Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 05 marts 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 700 | 28.61 | 1:02.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 59.94 | |||||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | 680 | 29.07 | 1:03.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.29 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 650 | 29.45 | 1:04.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.52 | |||||||||
4 | Camilla Dufour | 1996 | 635 | 30.36 | 1:04.71 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.66 | |||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 633 | 30.31 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.10 | |||||||||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 624 | 30.66 | 1:05.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
7 | Andrea Paaske | 2001 | 616 | 29.51 | 1:05.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
8 | Kristine Barrett | 1998 | 612 | 30.05 | 1:05.51 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:03.36 | |||||||||
9 | Thyra Jørgensen | 2002 | 595 | 31.33 | 1:06.15 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:06.61 | |||||||||
10 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 573 | 30.45 | 1:06.96 | |||||
A6 | 1:05.19 | |||||||||
11 | Victoria Vorm | 2001 | 559 | 31.62 | 1:07.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.11 | |||||||||
12 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 557 | 31.85 | 1:07.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.24 | |||||||||
13 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 550 | 31.07 | 1:07.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.04 | |||||||||
14 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 546 | 31.92 | 1:08.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
15 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 542 | 32.00 | 1:08.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
16 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 536 | 31.88 | 1:08.48 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
17 | Sarah Missing | 2001 | 528 | 31.35 | 1:08.80 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.55 | |||||||||
18 | Ida T Mose | 2002 | 528 | 31.54 | 1:08.82 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.44 | |||||||||
19 | Lærke Rask Sander | 2002 | 524 | 31.70 | 1:09.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.60 | |||||||||
20 | Laura Holm Junge | 1998 | 514 | 32.57 | 1:09.42 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kalundborg SK | 1:07.58 | |||||||||
21 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 506 | 32.45 | 1:09.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.25 | |||||||||
22 | Amanda Duus | 2000 | 503 | 32.09 | 1:09.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.64 | |||||||||
23 | Clara Schade Cantby | 2000 | 498 | 31.66 | 1:10.15 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
24 | Cecilie Elkjær | 2001 | 495 | 31.26 | 1:10.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.51 | |||||||||
25 | Caroline Hørlykke | 2000 | 487 | 33.12 | 1:10.68 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.13 | |||||||||
26 | Emilie Holst Lange | 2002 | 475 | 32.68 | 1:11.27 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.61 | |||||||||
27 | Frederikke Dons | 1998 | 469 | 32.18 | 1:11.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.06 | |||||||||
28 | Matilde Weibel | 2002 | 468 | 32.65 | 1:11.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
29 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 458 | 35.38 | 1:12.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.46 | |||||||||
30 | Melanie Eggertsen | 2002 | 454 | 31.96 | 1:12.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.98 | |||||||||
31 | Camilla Hougaard | 2002 | 454 | 34.49 | 1:12.39 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.39 | |||||||||
32 | Isabel K. Eriksen | 2001 | 446 | 32.24 | 1:12.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.42 | |||||||||
33 | Emilia Steen | 2002 | 443 | 33.26 | 1:12.97 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:09.98 | |||||||||
34 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 440 | 32.88 | 1:13.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.07 | |||||||||
35 | Laura Lange | 2001 | 440 | 33.59 | 1:13.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.90 | |||||||||
36 | Emma Bækgaard | 2002 | 427 | 33.45 | 1:13.85 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
37 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 423 | 34.27 | 1:14.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.14 | |||||||||
38 | Emilie Larsen | 2001 | 410 | 32.98 | 1:14.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.91 | |||||||||
39 | Chastine Melhede | 2002 | 402 | 34.48 | 1:15.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.69 | |||||||||
40 | Isa Hovmand | 2000 | 379 | 34.85 | 1:16.87 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.40 | |||||||||
41 | Cecilie Porsdal | 2002 | 378 | 34.43 | 1:16.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:04 |