Tulokset Kaukaveden Syysuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
603 |
29.80 |
1:03.56 |
1:38.04 |
|
2:11.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Haipus |
2001 |
|
586 |
31.68 |
1:04.82 |
1:38.46 |
|
2:12.34 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
540 |
31.61 |
1:06.16 |
1:41.56 |
|
2:15.97 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
510 |
31.39 |
1:05.96 |
1:41.95 |
|
2:18.58 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martta Nygård |
2003 |
|
478 |
32.51 |
1:08.43 |
1:45.05 |
|
2:21.62 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
449 |
33.60 |
1:10.81 |
1:48.54 |
|
2:24.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
448 |
34.41 |
1:12.51 |
1:50.53 |
|
2:24.68 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
406 |
34.66 |
1:13.39 |
1:52.50 |
|
2:29.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
400 |
35.36 |
1:14.10 |
1:53.13 |
|
2:30.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kia Leinonen |
2003 |
|
304 |
37.38 |
1:19.22 |
2:02.71 |
|
2:44.73 |
|
|
Oulun Lohet |
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Satu Immonen |
2003 |
|
300 |
37.85 |
1:20.99 |
2:04.93 |
|
2:45.31 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
270 |
36.82 |
1:20.08 |
2:05.44 |
|
2:51.33 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikaela Laaksola |
2004 |
|
235 |
41.42 |
1:27.04 |
2:14.30 |
|
2:59.27 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
3:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eveliina Vakkuri |
2005 |
|
197 |
43.60 |
1:34.79 |
2:25.34 |
|
3:10.37 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Henna Koponen |
2004 |
|
186 |
42.80 |
1:32.81 |
2:24.06 |
|
3:13.81 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
508 |
32.97 |
1:07.67 |
1:43.13 |
|
2:18.83 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Enni Heikkinen |
1997 |
|
427 |
34.64 |
1:11.90 |
1:49.57 |
|
2:27.06 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:04 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
501 |
29.35 |
1:01.47 |
1:34.19 |
|
2:05.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
498 |
28.93 |
1:00.28 |
1:32.64 |
|
2:05.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
496 |
31.09 |
1:02.81 |
1:34.81 |
|
2:05.49 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
466 |
30.27 |
1:03.15 |
1:35.64 |
|
2:08.14 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leevi Kärnä |
2001 |
|
377 |
30.42 |
1:04.44 |
1:40.67 |
|
2:17.55 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Rajavaara |
2002 |
|
368 |
30.26 |
1:05.95 |
1:43.30 |
|
2:18.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sihan Yu |
2003 |
|
250 |
34.68 |
1:14.23 |
1:56.37 |
|
2:37.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
245 |
36.02 |
1:16.33 |
1:58.13 |
|
2:38.66 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topi Fordell |
2005 |
|
194 |
37.49 |
1:21.60 |
2:07.23 |
|
2:51.52 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
499 |
29.56 |
1:01.83 |
1:34.11 |
|
2:05.21 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
476 |
29.45 |
1:01.91 |
1:34.88 |
|
2:07.20 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:04 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Känsäkangas |
2004 |
|
323 |
39.07 |
|
|
|
1:20.16 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
275 |
40.44 |
|
|
|
1:24.54 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Meissner |
2004 |
|
275 |
1:24.57 |
|
|
|
1:24.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julia Piisilä |
2004 |
|
266 |
42.80 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
263 |
41.90 |
|
|
|
1:25.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida Heiko |
2004 |
|
259 |
1:26.31 |
|
|
|
1:26.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Rajavaara |
2005 |
|
256 |
1:26.56 |
|
|
|
1:26.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tessa Tattari |
2004 |
|
250 |
42.85 |
|
|
|
1:27.31 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Seppänen |
2006 |
|
224 |
1:30.49 |
|
|
|
1:30.49 |
|
|
Oulun Lohet |
1:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Aikio |
2004 |
|
223 |
42.64 |
|
|
|
1:30.64 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Milla Marttila |
2005 |
|
214 |
1:31.89 |
|
|
|
1:31.89 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Petra Laukkanen |
2004 |
|
214 |
44.71 |
|
|
|
1:31.90 |
|
|
Oulun Lohet |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julia Minttu-maria Tiensuu |
2005 |
|
209 |
44.92 |
|
|
|
1:32.69 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
204 |
46.84 |
|
|
|
1:33.39 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Milla Siira |
2005 |
|
202 |
47.75 |
|
|
|
1:33.66 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
197 |
45.60 |
|
|
|
1:34.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
195 |
46.03 |
|
|
|
1:34.81 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
192 |
1:35.27 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lidia Evans |
2005 |
|
185 |
1:36.55 |
|
|
|
1:36.55 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Vilma Utriainen |
2005 |
|
181 |
1:37.27 |
|
|
|
1:37.27 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Pinja Lohiniva |
2005 |
|
157 |
1:41.88 |
|
|
|
1:41.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
147 |
1:44.16 |
|
|
|
1:44.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofia Kivelä |
2005 |
|
124 |
1:50.12 |
|
|
|
1:50.12 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Tolonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
513 |
33.17 |
|
|
|
1:08.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
467 |
33.59 |
|
|
|
1:10.91 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
440 |
34.61 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
403 |
36.19 |
|
|
|
1:14.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Hautakangas |
2001 |
|
288 |
1:23.29 |
|
|
|
1:23.29 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Viitala |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
631 |
30.48 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rosa Sahlström |
1997 |
|
472 |
34.14 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Röytiö |
1998 |
|
471 |
33.38 |
|
|
|
1:10.69 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Känsäkangas |
1999 |
|
392 |
35.87 |
|
|
|
1:15.14 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milja Lahtinen |
1999 |
|
374 |
36.94 |
|
|
|
1:16.34 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Laukkanen |
1998 |
|
373 |
37.60 |
|
|
|
1:16.43 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:05 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
233 |
1:19.46 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
Oulun Lohet |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
187 |
41.49 |
|
|
|
1:25.54 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
177 |
41.62 |
|
|
|
1:27.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
174 |
42.02 |
|
|
|
1:27.54 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
174 |
43.48 |
|
|
|
1:27.60 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julius Schroderus |
2006 |
|
148 |
45.04 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Visa Nissinen |
2004 |
|
143 |
45.36 |
|
|
|
1:33.51 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Pesälä |
2006 |
|
141 |
44.43 |
|
|
|
1:33.95 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Luukas Salin |
2005 |
|
132 |
46.75 |
|
|
|
1:35.97 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
119 |
49.13 |
|
|
|
1:39.31 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
115 |
49.73 |
|
|
|
1:40.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
104 |
49.60 |
|
|
|
1:43.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
506 |
29.41 |
|
|
|
1:01.40 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
420 |
1:05.33 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
384 |
32.57 |
|
|
|
1:07.31 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
305 |
1:12.64 |
|
|
|
1:12.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
293 |
1:13.63 |
|
|
|
1:13.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
198 |
41.84 |
|
|
|
1:23.92 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.6 Köydestä vetäminen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
505 |
30.19 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
387 |
32.42 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
368 |
1:08.29 |
|
|
|
1:08.29 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
463 |
31.24 |
|
|
|
1:03.26 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
440 |
30.91 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
386 |
33.10 |
|
|
|
1:07.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
374 |
32.94 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
267 |
1:15.97 |
|
|
|
1:15.97 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:15 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:15 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:10 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
285 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
266 |
|
|
|
|
39.25 |
|
|
Oulun Lohet |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Leinonen |
2004 |
|
186 |
|
|
|
|
44.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Karjalainen |
2004 |
|
168 |
|
|
|
|
45.74 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
131 |
|
|
|
|
49.62 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
118 |
|
|
|
|
51.37 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luukas Salin |
2005 |
|
110 |
|
|
|
|
52.62 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topi Fordell |
2005 |
|
97 |
|
|
|
|
54.90 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Antti Ylönen |
2005 |
|
69 |
|
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Orre |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matias Rajavaara |
2002 |
|
328 |
|
|
|
|
36.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
326 |
|
|
|
|
36.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sihan Yu |
2003 |
|
315 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
159 |
|
|
|
|
46.53 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Petrus Härkönen |
2003 |
|
118 |
|
|
|
|
51.44 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
512 |
|
|
|
|
31.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
472 |
|
|
|
|
32.41 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
439 |
|
|
|
|
33.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
347 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:10 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
526 |
29.92 |
1:03.94 |
1:39.38 |
|
2:14.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
337 |
35.01 |
1:14.81 |
1:55.03 |
|
2:36.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:14 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 11, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:42 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
16:54 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
271 |
36.51 |
|
|
|
1:18.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
189 |
39.58 |
|
|
|
1:28.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
183 |
41.58 |
|
|
|
1:29.16 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
168 |
43.31 |
|
|
|
1:31.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
159 |
43.26 |
|
|
|
1:33.37 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kalle Pesälä |
2006 |
|
157 |
44.56 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julius Schroderus |
2006 |
|
157 |
44.27 |
|
|
|
1:33.84 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Topi Fordell |
2005 |
|
130 |
48.39 |
|
|
|
1:39.88 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
130 |
49.30 |
|
|
|
1:39.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
127 |
47.51 |
|
|
|
1:40.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
111 |
50.21 |
|
|
|
1:45.24 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Paavo Tapio |
2005 |
|
100 |
54.86 |
|
|
|
1:49.09 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Heikkilä |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Visa Nissinen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
463 |
30.76 |
|
|
|
1:05.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
386 |
31.86 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
381 |
34.12 |
|
|
|
1:09.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
351 |
33.86 |
|
|
|
1:11.81 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
338 |
33.58 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matias Rajavaara |
2002 |
|
337 |
32.85 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
204 |
42.12 |
|
|
|
1:25.95 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
|
169 |
42.97 |
|
|
|
1:31.58 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Sipilä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
521 |
28.84 |
|
|
|
1:02.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
499 |
29.71 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
452 |
30.54 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
450 |
31.39 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
437 |
31.39 |
|
|
|
1:06.71 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
402 |
30.85 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
354 |
32.38 |
|
|
|
1:11.59 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
16:54 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
17:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 13, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:29 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
17:39 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 14, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:39 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
17:45 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
483 |
42.16 |
1:26.71 |
2:10.09 |
|
2:51.50 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
460 |
39.00 |
1:23.14 |
2:08.22 |
|
2:54.22 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
405 |
41.49 |
1:28.27 |
2:16.07 |
|
3:01.87 |
|
|
Vieskan Uimarit |
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
396 |
41.30 |
1:28.36 |
2:16.61 |
|
3:03.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
384 |
42.96 |
1:30.06 |
2:17.82 |
|
3:05.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miina Laukka |
2003 |
|
348 |
45.34 |
1:34.75 |
2:23.85 |
|
3:11.27 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
341 |
45.61 |
1:35.97 |
2:27.17 |
|
3:12.46 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matilda Lindholm |
2001 |
|
330 |
43.83 |
1:33.85 |
2:24.81 |
|
3:14.68 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
|
286 |
44.51 |
1:36.26 |
2:30.94 |
|
3:24.20 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
3:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
284 |
46.23 |
1:38.74 |
2:32.41 |
|
3:24.56 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
268 |
48.77 |
1:42.54 |
2:35.47 |
|
3:28.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikaela Laaksola |
2004 |
|
202 |
51.76 |
1:51.40 |
2:51.93 |
|
3:49.18 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
4:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
169 |
56.37 |
1:58.48 |
3:00.84 |
|
4:03.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
4:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iina Elorinne |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
516 |
37.63 |
1:20.28 |
2:04.24 |
|
2:47.75 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
433 |
40.81 |
1:25.74 |
2:11.92 |
|
2:57.85 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:45 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
17:54 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
559 |
32.88 |
1:09.75 |
1:47.96 |
|
2:26.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
514 |
34.06 |
1:12.55 |
1:51.86 |
|
2:30.39 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
483 |
34.95 |
1:14.02 |
1:53.48 |
|
2:33.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sihan Yu |
2003 |
|
324 |
38.99 |
1:23.79 |
2:10.93 |
|
2:55.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
|
323 |
39.92 |
1:24.17 |
2:10.08 |
|
2:55.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
298 |
41.71 |
1:28.52 |
2:14.94 |
|
3:00.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
|
146 |
51.45 |
1:50.25 |
2:49.66 |
|
3:48.30 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Sipilä |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
17:54 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
19:11 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 19, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
19:11 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
18:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 20, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
18:08 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
10:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
606 |
1:05.35 |
2:16.42 |
3:27.55 |
|
4:37.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
555 |
1:08.13 |
2:21.15 |
3:33.98 |
|
4:45.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
527 |
1:08.98 |
2:23.12 |
3:37.42 |
|
4:50.17 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
469 |
1:13.06 |
2:30.22 |
3:46.80 |
|
5:01.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
408 |
1:15.36 |
2:37.23 |
3:58.63 |
|
5:16.15 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
5:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Satu Immonen |
2003 |
|
302 |
1:23.55 |
2:52.88 |
4:21.48 |
|
5:49.19 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
5:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Rajavaara |
2005 |
|
301 |
1:21.59 |
2:50.68 |
4:21.73 |
|
5:49.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
294 |
1:23.04 |
2:54.42 |
4:24.45 |
|
5:52.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anastasia Parfenova |
2004 |
|
284 |
1:22.53 |
2:54.69 |
4:26.55 |
|
5:56.54 |
|
|
Kemijärven Kaiku |
5:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
|
254 |
1:28.96 |
3:02.51 |
4:39.54 |
|
6:10.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henna Moilanen |
2004 |
|
230 |
1:27.81 |
3:07.26 |
4:46.91 |
|
6:22.37 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
6:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
211 |
1:33.77 |
3:13.22 |
4:54.15 |
|
6:33.55 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eveliina Vakkuri |
2005 |
|
198 |
1:36.46 |
3:21.08 |
5:05.25 |
|
6:41.71 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
6:50.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
195 |
1:37.89 |
3:23.30 |
5:06.64 |
|
6:43.87 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
7:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
159 |
1:36.88 |
3:28.47 |
5:21.76 |
|
7:12.58 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
7:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Enni Heikkinen |
1997 |
|
383 |
1:16.57 |
2:39.04 |
4:02.20 |
|
5:22.91 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
5:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:14 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
10:21 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
589 |
1:00.16 |
2:04.56 |
3:09.36 |
|
4:13.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
509 |
1:00.55 |
2:06.98 |
3:16.35 |
|
4:25.67 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
496 |
1:02.03 |
2:09.93 |
3:19.17 |
|
4:27.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
382 |
1:05.12 |
2:18.63 |
3:34.73 |
|
4:52.35 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
5:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
259 |
1:17.72 |
2:43.40 |
4:10.51 |
|
5:32.69 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
209 |
1:24.52 |
2:56.65 |
4:28.97 |
|
5:57.19 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
188 |
1:22.83 |
2:58.59 |
4:36.79 |
|
6:10.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:21 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
10:28 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
587 |
30.82 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Haipus |
2001 |
|
422 |
33.17 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
420 |
33.82 |
|
|
|
1:12.89 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liina Salin |
2002 |
|
410 |
33.54 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
384 |
34.42 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Nygård |
2003 |
|
369 |
34.58 |
|
|
|
1:16.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Venla Säntti |
2003 |
|
364 |
34.86 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
354 |
34.18 |
|
|
|
1:17.15 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
351 |
34.44 |
|
|
|
1:17.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
309 |
36.54 |
|
|
|
1:20.72 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
289 |
39.64 |
|
|
|
1:22.51 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matilda Lindholm |
2001 |
|
279 |
37.46 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iina Elorinne |
2002 |
|
244 |
39.71 |
|
|
|
1:27.38 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
202 |
42.95 |
|
|
|
1:33.05 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miina Laukka |
2003 |
|
191 |
45.26 |
|
|
|
1:34.70 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
149 |
47.42 |
|
|
|
1:42.97 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
609 |
29.25 |
|
|
|
1:04.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
452 |
32.81 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
431 |
33.97 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:28 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
10:35 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
504 |
28.32 |
|
|
|
1:00.84 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Laatikainen |
1999 |
|
423 |
30.27 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:35 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
10:49 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 27, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
10:49 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
11:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
101 |
|
|
|
|
47.62 |
|
|
Kemin Uimaseura |
49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Torsti Saarela |
2006 |
|
93 |
|
|
|
|
49.00 |
|
|
Vieskan Uimarit |
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
455 |
|
|
|
|
28.87 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
370 |
|
|
|
|
30.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
242 |
|
|
|
|
35.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elmo Arvo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
422 |
|
|
|
|
29.61 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
342 |
|
|
|
|
31.77 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
246 |
|
|
|
|
35.45 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:29 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
11:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Sofia Brännkärr |
2001 |
|
550 |
1:02.24 |
|
|
|
1:02.24 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heta Järvenpää |
2001 |
|
522 |
1:03.34 |
|
|
|
1:03.34 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
515 |
1:03.63 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
470 |
1:05.58 |
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Hautakangas |
2001 |
|
421 |
32.23 |
|
|
|
1:08.03 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilda Lindholm |
2001 |
|
359 |
34.77 |
|
|
|
1:11.77 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
695 |
57.56 |
|
|
|
57.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Enni Heikkinen |
1997 |
|
414 |
33.36 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:14 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
11:26 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
263 |
1:10.14 |
|
|
|
1:10.14 |
|
|
Oulun Lohet |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
226 |
1:13.68 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
224 |
1:13.96 |
|
|
|
1:13.96 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
196 |
37.57 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
187 |
36.58 |
|
|
|
1:18.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topi Fordell |
2005 |
|
185 |
37.89 |
|
|
|
1:18.81 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
165 |
39.24 |
|
|
|
1:21.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
158 |
40.90 |
|
|
|
1:23.11 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julius Schroderus |
2006 |
|
156 |
39.07 |
|
|
|
1:23.37 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Pesälä |
2006 |
|
155 |
40.19 |
|
|
|
1:23.49 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Atte Leinonen |
2004 |
|
154 |
39.46 |
|
|
|
1:23.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
150 |
40.61 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Luukas Salin |
2005 |
|
149 |
40.79 |
|
|
|
1:24.69 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Visa Nissinen |
2004 |
|
144 |
41.15 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
132 |
42.06 |
|
|
|
1:28.15 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Hermanni Hekkala |
2007 |
|
110 |
46.50 |
|
|
|
1:33.59 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Veeti Kela |
2004 |
|
106 |
45.73 |
|
|
|
1:34.67 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Antti Ylönen |
2005 |
|
105 |
45.53 |
|
|
|
1:35.10 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Torsti Saarela |
2006 |
|
100 |
45.81 |
|
|
|
1:36.64 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Anttila |
2002 |
|
448 |
28.09 |
|
|
|
58.72 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Rajavaara |
2002 |
|
373 |
1:02.41 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
|
317 |
1:05.86 |
|
|
|
1:05.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sihan Yu |
2003 |
|
248 |
1:11.44 |
|
|
|
1:11.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
236 |
1:12.68 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
213 |
1:15.19 |
|
|
|
1:15.19 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Sipilä |
2003 |
|
200 |
36.88 |
|
|
|
1:16.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
197 |
37.52 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
|
167 |
39.07 |
|
|
|
1:21.50 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
516 |
27.25 |
|
|
|
56.02 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
464 |
27.92 |
|
|
|
58.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
456 |
28.20 |
|
|
|
58.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Leevi Kärnä |
2001 |
|
385 |
29.59 |
|
|
|
1:01.76 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:26 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
11:58 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
558 |
32.91 |
1:10.30 |
1:53.44 |
|
2:27.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Haipus |
2001 |
|
514 |
33.31 |
1:11.70 |
1:56.55 |
|
2:32.07 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
512 |
35.16 |
1:15.24 |
1:57.95 |
|
2:32.24 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
450 |
34.38 |
1:13.14 |
2:01.59 |
|
2:38.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Venla Säntti |
2003 |
|
443 |
35.97 |
1:17.26 |
2:04.18 |
|
2:39.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martta Nygård |
2003 |
|
439 |
35.06 |
1:15.46 |
2:03.31 |
|
2:40.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Liina Salin |
2002 |
|
432 |
34.10 |
1:14.84 |
2:04.71 |
|
2:41.14 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olivia Viitala |
2000 |
|
388 |
35.69 |
1:18.12 |
2:06.61 |
|
2:46.95 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
364 |
40.87 |
1:24.12 |
2:14.79 |
|
2:50.63 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maiju Rajaniemi |
2002 |
|
311 |
40.84 |
1:25.80 |
2:20.00 |
|
2:59.85 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
3:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miina Laukka |
2003 |
|
308 |
43.90 |
1:30.22 |
2:20.64 |
|
3:00.28 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
268 |
42.93 |
1:31.43 |
2:26.37 |
|
3:08.82 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noora Aikio |
2004 |
|
221 |
42.93 |
1:34.17 |
2:37.54 |
|
3:21.46 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Luokkanen |
1999 |
|
441 |
34.36 |
1:13.44 |
2:02.89 |
|
2:40.07 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
11:58 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:01 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
530 |
29.38 |
1:05.23 |
1:43.14 |
|
2:15.43 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
493 |
30.26 |
1:05.82 |
1:46.56 |
|
2:18.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
492 |
29.21 |
1:05.75 |
1:45.95 |
|
2:18.84 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
486 |
30.70 |
1:07.39 |
1:46.97 |
|
2:19.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
424 |
32.39 |
1:10.05 |
1:51.05 |
|
2:25.86 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
370 |
34.78 |
1:13.84 |
1:58.91 |
|
2:32.68 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
439 |
30.71 |
1:07.39 |
1:49.51 |
|
2:24.14 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:01 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 33, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
629 |
34.54 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
419 |
40.11 |
|
|
|
1:23.29 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Laatikainen |
2003 |
|
399 |
39.68 |
|
|
|
1:24.70 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sole Piirainen |
2002 |
|
388 |
40.26 |
|
|
|
1:25.44 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
367 |
40.88 |
|
|
|
1:27.08 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
329 |
42.61 |
|
|
|
1:30.32 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Satu Immonen |
2003 |
|
206 |
49.94 |
|
|
|
1:45.42 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Saarela |
2003 |
|
130 |
57.88 |
|
|
|
2:02.99 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
456 |
37.25 |
|
|
|
1:20.98 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
456 |
37.86 |
|
|
|
1:21.00 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Milja Lahtinen |
1999 |
|
388 |
39.98 |
|
|
|
1:25.48 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida-Maria Juntunen |
1999 |
|
386 |
40.73 |
|
|
|
1:25.58 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Känsäkangas |
1999 |
|
303 |
42.94 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:14 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:25 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
271 |
39.92 |
|
|
|
1:25.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
254 |
41.94 |
|
|
|
1:27.77 |
|
|
Oulun Lohet |
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Leinonen |
2004 |
|
177 |
47.42 |
|
|
|
1:39.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Karjalainen |
2004 |
|
168 |
47.35 |
|
|
|
1:40.76 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Haipus |
2004 |
|
140 |
51.20 |
|
|
|
1:47.02 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
137 |
50.50 |
|
|
|
1:47.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Haipus |
2004 |
|
129 |
52.10 |
|
|
|
1:49.96 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kalle Pesälä |
2006 |
|
126 |
53.13 |
|
|
|
1:50.89 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lassi Lahtinen |
2004 |
|
123 |
54.26 |
|
|
|
1:51.75 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Hermanni Hekkala |
2007 |
|
121 |
55.09 |
|
|
|
1:52.28 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Julius Schroderus |
2006 |
|
116 |
54.18 |
|
|
|
1:53.81 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Topi Fordell |
2005 |
|
111 |
55.60 |
|
|
|
1:55.66 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Paavo Tapio |
2005 |
|
103 |
55.72 |
|
|
|
1:58.48 |
|
|
Oulun Lohet |
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
416 |
35.53 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sihan Yu |
2003 |
|
329 |
38.75 |
|
|
|
1:20.48 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli-pekka Pietarila |
2003 |
|
328 |
38.18 |
|
|
|
1:20.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
303 |
40.13 |
|
|
|
1:22.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elmo Arvo |
2003 |
|
206 |
45.57 |
|
|
|
1:34.03 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
200 |
46.08 |
|
|
|
1:35.09 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
482 |
34.10 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
402 |
34.82 |
|
|
|
1:15.30 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Topias Nygård |
2000 |
|
397 |
36.80 |
|
|
|
1:15.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
308 |
37.76 |
|
|
|
1:22.26 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:25 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:37 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 35, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 35, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:37 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elmeri Aho |
2004 |
|
169 |
|
|
|
|
39.41 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
158 |
|
|
|
|
40.27 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Visa Nissinen |
2004 |
|
118 |
|
|
|
|
44.42 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
87 |
|
|
|
|
49.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topi Fordell |
2005 |
|
87 |
|
|
|
|
49.19 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
77 |
|
|
|
|
51.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 36, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasperi Kuulasmaa |
1996 |
|
483 |
|
|
|
|
27.78 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
461 |
|
|
|
|
28.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Röytiö |
1998 |
|
448 |
|
|
|
|
28.48 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
431 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
397 |
|
|
|
|
29.64 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leevi Kärnä |
2001 |
|
367 |
|
|
|
|
30.43 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
255 |
|
|
|
|
34.37 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:42 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
570 |
33.43 |
1:09.32 |
1:46.90 |
|
2:23.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenni Louhimo |
2001 |
|
496 |
35.96 |
1:14.66 |
1:53.67 |
|
2:30.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
483 |
35.74 |
1:15.06 |
1:53.60 |
|
2:31.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liina Salin |
2002 |
|
453 |
37.05 |
1:16.85 |
1:56.57 |
|
2:35.16 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
444 |
37.05 |
1:16.21 |
1:56.49 |
|
2:36.21 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
397 |
38.35 |
1:21.01 |
2:02.31 |
|
2:42.18 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isa Vehkaoja |
2002 |
|
385 |
38.93 |
1:20.28 |
2:02.44 |
|
2:43.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
333 |
41.42 |
1:25.79 |
2:10.22 |
|
2:51.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
220 |
44.74 |
1:34.50 |
2:25.71 |
|
3:17.42 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Känsäkangas |
1999 |
|
326 |
39.29 |
1:23.06 |
2:08.66 |
|
2:53.13 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
12:53 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
511 |
31.31 |
1:05.21 |
1:39.06 |
|
2:12.66 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
418 |
32.41 |
1:08.31 |
1:45.84 |
|
2:21.81 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
366 |
35.11 |
1:13.50 |
1:51.68 |
|
2:28.22 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
378 |
34.43 |
1:11.46 |
1:49.08 |
|
2:26.63 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
12:53 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
13:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 39, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
13:14 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kaukaveden Syysuinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kajaani |
|
Tulostusaika |
15:00 |
|
|
Järjestäjä |
Kajaanin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 syyskuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
OU rollo 1 pojat [2004] |
2004 |
|
135 |
|
|
|
|
2:56.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Koskela |
2004 |
|
|
1:30.63 |
|
|
|
1:30.63 |
|
|
Jimi Kenttälä |
2004 |
|
|
49.13 |
|
|
|
2:19.76 |
|
|
Jami Kenttälä |
2004 |
|
|
36.28 |
|
|
|
2:56.04 |
|
|
Atte Leinonen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
2:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
KaUS miehet [2004] |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuukka Orre |
2007 |
|
|
1:46.72 |
|
|
|
1:46.72 |
|
|
SW 10.11 Vaihtorikko |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.07 |
Tulostuspäivämäärä |
18 syyskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura |
Tulostusaika |
15:00 |
|