Results for Aquarena Race 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Aquarena Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Söderhamn | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Söderhamns Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Widen | 1999 | 387 | 35.21 | ||||||
Österby Simsällskap | 34.86 | |||||||||
2 | Olivia Lindgren | 1999 | 384 | 35.29 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 34.86 | |||||||||
3 | Maja Jakobsson | 2000 | 351 | 36.37 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.97 | |||||||||
4 | Hannah Lindström | 1999 | 269 | 39.72 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.23 | |||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elsa Bergh | 2002 | 480 | 32.78 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 32.82 | |||||||||
2 | Clara Florén | 2002 | 418 | 34.31 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.06 | |||||||||
3 | Emma Larsson | 2002 | 339 | 36.81 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 35.90 | |||||||||
4 | Maja Wikström | 2002 | 320 | 37.52 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 36.52 | |||||||||
5 | Lovis Jernberg | 2002 | 315 | 37.71 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.36 | |||||||||
6 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 296 | 38.49 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 37.98 | |||||||||
7 | Felicia Andersson | 2001 | 192 | 44.43 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 43.76 | |||||||||
8 | Johanna Råstock | 2001 | 181 | 45.30 | ||||||
Gävle Simsällskap | 44.06 | |||||||||
9 | Maja Edring | 2002 | 172 | 46.13 | ||||||
Gävle Simsällskap | 45.85 | |||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Flyman | 2003 | 395 | 34.96 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 35.23 | |||||||||
2 | Helmi Swanson | 2004 | 375 | 35.58 | ||||||
Gävle Simsällskap | 34.95 | |||||||||
3 | Clara Bergh | 2004 | 373 | 35.65 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 36.34 | |||||||||
4 | Lova Tjernström | 2004 | 355 | 36.25 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 35.67 | |||||||||
5 | Frida Florén | 2004 | 350 | 36.42 | ||||||
Gävle Simsällskap | 35.47 | |||||||||
6 | Lisa Löf | 2004 | 327 | 37.23 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.08 | |||||||||
7 | Filippa Eklund | 2004 | 323 | 37.41 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 36.31 | |||||||||
8 | Saga Boråker | 2004 | 310 | 37.90 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.49 | |||||||||
9 | Anna Jönsson | 2003 | 308 | 38.01 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.69 | |||||||||
10 | Tuva Blomdahl | 2004 | 273 | 39.54 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.20 | |||||||||
11 | Ella Lindblad | 2003 | 272 | 39.61 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.61 | |||||||||
12 | Saga Persson | 2003 | 270 | 39.70 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.79 | |||||||||
13 | Ellinor Hermann | 2003 | 268 | 39.78 | ||||||
Österby Simsällskap | 40.32 | |||||||||
14 | Juni Rogström | 2004 | 267 | 39.86 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.47 | |||||||||
15 | Levina Elfström | 2003 | 266 | 39.87 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 41.94 | |||||||||
16 | Maja Nilsson | 2003 | 244 | 41.07 | ||||||
Gävle Simsällskap | 39.05 | |||||||||
17 | Lovisa Lundblad | 2003 | 241 | 41.21 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.30 | |||||||||
18 | Hanna Stolt | 2004 | 240 | 41.25 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.71 | |||||||||
19 | Filippa Enebrink | 2004 | 238 | 41.38 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 41.54 | |||||||||
20 | Emma Murhagen | 2003 | 233 | 41.68 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.86 | |||||||||
21 | Isabelle Grönlund | 2004 | 224 | 42.26 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 39.58 | |||||||||
22 | Ebba-Lotta Staaf | 2004 | 223 | 42.27 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 43.97 | |||||||||
23 | Ebba Lindblom | 2004 | 219 | 42.57 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 40.55 | |||||||||
24 | Elina Widén | 2003 | 216 | 42.75 | ||||||
Gimo Simsällskap | 41.16 | |||||||||
25 | Lola Qvist | 2004 | 212 | 43.04 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 42.95 | |||||||||
26 | Clara Kroon Anderberg | 2004 | 201 | 43.80 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
27 | Nathalie Stigenberg | 2004 | 200 | 43.85 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.05 | |||||||||
28 | Matilda Nilsson | 2004 | 200 | 43.86 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.92 | |||||||||
29 | Emelie Wijker | 2003 | 199 | 43.94 | ||||||
Gävle Simsällskap | 42.47 | |||||||||
30 | Alva Fridlund | 2004 | 164 | 46.83 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 45.55 | |||||||||
31 | Fanny Karlsson | 2004 | 111 | 53.29 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Junia Eklund | 2006 | 310 | 37.92 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 39.12 | |||||||||
2 | Agnes Jonasson | 2005 | 267 | 39.84 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 41.13 | |||||||||
3 | Alina Umbaeva | 2005 | 266 | 39.87 | ||||||
Gävle Simsällskap | 37.76 | |||||||||
4 | Vera Stefanovic | 2006 | 248 | 40.81 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 42.13 | |||||||||
5 | Agnes Edvinsson | 2006 | 246 | 40.96 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 40.10 | |||||||||
6 | Ida Ljunggren | 2005 | 223 | 42.33 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | 42.95 | |||||||||
7 | Lisa Holfve | 2005 | 216 | 42.73 | ||||||
Gävle Simsällskap | 40.28 | |||||||||
8 | Nike Edèn | 2006 | 198 | 44.04 | ||||||
Härjedalens Simklubb | 43.49 | |||||||||
9 | Stella Karlsson | 2006 | 190 | 44.61 | ||||||
Österby Simsällskap | 48.32 | |||||||||
10 | Ida Sundholm | 2005 | 176 | 45.79 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 43.91 | |||||||||
11 | Iza Johansson | 2005 | 168 | 46.52 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 49.52 | |||||||||
12 | Emelie Runarsson | 2006 | 164 | 46.83 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 47.84 | |||||||||
13 | Ida Furuström | 2005 | 158 | 47.47 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
14 | Rebecca Öhman | 2006 | 148 | 48.44 | ||||||
Gävle Simsällskap | ||||||||||
15 | Emma Mossnelid | 2006 | 146 | 48.70 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 48.88 | |||||||||
16 | Saga Andersson | 2006 | 140 | 49.43 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 53.85 | |||||||||
17 | Agnes Sundqvist | 2005 | 128 | 50.83 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | 54.80 | |||||||||
18 | Frida Olsson | 2005 | 123 | 51.49 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 49.29 | |||||||||
19 | Ida Karlsson | 2005 | 110 | 53.42 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
20 | Enya Söderlund | 2006 | 104 | 54.55 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
21 | Evelina Lemon | 2006 | 102 | 54.80 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 52.12 | |||||||||
22 | Enya Enmark | 2006 | 101 | 55.08 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 49.05 | |||||||||
23 | Alice Tägström | 2006 | 93 | 56.48 | ||||||
Borlänge Simsällskap | 58.37 | |||||||||
24 | Tuva Fridlund | 2006 | 82 | 58.87 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 58.62 | |||||||||
- | Miriam Wästberg | 2006 | DSQ | |||||||
Österby Simsällskap | 56.64 | |||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Junie Mattsson | 2007 | 199 | 43.90 | ||||||
Gävle Simsällskap | 43.49 | |||||||||
2 | Isabelle Nilsson | 2007 | 182 | 45.25 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.08 | |||||||||
3 | Edith Wallberg | 2007 | 169 | 46.39 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 46.17 | |||||||||
4 | Astrid Lönn | 2008 | 146 | 48.67 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | 48.75 | |||||||||
5 | Arwen Wannberg | 2007 | 120 | 52.00 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 53.29 | |||||||||
6 | Elsa Harnesk | 2007 | 110 | 53.46 | ||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
7 | Ellen Bengtsson | 2007 | 103 | 54.61 | ||||||
Bollnäs Simsällskap | 52.34 | |||||||||
8 | Teomina Elfström | 2007 | 82 | 58.98 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 54.78 | |||||||||
9 | Alma Göthe | 2009 | 81 | 59.23 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
10 | Melly Lindberg Sköld | 2008 | 77 | 1:00.31 | ||||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
11 | Märta Karlsson | 2007 | 76 | 1:00.43 | ||||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
12 | Embla Lidén | 2008 | 76 | 1:00.47 | ||||||
KFUK-KFUM Kometerna | 1:01.72 | |||||||||
13 | Bella Trygg Eriksson | 2007 | 57 | 1:06.36 | ||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
- | Ellen Vesterström | 2008 | DSQ | |||||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:11 |