Resultater for Nytårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 40.48 | |||||
2 | Lena Mohammad Al-Baroudi | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 49.92 | |||||
3 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 51.38 | |||||
4 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 51.41 | |||||
5 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 53.02 | |||||
6 | Isabell Gade Eriksen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | A | 53.96 | |||||
7 | Isabelle Kyhl | 2006 | Frem Odense | A | 54.93 | |||||
8 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | A | 57.64 | |||||
9 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 57.91 | |||||
10 | Lærke Friis Waltersdorff | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 1:02.48 | |||||
11 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:04.99 | |||||
12 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:10.12 | |||||
13 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:10.28 | |||||
14 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:12.18 | |||||
- | Freja Skøtt | 2006 | Frem Odense | A | DNS | |||||
- | Simone Mathiasen | 2007 | Frem Odense | A | DSQ | ej forts.bev.25m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 43.33 | |||||
2 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | O.S.L.F. | A | 48.15 | |||||
3 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 49.25 | |||||
4 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | A | 50.06 | |||||
5 | Kresten Soelmark | 2004 | Ringe Svømme Klub | B | 51.10 | |||||
6 | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | A | 53.09 | |||||
7 | Noah Dalager Brasholt | 2006 | O.S.L.F. | A | 54.18 | |||||
8 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 54.54 | |||||
9 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | B | 55.39 | |||||
10 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | A | 55.42 | |||||
11 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.72 | |||||
12 | Rasmus Holm Søbye | 2005 | Svendborg Svømme Klub | A | 56.76 | |||||
13 | Victor Nørregaard Jensen | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 59.79 | |||||
14 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.61 | |||||
15 | Hjalde Alexander Petersen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:06.75 | |||||
16 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:06.90 | |||||
17 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:12.70 | |||||
18 | Carl August H. Schjøler | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:14.92 | |||||
- | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | DNS | |||||
- | Frederik Sørensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | A | DNS | |||||
- | Rasmus Thorsen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | DNS | |||||
- | Thor Greve Jensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | DNS | |||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicole Singer | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 35.65 | |||||
2 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | C | 35.76 | |||||
3 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | C | 36.68 | |||||
4 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | C | 36.71 | |||||
5 | Freja Thorsted Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 37.19 | |||||
6 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | O.S.L.F. | C | 38.23 | |||||
7 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 39.54 | |||||
8 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | B | 41.86 | |||||
9 | Olivia Boldt | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 42.09 | |||||
10 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 43.35 | |||||
11 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 43.60 | |||||
12 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | B | 43.71 | |||||
13 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 43.88 | |||||
14 | Julie Johansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 44.43 | |||||
15 | Clara Rasmussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 45.30 | |||||
16 | Merle Clara Bay | 2005 | Frem Odense | A | 45.43 | |||||
17 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | B | 45.75 | |||||
18 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 46.81 | |||||
19 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 50.30 | |||||
20 | Mille Buch | 2006 | O.S.L.F. | A | 54.24 | |||||
21 | Anna Eilby Heldt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.23 | |||||
22 | Smila Brandt Lilliecrona | 2007 | O.S.L.F. | A | 1:03.33 | |||||
23 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:04.72 | |||||
24 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:11.12 | |||||
25 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:11.68 | |||||
26 | Kamilla Hårbøl | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:18.44 | |||||
- | Annabella W Rasmussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | DNS | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | B | DSQ | tyvstart | ||||
- | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 36.54 | |||||
2 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | O.S.L.F. | C | 37.14 | |||||
3 | Henrik Halling Olesen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 37.15 | |||||
4 | Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | Frem Odense | B | 37.40 | |||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 37.72 | |||||
6 | Victor Dolleris Schroll | 2005 | Odense Svømme Klub | B | 38.05 | |||||
7 | Jim Louis Thomsen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 38.34 | |||||
8 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | A | 39.24 | |||||
9 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | B | 39.86 | |||||
10 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 41.34 | |||||
11 | Lars Peter Flarup | 2007 | O.S.L.F. | A | 43.45 | |||||
12 | Jimmy Nguyen | 2005 | Frem Odense | A | 49.40 | |||||
13 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 50.48 | |||||
14 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 55.67 | |||||
15 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.17 | |||||
16 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.47 | |||||
17 | Rasmus Thorsen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:04.24 | |||||
18 | Carl August H. Schjøler | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:05.29 | |||||
19 | Hjalde Alexander Petersen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:16.43 | |||||
20 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:17.06 | |||||
- | Besian Selaci | 2008 | O.S.L.F. | A | DNS | |||||
- | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | O.S.L.F. | B | DNS | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | C | 46.81 | 1:37.82 | ||||
2 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 46.44 | 1:39.04 | ||||
3 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | O.S.L.F. | C | 47.55 | 1:40.61 | ||||
4 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 47.33 | 1:41.01 | ||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 52.08 | 1:49.25 | ||||
6 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | C | 52.26 | 1:49.45 | ||||
7 | Kamille M. Hauber Ørsted | 2003 | Nyborg Svømmeklub | C | 51.74 | 1:49.90 | ||||
8 | Julie Johansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 52.42 | 1:52.00 | ||||
9 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | C | 52.96 | 1:53.17 | ||||
10 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 56.51 | 1:57.31 | ||||
11 | Annabell Gram Schade | 2005 | Svendborg Svømme Klub | A | 58.31 | 2:03.34 | ||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:00.08 | 2:05.45 | ||||
13 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 58.45 | 2:07.71 | ||||
14 | Anna Eilby Heldt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:01.81 | 2:08.59 | ||||
15 | Natascha Maria K. Hansen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:01.69 | 2:09.02 | ||||
16 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | B | 1:03.39 | 2:15.29 | ||||
17 | Dagmar Stahl | 2007 | Odense Svømme Klub | A | 1:02.36 | 2:15.52 | ||||
18 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | A | 1:02.38 | 2:17.44 | ||||
19 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | A | 2:31.15 | 2:31.15 | ||||
20 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | A | 3:22.77 | 3:22.77 | ||||
- | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | C | DNS | |||||
- | Emma Thisted | 2004 | Frem Odense | A | DNS | |||||
- | Julija Bliucukis | 2006 | Odense Svømme Klub | B | DNS | |||||
- | Christina Larsen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | B | DSQ | crawl armtag | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | C | 45.76 | 1:35.38 | ||||
2 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | C | 47.11 | 1:36.36 | ||||
3 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | C | 50.17 | 1:43.11 | ||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | C | 50.13 | 1:45.03 | ||||
5 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | B | 50.48 | 1:47.86 | ||||
6 | Magnus Villemoes | 2005 | Frem Odense | B | 51.16 | 1:48.15 | ||||
7 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | C | 52.34 | 1:50.09 | ||||
8 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | B | 54.24 | 1:52.54 | ||||
9 | Ludvig L. Møller | 2006 | Odense Svømme Klub | B | 53.38 | 1:55.74 | ||||
10 | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 56.99 | 1:59.56 | ||||
11 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 59.25 | 2:06.13 | ||||
12 | Vitus F P Sørensen | 2007 | O.S.L.F. | A | 1:02.93 | 2:13.43 | ||||
13 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | Frem Odense | A | 1:03.49 | 2:16.79 | ||||
- | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | DSQ | tyvstart | ||||
- | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | DSQ | ej samt.ber.75m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | C | 42.28 | 1:34.60 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 40.96 | 1:29.94 | ||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | C | 42.74 | 1:32.27 | ||||
3 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | C | 44.05 | 1:38.36 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | O.S.L.F. | C | 47.89 | |||||
2 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 51.00 | |||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 51.29 | |||||
4 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | B | 51.38 | |||||
5 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | O.S.L.F. | C | 51.45 | |||||
6 | Christina Larsen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | B | 51.56 | |||||
7 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | A | 55.81 | |||||
8 | Ida Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 1:06.03 | |||||
9 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:06.24 | |||||
10 | Lærke Friis Waltersdorff | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 1:06.81 | |||||
11 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:09.48 | |||||
12 | Smila Brandt Lilliecrona | 2007 | O.S.L.F. | A | 1:33.17 | |||||
- | Annabella W Rasmussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | DNS | |||||
- | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | C | DNS | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | B | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | C | 45.18 | |||||
2 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | C | 46.48 | |||||
3 | Gustav Svendstrup | 2003 | Svendborg Svømme Klub | B | 46.87 | |||||
4 | Henrik Halling Olesen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 47.76 | |||||
5 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | B | 50.00 | |||||
6 | Ludvig L. Møller | 2006 | Odense Svømme Klub | B | 52.61 | |||||
7 | Vitus F P Sørensen | 2007 | O.S.L.F. | A | 1:03.35 | |||||
8 | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | A | 1:06.55 | |||||
9 | Noah Dalager Brasholt | 2006 | O.S.L.F. | A | 1:10.04 | |||||
10 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 1:13.20 | |||||
11 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | A | 1:13.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 42.30 | 1:29.45 | ||||
2 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | C | 47.46 | 1:36.43 | ||||
3 | Nicole Singer | 2002 | Svendborg Svømme Klub | C | 46.01 | 1:38.30 | ||||
4 | Rajah Aquino | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 47.87 | 1:39.97 | ||||
5 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | C | 48.04 | 1:40.36 | ||||
6 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | C | 50.01 | 1:41.24 | ||||
7 | Liv Kristensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | 1:47.12 | 1:47.12 | ||||
8 | Lena Mohammad Al-Baroudi | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 1:49.37 | 1:49.37 | ||||
9 | Simone Mathiasen | 2007 | Frem Odense | A | 1:54.38 | 1:54.38 | ||||
10 | Mille Buch | 2006 | O.S.L.F. | A | 58.58 | 2:02.50 | ||||
11 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:01.81 | 2:06.51 | ||||
12 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 1:00.65 | 2:06.83 | ||||
13 | Clara Rasmussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 2:07.69 | 2:07.69 | ||||
- | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | ej forts.bev.75m | ||||
- | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | B | DSQ | ej forts.bev.25m | ||||
- | Merle Clara Bay | 2005 | Frem Odense | A | DSQ | ej forts.vev.75m | ||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | C | 1:28.74 | 1:28.74 | ||||
2 | Jacob Thomsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 1:29.84 | 1:29.84 | ||||
3 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 45.20 | 1:32.77 | ||||
4 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 46.21 | 1:33.92 | ||||
5 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 1:44.14 | 1:44.14 | ||||
6 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | O.S.L.F. | A | 51.64 | 1:48.22 | ||||
7 | Lars Peter Flarup | 2007 | O.S.L.F. | A | 55.47 | 1:52.84 | ||||
8 | Noah Kristoffer Schou | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 56.48 | 1:57.64 | ||||
9 | Bertram Rokkjær Hammer | 2003 | Nyborg Svømmeklub | A | 55.64 | 2:01.11 | ||||
- | Besian Selaci | 2008 | O.S.L.F. | A | DNS | |||||
- | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | O.S.L.F. | B | DNS | |||||
- | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | bryst lig. 30m | ||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | ej forts.bev.25m | ||||
- | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | C | DSQ | ej forts.bev.25m | ||||
- | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | DSQ | træk i banetov 80m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | C | 48.35 | |||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | B | 54.57 | |||||
3 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | A | 56.26 | |||||
4 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | B | 58.01 | |||||
5 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | A | 1:08.19 | |||||
- | Caroline Mogensen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.96 | EXTRA | |||||
- | Freja Skøtt | 2006 | Frem Odense | A | DNS | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 47.87 | |||||
2 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | B | 49.96 | |||||
3 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 52.95 | |||||
4 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | A | 59.17 | |||||
5 | Jimmy Nguyen | 2005 | Frem Odense | A | 1:02.99 | |||||
6 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | Frem Odense | A | 1:15.76 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 37.88 | 1:19.00 | ||||
2 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | C | 39.17 | 1:22.62 | ||||
3 | Matilde Baraviec | 2006 | Odense Svømme Klub | C | 39.35 | 1:22.79 | ||||
4 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | C | 41.99 | 1:25.78 | ||||
5 | Rajah Aquino | 2004 | Nyborg Svømmeklub | A | 41.81 | 1:29.47 | ||||
6 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | B | 43.75 | 1:32.78 | ||||
7 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 48.14 | 1:40.18 | ||||
8 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 46.47 | 1:40.36 | ||||
9 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 47.24 | 1:41.21 | ||||
10 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | B | 1:41.85 | 1:41.85 | ||||
11 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 48.37 | 1:42.75 | ||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 51.43 | 1:47.62 | ||||
13 | Isabell Gade Eriksen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | A | 1:47.91 | 1:47.91 | ||||
14 | Ida Rasmussen | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 50.58 | 1:48.27 | ||||
15 | Isabelle Kyhl | 2006 | Frem Odense | A | 50.67 | 1:51.06 | ||||
16 | Natascha Maria K. Hansen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | A | 53.22 | 1:51.95 | ||||
17 | Annabell Gram Schade | 2005 | Svendborg Svømme Klub | A | 55.20 | 1:54.00 | ||||
18 | Dagmar Stahl | 2007 | Odense Svømme Klub | A | 54.19 | 1:58.79 | ||||
- | Emma Thisted | 2004 | Frem Odense | A | DNS | |||||
- | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | DNF | |||||
- | Liv Kristensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | B | DSQ | tyvstart | ||||
- | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | C | 34.72 | 1:13.51 | ||||
2 | Jacob Thomsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 1:13.90 | 1:13.90 | ||||
3 | Sebastian Graff | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 37.44 | 1:16.65 | ||||
4 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | B | 35.77 | 1:17.13 | ||||
5 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | O.S.L.F. | C | 39.35 | 1:21.72 | ||||
6 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 40.39 | 1:22.21 | ||||
7 | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | C | 39.45 | 1:22.84 | ||||
8 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | C | 39.95 | 1:24.38 | ||||
9 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | B | 40.39 | 1:26.73 | ||||
10 | Magnus Villemoes | 2005 | Frem Odense | B | 41.83 | 1:27.97 | ||||
11 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | C | 42.00 | 1:28.51 | ||||
12 | Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | Frem Odense | B | 41.12 | 1:28.72 | ||||
13 | Victor Dolleris Schroll | 2005 | Odense Svømme Klub | B | 41.73 | 1:29.68 | ||||
14 | Jim Louis Thomsen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 1:31.34 | 1:31.34 | ||||
15 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | A | 42.03 | 1:33.80 | ||||
16 | Bertram Rokkjær Hammer | 2003 | Nyborg Svømmeklub | A | 45.17 | 1:35.88 | ||||
17 | Gustav Halle | 2007 | Odense Svømme Klub | B | 1:38.40 | 1:38.40 | ||||
18 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:39.66 | 1:39.66 | ||||
19 | Rasmus Holm Søbye | 2005 | Svendborg Svømme Klub | A | 46.37 | 1:44.46 | ||||
20 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 49.56 | 1:45.33 | ||||
21 | Victor Nørregaard Jensen | 2006 | Ringe Svømme Klub | A | 47.80 | 1:46.04 | ||||
22 | Frederik Sørensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:49.94 | 1:49.94 | ||||
23 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | A | 51.39 | 1:49.98 | ||||
24 | Noah Kristoffer Schou | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 52.11 | 1:53.27 | ||||
25 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 52.55 | 1:54.56 | ||||
26 | Adrian Vaarning | 2007 | Nyborg Svømmeklub | A | 55.41 | 1:54.61 | ||||
27 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | A | 57.47 | 2:04.94 | ||||
- | Thor Greve Jensen | 2004 | Ringe Svømme Klub | A | DNS | |||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | C | DSQ | tyvstart | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alyssa Cao | 2005 | Frem Odense | C | 44.79 | 1:31.78 | ||||
2 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | C | 41.44 | 1:34.21 | ||||
3 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 44.15 | 1:34.87 | ||||
4 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | C | 45.96 | 1:35.08 | ||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | C | 45.89 | 1:35.43 | ||||
6 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | C | 46.53 | 1:36.13 | ||||
7 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | C | 44.98 | 1:36.98 | ||||
8 | Cecilie Terp | 2005 | Odense Svømme Klub | C | 45.95 | 1:39.84 | ||||
9 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | B | 49.25 | 1:46.95 | ||||
10 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | B | 51.29 | 1:51.50 | ||||
11 | Olivia Boldt | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 54.42 | 1:51.86 | ||||
12 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | B | 53.66 | 1:58.49 | ||||
13 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 54.61 | 2:02.64 | ||||
14 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | B | 1:00.99 | 2:03.47 | ||||
15 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | A | 1:01.36 | 2:06.16 | ||||
16 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | A | 1:07.74 | 2:16.10 | ||||
17 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | A | 1:19.65 | 2:41.62 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | C | 46.21 | 1:36.16 | ||||
2 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | C | 46.29 | 1:36.42 | ||||
3 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | C | 46.47 | 1:39.32 | ||||
4 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 50.31 | 1:39.62 | ||||
5 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | B | 57.04 | 1:52.53 | ||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | B | 54.56 | 1:53.75 | ||||
7 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | B | 57.58 | 1:55.36 | ||||
8 | Gustav Halle | 2007 | Odense Svømme Klub | B | 1:55.80 | 1:55.80 | ||||
9 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | B | 2:02.14 | 2:02.14 | ||||
- | Kresten Soelmark | 2004 | Ringe Svømme Klub | B | DSQ | tyvstart | ||||
- | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | Odense Svømme Klub | C | DSQ | tyvstart | ||||
- | Valdemar Stahl | 2004 | Odense Svømme Klub | C | DSQ | mavelig. 45m | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frem Årgangs Piger 1 | 0 | Frem Odense | C | 2:30.03 | |||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 37.55 | 1:16.79 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 38.64 | 1:55.43 | |||||||
Alyssa Cao | 2005 | 34.60 | 2:30.03 | |||||||
2 | H2Odense | 0 | Swim Team Odense | C | 2:34.96 | |||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Cecilie Terp | 2005 | 38.98 | 1:18.44 | |||||||
Matilde Baraviec | 2006 | 38.68 | 1:57.12 | |||||||
Cecilie Drud Astrup | 2005 | 37.84 | 2:34.96 | |||||||
3 | Nyborg Piger 5 | 0 | Nyborg Svømmeklub | C | 2:49.59 | |||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Freja Thorsted Sørensen | 2004 | 34.46 | 1:20.55 | |||||||
Liv Kristensen | 2003 | 44.02 | 2:04.57 | |||||||
Mathilde Nissen | 2004 | 45.02 | 2:49.59 | |||||||
4 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | C | 2:50.10 | |||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 43.65 | 43.65 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 44.86 | 1:28.51 | |||||||
Freja Johansen | 2006 | 41.77 | 2:10.28 | |||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 39.82 | 2:50.10 | |||||||
5 | Nyborg Piger 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | B | 3:02.79 | |||||
Lena Mohammad Al-Baroudi | 2004 | 44.63 | 44.63 | |||||||
Rajah Aquino | 2004 | 40.10 | 1:24.73 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 50.22 | 2:14.95 | |||||||
Natascha Maria K. Hansen | 2001 | 47.84 | 3:02.79 | |||||||
6 | Nyborg Piger 6 | 0 | Nyborg Svømmeklub | B | 3:05.23 | |||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 46.88 | 46.88 | |||||||
Julie Johansen | 2005 | 45.86 | 1:32.74 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 49.44 | 2:22.18 | |||||||
Frederikke M. Christensen | 2006 | 43.05 | 3:05.23 | |||||||
7 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | B | 3:07.28 | |||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 49.54 | 49.54 | |||||||
Maja Løve Nielsen | 2006 | 1:35.70 | 2:25.24 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 42.04 | 3:07.28 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 3:07.28 | ||||||||
8 | Frem Talent Piger 1 | 0 | Frem Odense | B | 3:09.40 | |||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 45.71 | 45.71 | |||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 48.89 | 1:34.60 | |||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 46.30 | 2:20.90 | |||||||
Helena Bett Andersen | 2007 | 48.50 | 3:09.40 | |||||||
9 | Svendborg Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | B | 3:13.07 | |||||
Annabell Gram Schade | 2005 | 51.80 | 51.80 | |||||||
Lærke D Huusfeldt | 2006 | 49.93 | 1:41.73 | |||||||
Isabell Gade Eriksen | 2004 | 46.27 | 2:28.00 | |||||||
Olivia Boldt | 2005 | 45.07 | 3:13.07 | |||||||
10 | Frem Talent Piger 2 | 0 | Frem Odense | A | 3:15.06 | |||||
Vigga Londero | 2006 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Merle Clara Bay | 2005 | 48.56 | 1:33.66 | |||||||
Simone Mathiasen | 2007 | 52.19 | 2:25.85 | |||||||
Isabelle Kyhl | 2006 | 49.21 | 3:15.06 | |||||||
11 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | A | 3:17.57 | |||||
Ida Rasmussen | 2006 | 48.08 | 48.08 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 51.30 | 1:39.38 | |||||||
Liv Rose Skaastrup | 2007 | 47.25 | 2:26.63 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 50.94 | 3:17.57 | |||||||
12 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | A | 3:37.70 | |||||
Klara Amalie Nielsen | 2006 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | 1:17.69 | 2:03.94 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 56.31 | 3:00.25 | |||||||
Clara Rasmussen | 2004 | 37.45 | 3:37.70 | |||||||
13 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | A | 4:02.08 | |||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 1:01.18 | 1:01.18 | |||||||
Kamilla Hårbøl | 2008 | 2:29.06 | 3:30.24 | |||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | 31.84 | 4:02.08 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 4:02.08 | ||||||||
- | Nyborg Piger 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | C | DNF | |||||
Anna Eilby Heldt | 2006 | 55.37 | 55.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nytårsstævne | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frem Årgangs Drenge 1 | 0 | Frem Odense | C | 2:29.30 | |||||
Kasper Duch | 2005 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Magnus Villemoes | 2005 | 40.36 | 1:16.78 | |||||||
Meng-Joon Koh | 2005 | 35.61 | 1:52.39 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 36.91 | 2:29.30 | |||||||
2 | Nyborg Drenge 6 | 0 | Nyborg Svømmeklub | C | 2:32.14 | |||||
Frederik Nielsen | 2006 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 37.55 | 1:16.51 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 36.71 | 1:53.22 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 38.92 | 2:32.14 | |||||||
3 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | C | 2:35.43 | |||||
Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 42.82 | 42.82 | |||||||
Henrik Halling Olesen | 2003 | 36.86 | 1:19.68 | |||||||
Kresten Soelmark | 2004 | 39.40 | 1:59.08 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 36.35 | 2:35.43 | |||||||
4 | Svendborg Drenge 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | C | 2:41.19 | |||||
Rasmus Holm Søbye | 2005 | 43.15 | 43.15 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 20.26 | 1:03.41 | |||||||
Gustav Svendstrup | 2003 | 1:01.20 | 2:04.61 | |||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 36.58 | 2:41.19 | |||||||
5 | Nyborg Drenge 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | C | 2:41.50 | |||||
Teodor Thuelund | 2005 | 1:21.38 | 1:21.38 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 41.41 | 2:02.79 | |||||||
Willas Kazhel | 2006 | 38.71 | 2:41.50 | |||||||
Alexander Okkerholm | 2005 | 2:41.50 | ||||||||
6 | H2Odense 2 | 0 | Swim Team Odense | C | 2:46.85 | |||||
Valdemar Stahl | 2004 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 44.64 | 1:21.93 | |||||||
Gustav Halle | 2007 | 46.05 | 2:07.98 | |||||||
Julian Vitus Pedersen | 2007 | 38.87 | 2:46.85 | |||||||
7 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | B | 2:48.26 | |||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 46.45 | 1:26.66 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 42.96 | 2:09.62 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 38.64 | 2:48.26 | |||||||
8 | Nyborg Drenge 5 | 0 | Nyborg Svømmeklub | A | 3:03.83 | |||||
Silas Plaetner | 2003 | 39.38 | 39.38 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 52.28 | 1:31.66 | |||||||
Noah Kristoffer Schou | 2005 | 48.55 | 2:20.21 | |||||||
Bertram Rokkjær Hammer | 2003 | 43.62 | 3:03.83 | |||||||
9 | H2Odense 1 | 0 | Swim Team Odense | A | 3:11.94 | |||||
Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 43.77 | 43.77 | |||||||
Noah Dalager Brasholt | 2006 | 46.11 | 1:29.88 | |||||||
Vitus F P Sørensen | 2007 | 59.89 | 2:29.77 | |||||||
Lars Peter Flarup | 2007 | 42.17 | 3:11.94 | |||||||
10 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | A | 3:15.76 | |||||
Adrian Vaarning | 2007 | 50.86 | 50.86 | |||||||
Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | 48.56 | 1:39.42 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 49.62 | 2:29.04 | |||||||
Emil B. Mortensen | 2006 | 46.72 | 3:15.76 | |||||||
11 | Frem Talent Drenge 1 | 0 | Frem Odense | A | 3:16.72 | |||||
Johannes Erik Geisler | 2006 | 50.02 | 50.02 | |||||||
Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | 50.03 | 1:40.05 | |||||||
Laurits Hede Sørensen | 2005 | 32.42 | 2:12.47 | |||||||
Anders Hammam Saayda | 2006 | 1:04.25 | 3:16.72 | |||||||
12 | Nyborg Drenge 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | A | 4:01.38 | |||||
Rasmus Thorsen | 2009 | 1:07.46 | 1:07.46 | |||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 57.56 | 2:05.02 | |||||||
Bertram Poser Jensen | 2008 | 1:00.40 | 3:05.42 | |||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 55.96 | 4:01.38 | |||||||
13 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | A | 4:28.86 | |||||
Carl August H. Schjøler | 2007 | 1:03.96 | 1:03.96 | |||||||
Danilo Vaarning | 2009 | 2:38.17 | 3:42.13 | |||||||
Hjalde Alexander Petersen | 2007 | 46.73 | 4:28.86 | |||||||
Frederik Sørensen | 2003 | 4:28.86 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |