Results for Handelsbanken Farum Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 303 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | Handelsbanken Farum Cup 2017 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 | |||
Stvne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangr | Farum Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 04 maj 2017 |
Lb 303, 100m Frisvmning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjstrm (1993) 52.67 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | 707 | 28.66 | 58.43 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 57.22 | |||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 703 | 28.10 | 58.56 | |||||
Farum Svmmeklub | 57.87 | |||||||||
3 | Rebecca Heyliger | 1992 | 679 | 28.46 | 59.22 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 58.50 | |||||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | 675 | 28.96 | 59.33 | |||||
Sigma Swim Allerd | 57.49 | |||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 662 | 28.62 | 59.73 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 56.81 | |||||||||
6 | Karla Louise Balle | 2001 | 644 | 29.22 | 1:00.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingr Svmmeklub | 59.67 | |||||||||
7 | Mia Wennecke | 1999 | 638 | 29.28 | 1:00.47 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 59.95 | |||||||||
8 | Signe Fich Hansen | 2002 | 614 | 29.75 | 1:01.25 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:01.23 | |||||||||
9 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 606 | 30.09 | 1:01.53 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:01.75 | |||||||||
10 | Annie Lindstrm | 1996 | 582 | 29.15 | 1:02.36 | |||||
Kristianstads SLS | 58.94 | |||||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | 582 | 29.66 | 1:02.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerd | 1:02.13 | |||||||||
12 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 573 | 29.77 | 1:02.66 | |||||
Farum Svmmeklub | 1:02.49 | |||||||||
13 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 565 | 30.08 | 1:02.98 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:02.18 | |||||||||
14 | Anna Boutrup | 1998 | 564 | 30.74 | 1:03.01 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:00.97 | |||||||||
15 | Thea Blomsterberg | 2002 | 537 | 30.41 | 1:04.05 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerd | 1:03.52 | |||||||||
16 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 534 | 30.87 | 1:04.18 | |||||
Farum Svmmeklub | 1:04.74 | |||||||||
17 | Simone Jrgensen | 1999 | 529 | 30.48 | 1:04.38 | |||||
Farum Svmmeklub | 1:04.54 | |||||||||
18 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 528 | 31.15 | 1:04.39 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:06.17 | |||||||||
19 | Karina Garne Larsen | 2000 | 521 | 31.30 | 1:04.67 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:03.04 | |||||||||
20 | Claudia Sperling | 2002 | 519 | 31.33 | 1:04.77 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:04.05 | |||||||||
21 | Linna Hgberg | 1999 | 515 | 31.28 | 1:04.96 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.94 | |||||||||
22 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 511 | 30.83 | 1:05.12 | |||||
Helsingr Svmmeklub | 1:01.63 | |||||||||
23 | Emma Jensen | 2002 | 508 | 30.94 | 1:05.23 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:04.79 | |||||||||
24 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 497 | 31.08 | 1:05.71 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:04.90 | |||||||||
25 | Amanda Modig | 1999 | 496 | 31.86 | 1:05.77 | |||||
Kristianstads SLS | 1:05.76 | |||||||||
26 | Cecilie Hjars | 2001 | 489 | 31.85 | 1:06.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.40 | |||||||||
27 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 482 | 31.82 | 1:06.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerd | 1:03.00 | |||||||||
28 | Olivia Olivarius Vlund | 2002 | 476 | 31.93 | 1:06.67 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:04.59 | |||||||||
29 | Cecilie Porsdal | 2002 | 446 | 32.95 | 1:08.11 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 1:07.80 | |||||||||
30 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 443 | 32.59 | 1:08.26 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:10.80 | |||||||||
31 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 434 | 32.10 | 1:08.73 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:12.02 | |||||||||
32 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 401 | 33.47 | 1:10.57 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:09.82 | |||||||||
33 | Mia Witt | 2002 | 392 | 33.97 | 1:11.12 | |||||
Vest-Brndby | 1:10.56 | |||||||||
34 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 383 | 34.61 | 1:11.69 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:09.38 | |||||||||
35 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 376 | 34.50 | 1:12.08 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:14.42 | |||||||||
36 | Astrid Elmberg | 2002 | 350 | 34.34 | 1:13.82 | |||||
Kristianstads SLS | 1:12.70 | |||||||||
37 | Maja Fling | 2001 | 319 | 36.86 | 1:16.13 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.39 | |||||||||
38 | Emma Antonisen | 2002 | 315 | 37.11 | 1:16.45 | |||||
Helsinge Svmmeklub | 1:15.11 | |||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svmmeklub | 1:05.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 |
Licens til Farum Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |