Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 17.00
Resultat Løb 28 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 29.14 | 1:02.51 | 1:45.56 | 2:18.91 | |||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | 1:07.05 | 1:47.28 | 2:20.38 | |||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.88 | 1:06.93 | 1:47.10 | 2:20.56 | |||
4 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 29.17 | 1:05.79 | 1:48.11 | 2:20.88 | |||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.10 | 1:06.14 | 1:48.09 | 2:21.04 | |||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.83 | 1:09.97 | 1:50.78 | 2:23.58 | |||
7 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.84 | 1:09.76 | 1:51.53 | 2:23.60 | |||
8 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 30.17 | 1:08.25 | 1:51.76 | 2:24.73 | |||
9 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.29 | 1:06.87 | 1:52.03 | 2:26.17 | |||
10 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.92 | 1:08.66 | 1:52.95 | 2:26.42 | |||
11 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.25 | 1:07.54 | 1:53.49 | 2:26.88 | |||
12 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | Greve Svømmeklub | 30.97 | 1:09.96 | 1:52.37 | 2:27.22 | |||
13 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.31 | 1:07.81 | 1:53.32 | 2:27.37 | |||
14 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.15 | 1:08.93 | 1:54.73 | 2:27.68 | |||
15 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Swim Team Tåstrup - Vatcph | 30.66 | 1:09.62 | 1:53.84 | 2:28.00 | |||
16 | Gustav Stahl | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.07 | 1:11.58 | 1:55.92 | 2:28.77 | |||
17 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 29.89 | 1:09.48 | 1:56.90 | 2:29.75 | |||
18 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.64 | 1:12.18 | 1:54.29 | 2:29.93 | |||
19 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 31.63 | 1:08.67 | 1:56.31 | 2:29.96 | |||
20 | Morten Østergaard | 2002 | Svømmeklubben Laksen | 32.57 | 1:14.43 | 1:56.23 | 2:30.43 | |||
21 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 28.21 | 1:10.53 | 1:58.82 | 2:30.59 | |||
22 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.48 | 1:13.87 | 1:56.65 | 2:30.98 | |||
23 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.67 | 1:09.52 | 1:54.82 | 2:31.20 | |||
24 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.32 | 1:12.62 | 1:56.75 | 2:31.41 | |||
25 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.93 | 1:11.17 | 1:57.33 | 2:31.79 | |||
26 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.00 | 1:12.15 | 1:58.45 | 2:32.23 | |||
27 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.78 | 1:11.48 | 1:58.55 | 2:32.35 | |||
28 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.32 | 1:10.03 | 1:58.95 | 2:32.74 | |||
29 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.48 | 1:12.92 | 1:59.94 | 2:33.34 | |||
30 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.37 | 1:12.43 | 1:58.12 | 2:33.78 | |||
31 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.10 | 1:12.04 | 1:58.39 | 2:34.17 | |||
32 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.87 | 1:15.11 | 2:02.50 | 2:35.15 | |||
33 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.25 | 1:11.36 | 2:00.05 | 2:35.23 | |||
34 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.05 | 1:15.74 | 1:59.83 | 2:35.53 | |||
35 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.63 | 1:13.36 | 1:58.55 | 2:35.68 | |||
36 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.07 | 1:16.16 | 1:59.15 | 2:35.92 | |||
37 | August Ryom | 2002 | Køge Svømmeklub | 31.74 | 1:13.64 | 2:02.49 | 2:36.16 | |||
38 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.99 | 1:15.02 | 2:02.14 | 2:36.26 | |||
39 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 32.06 | 1:12.93 | 1:59.21 | 2:36.68 | |||
40 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.36 | 1:16.79 | 2:00.39 | 2:36.98 | |||
41 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.90 | 1:13.94 | 2:01.33 | 2:37.02 | |||
42 | Thomas Langvad | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 34.64 | 1:16.41 | 2:03.49 | 2:37.48 | |||
43 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.32 | 1:15.85 | 2:01.30 | 2:37.72 | |||
44 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 34.21 | 1:16.66 | 2:02.38 | 2:37.89 | |||
45 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | 1:15.13 | 2:02.56 | 2:39.05 | |||
46 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.76 | 1:13.29 | 2:02.02 | 2:39.93 | |||
47 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 34.46 | 1:13.62 | 2:05.57 | 2:41.20 | |||
48 | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.19 | 1:22.52 | 2:05.20 | 2:42.79 | |||
49 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.78 | 1:21.60 | 2:06.11 | 2:43.08 | |||
50 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.61 | 1:16.17 | 2:09.13 | 2:43.72 | |||
51 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.85 | 1:14.79 | 2:04.73 | 2:44.17 | |||
52 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.33 | 1:22.80 | 2:06.96 | 2:44.99 | |||
53 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.13 | 1:16.47 | 2:07.50 | 2:45.04 | |||
54 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 33.96 | 1:21.47 | 2:07.36 | 2:45.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |