Resultat för Arena Sprint Meet 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 09:52 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Ellen Sandberg (1999) 2:16.76 2013-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.87 | 1:06.65 | 1:41.50 | 2:15.83 | |||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.76 | 1:07.66 | 1:43.73 | 2:18.71 | |||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.64 | 1:09.29 | 1:45.32 | 2:19.34 | |||
4 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.20 | 1:08.57 | 1:46.48 | 2:22.79 | |||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.99 | 1:09.28 | 1:46.56 | 2:23.39 | |||
6 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 33.02 | 1:09.96 | 1:48.18 | 2:25.20 | |||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.74 | 1:08.19 | 1:47.33 | 2:25.30 | |||
8 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | 1:11.30 | 1:49.07 | 2:25.52 | |||
9 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.59 | 1:09.99 | 1:49.49 | 2:26.11 | |||
10 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.01 | 1:10.27 | 1:48.85 | 2:26.33 | |||
11 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.99 | 1:10.87 | 1:50.34 | 2:26.80 | |||
12 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 33.84 | 1:11.97 | 1:50.28 | 2:27.74 | |||
13 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 33.31 | 1:10.76 | 1:50.38 | 2:28.46 | |||
14 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.16 | 1:13.17 | 1:52.05 | 2:28.67 | |||
15 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | 1:11.46 | 1:50.95 | 2:28.73 | |||
16 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.46 | 1:12.98 | 1:51.82 | 2:29.20 | |||
17 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 33.56 | 1:11.34 | 1:50.88 | 2:29.98 | |||
18 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.97 | 1:10.61 | 1:50.26 | 2:30.05 | |||
19 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 33.65 | 1:12.64 | 1:52.85 | 2:30.71 | |||
20 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 32.77 | 1:10.91 | 1:51.06 | 2:31.59 | |||
21 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.68 | 1:13.63 | 1:54.04 | 2:33.46 | |||
22 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.64 | 1:14.06 | 1:55.57 | 2:33.91 | |||
23 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.51 | 1:14.05 | 1:54.98 | 2:34.27 | |||
24 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 36.11 | 1:15.06 | 1:55.81 | 2:35.59 | |||
25 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.63 | 1:13.65 | 1:54.74 | 2:35.61 | |||
26 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.54 | 1:15.27 | 1:56.25 | 2:36.63 | |||
27 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.68 | 1:16.02 | 1:57.02 | 2:37.36 | |||
28 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 35.60 | 1:15.54 | 1:57.56 | 2:37.73 | |||
29 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 35.23 | 1:15.43 | 1:57.01 | 2:37.76 | |||
30 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.08 | 1:15.52 | 1:57.33 | 2:39.59 | |||
31 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 35.84 | 1:16.34 | 1:58.87 | 2:39.74 | |||
32 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.21 | 1:15.80 | 1:58.71 | 2:40.29 | |||
33 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.48 | 1:16.35 | 1:59.11 | 2:41.08 | |||
34 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 35.00 | 1:15.00 | 1:58.73 | 2:41.18 | |||
35 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 37.72 | 1:19.24 | 2:01.63 | 2:41.90 | |||
36 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.05 | 1:18.13 | 2:01.36 | 2:43.30 | |||
37 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.81 | 1:19.15 | 2:02.61 | 2:43.88 | |||
38 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.68 | 1:19.18 | 2:02.76 | 2:44.84 | |||
39 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 36.23 | 1:18.29 | 2:01.83 | 2:45.36 | |||
40 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.40 | 1:19.71 | 2:03.46 | 2:45.63 | |||
41 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.03 | 1:20.14 | 2:04.64 | 2:47.97 | |||
42 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 36.82 | 1:19.54 | 2:05.18 | 2:48.99 | |||
43 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.88 | 1:22.89 | 2:08.12 | 2:49.16 | |||
44 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 40.15 | 1:24.66 | 2:07.38 | 2:49.34 | |||
45 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.59 | 1:20.42 | 2:05.77 | 2:49.40 | |||
46 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.96 | 1:19.51 | 2:05.88 | 2:49.90 | |||
47 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.96 | 1:22.21 | 2:08.42 | 2:51.14 | |||
48 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.14 | 1:21.42 | 2:08.16 | 2:51.98 | |||
49 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.72 | 1:21.98 | 2:08.34 | 2:52.09 | |||
50 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.28 | 1:25.26 | 2:13.03 | 2:57.57 | |||
51 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 40.70 | 1:29.55 | 2:20.76 | 3:10.52 | |||
- | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Ellen Sandberg (1999) 2:16.76 2013-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.76 | 1:04.34 | 1:38.07 | 2:11.75 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.72 | 1:05.05 | 1:39.12 | 2:12.95 | |||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 30.93 | 1:05.21 | 1:41.23 | 2:17.09 | |||
4 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.68 | 1:06.66 | 1:41.85 | 2:17.99 | |||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.59 | 1:06.70 | 1:42.91 | 2:18.79 | |||
6 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.28 | 1:06.66 | 1:42.84 | 2:19.43 | |||
6 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.17 | 1:06.24 | 1:42.94 | 2:19.43 | |||
8 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.77 | 1:07.41 | 1:44.15 | 2:19.57 | |||
8 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.83 | 1:06.69 | 1:43.20 | 2:19.57 | |||
10 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.85 | 1:06.60 | 1:43.14 | 2:19.73 | |||
11 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.87 | 1:07.52 | 1:44.17 | 2:20.40 | |||
12 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.65 | 1:07.70 | 1:44.48 | 2:20.45 | |||
13 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.92 | 1:07.14 | 1:44.60 | 2:20.56 | |||
14 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.83 | 1:07.24 | 1:44.62 | 2:20.94 | |||
15 | Wilma Svensson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.55 | 1:08.80 | 1:45.51 | 2:20.96 | |||
16 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.70 | 1:08.02 | 1:45.27 | 2:21.65 | |||
17 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.78 | 1:09.08 | 1:45.77 | 2:21.71 | |||
18 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.17 | 1:07.77 | 1:46.02 | 2:22.02 | |||
19 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.55 | 1:08.56 | 1:45.95 | 2:22.40 | |||
20 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.03 | 1:08.17 | 1:46.35 | 2:22.95 | |||
21 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 32.39 | 1:08.66 | 1:46.16 | 2:23.10 | |||
22 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.60 | 1:07.60 | 1:45.28 | 2:23.24 | |||
23 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 32.01 | 1:08.04 | 1:46.35 | 2:23.81 | |||
24 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 32.67 | 1:09.63 | 1:47.44 | 2:23.94 | |||
25 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.30 | 1:08.82 | 1:46.94 | 2:23.98 | |||
26 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.63 | 1:09.47 | 1:46.97 | 2:23.99 | |||
27 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 32.57 | 1:09.54 | 1:47.78 | 2:24.51 | |||
28 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.44 | 1:09.37 | 1:47.63 | 2:25.31 | |||
29 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.01 | 1:09.86 | 1:47.68 | 2:25.52 | |||
30 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 32.12 | 1:08.25 | 1:46.46 | 2:25.58 | |||
31 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.52 | 1:09.82 | 1:48.16 | 2:25.96 | |||
32 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.71 | 1:10.81 | 1:49.73 | 2:26.71 | |||
33 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.26 | 1:11.04 | 1:50.34 | 2:28.11 | |||
34 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.17 | 1:10.92 | 1:49.73 | 2:28.35 | |||
35 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.74 | 1:11.45 | 1:50.25 | 2:28.63 | |||
36 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 32.37 | 1:10.86 | 1:50.99 | 2:29.74 | |||
37 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 33.75 | 1:11.48 | 1:50.91 | 2:30.29 | |||
38 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.54 | 1:13.14 | 1:53.10 | 2:32.40 | |||
39 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.56 | 1:13.97 | 1:54.05 | 2:34.23 | |||
40 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 35.11 | 1:13.68 | 1:54.78 | 2:34.31 | |||
41 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.50 | 1:14.43 | 1:55.08 | 2:34.50 | |||
42 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.20 | 1:15.14 | 1:55.98 | 2:35.44 | |||
43 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 35.67 | 1:18.45 | 2:00.54 | 2:40.74 | |||
44 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 36.54 | 1:17.14 | 1:59.93 | 2:41.75 | |||
45 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.37 | 1:18.20 | 2:01.47 | 2:43.59 | |||
46 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 36.97 | 1:20.47 | 2:05.94 | 2:49.43 | |||
47 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.01 | 1:20.06 | 2:06.03 | 2:50.12 | |||
48 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 38.03 | 1:21.58 | 2:06.96 | 2:52.32 | |||
49 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 38.91 | 1:24.35 | 2:11.07 | 2:54.87 | |||
- | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Ellen Sandberg (1999) 2:16.76 2013-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.26 | 1:03.24 | 1:37.59 | 2:11.62 | |||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.10 | 1:04.92 | 1:39.91 | 2:14.24 | |||
3 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.03 | 1:05.32 | 1:40.16 | 2:14.26 | |||
4 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.96 | 1:05.49 | 1:41.36 | 2:16.91 | |||
5 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.81 | 1:06.83 | 1:42.47 | 2:17.13 | |||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.64 | 1:06.93 | 1:43.91 | 2:20.63 | |||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 32.29 | 1:07.85 | 1:44.44 | 2:20.73 | |||
8 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.96 | 1:07.33 | 1:44.04 | 2:20.82 | |||
9 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.80 | 1:06.40 | 1:44.27 | 2:21.12 | |||
10 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.30 | 1:08.09 | 1:44.41 | 2:21.86 | |||
11 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.84 | 1:08.75 | 1:45.73 | 2:22.21 | |||
12 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.48 | 1:07.74 | 1:46.21 | 2:22.87 | |||
13 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 32.18 | 1:08.61 | 1:46.65 | 2:23.56 | |||
14 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | 1:09.82 | 1:47.95 | 2:24.33 | |||
15 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.12 | 1:11.41 | 1:49.43 | 2:25.40 | |||
16 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 32.35 | 1:09.13 | 1:47.10 | 2:25.60 | |||
17 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 32.84 | 1:10.73 | 1:49.92 | 2:27.63 | |||
18 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.92 | 1:09.85 | 1:48.61 | 2:27.69 | |||
19 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.41 | 1:11.71 | 1:50.64 | 2:28.41 | |||
20 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 34.47 | 1:13.81 | 1:53.10 | 2:29.15 | |||
21 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 33.80 | 1:11.16 | 1:50.93 | 2:29.76 | |||
22 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 33.07 | 1:10.27 | 1:50.15 | 2:29.93 | |||
23 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 34.96 | 1:12.99 | 1:52.22 | 2:30.58 | |||
24 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 34.00 | 1:12.66 | 1:53.25 | 2:32.85 | |||
25 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.11 | 1:13.96 | 1:54.20 | 2:34.27 | |||
26 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 38.14 | 1:20.80 | 2:07.13 | 2:53.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:52 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Josephine Mikkelsen (2002) 2:14.91 2016-02-06 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.97 | 1:06.75 | 1:41.89 | 2:15.90 | |||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.75 | 1:06.86 | 1:42.11 | 2:16.95 | |||
3 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.78 | 1:07.08 | 1:42.52 | 2:17.41 | |||
4 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.41 | 1:08.08 | 1:43.41 | 2:17.46 | |||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.79 | 1:09.35 | 1:46.71 | 2:23.33 | |||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.98 | 1:09.12 | 1:46.70 | 2:23.98 | |||
7 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.84 | 1:09.67 | 1:48.61 | 2:26.36 | |||
8 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 33.01 | 1:09.81 | 1:48.95 | 2:26.73 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Josephine Mikkelsen (2002) 2:14.91 2016-02-06 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 30.49 | 1:03.86 | 1:36.53 | 2:08.89 | |||
2 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.71 | 1:04.20 | 1:36.99 | 2:09.79 | |||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 30.71 | 1:04.93 | 1:40.23 | 2:15.39 | |||
4 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:05.99 | 1:41.70 | 2:15.97 | |||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.33 | 1:06.16 | 1:42.60 | 2:17.78 | |||
6 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.20 | 1:07.32 | 1:43.52 | 2:18.73 | |||
7 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.17 | 1:06.20 | 1:42.74 | 2:19.04 | |||
8 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.16 | 1:07.48 | 1:44.07 | 2:19.84 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Arena |
14 år och yngre: Josephine Mikkelsen (2002) 2:14.91 2016-02-06 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 2:08.23 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:59.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.64 | 1:01.48 | 1:35.14 | 2:08.47 | |||
2 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.76 | 1:04.18 | 1:39.04 | 2:13.43 | |||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.02 | 1:04.42 | 1:39.86 | 2:14.08 | |||
4 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 31.15 | 1:05.06 | 1:39.55 | 2:14.71 | |||
5 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.70 | 1:06.58 | 1:42.26 | 2:17.73 | |||
6 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.83 | 1:06.67 | 1:42.91 | 2:18.82 | |||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 31.95 | 1:07.40 | 1:43.24 | 2:19.51 | |||
8 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.79 | 1:07.06 | 1:43.92 | 2:20.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: DB Schenker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.98 | 1:01.76 | 1:35.47 | 2:08.64 | |||
2 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:04.11 | 1:39.61 | 2:13.43 | |||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 30.10 | 1:03.81 | 1:39.64 | 2:15.10 | |||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.45 | 1:05.49 | 1:42.48 | 2:18.13 | |||
5 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 30.97 | 1:06.42 | 1:44.02 | 2:18.80 | |||
6 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.88 | 1:06.32 | 1:43.60 | 2:18.86 | |||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.96 | 1:07.76 | 1:43.61 | 2:19.59 | |||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 31.05 | 1:06.72 | 1:44.30 | 2:20.38 | |||
9 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.39 | 1:07.36 | 1:44.27 | 2:20.79 | |||
10 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 31.73 | 1:07.24 | 1:45.51 | 2:21.57 | |||
11 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 33.38 | 1:10.77 | 1:47.39 | 2:22.99 | |||
12 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 32.64 | 1:10.08 | 1:47.72 | 2:23.69 | |||
13 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 32.81 | 1:09.94 | 1:48.15 | 2:24.39 | |||
14 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.90 | 1:10.81 | 1:49.35 | 2:26.12 | |||
15 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.41 | 1:11.16 | 1:49.33 | 2:26.16 | |||
16 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.03 | 1:10.87 | 1:49.68 | 2:27.43 | |||
17 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.21 | 1:11.25 | 1:50.35 | 2:28.81 | |||
18 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.31 | 1:10.55 | 1:50.15 | 2:29.00 | |||
19 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.83 | 1:13.64 | 1:52.33 | 2:29.34 | |||
20 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.32 | 1:10.15 | 1:50.78 | 2:29.99 | |||
21 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.02 | 1:13.13 | 1:53.74 | 2:30.68 | |||
22 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.14 | 1:12.82 | 1:52.99 | 2:31.65 | |||
23 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 34.50 | 1:13.30 | 1:54.00 | 2:32.29 | |||
24 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.90 | 1:12.29 | 1:53.15 | 2:32.90 | |||
25 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.48 | 1:14.40 | 1:54.81 | 2:33.20 | |||
26 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:14.22 | 1:55.62 | 2:35.11 | |||
27 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.92 | 1:16.25 | 1:56.69 | 2:35.36 | |||
28 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.20 | 1:16.22 | 1:58.40 | 2:39.46 | |||
29 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.07 | 1:18.06 | 2:00.71 | 2:41.21 | |||
30 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 36.34 | 1:17.45 | 2:00.05 | 2:41.61 | |||
31 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.99 | 1:18.18 | 2:01.59 | 2:41.89 | |||
32 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.87 | 1:20.45 | 2:06.27 | 2:50.69 | |||
33 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 42.75 | 1:30.87 | 2:21.43 | 3:07.13 | |||
- | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: DB Schenker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.34 | 59.97 | 1:33.84 | 2:05.98 | |||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.34 | 1:01.51 | 1:34.46 | 2:06.00 | |||
3 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.12 | 59.90 | 1:33.49 | 2:06.95 | |||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.87 | 1:02.06 | 1:35.44 | 2:09.54 | |||
5 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 30.30 | 1:03.09 | 1:36.20 | 2:09.70 | |||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.57 | 1:02.90 | 1:37.06 | 2:09.98 | |||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.52 | 1:01.47 | 1:35.98 | 2:10.13 | |||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.05 | 1:01.42 | 1:35.53 | 2:10.18 | |||
9 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.86 | 1:01.38 | 1:36.06 | 2:10.80 | |||
10 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.50 | 1:02.38 | 1:36.70 | 2:11.03 | |||
11 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.79 | 1:02.83 | 1:38.19 | 2:11.10 | |||
12 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.27 | 1:03.57 | 1:38.08 | 2:11.31 | |||
13 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.25 | 59.83 | 1:34.76 | 2:11.59 | |||
14 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.29 | 1:03.71 | 1:38.27 | 2:12.47 | |||
15 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.76 | 1:03.54 | 1:38.25 | 2:12.68 | |||
16 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 29.56 | 1:03.02 | 1:38.25 | 2:12.95 | |||
17 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.51 | 1:04.28 | 1:40.43 | 2:13.07 | |||
18 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.06 | 1:06.06 | 1:40.66 | 2:13.39 | |||
19 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.75 | 1:03.54 | 1:40.39 | 2:14.20 | |||
20 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.00 | 1:05.00 | 1:40.12 | 2:14.38 | |||
21 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.49 | 1:05.63 | 1:40.84 | 2:15.00 | |||
22 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:05.44 | 1:40.33 | 2:15.08 | |||
23 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.58 | 1:05.07 | 1:40.62 | 2:15.32 | |||
24 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 31.68 | 1:05.58 | 1:40.43 | 2:15.58 | |||
25 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.47 | 1:04.68 | 1:40.82 | 2:15.81 | |||
26 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.63 | 1:04.31 | 1:40.64 | 2:15.93 | |||
27 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 28.80 | 1:02.64 | 1:39.99 | 2:16.06 | |||
28 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 29.22 | 1:02.77 | 1:39.01 | 2:16.28 | |||
29 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.94 | 1:05.15 | 1:41.10 | 2:16.41 | |||
30 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:07.36 | 1:42.37 | 2:17.13 | |||
31 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 31.93 | 1:07.68 | 1:44.40 | 2:17.31 | |||
32 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.12 | 1:06.28 | 1:43.57 | 2:17.35 | |||
33 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.12 | 1:06.92 | 1:43.73 | 2:17.92 | |||
34 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 30.55 | 1:04.99 | 1:42.44 | 2:18.67 | |||
35 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.78 | 1:04.74 | 1:41.97 | 2:19.32 | |||
36 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 29.77 | 1:03.79 | 1:40.95 | 2:19.38 | |||
37 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 30.52 | 1:06.13 | 1:43.16 | 2:19.56 | |||
38 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 31.11 | 1:06.34 | 1:43.45 | 2:19.64 | |||
39 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 31.51 | 1:07.10 | 1:45.23 | 2:21.99 | |||
40 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.04 | 1:08.48 | 1:46.28 | 2:23.08 | |||
41 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.19 | 1:09.24 | 1:49.08 | 2:27.30 | |||
42 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 32.08 | 1:10.43 | 1:50.23 | 2:27.48 | |||
43 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.09 | 1:11.00 | 1:49.92 | 2:28.99 | |||
44 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 33.41 | 1:11.91 | 1:51.59 | 2:29.72 | |||
45 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 33.72 | 1:12.50 | 1:53.68 | 2:32.59 | |||
46 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 33.00 | 1:12.52 | 1:53.92 | 2:34.64 | |||
47 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 34.17 | 1:13.57 | 1:54.56 | 2:34.69 | |||
48 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 33.02 | 1:11.92 | 1:53.78 | 2:35.41 | |||
49 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.43 | 1:14.67 | 1:57.30 | 2:37.97 | |||
50 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 31.32 | 1:08.78 | 1:53.63 | 2:39.32 | |||
51 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.75 | 1:16.38 | 1:59.81 | 2:43.54 | |||
52 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 36.93 | 1:20.06 | 2:04.58 | 2:44.73 | |||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: DB Schenker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.13 | 57.68 | 1:28.74 | 2:00.46 | |||
2 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 26.74 | 56.26 | 1:28.52 | 2:02.58 | |||
3 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 27.89 | 58.63 | 1:30.98 | 2:02.76 | |||
4 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 28.53 | 59.64 | 1:31.02 | 2:03.30 | |||
5 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.56 | 1:01.00 | 1:33.52 | 2:04.18 | |||
6 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.20 | 59.27 | 1:31.08 | 2:04.83 | |||
7 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.13 | 1:01.51 | 1:34.29 | 2:05.60 | |||
8 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.03 | 59.37 | 1:32.78 | 2:05.93 | |||
9 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.51 | 1:00.08 | 1:33.90 | 2:06.32 | |||
10 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.31 | 1:00.46 | 1:33.93 | 2:06.42 | |||
11 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.35 | 1:01.93 | 1:34.48 | 2:07.12 | |||
12 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.31 | 59.24 | 1:32.66 | 2:07.34 | |||
13 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.22 | 1:01.76 | 1:34.85 | 2:08.03 | |||
14 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 29.87 | 1:02.41 | 1:35.77 | 2:09.38 | |||
15 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.20 | 1:01.43 | 1:34.54 | 2:09.70 | |||
16 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.27 | 1:02.92 | 1:36.49 | 2:10.62 | |||
17 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 29.97 | 1:03.56 | 1:37.66 | 2:11.04 | |||
18 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 29.53 | 1:02.46 | 1:37.59 | 2:11.47 | |||
19 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 30.29 | 1:04.36 | 1:39.10 | 2:13.20 | |||
20 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.24 | 1:01.81 | 1:37.17 | 2:13.74 | |||
21 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.64 | 1:02.19 | 1:38.41 | 2:14.01 | |||
22 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.75 | 1:04.44 | 1:39.89 | 2:14.70 | |||
23 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 30.55 | 1:05.88 | 1:42.06 | 2:16.94 | |||
24 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.40 | 1:03.77 | 1:41.09 | 2:18.86 | |||
25 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 31.14 | 1:06.71 | 1:43.62 | 2:19.68 | |||
26 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 31.05 | 1:05.86 | 1:43.17 | 2:20.49 | |||
27 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 31.83 | 1:07.81 | 1:45.45 | 2:21.27 | |||
28 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 31.31 | 1:06.14 | 1:44.92 | 2:23.37 | |||
29 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.22 | 1:09.55 | 1:47.52 | 2:25.19 | |||
30 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.12 | 1:05.48 | 1:44.73 | 2:25.76 | |||
31 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 32.83 | 1:10.02 | 1:49.21 | 2:27.78 | |||
32 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.41 | 1:10.34 | 1:54.40 | 2:39.59 | |||
- | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: DB Schenker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.62 | 1:00.14 | 1:33.80 | 2:06.97 | 0-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.52 | 1:03.63 | 1:38.94 | 2:13.42 | |||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 30.13 | 1:05.32 | 1:41.18 | 2:15.84 | |||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 30.59 | 1:05.07 | 1:41.08 | 2:16.28 | |||
5 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.38 | 1:04.80 | 1:40.92 | 2:16.53 | |||
6 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.99 | 1:06.44 | 1:42.53 | 2:17.63 | |||
7 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 31.28 | 1:07.14 | 1:43.53 | 2:17.68 | |||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 30.64 | 1:07.06 | 1:45.45 | 2:23.76 | |||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DB Schenker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.16 | 1:01.34 | 1:34.04 | 2:04.60 | |||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.46 | 1:01.42 | 1:33.95 | 2:04.66 | |||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.42 | 1:01.60 | 1:34.35 | 2:06.26 | |||
4 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.16 | 1:01.93 | 1:35.55 | 2:07.21 | |||
5 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 30.26 | 1:03.05 | 1:36.65 | 2:08.89 | |||
6 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 29.73 | 1:02.73 | 1:36.44 | 2:09.10 | |||
7 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.95 | 1:03.85 | 1:38.08 | 2:11.05 | |||
8 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 29.32 | 1:02.18 | 1:37.29 | 2:11.84 | |||
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: DB Schenker |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 2:08.47 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cebastian Christensen (1998) 1:59.62 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 1:54.72 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 26.43 | 55.74 | 1:25.90 | 1:56.28 | |||
2 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 27.95 | 58.36 | 1:30.80 | 2:02.71 | |||
3 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 28.09 | 58.31 | 1:31.13 | 2:03.36 | |||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 28.89 | 1:00.60 | 1:32.00 | 2:03.40 | |||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.98 | 1:01.30 | 1:34.08 | 2:05.72 | |||
6 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.33 | 1:01.73 | 1:35.11 | 2:08.03 | |||
6 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 28.53 | 1:01.13 | 1:34.63 | 2:08.03 | |||
8 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.03 | 1:01.27 | 1:35.21 | 2:10.16 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Nordic Sugar |
14 år och yngre: Victoria Jönsson (1999) 35.93 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 |
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.49 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.37 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.04 | ||||||
3 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 38.21 | ||||||
4 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.42 | ||||||
5 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.72 | ||||||
6 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 38.84 | ||||||
6 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 38.84 | ||||||
8 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.86 | ||||||
9 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 39.05 | ||||||
10 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 39.18 | ||||||
11 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 39.30 | ||||||
12 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.33 | ||||||
13 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.35 | ||||||
14 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 39.39 | ||||||
15 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 39.44 | ||||||
16 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 39.46 | ||||||
17 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.91 | ||||||
18 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.95 | ||||||
19 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.05 | ||||||
20 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 40.20 | ||||||
21 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.27 | ||||||
22 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 40.36 | ||||||
23 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 40.55 | ||||||
24 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.48 | ||||||
25 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.79 | ||||||
26 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 42.07 | ||||||
27 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.52 | ||||||
28 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.58 | ||||||
29 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.69 | ||||||
29 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.69 | ||||||
31 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.71 | ||||||
32 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.15 | ||||||
33 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 43.57 | ||||||
34 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.67 | ||||||
35 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.70 | ||||||
36 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.90 | ||||||
37 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.19 | ||||||
38 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.83 | ||||||
39 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 44.85 | ||||||
40 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 45.22 | ||||||
41 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 45.36 | ||||||
42 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 45.91 | ||||||
43 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 46.52 | ||||||
44 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 46.53 | ||||||
45 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 46.93 | ||||||
46 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.43 | ||||||
47 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 48.02 | ||||||
48 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 48.32 | ||||||
49 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.99 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
14 år och yngre: Victoria Jönsson (1999) 35.93 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 |
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.49 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.91 | ||||||
2 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | ||||||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.42 | ||||||
4 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.44 | ||||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.53 | ||||||
6 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.67 | ||||||
7 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.68 | ||||||
8 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.92 | ||||||
9 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.34 | ||||||
10 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 36.86 | ||||||
11 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.01 | ||||||
12 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.06 | ||||||
13 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 37.43 | ||||||
14 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 37.47 | ||||||
15 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.85 | ||||||
16 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.96 | ||||||
17 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.40 | ||||||
18 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.51 | ||||||
19 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.74 | ||||||
20 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.82 | ||||||
21 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.88 | ||||||
22 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 39.49 | ||||||
23 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 39.71 | ||||||
23 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.71 | ||||||
25 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 39.75 | ||||||
26 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 39.91 | ||||||
27 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.01 | ||||||
28 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.10 | ||||||
29 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 40.59 | ||||||
30 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 40.73 | ||||||
31 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 41.08 | ||||||
32 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 41.15 | ||||||
33 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.33 | ||||||
34 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 41.45 | ||||||
35 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.70 | ||||||
36 | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | 41.82 | ||||||
37 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.06 | ||||||
38 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.11 | ||||||
39 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.86 | ||||||
40 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.24 | ||||||
41 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 43.47 | ||||||
42 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.81 | ||||||
43 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.98 | ||||||
44 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.31 | ||||||
45 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 46.63 | ||||||
46 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 49.30 | ||||||
- | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
14 år och yngre: Victoria Jönsson (1999) 35.93 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 |
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.49 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 34.03 | ||||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 34.28 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.54 | ||||||
4 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.84 | ||||||
5 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.64 | ||||||
6 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.07 | ||||||
7 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.17 | ||||||
8 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.28 | ||||||
9 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.74 | ||||||
10 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.02 | ||||||
11 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 37.22 | ||||||
12 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.39 | ||||||
13 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 40.22 | ||||||
14 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.46 | ||||||
15 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 43.94 | ||||||
16 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 44.38 | ||||||
17 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 44.93 | ||||||
18 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 45.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:35 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Nordic Sugar |
14 år och yngre: Daniella Horvath (2001) 34.59 2015-02-14 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 2013-02-02 |
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.48 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.18 | ||||||
2 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.44 | ||||||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 37.97 | ||||||
4 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 38.29 | ||||||
5 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.58 | ||||||
6 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 38.61 | ||||||
7 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.03 | ||||||
8 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 39.04 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
14 år och yngre: Daniella Horvath (2001) 34.59 2015-02-14 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 2013-02-02 |
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.48 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.49 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.28 | ||||||
3 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 34.86 | ||||||
4 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.37 | ||||||
5 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.59 | ||||||
6 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.69 | ||||||
7 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.99 | ||||||
8 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 36.83 | ||||||
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Nordic Sugar |
14 år och yngre: Daniella Horvath (2001) 34.59 2015-02-14 |
15 - 16 år: Sophie Hansson (1998) 33.59 2013-02-02 |
17 - 99 år: Mari Louise Tran (1997) 33.48 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 33.21 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.94 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.99 | ||||||
4 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.47 | ||||||
5 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.94 | ||||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.31 | ||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.41 | ||||||
8 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:35 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:15 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
14 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 32.00 |
15 - 16 år: Daniel Kertes (1999) 30.27 2014-02-02 |
17 - 99 år: Jacob Zeidler (1994) 29.54 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.60 | ||||||
2 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.05 | ||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.06 | ||||||
4 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.12 | ||||||
5 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 37.97 | ||||||
6 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.98 | ||||||
7 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.19 | ||||||
7 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.19 | ||||||
9 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.24 | ||||||
10 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.41 | ||||||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 39.00 | ||||||
12 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 39.05 | ||||||
13 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.09 | ||||||
14 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 39.22 | ||||||
15 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | ||||||
16 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.77 | ||||||
17 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.00 | ||||||
18 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 40.27 | ||||||
19 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 40.52 | ||||||
20 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.59 | ||||||
21 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.02 | ||||||
22 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 41.05 | ||||||
23 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.11 | ||||||
24 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 41.46 | ||||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.49 | ||||||
26 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.11 | ||||||
27 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.96 | ||||||
28 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 43.89 | ||||||
29 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.57 | ||||||
30 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 44.89 | ||||||
31 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 45.44 | ||||||
32 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.52 | ||||||
33 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.68 | ||||||
34 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 47.05 | ||||||
35 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 47.66 | ||||||
36 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 48.17 | ||||||
37 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 49.60 | ||||||
- | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
14 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 32.00 |
15 - 16 år: Daniel Kertes (1999) 30.27 2014-02-02 |
17 - 99 år: Jacob Zeidler (1994) 29.54 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.37 | ||||||
2 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | ||||||
3 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 32.77 | ||||||
4 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.18 | ||||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.74 | ||||||
6 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.18 | ||||||
7 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.34 | ||||||
8 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.41 | ||||||
9 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.76 | ||||||
10 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 34.77 | ||||||
11 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 34.88 | ||||||
12 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.92 | ||||||
13 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.93 | ||||||
14 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 35.73 | ||||||
15 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 36.15 | ||||||
16 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.46 | ||||||
17 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.50 | ||||||
18 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 36.52 | ||||||
19 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.60 | ||||||
20 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.81 | ||||||
21 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 36.90 | ||||||
21 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.90 | ||||||
23 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.38 | ||||||
24 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 37.73 | ||||||
25 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.07 | ||||||
26 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.44 | ||||||
27 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 38.45 | ||||||
28 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.47 | ||||||
29 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 38.51 | ||||||
30 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.64 | ||||||
31 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 41.11 | ||||||
32 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 41.36 | ||||||
33 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 41.86 | ||||||
34 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 44.94 | ||||||
- | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
14 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 32.00 |
15 - 16 år: Daniel Kertes (1999) 30.27 2014-02-02 |
17 - 99 år: Jacob Zeidler (1994) 29.54 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.41 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.70 | ||||||
3 | Ahmad Al Said | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.15 | ||||||
4 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.33 | ||||||
5 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 31.99 | ||||||
6 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | ||||||
6 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 32.73 | ||||||
8 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.75 | ||||||
9 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 32.94 | ||||||
10 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.30 | ||||||
11 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.45 | ||||||
12 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 33.48 | ||||||
13 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 33.59 | ||||||
14 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 33.79 | ||||||
15 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.20 | ||||||
16 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 34.33 | ||||||
17 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 34.74 | ||||||
18 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 35.14 | ||||||
19 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.82 | ||||||
20 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 35.96 | ||||||
21 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.59 | ||||||
22 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 36.60 | ||||||
23 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.76 | ||||||
24 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 36.93 | ||||||
24 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 36.93 | ||||||
26 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 37.08 | ||||||
27 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 37.75 | ||||||
28 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 37.77 | ||||||
29 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.62 | ||||||
30 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 39.01 | ||||||
31 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 39.75 | ||||||
32 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 39.84 | ||||||
33 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 42.15 | ||||||
- | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:15 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
14 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 32.00 2013-02-02 |
15 - 16 år: Daniel Kertes (1999) 30.27 2014-02-02 |
17 - 99 år: Marcus Svensson (1992) 29.50 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 35.37 | ||||||
2 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.85 | ||||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.37 | ||||||
4 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.80 | ||||||
5 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 37.13 | ||||||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.33 | ||||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.69 | ||||||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 37.70 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
14 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 32.00 2013-02-02 |
15 - 16 år: Daniel Kertes (1999) 30.27 2014-02-02 |
17 - 99 år: Marcus Svensson (1992) 29.50 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.01 | ||||||
2 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.33 | ||||||
3 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.92 | ||||||
4 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.04 | ||||||
5 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 33.17 | ||||||
6 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.15 | ||||||
6 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.15 | ||||||
8 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.00 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
14 år och yngre: Daniel Räisänen (1999) 32.00 2013-02-02 |
15 - 16 år: Daniel Kertes (1999) 30.27 2014-02-02 |
17 - 99 år: Marcus Svensson (1992) 29.50 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.31 | ||||||
2 | Ahmad Al Said | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.91 | ||||||
3 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 33.14 | ||||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 33.14 | ||||||
5 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 33.16 | ||||||
6 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.39 | ||||||
7 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.57 | ||||||
- | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: iKLINIK |
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 1:08.23 |
15 - 16 år: Dinah Jönsson (1998) 1:07.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:02.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.61 | 1:12.20 | |||||
2 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.42 | 1:12.44 | |||||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.70 | 1:13.37 | |||||
4 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.76 | 1:13.48 | |||||
5 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 35.18 | 1:13.60 | |||||
6 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:13.83 | |||||
7 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.70 | 1:13.92 | |||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.39 | 1:14.85 | |||||
9 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.59 | 1:15.58 | |||||
10 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.72 | 1:15.93 | |||||
11 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.94 | 1:16.15 | |||||
12 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 37.77 | 1:17.34 | |||||
13 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.44 | 1:17.65 | |||||
14 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.53 | 1:18.38 | |||||
15 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 37.58 | 1:18.53 | |||||
16 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 37.17 | 1:18.55 | |||||
17 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.32 | 1:18.60 | |||||
18 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.08 | 1:19.20 | |||||
19 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 39.11 | 1:20.13 | |||||
20 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.25 | 1:20.91 | |||||
21 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.77 | 1:21.33 | |||||
22 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.96 | 1:21.52 | |||||
23 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.44 | 1:21.72 | |||||
24 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 38.73 | 1:21.96 | |||||
25 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.74 | 1:22.28 | |||||
26 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.51 | 1:22.40 | |||||
27 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 40.11 | 1:22.55 | |||||
28 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.55 | 1:22.61 | |||||
29 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 40.31 | 1:23.36 | |||||
30 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 40.31 | 1:23.49 | |||||
31 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 41.37 | 1:24.48 | |||||
32 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.73 | 1:25.01 | |||||
33 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 40.92 | 1:25.21 | |||||
34 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 41.09 | 1:25.53 | |||||
35 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.83 | 1:26.92 | |||||
36 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.79 | 1:27.14 | |||||
37 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.16 | 1:28.70 | |||||
38 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.56 | 1:28.75 | |||||
39 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 42.99 | 1:29.36 | |||||
40 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.42 | 1:30.06 | |||||
41 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.86 | 1:30.21 | |||||
42 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.51 | 1:30.56 | |||||
43 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 44.85 | 1:31.44 | |||||
44 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 43.62 | 1:31.87 | |||||
45 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.26 | 1:32.57 | |||||
46 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 45.72 | 1:32.72 | |||||
47 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.20 | 1:34.13 | |||||
48 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 44.99 | 1:34.49 | |||||
49 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.73 | 1:35.00 | |||||
50 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 45.58 | 1:36.29 | |||||
51 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.41 | 1:37.91 | |||||
52 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 49.27 | 1:40.52 | |||||
53 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 50.27 | 1:42.17 | |||||
- | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: iKLINIK |
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 1:08.23 |
15 - 16 år: Dinah Jönsson (1998) 1:07.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:02.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 33.05 | 1:08.06 | |||||
2 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.93 | 1:09.70 | |||||
3 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.28 | 1:10.31 | |||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.50 | 1:10.74 | |||||
5 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 34.55 | 1:10.81 | |||||
6 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.47 | 1:10.91 | |||||
7 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 35.29 | 1:11.46 | |||||
8 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.21 | 1:11.94 | |||||
9 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.39 | 1:12.15 | |||||
10 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 36.35 | 1:13.53 | |||||
11 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 36.22 | 1:14.12 | |||||
12 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.17 | 1:14.26 | |||||
13 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.05 | 1:14.47 | |||||
14 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.43 | 1:14.57 | |||||
15 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.25 | 1:15.51 | |||||
16 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 36.44 | 1:15.73 | |||||
17 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.81 | 1:15.98 | |||||
18 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.78 | 1:16.32 | |||||
19 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.42 | 1:16.53 | |||||
20 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 37.48 | 1:16.58 | |||||
21 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.90 | 1:16.85 | |||||
22 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.99 | 1:17.26 | |||||
23 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.05 | 1:17.33 | |||||
24 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.16 | 1:17.86 | |||||
25 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.10 | 1:18.00 | |||||
26 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.58 | 1:18.51 | |||||
27 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 38.57 | 1:18.59 | |||||
28 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.85 | 1:18.81 | |||||
29 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.32 | 1:18.84 | |||||
30 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.87 | 1:19.34 | |||||
31 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.88 | 1:19.79 | |||||
32 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 38.46 | 1:19.81 | |||||
33 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 38.75 | 1:19.90 | |||||
34 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 39.10 | 1:19.98 | |||||
35 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 38.78 | 1:20.05 | |||||
36 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.44 | 1:20.29 | |||||
37 | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | 40.06 | 1:21.47 | |||||
38 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.05 | 1:21.50 | |||||
39 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 40.59 | 1:22.00 | |||||
40 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.24 | 1:22.05 | |||||
41 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 40.10 | 1:23.20 | |||||
42 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 41.39 | 1:24.24 | |||||
43 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 40.86 | 1:24.75 | |||||
44 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 42.95 | 1:26.33 | |||||
45 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.78 | 1:26.43 | |||||
46 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.59 | 1:28.12 | |||||
47 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.41 | 1:28.89 | |||||
48 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 44.87 | 1:31.74 | |||||
49 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.69 | 1:36.98 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: iKLINIK |
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 1:08.23 |
15 - 16 år: Dinah Jönsson (1998) 1:07.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 1:02.54 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.79 | 1:03.20 | |||||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.39 | 1:09.67 | |||||
3 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.80 | 1:10.87 | |||||
4 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.97 | 1:11.29 | |||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 34.40 | 1:11.71 | |||||
6 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | 1:12.29 | |||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 34.89 | 1:12.66 | |||||
8 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.51 | 1:12.69 | |||||
9 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 35.52 | 1:12.97 | |||||
10 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 34.79 | 1:13.01 | |||||
11 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.88 | 1:13.09 | |||||
12 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.24 | 1:13.13 | |||||
13 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.34 | 1:13.76 | |||||
14 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.90 | 1:14.33 | |||||
15 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.88 | 1:14.92 | |||||
16 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.13 | 1:14.95 | |||||
17 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.93 | 1:15.76 | |||||
18 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 36.67 | 1:15.78 | |||||
19 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.45 | 1:17.80 | |||||
20 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 37.38 | 1:18.79 | |||||
21 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 39.94 | 1:19.27 | |||||
22 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 39.24 | 1:20.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: iKLINIK |
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 1:08.23 2013-02-02 |
15 - 16 år: Lova Andersson (2000) 1:05.74 2015-02-14 |
17 - 99 år: Ida Lindborg (1994) 1:01.92 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.26 | 1:10.98 | |||||
2 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.73 | 1:11.78 | |||||
3 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.23 | 1:12.59 | |||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.62 | 1:13.07 | |||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.71 | 1:14.00 | |||||
6 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.45 | 1:14.48 | |||||
7 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.87 | 1:15.02 | |||||
8 | Matilda Liljekvist | 2004 | Simklubben Lödde | 35.74 | 1:15.88 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: iKLINIK |
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 1:08.23 2013-02-02 |
15 - 16 år: Lova Andersson (2000) 1:05.74 2015-02-14 |
17 - 99 år: Ida Lindborg (1994) 1:01.92 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 32.76 | 1:07.35 | |||||
2 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.71 | 1:09.51 | |||||
3 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.13 | 1:10.33 | |||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.19 | 1:10.63 | |||||
5 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 34.84 | 1:10.80 | |||||
6 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 34.84 | 1:11.40 | |||||
7 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 34.86 | 1:12.60 | |||||
8 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.66 | 1:13.36 | |||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: iKLINIK |
14 år och yngre: Amanda Granborg (1999) 1:08.23 2013-02-02 |
15 - 16 år: Lova Andersson (2000) 1:05.74 2015-02-14 |
17 - 99 år: Ida Lindborg (1994) 1:01.92 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.48 | 1:09.28 | |||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 34.37 | 1:11.45 | |||||
3 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.74 | 1:12.13 | |||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 35.28 | 1:12.66 | |||||
5 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.42 | 1:12.71 | |||||
6 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 35.54 | 1:12.83 | |||||
6 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 35.07 | 1:12.83 | |||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.71 | 1:13.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 33.73 | 1:08.83 | |||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 32.73 | 1:08.98 | |||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.58 | 1:12.60 | |||||
4 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.56 | 1:12.96 | |||||
5 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.21 | 1:13.31 | |||||
6 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 36.83 | 1:14.97 | |||||
7 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 36.03 | 1:15.00 | |||||
8 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.56 | 1:15.23 | |||||
9 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.66 | 1:15.74 | |||||
10 | Filip Cederholm | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.00 | 1:15.86 | |||||
11 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.44 | 1:16.88 | |||||
12 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.27 | 1:17.16 | |||||
13 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.70 | 1:17.35 | |||||
14 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 37.72 | 1:17.77 | |||||
15 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.75 | 1:18.53 | |||||
16 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.17 | 1:19.55 | |||||
17 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 39.31 | 1:19.72 | |||||
18 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.06 | 1:19.83 | |||||
19 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.11 | 1:19.84 | |||||
20 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 39.12 | 1:20.68 | |||||
21 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.66 | 1:21.01 | |||||
22 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:21.36 | |||||
23 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.07 | 1:21.38 | |||||
24 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.51 | 1:22.11 | |||||
25 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 40.77 | 1:22.72 | |||||
26 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.37 | 1:23.48 | |||||
27 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.59 | 1:23.96 | |||||
28 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.70 | 1:24.66 | |||||
29 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.49 | 1:24.87 | |||||
30 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.52 | 1:25.09 | |||||
31 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 41.56 | 1:25.27 | |||||
32 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.27 | 1:26.11 | |||||
33 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.02 | 1:27.10 | |||||
34 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.20 | 1:29.09 | |||||
35 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 45.05 | 1:32.25 | |||||
36 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 48.31 | 1:38.29 | |||||
- | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.26 | 1:04.12 | |||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 32.64 | 1:06.57 | |||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.57 | 1:07.00 | |||||
4 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.78 | 1:07.14 | |||||
5 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.68 | 1:07.21 | |||||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.44 | 1:07.75 | |||||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.26 | 1:07.92 | |||||
8 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.78 | 1:08.05 | |||||
9 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 33.50 | 1:09.07 | |||||
10 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 33.40 | 1:09.16 | |||||
10 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.69 | 1:09.16 | |||||
12 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.88 | 1:09.70 | |||||
13 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 33.61 | 1:09.87 | |||||
14 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.41 | 1:09.91 | |||||
15 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 34.17 | 1:09.92 | |||||
16 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 33.83 | 1:10.55 | |||||
17 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 33.43 | 1:10.97 | |||||
18 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.73 | 1:11.39 | |||||
19 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 34.63 | 1:11.86 | |||||
20 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.54 | 1:12.24 | |||||
21 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.43 | 1:12.31 | |||||
22 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.05 | 1:12.66 | |||||
23 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 34.85 | 1:12.93 | |||||
24 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.81 | 1:13.25 | |||||
25 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.17 | 1:13.66 | |||||
26 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.56 | 1:13.83 | |||||
27 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 36.26 | 1:14.79 | |||||
28 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 36.37 | 1:14.83 | |||||
29 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.77 | 1:14.99 | |||||
30 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.50 | 1:15.40 | |||||
31 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.01 | 1:15.42 | |||||
32 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 36.27 | 1:15.55 | |||||
33 | Nikolaos Tarnanidis | 2002 | Klippans Simsällskap | 36.77 | 1:16.42 | |||||
34 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.73 | 1:16.54 | |||||
35 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.64 | 1:18.45 | |||||
36 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 38.42 | 1:20.26 | |||||
37 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 39.74 | 1:22.39 | |||||
38 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 39.61 | 1:22.45 | |||||
39 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 39.71 | 1:22.78 | |||||
40 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 40.47 | 1:23.06 | |||||
41 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 40.79 | 1:25.57 | |||||
42 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.82 | 1:27.89 | |||||
43 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.67 | 1:31.81 | |||||
- | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.22 | 1:02.10 | |||||
2 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.37 | 1:02.21 | |||||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 30.38 | 1:02.86 | |||||
4 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.75 | 1:05.10 | |||||
5 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.29 | 1:05.62 | |||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 32.12 | 1:05.84 | |||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.47 | 1:06.28 | |||||
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.51 | 1:07.09 | |||||
9 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 32.67 | 1:07.99 | |||||
10 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 33.43 | 1:08.20 | |||||
11 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 32.70 | 1:08.48 | |||||
12 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 33.45 | 1:08.84 | |||||
13 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 34.00 | 1:09.04 | |||||
14 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 33.79 | 1:09.34 | |||||
15 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.81 | 1:09.55 | |||||
16 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 33.49 | 1:10.38 | |||||
17 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 33.72 | 1:10.58 | |||||
18 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.17 | 1:11.21 | |||||
19 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 34.20 | 1:11.30 | |||||
20 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 34.14 | 1:11.85 | |||||
21 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:16.56 | |||||
22 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 37.35 | 1:17.01 | |||||
23 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 37.38 | 1:17.09 | |||||
24 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 37.04 | 1:17.50 | |||||
25 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 39.70 | 1:22.52 | |||||
- | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Johannes Strömberg (2002) 1:05.03 2016-02-06 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 2013-02-02 |
17 - 99 år: Petter Fredriksson (1997) 57.14 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 33.84 | 1:08.16 | |||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 32.80 | 1:09.73 | |||||
3 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.88 | 1:11.82 | |||||
4 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 35.95 | 1:13.79 | |||||
5 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.82 | 1:13.94 | |||||
6 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.29 | 1:14.53 | |||||
7 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 35.50 | 1:14.84 | |||||
8 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 36.04 | 1:15.14 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Johannes Strömberg (2002) 1:05.03 2016-02-06 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 2013-02-02 |
17 - 99 år: Petter Fredriksson (1997) 57.14 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.85 | 1:03.25 | |||||
2 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 31.87 | 1:04.95 | |||||
3 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.10 | 1:06.03 | |||||
4 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.29 | 1:06.05 | |||||
5 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.45 | 1:07.67 | |||||
6 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.27 | 1:07.93 | |||||
7 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:08.14 | |||||
8 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.05 | 1:08.39 | |||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Företagshus |
14 år och yngre: Johannes Strömberg (2002) 1:05.03 2016-02-06 |
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 2013-02-02 |
17 - 99 år: Petter Fredriksson (1997) 57.14 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.19 | 57.80 | |||||
2 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 30.00 | 1:01.78 | |||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.82 | 1:02.17 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.03 | 1:04.32 | |||||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.61 | 1:04.85 | |||||
6 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 32.25 | 1:06.40 | |||||
7 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 33.17 | 1:06.91 | |||||
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.66 | 1:07.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Sportringen |
14 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 28.23 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 27.84 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 26.31 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.88 | ||||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.26 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.39 | ||||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.77 | ||||||
5 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 29.90 | ||||||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 30.08 | ||||||
7 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.33 | ||||||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.35 | ||||||
9 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.37 | ||||||
10 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.58 | ||||||
11 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.61 | ||||||
12 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.90 | ||||||
13 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 30.97 | ||||||
14 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.05 | ||||||
15 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.18 | ||||||
16 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 31.41 | ||||||
17 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 31.59 | ||||||
18 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.60 | ||||||
19 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 31.72 | ||||||
20 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.77 | ||||||
20 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 31.77 | ||||||
22 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 31.85 | ||||||
23 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.89 | ||||||
24 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 31.96 | ||||||
25 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 32.01 | ||||||
26 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 32.16 | ||||||
27 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 32.23 | ||||||
28 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 32.28 | ||||||
29 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 32.43 | ||||||
30 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.44 | ||||||
31 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.47 | ||||||
32 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.63 | ||||||
33 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.84 | ||||||
34 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.86 | ||||||
35 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 32.98 | ||||||
36 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 33.02 | ||||||
37 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 33.04 | ||||||
38 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 33.13 | ||||||
39 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 33.19 | ||||||
40 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.44 | ||||||
41 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.51 | ||||||
42 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 33.68 | ||||||
43 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.71 | ||||||
44 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.91 | ||||||
45 | Hanna Stenskepp | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.27 | ||||||
46 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.29 | ||||||
47 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.32 | ||||||
48 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.40 | ||||||
49 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 34.41 | ||||||
50 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 34.44 | ||||||
51 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.46 | ||||||
52 | Victoria Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.63 | ||||||
53 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.77 | ||||||
54 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 35.06 | ||||||
55 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.07 | ||||||
56 | Elma Kjellin | 2003 | Eslövs Simsällskap | 35.09 | ||||||
56 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 35.09 | ||||||
58 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.15 | ||||||
59 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 35.48 | ||||||
59 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 35.48 | ||||||
61 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.63 | ||||||
62 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.02 | ||||||
63 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.18 | ||||||
64 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 36.37 | ||||||
65 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 36.74 | ||||||
66 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.60 | ||||||
- | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Sportringen |
14 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 28.23 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 27.84 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 26.31 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 28.37 | ||||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.38 | ||||||
3 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.43 | ||||||
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.45 | ||||||
5 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 28.84 | ||||||
6 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.89 | ||||||
7 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 29.01 | ||||||
8 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.09 | ||||||
9 | Linn Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 29.16 | ||||||
10 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 29.17 | ||||||
11 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.18 | ||||||
12 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.22 | ||||||
13 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.25 | ||||||
14 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.33 | ||||||
15 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 29.39 | ||||||
16 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 29.46 | ||||||
17 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 29.70 | ||||||
18 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.72 | ||||||
19 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 29.75 | ||||||
20 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.95 | ||||||
21 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.97 | ||||||
22 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.01 | ||||||
23 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 30.08 | ||||||
24 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 30.10 | ||||||
25 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.12 | ||||||
26 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 30.27 | ||||||
27 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 30.34 | ||||||
28 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.51 | ||||||
28 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.51 | ||||||
30 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.58 | ||||||
31 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 30.63 | ||||||
32 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 30.88 | ||||||
33 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.91 | ||||||
34 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 31.01 | ||||||
34 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 31.01 | ||||||
36 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.07 | ||||||
37 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.12 | ||||||
38 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.15 | ||||||
39 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.29 | ||||||
40 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 31.36 | ||||||
41 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.39 | ||||||
42 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 31.64 | ||||||
43 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.69 | ||||||
44 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 31.75 | ||||||
44 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.75 | ||||||
46 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.78 | ||||||
47 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 31.85 | ||||||
48 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 31.86 | ||||||
49 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.97 | ||||||
50 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.00 | ||||||
51 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.03 | ||||||
52 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 32.05 | ||||||
53 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.10 | ||||||
54 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 32.14 | ||||||
54 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 32.14 | ||||||
56 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.38 | ||||||
57 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 32.44 | ||||||
58 | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | 32.54 | ||||||
59 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 32.55 | ||||||
60 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.63 | ||||||
61 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.92 | ||||||
62 | Emilia Stålhammar | 2001 | Simklubben Triton | 33.11 | ||||||
63 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 33.28 | ||||||
64 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.42 | ||||||
65 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 33.49 | ||||||
66 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.63 | ||||||
67 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.65 | ||||||
68 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.53 | ||||||
69 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.49 | ||||||
70 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.77 | ||||||
71 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 36.01 | ||||||
72 | Matilda Schmidt | 2002 | Simklubben Triton | 36.78 | ||||||
- | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Sportringen |
14 år och yngre: Ida Sandwång (2001) 28.23 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alba Forés (1998) 27.84 2014-02-02 |
17 - 99 år: Michelle Coleman (1993) 26.31 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.36 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.73 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 28.34 | ||||||
4 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 28.41 | ||||||
5 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 28.69 | ||||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 28.71 | ||||||
7 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.91 | ||||||
8 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.03 | ||||||
9 | Sandra Lendt | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.17 | ||||||
10 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 29.18 | ||||||
11 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.40 | ||||||
12 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 29.41 | ||||||
13 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.48 | ||||||
14 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 29.64 | ||||||
15 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 29.65 | ||||||
16 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.66 | ||||||
17 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.80 | ||||||
18 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.28 | ||||||
19 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.34 | ||||||
20 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.37 | ||||||
21 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.51 | ||||||
22 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.52 | ||||||
23 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.58 | ||||||
24 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.66 | ||||||
25 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.80 | ||||||
26 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.84 | ||||||
26 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 30.84 | ||||||
28 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 31.26 | ||||||
29 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 31.33 | ||||||
30 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.67 | ||||||
31 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 31.90 | ||||||
32 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 32.24 | ||||||
33 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 32.85 | ||||||
34 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 33.14 | ||||||
35 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.16 | ||||||
36 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.24 | ||||||
37 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 34.59 | ||||||
- | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Sportringen |
14 år och yngre: Nicola Lindell (2001) 27.85 2015-02-14 |
15 - 16 år: Hanna Bergman (2001) 27.75 2016-02-06 |
17 - 99 år: Ida Marko-Varga (1985) 25.49 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 28.69 | ||||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 28.80 | ||||||
3 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 29.57 | ||||||
4 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.90 | ||||||
5 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 29.92 | ||||||
6 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 29.96 | ||||||
7 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 30.35 | ||||||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.04 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sportringen |
14 år och yngre: Nicola Lindell (2001) 27.85 2015-02-14 |
15 - 16 år: Hanna Bergman (2001) 27.75 2016-02-06 |
17 - 99 år: Ida Marko-Varga (1985) 25.49 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.16 | ||||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.18 | ||||||
3 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.24 | ||||||
4 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 28.40 | ||||||
5 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.61 | ||||||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 28.63 | ||||||
7 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 28.73 | ||||||
8 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.11 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Sportringen |
14 år och yngre: Nicola Lindell (2001) 27.85 2015-02-14 |
15 - 16 år: Hanna Bergman (2001) 27.75 2016-02-06 |
17 - 99 år: Ida Marko-Varga (1985) 25.49 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 25.84 | ||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.25 | ||||||
3 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 28.02 | ||||||
4 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 28.81 | ||||||
5 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.85 | ||||||
6 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 28.91 | ||||||
7 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.27 | ||||||
8 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövsbostäder |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 26.35 2014-02-02 |
15 - 16 år: Mika Persson (1998) 24.86 |
17 - 99 år: Måns Hjelm (1992) 24.47 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.19 | ||||||
2 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 28.59 | ||||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 28.69 | ||||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 28.73 | ||||||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 28.80 | ||||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 29.17 | ||||||
7 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.26 | ||||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 29.27 | ||||||
9 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 29.50 | ||||||
10 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.81 | ||||||
11 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 30.11 | ||||||
12 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.14 | ||||||
13 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.16 | ||||||
14 | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 30.23 | ||||||
15 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 30.30 | ||||||
16 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 30.40 | ||||||
17 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 30.45 | ||||||
18 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 30.60 | ||||||
19 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 30.88 | ||||||
20 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.90 | ||||||
20 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 30.90 | ||||||
22 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 30.96 | ||||||
23 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 31.07 | ||||||
24 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 31.25 | ||||||
25 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.28 | ||||||
26 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.39 | ||||||
27 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.49 | ||||||
28 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.61 | ||||||
29 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 31.74 | ||||||
30 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 32.08 | ||||||
31 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.13 | ||||||
32 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.16 | ||||||
33 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.25 | ||||||
34 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 32.31 | ||||||
35 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.65 | ||||||
36 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 33.45 | ||||||
37 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.54 | ||||||
38 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 34.03 | ||||||
39 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.54 | ||||||
40 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 34.58 | ||||||
41 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 35.72 | ||||||
42 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.15 | ||||||
43 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 36.45 | ||||||
44 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 37.41 | ||||||
45 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 37.46 | ||||||
- | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kasper Nygren | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövsbostäder |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 26.35 2014-02-02 |
15 - 16 år: Mika Persson (1998) 24.86 |
17 - 99 år: Måns Hjelm (1992) 24.47 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.76 | ||||||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.98 | ||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.57 | ||||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 26.66 | ||||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.70 | ||||||
6 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.77 | ||||||
7 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 26.91 | ||||||
8 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.00 | ||||||
9 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 27.06 | ||||||
10 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.24 | ||||||
11 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 27.31 | ||||||
12 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.33 | ||||||
13 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.50 | ||||||
14 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 27.56 | ||||||
15 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 27.79 | ||||||
16 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.82 | ||||||
17 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 27.89 | ||||||
18 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 28.09 | ||||||
19 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.12 | ||||||
20 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 28.20 | ||||||
21 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.31 | ||||||
21 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.31 | ||||||
23 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 28.32 | ||||||
24 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 28.37 | ||||||
25 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 28.39 | ||||||
26 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 28.40 | ||||||
27 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.49 | ||||||
28 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 28.65 | ||||||
29 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 28.67 | ||||||
30 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 28.86 | ||||||
31 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 28.91 | ||||||
32 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 28.97 | ||||||
33 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.99 | ||||||
34 | Nikolaos Tarnanidis | 2002 | Klippans Simsällskap | 29.07 | ||||||
35 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.27 | ||||||
36 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.49 | ||||||
37 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 29.72 | ||||||
38 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 29.73 | ||||||
39 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.78 | ||||||
40 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.80 | ||||||
41 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.95 | ||||||
42 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.54 | ||||||
43 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.56 | ||||||
44 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 30.80 | ||||||
45 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 30.98 | ||||||
46 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 31.40 | ||||||
47 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 31.45 | ||||||
48 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.17 | ||||||
49 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 32.28 | ||||||
50 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 32.51 | ||||||
51 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 32.69 | ||||||
52 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.70 | ||||||
- | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövsbostäder |
14 år och yngre: Emil Hassling (2000) 26.35 2014-02-02 |
15 - 16 år: Mika Persson (1998) 24.86 |
17 - 99 år: Måns Hjelm (1992) 24.47 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Brännerud Garcia | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.62 | ||||||
2 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 24.64 | ||||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.79 | ||||||
4 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.91 | ||||||
5 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.36 | ||||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.50 | ||||||
7 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.71 | ||||||
8 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.72 | ||||||
9 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.90 | ||||||
10 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 25.91 | ||||||
11 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.94 | ||||||
12 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 25.97 | ||||||
13 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 26.08 | ||||||
14 | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 26.21 | ||||||
15 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 26.31 | ||||||
16 | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.32 | ||||||
17 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 26.60 | ||||||
18 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 26.77 | ||||||
19 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.80 | ||||||
20 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.91 | ||||||
21 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 26.97 | ||||||
22 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.02 | ||||||
23 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.22 | ||||||
24 | Måns Tangvald | 1995 | Göteborg Sim | 27.39 | ||||||
25 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 27.40 | ||||||
26 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 27.49 | ||||||
27 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 27.61 | ||||||
28 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 27.63 | ||||||
29 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 27.79 | ||||||
30 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 27.81 | ||||||
31 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.92 | ||||||
32 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 27.96 | ||||||
33 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 27.99 | ||||||
34 | Pär Börjeson | 1998 | Göteborg Sim | 28.04 | ||||||
35 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 28.07 | ||||||
36 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 28.15 | ||||||
37 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 28.21 | ||||||
38 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 28.33 | ||||||
39 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 28.39 | ||||||
40 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 28.69 | ||||||
41 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 28.70 | ||||||
42 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 28.75 | ||||||
43 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 28.79 | ||||||
44 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 29.07 | ||||||
45 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.30 | ||||||
46 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.67 | ||||||
47 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.22 | ||||||
- | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Ola Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövsbostäder |
14 år och yngre: Dennie Halilovic (2002) 26.34 2016-02-06 |
15 - 16 år: Mika Persson (1998) 24.86 2013-02-02 |
17 - 99 år: Petter Fredriksson (1997) 24.20 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.01 | ||||||
2 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 28.03 | ||||||
3 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 28.22 | ||||||
4 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 28.43 | ||||||
5 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 28.66 | ||||||
6 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 28.92 | ||||||
7 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 29.15 | ||||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 29.24 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövsbostäder |
14 år och yngre: Dennie Halilovic (2002) 26.34 2016-02-06 |
15 - 16 år: Mika Persson (1998) 24.86 2013-02-02 |
17 - 99 år: Petter Fredriksson (1997) 24.20 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 25.51 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.61 | ||||||
3 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.09 | ||||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 26.31 | ||||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.33 | ||||||
6 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 26.70 | ||||||
7 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.73 | ||||||
8 | Kemal Cikota | 2002 | Växjö Simsällskap | 27.07 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövsbostäder |
14 år och yngre: Dennie Halilovic (2002) 26.34 2016-02-06 |
15 - 16 år: Mika Persson (1998) 24.86 2013-02-02 |
17 - 99 år: Petter Fredriksson (1997) 24.20 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 24.23 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 24.52 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 25.03 | ||||||
4 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 25.50 | ||||||
5 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | 25.57 | ||||||
6 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 25.70 | ||||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.12 | ||||||
8 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 26.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 9 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:22 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 |
17 - 99 år: Therese Svendsen (1989) 1:03.82 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.56 | 1:12.27 | |||||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.09 | 1:12.47 | |||||
3 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.20 | 1:13.16 | |||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.96 | 1:14.44 | |||||
5 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.17 | 1:14.74 | |||||
6 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.11 | 1:15.53 | |||||
7 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.05 | 1:15.57 | |||||
8 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.61 | 1:15.63 | |||||
9 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.59 | 1:15.77 | |||||
10 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.41 | 1:16.43 | |||||
11 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.33 | 1:16.92 | |||||
12 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.78 | 1:18.37 | |||||
13 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 35.15 | 1:18.69 | |||||
14 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.62 | 1:18.81 | |||||
15 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.84 | 1:19.43 | |||||
16 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 35.98 | 1:19.99 | |||||
17 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 36.59 | 1:20.12 | |||||
18 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.31 | 1:20.87 | |||||
19 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.97 | 1:22.50 | |||||
20 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 37.45 | 1:22.85 | |||||
21 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 37.89 | 1:22.91 | |||||
22 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.01 | 1:24.24 | |||||
23 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 39.81 | 1:24.48 | |||||
24 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.92 | 1:24.53 | |||||
25 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.01 | 1:25.20 | |||||
26 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 38.65 | 1:25.55 | |||||
27 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.46 | 1:26.34 | |||||
28 | Johanna Andersson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.94 | 1:26.54 | |||||
29 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.50 | 1:26.69 | |||||
30 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.22 | 1:26.75 | |||||
31 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.33 | 1:27.12 | |||||
32 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.66 | 1:34.10 | |||||
33 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 43.56 | 1:34.44 | |||||
34 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 42.28 | 1:38.27 | |||||
- | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 |
17 - 99 år: Therese Svendsen (1989) 1:03.82 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.47 | 1:07.06 | |||||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.58 | 1:07.90 | |||||
3 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.04 | 1:10.10 | |||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:10.12 | |||||
5 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.84 | 1:10.51 | |||||
6 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.30 | 1:11.24 | |||||
7 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.30 | 1:11.26 | |||||
8 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.80 | 1:11.55 | |||||
9 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 33.42 | 1:12.76 | |||||
10 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:13.29 | 1:13.29 | |||||
11 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 1:13.41 | 1:13.41 | |||||
12 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.98 | 1:13.44 | |||||
13 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 34.32 | 1:13.56 | |||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 34.16 | 1:14.02 | |||||
15 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.79 | 1:15.37 | |||||
16 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.99 | 1:15.52 | |||||
17 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.70 | 1:15.94 | |||||
18 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 34.75 | 1:16.14 | |||||
19 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.51 | 1:16.46 | |||||
20 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.60 | 1:16.83 | |||||
21 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.05 | 1:17.78 | |||||
22 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.62 | 1:18.22 | |||||
23 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.80 | 1:18.46 | |||||
24 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.19 | 1:19.11 | |||||
25 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 35.73 | 1:19.27 | |||||
26 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 37.36 | 1:19.43 | |||||
27 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.96 | 1:20.11 | |||||
28 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 37.68 | 1:20.45 | |||||
29 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 35.22 | 1:20.84 | |||||
30 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.41 | 1:21.71 | |||||
31 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 38.50 | 1:22.36 | |||||
32 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.29 | 1:22.61 | |||||
33 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 36.48 | 1:22.92 | |||||
34 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.67 | 1:24.35 | |||||
35 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 39.23 | 1:24.75 | |||||
36 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.42 | 1:25.40 | |||||
37 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.77 | 1:25.98 | |||||
38 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 38.22 | 1:26.12 | |||||
39 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 39.41 | 1:28.58 | |||||
40 | Hanna Paulsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.13 | 1:29.50 | |||||
41 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.91 | 1:32.43 | |||||
42 | Malin Bothén | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.22 | 1:32.66 | |||||
43 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.50 | 1:45.38 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 |
17 - 99 år: Therese Svendsen (1989) 1:03.82 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.52 | 1:02.02 | |||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.91 | 1:05.05 | |||||
3 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.12 | 1:05.61 | |||||
4 | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.05 | 1:07.00 | |||||
5 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.38 | 1:08.99 | |||||
6 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 32.00 | 1:09.44 | |||||
7 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 31.53 | 1:09.81 | |||||
8 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.24 | 1:09.85 | |||||
9 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.08 | 1:11.56 | |||||
10 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.65 | 1:11.60 | |||||
11 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.25 | 1:12.21 | |||||
12 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.75 | 1:13.66 | |||||
12 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.25 | 1:13.66 | |||||
14 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.09 | 1:14.62 | |||||
15 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.93 | 1:15.10 | |||||
16 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 33.98 | 1:15.16 | |||||
17 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 34.26 | 1:15.20 | |||||
18 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.85 | 1:15.31 | |||||
19 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.13 | 1:15.81 | |||||
20 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 35.53 | 1:17.07 | |||||
21 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.54 | 1:19.93 | |||||
22 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.47 | 1:26.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:22 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:38 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 2013-02-02 |
17 - 99 år: Ida Lindborg (1994) 1:01.02 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.69 | 1:12.19 | |||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.73 | 1:12.54 | |||||
3 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.86 | 1:12.97 | |||||
4 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 33.62 | 1:13.21 | |||||
5 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.15 | 1:14.21 | |||||
6 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.39 | 1:15.09 | |||||
7 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.97 | 1:15.21 | |||||
8 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.56 | 1:16.92 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 2013-02-02 |
17 - 99 år: Ida Lindborg (1994) 1:01.02 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.96 | 1:05.75 | |||||
2 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.97 | 1:05.96 | |||||
3 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.34 | 1:08.14 | |||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.01 | 1:09.88 | |||||
5 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.42 | 1:10.42 | |||||
6 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.22 | 1:11.82 | |||||
7 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.39 | 1:12.04 | |||||
8 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 33.99 | 1:12.17 | |||||
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Svenska Spel |
14 år och yngre: Hanna Rosvall (2000) 1:07.70 2014-02-02 |
15 - 16 år: Cassandra Tran (1997) 1:04.80 2013-02-02 |
17 - 99 år: Ida Lindborg (1994) 1:01.02 2015-02-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 30.32 | 1:04.82 | |||||
2 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.59 | 1:07.93 | |||||
3 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 31.55 | 1:08.29 | |||||
4 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.57 | 1:08.30 | |||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.74 | 1:09.68 | |||||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.39 | 1:11.63 | |||||
7 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.73 | 1:13.92 | |||||
8 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.58 | 1:15.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:38 |
Resultat Gren 10 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:44 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Sponsorhuset |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 55.82 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:04.20 | |||||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.78 | 1:08.63 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.90 | 1:10.51 | |||||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.90 | 1:11.93 | |||||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.11 | 1:12.31 | |||||
6 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 32.15 | 1:12.33 | |||||
7 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 33.33 | 1:13.08 | |||||
8 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.51 | 1:13.09 | |||||
8 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | 1:13.09 | |||||
10 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 34.11 | 1:13.18 | |||||
11 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.07 | 1:13.43 | |||||
12 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 34.99 | 1:13.54 | |||||
13 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.65 | 1:14.09 | |||||
14 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 34.53 | 1:16.83 | |||||
15 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.13 | 1:18.83 | |||||
16 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.03 | 1:19.41 | |||||
17 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 35.65 | 1:19.78 | |||||
18 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 35.08 | 1:21.27 | |||||
19 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:22.63 | |||||
20 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.05 | 1:23.89 | |||||
21 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.84 | 1:24.34 | |||||
22 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 38.29 | 1:26.66 | |||||
23 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.17 | 1:29.81 | |||||
24 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 41.62 | 1:32.39 | |||||
25 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 50.32 | 1:48.73 | |||||
- | Henning Cederlund | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Sponsorhuset |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 55.82 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.44 | 1:01.47 | |||||
2 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.07 | 1:02.10 | |||||
3 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.98 | 1:02.33 | |||||
4 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 28.82 | 1:04.98 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.26 | 1:05.15 | |||||
6 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.23 | 1:05.25 | |||||
7 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 29.84 | 1:05.64 | |||||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 30.19 | 1:06.10 | |||||
9 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.14 | 1:06.50 | |||||
10 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.32 | 1:06.99 | |||||
11 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 30.84 | 1:07.23 | |||||
12 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 30.96 | 1:07.30 | |||||
13 | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.58 | 1:07.61 | |||||
14 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.89 | 1:07.86 | |||||
15 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.08 | 1:07.99 | |||||
16 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 31.59 | 1:08.35 | |||||
17 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 31.63 | 1:09.26 | |||||
18 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:09.70 | |||||
19 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.80 | 1:10.41 | |||||
20 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.51 | 1:10.47 | |||||
21 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 32.27 | 1:10.93 | |||||
22 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 31.98 | 1:11.05 | |||||
23 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 33.50 | 1:11.96 | |||||
24 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 33.11 | 1:12.39 | |||||
25 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 33.75 | 1:12.60 | |||||
26 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.08 | 1:13.34 | |||||
27 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 33.49 | 1:13.96 | |||||
28 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.48 | 1:14.35 | |||||
29 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:14.55 | |||||
30 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.16 | 1:14.73 | |||||
31 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.73 | 1:14.74 | |||||
32 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.82 | 1:15.18 | |||||
33 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.94 | 1:15.43 | |||||
34 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 35.09 | 1:17.45 | |||||
35 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 35.77 | 1:21.72 | |||||
36 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.35 | 1:24.62 | |||||
37 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 38.14 | 1:25.03 | |||||
38 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.03 | 1:25.29 | |||||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Simon Bonnevier | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Sponsorhuset |
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 55.82 2014-02-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.43 | 58.09 | |||||
2 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 28.01 | 1:00.26 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.26 | 1:00.55 | |||||
4 | Marcus Kindberg | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.64 | 1:01.60 | |||||
4 | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 28.93 | 1:01.60 | |||||
6 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 27.92 | 1:01.64 | |||||
7 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.59 | 1:01.69 | |||||
8 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.58 | 1:01.75 | |||||
9 | Ahmad Al Said | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.27 | 1:03.03 | |||||
10 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.38 | 1:03.04 | |||||
11 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 28.93 | 1:03.23 | |||||
12 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.58 | 1:03.34 | |||||
13 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.67 | 1:03.62 | |||||
14 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 29.59 | 1:03.63 | |||||
15 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.72 | 1:03.98 | |||||
16 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.57 | 1:04.09 | |||||
17 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.10 | 1:04.26 | |||||
18 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 29.33 | 1:04.35 | |||||
19 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 29.63 | 1:04.49 | |||||
20 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.27 | 1:05.07 | |||||
21 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 30.13 | 1:06.37 | |||||
22 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.45 | 1:06.61 | |||||
23 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.53 | 1:06.87 | |||||
24 | Pär Börjeson | 1998 | Göteborg Sim | 31.08 | 1:07.57 | |||||
25 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.80 | 1:07.78 | |||||
26 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.34 | 1:08.43 | |||||
27 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.39 | 1:08.70 | |||||
28 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.79 | 1:08.72 | |||||
29 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 30.87 | 1:08.77 | |||||
30 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 32.49 | 1:11.44 | |||||
31 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 34.71 | 1:14.35 | |||||
32 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 34.15 | 1:18.08 | |||||
- | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Sponsorhuset |
14 år och yngre: Isac Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Jesper Björk (1993) 54.82 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.64 | 1:03.17 | 0-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.65 | 1:06.32 | |||||
3 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 31.90 | 1:08.65 | |||||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.97 | 1:10.60 | |||||
5 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.58 | 1:11.28 | |||||
6 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 32.58 | 1:12.58 | |||||
7 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 32.87 | 1:13.34 | |||||
8 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.64 | 1:20.50 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sponsorhuset |
14 år och yngre: Isac Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Jesper Björk (1993) 54.82 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.51 | 1:01.01 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.62 | 1:01.02 | |||||
3 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 29.93 | 1:02.89 | |||||
4 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 29.89 | 1:05.40 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.23 | 1:05.71 | |||||
6 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 29.87 | 1:05.94 | |||||
7 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.81 | 1:06.05 | |||||
8 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 31.58 | 1:08.41 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Sponsorhuset |
14 år och yngre: Isac Larsson (2000) 1:03.69 2014-02-02 |
15 - 16 år: Alfred Christensson (1998) 56.92 2014-02-02 |
17 - 99 år: Jesper Björk (1993) 54.82 2016-02-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.99 | 58.74 | |||||
2 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 27.19 | 59.63 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 27.94 | 59.69 | |||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.33 | 1:00.02 | |||||
5 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.76 | 1:02.23 | |||||
6 | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 27.92 | 1:02.30 | |||||
7 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.09 | 1:02.74 | |||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.36 | 1:05.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 04 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 09:57 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövs Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.75 | 1:15.41 | 2:03.68 | 2:38.72 | |||
2 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.67 | 1:16.50 | 2:04.12 | 2:40.34 | |||
3 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 34.23 | 1:16.93 | 2:04.41 | 2:41.02 | |||
4 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.60 | 1:14.97 | 2:02.67 | 2:41.41 | |||
5 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.02 | 1:15.96 | 2:05.27 | 2:43.31 | |||
6 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.99 | 1:18.91 | 2:06.69 | 2:43.38 | |||
7 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.65 | 1:17.44 | 2:07.03 | 2:45.22 | |||
8 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 35.19 | 1:18.79 | 2:06.52 | 2:45.32 | |||
9 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.41 | 1:18.58 | 2:09.77 | 2:47.41 | |||
10 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 34.64 | 1:20.05 | 2:09.38 | 2:47.87 | |||
11 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.56 | 1:21.78 | 2:10.46 | 2:48.00 | |||
12 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 34.45 | 1:19.97 | 2:08.41 | 2:48.38 | |||
13 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.72 | 1:20.22 | 2:08.98 | 2:48.72 | |||
14 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.10 | 1:24.42 | 2:09.40 | 2:49.08 | |||
15 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 37.86 | 1:23.35 | 2:12.10 | 2:49.92 | |||
16 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 37.53 | 1:22.27 | 2:12.86 | 2:49.99 | |||
17 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 34.91 | 1:18.73 | 2:10.97 | 2:51.48 | |||
18 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.41 | 1:22.24 | 2:09.93 | 2:52.29 | |||
19 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.67 | 1:24.73 | 2:16.70 | 2:52.34 | |||
20 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 35.70 | 1:22.67 | 2:14.40 | 2:53.37 | |||
21 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 36.73 | 1:21.19 | 2:14.13 | 2:54.01 | |||
22 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 39.41 | 1:25.14 | 2:16.97 | 2:55.03 | |||
23 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | 1:19.89 | 2:16.21 | 2:55.72 | |||
24 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.88 | 1:22.72 | 2:17.41 | 2:56.72 | |||
25 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.82 | 1:25.65 | 2:16.89 | 2:57.19 | |||
26 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.03 | 1:19.72 | 2:16.20 | 2:57.32 | |||
27 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.51 | 1:20.62 | 2:15.20 | 2:57.33 | |||
28 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 36.88 | 1:24.39 | 2:15.64 | 2:58.67 | |||
29 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 38.52 | 1:25.71 | 2:22.73 | 2:59.12 | |||
30 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.12 | 1:27.75 | 2:19.69 | 2:59.88 | |||
31 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 40.10 | 1:28.64 | 2:22.71 | 3:06.03 | |||
32 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.46 | 1:30.74 | 2:25.53 | 3:10.04 | |||
33 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.25 | 1:32.42 | 2:29.50 | 3:14.29 | |||
34 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.62 | 1:38.60 | 2:33.58 | 3:15.25 | |||
35 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.29 | 1:36.42 | 2:33.01 | 3:16.12 | |||
36 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.59 | 1:37.23 | 2:33.62 | 3:17.40 | |||
37 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 49.35 | 1:43.08 | 2:41.38 | 3:26.68 | |||
38 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 54.41 | 1:52.70 | 2:55.90 | 3:45.66 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövs Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.79 | 1:12.11 | 1:54.56 | 2:29.54 | |||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.44 | 1:11.77 | 1:54.84 | 2:30.16 | |||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:14.22 | 1:56.67 | 2:33.31 | |||
4 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 32.33 | 1:11.62 | 1:59.49 | 2:35.37 | |||
5 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 32.82 | 1:14.24 | 1:59.28 | 2:36.29 | |||
6 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 35.17 | 1:17.09 | 2:00.48 | 2:37.21 | |||
7 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 34.03 | 1:16.74 | 2:03.18 | 2:38.83 | |||
8 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.13 | 1:18.07 | 2:02.07 | 2:39.01 | |||
9 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.76 | 1:17.66 | 2:02.69 | 2:39.78 | |||
10 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.71 | 1:18.71 | 2:03.01 | 2:40.04 | |||
11 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.71 | 1:15.32 | 2:04.49 | 2:40.33 | |||
12 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 33.70 | 1:15.00 | 2:01.86 | 2:40.91 | |||
13 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.89 | 1:16.88 | 2:04.95 | 2:41.02 | |||
14 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.32 | 1:15.21 | 2:03.82 | 2:41.21 | |||
15 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.34 | 1:19.53 | 2:06.42 | 2:42.22 | |||
16 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:16.72 | 2:05.83 | 2:42.48 | |||
17 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.94 | 1:14.70 | 2:05.97 | 2:42.50 | |||
18 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.67 | 1:20.45 | 2:06.51 | 2:42.85 | |||
19 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.88 | 1:18.01 | 2:04.74 | 2:43.06 | |||
20 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 34.38 | 1:18.35 | 2:06.88 | 2:43.70 | |||
21 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 36.88 | 1:19.67 | 2:08.14 | 2:44.10 | |||
22 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.84 | 1:15.80 | 2:05.94 | 2:44.70 | |||
23 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 35.37 | 1:18.95 | 2:08.59 | 2:45.10 | |||
24 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.88 | 1:22.03 | 2:07.30 | 2:45.25 | |||
25 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.60 | 1:16.96 | 2:07.44 | 2:45.51 | |||
26 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 34.25 | 1:16.95 | 2:05.14 | 2:45.99 | |||
27 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 36.26 | 1:19.05 | 2:10.60 | 2:46.56 | |||
28 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.83 | 1:22.52 | 2:08.09 | 2:47.46 | |||
29 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.37 | 1:20.58 | 2:07.52 | 2:47.72 | |||
30 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.30 | 1:21.94 | 2:09.78 | 2:48.22 | |||
31 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.93 | 1:19.15 | 2:09.49 | 2:49.20 | |||
32 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 36.68 | 1:21.83 | 2:12.33 | 2:49.60 | |||
33 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.92 | 1:22.63 | 2:11.10 | 2:49.70 | |||
34 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 35.64 | 1:19.06 | 2:13.12 | 2:50.01 | |||
35 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 34.14 | 1:18.16 | 2:14.71 | 2:52.05 | |||
36 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 35.53 | 1:20.99 | 2:12.17 | 2:52.33 | |||
37 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.51 | 1:23.49 | 2:17.25 | 2:54.68 | |||
38 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.92 | 1:21.11 | 2:15.49 | 2:56.43 | |||
39 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.53 | 1:24.45 | 2:18.41 | 2:57.20 | |||
40 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 38.84 | 1:25.58 | 2:19.36 | 2:59.10 | |||
41 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.74 | 1:24.69 | 2:19.40 | 3:02.43 | |||
42 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 36.82 | 1:27.77 | 2:23.80 | 3:03.66 | |||
43 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.36 | 1:27.10 | 2:19.93 | 3:04.12 | |||
44 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.12 | 1:28.20 | 2:26.07 | 3:08.96 | |||
- | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 11, 200m Medley Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövs Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.01 | 1:13.90 | 1:57.60 | 2:34.55 | |||
2 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.07 | 1:13.88 | 1:59.79 | 2:36.34 | |||
3 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.25 | 1:15.53 | 1:59.78 | 2:37.07 | |||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.84 | 1:14.80 | 2:02.61 | 2:37.71 | |||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.64 | 1:13.69 | 2:00.65 | 2:37.73 | |||
6 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.59 | 1:15.85 | 2:02.58 | 2:39.22 | |||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 34.75 | 1:15.45 | 2:04.19 | 2:39.95 | |||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.93 | 1:15.44 | 2:02.30 | 2:40.24 | |||
9 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.71 | 1:17.09 | 2:07.50 | 2:43.89 | |||
10 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.57 | 1:18.23 | 2:06.14 | 2:44.11 | |||
11 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 34.57 | 1:18.32 | 2:07.76 | 2:44.53 | |||
12 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.81 | 1:15.83 | 2:08.68 | 2:44.75 | |||
13 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.45 | 1:19.82 | 2:08.66 | 2:46.59 | |||
14 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.09 | 1:24.09 | 2:06.55 | 2:47.27 | |||
15 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.20 | 1:21.34 | 2:10.44 | 2:50.06 | |||
16 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 38.66 | 1:25.07 | 2:13.43 | 2:55.27 | |||
- | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 09:57 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Burlövs Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.30 | 1:15.16 | 2:02.89 | 2:37.71 | |||
2 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.97 | 1:14.29 | 2:02.99 | 2:38.02 | |||
3 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.17 | 1:14.80 | 2:02.89 | 2:38.17 | |||
4 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.84 | 1:17.71 | 2:03.70 | 2:39.54 | |||
5 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.70 | 1:17.30 | 2:03.68 | 2:39.74 | |||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 34.17 | 1:17.12 | 2:04.25 | 2:40.34 | |||
7 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.53 | 1:17.27 | 2:08.84 | 2:44.60 | |||
8 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.20 | 1:18.24 | 2:09.19 | 2:48.23 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Burlövs Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.34 | 1:11.11 | 1:53.30 | 2:27.77 | |||
2 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.60 | 1:11.15 | 1:54.76 | 2:30.10 | |||
3 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 32.76 | 1:09.89 | 1:55.93 | 2:31.38 | |||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 32.64 | 1:12.68 | 1:56.89 | 2:32.24 | |||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.15 | 1:13.51 | 1:56.49 | 2:32.24 | |||
6 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 33.75 | 1:15.34 | 1:58.45 | 2:35.05 | |||
7 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 33.69 | 1:16.25 | 1:59.92 | 2:35.92 | |||
8 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 33.74 | 1:15.71 | 2:00.16 | 2:36.21 | |||
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Burlövs Kommun |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 32.22 | 1:13.14 | 1:55.98 | 2:32.44 | |||
2 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.40 | 1:13.27 | 1:59.92 | 2:33.30 | |||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.00 | 1:14.43 | 1:58.90 | 2:33.95 | |||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 32.46 | 1:12.43 | 1:58.76 | 2:34.26 | |||
5 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.54 | 1:16.15 | 2:00.25 | 2:37.53 | |||
6 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.54 | 1:13.59 | 1:59.63 | 2:37.64 | |||
7 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.59 | 1:14.60 | 2:01.92 | 2:39.19 | |||
8 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 34.53 | 1:15.53 | 2:03.66 | 2:39.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 12, 200m Medley Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.04 | 1:09.06 | 1:55.15 | 2:27.94 | |||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.16 | 1:08.53 | 1:55.42 | 2:31.67 | |||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.50 | 1:10.23 | 1:59.11 | 2:33.74 | |||
4 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.65 | 1:14.63 | 2:00.25 | 2:35.50 | |||
5 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.73 | 1:15.06 | 2:01.37 | 2:39.29 | |||
6 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 33.78 | 1:16.42 | 2:03.11 | 2:40.79 | |||
7 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.93 | 1:17.60 | 2:05.98 | 2:42.04 | |||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 34.91 | 1:18.74 | 2:05.82 | 2:42.17 | |||
9 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 34.97 | 1:20.01 | 2:05.84 | 2:42.30 | |||
10 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.07 | 1:18.79 | 2:05.39 | 2:42.65 | |||
11 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.78 | 1:20.97 | 2:05.18 | 2:43.44 | |||
12 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 35.11 | 1:16.91 | 2:08.15 | 2:46.57 | |||
13 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.81 | 1:19.46 | 2:07.70 | 2:46.88 | |||
14 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.31 | 1:18.98 | 2:10.63 | 2:47.08 | |||
15 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.52 | 1:17.65 | 2:07.25 | 2:47.29 | |||
16 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 34.29 | 1:19.69 | 2:09.80 | 2:48.96 | |||
17 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.78 | 1:23.22 | 2:13.79 | 2:50.37 | |||
18 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.63 | 1:21.78 | 2:13.44 | 2:51.16 | |||
19 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.90 | 1:16.34 | 2:08.70 | 2:51.22 | |||
20 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 38.31 | 1:23.18 | 2:12.46 | 2:52.75 | |||
21 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.92 | 1:21.98 | 2:16.90 | 2:56.32 | |||
22 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.29 | 1:27.30 | 2:17.19 | 2:57.02 | |||
23 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.27 | 1:28.15 | 2:20.38 | 3:02.00 | |||
24 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.80 | 1:25.64 | 2:24.65 | 3:05.93 | |||
25 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.87 | 1:32.12 | 2:23.90 | 3:06.01 | |||
26 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 44.42 | 1:33.81 | 2:25.81 | 3:06.29 | |||
27 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 42.46 | 1:30.64 | 2:29.09 | 3:12.44 | |||
28 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 45.47 | 1:36.20 | 2:32.70 | 3:17.83 | |||
- | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | DSQ | ||||||
- | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.70 | 1:06.51 | 1:46.78 | 2:19.65 | |||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.41 | 1:06.96 | 1:47.74 | 2:20.91 | |||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 30.22 | 1:06.94 | 1:49.78 | 2:23.07 | |||
4 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.89 | 1:09.19 | 1:50.38 | 2:24.60 | |||
5 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:10.04 | 1:50.85 | 2:24.81 | |||
6 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.33 | 1:10.06 | 1:52.90 | 2:25.55 | |||
7 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 30.22 | 1:08.11 | 1:52.67 | 2:26.30 | |||
8 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.11 | 1:08.46 | 1:53.61 | 2:26.66 | |||
9 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:12.26 | 1:53.99 | 2:27.05 | |||
9 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.66 | 1:06.22 | 1:53.07 | 2:27.05 | |||
11 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 30.18 | 1:10.21 | 1:54.19 | 2:28.32 | |||
12 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.27 | 1:12.01 | 1:55.04 | 2:29.16 | |||
13 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.62 | 1:10.63 | 1:55.68 | 2:31.25 | |||
14 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 30.62 | 1:10.22 | 1:56.81 | 2:31.42 | |||
15 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.00 | 1:11.74 | 1:58.21 | 2:31.80 | |||
16 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.82 | 1:11.17 | 1:56.32 | 2:32.92 | |||
17 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 30.72 | 1:08.80 | 1:55.57 | 2:32.94 | |||
18 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 31.84 | 1:12.72 | 1:57.63 | 2:33.11 | |||
19 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 30.46 | 1:10.66 | 1:58.51 | 2:33.32 | |||
20 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 30.54 | 1:11.83 | 1:59.93 | 2:33.65 | |||
21 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.01 | 1:12.26 | 2:00.75 | 2:33.91 | |||
22 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 31.13 | 1:11.18 | 2:00.38 | 2:34.21 | |||
23 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.25 | 1:15.74 | 2:01.64 | 2:35.66 | |||
24 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 32.76 | 1:13.40 | 2:00.62 | 2:35.86 | |||
25 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.32 | 1:12.84 | 2:00.76 | 2:37.19 | |||
26 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.38 | 1:11.79 | 2:02.96 | 2:37.92 | |||
27 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 34.41 | 1:15.91 | 2:02.61 | 2:37.96 | |||
28 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.87 | 1:14.99 | 2:02.48 | 2:38.11 | |||
29 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 33.75 | 1:15.70 | 1:59.48 | 2:39.01 | |||
30 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.13 | 1:16.18 | 2:03.91 | 2:39.22 | |||
31 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.65 | 1:15.30 | 2:01.54 | 2:39.66 | |||
32 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 32.69 | 1:12.88 | 2:04.23 | 2:40.78 | |||
33 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.33 | 1:18.52 | 2:03.30 | 2:41.25 | |||
33 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:15.49 | 2:02.68 | 2:41.25 | |||
35 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 36.04 | 1:16.71 | 2:04.50 | 2:41.63 | |||
36 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 34.54 | 1:16.99 | 2:07.30 | 2:42.06 | |||
37 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.29 | 1:16.46 | 2:04.82 | 2:42.48 | |||
38 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 35.45 | 1:17.35 | 2:06.05 | 2:42.80 | |||
39 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.55 | 1:18.52 | 2:06.28 | 2:43.34 | |||
40 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.14 | 1:24.89 | 2:14.59 | 2:56.14 | |||
41 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 36.27 | 1:22.80 | 2:14.03 | 2:56.55 | |||
42 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.36 | 1:25.69 | 2:18.89 | 2:59.56 | |||
43 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 40.20 | 1:26.88 | 2:21.71 | 2:59.82 | |||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.29 | 1:05.12 | 1:42.44 | 2:15.55 | |||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.19 | 1:08.65 | 1:47.56 | 2:19.41 | |||
3 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.44 | 1:07.85 | 1:48.39 | 2:21.18 | |||
4 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.07 | 1:05.64 | 1:47.89 | 2:21.77 | |||
5 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.74 | 1:09.08 | 1:51.32 | 2:23.75 | |||
6 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.37 | 1:09.15 | 1:51.22 | 2:23.86 | |||
7 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 30.25 | 1:06.86 | 1:48.82 | 2:24.33 | |||
8 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 30.01 | 1:07.20 | 1:52.30 | 2:24.57 | |||
9 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 28.45 | 1:07.71 | 1:50.04 | 2:25.46 | |||
10 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.22 | 1:09.72 | 1:51.11 | 2:25.66 | |||
11 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 29.20 | 1:08.66 | 1:54.65 | 2:28.22 | |||
12 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 32.16 | 1:12.51 | 1:55.89 | 2:28.49 | |||
13 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.71 | 1:10.16 | 1:54.15 | 2:29.58 | |||
14 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.05 | 1:09.41 | 1:56.63 | 2:32.50 | |||
15 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 32.37 | 1:12.49 | 1:54.23 | 2:33.21 | |||
16 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.93 | 1:11.33 | 1:58.94 | 2:34.53 | |||
17 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 33.67 | 1:14.71 | 2:00.38 | 2:35.08 | |||
18 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 33.26 | 1:15.22 | 2:04.60 | 2:41.16 | |||
19 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.56 | 1:15.23 | 2:00.35 | 2:42.22 | |||
20 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 34.23 | 1:18.08 | 2:05.78 | 2:43.18 | |||
21 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.13 | 1:15.30 | 2:06.51 | 2:44.35 | |||
22 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.36 | 1:23.15 | 2:20.71 | 3:03.28 | |||
- | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:25 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.71 | 1:07.52 | 1:52.13 | 2:26.19 | |||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.57 | 1:09.25 | 1:54.70 | 2:30.77 | |||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.97 | 1:10.27 | 1:58.93 | 2:33.11 | |||
4 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.07 | 1:12.61 | 1:58.62 | 2:33.73 | |||
5 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 32.91 | 1:15.06 | 2:00.41 | 2:36.67 | |||
6 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.21 | 1:14.10 | 1:59.20 | 2:37.13 | |||
7 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.76 | 1:13.97 | 2:03.09 | 2:41.37 | |||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 34.55 | 1:17.44 | 2:04.47 | 2:41.57 | |||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.07 | 1:05.46 | 1:45.58 | 2:17.43 | |||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 29.43 | 1:06.60 | 1:46.28 | 2:18.29 | |||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.18 | 1:06.37 | 1:45.95 | 2:19.25 | |||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.37 | 1:09.96 | 1:51.40 | 2:25.54 | |||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.87 | 1:06.97 | 1:52.23 | 2:25.61 | |||
6 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.27 | 1:11.44 | 1:54.96 | 2:29.24 | |||
7 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 30.80 | 1:07.40 | 1:54.69 | 2:29.66 | |||
- | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 27.17 | 1:01.54 | 1:37.95 | 2:08.87 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 28.26 | 1:06.51 | 1:43.02 | 2:13.19 | |||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.94 | 1:05.90 | 1:46.86 | 2:18.99 | |||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 29.22 | 1:07.98 | 1:48.52 | 2:21.43 | |||
5 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 29.16 | 1:07.68 | 1:49.88 | 2:22.01 | |||
6 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 29.39 | 1:05.22 | 1:50.89 | 2:22.40 | |||
7 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.41 | 1:08.02 | 1:50.17 | 2:22.59 | |||
8 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 29.99 | 1:06.48 | 1:48.45 | 2:23.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:25 |
Resultat Gren 13 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.21 | ||||||
2 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.91 | ||||||
3 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.13 | ||||||
4 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.70 | ||||||
5 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.86 | ||||||
6 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.92 | ||||||
7 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.32 | ||||||
8 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.14 | ||||||
9 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.29 | ||||||
10 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.40 | ||||||
11 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 36.51 | ||||||
12 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 36.68 | ||||||
13 | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | 36.82 | ||||||
14 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.51 | ||||||
15 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.94 | ||||||
16 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.06 | ||||||
17 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 38.21 | ||||||
18 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.28 | ||||||
19 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 38.39 | ||||||
20 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.41 | ||||||
21 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.49 | ||||||
22 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 38.69 | ||||||
23 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.76 | ||||||
24 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 38.87 | ||||||
25 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 38.89 | ||||||
26 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 39.05 | ||||||
27 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.80 | ||||||
28 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 39.97 | ||||||
29 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.42 | ||||||
30 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 40.56 | ||||||
31 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 41.52 | ||||||
32 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.54 | ||||||
33 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 42.41 | ||||||
34 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 42.67 | ||||||
35 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.97 | ||||||
36 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 43.08 | ||||||
37 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.38 | ||||||
38 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 44.22 | ||||||
39 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 44.78 | ||||||
40 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 45.33 | ||||||
41 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 45.85 | ||||||
- | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.81 | ||||||
2 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.18 | ||||||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.39 | ||||||
4 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.45 | ||||||
5 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 32.48 | ||||||
6 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.62 | ||||||
7 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 33.17 | ||||||
8 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.63 | ||||||
9 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.85 | ||||||
10 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 33.87 | ||||||
11 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.49 | ||||||
12 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.31 | ||||||
13 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.38 | ||||||
14 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.42 | ||||||
15 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.46 | ||||||
16 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | ||||||
17 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 35.89 | ||||||
18 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 35.93 | ||||||
19 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.09 | ||||||
20 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 36.33 | ||||||
21 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.39 | ||||||
22 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.59 | ||||||
23 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 36.71 | ||||||
24 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 36.72 | ||||||
25 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 37.26 | ||||||
26 | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | 37.84 | ||||||
27 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 38.14 | ||||||
28 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 38.36 | ||||||
29 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 38.37 | ||||||
30 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.46 | ||||||
31 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 38.64 | ||||||
32 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.80 | ||||||
33 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.19 | ||||||
34 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 39.61 | ||||||
35 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.79 | ||||||
36 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.67 | ||||||
37 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.86 | ||||||
- | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.02 | ||||||
2 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.24 | ||||||
3 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.54 | ||||||
4 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.70 | ||||||
5 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.44 | ||||||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.48 | ||||||
7 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.73 | ||||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.76 | ||||||
9 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 34.82 | ||||||
10 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 35.87 | ||||||
11 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 36.09 | ||||||
12 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 37.06 | ||||||
13 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 37.98 | ||||||
14 | Nora Öhlin | 2000 | Simklubben Triton | 41.80 | ||||||
15 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 42.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.17 | ||||||
2 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.33 | ||||||
3 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.80 | ||||||
4 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.93 | ||||||
5 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.12 | ||||||
6 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.32 | ||||||
7 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.79 | ||||||
8 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 35.00 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.66 | ||||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.72 | ||||||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.22 | ||||||
4 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 32.47 | ||||||
5 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.52 | ||||||
6 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 32.53 | ||||||
7 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.57 | ||||||
- | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.06 | ||||||
2 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.19 | ||||||
3 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.31 | ||||||
4 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.37 | ||||||
5 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.09 | ||||||
6 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.19 | ||||||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.33 | ||||||
8 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 34.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: DB Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.99 | ||||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.96 | ||||||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.50 | ||||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.87 | ||||||
5 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.08 | ||||||
6 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 34.45 | ||||||
7 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.05 | ||||||
8 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.53 | ||||||
9 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.74 | ||||||
10 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.88 | ||||||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 36.30 | ||||||
12 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 36.55 | ||||||
13 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.22 | ||||||
14 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.51 | ||||||
15 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.09 | ||||||
16 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 39.53 | ||||||
17 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.63 | ||||||
18 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 40.25 | ||||||
19 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.27 | ||||||
20 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.48 | ||||||
21 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.94 | ||||||
22 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 42.27 | ||||||
23 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.89 | ||||||
24 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 45.89 | ||||||
25 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 45.95 | ||||||
26 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 49.32 | ||||||
- | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: DB Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.17 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.23 | ||||||
3 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 30.62 | ||||||
4 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.18 | ||||||
5 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.23 | ||||||
6 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 31.35 | ||||||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.41 | ||||||
8 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.49 | ||||||
9 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.81 | ||||||
10 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.94 | ||||||
11 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 32.00 | ||||||
12 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.06 | ||||||
13 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.25 | ||||||
14 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.48 | ||||||
15 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.62 | ||||||
16 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 32.70 | ||||||
16 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 32.70 | ||||||
18 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.81 | ||||||
19 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 32.84 | ||||||
20 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.97 | ||||||
21 | Nikolaos Tarnanidis | 2002 | Klippans Simsällskap | 33.56 | ||||||
22 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.98 | ||||||
23 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 34.28 | ||||||
24 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.32 | ||||||
25 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.40 | ||||||
26 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 34.42 | ||||||
27 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 34.50 | ||||||
28 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.86 | ||||||
29 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.11 | ||||||
30 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.32 | ||||||
31 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.55 | ||||||
32 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 36.41 | ||||||
33 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.76 | ||||||
34 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 36.84 | ||||||
35 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.75 | ||||||
36 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.97 | ||||||
- | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: DB Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.12 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.27 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 30.45 | ||||||
4 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 30.60 | ||||||
5 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.23 | ||||||
6 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.31 | ||||||
7 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 31.56 | ||||||
8 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 32.11 | ||||||
9 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.58 | ||||||
10 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 32.67 | ||||||
11 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 33.57 | ||||||
12 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 34.72 | ||||||
13 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 34.73 | ||||||
14 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 36.01 | ||||||
15 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 36.34 | ||||||
- | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:45 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: DB Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.41 | ||||||
2 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.77 | ||||||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.86 | ||||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.72 | ||||||
5 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.63 | ||||||
6 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.07 | ||||||
7 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 35.19 | ||||||
8 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.21 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DB Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.27 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.87 | ||||||
3 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 30.13 | ||||||
4 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 30.71 | ||||||
5 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.97 | ||||||
6 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.14 | ||||||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.31 | ||||||
8 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.67 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: DB Schenker |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.74 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.78 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 29.15 | ||||||
4 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 30.79 | ||||||
5 | Ali Hariri | 1996 | Simklubben Ran | 31.29 | ||||||
6 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 31.56 | ||||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.63 | ||||||
8 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 31.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:45 |
Resultat Gren 15 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.73 | 1:02.98 | |||||
2 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.44 | 1:03.06 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.68 | 1:03.38 | |||||
4 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.73 | 1:04.02 | |||||
5 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.71 | 1:04.30 | |||||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 31.30 | 1:04.47 | |||||
7 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.53 | 1:04.58 | |||||
8 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.61 | 1:05.22 | |||||
9 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 31.66 | 1:06.45 | |||||
10 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.80 | 1:06.50 | |||||
11 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.60 | 1:06.89 | |||||
12 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 32.00 | 1:07.25 | |||||
13 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 32.62 | 1:08.18 | |||||
14 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 32.05 | 1:08.29 | |||||
15 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.62 | 1:08.39 | |||||
16 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.30 | 1:08.53 | |||||
17 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 33.16 | 1:08.59 | |||||
18 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 33.07 | 1:08.68 | |||||
19 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.63 | 1:09.05 | |||||
20 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.45 | 1:09.06 | |||||
21 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.23 | 1:09.18 | |||||
22 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.61 | 1:09.65 | |||||
23 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 34.08 | 1:09.73 | |||||
24 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 34.10 | 1:09.97 | |||||
25 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:10.32 | |||||
26 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.21 | 1:10.76 | |||||
27 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 33.68 | 1:10.81 | |||||
28 | Hanna Barnell | 2003 | Simklubben Hajen | 33.67 | 1:11.02 | |||||
29 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 33.74 | 1:11.17 | |||||
30 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 34.20 | 1:11.19 | |||||
31 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.95 | 1:11.20 | |||||
32 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.02 | 1:11.51 | |||||
33 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 33.76 | 1:11.63 | |||||
33 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 33.50 | 1:11.63 | |||||
35 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.01 | 1:12.05 | |||||
36 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 34.45 | 1:12.11 | |||||
37 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 34.67 | 1:12.12 | |||||
38 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 30.08 | 1:12.19 | |||||
39 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.51 | 1:12.32 | |||||
40 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 34.35 | 1:12.41 | |||||
41 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.12 | 1:12.57 | |||||
42 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 34.58 | 1:12.83 | |||||
43 | Kornelia Pavlovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.10 | 1:13.03 | |||||
44 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.89 | 1:13.08 | |||||
45 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.83 | 1:13.40 | |||||
46 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 34.76 | 1:13.52 | |||||
47 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 34.14 | 1:13.83 | |||||
48 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.89 | 1:14.21 | |||||
49 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.90 | 1:14.30 | |||||
50 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.41 | 1:16.51 | |||||
51 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:16.54 | |||||
52 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.32 | 1:16.71 | |||||
53 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 35.71 | 1:16.91 | |||||
54 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.52 | 1:16.97 | |||||
55 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 36.30 | 1:17.41 | |||||
56 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 37.40 | 1:17.52 | |||||
57 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 37.18 | 1:17.91 | |||||
58 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.31 | 1:17.93 | |||||
59 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 36.45 | 1:18.48 | |||||
60 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 40.41 | 1:18.66 | |||||
61 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.92 | 1:18.67 | |||||
62 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 37.80 | 1:19.24 | |||||
63 | Leah Ljungerud | 2006 | Ängelholms Simsällskap | 37.70 | 1:19.39 | |||||
64 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.38 | 1:19.49 | |||||
65 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 39.02 | 1:20.05 | |||||
66 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 37.79 | 1:21.39 | |||||
67 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 39.89 | 1:22.32 | |||||
68 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.67 | 1:26.47 | |||||
69 | Linnéa Landgren | 2003 | Trelleborg Sim | 42.39 | 1:30.52 | |||||
- | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.96 | 1:01.67 | |||||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 29.89 | 1:02.12 | |||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.83 | 1:02.28 | |||||
4 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.38 | 1:02.30 | |||||
5 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.94 | 1:02.39 | |||||
6 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.86 | 1:02.75 | |||||
7 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.84 | 1:02.77 | |||||
8 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 29.88 | 1:02.93 | |||||
9 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.25 | 1:03.22 | |||||
10 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.48 | 1:03.24 | |||||
10 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 30.09 | 1:03.24 | |||||
12 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.78 | 1:03.26 | |||||
13 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.07 | 1:03.30 | |||||
14 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.55 | 1:03.32 | |||||
15 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.46 | 1:03.69 | |||||
16 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 30.96 | 1:03.93 | |||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.38 | 1:04.34 | |||||
18 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 30.55 | 1:04.62 | |||||
19 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.12 | 1:04.65 | |||||
20 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.17 | 1:04.66 | |||||
21 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.97 | 1:04.86 | |||||
22 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 31.27 | 1:05.02 | |||||
23 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.76 | 1:05.10 | |||||
23 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.20 | 1:05.10 | |||||
25 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 31.24 | 1:05.12 | |||||
26 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.26 | 1:05.26 | |||||
27 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.90 | 1:05.44 | |||||
28 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 31.07 | 1:05.51 | |||||
29 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.82 | 1:05.61 | |||||
30 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.51 | 1:05.79 | |||||
31 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.97 | 1:05.89 | |||||
32 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.46 | 1:05.91 | |||||
33 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.61 | 1:06.01 | |||||
34 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.17 | 1:06.06 | |||||
35 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 32.02 | 1:06.38 | |||||
36 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 31.67 | 1:06.43 | |||||
37 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 31.99 | 1:06.48 | |||||
38 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.78 | 1:06.67 | |||||
39 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 32.77 | 1:06.69 | |||||
40 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.27 | 1:06.83 | |||||
41 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 32.51 | 1:06.99 | |||||
42 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.82 | 1:07.25 | |||||
43 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 32.97 | 1:07.34 | |||||
44 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.14 | 1:07.37 | |||||
45 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 32.20 | 1:07.51 | |||||
46 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.31 | 1:07.90 | |||||
47 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.31 | 1:08.09 | |||||
48 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 32.26 | 1:08.15 | |||||
49 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 32.76 | 1:08.46 | |||||
50 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 32.15 | 1:08.54 | |||||
51 | Klara Flodmark | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 33.48 | 1:08.81 | |||||
52 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.36 | 1:09.08 | |||||
53 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 32.99 | 1:09.45 | |||||
54 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.63 | 1:09.51 | |||||
55 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.55 | 1:09.63 | |||||
56 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.22 | 1:09.68 | |||||
57 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.47 | 1:09.70 | |||||
58 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.21 | 1:09.75 | |||||
59 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.10 | 1:09.76 | |||||
60 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 33.62 | 1:09.96 | |||||
61 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.74 | 1:10.11 | |||||
62 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 32.94 | 1:10.14 | |||||
63 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 34.11 | 1:10.95 | |||||
64 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.56 | 1:12.15 | |||||
65 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 34.26 | 1:12.73 | |||||
66 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.57 | 1:13.19 | |||||
67 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 34.15 | 1:13.40 | |||||
68 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.50 | 1:15.13 | |||||
69 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.78 | 1:16.01 | |||||
70 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.91 | 1:18.27 | |||||
- | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
- | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.44 | 59.00 | |||||
2 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.06 | 1:00.81 | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.07 | 1:01.70 | |||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.16 | 1:02.14 | |||||
5 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.30 | 1:02.51 | |||||
6 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 30.19 | 1:02.72 | |||||
7 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 30.04 | 1:03.29 | |||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 30.13 | 1:03.62 | |||||
9 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.65 | 1:03.79 | |||||
10 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.56 | 1:03.91 | |||||
11 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 30.45 | 1:04.10 | |||||
12 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.87 | 1:04.26 | |||||
13 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.65 | 1:04.66 | |||||
14 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.57 | 1:04.86 | |||||
15 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.19 | 1:05.23 | |||||
16 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.47 | 1:05.48 | |||||
17 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.26 | 1:05.56 | |||||
18 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.93 | 1:05.57 | |||||
19 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 30.79 | 1:05.82 | |||||
20 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.32 | 1:05.87 | |||||
21 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 31.83 | 1:06.07 | |||||
22 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.11 | 1:06.59 | |||||
23 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 32.26 | 1:07.46 | |||||
24 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 32.40 | 1:07.67 | |||||
25 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 32.81 | 1:08.08 | |||||
26 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.15 | 1:09.21 | |||||
27 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 33.37 | 1:09.86 | |||||
28 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 33.10 | 1:09.90 | |||||
29 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 33.68 | 1:10.16 | |||||
30 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.20 | 1:10.47 | |||||
31 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.90 | 1:10.79 | |||||
32 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 34.42 | 1:12.49 | |||||
33 | Thea Aronsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.98 | 1:13.70 | |||||
34 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 35.91 | 1:16.78 | |||||
35 | Nora Öhlin | 2000 | Simklubben Triton | 37.50 | 1:19.71 | |||||
- | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.25 | 1:02.26 | 0-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 30.42 | 1:02.30 | |||||
3 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 30.37 | 1:03.53 | |||||
4 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.72 | 1:03.60 | |||||
5 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.69 | 1:05.25 | |||||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 32.05 | 1:06.75 | |||||
7 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 32.70 | 1:08.48 | |||||
- | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 29.43 | 1:00.86 | |||||
2 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:01.71 | |||||
3 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.63 | 1:01.98 | |||||
4 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.57 | 1:02.25 | |||||
5 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.65 | 1:02.56 | |||||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 30.29 | 1:02.59 | |||||
7 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.51 | 1:02.63 | |||||
8 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 30.48 | 1:03.40 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Lagnerup Plåt & Montage |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.18 | 56.57 | |||||
2 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.28 | 1:00.85 | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 29.61 | 1:01.44 | |||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 29.90 | 1:01.53 | |||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 29.78 | 1:01.85 | |||||
6 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 30.04 | 1:03.04 | |||||
7 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.75 | 1:04.50 | |||||
8 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.05 | 1:04.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 16 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: iKLINIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.16 | 58.57 | |||||
2 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.61 | 59.82 | |||||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.63 | 1:01.70 | |||||
4 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 29.66 | 1:02.30 | |||||
5 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.77 | 1:02.37 | |||||
6 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 29.87 | 1:02.43 | |||||
7 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 30.04 | 1:02.85 | |||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 29.79 | 1:03.38 | |||||
9 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 30.04 | 1:03.42 | |||||
10 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.70 | 1:03.90 | |||||
11 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.45 | 1:04.58 | |||||
12 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 31.19 | 1:05.19 | |||||
13 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.65 | 1:05.33 | |||||
14 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 32.15 | 1:05.85 | |||||
14 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.27 | 1:05.85 | |||||
16 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 32.32 | 1:07.18 | |||||
17 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 31.87 | 1:07.51 | |||||
18 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.40 | 1:07.57 | |||||
19 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 32.13 | 1:07.76 | |||||
20 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 32.79 | 1:07.98 | |||||
21 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 31.78 | 1:08.06 | |||||
22 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.89 | 1:08.07 | |||||
23 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.28 | 1:08.23 | |||||
24 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.74 | 1:08.54 | |||||
25 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.67 | 1:08.72 | |||||
26 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.81 | 1:08.87 | |||||
27 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 33.23 | 1:09.02 | |||||
28 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.51 | 1:09.16 | |||||
29 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.00 | 1:09.70 | |||||
30 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:09.76 | |||||
31 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 33.16 | 1:09.90 | |||||
32 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.16 | 1:10.38 | |||||
33 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 34.24 | 1:11.40 | |||||
34 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.13 | 1:11.45 | |||||
35 | David Alderbrink | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.73 | 1:11.53 | |||||
36 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.80 | 1:12.14 | |||||
37 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.56 | 1:12.94 | |||||
38 | Leo Gränse | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.72 | 1:13.71 | |||||
39 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | 1:13.94 | |||||
40 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.67 | 1:13.98 | |||||
41 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 34.78 | 1:14.46 | |||||
42 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.25 | 1:15.29 | |||||
43 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 36.63 | 1:17.03 | |||||
44 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 36.86 | 1:18.98 | |||||
45 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 41.14 | 1:22.54 | |||||
46 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 41.37 | 1:27.74 | |||||
- | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: iKLINIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.27 | 56.18 | |||||
2 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.11 | 56.98 | |||||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 27.96 | 57.11 | |||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 27.07 | 57.49 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.63 | 57.80 | |||||
6 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 27.65 | 57.92 | |||||
7 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.48 | 58.30 | |||||
8 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 27.43 | 58.71 | |||||
9 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.97 | 58.77 | |||||
10 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 27.94 | 59.18 | |||||
11 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 28.25 | 59.27 | |||||
12 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 28.43 | 59.29 | |||||
13 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 28.82 | 59.44 | |||||
14 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.67 | 59.58 | |||||
15 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.86 | 59.68 | |||||
16 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 28.70 | 59.72 | |||||
17 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 28.95 | 1:00.84 | |||||
18 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.62 | 1:00.99 | |||||
19 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 28.72 | 1:01.01 | |||||
20 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.89 | 1:01.10 | |||||
21 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.07 | 1:01.21 | |||||
22 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.96 | 1:01.27 | |||||
23 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.48 | 1:01.29 | |||||
24 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 30.04 | 1:01.31 | |||||
25 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 28.91 | 1:01.48 | |||||
26 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 29.61 | 1:01.89 | |||||
27 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.93 | 1:01.99 | |||||
28 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.92 | 1:02.08 | |||||
29 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.85 | 1:02.12 | |||||
30 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.13 | 1:02.15 | |||||
31 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 29.82 | 1:02.19 | |||||
32 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 29.94 | 1:02.33 | |||||
33 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 30.34 | 1:02.64 | |||||
34 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 30.12 | 1:02.87 | |||||
35 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.14 | 1:02.90 | |||||
36 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.44 | 1:03.33 | |||||
37 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 31.48 | 1:03.48 | |||||
38 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 30.54 | 1:03.71 | |||||
39 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 29.78 | 1:04.01 | |||||
40 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.43 | 1:04.14 | |||||
41 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 30.13 | 1:04.72 | |||||
42 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 30.29 | 1:04.86 | |||||
43 | Nikolaos Tarnanidis | 2002 | Klippans Simsällskap | 30.62 | 1:04.90 | |||||
44 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.79 | 1:05.30 | |||||
45 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:05.33 | |||||
46 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.60 | 1:05.48 | |||||
46 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 30.10 | 1:05.48 | |||||
48 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.68 | 1:05.63 | |||||
49 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.73 | 1:06.39 | |||||
50 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 31.95 | 1:06.64 | |||||
51 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.64 | 1:07.38 | |||||
52 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 32.73 | 1:08.09 | |||||
53 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 32.95 | 1:08.52 | |||||
54 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | 1:09.24 | |||||
55 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 31.38 | 1:09.25 | |||||
56 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 33.22 | 1:09.69 | |||||
57 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 32.03 | 1:10.18 | |||||
58 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 34.81 | 1:11.02 | |||||
59 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 34.02 | 1:11.44 | |||||
60 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 34.78 | 1:12.22 | |||||
61 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.27 | 1:14.21 | |||||
- | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: iKLINIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.47 | 53.32 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.64 | 53.44 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 26.44 | 54.81 | |||||
4 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.22 | 55.97 | |||||
5 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.47 | 56.11 | |||||
6 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 27.32 | 56.58 | |||||
7 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 26.90 | 56.67 | |||||
8 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 27.47 | 57.41 | |||||
9 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 27.17 | 57.61 | |||||
10 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 27.75 | 57.70 | |||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.57 | 57.82 | |||||
12 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 27.39 | 57.89 | |||||
13 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 27.96 | 58.01 | |||||
14 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 27.70 | 58.28 | |||||
15 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 27.76 | 58.34 | |||||
16 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.56 | 58.46 | |||||
17 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 28.10 | 58.76 | |||||
18 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 27.81 | 58.93 | |||||
19 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 27.74 | 59.01 | |||||
20 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 28.67 | 59.27 | |||||
21 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.24 | 59.36 | |||||
22 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 28.47 | 59.55 | |||||
23 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 28.55 | 59.64 | |||||
24 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.16 | 59.95 | |||||
25 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 28.28 | 1:00.05 | |||||
26 | Måns Tangvald | 1995 | Göteborg Sim | 28.41 | 1:00.22 | |||||
27 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.50 | 1:00.30 | |||||
28 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.46 | 1:00.88 | |||||
29 | Pär Börjeson | 1998 | Göteborg Sim | 28.84 | 1:01.03 | |||||
30 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 29.01 | 1:01.12 | |||||
31 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.45 | 1:01.95 | |||||
32 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.82 | 1:02.14 | |||||
33 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.46 | 1:02.23 | |||||
34 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 29.98 | 1:02.52 | |||||
35 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 29.09 | 1:02.57 | |||||
36 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.50 | 1:02.71 | |||||
37 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 29.84 | 1:03.22 | |||||
38 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 29.65 | 1:03.32 | |||||
39 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.82 | 1:03.56 | |||||
39 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 30.21 | 1:03.56 | |||||
41 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 30.24 | 1:03.60 | |||||
42 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 29.72 | 1:03.74 | |||||
43 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 29.86 | 1:03.90 | |||||
44 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.41 | 1:04.05 | |||||
45 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.86 | 1:04.77 | |||||
46 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.76 | 1:05.79 | |||||
47 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.25 | 1:10.44 | |||||
- | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: iKLINIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.15 | 58.25 | |||||
2 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.01 | 1:00.38 | |||||
3 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.99 | 1:00.97 | |||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 29.75 | 1:01.79 | |||||
5 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 29.71 | 1:02.85 | |||||
6 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 30.40 | 1:04.12 | |||||
7 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 30.78 | 1:05.54 | |||||
8 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 31.35 | 1:06.67 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: iKLINIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.47 | 55.64 | |||||
2 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 27.26 | 56.64 | |||||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 27.85 | 57.12 | |||||
4 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 27.17 | 57.36 | |||||
5 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 27.20 | 57.79 | |||||
6 | Christoffer Dellhede | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.66 | 59.07 | |||||
7 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.13 | 59.28 | |||||
8 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.97 | 59.93 | |||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: iKLINIK |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 25.82 | 53.24 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 25.81 | 53.27 | |||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 26.62 | 54.62 | |||||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.90 | 56.08 | |||||
5 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 26.93 | 56.44 | |||||
6 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.64 | 56.79 | |||||
7 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 27.07 | 57.04 | |||||
8 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 27.60 | 57.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 17 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.69 | ||||||
2 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 31.75 | ||||||
3 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 32.28 | ||||||
4 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | ||||||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.65 | ||||||
6 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.68 | ||||||
7 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.70 | ||||||
8 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.80 | ||||||
9 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.07 | ||||||
10 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.14 | ||||||
11 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 33.37 | ||||||
12 | Elsa Andersson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | ||||||
13 | Alice Persson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 33.55 | ||||||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.75 | ||||||
15 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.84 | ||||||
16 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 34.36 | ||||||
16 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.36 | ||||||
18 | Karla Stjepanetic | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.53 | ||||||
19 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 34.81 | ||||||
20 | Ebba Hellzén | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 34.99 | ||||||
21 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 35.06 | ||||||
22 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.14 | ||||||
23 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.15 | ||||||
24 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 35.35 | ||||||
25 | Sanna Bodsjö | 2003 | Växjö Simsällskap | 35.86 | ||||||
26 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 36.07 | ||||||
26 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.07 | ||||||
28 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.26 | ||||||
29 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 37.43 | ||||||
30 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.65 | ||||||
31 | Anna Nilsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.88 | ||||||
32 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 38.02 | ||||||
33 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.17 | ||||||
34 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.21 | ||||||
35 | Cajsa Wöhl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 38.24 | ||||||
36 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 38.26 | ||||||
37 | Estelle Allard | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.65 | ||||||
38 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 38.74 | ||||||
39 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.26 | ||||||
40 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.45 | ||||||
41 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 39.75 | ||||||
42 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 40.18 | ||||||
43 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.60 | ||||||
44 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 42.61 | ||||||
45 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.71 | ||||||
46 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 43.16 | ||||||
46 | Ellen Johansson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.16 | ||||||
48 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.90 | ||||||
49 | Siri Vikman | 2003 | Simklubben Hajen | 44.16 | ||||||
50 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 44.59 | ||||||
51 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 46.63 | ||||||
52 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 47.78 | ||||||
- | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Huston | 2003 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.81 | ||||||
2 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.09 | ||||||
3 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.62 | ||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.73 | ||||||
5 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.88 | ||||||
6 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.20 | ||||||
7 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.42 | ||||||
8 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 31.47 | ||||||
9 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.52 | ||||||
10 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.80 | ||||||
11 | Saga Bodsjö | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.07 | ||||||
12 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 32.11 | ||||||
13 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.15 | ||||||
14 | Natalie Noreblad | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.17 | ||||||
15 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 32.37 | ||||||
16 | Clara Aronsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 32.46 | ||||||
17 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 32.89 | ||||||
18 | Emma Vileus | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.39 | ||||||
19 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 33.48 | ||||||
20 | Ellinor Stenhård | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | ||||||
21 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 33.59 | ||||||
21 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 33.59 | ||||||
23 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 33.68 | ||||||
24 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.84 | ||||||
25 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.90 | ||||||
26 | Malin Pålsson | 2002 | Simklubben Triton | 33.98 | ||||||
27 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 34.32 | ||||||
28 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.35 | ||||||
29 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 34.44 | ||||||
30 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 34.52 | ||||||
31 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 34.56 | ||||||
32 | Ingrid Norstedt | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.76 | ||||||
33 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 34.89 | ||||||
34 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.14 | ||||||
35 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 35.43 | ||||||
36 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.57 | ||||||
36 | Hanna Palmér | 2002 | Göteborg Sim | 35.57 | ||||||
38 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.62 | ||||||
39 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.64 | ||||||
40 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.66 | ||||||
41 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.72 | ||||||
42 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 35.74 | ||||||
43 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 36.17 | ||||||
44 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 36.38 | ||||||
45 | Ellen Thunberg | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 36.48 | ||||||
46 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 36.90 | ||||||
47 | Linnea Dolmark | 2002 | Simklubben Hajen | 37.66 | ||||||
48 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.74 | ||||||
49 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.84 | ||||||
50 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.02 | ||||||
51 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.34 | ||||||
- | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.76 | ||||||
2 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 30.38 | ||||||
3 | Alexandra Volkova | 1996 | Simklubben Triton | 30.63 | ||||||
4 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.03 | ||||||
5 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.09 | ||||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.10 | ||||||
7 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 31.27 | ||||||
8 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.45 | ||||||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.48 | ||||||
10 | Sasa Podric | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.60 | ||||||
11 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 31.73 | ||||||
12 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.85 | ||||||
13 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.19 | ||||||
14 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.46 | ||||||
15 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.72 | ||||||
16 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.88 | ||||||
17 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 32.97 | ||||||
17 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.97 | ||||||
19 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.98 | ||||||
20 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 33.00 | ||||||
21 | Gabriella Henriksson | 2000 | Klippans Simsällskap | 33.07 | ||||||
22 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 33.44 | ||||||
23 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 33.77 | ||||||
24 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.80 | ||||||
25 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 33.83 | ||||||
26 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.85 | ||||||
27 | Cornelia Forsgren | 2000 | Simklubben Triton | 34.09 | ||||||
28 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.39 | ||||||
29 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 34.46 | ||||||
30 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.48 | ||||||
31 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.75 | ||||||
32 | Solveig Ramallo | 1993 | Göteborg Sim | 35.04 | ||||||
33 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 43.14 | ||||||
- | Alba Forés | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:31 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 31.06 | ||||||
2 | Angelina Agrell | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.44 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.06 | ||||||
4 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 32.10 | ||||||
5 | Tyra Littorin | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 32.16 | ||||||
6 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.65 | ||||||
7 | Hanna Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.76 | ||||||
- | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 29.05 | ||||||
2 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 29.29 | ||||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.80 | ||||||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 30.91 | ||||||
5 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 31.08 | ||||||
6 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.11 | ||||||
6 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.11 | ||||||
8 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.16 | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Företagshus |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 27.77 | ||||||
2 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.04 | ||||||
3 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 30.05 | ||||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.71 | ||||||
5 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 30.89 | ||||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.03 | ||||||
7 | Elin Johannesson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 31.43 | ||||||
8 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 32.04 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 12:53 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.09 | ||||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 30.66 | ||||||
3 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.44 | ||||||
4 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.62 | ||||||
5 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.80 | ||||||
6 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.83 | ||||||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.93 | ||||||
8 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.99 | ||||||
9 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.10 | ||||||
10 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 32.21 | ||||||
11 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 32.32 | ||||||
12 | Viktor Wiberg | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | ||||||
13 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 32.47 | ||||||
14 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 32.61 | ||||||
15 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 32.73 | ||||||
16 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 32.77 | ||||||
17 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 33.12 | ||||||
18 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 33.35 | ||||||
19 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 33.52 | ||||||
20 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 34.12 | ||||||
21 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.17 | ||||||
21 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.17 | ||||||
23 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.32 | ||||||
24 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 35.25 | ||||||
25 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 35.26 | ||||||
26 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.38 | ||||||
27 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 35.96 | ||||||
28 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 36.24 | ||||||
29 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.60 | ||||||
30 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.29 | ||||||
31 | Felix Rosenkvist | 2004 | Simklubben Sydsim | 37.47 | ||||||
32 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.05 | ||||||
33 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 38.18 | ||||||
34 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 39.45 | ||||||
35 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.48 | ||||||
36 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 41.23 | ||||||
37 | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 41.86 | ||||||
38 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 42.46 | ||||||
39 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.70 | ||||||
40 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 49.65 | ||||||
- | Felix Tjärnberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 27.18 | ||||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.09 | ||||||
3 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.23 | ||||||
4 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 28.34 | ||||||
5 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.37 | ||||||
5 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.37 | ||||||
7 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.70 | ||||||
8 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.25 | ||||||
9 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.32 | ||||||
10 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.53 | ||||||
11 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 29.54 | ||||||
12 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 29.87 | ||||||
13 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.09 | ||||||
14 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 30.30 | ||||||
15 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 30.32 | ||||||
16 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 30.35 | ||||||
17 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 30.78 | ||||||
18 | Oliver Larsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.90 | ||||||
19 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.96 | ||||||
20 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 31.28 | ||||||
21 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.30 | ||||||
22 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.36 | ||||||
23 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.46 | ||||||
24 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.47 | ||||||
25 | Nikolaos Tarnanidis | 2002 | Klippans Simsällskap | 31.49 | ||||||
26 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 31.68 | ||||||
27 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 32.11 | ||||||
28 | Emanuel Tidåsen | 2002 | Växjö Simsällskap | 32.12 | ||||||
29 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 32.21 | ||||||
30 | Lorand Vari | 2002 | Göteborg Sim | 32.47 | ||||||
31 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 32.54 | ||||||
32 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.08 | ||||||
33 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.17 | ||||||
34 | Oscar Elfers | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.93 | ||||||
35 | Oscar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 34.05 | ||||||
36 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 34.90 | ||||||
37 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.13 | ||||||
38 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.35 | ||||||
39 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 35.44 | ||||||
40 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 35.84 | ||||||
41 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 36.03 | ||||||
42 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 37.73 | ||||||
43 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 38.31 | ||||||
- | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 26.23 | ||||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.35 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.90 | ||||||
4 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.00 | ||||||
5 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.09 | ||||||
6 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 27.48 | ||||||
7 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 27.71 | ||||||
8 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.72 | ||||||
9 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.82 | ||||||
10 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 28.12 | ||||||
11 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.27 | ||||||
12 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 28.40 | ||||||
13 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 28.58 | ||||||
14 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 28.62 | ||||||
15 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 28.66 | ||||||
16 | Simon Kärrsjö | 1998 | Göteborg Sim | 28.69 | ||||||
17 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 28.75 | ||||||
18 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.27 | ||||||
19 | Pär Börjeson | 1998 | Göteborg Sim | 29.30 | ||||||
20 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.35 | ||||||
21 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.42 | ||||||
22 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.71 | ||||||
23 | Måns Tangvald | 1995 | Göteborg Sim | 30.14 | ||||||
24 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 30.17 | ||||||
25 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 30.87 | ||||||
26 | Elliot Larsson | 2000 | Simklubben Lödde | 31.37 | ||||||
27 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 31.47 | ||||||
28 | Rickard Andersson | 1998 | Ystads Simsällskap | 31.75 | ||||||
29 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 32.05 | ||||||
30 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 32.07 | ||||||
31 | Samuel Schildt | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.23 | ||||||
32 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.24 | ||||||
33 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 33.44 | ||||||
- | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 12:53 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.59 | ||||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 29.29 | ||||||
3 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 31.08 | ||||||
4 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.14 | ||||||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.16 | ||||||
6 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.36 | ||||||
7 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 31.54 | ||||||
8 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 31.74 | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 26.80 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.00 | ||||||
3 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.01 | ||||||
4 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Triton | 28.03 | ||||||
5 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 28.08 | ||||||
6 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.09 | ||||||
7 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.27 | ||||||
8 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.14 | ||||||
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Sportringen |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 25.61 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.20 | ||||||
3 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 26.77 | ||||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 26.90 | ||||||
5 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.06 | ||||||
6 | Jonatan Wede | 1988 | Simsällskapet Iden | 27.60 | ||||||
7 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.70 | ||||||
8 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 27.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:20 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Svenska Spel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 38.11 | 1:22.34 | |||||
2 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.40 | 1:22.50 | |||||
3 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.49 | 1:24.23 | |||||
4 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.95 | 1:24.68 | |||||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.16 | 1:24.75 | |||||
6 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.57 | 1:24.83 | |||||
7 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 39.29 | 1:25.00 | |||||
8 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 40.15 | 1:26.48 | |||||
9 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.14 | 1:26.85 | |||||
10 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.31 | 1:27.53 | |||||
11 | Liv Elgaard Fonnesbech | 2004 | Växjö Simsällskap | 41.84 | 1:27.75 | |||||
12 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 41.03 | 1:28.46 | |||||
13 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 40.66 | 1:28.54 | |||||
14 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 41.96 | 1:28.73 | |||||
15 | Filippa Philipsson Eriksson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.67 | 1:28.89 | |||||
16 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 40.89 | 1:29.04 | |||||
17 | Emilia Nordén | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 42.90 | 1:29.53 | |||||
18 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.81 | 1:30.13 | |||||
19 | Svea Raihle | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 44.21 | 1:31.01 | |||||
20 | Tindra D´ Aubigné | 2004 | Hörby Simklubb | 42.36 | 1:31.26 | |||||
21 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 42.91 | 1:31.62 | |||||
22 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.87 | 1:31.91 | |||||
23 | Alicia Johansson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.24 | 1:32.02 | |||||
24 | Tilda Arthursson | 2003 | Växjö Simsällskap | 44.34 | 1:34.38 | |||||
25 | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.22 | 1:34.77 | |||||
26 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 45.43 | 1:35.38 | |||||
27 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.59 | 1:35.42 | |||||
28 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 45.93 | 1:35.79 | |||||
29 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.96 | 1:35.99 | |||||
30 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.18 | 1:37.68 | |||||
31 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.63 | 1:39.18 | |||||
32 | Cecilia Pettersson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 45.65 | 1:39.57 | |||||
33 | Vanja Magnusson | 2004 | Växjö Simsällskap | 47.42 | 1:39.86 | |||||
34 | Aimée Estrada Hermansson | 2003 | Växjö Simsällskap | 46.99 | 1:40.09 | |||||
35 | Klara Nilsson | 2004 | Simklubben Hajen | 47.24 | 1:41.79 | |||||
36 | Johanna Hofvendahl | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 47.89 | 1:42.22 | |||||
37 | Elin Cronqvist | 2005 | Växjö Simsällskap | 49.72 | 1:43.10 | |||||
38 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.33 | 1:43.81 | |||||
39 | Agnes Hildebrand Westerberg | 2004 | Växjö Simsällskap | 51.33 | 1:47.23 | |||||
40 | Siri Wibert | 2004 | Växjö Simsällskap | 52.67 | 1:49.07 | |||||
- | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Svenska Spel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 36.18 | 1:16.43 | |||||
2 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.11 | 1:17.78 | |||||
3 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.97 | 1:18.43 | |||||
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 37.37 | 1:18.47 | |||||
5 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.15 | 1:18.74 | |||||
6 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.60 | 1:18.80 | |||||
7 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.09 | 1:19.45 | |||||
8 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.41 | 1:20.05 | |||||
9 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 37.83 | 1:20.45 | |||||
10 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.22 | 1:20.46 | |||||
11 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.46 | 1:21.25 | |||||
12 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.68 | 1:21.47 | |||||
13 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.23 | 1:22.15 | |||||
14 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.33 | 1:22.42 | |||||
15 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.93 | 1:22.45 | |||||
16 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.43 | 1:22.91 | |||||
17 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.39 | 1:23.79 | |||||
18 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.65 | 1:24.68 | |||||
19 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 40.57 | 1:25.12 | |||||
20 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 39.92 | 1:25.44 | |||||
21 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.66 | 1:25.47 | |||||
22 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 40.48 | 1:25.69 | |||||
23 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 40.94 | 1:26.19 | |||||
24 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.82 | 1:26.39 | |||||
25 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.51 | 1:26.41 | |||||
26 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.95 | 1:26.93 | |||||
27 | Ella Simonsson | 2002 | Göteborg Sim | 41.59 | 1:27.68 | |||||
28 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 40.18 | 1:28.28 | |||||
29 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 40.65 | 1:28.47 | |||||
30 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.48 | 1:30.37 | |||||
31 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.92 | 1:30.78 | |||||
32 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 43.17 | 1:31.14 | |||||
33 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 42.11 | 1:31.25 | |||||
34 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 43.13 | 1:31.27 | |||||
35 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 43.75 | 1:32.14 | |||||
36 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 42.56 | 1:32.69 | |||||
37 | Victoria Segerdahl | 2001 | Simklubben Lödde | 43.31 | 1:32.98 | |||||
38 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.25 | 1:33.04 | |||||
39 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 44.47 | 1:33.84 | |||||
40 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.07 | 1:33.85 | |||||
41 | Natalia Lugowska | 2002 | Göteborg Sim | 44.60 | 1:34.44 | |||||
42 | Amanda Troedsson | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 44.92 | 1:35.39 | |||||
43 | Michelle Napierski | 2001 | Simklubben Sydsim | 47.00 | 1:36.95 | |||||
44 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.92 | 1:38.43 | |||||
45 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.32 | 1:40.41 | |||||
46 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.98 | 1:42.30 | |||||
- | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Svenska Spel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.35 | 1:16.44 | |||||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.06 | 1:16.66 | |||||
3 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.50 | 1:18.70 | |||||
4 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.24 | 1:19.40 | |||||
5 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.74 | 1:21.37 | |||||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.09 | 1:21.56 | |||||
7 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 38.31 | 1:21.79 | |||||
8 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.80 | 1:21.94 | |||||
9 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.62 | 1:22.25 | |||||
10 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.26 | 1:23.02 | |||||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.02 | 1:28.35 | |||||
12 | Wilma Carlsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.95 | 1:28.68 | |||||
13 | Annika Gren | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.05 | 1:28.98 | |||||
14 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.24 | 1:34.36 | |||||
15 | Thea Aronsson | 2000 | Kappsimningsklubben Karpen | 44.78 | 1:35.52 | |||||
16 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 44.43 | 1:37.14 | |||||
- | Emma Taylor | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:20 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:36 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Svenska Spel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 37.73 | 1:20.74 | |||||
2 | Nina Podric | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 39.34 | 1:23.01 | |||||
3 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.21 | 1:23.27 | |||||
4 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.04 | 1:24.18 | |||||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.75 | 1:24.98 | |||||
6 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 38.72 | 1:25.79 | |||||
7 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 40.23 | 1:27.47 | |||||
8 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.95 | 1:28.04 | |||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Svenska Spel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.65 | 1:16.42 | |||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.67 | 1:17.87 | |||||
3 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.38 | 1:18.02 | |||||
4 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.03 | 1:18.45 | |||||
5 | Clara Örnhem | 2002 | Växjö Simsällskap | 37.38 | 1:18.77 | |||||
6 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.99 | 1:20.20 | |||||
7 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 38.13 | 1:20.38 | |||||
8 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.17 | 1:20.73 | |||||
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Svenska Spel |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 35.49 | 1:16.57 | |||||
2 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.55 | 1:18.10 | |||||
3 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.81 | 1:20.67 | |||||
4 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 37.85 | 1:21.15 | |||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 38.13 | 1:21.37 | |||||
6 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.69 | 1:21.77 | |||||
7 | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.77 | 1:22.90 | |||||
8 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.14 | 1:26.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:36 |
Resultat Gren 20 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 13:47 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 14 år och yngre |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Westholm | 2004 | Täby Sim | 36.84 | 1:18.35 | |||||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.05 | 1:20.01 | |||||
3 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 38.22 | 1:20.64 | |||||
4 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 37.63 | 1:20.72 | |||||
5 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.38 | 1:23.16 | |||||
6 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.75 | 1:23.72 | |||||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.65 | 1:24.31 | |||||
8 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.29 | 1:24.36 | |||||
9 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 39.54 | 1:25.96 | |||||
10 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 41.27 | 1:26.57 | |||||
11 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 41.04 | 1:26.74 | |||||
12 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.30 | 1:26.79 | |||||
13 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.49 | 1:28.23 | |||||
14 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 40.70 | 1:28.29 | |||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.57 | 1:28.54 | |||||
16 | Stig Greiner | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 42.83 | 1:28.55 | |||||
17 | Andre Wester | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 41.98 | 1:28.72 | |||||
18 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.65 | 1:29.02 | |||||
19 | William Lundblad | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.55 | 1:29.15 | |||||
20 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.20 | 1:29.22 | |||||
21 | Alan Jovic | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.24 | 1:29.78 | |||||
22 | Gustaf Stokholm | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 43.27 | 1:30.18 | |||||
23 | Adam Juliusson | 2004 | Helsingborgs Simsällskap | 42.48 | 1:30.99 | |||||
24 | Oliver Kock | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 43.46 | 1:32.35 | |||||
25 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.21 | 1:33.57 | |||||
26 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 43.70 | 1:33.85 | |||||
27 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.68 | 1:34.76 | |||||
28 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.10 | 1:35.00 | |||||
29 | Axel Vaide | 2005 | Ängelholms Simsällskap | 45.18 | 1:37.91 | |||||
30 | Anton Strand | 2003 | Växjö Simsällskap | 46.50 | 1:39.45 | |||||
31 | Noel Ahlbin | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.09 | 1:40.03 | |||||
32 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 49.70 | 1:44.96 | |||||
33 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 50.74 | 1:46.80 | |||||
34 | Jonathan Lindqvist | 2003 | Simklubben Triton | 50.99 | 1:48.30 | |||||
35 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 57.70 | 2:03.42 | |||||
- | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Noa Rydén | 2004 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 16 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.21 | 1:10.80 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 33.05 | 1:11.89 | |||||
3 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 34.69 | 1:12.51 | |||||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.76 | 1:13.03 | |||||
5 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.96 | 1:13.14 | |||||
6 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 35.18 | 1:14.29 | |||||
7 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 34.20 | 1:14.66 | |||||
8 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 36.10 | 1:17.42 | |||||
9 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.08 | 1:17.86 | |||||
10 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.12 | 1:18.03 | |||||
11 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 36.68 | 1:18.49 | |||||
12 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.74 | 1:18.56 | |||||
13 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.89 | 1:19.13 | |||||
14 | Nils Wergeland | 2002 | Simklubben Lödde | 36.52 | 1:19.28 | |||||
15 | Dag Unevik | 2001 | Täby Sim | 36.94 | 1:19.61 | |||||
16 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 37.81 | 1:19.78 | |||||
17 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 37.08 | 1:20.04 | |||||
18 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 37.46 | 1:20.38 | |||||
19 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 37.65 | 1:20.77 | |||||
20 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.85 | 1:20.84 | |||||
21 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 37.23 | 1:22.16 | |||||
22 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.83 | 1:22.88 | |||||
23 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.06 | 1:23.14 | |||||
24 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.26 | 1:24.86 | |||||
25 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.10 | 1:25.54 | |||||
26 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.25 | 1:25.67 | |||||
27 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.57 | 1:26.00 | |||||
28 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 41.00 | 1:28.24 | |||||
29 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 42.95 | 1:30.23 | |||||
30 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.16 | 1:32.02 | |||||
- | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Stålbrand | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Försök 17 - 99 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 32.82 | 1:09.24 | |||||
2 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 33.01 | 1:11.59 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 34.83 | 1:13.78 | |||||
4 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.65 | 1:14.16 | |||||
5 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.86 | 1:16.37 | |||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 35.36 | 1:16.83 | |||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 36.49 | 1:17.31 | |||||
8 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 35.79 | 1:17.68 | |||||
9 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 36.02 | 1:18.10 | |||||
10 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 36.46 | 1:18.17 | |||||
11 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 35.44 | 1:18.83 | |||||
12 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 36.57 | 1:19.42 | |||||
13 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 37.29 | 1:19.63 | |||||
14 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 37.33 | 1:19.71 | |||||
15 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.94 | 1:20.27 | |||||
16 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 37.96 | 1:22.47 | |||||
17 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.82 | 1:23.15 | |||||
18 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 39.20 | 1:24.77 | |||||
19 | Samuel Sjögren | 1999 | Göteborg Sim | 40.74 | 1:26.42 | |||||
20 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 40.31 | 1:26.83 | |||||
21 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 44.17 | 1:35.12 | |||||
- | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 13:47 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | arena Sprint Meet 2017 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 18:49 | |||
Arrangör | Simklubben Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2017 |
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.22 | 1:20.46 | |||||
2 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.29 | 1:21.20 | |||||
3 | Kalle Edelhamre | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 38.56 | 1:22.25 | |||||
4 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.23 | 1:23.02 | |||||
5 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 40.58 | 1:24.78 | |||||
6 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 40.25 | 1:25.68 | |||||
7 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.33 | 1:25.84 | |||||
8 | Vlad Lupu | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 40.32 | 1:26.93 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.66 | 1:10.61 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.90 | 1:10.81 | |||||
3 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.51 | 1:12.31 | |||||
4 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 34.04 | 1:14.30 | |||||
5 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:15.51 | |||||
6 | Oskar Axandersson | 2002 | Växjö Simsällskap | 35.24 | 1:17.80 | |||||
7 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.00 | 1:18.22 | |||||
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Freeker |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 31.98 | 1:08.28 | |||||
2 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 32.54 | 1:08.81 | |||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 34.57 | 1:14.39 | |||||
4 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.75 | 1:14.55 | |||||
5 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 34.99 | 1:15.37 | |||||
6 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 34.74 | 1:16.54 | |||||
7 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 37.04 | 1:20.26 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 05 februari 2017 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 18:49 |