Resultat för 33:e Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 33:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 01 april 2017 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 april 2017 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Mora Däck & Fälg |
Klass C - Ylva Hoffart 32.99 - 2015 - Bærumsvømmerne |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Jobs | 2003 | 5 | 381 | 33.61 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
2 | Ingrid Vie | 2003 | 4 | 363 | 34.16 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Thindra Åkerblom | 2003 | 3 | 303 | 36.28 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
4 | Alvida Forsman | 2004 | 2 | 287 | 36.95 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Nova Johansson | 2004 | 1 | 281 | 37.22 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Tuva Mattsson | 2004 | 270 | 37.69 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
7 | Anna Nyberg | 2003 | 267 | 37.85 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
8 | Estelle Gyoni | 2004 | 248 | 38.76 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Rebecka Jungstedt | 2003 | 237 | 39.36 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | Stella Verner | 2003 | 237 | 39.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
11 | Leah Schöneberg | 2004 | 226 | 40.01 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
12 | Elin Jones | 2003 | 203 | 41.43 | ||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
13 | Tilde Pettersson | 2004 | 165 | 44.40 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
14 | Emelie Höök | 2003 | 145 | 46.35 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
15 | Elena Mortazavi | 2004 | 141 | 46.81 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
16 | Emilia Larsson | 2004 | 135 | 47.46 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Vera Sol | 2004 | 93 | 53.67 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Tilda Bylund | 2004 | DNS | |||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Anna Sisell | 2003 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Mora Däck & Fälg |
Klass C - Ylva Hoffart 32.99 - 2015 - Bærumsvømmerne |
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | 5 | 348 | 34.64 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
2 | Moa Zetterström | 2005 | 4 | 291 | 36.75 | |||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
3 | Tuva Hjemli | 2005 | 3 | 291 | 36.79 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 2 | 264 | 37.96 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellen Lundin | 2005 | 1 | 257 | 38.33 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
6 | Lovisa Laine | 2005 | 239 | 39.26 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Sigrid Bengtsson | 2005 | 236 | 39.40 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Maja Björkbacka | 2005 | 222 | 40.25 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Sammi Thai | 2005 | 203 | 41.44 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | My Larsson | 2005 | 167 | 44.24 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
11 | Emma Färlin | 2006 | 117 | 49.73 | ||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
12 | Edith Wallberg | 2007 | 94 | 53.50 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Evelina Lemon | 2006 | 93 | 53.79 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
- | Edith Trapp-Östling | 2006 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Elena Henze | 2006 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
- | Olivia Eriksson | 2007 | DSQ | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
- | Tuva Søfting Svarstad | 2007 | DSQ | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 01 april 2017 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 18:07 |