Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
703 |
31.52 |
1:06.88 |
1:42.01 |
|
2:19.50 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
669 |
33.53 |
1:09.18 |
1:45.25 |
|
2:21.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Palmund |
2002 |
|
648 |
33.14 |
1:10.01 |
1:46.43 |
|
2:23.30 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nina Toft |
2000 |
|
634 |
34.02 |
1:10.55 |
1:47.23 |
|
2:24.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
626 |
33.87 |
1:11.53 |
1:48.80 |
|
2:24.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
608 |
35.09 |
1:11.89 |
1:49.57 |
|
2:26.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
591 |
35.79 |
1:12.45 |
1:51.30 |
|
2:27.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
550 |
33.93 |
1:12.16 |
1:51.13 |
|
2:31.41 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Stampe |
2002 |
|
588 |
34.65 |
1:13.33 |
1:50.47 |
|
2:28.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
579 |
33.92 |
1:12.47 |
1:50.26 |
|
2:28.81 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
555 |
35.16 |
1:14.13 |
1:51.90 |
|
2:30.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emily Brophy |
1999 |
|
546 |
35.12 |
1:13.09 |
1:52.31 |
|
2:31.78 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
540 |
36.49 |
1:16.01 |
1:54.24 |
|
2:32.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
532 |
36.38 |
1:15.27 |
1:54.92 |
|
2:33.10 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
531 |
35.94 |
1:15.08 |
1:55.07 |
|
2:33.13 |
|
|
Albertslund IF |
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB. v. 150 m |
|
Køge Svømmeklub |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|