Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Spektrum Odder Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
19 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Odder |
|
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|
|
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Mathiasen |
2000 |
Thisted Svømmeklub |
|
1:11.43 |
2:26.21 |
3:42.08 |
|
4:57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Brink |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.90 |
2:18.94 |
3:28.72 |
|
4:39.41 |
|
2 |
Tine Petersen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.43 |
2:21.36 |
3:33.45 |
|
4:42.29 |
|
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.70 |
2:22.22 |
3:35.51 |
|
4:48.91 |
|
4 |
Amalie Michelsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.93 |
2:23.86 |
3:37.75 |
|
4:50.95 |
|
5 |
Celia Puggaard |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:10.04 |
2:22.59 |
3:37.78 |
|
4:53.04 |
|
6 |
Emilie Meng |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.01 |
2:23.07 |
3:37.98 |
|
4:54.87 |
|
7 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:10.81 |
2:25.71 |
3:41.24 |
|
4:55.03 |
|
8 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:13.92 |
2:27.83 |
3:43.60 |
|
5:01.29 |
|
9 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:14.98 |
2:33.55 |
3:52.03 |
|
5:09.26 |
|
10 |
Cecilie Batz |
2003 |
Kolding SK |
|
1:14.80 |
2:34.47 |
3:55.17 |
|
5:12.16 |
|
11 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
1:15.68 |
2:37.91 |
4:00.73 |
|
5:19.62 |
|
12 |
Laura Arentsen |
2003 |
Kolding SK |
|
1:14.30 |
2:36.54 |
4:00.63 |
|
5:22.45 |
|
13 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:14.49 |
2:36.57 |
4:00.46 |
|
5:22.89 |
|
14 |
Lærke Kjærsgaard |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:15.36 |
2:38.21 |
4:04.14 |
|
5:23.38 |
|
15 |
Freja Gjerløv |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:15.77 |
2:39.55 |
4:03.14 |
|
5:24.35 |
|
16 |
Marie Louise Jørgensen |
2003 |
Kolding SK |
|
1:17.26 |
2:40.06 |
4:03.46 |
|
5:25.51 |
|
17 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:16.50 |
2:43.05 |
4:10.87 |
|
5:34.19 |
|
18 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
1:23.09 |
2:51.31 |
4:19.03 |
|
5:41.89 |
|
19 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
1:20.02 |
2:49.66 |
4:19.05 |
|
5:42.73 |
|
20 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
1:21.19 |
2:49.62 |
4:18.96 |
|
5:44.96 |
|
21 |
Emma Jensen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
|
1:18.95 |
2:47.60 |
4:17.35 |
|
5:45.00 |
|
22 |
Marie Martens Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Nord |
|
1:21.69 |
2:51.73 |
4:22.47 |
|
5:50.91 |
|
- |
Karoline Lagoni |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 marts 2017 |
Licens til Odder IGF |
Udskriftstidspunkt |
11:22 |
|