Resultat för Polisen Head Summer Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 5:08.09 | ||||||
2 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:08.19 | ||||||
3 | Victoria Monfortova | 2004 | Verdala International Swim Clu | 5:11.16 | ||||||
4 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 5:19.55 | ||||||
5 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 5:21.64 | ||||||
6 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 5:22.33 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 5:23.98 | ||||||
8 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:25.47 | ||||||
9 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 5:34.49 | ||||||
10 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 5:35.30 | ||||||
11 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 5:36.74 | ||||||
12 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 5:45.55 | ||||||
13 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 5:49.04 | ||||||
14 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:50.30 | ||||||
15 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 5:52.26 | ||||||
16 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 5:54.93 | ||||||
17 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 5:59.28 | ||||||
18 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 6:09.16 | ||||||
19 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 6:12.42 | ||||||
20 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 6:17.06 | ||||||
21 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 6:21.59 | ||||||
22 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 6:24.41 | ||||||
23 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 6:43.08 | ||||||
24 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 6:43.68 | ||||||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 4:45.37 | ||||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 4:57.28 | ||||||
3 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 5:00.24 | ||||||
4 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 5:01.15 | ||||||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 5:02.52 | ||||||
6 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 5:04.45 | ||||||
7 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:09.02 | ||||||
8 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 5:16.39 | ||||||
9 | Tomine Hugaas Fjorden | 2002 | Vestbyen IL | 5:17.88 | ||||||
10 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:24.88 | ||||||
11 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 5:25.43 | ||||||
12 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:26.61 | ||||||
13 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 5:35.81 | ||||||
14 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 5:36.04 | ||||||
15 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:41.66 | ||||||
16 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:47.84 | ||||||
17 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 5:53.41 | ||||||
18 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 5:53.71 | ||||||
19 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 6:00.36 | ||||||
20 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 6:04.26 | ||||||
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 4:52.96 | ||||||
2 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 4:55.33 | ||||||
3 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 4:59.50 | ||||||
4 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 5:26.56 | ||||||
5 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 5:29.10 | ||||||
6 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 5:33.96 | ||||||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:36.88 | ||||||
8 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 5:48.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 4:48.67 | ||||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 5:04.20 | ||||||
3 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:05.01 | ||||||
4 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:09.32 | ||||||
5 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 5:16.13 | ||||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 5:24.37 | ||||||
7 | Sten Erik Soomre | 2005 | Myfitness | 5:28.01 | ||||||
8 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 5:28.32 | ||||||
9 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 5:32.97 | ||||||
10 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 5:52.44 | ||||||
11 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 6:23.99 | ||||||
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:29.48 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:34.36 | ||||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 4:37.48 | ||||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:44.41 | ||||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 4:49.47 | ||||||
6 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 4:52.96 | ||||||
7 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 4:53.44 | ||||||
8 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 4:53.91 | ||||||
9 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:59.37 | ||||||
10 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 4:59.53 | ||||||
11 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:02.51 | ||||||
12 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:10.81 | ||||||
13 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 5:14.48 | ||||||
14 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:27.61 | ||||||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:31.23 | ||||||
16 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 5:39.62 | ||||||
17 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 5:42.44 | ||||||
18 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 6:04.43 | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 2, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 4:35.42 | ||||||
2 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 4:49.89 | ||||||
3 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 5:00.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mirelle Piirsalu | 2006 | Myfitness | 1:16.79 | ||||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 1:17.48 | ||||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:24.14 | ||||||
4 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:25.67 | ||||||
5 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:26.29 | ||||||
6 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:26.68 | ||||||
7 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:29.00 | ||||||
8 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 1:29.13 | ||||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.37 | ||||||
10 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:31.24 | ||||||
11 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:31.26 | ||||||
12 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:31.58 | ||||||
13 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 1:33.35 | ||||||
14 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:33.83 | ||||||
15 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 1:33.93 | ||||||
16 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:34.18 | ||||||
17 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:34.85 | ||||||
18 | Aila Rogatkin | 2007 | Myfitness | 1:35.96 | ||||||
19 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 1:36.46 | ||||||
20 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:38.26 | ||||||
21 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:38.47 | ||||||
22 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 1:39.27 | ||||||
23 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:39.37 | ||||||
24 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 1:39.79 | ||||||
25 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:40.13 | ||||||
26 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:43.14 | ||||||
27 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 1:43.50 | ||||||
28 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:45.08 | ||||||
29 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:46.32 | ||||||
30 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 1:46.35 | ||||||
31 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:47.08 | ||||||
32 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:49.19 | ||||||
33 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:49.48 | ||||||
34 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:52.48 | ||||||
35 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 1:56.94 | ||||||
36 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:58.45 | ||||||
37 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:03.38 | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:09.10 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.65 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.55 | ||||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 1:15.08 | ||||||
5 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:18.62 | ||||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:18.85 | ||||||
7 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:19.01 | ||||||
8 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 1:19.04 | ||||||
9 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.84 | ||||||
10 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 1:21.82 | ||||||
11 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:21.96 | ||||||
12 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:22.48 | ||||||
13 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:22.85 | ||||||
14 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 1:23.07 | ||||||
15 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 1:24.95 | ||||||
16 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:25.60 | ||||||
17 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:25.76 | ||||||
18 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:26.11 | ||||||
19 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 1:26.35 | ||||||
20 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:26.51 | ||||||
21 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:26.58 | ||||||
22 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 1:27.02 | ||||||
23 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 1:27.07 | ||||||
24 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:27.20 | ||||||
25 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.15 | ||||||
26 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:28.94 | ||||||
27 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 1:29.18 | ||||||
28 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 1:29.33 | ||||||
29 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 1:30.21 | ||||||
30 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:30.56 | ||||||
31 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:30.60 | ||||||
32 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 1:30.63 | ||||||
33 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 1:31.19 | ||||||
34 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:31.58 | ||||||
35 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:32.01 | ||||||
36 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 1:32.45 | ||||||
37 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 1:32.68 | ||||||
38 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:32.92 | ||||||
39 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:33.36 | ||||||
40 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:33.58 | ||||||
41 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:34.61 | ||||||
42 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.81 | ||||||
43 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:37.12 | ||||||
44 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:37.26 | ||||||
45 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 1:37.33 | ||||||
46 | Gretel Punt | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:38.27 | ||||||
47 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:38.33 | ||||||
48 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 1:40.19 | ||||||
49 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 1:41.54 | ||||||
50 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:42.89 | ||||||
51 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 1:44.33 | ||||||
52 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 1:48.04 | ||||||
53 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:49.12 | ||||||
54 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:50.11 | ||||||
55 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:52.04 | ||||||
56 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:52.65 | ||||||
- | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.58 | ||||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.84 | ||||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:12.04 | ||||||
4 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:12.24 | ||||||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:13.04 | ||||||
6 | Hanna-Kristiina Saarep | 2002 | Myfitness | 1:13.42 | ||||||
7 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 1:13.81 | ||||||
8 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:14.32 | ||||||
9 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.66 | ||||||
10 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 1:15.72 | ||||||
11 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.82 | ||||||
12 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:16.25 | ||||||
13 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:16.48 | ||||||
14 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.12 | ||||||
15 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 1:17.22 | ||||||
16 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.53 | ||||||
17 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.59 | ||||||
18 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:19.39 | ||||||
19 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 1:19.78 | ||||||
20 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:19.97 | ||||||
21 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:21.24 | ||||||
22 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 1:22.17 | ||||||
23 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.25 | ||||||
24 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.04 | ||||||
25 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:23.19 | ||||||
26 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.24 | ||||||
27 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 1:23.47 | ||||||
28 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.81 | ||||||
29 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.08 | ||||||
30 | Emma Granström | 2002 | Falu Simsällskap | 1:24.52 | ||||||
31 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.22 | ||||||
32 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 1:26.62 | ||||||
33 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:27.72 | ||||||
34 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.61 | ||||||
35 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:30.41 | ||||||
36 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:30.60 | ||||||
37 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 1:39.43 | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:13.42 | ||||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:14.53 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:15.81 | ||||||
4 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:15.86 | ||||||
5 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:16.75 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:16.89 | ||||||
7 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:17.36 | ||||||
8 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:18.03 | ||||||
9 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:18.21 | ||||||
10 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 1:19.23 | ||||||
11 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 1:21.08 | ||||||
12 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.52 | ||||||
13 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:26.39 | ||||||
14 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:34.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:18.01 | ||||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 1:21.86 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 1:26.71 | ||||||
4 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:29.08 | ||||||
5 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 1:29.64 | ||||||
6 | Robin Suves | 2006 | Täby Sim | 1:30.31 | ||||||
7 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 1:30.63 | ||||||
8 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 1:30.76 | ||||||
9 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:31.19 | ||||||
10 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:31.30 | ||||||
11 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:33.54 | ||||||
12 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 1:34.63 | ||||||
13 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:34.78 | ||||||
14 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 1:34.81 | ||||||
15 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 1:35.60 | ||||||
16 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:36.44 | ||||||
17 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:36.66 | ||||||
18 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:37.46 | ||||||
19 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:39.27 | ||||||
20 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 1:39.42 | ||||||
21 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 1:39.60 | ||||||
22 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 1:39.66 | ||||||
23 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 1:41.19 | ||||||
24 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 1:42.20 | ||||||
25 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 1:42.37 | ||||||
26 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:42.44 | ||||||
27 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:43.18 | ||||||
28 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:44.35 | ||||||
29 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:44.89 | ||||||
30 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 1:45.45 | ||||||
31 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 1:46.13 | ||||||
32 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:54.48 | ||||||
33 | Oliver Struwe | 2008 | Sala Simsällskap | 2:00.97 | ||||||
- | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.50 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:12.11 | ||||||
3 | Ralf Erik Prits | 2004 | Myfitness | 1:14.89 | ||||||
4 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:18.13 | ||||||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:18.26 | ||||||
6 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 1:18.81 | ||||||
7 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:19.02 | ||||||
8 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:20.24 | ||||||
9 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:22.52 | ||||||
10 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:23.28 | ||||||
11 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:23.64 | ||||||
12 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 1:23.96 | ||||||
13 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 1:24.21 | ||||||
14 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 1:25.77 | ||||||
15 | Artur Hunt | 2004 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:26.48 | ||||||
16 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 1:30.63 | ||||||
17 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:31.03 | ||||||
18 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:32.66 | ||||||
19 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:33.59 | ||||||
20 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 1:34.81 | ||||||
21 | Rannar Laast | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:35.12 | ||||||
22 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.84 | ||||||
23 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:38.05 | ||||||
24 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 1:40.89 | ||||||
25 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:46.79 | ||||||
26 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 1:47.63 | ||||||
- | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:08.62 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:09.67 | ||||||
3 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.55 | ||||||
4 | Jonas Johansen | 2002 | Vestbyen Trondheim | 1:12.68 | ||||||
5 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:13.41 | ||||||
6 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:14.41 | ||||||
7 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:16.13 | ||||||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:16.51 | ||||||
9 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:19.19 | ||||||
10 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:19.38 | ||||||
11 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 1:19.87 | ||||||
12 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:20.18 | ||||||
13 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 1:25.94 | ||||||
14 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:26.57 | ||||||
15 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 1:26.58 | ||||||
16 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 1:27.06 | ||||||
17 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:28.88 | ||||||
18 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:28.93 | ||||||
19 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:29.11 | ||||||
20 | Sixten Heinloon | 2003 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:39.54 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:08.41 | ||||||
2 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:09.13 | ||||||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:09.44 | ||||||
4 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:10.80 | ||||||
5 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 1:11.17 | ||||||
6 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:12.44 | ||||||
7 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:18.40 | ||||||
8 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 1:18.60 | ||||||
9 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 1:29.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 18:14 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 33.57 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 34.82 | ||||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.50 | ||||||
4 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.71 | ||||||
5 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.12 | ||||||
6 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 37.95 | ||||||
7 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.29 | ||||||
8 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.96 | ||||||
9 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 40.47 | ||||||
10 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 40.61 | ||||||
11 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.76 | ||||||
12 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.73 | ||||||
13 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 41.91 | ||||||
14 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.11 | ||||||
15 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 42.53 | ||||||
16 | Kirke Madar | 2007 | Myfitness | 43.21 | ||||||
17 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.92 | ||||||
18 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 45.24 | ||||||
19 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.16 | ||||||
20 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.58 | ||||||
21 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.63 | ||||||
22 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.64 | ||||||
23 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.96 | ||||||
24 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.55 | ||||||
25 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.83 | ||||||
26 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 50.30 | ||||||
27 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 50.51 | ||||||
27 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 50.51 | ||||||
29 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 50.59 | ||||||
30 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.21 | ||||||
31 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 52.58 | ||||||
32 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 55.02 | ||||||
33 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 58.76 | ||||||
- | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.07 | ||||||
2 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 32.70 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.72 | ||||||
4 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 33.07 | ||||||
5 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 34.36 | ||||||
6 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 34.46 | ||||||
7 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 34.79 | ||||||
8 | Victoria Monfortova | 2004 | Verdala International Swim Clu | 34.83 | ||||||
9 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.13 | ||||||
10 | Simona Rasmann | 2004 | Myfitness | 35.14 | ||||||
11 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.41 | ||||||
12 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 35.80 | ||||||
13 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.07 | ||||||
14 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 36.36 | ||||||
15 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.37 | ||||||
16 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.49 | ||||||
17 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.55 | ||||||
18 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.82 | ||||||
19 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.83 | ||||||
20 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 37.08 | ||||||
21 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 37.26 | ||||||
22 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 37.31 | ||||||
23 | Liv Bengtsson | 2005 | Verdala International Swim Clu | 37.46 | ||||||
24 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.51 | ||||||
24 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 37.51 | ||||||
26 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.56 | ||||||
27 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 37.64 | ||||||
28 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 37.92 | ||||||
29 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 38.11 | ||||||
30 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 38.25 | ||||||
31 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.52 | ||||||
32 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.65 | ||||||
33 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.69 | ||||||
34 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 38.70 | ||||||
35 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.85 | ||||||
36 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 38.99 | ||||||
37 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 39.01 | ||||||
38 | Ada Viken Refseth | 2004 | Vestbyen Trondheim | 39.08 | ||||||
39 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.35 | ||||||
40 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.58 | ||||||
41 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.84 | ||||||
42 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 39.96 | ||||||
43 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 40.10 | ||||||
44 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.68 | ||||||
45 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 40.79 | ||||||
46 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 40.80 | ||||||
47 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.40 | ||||||
48 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.80 | ||||||
49 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.88 | ||||||
50 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.13 | ||||||
51 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.40 | ||||||
52 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 42.88 | ||||||
53 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.12 | ||||||
54 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.61 | ||||||
55 | Katarina Viktoria Solovjova | 2005 | Myfitness | 44.71 | ||||||
56 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 44.86 | ||||||
57 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.08 | ||||||
58 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.50 | ||||||
59 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 47.12 | ||||||
60 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.49 | ||||||
61 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 49.53 | ||||||
62 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.20 | ||||||
63 | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.24 | ||||||
64 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.41 | ||||||
65 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 53.56 | ||||||
66 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 54.36 | ||||||
- | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Lea Niklasson | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meril Arndt | 2002 | Myfitness | 30.03 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.13 | ||||||
3 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.39 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.87 | ||||||
5 | Diana Kornet | 2002 | Myfitness | 30.98 | ||||||
6 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.50 | ||||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.74 | ||||||
8 | Hanna-Kristiina Saarep | 2002 | Myfitness | 32.00 | ||||||
9 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.09 | ||||||
10 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.13 | ||||||
11 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.45 | ||||||
12 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.50 | ||||||
13 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 32.69 | ||||||
14 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 32.90 | ||||||
15 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 32.96 | ||||||
16 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.11 | ||||||
17 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.16 | ||||||
18 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 33.19 | ||||||
19 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.23 | ||||||
20 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.34 | ||||||
21 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.53 | ||||||
22 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.61 | ||||||
23 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.62 | ||||||
24 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 33.82 | ||||||
25 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 34.00 | ||||||
26 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.01 | ||||||
27 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.11 | ||||||
28 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.18 | ||||||
29 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.41 | ||||||
30 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 34.48 | ||||||
31 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 34.76 | ||||||
32 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.77 | ||||||
33 | Aliise Sikk | 2003 | Myfitness | 35.05 | ||||||
34 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.07 | ||||||
35 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.23 | ||||||
36 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.51 | ||||||
37 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.80 | ||||||
38 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.01 | ||||||
39 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.04 | ||||||
40 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.40 | ||||||
41 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.94 | ||||||
42 | Krislin Kase | 2002 | Myfitness | 36.99 | ||||||
43 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 37.07 | ||||||
44 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 37.21 | ||||||
45 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 37.23 | ||||||
46 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 37.28 | ||||||
47 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.31 | ||||||
48 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 38.07 | ||||||
49 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.95 | ||||||
50 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 39.04 | ||||||
51 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.89 | ||||||
52 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.23 | ||||||
53 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.78 | ||||||
54 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.83 | ||||||
55 | Helena Maria Michaels | 2002 | Myfitness | 41.96 | ||||||
56 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 42.99 | ||||||
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.16 | ||||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.35 | ||||||
3 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 31.92 | ||||||
4 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | ||||||
5 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.91 | ||||||
6 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.12 | ||||||
7 | Martine Selvik | 2001 | Vestbyen Trondheim | 33.68 | ||||||
8 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.96 | ||||||
9 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.10 | ||||||
10 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.56 | ||||||
11 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.89 | ||||||
12 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.68 | ||||||
13 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 37.20 | ||||||
14 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.82 | ||||||
15 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 38.17 | ||||||
- | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 18:14 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 35.08 | ||||||
2 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.89 | ||||||
3 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 36.17 | ||||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.86 | ||||||
5 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 38.10 | ||||||
6 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.56 | ||||||
7 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.02 | ||||||
8 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 41.97 | ||||||
9 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 42.19 | ||||||
10 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.57 | ||||||
11 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 43.19 | ||||||
12 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 44.32 | ||||||
13 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 45.72 | ||||||
14 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 45.81 | ||||||
15 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.19 | ||||||
16 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.39 | ||||||
17 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | ||||||
18 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 46.73 | ||||||
19 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.14 | ||||||
- | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 30.17 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 33.03 | ||||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.46 | ||||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | ||||||
5 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.16 | ||||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 34.84 | ||||||
7 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 34.92 | ||||||
8 | Lars Kuljus | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 35.19 | ||||||
9 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.08 | ||||||
10 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 37.07 | ||||||
11 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.12 | ||||||
12 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.27 | ||||||
13 | Asmo Angerjas | 2004 | Myfitness | 37.73 | ||||||
14 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.10 | ||||||
15 | Sebastian Pratt | 2004 | Verdala International Swim Clu | 38.15 | ||||||
16 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 38.57 | ||||||
17 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 39.32 | ||||||
18 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.16 | ||||||
19 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 40.66 | ||||||
20 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.93 | ||||||
21 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.63 | ||||||
22 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.64 | ||||||
23 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 42.84 | ||||||
24 | Rannar Laast | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 45.73 | ||||||
25 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.97 | ||||||
26 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 47.36 | ||||||
27 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.03 | ||||||
28 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.72 | ||||||
29 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.97 | ||||||
30 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.80 | ||||||
- | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 28.29 | ||||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.89 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 29.97 | ||||||
5 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 29.99 | ||||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.16 | ||||||
7 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.17 | ||||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 31.16 | ||||||
9 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.68 | ||||||
10 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 32.33 | ||||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.46 | ||||||
12 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.55 | ||||||
13 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.97 | ||||||
14 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.03 | ||||||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.52 | ||||||
16 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.94 | ||||||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.36 | ||||||
18 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.08 | ||||||
19 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 37.46 | ||||||
20 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.79 | ||||||
21 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.85 | ||||||
22 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.80 | ||||||
23 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.43 | ||||||
24 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.03 | ||||||
25 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.45 | ||||||
26 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 43.00 | ||||||
- | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 28.29 | ||||||
2 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.54 | ||||||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 28.64 | ||||||
4 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 28.67 | ||||||
5 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen Trondheim | 28.97 | ||||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.11 | ||||||
7 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.29 | ||||||
8 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.47 | ||||||
9 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.90 | ||||||
10 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 30.05 | ||||||
11 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 30.16 | ||||||
12 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 30.91 | ||||||
13 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.19 | ||||||
14 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.28 | ||||||
14 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.28 | ||||||
16 | Robin Aloe | 2000 | Myfitness | 31.36 | ||||||
17 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.50 | ||||||
18 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.64 | ||||||
19 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.76 | ||||||
20 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.93 | ||||||
21 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.98 | ||||||
22 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 33.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 18:37 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 7, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Damer | 0 | Simklubben Neptun | 2:01.20 | ||||||
Ingrid Lund | 2006 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 29.25 | 1:01.60 | |||||||
Sophie Bladin | 2002 | 29.75 | 1:31.35 | |||||||
Sara Andersson | 2000 | 29.85 | 2:01.20 | |||||||
2 | Polisen 1 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:01.39 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Ljuba Berg | 2000 | 30.78 | 1:01.24 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 32.34 | 1:33.58 | |||||||
Paola Kylberg | 2002 | 27.81 | 2:01.39 | |||||||
3 | Botk-Rönn Damer | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:06.89 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 30.64 | 1:01.26 | |||||||
Alva Udell | 2003 | 31.94 | 1:33.20 | |||||||
Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | 33.69 | 2:06.89 | |||||||
4 | Uppsala Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:06.95 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Jonna Löding | 2002 | 28.78 | 59.19 | |||||||
Amanda Viksten | 2004 | 32.40 | 1:31.59 | |||||||
Hilma Wahlström | 2006 | 35.36 | 2:06.95 | |||||||
5 | Polisen 2 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:08.35 | ||||||
Lilly James-Killer | 2006 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Sofia Walsh | 2002 | 28.97 | 1:04.34 | |||||||
Alice Albinzon | 2000 | 31.39 | 1:35.73 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 32.62 | 2:08.35 | |||||||
6 | Polisen 3 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:11.81 | ||||||
Cornelia Niring | 2002 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Vinona Bothe | 1999 | 31.75 | 1:02.36 | |||||||
Nellie Thofelt | 2006 | 36.69 | 1:39.05 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 32.76 | 2:11.81 | |||||||
7 | Upsala Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:15.24 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Matilda Lantz | 2002 | 30.97 | 1:02.70 | |||||||
Clara Frykberg | 2005 | 32.20 | 1:34.90 | |||||||
Nora Högström | 2007 | 40.34 | 2:15.24 | |||||||
8 | Polisen 4 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:15.42 | ||||||
Lisa Holmqvist | 1999 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 32.23 | 1:03.95 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 33.68 | 1:37.63 | |||||||
Meja Johansson | 2006 | 37.79 | 2:15.42 | |||||||
9 | Polisen 5 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:17.67 | ||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 32.23 | 32.23 | |||||||
Maria Bang | 2003 | 31.59 | 1:03.82 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 33.59 | 1:37.41 | |||||||
Sara Wattad | 2006 | 40.26 | 2:17.67 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 8, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Herrar | 0 | Simklubben Neptun | 1:54.43 | ||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 30.70 | 1:02.43 | |||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 26.40 | 1:28.83 | |||||||
Marcus Melander | 1996 | 25.60 | 1:54.43 | |||||||
2 | Uppsala Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 1:54.49 | ||||||
Alexander Almasi | 2000 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 27.14 | 53.14 | |||||||
Adi Ramovic | 2004 | 28.12 | 1:21.26 | |||||||
Malte Franzén | 2007 | 33.23 | 1:54.49 | |||||||
3 | Botk-Rönn Herrar | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:55.05 | ||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 25.76 | 25.76 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 28.65 | 54.41 | |||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 30.44 | 1:24.85 | |||||||
Mattias Moreno | 2002 | 30.20 | 1:55.05 | |||||||
4 | Upsala Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:04.00 | ||||||
William Rismyhr | 2004 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Kevin Shiva | 2002 | 27.83 | 59.84 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 28.35 | 1:28.19 | |||||||
Filip Hallin | 2006 | 35.81 | 2:04.00 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:42 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 2:33.09 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 2:44.27 | ||||||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:48.26 | ||||||
4 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:48.30 | ||||||
5 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 2:51.63 | ||||||
6 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:51.77 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 2:53.14 | ||||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 2:53.34 | ||||||
9 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 2:54.74 | ||||||
10 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 2:55.07 | ||||||
11 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 2:55.12 | ||||||
12 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 2:55.69 | ||||||
13 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 2:57.20 | ||||||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 2:57.77 | ||||||
15 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:58.62 | ||||||
15 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 2:58.62 | ||||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:00.44 | ||||||
18 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 3:01.27 | ||||||
19 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:01.59 | ||||||
20 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 3:01.99 | ||||||
21 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:02.89 | ||||||
22 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 3:03.08 | ||||||
23 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 3:04.31 | ||||||
24 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 3:06.71 | ||||||
25 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 3:08.14 | ||||||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 3:09.59 | ||||||
27 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 3:09.96 | ||||||
28 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 3:11.27 | ||||||
29 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 3:11.70 | ||||||
30 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:11.97 | ||||||
31 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 3:12.01 | ||||||
32 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 3:12.75 | ||||||
33 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 3:12.86 | ||||||
34 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 3:13.06 | ||||||
35 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 3:13.29 | ||||||
36 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:14.19 | ||||||
37 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:14.96 | ||||||
38 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 3:15.02 | ||||||
39 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:15.59 | ||||||
40 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 3:15.79 | ||||||
41 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 3:15.81 | ||||||
42 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 3:19.61 | ||||||
43 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 3:20.37 | ||||||
44 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 3:20.51 | ||||||
45 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 3:20.88 | ||||||
46 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 3:32.75 | ||||||
47 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 3:34.32 | ||||||
48 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 3:35.48 | ||||||
49 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 3:36.14 | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:35.14 | ||||||
2 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 2:39.87 | ||||||
3 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:43.64 | ||||||
4 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 2:44.29 | ||||||
5 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:44.32 | ||||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 2:44.53 | ||||||
7 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:44.59 | ||||||
8 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 2:44.60 | ||||||
9 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 2:46.97 | ||||||
10 | Tomine Hugaas Fjorden | 2002 | Vestbyen IL | 2:48.19 | ||||||
11 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 2:48.52 | ||||||
12 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 2:49.19 | ||||||
13 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:50.54 | ||||||
14 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:50.87 | ||||||
15 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:53.05 | ||||||
16 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 2:53.58 | ||||||
17 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 2:54.55 | ||||||
18 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:55.00 | ||||||
19 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:55.39 | ||||||
20 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 2:55.67 | ||||||
21 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:56.88 | ||||||
22 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:58.84 | ||||||
23 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 2:59.54 | ||||||
24 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:02.58 | ||||||
25 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 3:03.10 | ||||||
26 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 3:03.75 | ||||||
27 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 3:04.41 | ||||||
28 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:05.69 | ||||||
29 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:12.12 | ||||||
30 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 3:16.30 | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:35.74 | ||||||
2 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:46.06 | ||||||
3 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:46.19 | ||||||
4 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:47.09 | ||||||
5 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 2:49.05 | ||||||
6 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 2:50.22 | ||||||
7 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 2:55.94 | ||||||
8 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:57.09 | ||||||
9 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 2:58.17 | ||||||
10 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 2:59.52 | ||||||
11 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 3:01.65 | ||||||
12 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 3:03.85 | ||||||
13 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 3:06.28 | ||||||
14 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 3:08.92 | ||||||
15 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 3:10.34 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 09:42 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:33.52 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:35.42 | ||||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 2:38.92 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 2:44.11 | ||||||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 2:45.34 | ||||||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:45.78 | ||||||
7 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:49.30 | ||||||
8 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:49.64 | ||||||
9 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 2:51.72 | ||||||
10 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 2:52.74 | ||||||
11 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:53.55 | ||||||
12 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:53.99 | ||||||
13 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 2:54.78 | ||||||
14 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 2:55.94 | ||||||
15 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 2:56.95 | ||||||
16 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:57.19 | ||||||
17 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 3:11.13 | ||||||
18 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 3:17.49 | ||||||
19 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 3:17.58 | ||||||
20 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 3:23.67 | ||||||
21 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 3:24.78 | ||||||
22 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 3:32.75 | ||||||
23 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:37.16 | ||||||
- | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 2:22.37 | ||||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:24.33 | ||||||
3 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 2:24.84 | ||||||
4 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 2:31.08 | ||||||
5 | Jonas Johansen | 2002 | Vestbyen Trondheim | 2:31.37 | ||||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 2:32.28 | ||||||
7 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:43.42 | ||||||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 2:44.39 | ||||||
9 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 2:46.22 | ||||||
10 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 2:47.18 | ||||||
11 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:48.97 | ||||||
12 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:49.39 | ||||||
13 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:50.37 | ||||||
14 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:51.32 | ||||||
15 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:53.90 | ||||||
16 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:54.60 | ||||||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:59.73 | ||||||
18 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:00.30 | ||||||
19 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 3:03.54 | ||||||
20 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 3:06.74 | ||||||
21 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 3:14.99 | ||||||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 2:21.91 | ||||||
2 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 2:24.54 | ||||||
3 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 2:28.93 | ||||||
4 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 2:31.00 | ||||||
5 | Robin Aloe | 2000 | Myfitness | 2:33.64 | ||||||
6 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:36.81 | ||||||
7 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:43.57 | ||||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 2:43.66 | ||||||
9 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 2:48.16 | ||||||
10 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:54.63 | ||||||
11 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 3:07.46 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:29 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.42 | ||||||
2 | Mirelle Piirsalu | 2006 | Myfitness | 36.20 | ||||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.82 | ||||||
4 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 39.47 | ||||||
5 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.84 | ||||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 40.16 | ||||||
7 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.96 | ||||||
8 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.32 | ||||||
9 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.33 | ||||||
10 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.43 | ||||||
11 | Kirke Madar | 2007 | Myfitness | 41.99 | ||||||
12 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.11 | ||||||
13 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 42.49 | ||||||
14 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.58 | ||||||
15 | Laura Pae | 2007 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 42.65 | ||||||
16 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.95 | ||||||
17 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 43.00 | ||||||
18 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 43.01 | ||||||
19 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 43.92 | ||||||
20 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.02 | ||||||
21 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.07 | ||||||
22 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 44.11 | ||||||
23 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.22 | ||||||
24 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.30 | ||||||
25 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.85 | ||||||
26 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.31 | ||||||
27 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.40 | ||||||
28 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 45.81 | ||||||
29 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.34 | ||||||
30 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 46.48 | ||||||
30 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 46.48 | ||||||
32 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 46.91 | ||||||
33 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.03 | ||||||
34 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 47.10 | ||||||
35 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 47.43 | ||||||
36 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.59 | ||||||
37 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.87 | ||||||
38 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.99 | ||||||
39 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.60 | ||||||
40 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.75 | ||||||
41 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 49.03 | ||||||
42 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 49.30 | ||||||
43 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.26 | ||||||
44 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 50.47 | ||||||
45 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 50.48 | ||||||
46 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 50.55 | ||||||
47 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.64 | ||||||
48 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 50.75 | ||||||
49 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 51.42 | ||||||
50 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 51.79 | ||||||
51 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.80 | ||||||
52 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.97 | ||||||
53 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 52.61 | ||||||
54 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 53.05 | ||||||
55 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 55.62 | ||||||
56 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.75 | ||||||
57 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 57.69 | ||||||
- | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.19 | ||||||
2 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.28 | ||||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.20 | ||||||
4 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.27 | ||||||
5 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.37 | ||||||
6 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.40 | ||||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.40 | ||||||
8 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 36.59 | ||||||
9 | Simona Rasmann | 2004 | Myfitness | 37.49 | ||||||
10 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 38.07 | ||||||
11 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 38.35 | ||||||
12 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 38.38 | ||||||
13 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.47 | ||||||
14 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.78 | ||||||
15 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 38.85 | ||||||
16 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.88 | ||||||
17 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.31 | ||||||
18 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.33 | ||||||
19 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 40.05 | ||||||
20 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.10 | ||||||
21 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.14 | ||||||
22 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.73 | ||||||
23 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.81 | ||||||
24 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.02 | ||||||
25 | Ronja Mandmaa | 2004 | Myfitness | 41.09 | ||||||
26 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.11 | ||||||
27 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 41.17 | ||||||
28 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 41.37 | ||||||
29 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.41 | ||||||
30 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.56 | ||||||
31 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.79 | ||||||
32 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.12 | ||||||
33 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.15 | ||||||
34 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 42.39 | ||||||
35 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.98 | ||||||
36 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.44 | ||||||
37 | Gretel Punt | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 44.03 | ||||||
38 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.05 | ||||||
39 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 44.97 | ||||||
40 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.31 | ||||||
41 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 45.40 | ||||||
42 | Lea Niklasson | 2004 | Simklubben Neptun | 45.45 | ||||||
43 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.56 | ||||||
44 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.79 | ||||||
45 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.80 | ||||||
46 | Katarina Viktoria Solovjova | 2005 | Myfitness | 45.83 | ||||||
46 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 45.83 | ||||||
48 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.89 | ||||||
49 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.71 | ||||||
50 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 47.88 | ||||||
51 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 48.18 | ||||||
52 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.10 | ||||||
53 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.42 | ||||||
54 | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.15 | ||||||
55 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.07 | ||||||
56 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.22 | ||||||
- | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.05 | ||||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.37 | ||||||
3 | Hanna-Kristiina Saarep | 2002 | Myfitness | 33.40 | ||||||
4 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 33.45 | ||||||
5 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 33.96 | ||||||
6 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 34.48 | ||||||
7 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.65 | ||||||
8 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 34.66 | ||||||
9 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.91 | ||||||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.93 | ||||||
11 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.08 | ||||||
12 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.26 | ||||||
13 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.57 | ||||||
14 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.61 | ||||||
15 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 36.85 | ||||||
16 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 37.07 | ||||||
17 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 37.08 | ||||||
18 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 37.89 | ||||||
19 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.01 | ||||||
20 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.29 | ||||||
21 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 38.40 | ||||||
22 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 38.45 | ||||||
23 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.53 | ||||||
24 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.55 | ||||||
25 | Emma Granström | 2002 | Falu Simsällskap | 38.73 | ||||||
26 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 38.79 | ||||||
27 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.04 | ||||||
28 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.43 | ||||||
29 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.91 | ||||||
30 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 40.05 | ||||||
31 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.53 | ||||||
32 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.11 | ||||||
33 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 41.65 | ||||||
34 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 41.67 | ||||||
35 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 41.89 | ||||||
36 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.54 | ||||||
37 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 46.32 | ||||||
38 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 52.50 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.81 | ||||||
2 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.77 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.91 | ||||||
4 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.55 | ||||||
5 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.64 | ||||||
6 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 35.92 | ||||||
7 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.50 | ||||||
8 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.31 | ||||||
9 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.57 | ||||||
10 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 38.47 | ||||||
11 | Martine Selvik | 2001 | Vestbyen Trondheim | 38.72 | ||||||
12 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.21 | ||||||
13 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 41.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:29 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.48 | ||||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 37.83 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 39.25 | ||||||
4 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.69 | ||||||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.35 | ||||||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.54 | ||||||
7 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.61 | ||||||
8 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 41.66 | ||||||
9 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.52 | ||||||
10 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 42.61 | ||||||
11 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.29 | ||||||
12 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.83 | ||||||
13 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.84 | ||||||
14 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.78 | ||||||
15 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 45.09 | ||||||
16 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 45.13 | ||||||
17 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 45.22 | ||||||
18 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.29 | ||||||
19 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 45.94 | ||||||
20 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 46.53 | ||||||
21 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.63 | ||||||
22 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.78 | ||||||
23 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.98 | ||||||
24 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 47.26 | ||||||
25 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.63 | ||||||
26 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 47.75 | ||||||
27 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.31 | ||||||
28 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.88 | ||||||
29 | Yichen Sun | 2007 | Täby Sim | 52.07 | ||||||
30 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.50 | ||||||
31 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 53.63 | ||||||
32 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 53.66 | ||||||
33 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 54.98 | ||||||
34 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 55.50 | ||||||
35 | Oliver Struwe | 2008 | Sala Simsällskap | 55.80 | ||||||
36 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 55.81 | ||||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.08 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.08 | ||||||
3 | Ralf Erik Prits | 2004 | Myfitness | 33.62 | ||||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.36 | ||||||
5 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 36.20 | ||||||
6 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 37.26 | ||||||
7 | Sten Erik Soomre | 2005 | Myfitness | 37.88 | ||||||
8 | Artur Hunt | 2004 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 37.95 | ||||||
9 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.08 | ||||||
10 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 38.31 | ||||||
11 | Sebastian Pratt | 2004 | Verdala International Swim Clu | 38.71 | ||||||
12 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 39.87 | ||||||
13 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.61 | ||||||
14 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 43.33 | ||||||
15 | Rannar Laast | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 43.63 | ||||||
16 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.70 | ||||||
17 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.50 | ||||||
18 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.99 | ||||||
19 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 47.21 | ||||||
20 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.72 | ||||||
21 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 47.92 | ||||||
22 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.43 | ||||||
23 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.59 | ||||||
24 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 48.86 | ||||||
25 | Ansh Dua | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.50 | ||||||
- | Nika Kavlashvili | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.95 | ||||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 32.78 | ||||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.24 | ||||||
4 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.04 | ||||||
5 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.33 | ||||||
6 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.37 | ||||||
7 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.90 | ||||||
8 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 35.14 | ||||||
9 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 36.23 | ||||||
10 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.45 | ||||||
11 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.62 | ||||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.88 | ||||||
13 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 37.17 | ||||||
14 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 39.05 | ||||||
15 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.91 | ||||||
16 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 39.98 | ||||||
17 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 40.20 | ||||||
18 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.36 | ||||||
19 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.45 | ||||||
20 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.31 | ||||||
21 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 41.36 | ||||||
22 | Sixten Heinloon | 2003 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 44.12 | ||||||
23 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.43 | ||||||
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.26 | ||||||
2 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 31.40 | ||||||
3 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.72 | ||||||
4 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.27 | ||||||
5 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.78 | ||||||
6 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 32.92 | ||||||
7 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.48 | ||||||
8 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.57 | ||||||
9 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 36.32 | ||||||
10 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 40.69 | ||||||
11 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.90 | ||||||
- | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 1:06.86 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:12.68 | ||||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.81 | ||||||
4 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:15.03 | ||||||
5 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:17.77 | ||||||
6 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:18.04 | ||||||
7 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 1:18.36 | ||||||
8 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:19.80 | ||||||
9 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:19.99 | ||||||
10 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 1:20.72 | ||||||
11 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.06 | ||||||
12 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.20 | ||||||
13 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:22.38 | ||||||
14 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:24.01 | ||||||
15 | Laura Pae | 2007 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:24.05 | ||||||
16 | Kirke Madar | 2007 | Myfitness | 1:24.42 | ||||||
17 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.61 | ||||||
18 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 1:25.01 | ||||||
19 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:25.19 | ||||||
20 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:25.41 | ||||||
21 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:25.67 | ||||||
22 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:26.50 | ||||||
23 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:26.63 | ||||||
24 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:27.64 | ||||||
25 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:28.06 | ||||||
26 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:29.39 | ||||||
27 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 1:29.58 | ||||||
28 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 1:30.18 | ||||||
29 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:30.29 | ||||||
30 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:30.31 | ||||||
31 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.56 | ||||||
32 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 1:31.43 | ||||||
33 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.51 | ||||||
34 | Aila Rogatkin | 2007 | Myfitness | 1:31.79 | ||||||
35 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:32.13 | ||||||
36 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 1:32.75 | ||||||
37 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 1:34.96 | ||||||
38 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.37 | ||||||
39 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 1:35.65 | ||||||
40 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:35.74 | ||||||
41 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.38 | ||||||
42 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:36.47 | ||||||
43 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 1:37.02 | ||||||
44 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:38.35 | ||||||
45 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:38.59 | ||||||
46 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 1:39.42 | ||||||
47 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 1:39.71 | ||||||
48 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:40.03 | ||||||
49 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 1:40.12 | ||||||
50 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:40.98 | ||||||
51 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:42.99 | ||||||
52 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 1:44.24 | ||||||
53 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:45.53 | ||||||
54 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:45.93 | ||||||
55 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 1:48.57 | ||||||
56 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:51.86 | ||||||
57 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:53.50 | ||||||
58 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 1:54.62 | ||||||
59 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:55.06 | ||||||
60 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:55.82 | ||||||
- | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:05.29 | ||||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 1:05.67 | ||||||
3 | Victoria Monfortova | 2004 | Verdala International Swim Clu | 1:06.66 | ||||||
4 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:07.73 | ||||||
5 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 1:08.17 | ||||||
6 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:08.36 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 1:09.06 | ||||||
8 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 1:09.26 | ||||||
9 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:09.31 | ||||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:09.76 | ||||||
11 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 1:11.12 | ||||||
12 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:11.20 | ||||||
12 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:11.20 | ||||||
14 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:11.22 | ||||||
15 | Ada Viken Refseth | 2004 | Vestbyen Trondheim | 1:11.50 | ||||||
16 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 1:11.61 | ||||||
17 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:11.71 | ||||||
18 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 1:12.05 | ||||||
19 | Liv Bengtsson | 2005 | Verdala International Swim Clu | 1:12.43 | ||||||
20 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:12.56 | ||||||
21 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:12.65 | ||||||
22 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 1:12.73 | ||||||
23 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:13.06 | ||||||
24 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 1:13.23 | ||||||
25 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:13.43 | ||||||
26 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:13.58 | ||||||
27 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.68 | ||||||
28 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:14.00 | ||||||
29 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 1:14.62 | ||||||
30 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:14.72 | ||||||
31 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 1:14.75 | ||||||
32 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:14.85 | ||||||
33 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:15.02 | ||||||
34 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:15.12 | ||||||
35 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:15.13 | ||||||
36 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 1:15.16 | ||||||
37 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.29 | ||||||
38 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 1:15.42 | ||||||
39 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:15.43 | ||||||
40 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:15.53 | ||||||
41 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:15.56 | ||||||
42 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.80 | ||||||
43 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.04 | ||||||
44 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.16 | ||||||
45 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 1:16.46 | ||||||
46 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:16.59 | ||||||
46 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.59 | ||||||
48 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 1:16.67 | ||||||
49 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 1:17.24 | ||||||
50 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 1:17.83 | ||||||
51 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.08 | ||||||
52 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 1:18.14 | ||||||
53 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.36 | ||||||
54 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:18.55 | ||||||
55 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 1:18.85 | ||||||
56 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:19.25 | ||||||
57 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:19.58 | ||||||
58 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:19.69 | ||||||
59 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.73 | ||||||
60 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 1:20.11 | ||||||
61 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 1:20.68 | ||||||
62 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:21.34 | ||||||
63 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:21.78 | ||||||
64 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 1:22.33 | ||||||
65 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:23.34 | ||||||
66 | Gretel Punt | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:23.73 | ||||||
67 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:24.18 | ||||||
68 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:25.00 | ||||||
69 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:26.41 | ||||||
70 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:27.00 | ||||||
71 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:28.51 | ||||||
72 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 1:28.70 | ||||||
73 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:30.05 | ||||||
74 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 1:30.54 | ||||||
75 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 1:30.76 | ||||||
76 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:31.45 | ||||||
77 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:34.14 | ||||||
78 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 1:34.45 | ||||||
79 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:34.87 | ||||||
80 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 1:34.88 | ||||||
81 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:38.17 | ||||||
82 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:38.67 | ||||||
- | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meril Arndt | 2002 | Myfitness | 1:02.28 | ||||||
2 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:03.06 | ||||||
3 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:03.41 | ||||||
4 | Diana Kornet | 2002 | Myfitness | 1:04.08 | ||||||
5 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:04.45 | ||||||
6 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:04.74 | ||||||
7 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 1:04.84 | ||||||
8 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 1:05.50 | ||||||
9 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:05.89 | ||||||
10 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:06.10 | ||||||
11 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 1:06.16 | ||||||
12 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:06.24 | ||||||
13 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:06.91 | ||||||
14 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:06.94 | ||||||
15 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:06.97 | ||||||
16 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:07.14 | ||||||
17 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:07.26 | ||||||
18 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:07.43 | ||||||
19 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.10 | ||||||
20 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 1:08.37 | ||||||
21 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:08.44 | ||||||
22 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 1:09.01 | ||||||
23 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:09.03 | ||||||
24 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.61 | ||||||
25 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:09.83 | ||||||
26 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:09.98 | ||||||
27 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:10.48 | ||||||
28 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:10.64 | ||||||
29 | Aliise Sikk | 2003 | Myfitness | 1:10.71 | ||||||
30 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:10.91 | ||||||
31 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.93 | ||||||
32 | Emma Granström | 2002 | Falu Simsällskap | 1:10.97 | ||||||
32 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.97 | ||||||
34 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:11.01 | ||||||
35 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:11.11 | ||||||
36 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:11.65 | ||||||
37 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:11.68 | ||||||
38 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:11.69 | ||||||
39 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:12.02 | ||||||
40 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.43 | ||||||
41 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 1:12.61 | ||||||
42 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:12.65 | ||||||
43 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.66 | ||||||
44 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.74 | ||||||
45 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 1:12.76 | ||||||
46 | Tomine Hugaas Fjorden | 2002 | Vestbyen IL | 1:13.04 | ||||||
47 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:13.31 | ||||||
48 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.51 | ||||||
49 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:14.37 | ||||||
50 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 1:14.66 | ||||||
51 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:14.91 | ||||||
52 | Krislin Kase | 2002 | Myfitness | 1:15.68 | ||||||
53 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 1:15.79 | ||||||
54 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:15.98 | ||||||
55 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 1:16.52 | ||||||
56 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:16.65 | ||||||
57 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:17.70 | ||||||
58 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.02 | ||||||
59 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:19.06 | ||||||
60 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 1:19.84 | ||||||
61 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.05 | ||||||
62 | Grette-Helery Ritson | 2003 | Myfitness | 1:23.81 | ||||||
63 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 1:26.73 | ||||||
64 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:39.41 | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:02.60 | ||||||
2 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 1:03.79 | ||||||
3 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:03.84 | ||||||
4 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:04.18 | ||||||
5 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:04.46 | ||||||
6 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:05.07 | ||||||
7 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:05.23 | ||||||
8 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:05.73 | ||||||
9 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 1:07.46 | ||||||
10 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:08.94 | ||||||
11 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.47 | ||||||
12 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.29 | ||||||
13 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:10.44 | ||||||
14 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:11.22 | ||||||
15 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 1:11.60 | ||||||
16 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 1:11.65 | ||||||
17 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.10 | ||||||
18 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.42 | ||||||
19 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:12.50 | ||||||
20 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:12.55 | ||||||
21 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 1:10.83 | ||||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 1:11.13 | ||||||
3 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:12.58 | ||||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 1:15.31 | ||||||
5 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 1:17.38 | ||||||
6 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:18.40 | ||||||
7 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 1:18.45 | ||||||
8 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 1:19.45 | ||||||
9 | Robin Suves | 2006 | Täby Sim | 1:19.88 | ||||||
10 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.99 | ||||||
11 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:21.36 | ||||||
12 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 1:21.38 | ||||||
13 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 1:22.03 | ||||||
14 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:22.08 | ||||||
15 | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | 1:23.26 | ||||||
16 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:23.28 | ||||||
17 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:24.13 | ||||||
18 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 1:25.54 | ||||||
19 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 1:26.51 | ||||||
20 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.12 | ||||||
21 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 1:27.27 | ||||||
22 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.74 | ||||||
23 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:28.03 | ||||||
24 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 1:28.11 | ||||||
25 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 1:28.92 | ||||||
26 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 1:30.37 | ||||||
27 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:31.03 | ||||||
28 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:31.23 | ||||||
29 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:31.38 | ||||||
30 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:31.96 | ||||||
31 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:32.03 | ||||||
32 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:32.65 | ||||||
33 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 1:35.30 | ||||||
34 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 1:35.76 | ||||||
35 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 1:36.19 | ||||||
36 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:37.75 | ||||||
37 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:40.83 | ||||||
38 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:41.00 | ||||||
39 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 1:41.43 | ||||||
40 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 1:44.41 | ||||||
41 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 1:49.92 | ||||||
42 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:50.41 | ||||||
43 | Oliver Struwe | 2008 | Sala Simsällskap | 1:51.56 | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 59.87 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:02.33 | ||||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 1:03.67 | ||||||
4 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 1:07.17 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:07.32 | ||||||
6 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 1:08.76 | ||||||
7 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:09.18 | ||||||
8 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:09.22 | ||||||
9 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:09.51 | ||||||
10 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:10.23 | ||||||
11 | Sebastian Pratt | 2004 | Verdala International Swim Clu | 1:10.29 | ||||||
12 | Sten Erik Soomre | 2005 | Myfitness | 1:10.52 | ||||||
13 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:11.13 | ||||||
14 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 1:11.28 | ||||||
15 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 1:12.62 | ||||||
16 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 1:12.74 | ||||||
17 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:13.84 | ||||||
18 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 1:15.05 | ||||||
19 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:15.36 | ||||||
20 | Lars Kuljus | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:15.48 | ||||||
21 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:16.24 | ||||||
22 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.29 | ||||||
23 | Artur Hunt | 2004 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:16.48 | ||||||
24 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:16.79 | ||||||
25 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:17.59 | ||||||
26 | Asmo Angerjas | 2004 | Myfitness | 1:18.75 | ||||||
27 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 1:21.15 | ||||||
28 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:22.20 | ||||||
29 | Rannar Laast | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:23.08 | ||||||
30 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:24.44 | ||||||
31 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:25.98 | ||||||
32 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 1:26.08 | ||||||
33 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:28.40 | ||||||
34 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:28.45 | ||||||
35 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.99 | ||||||
36 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:30.45 | ||||||
37 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:30.75 | ||||||
38 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 1:33.58 | ||||||
39 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:34.27 | ||||||
40 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 1:35.03 | ||||||
41 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:35.28 | ||||||
42 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.63 | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 57.63 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 59.07 | ||||||
3 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 59.56 | ||||||
4 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.61 | ||||||
5 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:00.01 | ||||||
6 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:01.64 | ||||||
7 | Jonas Johansen | 2002 | Vestbyen Trondheim | 1:01.87 | ||||||
8 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:02.10 | ||||||
9 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:02.87 | ||||||
10 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 1:03.87 | ||||||
11 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 1:03.88 | ||||||
11 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:03.88 | ||||||
13 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:03.90 | ||||||
14 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:04.25 | ||||||
15 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:05.36 | ||||||
16 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 1:05.54 | ||||||
17 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.63 | ||||||
18 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:06.29 | ||||||
19 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 1:06.35 | ||||||
20 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:06.40 | ||||||
21 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.58 | ||||||
22 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:06.72 | ||||||
23 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:07.78 | ||||||
23 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.78 | ||||||
25 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:08.34 | ||||||
26 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:08.35 | ||||||
27 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.99 | ||||||
28 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:10.16 | ||||||
29 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:11.11 | ||||||
30 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 1:12.22 | ||||||
31 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.23 | ||||||
32 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:12.58 | ||||||
33 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:14.71 | ||||||
34 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 1:15.38 | ||||||
35 | Sixten Heinloon | 2003 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:15.58 | ||||||
36 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 1:15.97 | ||||||
37 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:21.53 | ||||||
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 56.54 | ||||||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 56.90 | ||||||
3 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 58.06 | ||||||
4 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 58.34 | ||||||
5 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 58.62 | ||||||
6 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 58.72 | ||||||
7 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 58.78 | ||||||
8 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 59.57 | ||||||
9 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 59.73 | ||||||
10 | Robin Aloe | 2000 | Myfitness | 1:00.05 | ||||||
11 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.47 | ||||||
12 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:00.51 | ||||||
13 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:00.55 | ||||||
14 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:00.59 | ||||||
15 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 1:00.64 | ||||||
16 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen Trondheim | 1:00.86 | ||||||
17 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.87 | ||||||
18 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:01.52 | ||||||
19 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:02.07 | ||||||
20 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:02.27 | ||||||
21 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:03.77 | ||||||
22 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:05.11 | ||||||
23 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 1:05.66 | ||||||
24 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:05.91 | ||||||
25 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:05.99 | ||||||
26 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:07.14 | ||||||
27 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:11.92 | ||||||
28 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:12.79 | ||||||
29 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 1:16.41 | ||||||
30 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 1:21.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen 1 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:09.91 | ||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Lea Granert | 2001 | 33.59 | 1:07.65 | |||||||
Paola Kylberg | 2002 | 30.16 | 1:37.81 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 32.10 | 2:09.91 | |||||||
2 | SK Neptun Damer | 0 | Simklubben Neptun | 2:13.04 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 32.83 | 32.83 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 36.57 | 1:09.40 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 35.20 | 1:44.60 | |||||||
Nora Jomaa | 1999 | 28.44 | 2:13.04 | |||||||
3 | Botk-Rönn Damer | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:24.55 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 35.60 | 35.60 | |||||||
Alva Udell | 2003 | 41.45 | 1:17.05 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 33.82 | 1:50.87 | |||||||
Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | 33.68 | 2:24.55 | |||||||
4 | Polisen 2 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:28.00 | ||||||
Lilly James-Killer | 2006 | 41.99 | 41.99 | |||||||
Vinona Bothe | 1999 | 39.41 | 1:21.40 | |||||||
Cornelia Niring | 2002 | 33.90 | 1:55.30 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 32.70 | 2:28.00 | |||||||
5 | Polisen 4 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 2:31.17 | ||||||
Emelie Söderström | 2003 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Alice Albinzon | 2000 | 40.41 | 1:17.81 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 36.13 | 1:53.94 | |||||||
Meja Johansson | 2006 | 37.23 | 2:31.17 | |||||||
- | Polisen 3 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Herrar | 0 | Simklubben Neptun | 2:09.32 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 32.27 | 1:08.31 | |||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 29.49 | 1:37.80 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2006 | 31.52 | 2:09.32 | |||||||
2 | Botk-Rönn Herrar | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:13.85 | ||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 35.40 | 1:08.10 | |||||||
Robin Serti | 2001 | 36.02 | 1:44.12 | |||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 29.73 | 2:13.85 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 2:29.05 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 2:40.26 | ||||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 2:48.66 | ||||||
4 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:49.53 | ||||||
5 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 3:00.77 | ||||||
6 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 3:01.03 | ||||||
7 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:04.60 | ||||||
8 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 3:06.82 | ||||||
9 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 3:08.22 | ||||||
10 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 3:15.24 | ||||||
11 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 3:16.13 | ||||||
12 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 3:18.08 | ||||||
13 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 3:37.59 | ||||||
14 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 3:39.57 | ||||||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 2:22.75 | ||||||
2 | Victoria Monfortova | 2004 | Verdala International Swim Clu | 2:27.94 | ||||||
3 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:29.13 | ||||||
4 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:32.72 | ||||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:32.75 | ||||||
6 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 2:34.87 | ||||||
7 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 2:34.93 | ||||||
8 | Ada Viken Refseth | 2004 | Vestbyen Trondheim | 2:34.97 | ||||||
9 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:36.48 | ||||||
10 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:37.02 | ||||||
11 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 2:38.47 | ||||||
12 | Liv Bengtsson | 2005 | Verdala International Swim Clu | 2:39.44 | ||||||
13 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:40.62 | ||||||
14 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 2:40.89 | ||||||
15 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:41.19 | ||||||
16 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 2:41.25 | ||||||
17 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 2:42.62 | ||||||
18 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:43.50 | ||||||
19 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:43.55 | ||||||
20 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:45.81 | ||||||
21 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 2:47.21 | ||||||
22 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:47.23 | ||||||
23 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 2:47.61 | ||||||
24 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 2:47.79 | ||||||
25 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 2:48.13 | ||||||
26 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 2:48.20 | ||||||
27 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 2:48.28 | ||||||
28 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 2:48.46 | ||||||
29 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 2:48.84 | ||||||
30 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 2:50.32 | ||||||
31 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 2:50.37 | ||||||
32 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 2:51.35 | ||||||
33 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:53.37 | ||||||
34 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:53.43 | ||||||
35 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 2:54.02 | ||||||
36 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:54.15 | ||||||
37 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 2:55.65 | ||||||
38 | Ronja Mandmaa | 2004 | Myfitness | 2:56.37 | ||||||
39 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 2:56.43 | ||||||
40 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 2:57.34 | ||||||
41 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 3:00.05 | ||||||
42 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:00.96 | ||||||
43 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:01.09 | ||||||
44 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 3:02.55 | ||||||
45 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 3:03.38 | ||||||
46 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 3:03.68 | ||||||
47 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 3:05.76 | ||||||
48 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:12.15 | ||||||
49 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 3:13.10 | ||||||
50 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 3:14.87 | ||||||
51 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:17.16 | ||||||
52 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:17.68 | ||||||
53 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 3:25.79 | ||||||
54 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:30.96 | ||||||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:15.86 | ||||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 2:20.44 | ||||||
3 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 2:20.90 | ||||||
4 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 2:21.06 | ||||||
5 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:22.49 | ||||||
6 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 2:23.25 | ||||||
7 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 2:24.36 | ||||||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 2:26.60 | ||||||
9 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:27.47 | ||||||
10 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 2:28.35 | ||||||
11 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 2:28.75 | ||||||
12 | Diana Kornet | 2002 | Myfitness | 2:28.84 | ||||||
13 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:31.38 | ||||||
14 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:33.34 | ||||||
15 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:33.39 | ||||||
16 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 2:33.78 | ||||||
17 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:34.85 | ||||||
18 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:35.03 | ||||||
19 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:35.11 | ||||||
20 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:37.86 | ||||||
21 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:38.88 | ||||||
22 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 2:39.78 | ||||||
23 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:41.38 | ||||||
24 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:41.63 | ||||||
25 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:44.19 | ||||||
26 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 2:44.60 | ||||||
27 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 2:46.45 | ||||||
28 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 2:51.12 | ||||||
29 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 2:51.59 | ||||||
30 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 2:54.84 | ||||||
31 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 2:58.38 | ||||||
Gren 17, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:17.62 | ||||||
2 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:19.26 | ||||||
3 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 2:19.32 | ||||||
4 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 2:20.41 | ||||||
5 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:21.34 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 2:25.80 | ||||||
7 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 2:26.96 | ||||||
8 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 2:28.71 | ||||||
9 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 2:36.06 | ||||||
10 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 2:36.38 | ||||||
11 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 2:36.76 | ||||||
12 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 2:37.13 | ||||||
13 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:38.10 | ||||||
14 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:38.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 2:35.98 | ||||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 2:36.83 | ||||||
3 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:46.29 | ||||||
4 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 2:54.36 | ||||||
5 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 2:56.11 | ||||||
6 | Robin Suves | 2006 | Täby Sim | 2:57.76 | ||||||
7 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 2:58.29 | ||||||
8 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 2:58.43 | ||||||
9 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 2:58.81 | ||||||
10 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 3:00.54 | ||||||
11 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:02.00 | ||||||
12 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 3:04.23 | ||||||
13 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 3:06.72 | ||||||
14 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 3:17.50 | ||||||
15 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:21.72 | ||||||
16 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:28.76 | ||||||
17 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:30.76 | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 2:19.66 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 2:23.14 | ||||||
3 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 2:25.07 | ||||||
4 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:26.43 | ||||||
5 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 2:26.98 | ||||||
6 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 2:28.55 | ||||||
7 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 2:31.54 | ||||||
8 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 2:34.01 | ||||||
9 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 2:35.60 | ||||||
10 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 2:37.03 | ||||||
11 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 2:40.10 | ||||||
12 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 2:41.15 | ||||||
13 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 2:41.86 | ||||||
14 | Sten Erik Soomre | 2005 | Myfitness | 2:41.97 | ||||||
15 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 2:46.05 | ||||||
16 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 2:49.82 | ||||||
17 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:52.54 | ||||||
18 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 2:52.72 | ||||||
19 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 2:53.48 | ||||||
20 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:02.53 | ||||||
21 | Artur Hunt | 2004 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 3:06.76 | ||||||
22 | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | 3:06.98 | ||||||
23 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:14.89 | ||||||
24 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 3:18.24 | ||||||
25 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 3:18.39 | ||||||
26 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:22.24 | ||||||
27 | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | 3:23.35 | ||||||
28 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 3:26.47 | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 2:07.39 | ||||||
2 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:07.61 | ||||||
3 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 2:09.39 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 2:15.02 | ||||||
5 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 2:16.20 | ||||||
6 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 2:18.54 | ||||||
7 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:18.95 | ||||||
8 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:19.27 | ||||||
9 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 2:19.92 | ||||||
10 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 2:20.86 | ||||||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 2:23.16 | ||||||
12 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:24.34 | ||||||
13 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 2:25.53 | ||||||
14 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:25.96 | ||||||
15 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 2:26.77 | ||||||
16 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:32.27 | ||||||
17 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 2:34.34 | ||||||
18 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:34.97 | ||||||
19 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:36.67 | ||||||
20 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 2:39.09 | ||||||
21 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:41.64 | ||||||
22 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:42.30 | ||||||
23 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:57.67 | ||||||
24 | Sixten Heinloon | 2003 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 3:00.65 | ||||||
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 2:08.33 | ||||||
2 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 2:08.34 | ||||||
3 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 2:12.64 | ||||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 2:12.64 | ||||||
5 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 2:17.26 | ||||||
6 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 2:17.70 | ||||||
7 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 2:23.32 | ||||||
8 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 2:38.77 | ||||||
- | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 37.93 | ||||||
2 | Laura Pae | 2007 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 43.59 | ||||||
3 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 44.48 | ||||||
4 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 45.32 | ||||||
5 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.34 | ||||||
6 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.43 | ||||||
7 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.68 | ||||||
8 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.79 | ||||||
9 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.25 | ||||||
10 | Linnea Bäckström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.55 | ||||||
11 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.67 | ||||||
12 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 48.88 | ||||||
13 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.94 | ||||||
14 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 48.97 | ||||||
15 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.09 | ||||||
16 | Kirke Madar | 2007 | Myfitness | 49.13 | ||||||
17 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.69 | ||||||
18 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.15 | ||||||
19 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 50.17 | ||||||
19 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 50.17 | ||||||
21 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 50.76 | ||||||
22 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.82 | ||||||
23 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 51.19 | ||||||
24 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.63 | ||||||
25 | Aila Rogatkin | 2007 | Myfitness | 52.87 | ||||||
26 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 52.88 | ||||||
27 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 52.89 | ||||||
28 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 53.19 | ||||||
29 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 53.22 | ||||||
30 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.31 | ||||||
31 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 53.56 | ||||||
32 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 53.64 | ||||||
33 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 53.75 | ||||||
34 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.89 | ||||||
35 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 53.90 | ||||||
36 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 54.03 | ||||||
37 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 54.04 | ||||||
38 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.23 | ||||||
39 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.47 | ||||||
40 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.80 | ||||||
41 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.37 | ||||||
42 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 56.97 | ||||||
43 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 57.00 | ||||||
44 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 58.06 | ||||||
45 | Kristina Eriksson | 2006 | Väsby Simsällskap | 58.45 | ||||||
46 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 59.35 | ||||||
47 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 59.83 | ||||||
48 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:00.24 | ||||||
49 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.32 | ||||||
50 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.82 | ||||||
51 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.50 | ||||||
52 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 1:03.48 | ||||||
53 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:04.82 | ||||||
- | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simona Rasmann | 2004 | Myfitness | 37.54 | ||||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 37.94 | ||||||
3 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 38.36 | ||||||
4 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 38.57 | ||||||
5 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.85 | ||||||
6 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.32 | ||||||
7 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 40.64 | ||||||
8 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.73 | ||||||
9 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 41.45 | ||||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 41.58 | ||||||
11 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 41.85 | ||||||
12 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.16 | ||||||
13 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.46 | ||||||
14 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 42.79 | ||||||
15 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.07 | ||||||
16 | Liv Bengtsson | 2005 | Verdala International Swim Clu | 43.14 | ||||||
17 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.24 | ||||||
18 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 43.44 | ||||||
19 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 43.77 | ||||||
20 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.87 | ||||||
21 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.96 | ||||||
22 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 44.31 | ||||||
23 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.34 | ||||||
24 | Ronja Mandmaa | 2004 | Myfitness | 44.39 | ||||||
25 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 44.85 | ||||||
26 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 45.43 | ||||||
27 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 45.63 | ||||||
28 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.07 | ||||||
29 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 46.89 | ||||||
30 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.26 | ||||||
31 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.32 | ||||||
32 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.35 | ||||||
33 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 48.41 | ||||||
34 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 48.47 | ||||||
35 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 48.51 | ||||||
36 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.60 | ||||||
37 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.62 | ||||||
38 | Lea Niklasson | 2004 | Simklubben Neptun | 49.14 | ||||||
39 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 50.38 | ||||||
40 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.64 | ||||||
41 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.67 | ||||||
42 | Katarina Viktoria Solovjova | 2005 | Myfitness | 52.52 | ||||||
43 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.74 | ||||||
44 | Gretel Punt | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 52.98 | ||||||
45 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.51 | ||||||
46 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.65 | ||||||
47 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.95 | ||||||
48 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 55.03 | ||||||
49 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 55.35 | ||||||
50 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 57.06 | ||||||
51 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 57.67 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meril Arndt | 2002 | Myfitness | 35.55 | ||||||
2 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.88 | ||||||
3 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 36.78 | ||||||
4 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 36.87 | ||||||
5 | Diana Kornet | 2002 | Myfitness | 36.96 | ||||||
6 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.50 | ||||||
7 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 37.56 | ||||||
8 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.90 | ||||||
9 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.25 | ||||||
10 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 38.51 | ||||||
11 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.61 | ||||||
12 | Tomine Hugaas Fjorden | 2002 | Vestbyen IL | 38.67 | ||||||
13 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.86 | ||||||
14 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | ||||||
15 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.75 | ||||||
16 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.02 | ||||||
17 | Aliise Sikk | 2003 | Myfitness | 40.23 | ||||||
18 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 40.88 | ||||||
19 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.33 | ||||||
20 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.77 | ||||||
21 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.93 | ||||||
22 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.96 | ||||||
23 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.96 | ||||||
24 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 44.41 | ||||||
25 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.85 | ||||||
26 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 44.91 | ||||||
27 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.96 | ||||||
28 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 45.60 | ||||||
29 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 45.64 | ||||||
30 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.82 | ||||||
31 | Helena Maria Michaels | 2002 | Myfitness | 46.68 | ||||||
32 | Grette-Helery Ritson | 2003 | Myfitness | 46.81 | ||||||
33 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.42 | ||||||
34 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 49.16 | ||||||
35 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.78 | ||||||
36 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 54.04 | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.52 | ||||||
2 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.08 | ||||||
3 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 36.08 | ||||||
4 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 39.56 | ||||||
5 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.60 | ||||||
6 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.63 | ||||||
7 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.13 | ||||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 40.57 | ||||||
9 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.02 | ||||||
10 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.41 | ||||||
11 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.50 | ||||||
12 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.85 | ||||||
13 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 45.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 41.14 | ||||||
2 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.47 | ||||||
3 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.91 | ||||||
4 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 45.20 | ||||||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.60 | ||||||
6 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.55 | ||||||
7 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.81 | ||||||
8 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.41 | ||||||
9 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.90 | ||||||
10 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.15 | ||||||
11 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 49.50 | ||||||
12 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.45 | ||||||
13 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 50.49 | ||||||
14 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.74 | ||||||
15 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 50.77 | ||||||
16 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 51.86 | ||||||
17 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 52.12 | ||||||
18 | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | 52.46 | ||||||
19 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.21 | ||||||
20 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.22 | ||||||
21 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.28 | ||||||
22 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 55.35 | ||||||
23 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 57.20 | ||||||
24 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 57.79 | ||||||
25 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 59.05 | ||||||
26 | Yichen Sun | 2007 | Täby Sim | 59.33 | ||||||
27 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 59.52 | ||||||
28 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.49 | ||||||
29 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.94 | ||||||
30 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 1:03.59 | ||||||
31 | Oliver Struwe | 2008 | Sala Simsällskap | 1:04.72 | ||||||
32 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:05.20 | ||||||
- | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.89 | ||||||
2 | Ralf Erik Prits | 2004 | Myfitness | 36.08 | ||||||
3 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 36.77 | ||||||
4 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.82 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 36.88 | ||||||
6 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.40 | ||||||
7 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.41 | ||||||
8 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.58 | ||||||
9 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 39.69 | ||||||
10 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 40.09 | ||||||
11 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 42.83 | ||||||
12 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 42.96 | ||||||
13 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 44.47 | ||||||
14 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.68 | ||||||
15 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 48.18 | ||||||
16 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 48.81 | ||||||
17 | Lars Kuljus | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 49.10 | ||||||
18 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.20 | ||||||
19 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.00 | ||||||
20 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.85 | ||||||
21 | William Rättö | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.55 | ||||||
22 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.42 | ||||||
23 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 53.58 | ||||||
24 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 56.16 | ||||||
25 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 57.02 | ||||||
26 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.10 | ||||||
27 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.02 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.84 | ||||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 36.25 | ||||||
3 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.77 | ||||||
4 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.80 | ||||||
4 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.80 | ||||||
6 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 38.21 | ||||||
7 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 38.68 | ||||||
8 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 39.61 | ||||||
9 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.08 | ||||||
10 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.91 | ||||||
11 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.02 | ||||||
12 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.44 | ||||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.57 | ||||||
14 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 41.82 | ||||||
15 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.91 | ||||||
16 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.56 | ||||||
17 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.30 | ||||||
18 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.60 | ||||||
19 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.81 | ||||||
20 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.08 | ||||||
21 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 44.22 | ||||||
22 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 46.05 | ||||||
23 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.77 | ||||||
24 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 48.87 | ||||||
25 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.17 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.77 | ||||||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.84 | ||||||
3 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 34.30 | ||||||
4 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.07 | ||||||
5 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.24 | ||||||
6 | Robin Aloe | 2000 | Myfitness | 36.44 | ||||||
7 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.24 | ||||||
8 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.93 | ||||||
9 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 39.57 | ||||||
10 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 40.51 | ||||||
11 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.29 | ||||||
- | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 1:18.03 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:18.98 | ||||||
3 | Mirelle Piirsalu | 2006 | Myfitness | 1:24.29 | ||||||
4 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:26.92 | ||||||
5 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:53.25 | ||||||
- | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:08.27 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.35 | ||||||
3 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:17.07 | ||||||
4 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 1:17.54 | ||||||
5 | Celina Hoffner | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:22.38 | ||||||
6 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:23.27 | ||||||
7 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 1:23.41 | ||||||
8 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 1:23.77 | ||||||
9 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:24.66 | ||||||
10 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:25.20 | ||||||
11 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 1:27.21 | ||||||
12 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:28.16 | ||||||
13 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 1:30.73 | ||||||
14 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 1:31.48 | ||||||
15 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:32.34 | ||||||
16 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:32.66 | ||||||
17 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 1:33.83 | ||||||
18 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:35.96 | ||||||
19 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:36.28 | ||||||
20 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.78 | ||||||
21 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:38.32 | ||||||
22 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:38.49 | ||||||
23 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 1:38.72 | ||||||
24 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:39.70 | ||||||
25 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:41.82 | ||||||
26 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 1:41.96 | ||||||
27 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 1:44.35 | ||||||
- | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.64 | ||||||
2 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 1:11.26 | ||||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.68 | ||||||
4 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:13.82 | ||||||
5 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:14.89 | ||||||
6 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:17.28 | ||||||
7 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:17.42 | ||||||
8 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:17.75 | ||||||
9 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:19.36 | ||||||
10 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:20.28 | ||||||
11 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:22.79 | ||||||
12 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.24 | ||||||
13 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:27.84 | ||||||
14 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:28.17 | ||||||
15 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 1:28.53 | ||||||
16 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:29.49 | ||||||
17 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:42.08 | ||||||
- | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:09.63 | ||||||
2 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:11.92 | ||||||
3 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:12.41 | ||||||
4 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.66 | ||||||
5 | Martine Selvik | 2001 | Vestbyen Trondheim | 1:17.90 | ||||||
6 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:18.78 | ||||||
7 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:19.25 | ||||||
8 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:20.66 | ||||||
9 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:24.21 | ||||||
- | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 1:19.83 | ||||||
2 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 1:24.79 | ||||||
3 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:31.29 | ||||||
4 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 1:31.32 | ||||||
5 | Robin Suves | 2006 | Täby Sim | 1:33.31 | ||||||
- | Malte Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:09.97 | ||||||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 1:10.82 | ||||||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.39 | ||||||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.67 | ||||||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 1:16.63 | ||||||
6 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:17.95 | ||||||
7 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:18.66 | ||||||
8 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 1:23.34 | ||||||
9 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:24.94 | ||||||
10 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:25.08 | ||||||
11 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 1:25.30 | ||||||
12 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:30.50 | ||||||
13 | Lars Kuljus | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:32.24 | ||||||
14 | Asmo Angerjas | 2004 | Myfitness | 1:36.03 | ||||||
15 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 1:37.67 | ||||||
16 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:41.83 | ||||||
17 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:43.99 | ||||||
18 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:53.83 | ||||||
19 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:56.98 | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Johnsson | 2002 | Sala Simsällskap | 1:03.17 | ||||||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:04.72 | ||||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.46 | ||||||
4 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 1:07.02 | ||||||
5 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:08.52 | ||||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:08.67 | ||||||
7 | Jonas Johansen | 2002 | Vestbyen Trondheim | 1:09.70 | ||||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 1:11.44 | ||||||
9 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:12.71 | ||||||
10 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:13.32 | ||||||
11 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:14.52 | ||||||
12 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:16.30 | ||||||
13 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:18.34 | ||||||
14 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:19.09 | ||||||
15 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.05 | ||||||
16 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:22.95 | ||||||
17 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:24.62 | ||||||
18 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 1:29.11 | ||||||
19 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:29.71 | ||||||
20 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:31.12 | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
2 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:03.70 | ||||||
3 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 1:05.46 | ||||||
4 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 1:05.50 | ||||||
5 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen Trondheim | 1:06.13 | ||||||
6 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:06.53 | ||||||
7 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:08.11 | ||||||
8 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 1:08.24 | ||||||
9 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:11.72 | ||||||
10 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:13.86 | ||||||
11 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:18.54 | ||||||
12 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 1:19.69 | ||||||
13 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 1:22.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:53.55 | ||||||
2 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:56.91 | ||||||
3 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 6:00.43 | ||||||
4 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 6:09.89 | ||||||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 6:12.79 | ||||||
6 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 6:19.91 | ||||||
7 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 6:24.48 | ||||||
8 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 6:33.92 | ||||||
9 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 6:35.81 | ||||||
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 5:44.35 | ||||||
2 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 6:48.96 | ||||||
3 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 7:09.69 | ||||||
- | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 5:54.56 | ||||||
2 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 6:01.59 | ||||||
3 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 6:11.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:41.11 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 5:44.79 | ||||||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 5:45.31 | ||||||
4 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 5:54.53 | ||||||
5 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 5:55.70 | ||||||
6 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 6:13.90 | ||||||
7 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 6:17.39 | ||||||
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 5:02.45 | ||||||
2 | Jonas Johansen | 2002 | Vestbyen Trondheim | 5:23.25 | ||||||
3 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 5:39.18 | ||||||
4 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:49.47 | ||||||
5 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 5:54.34 | ||||||
6 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 6:12.32 | ||||||
7 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 6:20.98 | ||||||
Gren 24, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 5:12.11 | ||||||
2 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 5:27.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 1:20.38 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:31.00 | ||||||
3 | Laura Pae | 2007 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:35.30 | ||||||
4 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 1:36.44 | ||||||
5 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:37.61 | ||||||
6 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:39.67 | ||||||
7 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:40.67 | ||||||
8 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:40.69 | ||||||
9 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:41.49 | ||||||
10 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:41.66 | ||||||
11 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:45.37 | ||||||
12 | Kirke Madar | 2007 | Myfitness | 1:46.22 | ||||||
13 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 1:47.13 | ||||||
14 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 1:47.83 | ||||||
15 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 1:48.66 | ||||||
16 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:48.89 | ||||||
17 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 1:48.91 | ||||||
18 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 1:51.07 | ||||||
19 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:52.54 | ||||||
20 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:53.36 | ||||||
21 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:53.72 | ||||||
22 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:54.57 | ||||||
23 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:55.79 | ||||||
24 | Aila Rogatkin | 2007 | Myfitness | 1:56.17 | ||||||
25 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:56.91 | ||||||
26 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 1:57.84 | ||||||
27 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:58.80 | ||||||
28 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:59.63 | ||||||
29 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 1:59.87 | ||||||
30 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:00.14 | ||||||
31 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:01.29 | ||||||
32 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 2:02.25 | ||||||
33 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 2:07.09 | ||||||
34 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:12.88 | ||||||
- | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:18.27 | ||||||
2 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 1:22.83 | ||||||
3 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 1:22.88 | ||||||
4 | Simona Rasmann | 2004 | Myfitness | 1:23.04 | ||||||
5 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:26.76 | ||||||
6 | Alva Barrios | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:26.99 | ||||||
7 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:27.03 | ||||||
8 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:27.91 | ||||||
9 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:29.70 | ||||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:29.87 | ||||||
11 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 1:30.21 | ||||||
12 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:30.31 | ||||||
13 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 1:30.53 | ||||||
14 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 1:31.20 | ||||||
15 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:33.58 | ||||||
16 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:33.98 | ||||||
17 | Liv Bengtsson | 2005 | Verdala International Swim Clu | 1:34.08 | ||||||
18 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:34.10 | ||||||
19 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:34.42 | ||||||
20 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 1:34.83 | ||||||
21 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 1:36.06 | ||||||
22 | Amanda Borgfors | 2004 | Täby Sim | 1:36.53 | ||||||
23 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:36.73 | ||||||
24 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 1:37.66 | ||||||
25 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:37.73 | ||||||
26 | Alma Bergqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:37.91 | ||||||
27 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 1:38.22 | ||||||
28 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:38.80 | ||||||
29 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 1:38.85 | ||||||
30 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:39.15 | ||||||
31 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 1:40.24 | ||||||
32 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:40.30 | ||||||
33 | Tilde Svegårdh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:40.37 | ||||||
34 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 1:40.42 | ||||||
35 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:41.29 | ||||||
36 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:41.82 | ||||||
37 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:41.83 | ||||||
38 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:41.85 | ||||||
39 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 1:41.91 | ||||||
40 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:44.63 | ||||||
41 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 1:44.77 | ||||||
42 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 1:45.44 | ||||||
43 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:45.73 | ||||||
44 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:45.82 | ||||||
45 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 1:46.89 | ||||||
46 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:48.02 | ||||||
47 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:48.20 | ||||||
48 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:48.33 | ||||||
49 | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | 1:49.16 | ||||||
50 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 1:49.97 | ||||||
51 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:50.09 | ||||||
52 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 1:51.06 | ||||||
53 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 1:51.30 | ||||||
54 | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:51.50 | ||||||
55 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:52.30 | ||||||
56 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:57.86 | ||||||
57 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 1:57.87 | ||||||
58 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 2:00.44 | ||||||
59 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:01.85 | ||||||
- | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meril Arndt | 2002 | Myfitness | 1:18.42 | ||||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:18.78 | ||||||
3 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 1:19.78 | ||||||
4 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 1:20.67 | ||||||
5 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:21.35 | ||||||
6 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.76 | ||||||
7 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 1:22.93 | ||||||
8 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:24.03 | ||||||
9 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 1:24.11 | ||||||
10 | Emma Granström | 2002 | Falu Simsällskap | 1:24.25 | ||||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 1:24.55 | ||||||
12 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:25.10 | ||||||
13 | Tomine Hugaas Fjorden | 2002 | Vestbyen IL | 1:25.34 | ||||||
14 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:25.37 | ||||||
15 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:25.44 | ||||||
16 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:28.34 | ||||||
17 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:30.26 | ||||||
18 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:30.27 | ||||||
19 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:30.85 | ||||||
20 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.53 | ||||||
21 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:32.30 | ||||||
22 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:34.20 | ||||||
23 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:34.46 | ||||||
24 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:35.68 | ||||||
25 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.74 | ||||||
26 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 1:36.29 | ||||||
27 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:36.58 | ||||||
28 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 1:36.72 | ||||||
29 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:38.03 | ||||||
30 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:38.18 | ||||||
31 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 1:39.30 | ||||||
32 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:40.12 | ||||||
33 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:41.75 | ||||||
34 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:44.76 | ||||||
35 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:49.00 | ||||||
36 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:54.98 | ||||||
- | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.34 | ||||||
2 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:20.37 | ||||||
3 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:25.76 | ||||||
4 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:26.77 | ||||||
5 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:28.78 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:29.14 | ||||||
7 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:36.39 | ||||||
8 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 1:36.65 | ||||||
9 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 1:36.89 | ||||||
10 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:49.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 1:28.18 | ||||||
2 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:30.01 | ||||||
3 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 1:31.11 | ||||||
4 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 1:33.42 | ||||||
5 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:33.87 | ||||||
6 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 1:37.99 | ||||||
7 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:40.07 | ||||||
8 | Benjamin Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | 1:40.17 | ||||||
9 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:41.16 | ||||||
10 | Jan Danovskij | 2007 | Täby Sim | 1:43.26 | ||||||
11 | Sixten Ersson | 2007 | Täby Sim | 1:43.54 | ||||||
12 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 1:44.25 | ||||||
13 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:45.70 | ||||||
14 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:46.31 | ||||||
15 | Elvin Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:46.43 | ||||||
16 | Robin Suves | 2006 | Täby Sim | 1:46.53 | ||||||
17 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 1:48.03 | ||||||
18 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 1:49.98 | ||||||
19 | William Zhao | 2006 | Täby Sim | 1:55.29 | ||||||
20 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:55.90 | ||||||
21 | Edward Watson | 2008 | Täby Sim | 1:56.10 | ||||||
22 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:57.29 | ||||||
23 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 1:57.56 | ||||||
24 | Albin Holmgren | 2009 | Täby Sim | 2:00.09 | ||||||
25 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:01.58 | ||||||
26 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:02.29 | ||||||
27 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 2:06.12 | ||||||
28 | Carl Olsson | 2008 | Täby Sim | 2:08.70 | ||||||
- | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Eric Fransson | 2006 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ralf Erik Prits | 2004 | Myfitness | 1:20.39 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:20.59 | ||||||
3 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 1:22.48 | ||||||
4 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 1:25.92 | ||||||
5 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 1:26.18 | ||||||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:28.07 | ||||||
7 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:28.42 | ||||||
8 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:28.97 | ||||||
9 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 1:31.20 | ||||||
10 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:31.34 | ||||||
11 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 1:32.72 | ||||||
12 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:34.04 | ||||||
13 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:35.32 | ||||||
14 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 1:36.03 | ||||||
15 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 1:36.20 | ||||||
16 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 1:41.09 | ||||||
17 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:42.87 | ||||||
18 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:45.43 | ||||||
19 | Asmo Angerjas | 2004 | Myfitness | 1:46.63 | ||||||
20 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:46.98 | ||||||
21 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:47.79 | ||||||
22 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:49.72 | ||||||
23 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:50.55 | ||||||
24 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:51.31 | ||||||
25 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:53.93 | ||||||
26 | William Rättö | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:54.30 | ||||||
27 | Kevin Lenstad | 2005 | Täby Sim | 2:00.30 | ||||||
28 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:01.63 | ||||||
29 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 2:02.50 | ||||||
- | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Haux | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:16.17 | ||||||
2 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:16.59 | ||||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:17.27 | ||||||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.16 | ||||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 1:20.79 | ||||||
6 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:24.13 | ||||||
7 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:25.60 | ||||||
8 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 1:25.75 | ||||||
9 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.42 | ||||||
10 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 1:27.24 | ||||||
11 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:29.78 | ||||||
12 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:31.00 | ||||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.66 | ||||||
14 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:33.43 | ||||||
15 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 1:34.40 | ||||||
16 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:35.52 | ||||||
17 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:39.83 | ||||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:10.25 | ||||||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 1:11.27 | ||||||
3 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.38 | ||||||
4 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 1:14.68 | ||||||
5 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 1:15.24 | ||||||
6 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:15.61 | ||||||
7 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 1:17.33 | ||||||
8 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 1:19.70 | ||||||
9 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:21.76 | ||||||
10 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:23.30 | ||||||
11 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:41.77 | ||||||
- | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:41 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mirelle Piirsalu | 2006 | Myfitness | 30.64 | ||||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 31.16 | ||||||
3 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 32.30 | ||||||
4 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 32.73 | ||||||
5 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.97 | ||||||
6 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 35.46 | ||||||
7 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 35.55 | ||||||
8 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 35.57 | ||||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.78 | ||||||
10 | Laura Pae | 2007 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 36.10 | ||||||
11 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.19 | ||||||
12 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.70 | ||||||
13 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.05 | ||||||
14 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 37.17 | ||||||
15 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.59 | ||||||
15 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 37.59 | ||||||
17 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 37.87 | ||||||
18 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.88 | ||||||
19 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 37.90 | ||||||
20 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 38.25 | ||||||
21 | Linnea Wiberg | 2006 | Täby Sim | 39.01 | ||||||
22 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 39.17 | ||||||
23 | Ebba Lundqvist | 2007 | Upsala Simsällskap | 39.63 | ||||||
24 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.25 | ||||||
25 | Hanna Areblad | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.74 | ||||||
26 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.80 | ||||||
27 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.90 | ||||||
28 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 41.93 | ||||||
29 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.05 | ||||||
30 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 42.59 | ||||||
31 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.87 | ||||||
32 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.17 | ||||||
33 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 43.28 | ||||||
34 | Mimmi Nordström Renlund | 2007 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.31 | ||||||
35 | Ebba Kinnunen | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.36 | ||||||
36 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 43.44 | ||||||
37 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 43.67 | ||||||
38 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 43.76 | ||||||
39 | Hannah Sommar | 2007 | Täby Sim | 43.84 | ||||||
40 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 43.96 | ||||||
41 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.20 | ||||||
42 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 45.93 | ||||||
43 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.72 | ||||||
44 | Ängla Edin | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.93 | ||||||
45 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 47.61 | ||||||
46 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.78 | ||||||
47 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 47.79 | ||||||
48 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 48.55 | ||||||
49 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.01 | ||||||
50 | Kristina Eriksson | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.34 | ||||||
51 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 51.02 | ||||||
- | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 29.17 | ||||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 30.00 | ||||||
3 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 30.04 | ||||||
4 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 30.29 | ||||||
5 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 30.33 | ||||||
6 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.62 | ||||||
7 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 30.84 | ||||||
8 | Victoria Monfortova | 2004 | Verdala International Swim Clu | 30.85 | ||||||
9 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.05 | ||||||
10 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 31.15 | ||||||
11 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.19 | ||||||
12 | Tuva Blomdahl | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.91 | ||||||
13 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.01 | ||||||
14 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.02 | ||||||
15 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 32.29 | ||||||
16 | Simona Rasmann | 2004 | Myfitness | 32.30 | ||||||
17 | Ada Viken Refseth | 2004 | Vestbyen Trondheim | 32.59 | ||||||
18 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 32.62 | ||||||
19 | Hannah Haux | 2004 | Täby Sim | 32.72 | ||||||
20 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.78 | ||||||
21 | Liv Bengtsson | 2005 | Verdala International Swim Clu | 32.80 | ||||||
22 | Ronja Mandmaa | 2004 | Myfitness | 32.83 | ||||||
23 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 32.91 | ||||||
24 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 33.00 | ||||||
25 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.07 | ||||||
26 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.12 | ||||||
27 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 33.15 | ||||||
28 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.34 | ||||||
29 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.55 | ||||||
30 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 33.56 | ||||||
31 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.65 | ||||||
32 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 33.73 | ||||||
32 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.73 | ||||||
34 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.77 | ||||||
34 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 33.77 | ||||||
36 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 33.78 | ||||||
37 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 33.87 | ||||||
38 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 34.03 | ||||||
39 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 34.05 | ||||||
40 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.08 | ||||||
41 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.26 | ||||||
42 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.29 | ||||||
43 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 34.32 | ||||||
44 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 34.34 | ||||||
45 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 34.37 | ||||||
46 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 34.60 | ||||||
47 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.68 | ||||||
48 | Emma Sommar | 2004 | Täby Sim | 34.80 | ||||||
49 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.11 | ||||||
50 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 35.18 | ||||||
51 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 35.34 | ||||||
52 | Cecilia Krans | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.38 | ||||||
53 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.43 | ||||||
54 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.63 | ||||||
55 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.74 | ||||||
56 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 35.77 | ||||||
57 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.84 | ||||||
58 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.87 | ||||||
59 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.75 | ||||||
60 | Lea Niklasson | 2004 | Simklubben Neptun | 36.87 | ||||||
60 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 36.87 | ||||||
62 | Tove Dicander | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.29 | ||||||
63 | Gretel Punt | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 37.36 | ||||||
64 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 38.03 | ||||||
65 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.44 | ||||||
66 | Ellie Söderholm | 2005 | Täby Sim | 39.09 | ||||||
67 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.75 | ||||||
68 | Katarina Viktoria Solovjova | 2005 | Myfitness | 39.85 | ||||||
69 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 40.42 | ||||||
70 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.94 | ||||||
71 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 41.46 | ||||||
72 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.71 | ||||||
73 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.56 | ||||||
74 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 42.70 | ||||||
75 | Andrea Markowicz Lindén | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.89 | ||||||
76 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.69 | ||||||
- | Anna Wang | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Meril Arndt | 2002 | Myfitness | 27.70 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 27.96 | ||||||
3 | Diana Kornet | 2002 | Myfitness | 28.32 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.80 | ||||||
5 | Jonna Löding | 2002 | Upsala Simsällskap | 29.18 | ||||||
6 | Hanna-Kristiina Saarep | 2002 | Myfitness | 29.35 | ||||||
7 | Tova Magnusson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.38 | ||||||
8 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.46 | ||||||
9 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.84 | ||||||
10 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 29.97 | ||||||
11 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.02 | ||||||
12 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 30.33 | ||||||
13 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 30.34 | ||||||
14 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.36 | ||||||
15 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.39 | ||||||
16 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.40 | ||||||
17 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 30.58 | ||||||
18 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.81 | ||||||
19 | Emma Granström | 2002 | Falu Simsällskap | 30.86 | ||||||
20 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.03 | ||||||
21 | Aliise Sikk | 2003 | Myfitness | 31.04 | ||||||
22 | Amanda Jobs | 2003 | Falu Simsällskap | 31.19 | ||||||
23 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.42 | ||||||
24 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.45 | ||||||
25 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.55 | ||||||
26 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 31.64 | ||||||
27 | Elina Lehtinen | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.67 | ||||||
28 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 31.69 | ||||||
29 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.71 | ||||||
30 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.80 | ||||||
31 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.81 | ||||||
32 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 31.84 | ||||||
33 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 31.89 | ||||||
34 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 31.90 | ||||||
35 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.06 | ||||||
35 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.06 | ||||||
37 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 32.10 | ||||||
38 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 32.13 | ||||||
39 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.40 | ||||||
40 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.57 | ||||||
41 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | ||||||
42 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.69 | ||||||
43 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.73 | ||||||
44 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.78 | ||||||
45 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 32.83 | ||||||
46 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.15 | ||||||
47 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.44 | ||||||
48 | Krislin Kase | 2002 | Myfitness | 33.56 | ||||||
49 | Emma Alfredeen | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.77 | ||||||
50 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.97 | ||||||
51 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 34.06 | ||||||
52 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 34.09 | ||||||
53 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.11 | ||||||
54 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 34.15 | ||||||
55 | Helena Maria Michaels | 2002 | Myfitness | 34.33 | ||||||
56 | Grette-Helery Ritson | 2003 | Myfitness | 34.35 | ||||||
57 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 34.75 | ||||||
58 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.86 | ||||||
59 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 35.13 | ||||||
60 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.20 | ||||||
61 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.28 | ||||||
62 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 36.17 | ||||||
63 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.43 | ||||||
64 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 38.42 | ||||||
65 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.99 | ||||||
- | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 27, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.09 | ||||||
2 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 29.12 | ||||||
3 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 29.30 | ||||||
4 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.45 | ||||||
5 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.16 | ||||||
6 | Martine Selvik | 2001 | Vestbyen Trondheim | 30.25 | ||||||
7 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.41 | ||||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 30.50 | ||||||
9 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.58 | ||||||
10 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.63 | ||||||
11 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.23 | ||||||
12 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.42 | ||||||
13 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.54 | ||||||
14 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.55 | ||||||
15 | Anna Lithell | 2001 | Sala Simsällskap | 32.69 | ||||||
16 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.88 | ||||||
17 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 33.32 | ||||||
18 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.88 | ||||||
- | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Güleryüz | 2006 | Täby Sim | 31.45 | ||||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.67 | ||||||
3 | Christopher Dufva | 2006 | Väsby Simsällskap | 33.22 | ||||||
4 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 33.64 | ||||||
5 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 35.56 | ||||||
6 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.58 | ||||||
7 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 35.85 | ||||||
8 | Daniel Bebenek | 2006 | Täby Sim | 35.89 | ||||||
9 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.90 | ||||||
10 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.46 | ||||||
11 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 37.60 | ||||||
12 | Filip Hallin | 2006 | Upsala Simsällskap | 38.09 | ||||||
13 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.13 | ||||||
14 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.91 | ||||||
15 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.04 | ||||||
16 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.47 | ||||||
17 | William Struwe | 2006 | Sala Simsällskap | 39.53 | ||||||
18 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.63 | ||||||
19 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 39.77 | ||||||
20 | Jesper Seel | 2006 | Täby Sim | 40.94 | ||||||
21 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.06 | ||||||
22 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.41 | ||||||
23 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 41.79 | ||||||
24 | Erik Svensson | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.83 | ||||||
25 | Troy Sevonen | 2008 | Täby Sim | 42.04 | ||||||
26 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.12 | ||||||
27 | Moritz Karlsson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.77 | ||||||
28 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 43.33 | ||||||
29 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.57 | ||||||
30 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.76 | ||||||
31 | Oliver Struwe | 2008 | Sala Simsällskap | 44.78 | ||||||
32 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 45.66 | ||||||
33 | Milo Peterson | 2009 | Väsby Simsällskap | 56.39 | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 26.19 | ||||||
2 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 28.25 | ||||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 28.94 | ||||||
4 | Ralf Erik Prits | 2004 | Myfitness | 29.41 | ||||||
5 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.74 | ||||||
6 | Marcus Persson Taylor | 2005 | Täby Sim | 30.29 | ||||||
7 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 30.55 | ||||||
8 | Sebastian Pratt | 2004 | Verdala International Swim Clu | 31.22 | ||||||
9 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 31.28 | ||||||
10 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 31.42 | ||||||
11 | Sten Erik Soomre | 2005 | Myfitness | 31.71 | ||||||
12 | William Rismyhr | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.73 | ||||||
13 | Lukas Höglund | 2004 | Upsala Simsällskap | 31.76 | ||||||
14 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.83 | ||||||
15 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.31 | ||||||
16 | Artur Hunt | 2004 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 32.72 | ||||||
17 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 32.88 | ||||||
18 | Noah Juhlin Fredriksson | 2005 | Täby Sim | 33.00 | ||||||
19 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 33.37 | ||||||
20 | Lars Kuljus | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 33.39 | ||||||
21 | Ravi Parekh | 2005 | Upsala Simsällskap | 33.43 | ||||||
22 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 33.54 | ||||||
23 | Nicolas Monfort | 2005 | Verdala International Swim Clu | 33.65 | ||||||
24 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.68 | ||||||
25 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.26 | ||||||
26 | Asmo Angerjas | 2004 | Myfitness | 34.74 | ||||||
27 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.07 | ||||||
28 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.33 | ||||||
29 | Rannar Laast | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 35.62 | ||||||
30 | Tomas Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 35.92 | ||||||
31 | Caspian Humble | 2005 | Täby Sim | 36.44 | ||||||
32 | Nils Fröman | 2005 | Upsala Simsällskap | 37.94 | ||||||
33 | Nika Kavlashvili | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.01 | ||||||
34 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.98 | ||||||
35 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.65 | ||||||
36 | Isak Malmfors | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.91 | ||||||
37 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.34 | ||||||
38 | Artur Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | 41.43 | ||||||
- | Ansh Dua | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Arvid Thoresson | 2005 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 27.25 | ||||||
2 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 27.57 | ||||||
3 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.66 | ||||||
4 | Kevin Shiva | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.02 | ||||||
5 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.29 | ||||||
6 | Jonas Johansen | 2002 | Vestbyen Trondheim | 28.35 | ||||||
7 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 28.45 | ||||||
8 | Alexander Karlsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 28.56 | ||||||
9 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.73 | ||||||
10 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 28.99 | ||||||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 29.23 | ||||||
12 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.42 | ||||||
13 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.56 | ||||||
14 | Karl Fällman | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.81 | ||||||
15 | Elias Holst | 2002 | Upsala Simsällskap | 30.39 | ||||||
16 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.41 | ||||||
17 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 30.91 | ||||||
18 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.44 | ||||||
19 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.48 | ||||||
20 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.75 | ||||||
21 | Johan Werkmästar | 2002 | Falu Simsällskap | 31.82 | ||||||
22 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.03 | ||||||
23 | Oskar Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.19 | ||||||
24 | Ståle Danemyr | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.38 | ||||||
25 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 32.64 | ||||||
26 | Joel Fischer | 2003 | Upsala Simsällskap | 32.70 | ||||||
27 | Sixten Heinloon | 2003 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 33.23 | ||||||
28 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.81 | ||||||
29 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.82 | ||||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 25.88 | ||||||
2 | Alexander Almasi | 2000 | Upsala Simsällskap | 26.02 | ||||||
3 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 26.37 | ||||||
4 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 26.45 | ||||||
5 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 26.69 | ||||||
6 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 26.88 | ||||||
7 | Thomas Johansen | 1999 | Vestbyen Trondheim | 27.22 | ||||||
8 | Anton Boström | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.23 | ||||||
9 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 27.31 | ||||||
10 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.69 | ||||||
11 | Robin Aloe | 2000 | Myfitness | 27.84 | ||||||
12 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 28.02 | ||||||
13 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 28.18 | ||||||
14 | Philip Rosvall | 2001 | Upsala Simsällskap | 28.28 | ||||||
15 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | ||||||
16 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 28.50 | ||||||
17 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 28.61 | ||||||
18 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.82 | ||||||
19 | Sindre Moldsvor | 2000 | Vestbyen Trondheim | 29.17 | ||||||
19 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 29.17 | ||||||
21 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.28 | ||||||
22 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 30.41 | ||||||
23 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juli 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 12:54 |