Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2017 |
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:18.42 | ||||||
2 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 1:23.83 | ||||||
3 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 1:25.07 | ||||||
4 | Mirantee Brimstrond | 2000 | Stidsholdt Efterskole | 1:40.10 | ||||||
5 | Louise Bast Aaby | 1998 | Svømmeklubben Nord | 2:02.57 | ||||||
- | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.39 | ||||||
2 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:14.92 | ||||||
3 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:16.41 | ||||||
4 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:17.44 | ||||||
5 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.69 | ||||||
6 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:19.72 | ||||||
7 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:20.42 | ||||||
8 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:20.62 | ||||||
9 | Julie Tilsted | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
10 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:22.92 | ||||||
11 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:23.95 | ||||||
12 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:27.11 | ||||||
13 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 1:39.65 | ||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 1:11.41 | ||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:12.23 | ||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 1:12.84 | ||||||
4 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:13.67 | ||||||
5 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 1:14.90 | ||||||
6 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:14.95 | ||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:18.21 | ||||||
8 | Astrid Marie Hassing | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:18.38 | ||||||
9 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 1:20.60 | ||||||
10 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:20.63 | ||||||
11 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:20.65 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
13 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:20.91 | ||||||
14 | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:21.11 | ||||||
15 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:21.17 | ||||||
16 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:21.75 | ||||||
17 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.79 | ||||||
18 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:21.92 | ||||||
19 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:22.45 | ||||||
20 | Mikela Muhlig | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:22.68 | ||||||
21 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.95 | ||||||
22 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 1:23.54 | ||||||
23 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.67 | ||||||
24 | Mille Winther | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:24.15 | ||||||
25 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.35 | ||||||
26 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.11 | ||||||
27 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:27.52 | ||||||
28 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:27.58 | ||||||
29 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:27.61 | ||||||
29 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:27.61 | ||||||
31 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:29.02 | ||||||
32 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:29.62 | ||||||
33 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:29.75 | ||||||
34 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:30.22 | ||||||
35 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:30.25 | ||||||
36 | Emilie Stubben | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:30.83 | ||||||
37 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:31.34 | ||||||
38 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:32.33 | ||||||
39 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:34.33 | ||||||
40 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:34.61 | ||||||
41 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:34.90 | ||||||
42 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.99 | ||||||
43 | Emma Nonbye | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:41.00 | ||||||
44 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:45.94 | ||||||
45 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:50.22 | ||||||
46 | Sille Segall | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:53.63 | ||||||
47 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:57.28 | ||||||
48 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 2:00.10 | ||||||
Løb 21, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.54 | ||||||
2 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.09 | ||||||
3 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.35 | ||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:22.49 | ||||||
5 | Maja Stamholt | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 1:24.20 | ||||||
6 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:24.29 | ||||||
7 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 1:25.64 | ||||||
8 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 1:25.83 | ||||||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.14 | ||||||
10 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.23 | ||||||
11 | Julie Kann | 2005 | Kolding SK | 1:26.61 | ||||||
12 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:27.08 | ||||||
13 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.94 | ||||||
14 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.31 | ||||||
15 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 1:28.69 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.06 | ||||||
17 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 1:30.53 | ||||||
18 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:30.54 | ||||||
19 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:30.74 | ||||||
20 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 1:31.03 | ||||||
21 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:31.98 | ||||||
22 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:32.55 | ||||||
23 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:32.69 | ||||||
24 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:33.42 | ||||||
25 | Signe Gade | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:34.11 | ||||||
26 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:34.28 | ||||||
27 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:35.44 | ||||||
28 | Anne Stamholt | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 1:36.36 | ||||||
29 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:36.46 | ||||||
30 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.83 | ||||||
31 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:38.79 | ||||||
32 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:39.15 | ||||||
33 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:39.84 | ||||||
34 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | Kolding SK | 1:39.94 | ||||||
35 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:41.09 | ||||||
36 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:43.01 | ||||||
37 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:46.50 | ||||||
38 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:47.41 | ||||||
39 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 1:48.03 | ||||||
40 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 1:48.34 | ||||||
41 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:55.67 | ||||||
42 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 1:57.28 | ||||||
43 | Julie Nonbye | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:57.45 | ||||||
44 | Mathilde Christiansen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 2:01.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 marts 2017 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 10:26 |