Results for Spektrum Odder Swim Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stvne navn |
Spektrum Odder Swim Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2017 |
|
|
Stvne by |
Odder |
|
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|
|
Arrangr |
Odder Svmmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stvne dato |
17 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 0-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Mathiasen |
2000 |
Thisted Svmmeklub |
|
37.13 |
1:20.31 |
2:09.96 |
|
2:49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Chastine Melhede |
2002 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.28 |
1:16.24 |
2:05.42 |
|
2:41.69 |
|
2 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
Svmmeklubben Nord |
|
35.84 |
1:17.95 |
2:09.73 |
|
2:44.79 |
|
3 |
Lrke Als |
2002 |
Svmmeklubben Nord |
|
36.98 |
1:20.84 |
2:10.05 |
|
2:45.14 |
|
4 |
Maria Rye |
2001 |
Stvring Svmmeklub Pingvinen |
|
33.34 |
1:17.26 |
2:02.96 |
|
2:45.71 |
|
5 |
Merete Brixen Lomholt |
2001 |
Horsens Svmmeklub |
|
36.00 |
1:20.29 |
2:10.32 |
|
2:49.54 |
|
6 |
Therese Mardal |
2002 |
Thisted Svmmeklub |
|
35.64 |
1:20.43 |
2:11.14 |
|
2:49.81 |
|
7 |
Ida Sund |
2002 |
Horsens Svmmeklub |
|
35.81 |
1:22.81 |
2:13.77 |
|
2:52.80 |
|
8 |
Emma Ulka Bech Petersen |
2002 |
Horsens Svmmeklub |
|
40.96 |
1:28.32 |
2:19.22 |
|
2:57.31 |
|
9 |
Elisabeth Stoltenborg |
2002 |
Skanderborg Svmmeklub |
|
47.17 |
1:40.32 |
2:39.32 |
|
3:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Fdt |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnet |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Celia Puggaard |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.10 |
1:10.27 |
1:54.93 |
|
2:28.77 |
|
2 |
Caroline Brink |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.27 |
1:13.41 |
1:55.80 |
|
2:29.86 |
|
3 |
Tine Petersen |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.84 |
1:13.62 |
1:58.42 |
|
2:31.74 |
|
4 |
Amalie Michelsen |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.16 |
1:14.06 |
1:57.63 |
|
2:31.98 |
|
5 |
Emilie Meng |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.63 |
1:13.65 |
1:56.63 |
|
2:33.49 |
|
6 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
Thisted Svmmeklub |
|
34.45 |
1:13.42 |
1:58.52 |
|
2:34.50 |
|
7 |
Rebekka Giessing |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
35.07 |
1:16.00 |
2:01.14 |
|
2:35.46 |
|
8 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.05 |
1:11.27 |
2:00.03 |
|
2:35.49 |
|
9 |
Elma Gabela |
2004 |
Kolding SK |
|
35.40 |
1:17.05 |
2:02.95 |
|
2:36.16 |
|
10 |
Freya Nrlund Wentzel |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.41 |
1:13.26 |
2:01.83 |
|
2:38.10 |
|
11 |
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
33.78 |
1:15.79 |
2:03.02 |
|
2:38.68 |
|
12 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
Odder Svmmeklub |
|
34.05 |
1:15.56 |
2:02.42 |
|
2:39.33 |
|
13 |
Anne Sofie Nrtoft |
2004 |
Kolding SK |
|
34.85 |
1:16.52 |
2:04.19 |
|
2:39.37 |
|
14 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
Horsens Svmmeklub |
|
33.66 |
1:16.76 |
2:03.50 |
|
2:41.51 |
|
15 |
Mathilde Yde Munkebk |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.27 |
1:17.06 |
2:09.26 |
|
2:44.15 |
|
16 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svmme Klub |
|
39.58 |
1:18.94 |
2:09.27 |
|
2:45.57 |
|
17 |
Freja Gjerlv |
2003 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.28 |
1:20.28 |
2:46.10 |
|
2:46.10 |
|
18 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
Odder Svmmeklub |
|
37.07 |
1:14.76 |
2:06.38 |
|
2:47.37 |
|
19 |
Elisabeth Roskr |
2004 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
38.16 |
1:23.70 |
2:12.31 |
|
2:47.64 |
|
20 |
Marie Louise Jrgensen |
2003 |
Kolding SK |
|
39.54 |
1:22.95 |
2:13.97 |
|
2:50.12 |
|
21 |
Astrid Marie Hassing |
2004 |
Svmmeklubben Nord |
|
37.40 |
1:20.71 |
2:12.45 |
|
2:51.45 |
|
22 |
Laura Arentsen |
2003 |
Kolding SK |
|
38.37 |
1:20.01 |
2:12.47 |
|
2:52.04 |
|
23 |
Feline Flytkjr Broersma |
2004 |
Horsens Svmmeklub |
|
38.45 |
1:24.63 |
2:17.92 |
|
2:53.45 |
|
24 |
Melanie Petersen |
2004 |
Kolding SK |
|
40.07 |
1:22.55 |
2:16.94 |
|
2:55.13 |
|
25 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
Odder Svmmeklub |
|
38.75 |
2:15.63 |
|
|
2:55.30 |
|
26 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
37.97 |
1:19.13 |
2:19.00 |
|
2:55.92 |
|
27 |
Pernille Christensen |
2003 |
Svmmeklubben S 68 |
|
38.77 |
1:25.08 |
2:18.29 |
|
2:57.20 |
|
28 |
Freja Ulka Nielsen |
2003 |
Kolding SK |
|
36.68 |
1:23.72 |
2:16.07 |
|
2:57.27 |
|
29 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
Horsens Svmmeklub |
|
38.77 |
1:22.67 |
2:16.82 |
|
2:57.43 |
|
30 |
Caroline Madsen |
2004 |
Horsens Svmmeklub |
|
39.28 |
1:26.96 |
2:21.43 |
|
2:59.90 |
|
31 |
Freja Madsen |
2004 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
38.93 |
1:27.99 |
2:20.80 |
|
3:02.38 |
|
32 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
Horsens Svmmeklub |
|
39.33 |
1:28.84 |
2:23.36 |
|
3:02.87 |
|
33 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
Haderslev Svmme Klub |
|
42.73 |
1:30.32 |
2:23.26 |
|
3:03.85 |
|
34 |
Mikela Muhlig |
2003 |
Bjerre Herreds Svmmeklub |
|
39.55 |
1:25.31 |
2:20.27 |
|
3:04.62 |
|
35 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Skanderborg Svmmeklub |
|
42.82 |
1:31.62 |
2:29.31 |
|
3:07.71 |
|
36 |
Julie Jensen |
2003 |
Odder Svmmeklub |
|
41.24 |
1:28.39 |
2:24.66 |
|
3:09.61 |
|
37 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
Skanderborg Svmmeklub |
|
42.89 |
1:29.86 |
2:27.33 |
|
3:09.94 |
|
38 |
Kirstine Kjr Srensen |
2003 |
Skanderborg Svmmeklub |
|
42.03 |
1:30.57 |
2:29.29 |
|
3:10.62 |
|
39 |
Amalie Antonsen |
2003 |
Horsens Svmmeklub |
|
45.04 |
1:36.41 |
2:28.81 |
|
3:10.70 |
|
40 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
Svmmeklubben Nord |
|
40.23 |
1:31.79 |
2:30.30 |
|
3:12.72 |
|
41 |
Camilla Falck |
2003 |
Horsens Svmmeklub |
|
48.49 |
1:39.82 |
2:32.41 |
|
3:14.70 |
|
42 |
Julie Nyvang Jensen |
2003 |
Thisted Svmmeklub |
|
41.01 |
1:30.87 |
2:28.16 |
|
3:15.87 |
|
43 |
Emma Oleander |
2004 |
Horsens Svmmeklub |
|
44.82 |
1:35.07 |
|
|
3:17.70 |
|
44 |
Cecilie Daugaard |
2003 |
Bjerre Herreds Svmmeklub |
|
46.86 |
1:38.45 |
2:35.24 |
|
3:17.74 |
|
45 |
Kirstine Jrgensen |
2004 |
Svmmeklubben S 68 |
|
50.35 |
2:37.47 |
3:20.52 |
|
3:20.52 |
|
46 |
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
Odder Svmmeklub |
|
47.05 |
1:41.02 |
2:43.27 |
|
3:26.55 |
|
47 |
Sara-Louise Andersen |
2004 |
Svmmeklubben Kvik, Kastrup |
|
49.72 |
1:40.77 |
2:41.79 |
|
3:28.70 |
|
48 |
Gertrud Skov |
2003 |
Skanderborg Svmmeklub |
|
2:43.73 |
3:31.58 |
|
|
3:30.82 |
|
49 |
Kathrine Nonbye |
2004 |
Odder Svmmeklub |
|
1:00.66 |
2:01.37 |
|
|
4:25.21 |
|
- |
Ida Jul Christensen |
2004 |
Thisted Svmmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hnd i vend 125m |
- |
Matilde Dalgaard Lauridse |
2003 |
Odder Svmmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hnd i vend 150m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lb 9, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2017 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
18 marts 2017 |
Licens til Odder IGF |
Udskriftstidspunkt |
10:52 |
|