Results for DM for hold - 1. division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH, 1. divison | Udskriftsdato | 18 april 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
Løb 4, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 794 | 1:04.68 | 2:21.68 | 3:42.76 | 4:50.57 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 675 | 1:13.35 | 2:25.97 | 3:57.01 | 5:06.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Simone Norman Pedersen | 1993 | 673 | 1:10.71 | 2:27.52 | 3:56.76 | 5:06.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kia Hansen | 1995 | 667 | 1:09.93 | 2:29.02 | 3:59.95 | 5:07.98 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | 661 | 1:10.65 | 2:28.45 | 3:58.91 | 5:08.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Marianne Duijm | 1993 | 634 | 1:11.10 | 2:32.46 | 4:02.82 | 5:13.18 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 628 | 1:11.77 | 2:33.02 | 4:05.03 | 5:14.22 | |||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
8 | Simone Friis Hansen | 1995 | 625 | 1:15.28 | 2:36.44 | 4:02.11 | 5:14.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Melizza Petersen | 1994 | 612 | 1:12.88 | 2:32.57 | 4:04.50 | 5:16.80 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 612 | 1:16.61 | 2:38.58 | 4:05.31 | 5:16.85 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Klara Grønne Leth | 1990 | 600 | 1:10.45 | 2:34.59 | 4:05.32 | 5:18.94 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 580 | 1:16.03 | 2:36.82 | 4:11.07 | 5:22.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Cecilia Jespersen | 1993 | 577 | 1:17.99 | 2:36.95 | 4:09.15 | 5:23.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sidse Kehlet | 1996 | 564 | 1:12.74 | 2:36.58 | 4:09.43 | 5:25.57 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
15 | Sarah Bro | 1996 | 563 | 1:17.79 | 2:37.89 | 4:13.03 | 5:25.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ann Sophie C. Lønnberg | 1983 | 526 | 1:16.10 | 2:40.02 | 4:20.14 | 5:33.21 | |||
U.S.G | ||||||||||
17 | Mette Grauballe | 1995 | 513 | 1:17.43 | 2:42.13 | 4:18.37 | 5:35.97 | |||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
18 | Maria Fjallstein | 1981 | 511 | 1:15.12 | 2:40.46 | 4:18.79 | 5:36.56 | |||
U.S.G | ||||||||||
- | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |