Results for Brøndby Swim Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2017 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 262 | 38.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.79 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 207 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.25 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | 189 | 42.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.64 | |||||||||
4 | Laura Pedersen | 2007 | 179 | 43.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.41 | |||||||||
5 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 66 | 1:00.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.55 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | 249 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.98 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 233 | 39.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Alberte Enggaard | 2005 | 206 | 41.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.81 | |||||||||
4 | Asta Palmund | 2005 | 193 | 42.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.25 | |||||||||
5 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 187 | 42.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | 161 | 44.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.05 | |||||||||
7 | Filippa Walløe | 2005 | 154 | 45.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.39 | |||||||||
8 | Molly Namensen | 2006 | 120 | 49.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.11 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 119 | 49.50 | ||||||
Vest-Brøndby | 48.68 | |||||||||
10 | Rikke Therp | 2006 | 92 | 53.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Maja Lilja Lützhøft | 2006 | 85 | 55.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.93 | |||||||||
12 | Anna Blom Bygum | 2006 | 83 | 55.73 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Siv Reimer | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.14 | |||||||||
- | Sofia Hansen | 2006 | DSQ | Asynkrone arme | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.93 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annika Egenhardt | 2003 | 315 | 35.83 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 243 | 39.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.51 | |||||||||
3 | Celina Mehr | 2003 | 239 | 39.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.59 | |||||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 560 | 29.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.28 | |||||||||
2 | Katharina N Møller | 2001 | 422 | 32.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 403 | 33.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
4 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | 380 | 33.63 | ||||||
H2Odense | 34.68 | |||||||||
5 | Caroline Gerlach | 2002 | 263 | 38.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.00 | |||||||||
6 | Malea Benediktson | 2001 | 256 | 38.39 | ||||||
H2Odense | 39.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:18 |