Results for Polisen Head Summer Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Polisen Head Summer Cup | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 juni 2017 |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mirelle Piirsalu | 2006 | Myfitness | 1:16.79 | ||||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 1:17.48 | ||||||
3 | Amanda Björklund | 2006 | Täby Sim | 1:24.14 | ||||||
4 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:25.67 | ||||||
5 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:26.29 | ||||||
6 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:26.68 | ||||||
7 | Agnes Edvinsson | 2006 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:29.00 | ||||||
8 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 1:29.13 | ||||||
9 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.37 | ||||||
10 | Hilma Wahlström | 2006 | Upsala Simsällskap | 1:31.24 | ||||||
11 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:31.26 | ||||||
12 | Elsa Svahn | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:31.58 | ||||||
13 | Rebecka Javehed | 2006 | Täby Sim | 1:33.35 | ||||||
14 | Louise Mårtensson | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:33.83 | ||||||
15 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 1:33.93 | ||||||
16 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:34.18 | ||||||
17 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:34.85 | ||||||
18 | Aila Rogatkin | 2007 | Myfitness | 1:35.96 | ||||||
19 | Emmy Hällkvist | 2008 | Täby Sim | 1:36.46 | ||||||
20 | Nora Högström | 2007 | Upsala Simsällskap | 1:38.26 | ||||||
21 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:38.47 | ||||||
22 | Stina Pedersen | 2007 | Täby Sim | 1:39.27 | ||||||
23 | Deniz Degerbalkan | 2006 | Täby Sim | 1:39.37 | ||||||
24 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 1:39.79 | ||||||
25 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:40.13 | ||||||
26 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:43.14 | ||||||
27 | Amanda Lindberg | 2006 | Täby Sim | 1:43.50 | ||||||
28 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:45.08 | ||||||
29 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:46.32 | ||||||
30 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 1:46.35 | ||||||
31 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:47.08 | ||||||
32 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:49.19 | ||||||
33 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:49.48 | ||||||
34 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:52.48 | ||||||
35 | Beatrice Hlawatsch | 2007 | Täby Sim | 1:56.94 | ||||||
36 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:58.45 | ||||||
37 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:03.38 | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 1:09.10 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:13.65 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.55 | ||||||
4 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 1:15.08 | ||||||
5 | Clara Frykberg | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:18.62 | ||||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 1:18.85 | ||||||
7 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:19.01 | ||||||
8 | Martina Mardi | 2005 | Myfitness | 1:19.04 | ||||||
9 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.84 | ||||||
10 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 1:21.82 | ||||||
11 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 1:21.96 | ||||||
12 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:22.48 | ||||||
13 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 1:22.85 | ||||||
14 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 1:23.07 | ||||||
15 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 1:24.95 | ||||||
16 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:25.60 | ||||||
17 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:25.76 | ||||||
18 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 1:26.11 | ||||||
19 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 1:26.35 | ||||||
20 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:26.51 | ||||||
21 | Malva Morell | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:26.58 | ||||||
22 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 1:27.02 | ||||||
23 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 1:27.07 | ||||||
24 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 1:27.20 | ||||||
25 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.15 | ||||||
26 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:28.94 | ||||||
27 | Ellen Lundin | 2005 | Falu Simsällskap | 1:29.18 | ||||||
28 | Alice Davies | 2004 | Täby Sim | 1:29.33 | ||||||
29 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 1:30.21 | ||||||
30 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:30.56 | ||||||
31 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:30.60 | ||||||
32 | Maja Lingham | 2004 | Täby Sim | 1:30.63 | ||||||
33 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 1:31.19 | ||||||
34 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 1:31.58 | ||||||
35 | Matilda Tukler | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:32.01 | ||||||
36 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 1:32.45 | ||||||
37 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 1:32.68 | ||||||
38 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 1:32.92 | ||||||
39 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 1:33.36 | ||||||
40 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:33.58 | ||||||
41 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:34.61 | ||||||
42 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:36.81 | ||||||
43 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:37.12 | ||||||
44 | Isabelle Skytt | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:37.26 | ||||||
45 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 1:37.33 | ||||||
46 | Gretel Punt | 2005 | Kristjan Palusalu Spordiklubi | 1:38.27 | ||||||
47 | Lovis Lång | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:38.33 | ||||||
48 | Rebecka Hedbeck | 2004 | Täby Sim | 1:40.19 | ||||||
49 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 1:41.54 | ||||||
50 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:42.89 | ||||||
51 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 1:44.33 | ||||||
52 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 1:48.04 | ||||||
53 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:49.12 | ||||||
54 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:50.11 | ||||||
55 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:52.04 | ||||||
56 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:52.65 | ||||||
- | Saga Mattsson | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.58 | ||||||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.84 | ||||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 1:12.04 | ||||||
4 | Maja Byström | 2003 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:12.24 | ||||||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:13.04 | ||||||
6 | Hanna-Kristiina Saarep | 2002 | Myfitness | 1:13.42 | ||||||
7 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 1:13.81 | ||||||
8 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:14.32 | ||||||
9 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.66 | ||||||
10 | Patricia Louise Lysvoll | 2003 | Vestby Klubb Trondheim | 1:15.72 | ||||||
11 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.82 | ||||||
12 | Isabel Åhrström | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:16.25 | ||||||
13 | Jenny Virtanen | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:16.48 | ||||||
14 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.12 | ||||||
15 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 1:17.22 | ||||||
16 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:17.53 | ||||||
17 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.59 | ||||||
18 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 1:19.39 | ||||||
19 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 1:19.78 | ||||||
20 | Vera Hermansson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:19.97 | ||||||
21 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 1:21.24 | ||||||
22 | Cassandra Sjösten | 2003 | Sala Simsällskap | 1:22.17 | ||||||
23 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:22.25 | ||||||
24 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.04 | ||||||
25 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:23.19 | ||||||
26 | Linnea Bergqvist | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.24 | ||||||
27 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 1:23.47 | ||||||
28 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:23.81 | ||||||
29 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.08 | ||||||
30 | Emma Granström | 2002 | Falu Simsällskap | 1:24.52 | ||||||
31 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:26.22 | ||||||
32 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 1:26.62 | ||||||
33 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:27.72 | ||||||
34 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.61 | ||||||
35 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:30.41 | ||||||
36 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 1:30.60 | ||||||
37 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 1:39.43 | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:13.42 | ||||||
2 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:14.53 | ||||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 1:15.81 | ||||||
4 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:15.86 | ||||||
5 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:16.75 | ||||||
6 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:16.89 | ||||||
7 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:17.36 | ||||||
8 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:18.03 | ||||||
9 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:18.21 | ||||||
10 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 1:19.23 | ||||||
11 | Kristin Prestmo Jensen | 2000 | Vestbyen Trondheim | 1:21.08 | ||||||
12 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.52 | ||||||
13 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:26.39 | ||||||
14 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:34.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 juni 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 16:57 |