Results for DM for hold - 1. division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMH, 1. divison |
|
Udskriftsdato |
18 april 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Medley Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Westh |
1990 |
|
683 |
1:00.47 |
2:10.83 |
3:28.27 |
|
4:35.79 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Wagner |
1991 |
|
663 |
1:04.59 |
2:16.79 |
3:36.42 |
|
4:38.55 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forenin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Stefan B. Høgild |
1991 |
|
651 |
1:03.02 |
2:16.10 |
3:36.19 |
|
4:40.17 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sigurd Greve Dideriksen |
1992 |
|
623 |
1:04.42 |
2:15.37 |
3:39.62 |
|
4:44.28 |
|
|
Swim Team Hovedstaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Møller |
1991 |
|
615 |
1:03.21 |
2:13.64 |
3:38.45 |
|
4:45.64 |
|
|
EliteSvøm Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martin G. Hansen |
1992 |
|
614 |
1:04.70 |
2:18.74 |
3:39.00 |
|
4:45.74 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Busk Sørensen |
1991 |
|
582 |
1:06.14 |
2:20.75 |
3:45.69 |
|
4:50.84 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lasse Thorup Olesen |
1985 |
|
577 |
1:06.94 |
2:26.88 |
3:44.82 |
|
4:51.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otto Linnet |
1988 |
|
547 |
1:02.31 |
2:21.59 |
3:49.81 |
|
4:56.96 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nour Hermiz |
1994 |
|
528 |
1:05.55 |
2:26.42 |
3:50.74 |
|
5:00.39 |
|
|
EliteSvøm Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lars Merl |
1993 |
|
523 |
1:09.45 |
2:29.94 |
3:51.47 |
|
5:01.46 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
517 |
1:11.18 |
2:25.98 |
3:57.84 |
|
5:02.55 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peter Wittenwiler |
1994 |
|
495 |
1:10.60 |
2:29.16 |
3:58.62 |
|
5:06.99 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peter Schultz |
1976 |
|
493 |
1:06.55 |
2:24.30 |
3:58.64 |
|
5:07.43 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Søren Schebel Steg |
1992 |
|
492 |
1:07.75 |
2:28.37 |
3:54.90 |
|
5:07.68 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jacob Clement Nielsen |
1987 |
|
459 |
1:09.51 |
2:26.82 |
4:02.89 |
|
5:14.82 |
|
|
U.S.G |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Martin Collignon |
1992 |
|
449 |
1:10.57 |
2:31.99 |
4:06.20 |
|
5:17.19 |
|
|
Swim Team Hovedstaden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mark Meyer Poulsen |
1994 |
|
443 |
1:12.79 |
2:37.68 |
4:03.09 |
|
5:18.57 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
|