Tulokset Aquarena Race 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 1, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Herrar Lag 2 | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:53.49 | ||||||
Carl Hansson | 2003 | 28.48 | 28.48 | |||||||
Adam Carlsson | 2001 | 27.62 | 56.10 | |||||||
Melker Rosengren | 2003 | 28.30 | 1:24.40 | |||||||
Ryan Andersson | 2002 | 29.09 | 1:53.49 | |||||||
2 | Gävle SS Herrar [2001] | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:54.22 | ||||||
Andreas Persson | 2000 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Jakob Källquist | 2001 | 26.35 | 54.41 | |||||||
Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 29.07 | 1:23.48 | |||||||
Olle Wikholm | 2004 | 30.74 | 1:54.22 | |||||||
3 | Njurunda SS Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:08.34 | ||||||
David Näslund | 2001 | 28.07 | 28.07 | |||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 30.17 | 58.24 | |||||||
Anton Hansson | 2003 | 35.95 | 1:34.19 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 34.15 | 2:08.34 | |||||||
4 | Hudiksvall Herrar [1917] | 0 | Hudiksvalls Simsällskap | 2:20.65 | ||||||
Gustav Hedin | 2005 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Viggo Reit | 2003 | 31.28 | 1:12.00 | |||||||
Sebastian Pettersson | 2006 | 38.22 | 1:50.22 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 30.43 | 2:20.65 | |||||||
5 | Borlänge Herr Små Stora | 0 | Borlänge Simsällskap | 2:30.39 | ||||||
Oliver Axelsson | 2007 | 47.92 | 47.92 | |||||||
Ville Arola | 2005 | 37.74 | 1:25.66 | |||||||
Alex Storbacka | 2006 | 37.09 | 2:02.75 | |||||||
Nico Axelsson | 1976 | 27.64 | 2:30.39 | |||||||
6 | Bollnäs SS Herrar [1918] | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 3:07.31 | ||||||
Gustav Buvik Spännare | 2004 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 42.31 | 1:18.15 | |||||||
Arvid Lind | 2005 | 35.73 | 1:53.88 | |||||||
Edvin Bengtsson | 2010 | 1:13.43 | 3:07.31 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 2, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Söderhamn Damer | 0 | Söderhamns Simsällskap | 1:56.20 | ||||||
Victoria Flyman | 2003 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Clara Bergh | 2004 | 28.97 | 58.81 | |||||||
Filippa Eklund | 2004 | 29.64 | 1:28.45 | |||||||
Elsa Bergh | 2002 | 27.75 | 1:56.20 | |||||||
2 | Gävle SS Damer [2001] | 2001 | Gävle Simsällskap | 2:00.14 | ||||||
Clara Florén | 2002 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Helmi Swanson | 2004 | 29.37 | 58.73 | |||||||
Frida Florén | 2004 | 30.88 | 1:29.61 | |||||||
Juni Rogström | 2004 | 30.53 | 2:00.14 | |||||||
3 | Njurunda SS Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:08.35 | ||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 32.28 | 1:03.34 | |||||||
Lova Tjernström | 2004 | 31.44 | 1:34.78 | |||||||
Ida Sundholm | 2005 | 33.57 | 2:08.35 | |||||||
4 | Kometerna Damer Lag 1 | 0 | KFUK-KFUM Kometerna | 2:09.94 | ||||||
Felicia Andersson | 2001 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Levina Elfström | 2003 | 34.07 | 1:07.34 | |||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 30.12 | 1:37.46 | |||||||
Linnea Evertsson | 2001 | 32.48 | 2:09.94 | |||||||
5 | Gävle SS Damer Lag 2 | 2004 | Gävle Simsällskap | 2:10.90 | ||||||
Alina Umbaeva | 2005 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Maja Nilsson | 2003 | 32.90 | 1:05.65 | |||||||
Lisa Löf | 2004 | 32.47 | 1:38.12 | |||||||
Nathalie Stigenberg | 2004 | 32.78 | 2:10.90 | |||||||
6 | Sandviken Damer | 0 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:13.05 | ||||||
Maja Wikström | 2002 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Filippa Enebrink | 2004 | 34.12 | 1:07.46 | |||||||
Anna Jönsson | 2003 | 32.13 | 1:39.59 | |||||||
Saga Boråker | 2004 | 33.46 | 2:13.05 | |||||||
7 | Njurunda SS Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:18.02 | ||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 34.16 | 1:09.44 | |||||||
Alva Fridlund | 2004 | 36.36 | 1:45.80 | |||||||
Saga Persson | 2003 | 32.22 | 2:18.02 | |||||||
8 | Gävle SS Damer Lag 3 | 2004 | Gävle Simsällskap | 2:21.30 | ||||||
Hanna Stolt | 2004 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Emelie Wijker | 2003 | 35.01 | 1:11.25 | |||||||
Johanna Råstock | 2001 | 34.65 | 1:45.90 | |||||||
Lisa Holfve | 2005 | 35.40 | 2:21.30 | |||||||
9 | Borlänge Damer Dom Stora] | 0 | Borlänge Simsällskap | 2:29.62 | ||||||
Anna Falk | 2001 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Evelina Lemon | 2006 | 44.58 | 1:18.19 | |||||||
Emma Larsson | 2002 | 29.35 | 1:47.54 | |||||||
Enya Enmark | 2006 | 42.08 | 2:29.62 | |||||||
10 | Sandviken Damer 2 | 0 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:32.39 | ||||||
Emma Murhagen | 2003 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Ida Ljunggren | 2005 | 37.52 | 1:13.87 | |||||||
Enya Söderlund | 2006 | 42.47 | 1:56.34 | |||||||
Vilma Herthelius | 2005 | 36.05 | 2:32.39 | |||||||
11 | Österby SS Damer | 0 | Österby Simsällskap | 2:34.35 | ||||||
Ellinor Hermann | 2003 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Miriam Wästberg | 2006 | 50.68 | 1:24.94 | |||||||
Naimi Wästberg | 2004 | 40.82 | 2:05.76 | |||||||
Emma Widen | 1999 | 28.59 | 2:34.35 | |||||||
12 | Bollnäs SS Damer [1999] | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 2:36.90 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 34.49 | 1:12.61 | |||||||
Frida Olsson | 2005 | 42.46 | 1:55.07 | |||||||
Eleanor Fredholm | 2007 | 41.83 | 2:36.90 | |||||||
13 | Söderhamn Damer [2000] | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 2:37.79 | ||||||
Agnes Sundqvist | 2005 | 43.19 | 43.19 | |||||||
Ida Karlsson | 2005 | 41.46 | 1:24.65 | |||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 32.00 | 1:56.65 | |||||||
Ida Furuström | 2005 | 41.14 | 2:37.79 | |||||||
14 | Söderhamn Damer [2001] | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 2:39.42 | ||||||
Emelie Runarsson | 2006 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Emma Mossnelid | 2006 | 42.81 | 1:25.66 | |||||||
Junia Eklund | 2006 | 33.28 | 1:58.94 | |||||||
Saga Andersson | 2006 | 40.48 | 2:39.42 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Persson | 2000 | 351 | 30.90 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.64 | |||||||||
2 | Ahmad Attoura | 1997 | 191 | 37.83 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.23 | |||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 469 | 28.04 | ||||||
Gävle Simsällskap | 27.29 | |||||||||
2 | Adam Carlsson | 2001 | 359 | 30.67 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.69 | |||||||||
3 | Niels Herrmann | 2001 | 306 | 32.34 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 31.71 | |||||||||
4 | David Näslund | 2001 | 274 | 33.56 | ||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
5 | Ryan Andersson | 2002 | 214 | 36.42 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.27 | |||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 389 | 29.85 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.04 | |||||||||
2 | Julius Grell | 2003 | 348 | 30.98 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.17 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 308 | 32.25 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.17 | |||||||||
4 | Gustaf Sandström | 2003 | 302 | 32.48 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.08 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 294 | 32.77 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.00 | |||||||||
6 | Olle Wikholm | 2004 | 236 | 35.24 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.26 | |||||||||
7 | Malte Eriksson | 2003 | 227 | 35.72 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.58 | |||||||||
8 | Viggo Reit | 2003 | 198 | 37.35 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 38.46 | |||||||||
9 | Anton Sölveskog | 2003 | 175 | 38.95 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 38.43 | |||||||||
10 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 154 | 40.60 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 41.49 | |||||||||
11 | Emil Sporron | 2003 | 144 | 41.50 | ||||||
Österby Simsällskap | 41.49 | |||||||||
12 | Ludvig Utterström | 2004 | 144 | 41.52 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 41.38 | |||||||||
13 | Anton Hansson | 2003 | 129 | 43.12 | ||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | André Kron | 2003 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 40.53 | |||||||||
- | Martin Riljak | 2004 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 48.14 | |||||||||
- | Mattias Gillgren | 2003 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 37.75 | |||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | 214 | 36.40 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.77 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 152 | 40.83 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 40.93 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 109 | 45.54 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 45.95 | |||||||||
4 | Gustav Hedin | 2005 | 99 | 47.00 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 49.26 | |||||||||
5 | Ville Arola | 2005 | 97 | 47.42 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 49.16 | |||||||||
6 | Lukas Nilsson | 2006 | 77 | 51.22 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 50.49 | |||||||||
7 | Sebastian Svensson | 2006 | 68 | 53.29 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
8 | Alex Storbacka | 2006 | 67 | 53.56 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 49.46 | |||||||||
- | Oliver Wijker | 2006 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 403 | 32.98 | ||||||
Österby Simsällskap | 32.50 | |||||||||
2 | Maja Jakobsson | 2000 | 402 | 33.03 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 33.55 | |||||||||
3 | Olivia Lindgren | 1999 | 306 | 36.14 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 37.12 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 261 | 38.12 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.65 | |||||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 519 | 30.32 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 30.35 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 391 | 33.34 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.55 | |||||||||
2 | Emma Larsson | 2002 | 391 | 33.34 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 32.96 | |||||||||
4 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 332 | 35.20 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.85 | |||||||||
5 | Felicia Andersson | 2001 | 267 | 37.82 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 37.35 | |||||||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | 267 | 37.85 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.81 | |||||||||
7 | Maja Wikström | 2002 | 239 | 39.26 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 40.09 | |||||||||
8 | Johanna Råstock | 2001 | 236 | 39.43 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.17 | |||||||||
9 | Maja Edring | 2002 | 168 | 44.14 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.22 | |||||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 447 | 31.88 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 31.57 | |||||||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | 397 | 33.15 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.46 | |||||||||
3 | Victoria Flyman | 2003 | 382 | 33.60 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.77 | |||||||||
4 | Tyra Strömbom | 2004 | 372 | 33.87 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 34.24 | |||||||||
5 | Frida Florén | 2004 | 363 | 34.16 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.77 | |||||||||
6 | Lova Tjernström | 2004 | 347 | 34.68 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.19 | |||||||||
7 | Filippa Eklund | 2004 | 325 | 35.43 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.07 | |||||||||
8 | Tuva Blomdahl | 2004 | 321 | 35.57 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.31 | |||||||||
9 | Lisa Löf | 2004 | 321 | 35.58 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.67 | |||||||||
10 | Anna Jönsson | 2003 | 307 | 36.13 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.46 | |||||||||
11 | Amanda Jonasson | 2004 | 305 | 36.21 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 35.91 | |||||||||
12 | Saga Boråker | 2004 | 298 | 36.48 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.40 | |||||||||
13 | Maja Nilsson | 2003 | 268 | 37.77 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.29 | |||||||||
14 | Juni Rogström | 2004 | 266 | 37.88 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.78 | |||||||||
15 | Ellinor Hermann | 2003 | 264 | 37.97 | ||||||
Österby Simsällskap | 38.74 | |||||||||
16 | Emelie Wijker | 2003 | 241 | 39.14 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.89 | |||||||||
17 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 241 | 39.16 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.01 | |||||||||
18 | Ebba Lindblom | 2004 | 220 | 40.34 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.69 | |||||||||
19 | Tyra Olsson | 2003 | 213 | 40.78 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.75 | |||||||||
20 | Elina Widén | 2003 | 203 | 41.43 | ||||||
Gimo Simsällskap | 41.34 | |||||||||
21 | Filippa Enebrink | 2004 | 203 | 41.47 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.78 | |||||||||
22 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 199 | 41.75 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.88 | |||||||||
23 | Lovisa Lundblad | 2003 | 193 | 42.17 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 40.33 | |||||||||
24 | Lola Qvist | 2004 | 176 | 43.43 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 48.80 | |||||||||
25 | Saga Persson | 2003 | 175 | 43.57 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 42.26 | |||||||||
26 | Hanna Stolt | 2004 | 161 | 44.73 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.19 | |||||||||
27 | Alva Fridlund | 2004 | 142 | 46.68 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 48.86 | |||||||||
28 | Isabelle Grönlund | 2004 | 137 | 47.21 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 46.21 | |||||||||
29 | Naimi Wästberg | 2004 | 106 | 51.38 | ||||||
Österby Simsällskap | ||||||||||
- | Fanny Karlsson | 2004 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-D, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Edvinsson | 2006 | 321 | 35.60 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.98 | |||||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | 296 | 36.57 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 45.24 | |||||||||
3 | Vera Stefanovic | 2006 | 293 | 36.69 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 39.02 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 282 | 37.15 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.01 | |||||||||
5 | Nike Edèn | 2006 | 187 | 42.60 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 44.31 | |||||||||
6 | Vilma Herthelius | 2005 | 171 | 43.86 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
7 | Ida Sundholm | 2005 | 171 | 43.87 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 42.88 | |||||||||
8 | Iza Johansson | 2005 | 145 | 46.35 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.41 | |||||||||
9 | Lisa Holfve | 2005 | 133 | 47.72 | ||||||
Gävle Simsällskap | 46.60 | |||||||||
10 | Alva Eriksson | 2005 | 114 | 50.16 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.63 | |||||||||
11 | Frida Olsson | 2005 | 107 | 51.35 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 54.10 | |||||||||
12 | Saga Andersson | 2006 | 104 | 51.84 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Mossnelid | 2006 | 97 | 53.02 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Emelie Runarsson | 2006 | 89 | 54.46 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
15 | Evelina Lemon | 2006 | 78 | 57.02 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 54.32 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 5, 25m Fjärilsim Pojkar E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | 71 | 23.46 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Elliot Ekman | 2007 | 62 | 24.54 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 25.01 | |||||||||
- | Oliver Axelsson | 2007 | DSQ | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 6, 25m Fjärilsim Flickor E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | 142 | 20.48 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 19.48 | |||||||||
2 | Junie Mattsson | 2007 | 136 | 20.76 | ||||||
Gävle Simsällskap | 21.74 | |||||||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | 118 | 21.76 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 22.64 | |||||||||
4 | Astrid Lönn | 2008 | 117 | 21.82 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
5 | Ellen Bengtsson | 2007 | 103 | 22.80 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 22.19 | |||||||||
6 | Arwen Wannberg | 2007 | 93 | 23.58 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Teomina Elfström | 2007 | 87 | 24.08 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 27.12 | |||||||||
8 | Märta Karlsson | 2007 | 36 | 32.09 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
- | Elsa Harnesk | 2007 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Persson | 2000 | 296 | 33.31 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.54 | |||||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 427 | 29.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.08 | |||||||||
2 | Adam Carlsson | 2001 | 320 | 32.46 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.09 | |||||||||
3 | David Näslund | 2001 | 308 | 32.87 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 32.11 | |||||||||
4 | Niels Herrmann | 2001 | 260 | 34.81 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 35.84 | |||||||||
5 | Ryan Andersson | 2002 | 160 | 40.92 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.18 | |||||||||
6 | Oscar Bergsten | 2002 | 114 | 45.75 | ||||||
Gävle Simsällskap | 48.53 | |||||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Grell | 2003 | 335 | 31.97 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.55 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 317 | 32.57 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.80 | |||||||||
3 | Mattias Gillgren | 2003 | 263 | 34.65 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 34.74 | |||||||||
4 | Melker Rosengren | 2003 | 251 | 35.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.39 | |||||||||
5 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 236 | 35.92 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.95 | |||||||||
6 | Gustaf Sandström | 2003 | 230 | 36.22 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 35.44 | |||||||||
7 | André Kron | 2003 | 188 | 38.72 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.32 | |||||||||
8 | Olle Wikholm | 2004 | 186 | 38.91 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.12 | |||||||||
9 | Viggo Reit | 2003 | 179 | 39.41 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 38.29 | |||||||||
10 | Martin Riljak | 2004 | 171 | 40.03 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.35 | |||||||||
11 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 133 | 43.53 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 44.10 | |||||||||
12 | Anton Sölveskog | 2003 | 128 | 44.06 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 42.40 | |||||||||
13 | Ludvig Utterström | 2004 | 127 | 44.14 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 42.04 | |||||||||
14 | Anton Hansson | 2003 | 117 | 45.35 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 44.91 | |||||||||
15 | Emil Sporron | 2003 | 100 | 47.75 | ||||||
Österby Simsällskap | 45.35 | |||||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | 174 | 39.75 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.74 | |||||||||
2 | Oliver Wijker | 2006 | 143 | 42.43 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.48 | |||||||||
3 | Arvid Lind | 2005 | 135 | 43.24 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 45.47 | |||||||||
4 | Alex Storbacka | 2006 | 120 | 45.01 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 44.15 | |||||||||
5 | Sebastian Pettersson | 2006 | 119 | 45.15 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.95 | |||||||||
6 | Albin Glaas | 2006 | 116 | 45.46 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.61 | |||||||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | 112 | 46.08 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 44.06 | |||||||||
8 | Ville Arola | 2005 | 108 | 46.54 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 45.63 | |||||||||
9 | Gustav Hedin | 2005 | 92 | 49.12 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Axel Pagard | 2006 | 90 | 49.49 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.79 | |||||||||
11 | Sebastian Svensson | 2006 | 84 | 50.72 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 49.84 | |||||||||
12 | Sebastian Stolt | 2006 | 71 | 53.66 | ||||||
Gävle Simsällskap | 53.17 | |||||||||
- | Erik Sundman | 2005 | DSQ | |||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | 111 | 46.21 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Elliot Ekman | 2007 | 61 | 56.26 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.33 | |||||||||
3 | Erik Sjökvist | 2007 | 58 | 57.33 | ||||||
Gävle Simsällskap | 1:03.97 | |||||||||
4 | Oliver Axelsson | 2007 | 54 | 58.53 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Calle Herthelius | 2007 | 46 | 1:01.59 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 387 | 35.21 | ||||||
Österby Simsällskap | 34.86 | |||||||||
2 | Olivia Lindgren | 1999 | 384 | 35.29 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 34.86 | |||||||||
3 | Maja Jakobsson | 2000 | 351 | 36.37 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.97 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 269 | 39.72 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.23 | |||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 480 | 32.78 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.82 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 418 | 34.31 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.06 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 339 | 36.81 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.90 | |||||||||
4 | Maja Wikström | 2002 | 320 | 37.52 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.52 | |||||||||
5 | Lovis Jernberg | 2002 | 315 | 37.71 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.36 | |||||||||
6 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 296 | 38.49 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 37.98 | |||||||||
7 | Felicia Andersson | 2001 | 192 | 44.43 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 43.76 | |||||||||
8 | Johanna Råstock | 2001 | 181 | 45.30 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.06 | |||||||||
9 | Maja Edring | 2002 | 172 | 46.13 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.85 | |||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | 395 | 34.96 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.23 | |||||||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | 375 | 35.58 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.95 | |||||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | 373 | 35.65 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 36.34 | |||||||||
4 | Lova Tjernström | 2004 | 355 | 36.25 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.67 | |||||||||
5 | Frida Florén | 2004 | 350 | 36.42 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.47 | |||||||||
6 | Lisa Löf | 2004 | 327 | 37.23 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.08 | |||||||||
7 | Filippa Eklund | 2004 | 323 | 37.41 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 36.31 | |||||||||
8 | Saga Boråker | 2004 | 310 | 37.90 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.49 | |||||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | 308 | 38.01 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.69 | |||||||||
10 | Tuva Blomdahl | 2004 | 273 | 39.54 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.20 | |||||||||
11 | Ella Lindblad | 2003 | 272 | 39.61 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.61 | |||||||||
12 | Saga Persson | 2003 | 270 | 39.70 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.79 | |||||||||
13 | Ellinor Hermann | 2003 | 268 | 39.78 | ||||||
Österby Simsällskap | 40.32 | |||||||||
14 | Juni Rogström | 2004 | 267 | 39.86 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.47 | |||||||||
15 | Levina Elfström | 2003 | 266 | 39.87 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 41.94 | |||||||||
16 | Maja Nilsson | 2003 | 244 | 41.07 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.05 | |||||||||
17 | Lovisa Lundblad | 2003 | 241 | 41.21 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.30 | |||||||||
18 | Hanna Stolt | 2004 | 240 | 41.25 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.71 | |||||||||
19 | Filippa Enebrink | 2004 | 238 | 41.38 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.54 | |||||||||
20 | Emma Murhagen | 2003 | 233 | 41.68 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.86 | |||||||||
21 | Isabelle Grönlund | 2004 | 224 | 42.26 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.58 | |||||||||
22 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 223 | 42.27 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.97 | |||||||||
23 | Ebba Lindblom | 2004 | 219 | 42.57 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 40.55 | |||||||||
24 | Elina Widén | 2003 | 216 | 42.75 | ||||||
Gimo Simsällskap | 41.16 | |||||||||
25 | Lola Qvist | 2004 | 212 | 43.04 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 42.95 | |||||||||
26 | Clara Kroon Anderberg | 2004 | 201 | 43.80 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
27 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 200 | 43.85 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.05 | |||||||||
28 | Matilda Nilsson | 2004 | 200 | 43.86 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.92 | |||||||||
29 | Emelie Wijker | 2003 | 199 | 43.94 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.47 | |||||||||
30 | Alva Fridlund | 2004 | 164 | 46.83 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 45.55 | |||||||||
31 | Fanny Karlsson | 2004 | 111 | 53.29 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Junia Eklund | 2006 | 310 | 37.92 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 39.12 | |||||||||
2 | Agnes Jonasson | 2005 | 267 | 39.84 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.13 | |||||||||
3 | Alina Umbaeva | 2005 | 266 | 39.87 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.76 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 248 | 40.81 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.13 | |||||||||
5 | Agnes Edvinsson | 2006 | 246 | 40.96 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.10 | |||||||||
6 | Ida Ljunggren | 2005 | 223 | 42.33 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.95 | |||||||||
7 | Lisa Holfve | 2005 | 216 | 42.73 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.28 | |||||||||
8 | Nike Edèn | 2006 | 198 | 44.04 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 43.49 | |||||||||
9 | Stella Karlsson | 2006 | 190 | 44.61 | ||||||
Österby Simsällskap | 48.32 | |||||||||
10 | Ida Sundholm | 2005 | 176 | 45.79 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 43.91 | |||||||||
11 | Iza Johansson | 2005 | 168 | 46.52 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.52 | |||||||||
12 | Emelie Runarsson | 2006 | 164 | 46.83 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 47.84 | |||||||||
13 | Ida Furuström | 2005 | 158 | 47.47 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Rebecca Öhman | 2006 | 148 | 48.44 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Mossnelid | 2006 | 146 | 48.70 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 48.88 | |||||||||
16 | Saga Andersson | 2006 | 140 | 49.43 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 53.85 | |||||||||
17 | Agnes Sundqvist | 2005 | 128 | 50.83 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 54.80 | |||||||||
18 | Frida Olsson | 2005 | 123 | 51.49 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 49.29 | |||||||||
19 | Ida Karlsson | 2005 | 110 | 53.42 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
20 | Enya Söderlund | 2006 | 104 | 54.55 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
21 | Evelina Lemon | 2006 | 102 | 54.80 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 52.12 | |||||||||
22 | Enya Enmark | 2006 | 101 | 55.08 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 49.05 | |||||||||
23 | Alice Tägström | 2006 | 93 | 56.48 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 58.37 | |||||||||
24 | Tuva Fridlund | 2006 | 82 | 58.87 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 58.62 | |||||||||
- | Miriam Wästberg | 2006 | DSQ | |||||||
Österby Simsällskap | 56.64 | |||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | 199 | 43.90 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.49 | |||||||||
2 | Isabelle Nilsson | 2007 | 182 | 45.25 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.08 | |||||||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | 169 | 46.39 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 46.17 | |||||||||
4 | Astrid Lönn | 2008 | 146 | 48.67 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.75 | |||||||||
5 | Arwen Wannberg | 2007 | 120 | 52.00 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 53.29 | |||||||||
6 | Elsa Harnesk | 2007 | 110 | 53.46 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
7 | Ellen Bengtsson | 2007 | 103 | 54.61 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 52.34 | |||||||||
8 | Teomina Elfström | 2007 | 82 | 58.98 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 54.78 | |||||||||
9 | Alma Göthe | 2009 | 81 | 59.23 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
10 | Melly Lindberg Sköld | 2008 | 77 | 1:00.31 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
11 | Märta Karlsson | 2007 | 76 | 1:00.43 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Embla Lidén | 2008 | 76 | 1:00.47 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:01.72 | |||||||||
13 | Bella Trygg Eriksson | 2007 | 57 | 1:06.36 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
- | Ellen Vesterström | 2008 | DSQ | |||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Persson | 2000 | 330 | 30.98 | 1:07.23 | 1:46.09 | 2:23.70 | |||
Gävle Simsällskap | 2:14.07 | |||||||||
2 | Ahmad Attoura | 1997 | 136 | 40.69 | 1:29.55 | 2:22.23 | 3:12.81 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 468 | 29.26 | 1:01.55 | 1:34.92 | 2:07.91 | |||
Gävle Simsällskap | 2:02.72 | |||||||||
2 | David Näslund | 2001 | 411 | 30.57 | 1:04.55 | 1:39.59 | 2:13.59 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:13.16 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 409 | 30.72 | 1:05.28 | 1:40.75 | 2:13.84 | |||
Gävle Simsällskap | 2:10.70 | |||||||||
4 | Niels Herrmann | 2001 | 361 | 31.25 | 1:06.61 | 1:43.00 | 2:19.45 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:19.45 | |||||||||
5 | Oscar Bergsten | 2002 | 151 | 42.18 | 1:29.61 | 2:18.41 | 3:06.35 | |||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 396 | 31.51 | 1:05.95 | 1:41.17 | 2:15.28 | |||
Gävle Simsällskap | 2:12.36 | |||||||||
2 | Mattias Gillgren | 2003 | 328 | 31.92 | 1:08.26 | 1:46.96 | 2:24.00 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:24.55 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 324 | 33.18 | 1:10.60 | 1:49.81 | 2:24.64 | |||
Gävle Simsällskap | 2:24.96 | |||||||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 321 | 33.12 | 1:10.56 | 1:49.02 | 2:25.05 | |||
Gävle Simsällskap | 2:27.64 | |||||||||
5 | Gustaf Sandström | 2003 | 302 | 33.31 | 1:11.64 | 1:51.06 | 2:28.01 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:28.68 | |||||||||
6 | Olle Wikholm | 2004 | 287 | 35.37 | 1:13.23 | 1:52.93 | 2:30.63 | |||
Gävle Simsällskap | 2:32.39 | |||||||||
7 | Malte Eriksson | 2003 | 267 | 36.20 | 1:15.39 | 1:55.64 | 2:34.31 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:38.03 | |||||||||
8 | Anton Hansson | 2003 | 227 | 37.84 | 1:19.63 | 2:01.65 | 2:42.79 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:54.46 | |||||||||
9 | Anton Sölveskog | 2003 | 219 | 36.00 | 1:17.43 | 2:01.84 | 2:44.77 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | André Kron | 2003 | 195 | 38.22 | 1:23.38 | 2:09.40 | 2:51.27 | |||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
11 | Ludvig Utterström | 2004 | 191 | 37.67 | 1:22.46 | 2:08.93 | 2:52.40 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:49.69 | |||||||||
12 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 171 | 42.11 | 1:29.17 | 2:16.00 | 2:58.83 | |||
Bollnäs Simsällskap | 3:07.32 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 10, 200m Frisim Flickor A-C, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 553 | 31.98 | 1:06.54 | 1:41.92 | 2:14.94 | |||
Österby Simsällskap | 2:14.95 | |||||||||
2 | Maja Jakobsson | 2000 | 496 | 32.29 | 1:07.17 | 1:43.42 | 2:19.93 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:21.01 | |||||||||
3 | Olivia Lindgren | 1999 | 376 | 33.96 | 1:11.86 | 1:51.84 | 2:33.46 | |||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:31.40 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 287 | 37.28 | 1:20.93 | 2:04.85 | 2:47.90 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:48.71 | |||||||||
Gren 10, 200m Frisim Flickor A-C, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 558 | 31.13 | 1:05.87 | 1:40.87 | 2:14.52 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:11.04 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 550 | 31.55 | 1:05.94 | 1:41.00 | 2:15.17 | |||
Gävle Simsällskap | 2:12.24 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 487 | 32.74 | 1:08.77 | 1:45.05 | 2:20.78 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:18.07 | |||||||||
4 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 375 | 35.04 | 1:14.06 | 1:54.23 | 2:33.52 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:32.00 | |||||||||
5 | Maja Wikström | 2002 | 337 | 36.87 | 1:18.01 | 1:59.31 | 2:39.04 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:41.73 | |||||||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | 318 | 36.53 | 1:17.95 | 2:00.62 | 2:42.22 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:25.13 | |||||||||
7 | Anna Falk | 2001 | 305 | 37.40 | 1:18.81 | 2:01.54 | 2:44.48 | |||
Borlänge Simsällskap | 2:45.58 | |||||||||
Gren 10, 200m Frisim Flickor A-C, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 478 | 32.23 | 1:08.86 | 1:46.11 | 2:21.59 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:21.86 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 459 | 33.55 | 1:11.47 | 1:48.85 | 2:23.54 | |||
Söderhamns Simsällskap | 2:25.91 | |||||||||
3 | Helmi Swanson | 2004 | 442 | 32.53 | 1:08.97 | 1:47.73 | 2:25.36 | |||
Gävle Simsällskap | 2:24.62 | |||||||||
4 | Amanda Jonasson | 2004 | 388 | 34.91 | 1:14.17 | 1:54.12 | 2:31.87 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:31.79 | |||||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | 384 | 34.97 | 1:14.61 | 1:54.84 | 2:32.29 | |||
Hudiksvalls Simsällskap | 2:32.76 | |||||||||
6 | Maja Nilsson | 2003 | 380 | 36.00 | 1:15.67 | 1:55.26 | 2:32.84 | |||
Gävle Simsällskap | 2:35.46 | |||||||||
7 | Anna Jönsson | 2003 | 377 | 35.23 | 1:14.97 | 1:55.32 | 2:33.30 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:34.03 | |||||||||
8 | Juni Rogström | 2004 | 376 | 35.27 | 1:15.52 | 1:55.84 | 2:33.44 | |||
Gävle Simsällskap | 2:35.84 | |||||||||
9 | Frida Florén | 2004 | 364 | 34.90 | 1:14.55 | 1:55.47 | 2:35.09 | |||
Gävle Simsällskap | 2:29.46 | |||||||||
10 | Lova Tjernström | 2004 | 352 | 34.98 | 1:15.23 | 1:56.75 | 2:36.78 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:31.82 | |||||||||
11 | Saga Boråker | 2004 | 338 | 37.06 | 1:18.35 | 1:59.71 | 2:38.92 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:41.09 | |||||||||
12 | Saga Persson | 2003 | 332 | 36.50 | 1:17.58 | 1:59.52 | 2:39.84 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:54.77 | |||||||||
13 | Isabelle Grönlund | 2004 | 313 | 37.33 | 1:19.97 | 2:02.85 | 2:43.04 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:45.71 | |||||||||
14 | Levina Elfström | 2003 | 285 | 38.37 | 1:22.74 | 2:08.34 | 2:48.25 | |||
KFUK-KFUM Kometerna | 2:49.50 | |||||||||
15 | Lovisa Lundblad | 2003 | 283 | 38.58 | 1:22.05 | 2:08.16 | 2:48.57 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:48.94 | |||||||||
16 | Emelie Wijker | 2003 | 283 | 39.43 | 1:22.57 | 2:06.54 | 2:48.71 | |||
Gävle Simsällskap | 3:13.40 | |||||||||
17 | Elina Widén | 2003 | 272 | 38.13 | 1:21.50 | 2:07.97 | 2:50.81 | |||
Gimo Simsällskap | 2:46.52 | |||||||||
18 | Ellinor Hermann | 2003 | 268 | 40.27 | 1:24.68 | 2:10.85 | 2:51.69 | |||
Österby Simsällskap | 2:50.81 | |||||||||
19 | Ebba Lindblom | 2004 | 257 | 39.83 | 1:25.66 | 2:10.84 | 2:54.16 | |||
Njurunda Simsällskap | 2:48.52 | |||||||||
20 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 236 | 39.75 | 1:26.39 | 2:14.29 | 2:59.25 | |||
Gävle Simsällskap | 2:59.60 | |||||||||
21 | Emma Murhagen | 2003 | 234 | 40.67 | 1:27.06 | 2:14.15 | 2:59.66 | |||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 3:13.11 | |||||||||
22 | Lola Qvist | 2004 | 230 | 40.13 | 1:27.18 | 2:16.29 | 3:00.67 | |||
Njurunda Simsällskap | 3:22.36 | |||||||||
23 | Alva Fridlund | 2004 | 222 | 40.98 | 1:27.22 | 2:15.43 | 3:02.95 | |||
Njurunda Simsällskap | 3:01.80 | |||||||||
24 | Clara Kroon Anderberg | 2004 | 211 | 39.59 | 1:25.74 | 2:15.28 | 3:05.82 | |||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 11, 100m Frisim Pojkar D-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | 209 | 35.46 | 1:15.62 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:18.04 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 175 | 37.41 | 1:20.28 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:21.24 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 162 | 38.72 | 1:22.33 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:27.13 | |||||||||
4 | Oliver Wijker | 2006 | 153 | 40.82 | 1:23.94 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:30.29 | |||||||||
5 | Alex Storbacka | 2006 | 147 | 41.10 | 1:25.11 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:26.17 | |||||||||
6 | Erik Sundman | 2005 | 124 | 42.25 | 1:29.97 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Svensson | 2006 | 110 | 45.19 | 1:33.53 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:31.47 | |||||||||
8 | Axel Pagard | 2006 | 109 | 44.31 | 1:33.95 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
9 | Gustav Hedin | 2005 | 105 | 44.66 | 1:35.17 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
10 | Lukas Nilsson | 2006 | 103 | 42.16 | 1:35.83 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:29.33 | |||||||||
- | Albin Glaas | 2006 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:28.50 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 12, 100m Frisim Flickor D-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Junia Eklund | 2006 | 334 | 35.84 | 1:13.36 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:17.37 | |||||||||
2 | Ida Sundholm | 2005 | 325 | 36.29 | 1:14.02 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:15.03 | |||||||||
3 | Agnes Jonasson | 2005 | 324 | 35.69 | 1:14.10 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:14.81 | |||||||||
4 | Alina Umbaeva | 2005 | 316 | 35.77 | 1:14.72 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:15.00 | |||||||||
5 | Agnes Edvinsson | 2006 | 302 | 35.91 | 1:15.88 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:18.34 | |||||||||
6 | Lisa Holfve | 2005 | 270 | 36.80 | 1:18.70 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:22.12 | |||||||||
7 | Vera Stefanovic | 2006 | 258 | 37.84 | 1:19.88 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:21.27 | |||||||||
8 | Stella Karlsson | 2006 | 251 | 39.22 | 1:20.62 | |||||
Österby Simsällskap | 1:24.72 | |||||||||
9 | Nike Edèn | 2006 | 246 | 39.64 | 1:21.18 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:22.32 | |||||||||
10 | Ida Ljunggren | 2005 | 220 | 41.01 | 1:24.23 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:26.51 | |||||||||
11 | Vilma Herthelius | 2005 | 201 | 42.35 | 1:26.88 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:28.10 | |||||||||
12 | Alva Eriksson | 2005 | 195 | 40.93 | 1:27.67 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:22.21 | |||||||||
13 | Iza Johansson | 2005 | 191 | 42.17 | 1:28.32 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:27.09 | |||||||||
14 | Agnes Sundqvist | 2005 | 156 | 44.76 | 1:34.48 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
15 | Emelie Runarsson | 2006 | 152 | 45.18 | 1:35.24 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:33.52 | |||||||||
16 | Ida Furuström | 2005 | 152 | 46.14 | 1:35.38 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Emma Mossnelid | 2006 | 148 | 45.65 | 1:36.05 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:32.96 | |||||||||
18 | Enya Enmark | 2006 | 142 | 45.17 | 1:37.39 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
19 | Saga Andersson | 2006 | 138 | 46.02 | 1:38.43 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:39.49 | |||||||||
20 | Frida Olsson | 2005 | 130 | 46.40 | 1:40.33 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:42.69 | |||||||||
21 | Evelina Lemon | 2006 | 130 | 49.38 | 1:40.39 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:45.61 | |||||||||
22 | Ida Karlsson | 2005 | 125 | 48.64 | 1:41.64 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:51.75 | |||||||||
23 | Miriam Wästberg | 2006 | 94 | 49.20 | 1:51.95 | |||||
Österby Simsällskap | ||||||||||
24 | Alice Tägström | 2006 | 85 | 53.22 | 1:55.55 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:56.11 | |||||||||
25 | Tuva Fridlund | 2006 | 82 | 54.09 | 1:56.91 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:54.68 | |||||||||
Gren 12, 100m Frisim Flickor D-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edith Wallberg | 2007 | 219 | 39.84 | 1:24.35 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:23.83 | |||||||||
2 | Isabelle Nilsson | 2007 | 197 | 43.38 | 1:27.36 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:26.50 | |||||||||
3 | Eleanor Fredholm | 2007 | 159 | 43.86 | 1:33.83 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:38.70 | |||||||||
4 | Arwen Wannberg | 2007 | 130 | 47.44 | 1:40.29 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:43.79 | |||||||||
5 | Teomina Elfström | 2007 | 130 | 47.01 | 1:40.32 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:57.80 | |||||||||
6 | Ellen Bengtsson | 2007 | 101 | 50.01 | 1:49.01 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:39.13 | |||||||||
7 | Märta Karlsson | 2007 | 94 | 51.34 | 1:51.87 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
8 | Embla Lidén | 2008 | 71 | 57.28 | 2:02.57 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:55.05 | |||||||||
- | Ellen Vesterström | 2008 | DSQ | |||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 13, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gävle SS Herrar Lag 2 | 2001 | Gävle Simsällskap | 2:05.36 | ||||||
Jakob Källquist | 2001 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Andreas Persson | 2000 | 32.24 | 1:01.44 | |||||||
Olle Wikholm | 2004 | 34.69 | 1:36.13 | |||||||
Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 29.23 | 2:05.36 | |||||||
2 | Gävle SS Herrar [2001] | 2001 | Gävle Simsällskap | 2:08.68 | ||||||
Carl Hansson | 2003 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Adam Carlsson | 2001 | 35.02 | 1:08.29 | |||||||
Melker Rosengren | 2003 | 30.49 | 1:38.78 | |||||||
Ryan Andersson | 2002 | 29.90 | 2:08.68 | |||||||
3 | Hudiksvall Herrar [1917] | 0 | Hudiksvalls Simsällskap | 2:22.95 | ||||||
Viggo Reit | 2003 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Anton Sölveskog | 2003 | 43.90 | 1:21.70 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 32.43 | 1:54.13 | |||||||
Niels Herrmann | 2001 | 28.82 | 2:22.95 | |||||||
4 | Njurunda SS Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:34.23 | ||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Anton Hansson | 2003 | 48.04 | 1:22.69 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 42.69 | 2:05.38 | |||||||
David Näslund | 2001 | 28.85 | 2:34.23 | |||||||
5 | Bollnäs SS Herrar [1918] | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 3:24.71 | ||||||
Leo Ku-Ringström | 2008 | 47.19 | 47.19 | |||||||
Arvid Lind | 2005 | 43.80 | 1:30.99 | |||||||
Gustav Buvik Spännare | 2004 | 40.85 | 2:11.84 | |||||||
Edvin Bengtsson | 2010 | 1:12.87 | 3:24.71 | |||||||
- | Borlänge Herr Små Stora | 0 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Alex Storbacka | 2006 | 45.91 | 45.91 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:42 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Söderhamns SS Lag 1 | 0 | Söderhamns Simsällskap | 2:12.23 | ||||||
Lovis Jernberg | 2002 | 37.23 | 37.23 | |||||||
Elsa Bergh | 2002 | 33.89 | 1:11.12 | |||||||
Clara Bergh | 2004 | 31.72 | 1:42.84 | |||||||
Victoria Flyman | 2003 | 29.39 | 2:12.23 | |||||||
2 | Gävle SS Damer [2001] | 2001 | Gävle Simsällskap | 2:13.69 | ||||||
Clara Florén | 2002 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Helmi Swanson | 2004 | 35.34 | 1:09.49 | |||||||
Frida Florén | 2004 | 33.92 | 1:43.41 | |||||||
Juni Rogström | 2004 | 30.28 | 2:13.69 | |||||||
3 | Njurunda SS Lag 1 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:23.93 | ||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 41.20 | 1:19.63 | |||||||
Maja Jakobsson | 2000 | 33.45 | 1:53.08 | |||||||
Lova Tjernström | 2004 | 30.85 | 2:23.93 | |||||||
4 | Gävle SS Damer Lag 2 | 2004 | Gävle Simsällskap | 2:26.68 | ||||||
Lisa Löf | 2004 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Maja Nilsson | 2003 | 40.07 | 1:17.43 | |||||||
Alina Umbaeva | 2005 | 40.78 | 1:58.21 | |||||||
Nathalie Stigenberg | 2004 | 28.47 | 2:26.68 | |||||||
5 | Sandviken Damer | 0 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:27.56 | ||||||
Maja Wikström | 2002 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Saga Boråker | 2004 | 37.53 | 1:15.88 | |||||||
Anna Jönsson | 2003 | 38.41 | 1:54.29 | |||||||
Filippa Enebrink | 2004 | 33.27 | 2:27.56 | |||||||
6 | Kometerna Damer | 0 | KFUK-KFUM Kometerna | 2:29.33 | ||||||
Olivia Lindgren | 1999 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Levina Elfström | 2003 | 42.78 | 1:17.54 | |||||||
Felicia Andersson | 2001 | 38.78 | 1:56.32 | |||||||
Linnea Evertsson | 2001 | 33.01 | 2:29.33 | |||||||
7 | Gävle SS Damer Lag 3 | 2004 | Gävle Simsällskap | 2:33.21 | ||||||
Lisa Holfve | 2005 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Hanna Stolt | 2004 | 43.42 | 1:27.05 | |||||||
Johanna Råstock | 2001 | 39.51 | 2:06.56 | |||||||
Emelie Wijker | 2003 | 26.65 | 2:33.21 | |||||||
8 | Österby SS Damer | 0 | Österby Simsällskap | 2:46.10 | ||||||
Emma Widen | 1999 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Miriam Wästberg | 2006 | 51.79 | 1:25.32 | |||||||
Ellinor Hermann | 2003 | 38.48 | 2:03.80 | |||||||
Naimi Wästberg | 2004 | 42.30 | 2:46.10 | |||||||
9 | Njurunda SS Lag 2 | 0 | Njurunda Simsällskap | 2:48.36 | ||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 41.86 | 41.86 | |||||||
Saga Persson | 2003 | 46.99 | 1:28.85 | |||||||
Ida Sundholm | 2005 | 42.92 | 2:11.77 | |||||||
Alva Fridlund | 2004 | 36.59 | 2:48.36 | |||||||
10 | Borlänge Damer Dom Stora] | 0 | Borlänge Simsällskap | 2:49.94 | ||||||
Evelina Lemon | 2006 | 52.49 | 52.49 | |||||||
Anna Falk | 2001 | 42.05 | 1:34.54 | |||||||
Emma Larsson | 2002 | 33.17 | 2:07.71 | |||||||
Enya Enmark | 2006 | 42.23 | 2:49.94 | |||||||
11 | Sandviken Damer 2 | 0 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 2:53.48 | ||||||
Ida Ljunggren | 2005 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Enya Söderlund | 2006 | 49.64 | 1:32.06 | |||||||
Vilma Herthelius | 2005 | 43.68 | 2:15.74 | |||||||
Emma Murhagen | 2003 | 37.74 | 2:53.48 | |||||||
12 | Söderhamns SS Lag 2 | 2000 | Söderhamns Simsällskap | 3:02.44 | ||||||
Ida Furuström | 2005 | 49.66 | 49.66 | |||||||
Agnes Sundqvist | 2005 | 51.50 | 1:41.16 | |||||||
Filippa Eklund | 2004 | 35.21 | 2:16.37 | |||||||
Ida Karlsson | 2005 | 46.07 | 3:02.44 | |||||||
13 | Söderhamns SS Lag 3 | 2001 | Söderhamns Simsällskap | 3:04.61 | ||||||
Saga Andersson | 2006 | 51.05 | 51.05 | |||||||
Emelie Runarsson | 2006 | 52.98 | 1:44.03 | |||||||
Junia Eklund | 2006 | 37.77 | 2:21.80 | |||||||
Emma Mossnelid | 2006 | 42.81 | 3:04.61 | |||||||
14 | Bollnäs SS Damer [1999] | 1999 | Bollnäs Simsällskap | 3:06.07 | ||||||
Edith Wallberg | 2007 | 46.92 | 46.92 | |||||||
Ellen Bengtsson | 2007 | 56.59 | 1:43.51 | |||||||
Vera Stefanovic | 2006 | 38.04 | 2:21.55 | |||||||
Arwen Wannberg | 2007 | 44.52 | 3:06.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 14:42 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Persson | 2000 | 449 | 32.97 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.43 | |||||||||
2 | Ahmad Attoura | 1997 | 248 | 40.14 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 447 | 33.00 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.51 | |||||||||
2 | Adam Carlsson | 2001 | 357 | 35.58 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.08 | |||||||||
3 | Niels Herrmann | 2001 | 327 | 36.64 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.02 | |||||||||
4 | Ryan Andersson | 2002 | 224 | 41.55 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.14 | |||||||||
5 | Oscar Bergsten | 2002 | 173 | 45.30 | ||||||
Gävle Simsällskap | 47.49 | |||||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Hansson | 2003 | 296 | 37.85 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.67 | |||||||||
2 | Melker Rosengren | 2003 | 294 | 37.97 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.07 | |||||||||
3 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 287 | 38.27 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.85 | |||||||||
4 | Olle Wikholm | 2004 | 205 | 42.76 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.43 | |||||||||
5 | Viggo Reit | 2003 | 191 | 43.83 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 45.36 | |||||||||
6 | Martin Riljak | 2004 | 182 | 44.50 | ||||||
Gävle Simsällskap | 51.26 | |||||||||
7 | Emil Sporron | 2003 | 176 | 45.03 | ||||||
Österby Simsällskap | 45.52 | |||||||||
8 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 160 | 46.42 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 46.16 | |||||||||
9 | Anton Hansson | 2003 | 156 | 46.83 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 47.97 | |||||||||
10 | Ludvig Utterström | 2004 | 110 | 52.55 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 52.60 | |||||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | 215 | 42.10 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.98 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 187 | 44.08 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 44.71 | |||||||||
3 | Albin Glaas | 2006 | 141 | 48.43 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.12 | |||||||||
4 | Oliver Wijker | 2006 | 127 | 50.18 | ||||||
Gävle Simsällskap | 50.34 | |||||||||
5 | Erik Sundman | 2005 | 122 | 50.86 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
6 | Axel Pagard | 2006 | 117 | 51.52 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 52.31 | |||||||||
7 | Alex Storbacka | 2006 | 108 | 52.93 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 52.50 | |||||||||
8 | Sebastian Pettersson | 2006 | 108 | 53.02 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 51.68 | |||||||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | 97 | 54.85 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 52.08 | |||||||||
10 | Julian Hornström | 2005 | 93 | 55.68 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
11 | Lukas Nilsson | 2006 | 87 | 56.83 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 56.16 | |||||||||
12 | Gustav Hedin | 2005 | 68 | 1:01.81 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:01.03 | |||||||||
- | Sebastian Stolt | 2006 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | 58.40 | |||||||||
- | Ville Arola | 2005 | DSQ | |||||||
Borlänge Simsällskap | 49.13 | |||||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elliot Ekman | 2007 | 92 | 55.93 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 57.44 | |||||||||
2 | Leo Ku-Ringström | 2008 | 85 | 57.21 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Erik Sjökvist | 2007 | 77 | 59.25 | ||||||
Gävle Simsällskap | 1:04.50 | |||||||||
4 | Edvin Bengtsson | 2010 | 41 | 1:13.14 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Oliver Axelsson | 2007 | DSQ | |||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 14:53 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Jakobsson | 2000 | 372 | 40.02 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.88 | |||||||||
2 | Emma Widen | 1999 | 370 | 40.09 | ||||||
Österby Simsällskap | 40.37 | |||||||||
3 | Olivia Lindgren | 1999 | 324 | 41.93 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 40.87 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 292 | 43.38 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.36 | |||||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 582 | 34.49 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 33.72 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 415 | 38.59 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.52 | |||||||||
3 | Anna Falk | 2001 | 302 | 42.90 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 41.85 | |||||||||
4 | Johanna Råstock | 2001 | 301 | 42.95 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.92 | |||||||||
5 | Emma Larsson | 2002 | 283 | 43.82 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 42.75 | |||||||||
6 | Maja Edring | 2002 | 268 | 44.63 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.48 | |||||||||
7 | Maja Wikström | 2002 | 252 | 45.59 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.11 | |||||||||
8 | Felicia Andersson | 2001 | 243 | 46.10 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 44.83 | |||||||||
9 | Lovis Jernberg | 2002 | 199 | 49.25 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 43.72 | |||||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | 499 | 36.29 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.36 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 489 | 36.55 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.37 | |||||||||
3 | Saga Boråker | 2004 | 460 | 37.30 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.15 | |||||||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | 432 | 38.07 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 37.49 | |||||||||
5 | Clara Bergh | 2004 | 366 | 40.23 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 39.82 | |||||||||
6 | Tuva Blomdahl | 2004 | 364 | 40.33 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.27 | |||||||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | 360 | 40.46 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 42.06 | |||||||||
8 | Frida Florén | 2004 | 353 | 40.72 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.37 | |||||||||
8 | Maja Nilsson | 2003 | 353 | 40.72 | ||||||
Gävle Simsällskap | 41.87 | |||||||||
10 | Levina Elfström | 2003 | 295 | 43.22 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 41.49 | |||||||||
11 | Ebba Lindblom | 2004 | 292 | 43.38 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 44.05 | |||||||||
12 | Lisa Löf | 2004 | 284 | 43.78 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.64 | |||||||||
13 | Juni Rogström | 2004 | 276 | 44.19 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.90 | |||||||||
14 | Hanna Stolt | 2004 | 270 | 44.54 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.84 | |||||||||
15 | Ella Lindblad | 2003 | 269 | 44.59 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.75 | |||||||||
16 | Tyra Olsson | 2003 | 268 | 44.65 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.42 | |||||||||
17 | Clara Kroon Anderberg | 2004 | 266 | 44.74 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.70 | |||||||||
18 | Elina Widén | 2003 | 262 | 44.96 | ||||||
Gimo Simsällskap | 45.50 | |||||||||
19 | Anna Jönsson | 2003 | 261 | 45.05 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 44.25 | |||||||||
20 | Emma Murhagen | 2003 | 258 | 45.23 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 46.81 | |||||||||
21 | Lova Tjernström | 2004 | 253 | 45.50 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 45.15 | |||||||||
22 | Matilda Nilsson | 2004 | 252 | 45.59 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 45.17 | |||||||||
23 | Saga Persson | 2003 | 245 | 45.98 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 45.97 | |||||||||
24 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 240 | 46.29 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.78 | |||||||||
25 | Ellinor Hermann | 2003 | 235 | 46.61 | ||||||
Österby Simsällskap | 44.33 | |||||||||
26 | Lola Qvist | 2004 | 198 | 49.33 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 52.52 | |||||||||
27 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 197 | 49.49 | ||||||
Gävle Simsällskap | 46.79 | |||||||||
28 | Lovisa Lundblad | 2003 | 196 | 49.50 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 48.23 | |||||||||
29 | Alva Fridlund | 2004 | 196 | 49.57 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 50.21 | |||||||||
30 | Meja Brandström | 2004 | 161 | 52.91 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 55.92 | |||||||||
31 | Emma Lindström | 2003 | 159 | 53.10 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
32 | Naimi Wästberg | 2004 | 157 | 53.38 | ||||||
Österby Simsällskap | 56.42 | |||||||||
- | Filippa Enebrink | 2004 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 58.16 | |||||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Edèn | 2006 | 297 | 43.16 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 43.88 | |||||||||
2 | Alina Umbaeva | 2005 | 288 | 43.60 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.52 | |||||||||
3 | Agnes Jonasson | 2005 | 264 | 44.85 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.17 | |||||||||
4 | Agnes Edvinsson | 2006 | 240 | 46.34 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.45 | |||||||||
5 | Alva Eriksson | 2005 | 229 | 47.04 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.33 | |||||||||
6 | Junia Eklund | 2006 | 224 | 47.36 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 48.80 | |||||||||
7 | Lisa Holfve | 2005 | 201 | 49.15 | ||||||
Gävle Simsällskap | 47.99 | |||||||||
8 | Vera Stefanovic | 2006 | 174 | 51.51 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.17 | |||||||||
9 | Miriam Wästberg | 2006 | 167 | 52.28 | ||||||
Österby Simsällskap | 53.53 | |||||||||
10 | Ida Ljunggren | 2005 | 160 | 52.99 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 52.09 | |||||||||
11 | Stella Karlsson | 2006 | 158 | 53.17 | ||||||
Österby Simsällskap | 55.54 | |||||||||
12 | Frida Olsson | 2005 | 151 | 54.04 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 52.17 | |||||||||
13 | Enya Enmark | 2006 | 146 | 54.67 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 53.74 | |||||||||
14 | Emma Mossnelid | 2006 | 144 | 54.91 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 55.22 | |||||||||
15 | Emelie Runarsson | 2006 | 143 | 54.97 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 54.65 | |||||||||
16 | Ida Furuström | 2005 | 142 | 55.09 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Ida Karlsson | 2005 | 140 | 55.45 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 56.44 | |||||||||
18 | Saga Andersson | 2006 | 128 | 57.04 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 57.91 | |||||||||
19 | Tuva Fridlund | 2006 | 127 | 57.25 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 56.30 | |||||||||
20 | Evelina Lemon | 2006 | 97 | 1:02.55 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 58.90 | |||||||||
21 | Alice Tägström | 2006 | 73 | 1:08.61 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 1:07.05 | |||||||||
- | Agnes Sundqvist | 2005 | DNF | |||||||
Söderhamns Simsällskap | 52.34 | |||||||||
- | Enya Söderlund | 2006 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 50.97 | |||||||||
- | Iza Johansson | 2005 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.60 | |||||||||
- | Rebecca Öhman | 2006 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | 181 | 50.90 | ||||||
Gävle Simsällskap | 55.36 | |||||||||
2 | Astrid Lönn | 2008 | 165 | 52.48 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.04 | |||||||||
3 | Eleanor Fredholm | 2007 | 163 | 52.72 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 51.51 | |||||||||
4 | Elsa Harnesk | 2007 | 159 | 53.11 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 55.25 | |||||||||
5 | Arwen Wannberg | 2007 | 138 | 55.63 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 56.01 | |||||||||
6 | Ellen Bengtsson | 2007 | 131 | 56.70 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 55.64 | |||||||||
7 | Edith Wallberg | 2007 | 121 | 58.10 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 56.36 | |||||||||
8 | Märta Karlsson | 2007 | 106 | 1:00.80 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
9 | Ellen Vesterström | 2008 | 102 | 1:01.60 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 1:06.25 | |||||||||
10 | Alma Göthe | 2009 | 82 | 1:06.15 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 1:02.36 | |||||||||
11 | Teomina Elfström | 2007 | 77 | 1:07.61 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:06.23 | |||||||||
12 | Embla Lidén | 2008 | 76 | 1:07.95 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:04.99 | |||||||||
- | Bella Trygg Eriksson | 2007 | DSQ | |||||||
Härjedalens Simklubb | 1:08.29 | |||||||||
- | Isabelle Nilsson | 2007 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 50.69 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:13 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Persson | 2000 | 381 | 27.93 | ||||||
Gävle Simsällskap | 26.86 | |||||||||
2 | Emil Borgström | 1997 | 316 | 29.73 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 27.08 | |||||||||
3 | Ahmad Attoura | 1997 | 223 | 33.40 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 415 | 27.14 | ||||||
Gävle Simsällskap | 26.11 | |||||||||
2 | Niels Herrmann | 2001 | 366 | 28.31 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 27.96 | |||||||||
3 | Adam Carlsson | 2001 | 364 | 28.37 | ||||||
Gävle Simsällskap | 27.36 | |||||||||
4 | David Näslund | 2001 | 363 | 28.40 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 27.78 | |||||||||
5 | Ryan Andersson | 2002 | 295 | 30.43 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.05 | |||||||||
6 | Oscar Bergsten | 2002 | 145 | 38.56 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.59 | |||||||||
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Grell | 2003 | 359 | 28.50 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 28.74 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 350 | 28.74 | ||||||
Gävle Simsällskap | 27.66 | |||||||||
3 | Melker Rosengren | 2003 | 322 | 29.55 | ||||||
Gävle Simsällskap | 28.87 | |||||||||
4 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 304 | 30.13 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.39 | |||||||||
5 | Gustaf Sandström | 2003 | 287 | 30.69 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 30.30 | |||||||||
6 | Mattias Gillgren | 2003 | 287 | 30.70 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 30.00 | |||||||||
7 | Martin Riljak | 2004 | 279 | 30.99 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.13 | |||||||||
8 | Olle Wikholm | 2004 | 256 | 31.87 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.33 | |||||||||
9 | Viggo Reit | 2003 | 250 | 32.12 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 31.56 | |||||||||
10 | Anton Sölveskog | 2003 | 250 | 32.16 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.60 | |||||||||
11 | Malte Eriksson | 2003 | 239 | 32.61 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.85 | |||||||||
12 | Ludvig Utterström | 2004 | 201 | 34.54 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 34.09 | |||||||||
13 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 188 | 35.32 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 35.67 | |||||||||
14 | Anton Hansson | 2003 | 173 | 36.32 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.31 | |||||||||
15 | Emil Sporron | 2003 | 168 | 36.68 | ||||||
Österby Simsällskap | 36.66 | |||||||||
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | 222 | 33.41 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.53 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 169 | 36.60 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 36.17 | |||||||||
3 | Albin Glaas | 2006 | 158 | 37.43 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.46 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 158 | 37.43 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 36.23 | |||||||||
5 | Ville Arola | 2005 | 155 | 37.66 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.73 | |||||||||
6 | Alex Storbacka | 2006 | 135 | 39.48 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 38.41 | |||||||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | 134 | 39.58 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 38.28 | |||||||||
8 | Gustav Hedin | 2005 | 114 | 41.76 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 42.04 | |||||||||
9 | Sebastian Svensson | 2006 | 110 | 42.25 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 40.84 | |||||||||
10 | Axel Pagard | 2006 | 89 | 45.29 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 47.32 | |||||||||
11 | Julian Hornström | 2005 | 70 | 49.05 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
12 | Sebastian Stolt | 2006 | 70 | 49.11 | ||||||
Gävle Simsällskap | 49.60 | |||||||||
- | Oliver Wijker | 2006 | DSQ | |||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leo Ku-Ringström | 2008 | 109 | 42.41 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Elliot Ekman | 2007 | 85 | 46.05 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.98 | |||||||||
3 | Erik Sjökvist | 2007 | 76 | 47.68 | ||||||
Gävle Simsällskap | 50.59 | |||||||||
4 | Oliver Axelsson | 2007 | 64 | 50.56 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Edvin Bengtsson | 2010 | 21 | 1:13.01 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Calle Herthelius | 2007 | DSQ | |||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 15:42 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 18, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 527 | 28.77 | ||||||
Österby Simsällskap | 28.71 | |||||||||
2 | Olivia Lindgren | 1999 | 404 | 31.43 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 30.20 | |||||||||
3 | Maja Jakobsson | 2000 | 389 | 31.81 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 31.15 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 325 | 33.80 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.57 | |||||||||
Gren 18, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 543 | 28.47 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 28.19 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 479 | 29.69 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.12 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 457 | 30.17 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 30.23 | |||||||||
4 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 360 | 32.65 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 31.97 | |||||||||
5 | Maja Wikström | 2002 | 349 | 32.99 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.40 | |||||||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | 338 | 33.36 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 30.99 | |||||||||
7 | Felicia Andersson | 2001 | 306 | 34.46 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 32.90 | |||||||||
8 | Anna Falk | 2001 | 301 | 34.67 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 34.14 | |||||||||
9 | Johanna Råstock | 2001 | 295 | 34.89 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.50 | |||||||||
10 | Maja Edring | 2002 | 230 | 37.91 | ||||||
Gävle Simsällskap | 38.97 | |||||||||
Gren 18, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Bergh | 2004 | 480 | 29.67 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 29.67 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 453 | 30.24 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 29.56 | |||||||||
3 | Helmi Swanson | 2004 | 443 | 30.47 | ||||||
Gävle Simsällskap | 29.87 | |||||||||
4 | Filippa Eklund | 2004 | 442 | 30.49 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 30.20 | |||||||||
5 | Lova Tjernström | 2004 | 392 | 31.73 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 31.11 | |||||||||
6 | Juni Rogström | 2004 | 392 | 31.75 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.97 | |||||||||
7 | Amanda Jonasson | 2004 | 369 | 32.38 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 32.77 | |||||||||
8 | Tuva Blomdahl | 2004 | 369 | 32.39 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.06 | |||||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | 364 | 32.52 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 31.88 | |||||||||
10 | Saga Boråker | 2004 | 355 | 32.81 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 33.53 | |||||||||
11 | Saga Persson | 2003 | 353 | 32.88 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 32.80 | |||||||||
12 | Frida Florén | 2004 | 352 | 32.89 | ||||||
Gävle Simsällskap | 31.55 | |||||||||
13 | Lisa Löf | 2004 | 330 | 33.62 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.18 | |||||||||
14 | Maja Nilsson | 2003 | 328 | 33.68 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.79 | |||||||||
15 | Ellinor Hermann | 2003 | 317 | 34.05 | ||||||
Österby Simsällskap | 33.72 | |||||||||
16 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 310 | 34.31 | ||||||
Gävle Simsällskap | 33.34 | |||||||||
17 | Tyra Olsson | 2003 | 307 | 34.45 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.73 | |||||||||
18 | Elina Widén | 2003 | 304 | 34.56 | ||||||
Gimo Simsällskap | 34.02 | |||||||||
19 | Emelie Wijker | 2003 | 302 | 34.63 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.74 | |||||||||
20 | Filippa Enebrink | 2004 | 295 | 34.88 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 35.33 | |||||||||
21 | Levina Elfström | 2003 | 295 | 34.89 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 32.95 | |||||||||
22 | Isabelle Grönlund | 2004 | 294 | 34.92 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 34.35 | |||||||||
23 | Ebba Lindblom | 2004 | 284 | 35.32 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.06 | |||||||||
24 | Hanna Stolt | 2004 | 276 | 35.67 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.80 | |||||||||
25 | Matilda Nilsson | 2004 | 274 | 35.76 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.10 | |||||||||
26 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 269 | 36.00 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.40 | |||||||||
27 | Lovisa Lundblad | 2003 | 253 | 36.72 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.15 | |||||||||
28 | Clara Kroon Anderberg | 2004 | 253 | 36.73 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.11 | |||||||||
29 | Emma Murhagen | 2003 | 244 | 37.17 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 38.01 | |||||||||
30 | Alva Fridlund | 2004 | 234 | 37.66 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 36.91 | |||||||||
31 | Lola Qvist | 2004 | 232 | 37.80 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 37.78 | |||||||||
32 | Emma Lindström | 2003 | 195 | 40.04 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
33 | Naimi Wästberg | 2004 | 185 | 40.75 | ||||||
Österby Simsällskap | 44.35 | |||||||||
34 | Meja Brandström | 2004 | 179 | 41.18 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 40.67 | |||||||||
35 | Fanny Karlsson | 2004 | 163 | 42.53 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
- | Ella Lindblad | 2003 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.57 | |||||||||
Gren 18, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Umbaeva | 2005 | 372 | 32.29 | ||||||
Gävle Simsällskap | 32.43 | |||||||||
2 | Junia Eklund | 2006 | 334 | 33.49 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 34.53 | |||||||||
3 | Agnes Edvinsson | 2006 | 307 | 34.42 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.97 | |||||||||
4 | Ida Sundholm | 2005 | 304 | 34.55 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 33.13 | |||||||||
5 | Agnes Jonasson | 2005 | 291 | 35.04 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 35.57 | |||||||||
6 | Lisa Holfve | 2005 | 284 | 35.35 | ||||||
Gävle Simsällskap | 36.05 | |||||||||
7 | Vera Stefanovic | 2006 | 261 | 36.35 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 36.68 | |||||||||
8 | Nike Edèn | 2006 | 253 | 36.72 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 35.77 | |||||||||
9 | Ida Ljunggren | 2005 | 232 | 37.82 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.34 | |||||||||
10 | Stella Karlsson | 2006 | 216 | 38.73 | ||||||
Österby Simsällskap | 38.81 | |||||||||
11 | Alva Eriksson | 2005 | 211 | 39.01 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.41 | |||||||||
12 | Iza Johansson | 2005 | 183 | 40.89 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.15 | |||||||||
13 | Agnes Sundqvist | 2005 | 178 | 41.31 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 42.05 | |||||||||
14 | Emelie Runarsson | 2006 | 175 | 41.48 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 41.39 | |||||||||
15 | Ida Furuström | 2005 | 172 | 41.74 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
16 | Saga Andersson | 2006 | 155 | 43.21 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 44.80 | |||||||||
17 | Emma Mossnelid | 2006 | 151 | 43.60 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 42.29 | |||||||||
18 | Enya Enmark | 2006 | 150 | 43.68 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 42.43 | |||||||||
19 | Ida Karlsson | 2005 | 142 | 44.45 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 49.12 | |||||||||
20 | Evelina Lemon | 2006 | 142 | 44.49 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 44.44 | |||||||||
21 | Frida Olsson | 2005 | 142 | 44.53 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 43.21 | |||||||||
22 | Enya Söderlund | 2006 | 137 | 45.02 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 45.12 | |||||||||
23 | Miriam Wästberg | 2006 | 119 | 47.18 | ||||||
Österby Simsällskap | 49.05 | |||||||||
24 | Rebecca Öhman | 2006 | 107 | 48.86 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
25 | Tuva Fridlund | 2006 | 92 | 51.36 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 51.38 | |||||||||
26 | Alice Tägström | 2006 | 90 | 51.80 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 48.20 | |||||||||
Gren 18, 50m Frisim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | 256 | 36.59 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.70 | |||||||||
2 | Edith Wallberg | 2007 | 194 | 40.09 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 36.51 | |||||||||
3 | Junie Mattsson | 2007 | 192 | 40.24 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.69 | |||||||||
4 | Eleanor Fredholm | 2007 | 172 | 41.71 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 41.39 | |||||||||
5 | Arwen Wannberg | 2007 | 155 | 43.24 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 45.89 | |||||||||
6 | Teomina Elfström | 2007 | 154 | 43.28 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 45.19 | |||||||||
7 | Astrid Lönn | 2008 | 130 | 45.81 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.45 | |||||||||
8 | Ellen Bengtsson | 2007 | 127 | 46.19 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 44.83 | |||||||||
9 | Märta Karlsson | 2007 | 94 | 51.02 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Elsa Harnesk | 2007 | 91 | 51.49 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
11 | Ellen Vesterström | 2008 | 73 | 55.52 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 52.56 | |||||||||
12 | Embla Lidén | 2008 | 72 | 55.75 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 51.54 | |||||||||
13 | Alma Göthe | 2009 | 63 | 58.15 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 1:01.73 | |||||||||
14 | Melly Lindberg Sköld | 2008 | 53 | 1:01.49 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
15 | Bella Trygg Eriksson | 2007 | 52 | 1:02.15 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:42 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 19, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nico Axelsson | 1976 | 429 | 32.41 | 1:07.12 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:02.66 | |||||||||
2 | Andreas Persson | 2000 | 354 | 32.54 | 1:11.58 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:09.02 | |||||||||
- | Ahmad Attoura | 1997 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 19, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Källquist | 2001 | 495 | 29.29 | 1:04.04 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:02.48 | |||||||||
2 | Adam Carlsson | 2001 | 373 | 32.43 | 1:10.32 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:07.28 | |||||||||
3 | Niels Herrmann | 2001 | 328 | 34.50 | 1:13.44 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:12.59 | |||||||||
4 | Ryan Andersson | 2002 | 191 | 39.57 | 1:27.83 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:23.72 | |||||||||
- | David Näslund | 2001 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:27.21 | |||||||||
Gren 19, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melker Rosengren | 2003 | 328 | 34.40 | 1:13.43 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:12.97 | |||||||||
2 | Carl Hansson | 2003 | 328 | 33.85 | 1:13.45 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:10.18 | |||||||||
3 | Oliver Hjalmarsson Sarlind | 2003 | 298 | 35.13 | 1:15.81 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:14.38 | |||||||||
4 | Olle Wikholm | 2004 | 265 | 37.18 | 1:18.84 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:18.10 | |||||||||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | 258 | 35.45 | 1:19.48 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:16.59 | |||||||||
6 | Gustaf Sandström | 2003 | 246 | 36.30 | 1:20.80 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:17.75 | |||||||||
7 | Martin Riljak | 2004 | 203 | 40.08 | 1:26.13 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:30.94 | |||||||||
8 | Anton Sölveskog | 2003 | 203 | 41.50 | 1:26.17 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:22.68 | |||||||||
9 | Malte Eriksson | 2003 | 202 | 41.13 | 1:26.29 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:23.93 | |||||||||
10 | Viggo Reit | 2003 | 194 | 40.31 | 1:27.49 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:25.18 | |||||||||
11 | Gustav Buvik Spännare | 2004 | 166 | 43.75 | 1:32.07 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:32.68 | |||||||||
12 | Ludvig Utterström | 2004 | 162 | 43.41 | 1:32.89 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:31.12 | |||||||||
13 | Anton Hansson | 2003 | 153 | 46.09 | 1:34.56 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:32.39 | |||||||||
14 | Emil Sporron | 2003 | 153 | 46.30 | 1:34.57 | |||||
Österby Simsällskap | 1:37.40 | |||||||||
Gren 19, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Samuel Sjökvist | 2005 | 216 | 39.33 | 1:24.42 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:33.69 | |||||||||
2 | Arvid Lind | 2005 | 188 | 42.88 | 1:28.30 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:29.12 | |||||||||
3 | Oliver Wijker | 2006 | 157 | 42.94 | 1:33.88 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:37.16 | |||||||||
4 | Albin Glaas | 2006 | 129 | 48.11 | 1:40.07 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:44.33 | |||||||||
5 | Ville Arola | 2005 | 119 | 48.60 | 1:42.85 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:37.18 | |||||||||
6 | Sebastian Pettersson | 2006 | 119 | 46.46 | 1:42.98 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:40.31 | |||||||||
7 | Lukas Nilsson | 2006 | 117 | 48.37 | 1:43.53 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:44.13 | |||||||||
8 | Alex Storbacka | 2006 | 116 | 50.42 | 1:43.58 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:39.54 | |||||||||
9 | Erik Sundman | 2005 | 106 | 53.08 | 1:46.78 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
10 | Sebastian Svensson | 2006 | 104 | 54.18 | 1:47.48 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:44.14 | |||||||||
11 | Gustav Hedin | 2005 | 102 | 49.74 | 1:48.09 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Axel Pagard | 2006 | 83 | 57.51 | 1:55.99 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Gren 19, 100m Medley Pojkar A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elliot Ekman | 2007 | 80 | 59.07 | 1:57.11 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 20, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Jakobsson | 2000 | 424 | 34.95 | 1:15.38 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:16.23 | |||||||||
2 | Emma Widen | 1999 | 421 | 34.32 | 1:15.57 | |||||
Österby Simsällskap | 1:15.19 | |||||||||
3 | Olivia Lindgren | 1999 | 386 | 35.87 | 1:17.80 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:16.60 | |||||||||
Gren 20, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 560 | 32.04 | 1:08.74 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:07.44 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 480 | 33.82 | 1:12.35 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:12.20 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 389 | 35.95 | 1:17.61 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:16.96 | |||||||||
4 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 348 | 37.28 | 1:20.53 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:20.58 | |||||||||
5 | Maja Wikström | 2002 | 294 | 39.61 | 1:25.20 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:27.78 | |||||||||
6 | Lovis Jernberg | 2002 | 280 | 39.29 | 1:26.56 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:19.60 | |||||||||
7 | Johanna Råstock | 2001 | 276 | 42.58 | 1:26.98 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:28.31 | |||||||||
8 | Anna Falk | 2001 | 269 | 41.21 | 1:27.74 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:34.28 | |||||||||
9 | Felicia Andersson | 2001 | 261 | 42.22 | 1:28.62 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:24.51 | |||||||||
10 | Maja Edring | 2002 | 204 | 44.83 | 1:36.13 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:33.87 | |||||||||
Gren 20, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | 439 | 35.60 | 1:14.54 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:12.31 | |||||||||
2 | Victoria Flyman | 2003 | 438 | 36.38 | 1:14.62 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:14.94 | |||||||||
3 | Saga Boråker | 2004 | 397 | 37.37 | 1:17.06 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:19.46 | |||||||||
4 | Clara Bergh | 2004 | 391 | 35.47 | 1:17.45 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:16.17 | |||||||||
5 | Frida Florén | 2004 | 361 | 36.13 | 1:19.58 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:17.90 | |||||||||
6 | Filippa Eklund | 2004 | 358 | 38.11 | 1:19.76 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:19.08 | |||||||||
7 | Maja Nilsson | 2003 | 351 | 38.86 | 1:20.32 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:21.90 | |||||||||
8 | Tuva Blomdahl | 2004 | 345 | 38.38 | 1:20.77 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:22.96 | |||||||||
9 | Amanda Jonasson | 2004 | 345 | 38.07 | 1:20.80 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:22.38 | |||||||||
10 | Lova Tjernström | 2004 | 326 | 38.33 | 1:22.33 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:23.42 | |||||||||
11 | Lisa Löf | 2004 | 311 | 38.66 | 1:23.62 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:23.96 | |||||||||
12 | Anna Jönsson | 2003 | 298 | 39.30 | 1:24.75 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:23.06 | |||||||||
13 | Juni Rogström | 2004 | 291 | 39.83 | 1:25.42 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:23.44 | |||||||||
14 | Ellinor Hermann | 2003 | 281 | 40.92 | 1:26.51 | |||||
Österby Simsällskap | 1:25.90 | |||||||||
15 | Ella Lindblad | 2003 | 271 | 40.06 | 1:27.56 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:24.26 | |||||||||
16 | Hanna Stolt | 2004 | 259 | 42.25 | 1:28.90 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:29.95 | |||||||||
16 | Saga Persson | 2003 | 259 | 42.01 | 1:28.90 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:25.66 | |||||||||
18 | Levina Elfström | 2003 | 252 | 42.34 | 1:29.61 | |||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:27.96 | |||||||||
19 | Ebba Lindblom | 2004 | 247 | 42.80 | 1:30.30 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:24.45 | |||||||||
20 | Elina Widén | 2003 | 245 | 43.18 | 1:30.51 | |||||
Gimo Simsällskap | 1:33.32 | |||||||||
21 | Matilda Nilsson | 2004 | 241 | 44.34 | 1:30.95 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:34.05 | |||||||||
22 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 233 | 42.31 | 1:31.97 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:35.36 | |||||||||
23 | Lovisa Lundblad | 2003 | 233 | 41.81 | 1:31.99 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:31.62 | |||||||||
24 | Isabelle Grönlund | 2004 | 220 | 45.79 | 1:33.85 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:35.46 | |||||||||
25 | Filippa Enebrink | 2004 | 219 | 42.29 | 1:33.99 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:30.55 | |||||||||
26 | Clara Kroon Anderberg | 2004 | 217 | 45.99 | 1:34.17 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:34.97 | |||||||||
27 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 205 | 43.52 | 1:36.08 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:32.22 | |||||||||
28 | Lola Qvist | 2004 | 204 | 44.51 | 1:36.22 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:38.21 | |||||||||
29 | Alva Fridlund | 2004 | 199 | 45.53 | 1:37.04 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:36.21 | |||||||||
- | Tyra Olsson | 2003 | DSQ | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:30.70 | |||||||||
Gren 20, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alina Umbaeva | 2005 | 324 | 37.23 | 1:22.46 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:22.80 | |||||||||
2 | Agnes Edvinsson | 2006 | 296 | 38.80 | 1:24.97 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:28.43 | |||||||||
3 | Junia Eklund | 2006 | 295 | 39.25 | 1:25.04 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:27.18 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 263 | 39.31 | 1:28.35 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:33.24 | |||||||||
5 | Agnes Jonasson | 2005 | 256 | 42.21 | 1:29.19 | |||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:29.08 | |||||||||
6 | Nike Edèn | 2006 | 241 | 43.62 | 1:30.98 | |||||
Härjedalens Simklubb | 1:29.22 | |||||||||
7 | Ida Ljunggren | 2005 | 220 | 42.89 | 1:33.76 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 1:31.66 | |||||||||
8 | Ida Sundholm | 2005 | 209 | 44.64 | 1:35.37 | |||||
Njurunda Simsällskap | 1:34.03 | |||||||||
9 | Lisa Holfve | 2005 | 200 | 47.01 | 1:36.82 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:35.20 | |||||||||
10 | Alva Eriksson | 2005 | 190 | 48.72 | 1:38.54 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:41.45 | |||||||||
11 | Iza Johansson | 2005 | 159 | 48.92 | 1:44.53 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:42.83 | |||||||||
12 | Ida Furuström | 2005 | 158 | 48.65 | 1:44.72 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Mossnelid | 2006 | 156 | 50.14 | 1:45.15 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:46.54 | |||||||||
14 | Agnes Sundqvist | 2005 | 148 | 52.56 | 1:46.97 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
15 | Emelie Runarsson | 2006 | 148 | 52.37 | 1:47.11 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:42.14 | |||||||||
16 | Frida Olsson | 2005 | 136 | 52.06 | 1:50.06 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:44.81 | |||||||||
17 | Evelina Lemon | 2006 | 123 | 54.33 | 1:53.82 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:54.92 | |||||||||
18 | Saga Andersson | 2006 | 120 | 54.75 | 1:54.65 | |||||
Söderhamns Simsällskap | 1:51.23 | |||||||||
19 | Enya Enmark | 2006 | 103 | 58.51 | 2:00.74 | |||||
Borlänge Simsällskap | 1:50.15 | |||||||||
20 | Tuva Fridlund | 2006 | 95 | 57.91 | 2:04.13 | |||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
21 | Alice Tägström | 2006 | 67 | 1:06.04 | 2:19.05 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Karlsson | 2005 | DSQ | |||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
- | Stella Karlsson | 2006 | DSQ | |||||||
Österby Simsällskap | ||||||||||
Gren 20, 100m Medley Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabelle Nilsson | 2007 | 202 | 46.50 | 1:36.43 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:36.46 | |||||||||
2 | Junie Mattsson | 2007 | 188 | 45.30 | 1:38.88 | |||||
Gävle Simsällskap | 1:40.58 | |||||||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | 155 | 49.14 | 1:45.45 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:44.86 | |||||||||
4 | Astrid Lönn | 2008 | 124 | 53.53 | 1:53.61 | |||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
5 | Arwen Wannberg | 2007 | 116 | 55.95 | 1:55.92 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Ellen Bengtsson | 2007 | 115 | 58.09 | 1:56.53 | |||||
Bollnäs Simsällskap | 1:51.62 | |||||||||
7 | Märta Karlsson | 2007 | 80 | 1:08.21 | 2:11.34 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
- | Eleanor Fredholm | 2007 | DSQ | |||||||
Bollnäs Simsällskap | 1:40.67 | |||||||||
- | Embla Lidén | 2008 | DSQ | |||||||
KFUK-KFUM Kometerna | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:33 |