Resultater for Vest Ã…rgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 23 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esv Piger | 2003 | 4:08.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:09.57 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.25 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.07 | 1:03.50 | 2:03.75 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 30.36 | 1:03.60 | 3:07.35 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 28.21 | 1:00.70 | 4:08.05 | ||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2003 | 4:12.50 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:17.20 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 30.74 | 1:04.41 | 1:04.41 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 29.35 | 1:01.48 | 2:05.89 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.29 | 1:02.60 | 3:08.49 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 30.28 | 1:04.01 | 4:12.50 | ||||||
3 | Vs Piger 1 | 2003 | 4:16.23 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:14.37 | |||||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 32.88 | 1:07.88 | 1:07.88 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.43 | 1:03.72 | 2:11.60 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 28.90 | 59.83 | 3:11.43 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.84 | 1:04.80 | 4:16.23 | ||||||
4 | Esbjerg Piger 1 | 2003 | 4:18.30 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:21.60 | |||||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.88 | 1:05.49 | 1:05.49 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 31.03 | 1:05.47 | 2:10.96 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 29.69 | 1:01.99 | 3:12.95 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.09 | 1:05.35 | 4:18.30 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 Piger | 2003 | 4:21.02 | |||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Laura Fogh | 2003 | 31.08 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.37 | 1:04.78 | 2:09.88 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 32.39 | 1:06.74 | 3:16.62 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 31.39 | 1:04.40 | 4:21.02 | ||||||
6 | Agf Piger | 2003 | 4:21.13 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:26.03 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 29.70 | 1:02.97 | 1:02.97 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.29 | 1:05.76 | 2:08.73 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 31.32 | 1:05.86 | 3:14.59 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 31.63 | 1:06.54 | 4:21.13 | ||||||
7 | Hsc Piger | 2003 | 4:25.22 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 4:33.12 | |||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.98 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 33.90 | 1:11.02 | 2:13.60 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 32.38 | 1:08.61 | 3:22.21 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 30.17 | 1:03.01 | 4:25.22 | ||||||
8 | Aalborg Piger 2 | 2003 | 4:27.09 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:32.10 | |||||||||
Nikoline V Gallop | 2003 | 32.98 | 1:08.78 | 1:08.78 | ||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 31.56 | 1:06.07 | 2:14.85 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 31.77 | 1:05.59 | 3:20.44 | ||||||
Matilde Iversen | 2003 | 31.52 | 1:06.65 | 4:27.09 | ||||||
9 | Kolding Super Girls | 2004 | 4:27.21 | |||||||
Kolding SK | 4:26.54 | |||||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.02 | 1:04.51 | 1:04.51 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 34.45 | 1:11.64 | 2:16.15 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 32.35 | 1:07.19 | 3:23.34 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.99 | 1:03.87 | 4:27.21 | ||||||
10 | Esbjerg Piger 2 | 2004 | 4:29.27 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:44.30 | |||||||||
Kathrine Weide | 2004 | 33.28 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 31.20 | 1:06.58 | 2:14.83 | ||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 31.50 | 1:06.18 | 3:21.01 | ||||||
Søs Freund | 2004 | 33.38 | 1:08.26 | 4:29.27 | ||||||
11 | Silkeborg Piger 1 | 2005 | 4:30.73 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:35.97 | |||||||||
Dinah Løve Høegh | 2003 | 33.85 | 1:09.87 | 1:09.87 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.53 | 1:06.61 | 2:16.48 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 34.32 | 1:10.38 | 3:26.86 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 30.46 | 1:03.87 | 4:30.73 | ||||||
12 | Esv Piger1 | 2003 | 4:31.59 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:26.26 | |||||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 33.35 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 33.61 | 1:09.79 | 2:19.42 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.90 | 1:07.23 | 3:26.65 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 31.15 | 1:04.94 | 4:31.59 | ||||||
13 | Aqua Monsters 1 H2Odense | 2003 | 4:32.21 | |||||||
H2Odense | 4:24.53 | |||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 32.28 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 32.17 | 1:08.20 | 2:14.94 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 34.62 | 1:11.31 | 3:26.25 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 31.08 | 1:05.96 | 4:32.21 | ||||||
14 | Neptun Havtøser | 2004 | 4:36.21 | |||||||
Swim Team Neptun | 4:45.00 | |||||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 34.24 | 1:09.60 | 1:09.60 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 31.73 | 1:06.45 | 2:16.05 | ||||||
Mathilde Møller | 2004 | 33.61 | 1:11.86 | 3:27.91 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 32.27 | 1:08.30 | 4:36.21 | ||||||
15 | Pingvin Piger 1 | 2003 | 4:36.64 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:36.50 | |||||||||
Freja Friborg | 2004 | 31.83 | 1:06.79 | 1:06.79 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 33.29 | 1:11.14 | 2:17.93 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 34.46 | 1:11.63 | 3:29.56 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 32.30 | 1:07.08 | 4:36.64 | ||||||
16 | Aarhus Swim 2 Piger | 2003 | 4:37.63 | |||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Sarah Larsen | 2004 | 33.99 | 1:09.33 | 1:09.33 | ||||||
Sia Aagaard | 2004 | 33.29 | 1:10.53 | 2:19.86 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.90 | 1:09.26 | 3:29.12 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 32.58 | 1:08.51 | 4:37.63 | ||||||
17 | Esv Piger2 | 2003 | 4:39.74 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 4:44.56 | |||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 32.17 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Emma Phaff Steen | 2005 | 34.20 | 1:14.11 | 2:21.50 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 31.74 | 1:07.40 | 3:28.90 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 33.96 | 1:10.84 | 4:39.74 | ||||||
18 | Thisted Piger | 2003 | 4:40.41 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 4:45.41 | |||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 31.31 | 1:05.39 | 1:05.39 | ||||||
Camilla Kjær | 2003 | 31.97 | 1:07.60 | 2:12.99 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 34.51 | 1:13.08 | 3:26.07 | ||||||
Ida Hovmark | 2005 | 35.08 | 1:14.34 | 4:40.41 | ||||||
19 | Vs Piger 2 | 2003 | 4:40.52 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 4:39.46 | |||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.64 | 1:08.24 | 1:08.24 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 33.96 | 1:11.13 | 2:19.37 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 33.38 | 1:09.65 | 3:29.02 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 33.92 | 1:11.50 | 4:40.52 | ||||||
- | Horsens Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 32.18 | 1:06.82 | 1:06.82 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.50 | 1:03.60 | 2:10.42 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.90 | 1:01.14 | 3:11.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 23 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |