05.16 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:05.83 | |||||||||
35 | Martin H. Abel | 2001 | 498 | 31.44 | 1:05.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:02.60 | |||||||||
35 | Thomas Schiby | 2001 | 498 | 31.77 | 1:05.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
37 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 494 | 31.79 | 1:05.57 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:04.57 | |||||||||
38 | Andreas Gram Peters | 2001 | 483 | 32.11 | 1:06.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
39 | Anders Rasmussen | 2001 | 477 | 32.28 | 1:06.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.41 | |||||||||
40 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 472 | 32.02 | 1:06.58 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.20 | |||||||||
41 | August Becktor | 2001 | 471 | 31.68 | 1:06.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.83 | |||||||||
42 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 468 | 32.50 | 1:06.74 | |||||
Næstved IF | 1:06.26 | |||||||||
43 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 466 | 33.08 | 1:06.84 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.98 | |||||||||
44 | Oliver Frølund | 2001 | 462 | 32.56 | 1:07.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
45 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 458 | 32.57 | 1:07.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.87 | |||||||||
46 | Frederik S. Løwe | 2001 | 457 | 32.21 | 1:07.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.86 | |||||||||
47 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 437 | 32.35 | 1:08.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.02 | |||||||||
48 | Rasmus Nielsen | 2001 | 433 | 32.73 | 1:08.49 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.60 | |||||||||
49 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 426 | 33.15 | 1:08.90 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
50 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 423 | 32.35 | 1:09.02 | |||||
Kalundborg SK | 1:06.15 | |||||||||
51 | Magnus Funder | 2001 | 418 | 33.72 | 1:09.34 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.60 | |||||||||
52 | Mads Frydenholm | 2001 | 416 | 33.46 | 1:09.45 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 27 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:06 |