2017-11-21   10:55:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Handelsbanken Farum Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 18.10

Resultat Løb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Handelsbanken Farum Cup 2017    Udskriftsdato  04 maj 2017   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  23:55   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2017         
 
 
Løb 103, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
Farum Cup Senior: Maj Howardsen (1997) 17:27.75 2015-05-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marina Heller Hansen  1994    733  1:04.49  2:13.04  3:21.58  4:29.85  17:06.04  Farum Cup 
  Sigma Swim Allerød  17:25.29      5:38.35  6:47.01  7:56.04  9:04.87     
          10:13.27  11:22.12  12:31.23  13:40.58     
          14:50.64  15:58.95         
                     
Maria Grandt  1998    679  1:06.00  2:15.46  3:26.49  4:37.14  17:32.52   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:30.00      5:47.25  6:57.20  8:07.45  9:17.93     
          10:28.25  11:38.68  12:49.28  14:00.30     
          15:10.88  16:21.90         
                     
Maj Howardsen  1997    674  1:05.62  2:14.65  3:24.34  4:34.34  17:35.15   
  Sigma Swim Allerød  17:16.80      5:44.28  6:54.45  8:05.07  9:16.24     
          10:28.00  11:39.92  12:51.95  14:03.51     
          15:14.93  16:26.08         
                     
Mia Steen Duus  2001    648  1:07.03  2:18.14  3:29.29  4:40.75  17:49.20   
  Sigma Swim Birkerød  19:01.39      5:52.48  7:03.51  8:15.06  9:26.96     
          10:39.08  11:51.44  13:02.67  14:15.04     
          15:27.97  16:39.83         
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    641  1:06.67  2:17.54  3:28.41  4:39.91  17:53.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  17:43.70      5:50.70  7:01.96  8:13.98  9:25.24     
          10:37.06  11:49.82  13:02.93  14:16.40     
          15:29.10  16:42.04         
                     
Caroline Erichsen  1998    620  1:08.71  2:21.38  3:34.86  4:47.51  18:04.97   
  Sigma Swim Birkerød  18:23.51      6:00.45  7:12.47  8:25.14  9:37.90     
          10:50.58  12:03.53  13:15.31  14:28.13     
          15:41.01  16:53.79         
                     
Julie Stampe  2002    583  1:47.35  3:02.43  4:18.54  5:33.95  18:27.46   
  Sigma Swim Allerød  19:02.48      6:48.20  8:03.35  9:18.07  10:33.14     
          11:47.19  13:00.64  14:14.48  15:27.54     
          16:40.83  17:52.31         
                     
Josephine Kruse  2002    570  1:09.37  2:23.14  3:37.91  4:53.02  18:35.57   
  Sigma Swim Allerød  19:00.08      6:08.62  7:23.62  8:39.74  9:54.85     
          11:10.83  12:25.94  13:41.47  14:57.27     
          16:10.92  17:24.65         
                     
Emma Maagøe  1999    567  1:10.63  2:24.03  3:37.33  4:51.57  18:38.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:30.00      6:05.77  7:20.90  8:35.91  9:51.24     
          11:06.31  12:22.62  13:38.45  14:54.19     
          16:09.39  17:24.17         
                     
10  Luna Donde Feilberg  2000    550  1:12.94  2:29.12  3:46.86  5:04.26  18:48.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:45.00      6:20.07  7:35.45  8:51.42  10:06.35     
          11:21.79  12:36.35  13:51.18  15:05.80     
          16:19.20  17:34.70         
                     
11  Maria Lund  2003    541  1:48.23  3:04.18  4:20.30  5:36.33  18:55.62   
  Sigma Swim Birkerød  19:49.00      6:52.45  8:08.31  9:24.27  10:40.36     
          11:56.10  13:13.09  14:29.64  15:46.11     
          17:02.40  18:18.89         
                     
12  Vera Staun Hansen  1999    535  1:10.82  2:27.11  3:44.82  5:01.32  18:59.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:36.69      6:17.83  7:33.35  8:49.71  10:05.40     
          11:21.66  12:37.26  13:53.70  15:10.81     
          16:27.99  17:44.19         
                     
13  Signe Fich Hansen  2002    507  1:14.28  2:31.90  3:49.76  5:08.27  19:20.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  18:50.00      6:26.07  7:44.16  9:02.53  10:19.52     
          11:36.63  12:53.94  14:11.34  15:29.60     
          16:46.48  18:03.98         
                     
14  Laura Boutrup  2003    482  1:49.15  3:05.56  4:22.51  5:41.02  19:40.34   
  Sigma Swim Birkerød  19:47.00      7:00.51  8:20.58  9:40.87  11:01.23     
          12:21.60  13:41.62  15:01.88  16:22.57     
          17:42.60  19:01.09         
                     
15  Amalie H. Falck-Schmith  1989    453  1:14.72  2:35.24  3:56.28  5:17.52  20:04.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  19:00.00      6:37.26  7:56.89  9:17.38  10:38.74     
          11:59.70  13:20.45  14:41.86  16:03.84     
          17:25.72  18:45.52         
                     
Katharina Nekhorochko  2000              DNS   
  Sigma Swim Allerød  19:12.50                 
                     
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 maj 2017 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare