Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag 09.00
Resultat Løb 62 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 633 | 31.22 | 1:08.08 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.15 | |||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 616 | 32.17 | 1:08.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 599 | 32.53 | 1:09.35 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.59 | |||||||||
4 | Lawrence Langley | 2001 | 542 | 33.28 | 1:11.66 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.91 | |||||||||
5 | Magnus V. Ancher | 2001 | 531 | 34.27 | 1:12.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.67 | |||||||||
5 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 531 | 33.98 | 1:12.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.30 | |||||||||
7 | Carl Terp Larsen | 2001 | 505 | 34.34 | 1:13.40 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.19 | |||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 501 | 34.76 | 1:13.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:13.22 | |||||||||
9 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 489 | 34.71 | 1:14.16 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
9 | Christian Crone | 2001 | 489 | 36.13 | 1:14.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.38 | |||||||||
11 | Emil Kragh | 2001 | 483 | 35.33 | 1:14.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.09 | |||||||||
12 | Mathias Vestergaard | 2001 | 483 | 34.87 | 1:14.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.24 | |||||||||
13 | August Houborg | 2001 | 481 | 35.43 | 1:14.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
14 | Lucas Strøbæk | 2001 | 479 | 35.24 | 1:14.71 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.07 | |||||||||
15 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 473 | 35.40 | 1:15.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.15 | |||||||||
16 | Felix Lund | 2001 | 460 | 35.63 | 1:15.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.43 | |||||||||
17 | Casper Krohn | 2001 | 451 | 35.79 | 1:16.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.67 | |||||||||
18 | Daniel Hartkopf | 2001 | 449 | 35.88 | 1:16.33 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
19 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 443 | 36.08 | 1:16.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
19 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 443 | 36.33 | 1:16.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.27 | |||||||||
21 | Mark Viskum | 2001 | 443 | 35.98 | 1:16.67 | |||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:19.61 | |||||||||
22 | Frederik Røgind | 2001 | 438 | 36.51 | 1:16.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.93 | |||||||||
23 | Mert Kaya | 2001 | 436 | 36.89 | 1:17.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.93 | |||||||||
24 | Jannick Lind | 2001 | 435 | 35.21 | 1:17.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
25 | Jakob Grene | 2001 | 433 | 35.57 | 1:17.26 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
26 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 431 | 36.03 | 1:17.34 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
27 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 431 | 36.69 | 1:17.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.21 | |||||||||
28 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 430 | 36.16 | 1:17.44 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:16.86 | |||||||||
29 | Anders Eenberg | 2001 | 427 | 36.41 | 1:17.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.44 | |||||||||
30 | Albert Voldum Krog | 2001 | 426 | 36.49 | 1:17.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.36 | |||||||||
31 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 423 | 36.89 | 1:17.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.39 | |||||||||
32 | William S. Michaelsen | 2001 | 418 | 36.42 | 1:18.18 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.35 | |||||||||
33 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 416 | 36.44 | 1:18.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.04 | |||||||||
34 | Thomas Schiby | 2001 | 411 | 36.64 | 1:18.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
35 | Jacob Lund | 2001 | 411 | 36.10 | 1:18.62 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.72 | |||||||||
36 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 410 | 35.47 | 1:18.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.84 | |||||||||
37 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 407 | 37.07 | 1:18.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
38 | Johan Nielsen | 2001 | 394 | 37.26 | 1:19.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.10 | |||||||||
39 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 391 | 37.43 | 1:19.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.14 | |||||||||
40 | Rasmus Hald | 2001 | 386 | 38.12 | 1:20.24 | |||||
Kolding SK | 1:15.97 | |||||||||
41 | Martin Broch | 2001 | 381 | 37.30 | 1:20.59 | |||||
Delta Svøm | 1:20.02 | |||||||||
42 | Rasmus Nielsen | 2001 | 381 | 37.90 | 1:20.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.88 | |||||||||
43 | Carl M Gadegaard | 2001 | 380 | 36.73 | 1:20.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:18.90 | |||||||||
44 | Malthe Levisen | 2001 | 378 | 34.87 | 1:20.80 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.35 | |||||||||
45 | Jonas Melchiorsen | 2001 | 378 | 37.10 | 1:20.81 | |||||
Hornslet Svømmeklub | 1:20.51 | |||||||||
46 | Jonas Andersen | 2001 | 377 | 37.93 | 1:20.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:18.70 | |||||||||
47 | Rasmus Thilleman | 2001 | 374 | 37.09 | 1:21.12 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
48 | Christian Skinhøj | 2001 | 373 | 37.95 | 1:21.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.17 | |||||||||
49 | Christian Hovmark | 2001 | 372 | 36.58 | 1:21.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.69 | |||||||||
50 | Anders Vestergaard | 2001 | 369 | 37.58 | 1:21.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
51 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 367 | 37.95 | 1:21.63 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
52 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 363 | 38.74 | 1:21.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.26 | |||||||||
53 | Oliver Mølby | 2001 | 350 | 37.71 | 1:22.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
54 | Gustav Nissen | 2001 | 348 | 38.96 | 1:23.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.65 | |||||||||
- | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | DSQ | fl.flyspark vend 50m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |