Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 08:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 727 | 29.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 711 | 29.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | 701 | 29.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.79 | |||||||||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 677 | 30.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.79 | |||||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | 629 | 30.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.01 | |||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 611 | 31.13 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.60 | |||||||||
7 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 601 | 31.29 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.37 | |||||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 599 | 31.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
9 | Andreas L. Damgård | 2000 | 596 | 31.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
10 | Peter Vangsgaard | 2000 | 586 | 31.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 31.77 | |||||||||
11 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 584 | 31.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.39 | |||||||||
12 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 574 | 31.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.97 | |||||||||
13 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 572 | 31.82 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
14 | Christian Crone | 2001 | 563 | 31.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
15 | Magnus Carstensen | 1999 | 562 | 32.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.76 | |||||||||
16 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 557 | 32.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 31.51 | |||||||||
17 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 553 | 32.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
18 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 548 | 32.27 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
19 | Oliver Christiansen | 1999 | 546 | 32.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.98 | |||||||||
20 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 546 | 32.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.79 | |||||||||
20 | Mikkel Salmansen | 2000 | 546 | 32.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.09 | |||||||||
22 | Magnus Nygaard | 2000 | 543 | 32.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
23 | Casper Davidsen | 1999 | 533 | 32.58 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
24 | Carl Terp Larsen | 2001 | 531 | 32.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.38 | |||||||||
25 | Rasmus Hasemann | 1996 | 524 | 32.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.79 | |||||||||
26 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 517 | 32.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
27 | Andreas Norup | 1999 | 513 | 32.99 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.09 | |||||||||
28 | William S. Michaelsen | 2001 | 506 | 33.14 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
29 | Emil Toft | 1998 | 494 | 33.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.05 | |||||||||
30 | Mikkel Ulrich | 1998 | 493 | 33.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
31 | Lucas Hoffmann | 2000 | 482 | 33.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
32 | Ferdinand Wahl | 2000 | 474 | 33.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.89 | |||||||||
33 | Johan Joensen | 2000 | 466 | 34.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.79 | |||||||||
34 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 464 | 34.12 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.59 | |||||||||
35 | Albert Voldum Krog | 2001 | 455 | 34.33 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.38 | |||||||||
36 | Tobias Andersen | 1998 | 453 | 34.38 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | |||||||||
37 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | 453 | 34.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.85 | |||||||||
38 | William Textor Broch | 2001 | 453 | 34.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
40 | Mark Wiskum | 2001 | 451 | 34.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.71 | |||||||||
41 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 439 | 34.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.81 | |||||||||
42 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 437 | 34.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.68 | |||||||||
43 | Kristian Torp | 2000 | 427 | 35.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.33 | |||||||||
44 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 416 | 35.39 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.63 | |||||||||
45 | Daniel Hartkopf | 2001 | 406 | 35.66 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
46 | Oliver Schiellerup | 2000 | 403 | 35.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.95 | |||||||||
47 | Gustav Nissen | 2001 | 400 | 35.84 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
48 | Frederik Røgind | 2001 | 389 | 36.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.64 | |||||||||
49 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 378 | 36.51 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
- | Mateo Serna Clavijo | 2000 | DSQ | Ulovlig adg til bane | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 08:40 |