2019-07-21   22:22:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  09:49   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Trine Kjøngerskov  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.01  1:02.19  1:34.10    2:06.57   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    32.82  1:09.93  1:46.94    2:24.04   
Maria S. Johannsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    34.22  1:11.78  1:50.23    2:29.03   
Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub    35.22  1:14.15  1:54.72    2:35.55   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club    29.23  1:00.81  1:33.23    2:05.17   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    31.22  1:04.21  1:37.95    2:11.43   
Ida Bøgh Hald  2001  Aarhus Swim    31.24  1:05.04  1:39.70    2:13.46   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    31.39  1:05.61  1:40.82    2:15.64   
Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club    32.36  1:06.50  1:41.21    2:15.82   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    31.70  1:05.89  1:41.00    2:16.37   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    32.05  1:07.22  1:42.71    2:17.74   
Carli Mark  2002  Durup IF    32.21  1:07.17  1:43.53    2:18.89   
Mia Seehausen  2001  Aarhus Swim    31.76  1:06.52  1:42.59    2:19.11   
10  Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    32.60  1:08.29  1:44.73    2:20.23   
11  Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    31.87  1:07.24  1:44.85    2:22.78   
12  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    33.17  1:09.67  1:46.84    2:23.33   
13  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    32.79  1:09.41  1:46.80    2:23.39   
14  Lærke Cassøe Alexandersen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    32.88  1:09.38  1:47.65    2:24.39   
15  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    32.07  1:08.76  1:47.27    2:24.88   
16  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling    33.06  1:09.03  1:46.69    2:25.58   
17  Therese Mardal  2002  Thisted Svømmeklub    34.50  1:12.15  1:49.74    2:25.78   
18  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club    33.86  1:11.40  1:49.55    2:27.44   
19  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub    35.92  1:13.88  1:52.52    2:29.98   
20  Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling    33.74  1:11.41  1:51.19    2:30.08   
21  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    35.09  1:13.32  1:52.59    2:30.16   
22  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    33.57  1:11.89  1:51.25    2:30.29   
23  Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub    34.34  1:11.99  1:51.57    2:30.49   
24  Alberte Bloch Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    34.52  1:12.81  1:51.64    2:30.93   
25  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub    35.88  1:16.00  1:57.04    2:35.05   
26  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub    36.33  1:16.56  1:57.15    2:36.29   
27  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    34.43  1:14.96  1:56.94    2:36.93   
28  Astrid Crone Jespersen  2002  Aarhus Swim    36.82  1:17.63  1:57.46    2:37.51   
29  Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub    35.34  1:16.13  1:57.54    2:37.72   
30  Henriette Yong Klogborg  2002  Holstebro Svømme Club    36.50  1:16.96  1:58.00    2:38.23   
31  Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub    37.23  1:19.26  2:02.95    2:44.48   
32  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub    39.30  1:23.38  2:08.57    2:53.07   
33  Frida Svendsen  2002  Skanderborg Svømmeklub    39.74  1:22.92  2:08.16    2:53.69   
34  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub    40.41  1:26.95  2:16.43    3:04.16   
Mia Kristensen  2001  Durup IF            DSQ  Tyvstart 
Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling    33.53  1:10.26  1:47.88    2:23.56   
Anne Dybro Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    33.49  1:10.74  1:48.47    2:24.83   
Mathilde Tilsted Hansen  2003  Aarhus Swim    33.59  1:10.57  1:47.95    2:25.12   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    33.81  1:10.80  1:48.44    2:25.42   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    33.66  1:11.42  1:49.49    2:26.97   
Veronica Brix  2003  Agfs Svømmeafdeling    33.30  1:11.23  1:50.23    2:29.26   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    34.86  1:12.90  1:51.79    2:30.15   
Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    33.46  1:11.21  1:51.39    2:31.93   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    33.23  1:11.56  1:52.38    2:32.13   
10  Maja Poulsen  2003  Durup IF    35.50  1:14.68  1:55.17    2:33.86   
11  Mia Kølbæk Hansen  2003  Holstebro Svømme Club    35.77  1:15.16  1:55.02    2:34.64   
12  Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    36.20  1:16.00  1:56.79    2:36.11   
13  Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub    37.50  1:16.96  1:57.43    2:36.35   
14  Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    1:58.29  2:36.39      2:36.39   
15  Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling      1:55.36  2:36.45    2:36.45   
16  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub            2:37.10   
17  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    36.06  1:16.68  1:57.79    2:37.80   
18  Nicoline Møldrup  2004  Silkeborg Svømmeklub    36.43  1:17.18  1:58.53    2:38.05   
19  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    37.45  1:18.06  1:59.03    2:39.39   
20  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub            2:41.65   
21  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling    37.86  1:20.05  2:01.40    2:41.83   
22  Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club    37.23  1:18.15  2:01.55    2:43.51   
23  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub    37.96  1:19.95  2:03.31    2:44.99   
24  Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    38.08  1:19.77  2:03.16    2:45.26   
25  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    37.88  1:19.73  2:03.48    2:45.91   
26  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    36.41  1:19.91  2:05.92    2:50.48   
27  Lærke Hjaltson  2004  Herning Svømmeklub    40.24  1:26.61  2:14.31    3:01.55   
28  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    39.04  1:23.81  2:14.40    3:03.89   
29  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    40.50  1:27.87      3:05.56   
30  Maiken Søndergård  2003  Durup IF    43.18  1:33.56  2:26.59    3:17.53   
31  Emma Triel  2003  Struer Svømmeklub    42.72  1:32.98  2:26.53    3:20.89   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    36.00  1:16.24  1:57.67    2:38.51   
Clara Jensen  2005  Herning Svømmeklub    37.30  1:19.27  2:02.56    2:43.40   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    38.34  1:21.43  2:05.68    2:46.33   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    39.67  1:22.78  2:07.96    2:50.94   
Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    40.24  1:24.32  2:08.90    2:51.95   
Amalie Nyvang Jensen  2005  Thisted Svømmeklub    37.40  1:22.38  2:09.20    2:55.30   
Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub      1:28.30  2:17.45    3:00.41   
Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svømmeafdeling      1:25.26  2:14.77    3:03.43   
Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    40.49  1:27.86  2:17.36    3:04.10   
10  Marie Kromann Møller  2006  Agfs Svømmeafdeling      1:33.81  2:23.26    3:11.23   
11  Freja Bjørn  2005  Agfs Svømmeafdeling    42.90  1:33.02  2:26.94    3:20.45   
12  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    50.59  1:45.23  2:38.43    3:25.36   
13  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    50.90  1:45.93  2:39.54    3:29.32   
14  Karoline Bang-Larsen  2005  Herning Svømmeklub      1:50.32  2:53.79    3:56.66   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:49 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    26.74  55.11  1:23.93    1:52.93   
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling    26.59  56.13  1:26.28    1:56.01   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    28.69  58.30  1:27.48    1:56.74   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    27.27  56.91  1:27.46    1:57.41   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    29.11  1:00.93  1:32.67    2:03.54   
Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub    28.64  1:00.28  1:32.55    2:04.92   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    29.45  1:01.05  1:32.92    2:05.26   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    28.43  1:00.26  1:33.26    2:05.77   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub    29.70  1:01.18  1:33.79    2:07.22   
10  Ehab Basha  2000  Agfs Svømmeafdeling    29.83  1:02.42  1:35.22    2:08.39   
11  David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.15  1:02.66  1:36.08    2:10.29   
12  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    29.90  1:03.18  1:39.05    2:14.42   
13  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral    32.70  1:10.99  1:49.28    2:24.73   
14  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    33.02  1:11.70  1:53.66    2:33.97   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling    28.68  59.02  1:30.22    2:01.43   
Oskar Lindholm  2001  Aarhus Swim    29.16  1:00.61  1:32.15    2:03.17   
Magnus Mikkelsen  2001  Aarhus Swim    29.28  1:01.37  1:33.73    2:05.51   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    30.01  1:02.44  1:34.81    2:06.81   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    28.91  1:01.63  1:35.22    2:07.73   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    31.34  1:05.16  1:39.32    2:12.58   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club    32.10  1:06.02  1:41.70    2:16.24   
Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club    31.65  1:06.71  1:43.09    2:18.33   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    31.71  1:06.56  1:42.68    2:18.64   
10  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    31.84  1:07.54  1:43.52    2:18.94   
11  Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    31.11  1:06.41  1:43.53    2:21.42   
12  Viktor Christensen  2001  Frem Odense    31.90  1:07.92  1:45.97    2:21.62   
13  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub    30.30  1:05.35  1:43.81    2:21.98   
14  Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    32.00  1:08.58  1:46.99    2:23.06   
15  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    32.99  1:10.58  1:47.59    2:23.12   
16  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    33.77  1:11.36  1:48.35    2:23.87   
17  Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub    31.74  1:09.60  1:49.58    2:27.01   
18  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    33.87  1:13.11  1:52.69    2:30.67   
19  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    33.97  1:12.43  1:52.16    2:31.03   
20  Simon Finch  2002  Skanderborg Svømmeklub    36.56  1:20.58  2:06.34    2:51.37   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    32.50  1:09.97  1:49.38    2:25.71   
Markus Toft  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.97  1:10.44  1:50.00    2:28.54   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    34.71  1:13.88  1:52.96    2:30.28   
Kasper Hansen  2004  Silkeborg Svømmeklub    36.52  1:15.66  1:54.79    2:32.17   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    36.48  1:16.71  1:56.80    2:32.77   
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub    34.06  1:13.49  1:54.42    2:33.22   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    35.46  1:14.83  1:55.20    2:34.74   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling    36.25  1:16.99  1:57.97    2:36.38   
Linus Folke Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    35.82  1:19.20  2:01.95    2:41.09   
10  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    36.03  1:17.68  2:00.63    2:42.77   
11  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    36.04  1:17.62  2:00.37    2:43.02   
12  Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    38.01  1:20.32  2:07.13    2:51.10   
13  Oskar Wiwe Brøste  2004  Herning Svømmeklub    39.51  1:25.23  2:10.63    2:53.88   
14  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub    42.16  1:31.44  2:22.72    3:10.64   
15  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    45.56  1:36.47  2:24.88    3:21.51   
16  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    43.52  1:37.26  2:33.94    3:26.88   
17  William Mikkelsen  2004  Thisted Svømmeklub    46.11  1:41.46  2:40.44    3:36.57   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristian Kjær  2005  Thisted Svømmeklub    34.18  1:13.41  1:54.31    2:35.13   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    33.96  1:13.56  1:55.52    2:35.52   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    34.96  1:17.84  2:00.92    2:44.02   
Emil Østergaard  2005  Durup IF    37.47  1:21.55  2:09.89    2:56.78   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub    41.60  1:29.49  2:15.95    2:59.43   
Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub    42.31  1:27.88  2:16.58    3:03.92   
Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub    43.31  1:32.07  2:21.52    3:06.46   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub    40.17  1:27.30  2:17.15    3:06.97   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    40.38  1:28.72  2:19.20    3:07.84   
10  Mads Simonsen  2005  Herning Svømmeklub    40.36  1:29.39  2:20.50    3:09.20   
11  Anders Chræmmer Mortensen  2005  Aalborg Svømmeklub    42.39  1:32.49  2:22.50    3:13.24   
12  Ryan Nørgaard  2006  Aalborg Svømmeklub    45.92  1:40.60  2:34.51    3:23.77   
13  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    44.18  1:39.10  2:33.22    3:27.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Brandenborg Jensen  1999  Aarhus Swim    37.34        1:17.03   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim    37.79        1:18.92   
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club    38.29        1:18.99   
Mette Baack  2000  Agfs Svømmeafdeling    38.15        1:19.37   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club    38.53        1:19.87   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    39.25        1:22.28   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    39.81        1:22.33   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    40.28        1:23.10   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub    41.70        1:27.02   
10  Camilla Veile  2000  Durup IF    41.02        1:30.26   
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigrid Lei Lamberg  2002  Aarhus Swim    34.85        1:13.05   
Line Johannsen  2001  Aarhus Swim    35.56        1:13.21   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    38.79        1:19.25   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club    39.12        1:20.43   
Trine Dam  2001  Horsens Svømmeklub    38.04        1:21.25   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    38.74        1:21.77   
Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    39.12        1:21.89   
Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub    39.99        1:22.13   
Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro Svømme Club    39.51        1:23.05   
10  Mille C. Berg  2001  Skanderborg Svømmeklub    38.82        1:23.16   
11  Josefine Mikkelsen  2002  Horsens Svømmeklub    40.19        1:23.58   
12  Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub    40.42        1:24.87   
13  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    39.93        1:25.59   
14  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    40.54        1:25.95   
15  Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    41.29        1:26.54   
16  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub    41.84        1:27.63   
17  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    42.89        1:28.35   
18  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    41.86        1:28.40   
19  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    41.43        1:29.85   
20  Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    42.69        1:30.34   
21  Alberte Bloch Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    42.96        1:30.82   
22  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    43.37        1:31.59   
23  Frida Svendsen  2002  Skanderborg Svømmeklub    46.31        1:35.24   
24  Signe Bach  2002  Herning Svømmeklub    48.36        1:38.72   
25  Stine Højby Møller  2002  Svømmeklubben Koral    50.09        1:45.96   
26  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub    49.72        1:48.73   
Mathilde Hvass Olesen  2001  Aarhus Swim            DSQ  Tyvstart 
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  1 hånd vending 25m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    39.49        1:21.48   
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    39.58        1:23.54   
Jenny Cao  2003  Frem Odense    41.30        1:28.03   
Ida Kristensen  2004  Frem Odense    42.99        1:29.99   
Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    42.66        1:31.59   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    44.13        1:32.81   
Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub    44.32        1:34.33   
Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub    45.82        1:34.67   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    45.74        1:34.91   
10  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    46.05        1:35.60   
11  Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub    46.94        1:36.99   
12  Alfa Frederikke Røygaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    47.81        1:38.19   
13  Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub    47.95        1:39.45   
14  Natasha Børsting  2004  Aarhus Swim    45.74        1:39.61   
15  Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    44.45        1:39.62   
16  Ida Kristensen  2004  Herning Svømmeklub    46.55        1:39.79   
17  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub    48.11        1:45.45   
18  Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub    51.21        1:45.60   
19  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub    51.17        1:49.05   
20  Mette Aagesen Jensen  2004  Aarhus Swim    52.13        1:50.72   
21  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub    54.08        1:52.60   
Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral            DSQ  Tyvstart 
Maja Poulsen  2003  Durup IF            DSQ  Ej samt.berøring 75m 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub    42.62        1:31.54   
Tilde Søe Bach  2005  Thisted Svømmeklub    45.05        1:33.37   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    45.62        1:35.52   
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    47.63        1:37.10   
Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub    47.60        1:39.49   
Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral    50.16        1:41.42   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    48.40        1:42.02   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub    49.98        1:44.53   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub    50.05        1:44.74   
10  Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral    49.93        1:44.82   
11  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    48.59        1:45.84   
12  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    51.02        1:45.98   
13  Mathilde Olesen  2005  Horsens Svømmeklub    50.06        1:47.04   
14  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    51.46        1:47.20   
15  Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    54.98        1:51.57   
16  Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    54.58        1:52.54   
17  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub    53.82        1:52.98   
18  Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    54.60        1:53.12   
19  Sarah Froberg Pedersen  2006  Silkeborg Svømmeklub    55.28        1:54.04   
20  Marie Kromann Møller  2006  Agfs Svømmeafdeling    56.66        1:55.07   
21  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    58.36        1:58.18   
22  Anne-Sofie Bødtger  2005  Silkeborg Svømmeklub    58.72        2:00.40   
23  Lærke R. Danielsen  2007  Aalborg Svømmeklub    1:01.13        2:05.83   
24  Mette Tang  2005  Durup IF    58.31        2:06.16   
25  Simone Kappel  2005  Struer Svømmeklub    1:04.35        2:18.86   
26  Sofie Zimmermann  2005  Struer Svømmeklub    1:06.64        2:26.45   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro Svømme Club            DSQ  1 hånd vending 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub    31.97        1:05.44   
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling    31.41        1:06.04   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    33.24        1:07.68   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    33.22        1:09.58   
Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub    33.46        1:11.63   
Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling    35.38        1:14.86   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    36.89        1:19.01   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    42.57        1:29.70   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  Aarhus Swim    32.75        1:06.14   
Aksel Skrydstrup  2001  Aarhus Swim    31.67        1:06.36   
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    32.02        1:08.18   
Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling    33.53        1:10.58   
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling    34.21        1:11.81   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    35.47        1:14.13   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    35.95        1:14.70   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    35.87        1:16.46   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    36.35        1:17.35   
10  Anders Nedergaard Jensen  2002  Holstebro Svømme Club    36.30        1:17.36   
11  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    39.38        1:22.97   
12  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    40.87        1:26.07   
13  Hannibal Nørgård Petersen  2002  Herning Svømmeklub    41.53        1:27.68   
14  Jonas L. Werther  2002  Aalborg Svømmeklub    42.55        1:28.54   
15  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral    42.91        1:29.05   
16  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense    43.94        1:31.87   
Christian Langgaard Rahbe  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            DSQ  1 hånd vending 50m 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    41.97        1:26.86   
Linus Folke Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling    41.45        1:27.02   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    42.68        1:28.11   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    42.87        1:28.18   
Asger Mathiasen  2004  Thisted Svømmeklub    45.17        1:31.58   
Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    45.50        1:34.75   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    46.39        1:37.03   
Gustav Hansen  2004  Thisted Svømmeklub    47.09        1:38.15   
Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    47.01        1:40.45   
10  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    47.51        1:40.91   
11  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub    47.77        1:41.64   
12  Gorm Brandt Ebbesen  2004  Silkeborg Svømmeklub    50.80        1:42.83   
13  Asbjørn Dahl  2004  Aalborg Svømmeklub    56.38        1:55.51   
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club    42.33        1:27.43   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    44.06        1:31.84   
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    44.94        1:34.43   
Philip Vesterby  2005  Thisted Svømmeklub    46.07        1:34.75   
Viggo Lind Toustrup  2005  Agfs Svømmeafdeling    47.52        1:37.93   
Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub    47.88        1:41.56   
Mathias Veile  2005  Durup IF    50.18        1:41.87   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub    49.85        1:47.48   
Emil Uldahl  2005  Aalborg Svømmeklub    54.61        1:50.91   
10  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  Durup IF    53.82        1:52.20   
11  Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    53.03        1:52.46   
12  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral    52.11        1:53.49   
13  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub    55.01        1:53.68   
14  Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    57.42        1:57.21   
15  Marthinus Sørensen  2006  Aalborg Svømmeklub    55.00        1:57.90   
16  Felix Piontkowitz  2007  Struer Svømmeklub    1:02.46        2:13.79   
Anders Stendahl Andreasen  2007  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1 hånd vending 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Kjøngerskov  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.71   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            30.14   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim            30.36   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            31.75   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub            33.31   
Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub            34.67   
Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub            35.09   
Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral            35.79   
Maria S. Johannsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            38.32   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            28.90   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            29.72   
Sigrid Lei Lamberg  2002  Aarhus Swim            29.85   
Line Johannsen  2001  Aarhus Swim            30.56   
Mia Seehausen  2001  Aarhus Swim            30.99   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            31.08   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            31.34   
Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club            31.35   
Ida Bøgh Hald  2001  Aarhus Swim            31.59   
10  Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim            32.54   
11  Trine Dam  2001  Horsens Svømmeklub            32.96   
12  Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub            33.16   
13  Emilie Knudsen  2002  Herning Svømmeklub            33.47   
14  Lærke Cassøe Alexandersen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            33.60   
15  Therese Mardal  2002  Thisted Svømmeklub            33.74   
16  Sara Gade  2002  Ikast Svømmeklub            33.94   
17  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            34.43   
18  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            34.48   
19  Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub            34.73   
20  Josefine Mikkelsen  2002  Horsens Svømmeklub            35.33   
21  Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.55   
22  Astrid Crone Jespersen  2002  Aarhus Swim            35.59   
23  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted Svømmeklub            35.72   
24  Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            35.82   
25  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            35.96   
26  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg            36.22   
27  Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            36.47   
28  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            37.80   
29  Caroline Nymann Sørensen  2002  Svømmeklubben Koral            38.56   
30  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub            39.38   
31  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub            39.60   
32  Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub            40.99   
33  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            41.07   
34  Mette Louise Jensen  2001  Svømmeklubben Koral            41.80   
35  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub            42.38   
36  Stine Højby Møller  2002  Svømmeklubben Koral            42.63   
37  Mathilde Løyche  2002  Durup IF            46.54   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling            33.25   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense            34.42   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            35.39   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub            35.56   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            35.64   
Mathilde Tilsted Hansen  2003  Aarhus Swim            35.77   
Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub            36.45   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub            37.37   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            38.22   
Nicoline Møldrup  2004  Silkeborg Svømmeklub            38.22   
11  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            38.83   
12  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            39.53   
13  Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club            39.62   
14  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub            39.95   
15  Julie Nyvang Jensen  2003  Thisted Svømmeklub            41.29   
16  Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub            41.52   
17  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub            41.56   
18  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub            42.40   
19  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub            42.43   
20  Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub            42.92   
21  Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            47.21   
22  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub            50.02   
Emma Triel  2003  Struer Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub            34.03   
Cecilie Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub            36.64   
Mathilde Bager  2005  Aalborg Svømmeklub            37.19   
Annabella Marie Lauritzen  2005  Silkeborg Svømmeklub            37.47   
Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub            37.84   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub            38.20   
Amalie Tolderlund  2005  Silkeborg Svømmeklub            38.79   
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub            39.26   
Ester Lauritsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            40.55   
10  Tilde Søe Bach  2005  Thisted Svømmeklub            41.18   
11  Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svømmeafdeling            42.38   
12  Amalie Nyvang Jensen  2005  Thisted Svømmeklub            42.87   
13  Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg Svømmeklub            44.62   
14  Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub            45.60   
15  Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            47.14   
16  Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            47.89   
17  Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club            48.41   
18  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub            50.53   
19  Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral            51.37   
20  Rosa Marie Schousboe  2005  Svømmeklubben Koral            55.43   
21  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub            56.84   
22  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral            1:02.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            25.91   
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling            26.14   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            26.90   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub            27.86   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            28.12   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub            28.25   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            28.43   
Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub            28.88   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            28.91   
10  Ehab Basha  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.72   
11  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            30.63   
12  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            32.02   
13  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            32.43   
14  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            33.39   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            28.05   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            28.31   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            29.18   
Aksel Skrydstrup  2001  Aarhus Swim            29.37   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            29.78   
Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub            31.02   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            31.32   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            32.09   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            32.30   
10  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            32.39   
11  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub            34.70   
12  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            37.99   
13  Hannibal Nørgård Petersen  2002  Herning Svømmeklub            38.32   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            33.06   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub            33.57   
Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub            34.24   
Linus Folke Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            35.53   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral            35.96   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            36.83   
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub            36.91   
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            37.00   
Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            37.72   
10  Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            37.94   
11  Gustav Hansen  2004  Thisted Svømmeklub            38.52   
12  Christoffer Hald  2003  Frem Odense            38.56   
13  Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            38.72   
14  Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub            40.16   
15  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            41.44   
16  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub            41.58   
17  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub            42.00   
18  Mads Buch Jensen  2003  Silkeborg Svømmeklub            42.87   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Jørgensen  2005  Thisted Svømmeklub            34.23   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub            35.46   
Gustav Hoxer  2005  Thisted Svømmeklub            35.96   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub            36.28   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub            38.26   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            41.49   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral            43.28   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            45.42   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            45.54   
10  Emil Uldahl  2005  Aalborg Svømmeklub            45.71   
11  Ryan Nørgaard  2006  Aalborg Svømmeklub            46.14   
12  Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub            47.73   
13  Emil Østergaard  2005  Durup IF            48.22   
14  Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub            49.15   
15  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  Durup IF            49.72   
16  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub            52.80   
17  Anders Chræmmer Mortensen  2005  Aalborg Svømmeklub            53.16   
18  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub            57.05   
19  Anders Stendahl Andreasen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:03.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:54 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    32.61        1:07.43   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    35.14        1:12.05   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    36.25        1:13.81   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub    37.16        1:15.77   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    37.87        1:16.00   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club    36.62        1:17.09   
Anna Mathiasen  2000  Thisted Svømmeklub    38.19        1:18.66   
Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub    39.32        1:20.62   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    31.71        1:04.56   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    32.25        1:06.10   
Carli Mark  2002  Durup IF    33.20        1:08.38   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    33.86        1:09.32   
Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro Svømme Club    34.41        1:10.85   
Mia Seehausen  2001  Aarhus Swim    35.17        1:12.17   
Heidi Glintborg  2002  H2Odense    35.58        1:12.89   
Mille C. Berg  2001  Skanderborg Svømmeklub    36.16        1:12.95   
Selma Bruun  2001  Agfs Svømmeafdeling    35.51        1:13.71   
10  Signe Bach  2002  Herning Svømmeklub    37.61        1:15.32   
11  Sara Gade  2002  Ikast Svømmeklub    37.04        1:15.55   
12  Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    36.96        1:16.29   
13  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    37.86        1:16.55   
14  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    36.84        1:16.97   
15  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club    38.23        1:17.86   
16  Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling    38.52        1:18.51   
17  Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    38.30        1:18.98   
18  Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub    39.06        1:19.78   
19  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    38.58        1:19.83   
20  Henriette Yong Klogborg  2002  Holstebro Svømme Club    39.30        1:21.37   
21  Mia Kristensen  2001  Durup IF    42.03        1:25.50   
22  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    43.81        1:28.92   
23  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub    43.47        1:32.85   
Frederikke Kruse  2002  Herning Svømmeklub            DSQ  Ej berøring 75m 
Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling    35.96        1:13.95   
Anna Skovmand Rasmussen  2003  Frem Odense    35.33        1:14.28   
Mia Kølbæk Hansen  2003  Holstebro Svømme Club    36.91        1:16.55   
Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub    37.46        1:16.89   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub    39.76        1:21.03   
Veronica Brix  2003  Agfs Svømmeafdeling    38.93        1:21.16   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub    40.99        1:23.67   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    41.31        1:23.88   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub    42.33        1:24.40   
10  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling    41.36        1:24.98   
11  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    41.27        1:25.06   
12  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    42.22        1:27.56   
13  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    42.51        1:27.79   
14  Julie Nyvang Jensen  2003  Thisted Svømmeklub    41.94        1:28.13   
15  Laura Pedersen  2004  Herning Svømmeklub    43.33        1:29.94   
16  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub    44.78        1:30.41   
17  Ida Kristensen  2004  Frem Odense    45.37        1:32.75   
18  Nicoline Møldrup  2004  Silkeborg Svømmeklub    44.52        1:33.74   
19  Lærke Hjaltson  2004  Herning Svømmeklub    46.83        1:34.41   
20  Alfa Frederikke Røygaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    44.87        1:34.97   
21  Mette Aagesen Jensen  2004  Aarhus Swim    49.11        1:40.20   
22  Emma Triel  2003  Struer Svømmeklub    50.81        1:42.97   
Maiken Søndergård  2003  Durup IF            DSQ  EFB 50m 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    41.59        1:27.19   
Amalie Tolderlund  2005  Silkeborg Svømmeklub    42.80        1:28.23   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub    45.69        1:31.84   
Marie Kromann Møller  2006  Agfs Svømmeafdeling    45.99        1:32.32   
Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg Svømmeklub    46.24        1:34.15   
Freja Bjørn  2005  Agfs Svømmeafdeling    46.18        1:35.31   
Kirstine Buch  2005  Svømmeklubben Koral    46.07        1:35.43   
Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub    48.33        1:37.97   
Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    47.84        1:38.67   
10  Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    50.07        1:44.71   
11  Anne-Sofie Bødtger  2005  Silkeborg Svømmeklub    54.99        1:51.27   
12  Lærke R. Danielsen  2007  Aalborg Svømmeklub    56.32        1:51.39   
13  Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    56.08        1:53.44   
14  Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    57.31        1:58.05   
15  Karoline Bang-Larsen  2005  Herning Svømmeklub    57.69        1:58.32   
Emilie Christensen  2007  Struer Svømmeklub            DSQ  På maven i mål 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:09 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  12:58   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling    29.65        58.88   
Anton Borg Hjort  2000  Aarhus Swim    29.56        59.59   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    30.11        1:01.50   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling    30.64        1:03.01   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub    32.16        1:07.23   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    34.58        1:11.32   
Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling    37.02        1:13.76   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    31.62        1:04.45   
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    31.06        1:04.70   
Oskar Lindholm  2001  Aarhus Swim    31.93        1:04.94   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    31.87        1:05.02   
Magnus Mikkelsen  2001  Aarhus Swim    31.81        1:05.06   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.65        1:07.13   
Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    33.69        1:07.56   
Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.93        1:08.88   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    34.23        1:09.65   
10  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    34.07        1:09.74   
11  Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    34.85        1:12.02   
12  Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    35.11        1:13.39   
13  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub    36.13        1:13.87   
14  Viktor Christensen  2001  Frem Odense    38.30        1:18.17   
15  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub    39.50        1:18.79   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asger Mathiasen  2004  Thisted Svømmeklub    36.47        1:16.73   
Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub    37.75        1:18.40   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub    38.01        1:19.13   
Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    40.09        1:22.29   
Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    40.46        1:22.32   
Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    40.73        1:25.60   
Kasper Hansen  2004  Silkeborg Svømmeklub    42.46        1:25.73   
Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    43.05        1:27.36   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    42.90        1:27.56   
10  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    43.66        1:29.35   
11  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    44.41        1:30.63   
12  Asbjørn Dahl  2004  Aalborg Svømmeklub    45.11        1:33.24   
13  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub    46.53        1:33.86   
14  Oskar Wiwe Brøste  2004  Herning Svømmeklub    48.62        1:39.54   
15  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub    49.43        1:40.33   
16  William Mikkelsen  2004  Thisted Svømmeklub    50.47        1:44.82   
17  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    54.84        1:49.31   
18  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    52.05        1:50.47   
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Jørgensen  2005  Thisted Svømmeklub    37.34        1:17.36   
Gustav Hoxer  2005  Thisted Svømmeklub    39.96        1:20.26   
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club    39.69        1:20.87   
Kristian Kjær  2005  Thisted Svømmeklub    41.24        1:23.97   
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub    41.77        1:24.44   
Mads Simonsen  2005  Herning Svømmeklub    44.75        1:31.27   
Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub    47.66        1:35.92   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    47.91        1:40.89   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    52.44        1:46.80   
10  Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub    54.67        1:54.87   
Felix Piontkowitz  2007  Struer Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
Marthinus Sørensen  2006  Aalborg Svømmeklub            DSQ  EFB 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:58 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    32.06  1:09.79  1:53.30    2:28.71   
Josefine Bladt Wichmann  2000  Agfs Svømmeafdeling    33.77  1:12.98  1:58.26    2:33.77   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    33.66  1:12.91  1:59.62    2:37.24   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    36.18  1:17.08  2:03.35    2:41.16   
Mette Baack  2000  Agfs Svømmeafdeling    36.75  1:20.40  2:05.52    2:41.40   
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club    37.38  1:23.14  2:05.34    2:42.41   
Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub    38.47  1:22.34  2:11.12    2:49.17   
Anna Mathiasen  2000  Thisted Svømmeklub    38.64  1:20.74  2:11.91    2:50.47   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub    33.80  1:11.14  1:56.35    2:31.32   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    32.86  1:15.20  2:02.87    2:37.69   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    35.88  1:17.93  2:03.64    2:37.76   
Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club    35.71  1:16.56  2:01.75    2:38.01   
Nicoline Kristiansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    35.46  1:15.28  2:03.47    2:39.88   
Trine Dam  2001  Horsens Svømmeklub    34.76  1:18.13  2:03.88    2:40.86   
Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    36.26  1:18.58  2:05.83    2:41.01   
Mathilde Hvass Olesen  2001  Aarhus Swim    37.11  1:18.69  2:06.27    2:41.25   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    37.11  1:19.27  2:07.43    2:44.48   
10  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    38.03  1:23.70  2:06.58    2:46.03   
11  Mille C. Berg  2001  Skanderborg Svømmeklub    39.04  1:20.07  2:07.95    2:46.29   
12  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub    36.78  1:20.00  2:09.82    2:48.63   
13  Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub    37.57  1:23.46  2:12.48    2:51.11   
14  Henriette Yong Klogborg  2002  Holstebro Svømme Club    37.23  1:21.34  2:13.20    2:54.27   
15  Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub    36.56  1:23.03  2:13.63    2:55.48   
16  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub    42.42  1:29.40  2:20.23    3:00.17   
17  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    40.30  1:26.64  2:20.61    3:03.07   
18  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub    42.24  1:29.89  2:22.17    3:03.29   
19  Caroline Nymann Sørensen  2002  Svømmeklubben Koral    39.16  1:27.51  2:22.98    3:03.84   
20  Emma Jeppesen Krøyer  2001  Skanderborg Svømmeklub    43.33  1:31.75  2:26.86    3:07.51   
21  Mette Louise Jensen  2001  Svømmeklubben Koral    45.65  1:32.91  2:28.94    3:10.33   
22  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    46.36  1:32.29  2:31.52    3:15.26   
23  Frida Svendsen  2002  Skanderborg Svømmeklub    45.75  1:34.25  2:32.09    3:18.52   
24  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub    45.03  1:33.76  2:31.28    3:19.36   
25  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub    49.97  1:42.96  2:41.29    3:23.45   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            DNF   
Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub            DSQ  EFB 75m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte Skov Forsberg  2003  Skive Svømmeklub Poseidon    36.97  1:18.61  2:03.30    2:41.64   
Anne Dybro Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    37.53  1:18.14  2:07.88    2:44.52   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense    38.48  1:23.91  2:07.65    2:44.60   
Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub    37.84  1:21.11  2:14.82    2:52.19   
Emilie Podiss Petersen  2004  Frem Odense    37.86  1:24.89  2:12.75    2:52.74   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    37.53  1:23.08  2:14.11    2:53.18   
Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub    38.11  1:21.05  2:16.00    2:54.34   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub    41.25  1:24.65  2:16.27    2:54.47   
Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    39.44  1:25.10  2:19.61    3:00.21   
10  Maja Poulsen  2003  Durup IF    45.67  1:31.35  2:22.90    3:00.78   
11  Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    39.30  1:28.59  2:23.59    3:01.54   
12  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    44.83  1:30.81  2:23.01    3:03.82   
13  Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    38.49  1:28.41  2:24.33    3:04.18   
14  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    45.20  1:34.62  2:26.49    3:05.38   
15  Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    48.28  1:34.69  2:24.57    3:06.34   
16  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    44.01  1:31.79  2:25.54    3:06.59   
17  Emilie Kristiansen  2003  Holstebro Svømme Club    42.92  1:30.89  2:25.61    3:06.92   
18  Stine Bendixen Nissen  2004  Skanderborg Svømmeklub    44.28  1:34.51  2:30.40    3:09.54   
19  Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub    45.92  1:37.43  2:29.05    3:09.64   
20  Nicoline Møldrup  2004  Silkeborg Svømmeklub    42.04  1:33.61  2:29.18    3:11.47   
21  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    42.94  1:30.05  2:28.09    3:11.83   
22  Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub    47.01  1:35.18  2:29.32    3:12.01   
23  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    43.96  1:36.18  2:31.43    3:12.72   
24  Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub    47.11  1:36.36  2:35.55    3:17.85   
25  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    48.06  1:35.25  2:33.39    3:18.24   
26  Ida Kristensen  2004  Herning Svømmeklub    46.50  1:38.63  2:34.04    3:21.06   
Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub            DSQ  EFB 75m 
Amalie Holst  2004  Skanderborg Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave 75m 
Julie Nyvang Jensen  2003  Thisted Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde Bager  2005  Aalborg Svømmeklub    40.95  1:26.22  2:17.44    2:55.28   
Camilla Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub    39.13  1:25.21  2:19.98    2:59.83   
Tilde Søe Bach  2005  Thisted Svømmeklub    41.71  1:31.07  2:21.41    3:03.61   
Cecilie Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub    40.40  1:28.86  2:25.59    3:07.36   
Annabella Marie Lauritzen  2005  Silkeborg Svømmeklub    42.43  1:32.31  2:27.64    3:07.37   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro Svømme Club    43.28  1:31.03  2:28.12    3:10.79   
Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    47.99  1:32.50  2:29.85    3:13.00   
Ester Lauritsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    46.91  1:36.41  2:35.36    3:18.92   
Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub    47.41  1:37.77  2:32.94    3:18.92   
10  Laura Løh  2005  Holstebro Svømme Club    50.20  1:38.76  2:36.47    3:20.13   
11  Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    44.01  1:36.11  2:37.40    3:22.30   
12  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    44.56  1:37.27  2:37.46    3:23.32   
13  Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub    49.01  1:38.67  2:41.01    3:24.44   
14  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    48.45  1:40.82  2:42.94    3:27.05   
15  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub    48.45  1:42.24  2:41.76    3:27.86   
16  Freja Buchholt Kristensen  2005  Silkeborg Svømmeklub    47.86  1:40.93  2:45.10    3:28.63   
17  Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub    44.99  1:42.18  2:43.92    3:30.39   
18  Mathilde Olesen  2005  Horsens Svømmeklub    48.99  1:43.44  2:47.97    3:35.86   
19  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub    53.08  1:45.61  2:50.64    3:40.69   
20  Sarah Froberg Pedersen  2006  Silkeborg Svømmeklub    56.46  1:49.80  2:55.56    3:42.84   
21  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    52.57  1:47.29  2:54.96    3:49.54   
22  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    1:01.39  1:59.33  3:07.31    3:56.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  15:04   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling    28.72  1:01.83  1:39.44    2:10.65   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club    29.75  1:05.79  1:42.84    2:13.25   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    30.68  1:07.08  1:46.48    2:17.73   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club    29.44  1:04.11  1:47.47    2:18.24   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    30.23  1:08.19  1:46.91    2:18.37   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    29.80  1:06.01  1:49.39    2:21.20   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub    30.69  1:08.50  1:51.74    2:24.34   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    33.25  1:13.12  1:56.76    2:29.38   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    30.87  1:06.84  1:45.86    2:16.44   
Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling    33.99  1:12.24  1:50.04    2:26.80   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    32.49  1:09.07  1:56.88    2:29.24   
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling    34.68  1:14.75  1:54.66    2:30.37   
Anders Nedergaard Jensen  2002  Holstebro Svømme Club    32.59  1:13.28  1:56.46    2:32.54   
André Iversen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    32.36  1:12.80  1:59.26    2:32.60   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club    34.15  1:15.82  2:00.54    2:34.96   
Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club    33.59  1:13.79  1:58.89    2:36.83   
Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    35.22  1:17.48  2:03.23    2:40.35   
10  Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub    33.89  1:19.59  2:07.98    2:43.26   
11  Nicklas B. Christensen  2002  Skanderborg Svømmeklub    35.87  1:15.93  2:05.89    2:43.80   
12  Jonas L. Werther  2002  Aalborg Svømmeklub    39.60  1:22.09  2:13.74    2:51.57   
13  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub    39.28  1:24.37  2:14.39    2:53.10   
14  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    40.92  1:27.46  2:15.89    2:53.90   
15  Simon Finch  2002  Skanderborg Svømmeklub    41.52  1:29.63  2:24.40    3:07.66   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Markus Toft  2003  Agfs Svømmeafdeling    36.06  1:19.78  2:03.42    2:40.52   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    42.02  1:23.51  2:13.90    2:48.94   
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim    40.16  1:23.89  2:11.96    2:51.35   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling    37.55  1:22.74  2:14.16    2:52.56   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub    40.11  1:25.20  2:16.14    2:55.30   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral    41.72  1:28.58  2:20.71    2:57.37   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    43.98  1:30.21  2:18.66    2:58.15   
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    39.76  1:26.18  2:18.92    2:58.64   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    40.60  1:27.61  2:21.15    2:59.86   
10  Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club    40.00  1:26.23  2:23.55    3:03.69   
11  Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    41.12  1:29.63  2:22.90    3:05.67   
12  Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    46.44  1:34.80  2:26.63    3:07.94   
13  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub    45.59  1:31.81  2:27.18    3:10.18   
14  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub    48.04  1:39.50  2:45.49    3:28.20   
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Rygliggende e/ 100m 
Christoffer Hald  2003  Frem Odense            DSQ  Udsvøm på mave 75m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Jørgensen  2005  Thisted Svømmeklub    36.60  1:18.20  2:10.90    2:46.54   
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    38.67  1:24.27  2:16.03    2:56.71   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    39.94  1:29.01  2:21.81    3:02.83   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    40.67  1:30.92  2:26.29    3:08.43   
Viggo Lind Toustrup  2005  Agfs Svømmeafdeling    45.09  1:34.16  2:28.63    3:13.68   
Emil Uldahl  2005  Aalborg Svømmeklub    49.78  1:42.14  2:39.72    3:25.11   
Mathias Veile  2005  Durup IF    55.90  1:44.47  2:42.52    3:25.54   
Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub    53.28  1:44.36  2:45.15    3:27.43   
Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub    52.33  1:48.34  2:44.12    3:32.54   
10  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    48.43  1:43.18  2:48.60    3:34.42   
11  Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub    55.86  1:47.50  2:49.84    3:37.90   
12  Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    50.22  1:46.76  2:55.47    3:44.30   
13  Anders Chræmmer Mortensen  2005  Aalborg Svømmeklub    59.12  1:56.11  3:04.00    3:51.71   
14  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub    1:01.29  1:59.96  3:06.01    3:58.93   
Anders Stendahl Andreasen  2007  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Crawlben v/25m 
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Ej berøring 125m 
Kristian Kjær  2005  Thisted Svømmeklub            DSQ  1 hånd vending 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Brandenborg Jensen  1999  Aarhus Swim            36.02   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim            36.46   
Mette Baack  2000  Agfs Svømmeafdeling            36.50   
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            37.18   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club            37.32   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            39.49   
Camilla Veile  2000  Durup IF            39.63   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub            39.88   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigrid Lei Lamberg  2002  Aarhus Swim            33.27   
Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.94   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            36.08   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            36.50   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            36.59   
Trine Dam  2001  Horsens Svømmeklub            36.62   
Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club            36.73   
Heidi Glintborg  2002  H2Odense            37.04   
Ida Bøgh Hald  2001  Aarhus Swim            37.16   
10  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            37.49   
11  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            37.97   
12  Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            38.00   
13  Josefine Mikkelsen  2002  Horsens Svømmeklub            38.57   
14  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            38.62   
15  Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            38.98   
16  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            40.17   
17  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            40.37   
18  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            40.63   
19  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            40.86   
20  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            42.07   
21  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            44.27   
22  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub            46.88   
23  Mathilde Løyche  2002  Durup IF            58.45   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            37.45   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            37.63   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            42.72   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub            42.84   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            42.87   
Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.19   
Natasha Børsting  2004  Aarhus Swim            44.94   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            45.10   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub            45.25   
10  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub            45.69   
11  Ida Kristensen  2004  Herning Svømmeklub            46.46   
12  Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub            47.38   
13  Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral            49.08   
14  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub            51.45   
15  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            52.29   
16  Emma Triel  2003  Struer Svømmeklub            52.83   
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Ej smat.berøring 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub            43.02   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            46.76   
Camilla Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub            47.02   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            47.56   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            48.01   
Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub            48.88   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            54.58   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub            54.96   
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            54.98   
10  Mette Tang  2005  Durup IF            57.52   
11  Lærke R. Danielsen  2007  Aalborg Svømmeklub            59.22   
12  Anne-Sofie Bødtger  2005  Silkeborg Svømmeklub            59.26   
13  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:00.12   
14  Simone Kappel  2005  Struer Svømmeklub            1:06.71   
15  Sofie Zimmermann  2005  Struer Svømmeklub            1:08.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:45 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling            30.28   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub            30.66   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            31.65   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            31.90   
Magnus Gertz  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.25   
Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub            33.34   
Anton Borg Hjort  2000  Aarhus Swim            33.63   
Ehab Basha  2000  Agfs Svømmeafdeling            33.64   
Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            39.71   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Aksel Skrydstrup  2001  Aarhus Swim            30.61   
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            32.44   
Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling            33.31   
Magnus V. Ancker  2001  Agfs Svømmeafdeling            34.01   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            34.34   
Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            34.58   
Christian L H Frederiksen  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.01   
Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            36.46   
Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub            38.59   
10  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            39.82   
11  Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            40.00   
12  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            40.32   
13  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            41.06   
14  Magnus Ipsen Pedersen  2001  Frem Odense            41.44   
15  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub            41.75   
16  Christian Langgaard Rahbe  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            41.93   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linus Folke Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            39.38   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub            39.80   
Valdemar Vind Sejr  2003  Aarhus Swim            40.95   
Noah Brendholdt  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            41.60   
Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub            44.28   
Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub            46.17   
Mads Buch Jensen  2003  Silkeborg Svømmeklub            51.73   
Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub            52.12   
Asbjørn Dahl  2004  Aalborg Svømmeklub            53.40   
                     
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub            41.59   
Philip Vesterby  2005  Thisted Svømmeklub            42.71   
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub            45.88   
Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub            47.32   
Mathias Veile  2005  Durup IF            48.27   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub            50.27   
Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub            52.10   
Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral            52.33   
Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub            55.10   
10  Marthinus Sørensen  2006  Aalborg Svømmeklub            56.08   
11  Felix Piontkowitz  2007  Struer Svømmeklub            1:00.29   
12  Ryan Nørgaard  2006  Aalborg Svømmeklub            1:03.49   
William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1 hånd vending 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  16:03   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Trine Kjøngerskov  2000  Agfs Svømmeafdeling    29.14        59.62   
Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub    29.84        1:01.73   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub    30.54        1:03.58   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    31.95        1:05.25   
Amalie Skov  1999  Silkeborg Svømmeklub    33.24        1:07.33   
Anna Brandenborg Jensen  1999  Aarhus Swim    32.50        1:08.07   
Camilla Veile  2000  Durup IF    32.92        1:09.76   
Maria S. Johannsen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    34.19        1:10.50   
Anna Mathiasen  2000  Thisted Svømmeklub    34.39        1:11.70   
10  Nanna Sund  2000  Horsens Svømmeklub    34.06        1:11.83   
11  Sarah Hygum Jensen  1998  Svømmeklubben Koral    36.39        1:16.60   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Line Johannsen  2001  Aarhus Swim    29.15        59.94   
Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club    30.23        1:02.87   
Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro Svømme Club    30.17        1:02.90   
Carli Mark  2002  Durup IF    29.90        1:02.91   
Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub    30.74        1:03.10   
Johanne S. Christiansen  2002  Svømmeklubben Sønderborg    30.81        1:04.74   
Victoria K. Jespersen  2001  Aarhus Swim    31.72        1:05.10   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    31.50        1:05.15   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub    31.56        1:05.72   
10  Heidi Glintborg  2002  H2Odense    31.79        1:06.45   
11  Sara Gade  2002  Ikast Svømmeklub    32.64        1:07.00   
12  Lærke Cassøe Alexandersen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    33.05        1:07.10   
13  Merete Brixen Lomholt  2001  Horsens Svømmeklub    32.58        1:07.17   
14  Julie Kappel Petersen  2002  Thisted Svømmeklub    32.15        1:07.39   
15  Therese Mardal  2002  Thisted Svømmeklub    33.47        1:07.62   
16  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub    33.01        1:08.32   
17  Josefine Mikkelsen  2002  Horsens Svømmeklub    33.40        1:08.69   
18  Alberte Bloch Hansen  2002  Agfs Svømmeafdeling    33.64        1:08.89   
19  Maja G. Pedersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    33.91        1:08.92   
20  Signe Bach  2002  Herning Svømmeklub    34.33        1:09.48   
21  Julie Fink  2001  Svømmeklubben Sønderborg    33.84        1:10.08   
22  Ida Sund  2002  Horsens Svømmeklub    33.78        1:10.56   
23  Mathilde Marthedal Markma  2001  Holstebro Svømme Club    34.22        1:10.84   
24  Katrine Sofie Wienberg  2002  Horsens Svømmeklub    34.43        1:11.56   
25  Sara Fiil Jensen  2002  Ikast Svømmeklub    34.64        1:11.73   
26  Emma Ulka Bech Petersen  2002  Horsens Svømmeklub    35.35        1:11.83   
27  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub    35.66        1:11.85   
28  Caroline Nymann Sørensen  2002  Svømmeklubben Koral    34.77        1:11.93   
29  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    34.29        1:12.10   
30  Emilie Knudsen  2002  Herning Svømmeklub    34.73        1:12.76   
31  Sofie Astrup  2001  Struer Svømmeklub    35.84        1:13.52   
32  Mia Kristensen  2001  Durup IF    34.85        1:13.55   
33  Astrid Crone Jespersen  2002  Aarhus Swim    35.97        1:13.94   
34  Lise Lindemann-Larsen  2002  Thisted Svømmeklub    35.19        1:14.98   
35  Frida Svendsen  2002  Skanderborg Svømmeklub    37.79        1:16.65   
36  Stine Højby Møller  2002  Svømmeklubben Koral    35.73        1:16.95   
37  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense    36.68        1:17.34   
38  Mette Louise Jensen  2001  Svømmeklubben Koral    37.91        1:17.86   
39  Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub    37.37        1:17.99   
40  Elisabeth Stoltenborg  2002  Skanderborg Svømmeklub    37.86        1:19.06   
41  Mathilde Løyche  2002  Durup IF    42.33        1:32.03   
Mathilde Hvass Olesen  2001  Aarhus Swim            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.47        1:04.82   
Anne Dybro Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    32.17        1:05.90   
Mathilde Tilsted Hansen  2003  Aarhus Swim    32.52        1:06.75   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    32.79        1:08.94   
Anna Skovmand Rasmussen  2003  Frem Odense    33.13        1:09.07   
Anne Terp  2004  Struer Svømmeklub    33.50        1:09.30   
Mai Jørgensen  2003  Frem Odense    34.27        1:09.99   
Stinne Holst Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub    34.10        1:10.08   
Veronica Brix  2003  Agfs Svømmeafdeling    33.05        1:10.09   
10  Dinah Løve Høegh  2003  Silkeborg Svømmeklub    34.38        1:10.82   
11  Jenny Cao  2003  Frem Odense    34.04        1:11.31   
12  Sara Mette Kvitzau  2003  Skanderborg Svømmeklub    34.35        1:11.51   
13  Mia Kølbæk Hansen  2003  Holstebro Svømme Club    34.69        1:11.54   
14  Stine Rejkjær Gadgaard  2003  Struer Svømmeklub    34.51        1:11.95   
15  Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling    35.35        1:12.16   
16  Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub    35.67        1:12.20   
17  Marie Graff Esbensen  2003  Ikast Svømmeklub    34.98        1:12.44   
18  Maja Poulsen  2003  Durup IF    35.58        1:12.86   
19  Ida Kristensen  2004  Frem Odense    36.12        1:14.51   
20  Agnete Riis  2003  Ikast Svømmeklub    35.36        1:14.72   
21  Sofia Lysgaard Hammer  2003  Struer Svømmeklub    36.57        1:16.16   
22  Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub    37.72        1:16.79   
23  Sille Busk Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    36.90        1:17.22   
24  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club    37.93        1:18.04   
25  Ida Jul Christensen  2004  Thisted Svømmeklub    37.61        1:18.83   
26  Alfa Frederikke Røygaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    37.36        1:19.87   
27  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub    37.27        1:19.92   
28  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub    38.61        1:20.35   
29  Mette Buur Holt  2003  Herning Svømmeklub    39.56        1:22.83   
30  Mette Aagesen Jensen  2004  Aarhus Swim    40.68        1:23.13   
31  Maria Nedergaard Jensen  2004  Holstebro Svømme Club    39.66        1:23.54   
32  Nanna Svensgaard  2004  Struer Svømmeklub    39.71        1:24.68   
33  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub    40.67        1:25.11   
34  Maiken Søndergård  2003  Durup IF    41.64        1:27.56   
35  Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral    41.54        1:28.41   
36  Line Lindhardt Nielsen  2004  Herning Svømmeklub    41.16        1:28.67   
37  Natasha Børsting  2004  Aarhus Swim    41.87        1:32.61   
38  Emma Triel  2003  Struer Svømmeklub    43.42        1:32.83   
                     
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    36.22        1:13.21   
Mathilde Bager  2005  Aalborg Svømmeklub    35.89        1:13.53   
Katrine Bøeg Thormann  2006  Ikast Svømmeklub    36.42        1:14.05   
Annabella Marie Lauritzen  2005  Silkeborg Svømmeklub    37.29        1:14.80   
Ester Lauritsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    36.84        1:15.25   
Sofie Dyg Holme  2005  Ikast Svømmeklub    36.84        1:16.47   
Amalie Tolderlund  2005  Silkeborg Svømmeklub    36.83        1:17.60   
Cecilie Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub    38.44        1:19.49   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    38.32        1:20.12   
10  Line Gjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    39.51        1:20.96   
11  Louise Lauridsen  2005  Herning Svømmeklub    39.71        1:21.01   
12  Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro Svømme Club    37.98        1:21.02   
13  Caroline Lærke Hyltoft  2006  Aalborg Svømmeklub    40.14        1:22.96   
14  Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon    39.81        1:23.17   
15  Xenia Juhl Leiszner  2005  Horsens Svømmeklub    39.26        1:23.43   
16  Johanne V. Futtrup  2005  Agfs Svømmeafdeling    39.29        1:23.54   
17  Signe Kristensen  2006  Horsens Svømmeklub    40.29        1:23.57   
18  Amalie Nyvang Jensen  2005  Thisted Svømmeklub    39.58        1:23.70   
19  Ida Marie Jørgensen  2005  Horsens Svømmeklub    40.91        1:25.50   
20  Freja Bjørn  2005  Agfs Svømmeafdeling    40.11        1:26.04   
21  Silke Maria Pjengaard  2005  Silkeborg Svømmeklub    41.24        1:26.21   
22  Sarah Froberg Pedersen  2006  Silkeborg Svømmeklub    42.41        1:26.94   
23  Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub    41.72        1:28.43   
24  Trine Lundø Michaelsen  2006  Silkeborg Svømmeklub    43.10        1:30.81   
25  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub    46.27        1:33.96   
26  Amalie Marie Wienberg  2005  Horsens Svømmeklub    43.10        1:34.64   
27  Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub    47.73        1:37.77   
28  Lærke R. Danielsen  2007  Aalborg Svømmeklub    48.87        1:38.10   
29  Victoria Amdi Brinkmann  2007  Aalborg Svømmeklub    52.41        1:43.15   
30  Sara Holst Gregersen  2006  Svømmeklubben Koral    50.31        1:45.63   
31  Mette Tang  2005  Durup IF    50.75        1:48.72   
32  Karoline Bang-Larsen  2005  Herning Svømmeklub    51.29        1:52.93   
33  Sofie Zimmermann  2005  Struer Svømmeklub    53.26        1:59.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:03 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  16:23   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub    25.45        52.11   
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling    25.92        53.26   
Anton Borg Hjort  2000  Aarhus Swim    27.57        55.10   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    27.52        56.18   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub    27.84        57.67   
Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    27.99        57.94   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub    28.50        58.11   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    28.33        58.38   
Ehab Basha  2000  Agfs Svømmeafdeling    29.30        58.91   
10  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral    28.59        59.12   
11  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub    29.17        59.58   
12  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg    29.14        59.59   
13  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral    31.48        1:04.97   
14  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    30.96        1:06.28   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub    27.43        56.72   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club    27.93        56.94   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    27.66        56.96   
Oskar Lindholm  2001  Aarhus Swim    28.27        57.55   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense    27.98        57.83   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling    28.51        58.69   
William Vig Stærmose  2002  Frem Odense    28.78        58.90   
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    28.57        59.56   
Aksel Munksgaard-Ottosen  2001  Svømmeklubben Sønderborg    28.85        1:00.03   
10  Anders Nedergaard Jensen  2002  Holstebro Svømme Club    29.27        1:01.21   
11  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub    29.36        1:02.65   
12  Viktor Christensen  2001  Frem Odense    30.14        1:03.45   
13  Mads L. Skov Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub    30.40        1:03.49   
14  Mikkel Søby  2001  Holstebro Svømme Club    30.87        1:04.19   
15  Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon    31.57        1:04.36   
16  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub    30.55        1:04.55   
17  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim    31.66        1:05.03   
18  Mikkel Podiss Petersen  2002  Frem Odense    31.91        1:05.71   
19  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub    31.64        1:05.99   
20  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  Herning Svømmeklub    33.32        1:09.34   
21  Jonas L. Werther  2002  Aalborg Svømmeklub    32.92        1:09.60   
22  Rasmus Irmschler  2002  Ikast Svømmeklub    33.69        1:10.08   
23  Hannibal Nørgård Petersen  2002  Herning Svømmeklub    35.23        1:11.61   
24  Christian Langgaard Rahbe  2001  Skive Svømmeklub Poseidon    35.26        1:14.16   
25  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub    35.28        1:14.18   
26  Simon Finch  2002  Skanderborg Svømmeklub    37.47        1:17.93   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral    31.57        1:04.68   
Markus Toft  2003  Agfs Svømmeafdeling    31.21        1:05.52   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling    32.54        1:08.20   
Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub    32.58        1:08.47   
Asger Mathiasen  2004  Thisted Svømmeklub    33.32        1:09.16   
Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    34.24        1:09.40   
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004  Durup IF    33.21        1:09.78   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral    33.91        1:10.28   
Kasper Hansen  2004  Silkeborg Svømmeklub    34.52        1:10.46   
10  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club    33.12        1:10.60   
11  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club    33.89        1:10.64   
12  Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub    35.05        1:13.30   
13  Gustav Hansen  2004  Thisted Svømmeklub    34.82        1:13.92   
14  Mikkel Mølgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub    37.17        1:16.04   
15  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club    36.04        1:16.24   
16  Christoffer Hald  2003  Frem Odense    34.41        1:16.25   
17  Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon    35.34        1:16.64   
18  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub    37.06        1:17.30   
19  Gustav K Kjeldsen  2004  Holstebro Svømme Club    37.93        1:18.90   
19  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub    37.63        1:18.90   
21  Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub    38.37        1:18.96   
22  Oskar Wiwe Brøste  2004  Herning Svømmeklub    40.20        1:20.66   
23  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub    39.41        1:22.24   
24  Asbjørn Dahl  2004  Aalborg Svømmeklub    40.87        1:22.66   
25  Gorm Brandt Ebbesen  2004  Silkeborg Svømmeklub    41.46        1:25.25   
26  Mads Buch Jensen  2003  Silkeborg Svømmeklub    40.61        1:26.67   
27  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub    42.06        1:28.74   
28  Frej Liltorp  2004  Skanderborg Svømmeklub    41.80        1:29.10   
29  Sebastian Stoltenborg  2004  Skanderborg Svømmeklub    43.88        1:34.23   
30  William Mikkelsen  2004  Thisted Svømmeklub    45.48        1:34.80   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    34.38        1:10.79   
Gustav Hoxer  2005  Thisted Svømmeklub    35.22        1:12.15   
Christoffer P. Voldbjerg  2005  Aalborg Svømmeklub    35.60        1:12.21   
Morten H. Kobbelgaard  2005  Aalborg Svømmeklub    35.79        1:12.71   
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club    35.33        1:13.21   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub    34.97        1:13.27   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub    36.28        1:13.64   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub    35.49        1:14.97   
Mathias Veile  2005  Durup IF    38.82        1:18.88   
10  Emil Østergaard  2005  Durup IF    37.85        1:21.05   
11  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub    39.14        1:21.23   
12  Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    39.39        1:21.70   
13  Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub    39.33        1:22.99   
14  Viggo Lind Toustrup  2005  Agfs Svømmeafdeling    40.41        1:23.41   
15  Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub    40.79        1:24.13   
16  Mads Simonsen  2005  Herning Svømmeklub    42.12        1:25.44   
17  Philip Vesterby  2005  Thisted Svømmeklub    39.69        1:25.70   
18  Magnus Andersen  2005  Svømmeklubben Koral    41.08        1:26.51   
19  Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral    40.18        1:27.28   
20  Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub    42.16        1:28.10   
21  Kasper Petersen  2006  Skanderborg Svømmeklub    41.18        1:28.82   
22  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  Durup IF    42.29        1:31.45   
23  Emil Uldahl  2005  Aalborg Svømmeklub    44.12        1:31.49   
24  Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub    43.98        1:31.99   
25  Anders Chræmmer Mortensen  2005  Aalborg Svømmeklub    44.44        1:33.10   
26  Marcus Juul Jørgensen  2006  Aalborg Svømmeklub    45.46        1:33.93   
27  Ryan Nørgaard  2006  Aalborg Svømmeklub    45.49        1:34.42   
28  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub    44.24        1:36.22   
29  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub    45.12        1:37.61   
30  Marthinus Sørensen  2006  Aalborg Svømmeklub    50.46        1:44.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:23 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Piger  2003  Frem Odense            2:17.81   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      34.33        34.33   
  Johanne A Andersson  2003      37.15        1:11.48   
  Emilie Podiss Petersen  2004      34.51        1:45.99   
  Jenny Cao  2003      31.82        2:17.81   
                     
Lines Piger 1  2003  Agfs Svømmeafdeling            2:24.97   
  Marlene Reitan  2003      34.89        34.89   
  Veronica Brix  2003      42.39        1:17.28   
  Maria Mehlsen  2003      33.69        1:50.97   
  Lucca Bisgaard Rasmussen  2004      34.00        2:24.97   
                     
Hsc Piger 1  2003  Holstebro Svømme Club            2:30.21   
  Mille Broholm Brixen  2005      40.76        40.76   
  Maria Nedergaard Jensen  2004      43.82        1:24.58   
  Henriette Yong Klogborg  2002      36.15        2:00.73   
  Thilde Rud Iversen  2001      29.48        2:30.21   
                     
Aalborg Piger 1  2005  Aalborg Svømmeklub            2:31.93   
  Cecilie Nørgaard Frost  2005      41.58        41.58   
  Karoline Kjelstrup  2006      41.56        1:23.14   
  Camilla Nørgaard Frost  2005      34.76        1:57.90   
  Mathilde Bager  2005      34.03        2:31.93   
                     
Horsens Piger 3  2003  Horsens Svømmeklub            2:33.24   
  Stinne Holst Gregersen  2003      37.75        37.75   
  Camilla Falck  2003      42.05        1:19.80   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      42.50        2:02.30   
  Clara Matilde Carstensen  2004      30.94        2:33.24   
                     
Hsc Piger 2  2003  Holstebro Svømme Club            2:34.06   
  Mathilde Marthedal Markma  2001      36.97        36.97   
  Sille Busk Pedersen  2003                 
  Emilie Kristiansen  2003                 
  Laura Løh  2005      2:34.06        2:34.06   
                     
Hønsegården 3  2003  Thisted Svømmeklub            2:34.38   
  Lise Lindemann-Larsen  2002      35.98        35.98   
  Ida Hovmark  2005      1:23.94        1:59.92   
  Julie Nyvang Jensen  2003      35.23        2:35.15   
  Tilde Søe Bach  2005              2:34.38   
                     
Silkeborg Piger 2  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:38.64   
  Maja Friis  2005      41.62        41.62   
  Anne Lundorff Larsen  2004      46.35        1:27.97   
  Dinah Løve Høegh  2003      35.76        2:03.73   
  Pernille Nedergaard  2004      34.91        2:38.64   
                     
Babi Girls  2003  Struer Svømmeklub            2:43.21   
  Anna Pedersen  2001      42.05        42.05   
  Karoline Thagård Jakobsen  2004      43.95        1:26.00   
  Nanna Svensgaard  2004      43.99        2:09.99   
  Stine Rejkjær Gadgaard  2003      33.22        2:43.21   
                     
10  Lines Piger 2  2003  Agfs Svømmeafdeling            2:47.34   
  Johanne V. Futtrup  2005      41.98        41.98   
  Marie Kromann Møller  2006      52.11        1:34.09   
  Alberte Bloch Hansen  2002      35.20        2:09.29   
  Freja Bjørn  2005      38.05        2:47.34   
                     
11  Horsens Piger 5  2003  Horsens Svømmeklub            2:51.94   
  Signe Kristensen  2006      44.40        44.40   
  Amalie Marie Wienberg  2005      48.39        1:32.79   
  Emma Bergene Hansen  2005      41.57        2:14.36   
  Ida Marie Jørgensen  2005      37.58        2:51.94   
                     
12  Silkeborg Piger 3  2003  Silkeborg Svømmeklub            2:54.02   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      45.72        45.72   
  Annabella Marie Lauritzen  2005                 
  Freja Buchholt Kristensen  2005                 
  Amalie Tolderlund  2005      2:54.02        2:54.02   
                     
13  Koral Piger 1 1 Ld  2003  Svømmeklubben Koral            2:58.17   
  Kirstine Buch  2005      44.66        44.66   
  Rosa Marie Schousboe  2005      46.22        1:30.88   
  Stine Højby Møller  2002      42.81        2:13.69   
  Sara Holst Gregersen  2006      44.48        2:58.17   
                     
14  Stm Damer 2  2003  Herning Svømmeklub            2:59.63   
  Lærke Hjaltson  2004      43.77        43.77   
  Ida Kristensen  2004      46.73        1:30.50   
  Teresa Juel Winther  2005      52.40        2:22.90   
  Louise Lauridsen  2005      36.73        2:59.63   
                     
15  Silkeborg Piger 4  2003  Silkeborg Svømmeklub            3:15.89   
  Trine Lundø Michaelsen  2006      46.09        46.09   
  Anne-Sofie Bødtger  2005      57.52        1:43.61   
  Elea Amalie Poulsen  2006      52.60        2:36.21   
  Silke Maria Pjengaard  2005      39.68        3:15.89   
                     
16  Aalborg Piger 2  2005  Aalborg Svømmeklub            3:29.94   
  Livia Weidick Frische  2007      53.23        53.23   
  Lærke R. Danielsen  2007      57.61        1:50.84   
  Victoria Amdi Brinkmann  2007      57.58        2:48.42   
  Emilie Pedersen  2007      41.52        3:29.94   
                     
Struer Damer 3  2003  Struer Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Sofia Lysgaard Hammer  2003      42.27        42.27   
  Sofie Zimmermann  2005      1:19.51        2:01.78   
                     
Aarhus Swim Piger 2  2003  Aarhus Swim            DSQ  Tyvstart 
  Astrid Crone Jespersen  2002      37.76        37.76   
  Natasha Børsting  2004                 
  Mathilde Tilsted Hansen  2003                 
                     
                     
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aarhus Swim Piger 1  2000  Aarhus Swim            2:03.09   
  Ida Bøgh Hald  2001      32.22        32.22   
  Sigrid Lei Lamberg  2002      33.22        1:05.44   
  Mia Seehausen  2001      29.71        1:35.15   
  Line Johannsen  2001      27.94        2:03.09   
                     
Horsens Piger 1  Horsens Svømmeklub            2:05.58   
  Jennifer Thorius Bek  2000      31.97        31.97   
  Trine Dam  2001      35.64        1:07.61   
  Cecilie Grøndal  2002      29.39        1:37.00   
  Caroline Liboriussen  2002      28.58        2:05.58   
                     
Mortens Piger  Agfs Svømmeafdeling            2:06.41   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      33.89        33.89   
  Line Gertz  2001      35.15        1:09.04   
  Trine Kjøngerskov  2000      28.63        1:37.67   
  Nicoline Kristiansen  2002      28.74        2:06.41   
                     
Hsc Kindergarden Rød Stue  Holstebro Svømme Club            2:09.13   
  Isabella Bach  2002      33.40        33.40   
  Natascha Holm Byskov  2000      38.21