Resultat för Spektrum Odder Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2017 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.71 | ||||||
2 | Karoline Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 37.64 | ||||||
3 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Skals Gymnastikforening | 40.58 | ||||||
4 | Katrine Egenæs | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 42.18 | ||||||
5 | Caroline T.b. Johansen | 1999 | HOG-Hinnerup | 44.88 | ||||||
6 | Mirantee Brimstrond | 2000 | Stidsholdt Efterskole | 45.68 | ||||||
7 | Louise Bast Aaby | 1998 | Svømmeklubben Nord | 52.31 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.21 | ||||||
2 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder Svømmeklub | 34.19 | ||||||
3 | Emma Rasmussen | 2002 | Odder Svømmeklub | 34.89 | ||||||
4 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 34.96 | ||||||
5 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.15 | ||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 35.17 | ||||||
7 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 35.70 | ||||||
8 | Silje Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.84 | ||||||
9 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 36.48 | ||||||
10 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | ||||||
11 | Marie Wichmann-Hansen | 2002 | Kolding SK | 45.18 | ||||||
12 | Ida Sabroe | 2002 | Odder Svømmeklub | 46.83 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.62 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | ||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.97 | ||||||
4 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | ||||||
5 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.38 | ||||||
6 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 34.40 | ||||||
7 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.56 | ||||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.61 | ||||||
9 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.72 | ||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.03 | ||||||
11 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.38 | ||||||
12 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 36.16 | ||||||
13 | Astrid Marie Hassing | 2004 | Svømmeklubben Nord | 37.04 | ||||||
14 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 37.23 | ||||||
15 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 37.28 | ||||||
16 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.35 | ||||||
17 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | ||||||
18 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 37.68 | ||||||
19 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.78 | ||||||
20 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.63 | ||||||
21 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.66 | ||||||
22 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 39.09 | ||||||
23 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.41 | ||||||
24 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 39.51 | ||||||
25 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.05 | ||||||
26 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.75 | ||||||
27 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 41.47 | ||||||
28 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.31 | ||||||
29 | Julie Nyvang Jensen | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.46 | ||||||
30 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.00 | ||||||
31 | Katrine Nyholm-Rønning | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 43.49 | ||||||
32 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.54 | ||||||
33 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 44.30 | ||||||
34 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.35 | ||||||
35 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 49.06 | ||||||
36 | Emma Nonbye | 2003 | Odder Svømmeklub | 50.18 | ||||||
37 | Ane Stenner Burgsø | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.45 | ||||||
38 | Frida Ritz Nicolajsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 56.36 | ||||||
39 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 57.81 | ||||||
- | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25m | |||||
- | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.38 | ||||||
2 | Julie Kann | 2005 | Kolding SK | 37.05 | ||||||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.99 | ||||||
4 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.12 | ||||||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.69 | ||||||
6 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 40.57 | ||||||
7 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.93 | ||||||
8 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 41.37 | ||||||
9 | Karoline Iversen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 41.43 | ||||||
10 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 41.92 | ||||||
11 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.33 | ||||||
12 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 43.57 | ||||||
13 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.43 | ||||||
14 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 45.12 | ||||||
15 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | Kolding SK | 45.23 | ||||||
16 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | 47.96 | ||||||
17 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 48.13 | ||||||
18 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 49.13 | ||||||
19 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 49.58 | ||||||
20 | Signe Vandborg Madsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.61 | ||||||
21 | Julie Nonbye | 2006 | Odder Svømmeklub | 50.21 | ||||||
22 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.69 | ||||||
23 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.10 | ||||||
24 | Katrine Bager | 2006 | Thisted Svømmeklub | 52.58 | ||||||
25 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 53.13 | ||||||
26 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.23 | ||||||
27 | Mathilde Christiansen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 55.38 | ||||||
28 | Amalie Thomsen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.50 | ||||||
29 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 57.03 | ||||||
30 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.69 | ||||||
31 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:00.33 | ||||||
32 | Clara Schmidt-Persson | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:04.51 | ||||||
- | Sarah Lyse Søe | 2007 | Odder Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave 25m | |||||
- | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 13:35 |