Tulokset Spektrum Odder Swim Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spektrum Odder Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 | |||
Stævne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Odder Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2017 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Madsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.15 | 1:16.61 | 2:07.99 | 2:46.10 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.08 | 1:01.90 | 1:43.55 | 2:14.93 | |||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.73 | 1:07.29 | 1:47.20 | 2:19.29 | |||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.56 | 1:06.65 | 1:51.51 | 2:21.99 | |||
4 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.17 | 1:07.44 | 1:53.40 | 2:26.30 | |||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.46 | 1:08.67 | 1:55.07 | 2:27.67 | |||
6 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 31.04 | 1:08.07 | 1:56.91 | 2:30.26 | |||
7 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.66 | 1:13.23 | 1:58.93 | 2:34.47 | |||
8 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.73 | 1:14.26 | 2:02.15 | 2:38.02 | |||
- | William Vittrup Nielsen | 2000 | Kolding SK | DSQ | en hånd vend 25 m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.55 | 1:05.90 | 1:48.43 | 2:19.40 | |||
2 | Joakim Køhn | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.70 | 1:06.52 | 1:50.22 | 2:21.88 | |||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.56 | 1:07.95 | 1:52.65 | 2:25.95 | |||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 32.54 | 1:07.55 | 1:54.73 | 2:25.96 | |||
5 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.82 | 1:09.56 | 1:54.47 | 2:29.01 | |||
6 | Alex Søndergaard | 2003 | Thisted Svømmeklub | 32.29 | 1:09.85 | 1:57.67 | 2:31.26 | |||
7 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 32.85 | 1:13.70 | 1:59.22 | 2:32.11 | |||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.29 | 1:11.27 | 1:56.79 | 2:33.01 | |||
9 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 32.55 | 1:13.86 | 1:58.86 | 2:34.15 | |||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.01 | 1:17.15 | 1:58.21 | 2:34.25 | |||
11 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.97 | 1:19.13 | 2:02.60 | 2:37.34 | |||
12 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.95 | 1:13.88 | 2:03.32 | 2:37.62 | |||
13 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.19 | 1:18.46 | 2:04.05 | 2:39.57 | |||
14 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 33.56 | 1:14.54 | 2:08.16 | 2:41.49 | |||
15 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 34.29 | 1:16.69 | 2:06.76 | 2:45.72 | |||
16 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 39.01 | 1:21.49 | 2:10.69 | 2:47.42 | |||
17 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder Svømmeklub | 35.38 | 1:17.39 | 2:09.20 | 2:47.93 | |||
18 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 37.35 | 1:20.65 | 2:11.16 | 2:48.42 | |||
19 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | Kolding SK | 36.31 | 1:23.05 | 2:12.67 | 2:48.46 | |||
20 | Viktor Nørrevang | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.91 | 1:22.84 | 2:14.42 | 2:50.11 | |||
21 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.53 | 1:23.82 | 2:12.13 | 2:51.07 | |||
22 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.29 | 1:23.51 | 2:16.28 | 2:52.46 | |||
23 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 36.38 | 1:21.06 | 2:16.52 | 2:56.37 | |||
24 | Markus Wirring | 2003 | Odder Svømmeklub | 41.13 | 1:27.47 | 2:22.17 | 3:05.74 | |||
25 | Johan Roderick | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.12 | 1:29.80 | 2:27.31 | 3:12.20 | |||
26 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.62 | 1:30.44 | 2:30.45 | 3:17.17 | |||
27 | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | 42.85 | 1:47.26 | 2:51.29 | 3:42.53 | |||
- | Frederik Bergene Hansen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | crawl v vend 125m | |||||
- | Joshua Dannevang | 2002 | Kolding SK | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.37 | 1:14.76 | 2:00.08 | 2:35.99 | |||
2 | Andreas Torp | 2004 | Svømmeklubben Nord | 37.13 | 1:21.32 | 2:07.95 | 2:47.97 | |||
3 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.25 | 1:18.26 | 2:11.50 | 2:50.43 | |||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 39.68 | 1:26.37 | 2:17.00 | 2:55.33 | |||
5 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.55 | 1:24.90 | 2:17.67 | 2:56.20 | |||
6 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 42.28 | 1:27.73 | 2:21.25 | 2:59.07 | |||
7 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 38.30 | 1:22.06 | 2:17.33 | 2:59.59 | |||
8 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.60 | 1:24.69 | 2:18.49 | 3:00.08 | |||
9 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.97 | 1:28.40 | 2:23.34 | 3:02.25 | |||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.78 | 1:28.59 | 2:24.03 | 3:04.60 | |||
11 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.23 | 1:30.41 | 2:25.16 | 3:06.99 | |||
12 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.36 | 1:29.69 | 2:28.43 | 3:07.49 | |||
13 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.20 | 1:35.56 | 2:31.81 | 3:11.68 | |||
14 | Valdemar Degn | 2004 | Odder Svømmeklub | 47.16 | 1:38.02 | 2:43.43 | 3:27.75 | |||
15 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.89 | 1:46.73 | 2:42.90 | 3:36.02 | |||
16 | Gustav Nybro Søndergaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 54.49 | 3:00.64 | 3:52.69 | ||||
17 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 59.39 | 1:58.78 | 3:06.37 | 3:55.82 | |||
18 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 1:06.84 | 3:59.26 | 3:59.26 | ||||
19 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 57.78 | 2:02.17 | 3:09.12 | 4:00.32 | |||
20 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:05.27 | 2:01.71 | 3:11.86 | 4:01.17 | |||
21 | Frederik Lenskjold | 2005 | Horsens Svømmeklub | 53.76 | 1:54.85 | 3:05.74 | 4:02.59 | |||
22 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:01.41 | 2:04.26 | 3:13.03 | 4:13.56 | |||
- | Casper Juul Jensen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | DNF | ||||||
- | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | afsl på mave v 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 marts 2017 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 11:22 |