Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 71 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 28 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 71, 4x200m IM Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | 24 | 9:56.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:53.66 | |||||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:14.38 | 2:30.57 | 2:30.57 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:12.92 | 2:34.09 | 5:04.66 | ||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:06.15 | 2:30.29 | 7:34.95 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:06.74 | 2:21.31 | 9:56.26 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | 22 | 10:00.62 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | 9:58.20 | |||||||||
Anne Føyn | 2002 | 1:08.36 | 2:28.02 | 2:28.02 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:09.32 | 2:32.00 | 5:00.02 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:14.07 | 2:29.51 | 7:29.53 | ||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 1:11.80 | 2:31.09 | 10:00.62 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2002 | 20 | 10:00.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:02.00 | |||||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:08.77 | 2:26.48 | 2:26.48 | ||||||
Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 1:12.29 | 2:33.79 | 5:00.27 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:10.94 | 2:30.62 | 7:30.89 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:13.39 | 2:30.08 | 10:00.97 | ||||||
4 | Aalborg Piger 1 | 2002 | 18 | 10:13.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 9:57.94 | |||||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:13.68 | 2:36.74 | 2:36.74 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:10.54 | 2:31.35 | 5:08.09 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:12.59 | 2:35.19 | 7:43.28 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:11.57 | 2:30.12 | 10:13.40 | ||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 2002 | 16 | 10:16.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 10:26.90 | |||||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 1:12.44 | 2:27.50 | 2:27.50 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 1:11.29 | 2:31.27 | 4:58.77 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 1:14.44 | 2:42.72 | 7:41.49 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 1:14.37 | 2:34.65 | 10:16.14 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | 14 | 10:27.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:31.73 | |||||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 1:14.99 | 2:36.78 | 2:36.78 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:14.16 | 2:38.48 | 5:15.26 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 1:14.24 | 2:37.10 | 7:52.36 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:13.45 | 2:34.92 | 10:27.28 | ||||||
7 | Tornado Tøzerne 1 | 2002 | 12 | 10:28.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:16.59 | |||||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:17.33 | 2:38.55 | 2:38.55 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:14.07 | 2:37.04 | 5:15.59 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:11.64 | 2:33.42 | 7:49.01 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 1:16.39 | 2:39.39 | 10:28.40 | ||||||
8 | Horsens Piger | 2002 | 10 | 10:37.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 10:30.95 | |||||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:09.84 | 2:29.42 | 2:29.42 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:14.34 | 2:39.11 | 5:08.53 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:20.56 | 2:47.86 | 7:56.39 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:16.12 | 2:40.67 | 10:37.06 | ||||||
9 | Gsc Piger 1 | 2002 | 8 | 10:38.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 10:20.05 | |||||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:10.70 | 2:36.17 | 2:36.17 | ||||||
Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 1:16.14 | 2:41.58 | 5:17.75 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:12.47 | 2:38.97 | 7:56.72 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 1:19.60 | 2:41.76 | 10:38.48 | ||||||
10 | Helsingør Piger | 2002 | 6 | 10:45.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 10:31.95 | |||||||||
Sofie Villum Færch | 2002 | 1:17.01 | 2:38.88 | 2:38.88 | ||||||
Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 1:15.01 | 2:39.36 | 5:18.24 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | 1:17.31 | 2:42.58 | 8:00.82 | ||||||
Amanda Hietala | 2002 | 1:19.31 | 2:44.56 | 10:45.38 | ||||||
11 | Thisted Piger | 2002 | 4 | 10:46.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 10:39.00 | |||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 1:15.05 | 2:38.82 | 2:38.82 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 1:16.91 | 2:46.01 | 5:24.83 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 1:24.27 | 2:45.10 | 8:09.93 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 1:10.74 | 2:36.09 | 10:46.02 | ||||||
12 | Aalborg Piger 2 | 2002 | 2 | 10:51.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:35.76 | |||||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 1:16.89 | 2:42.96 | 2:42.96 | ||||||
Emma Ildal Djørup | 2002 | 1:16.68 | 2:43.67 | 5:26.63 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:15.93 | 2:40.26 | 8:06.89 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 1:16.18 | 2:45.09 | 10:51.98 | ||||||
13 | Vat Piger 1 | 2002 | 10:52.57 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:37.28 | |||||||||
Ida T Mose | 2002 | 1:16.62 | 2:43.69 | 2:43.69 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 1:18.69 | 2:41.71 | 5:25.40 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 1:20.79 | 2:46.30 | 8:11.70 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 1:12.35 | 2:40.87 | 10:52.57 | ||||||
14 | Team Awesome | 2003 | 10:52.92 | |||||||
Elite Swim Vejle | 10:54.00 | |||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:17.92 | 2:45.39 | 2:45.39 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:16.07 | 2:37.97 | 5:23.36 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:22.44 | 2:45.67 | 8:09.03 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:16.56 | 2:43.89 | 10:52.92 | ||||||
15 | Kvik Piger 3 | 2003 | 10:52.99 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:44.45 | |||||||||
Chastine Melhede | 2002 | 1:17.13 | 2:42.80 | 2:42.80 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 1:18.32 | 2:44.32 | 5:27.12 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 1:15.97 | 2:43.68 | 8:10.80 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:16.64 | 2:42.19 | 10:52.99 | ||||||
16 | A6 Piger 1 | 2003 | 10:53.21 | |||||||
A6 | 10:48.68 | |||||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:15.87 | 2:39.39 | 2:39.39 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:14.95 | 2:44.12 | 5:23.51 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:21.24 | 2:44.78 | 8:08.29 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:22.65 | 2:44.92 | 10:53.21 | ||||||
17 | Gentofte Piger 2 | 2002 | 10:55.62 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:52.69 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:14.57 | 2:42.45 | 2:42.45 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:23.24 | 2:50.62 | 5:33.07 | ||||||
Asta Poulsen | 2004 | 1:17.37 | 2:45.08 | 8:18.15 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 1:13.82 | 2:37.47 | 10:55.62 | ||||||
18 | Lyngby Piger 1 | 2002 | 10:55.67 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:51.50 | |||||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:17.33 | 2:44.21 | 2:44.21 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:15.19 | 2:43.92 | 5:28.13 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:13.19 | 2:40.84 | 8:08.97 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 1:16.91 | 2:46.70 | 10:55.67 | ||||||
19 | Hsc Piger | 2002 | 10:57.18 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 10:54.04 | |||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:15.96 | 2:47.58 | 2:47.58 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:13.02 | 2:39.87 | 5:27.45 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:22.22 | 2:50.28 | 8:17.73 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:11.55 | 2:39.45 | 10:57.18 | ||||||
20 | Sigma Piger 2 | 2002 | 10:57.33 | |||||||
SIGMA Nordsjælland | 10:42.50 | |||||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 1:15.85 | 2:43.98 | 2:43.98 | ||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 1:17.25 | 2:39.94 | 5:23.92 | ||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 1:19.78 | 2:44.88 | 8:08.80 | ||||||
Julie K Rose | 2003 | 1:22.23 | 2:48.53 | 10:57.33 | ||||||
21 | Triton B Piger | 2002 | 10:58.05 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:28.16 | |||||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:14.89 | 2:41.79 | 2:41.79 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:20.43 | 2:46.50 | 5:28.29 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 1:17.63 | 2:47.54 | 8:15.83 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 1:14.83 | 2:42.22 | 10:58.05 | ||||||
22 | Vat Piger 2 | 2002 | 10:58.24 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:52.97 | |||||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 1:15.78 | 2:44.16 | 2:44.16 | ||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 1:13.60 | 2:41.54 | 5:25.70 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 1:17.67 | 2:46.61 | 8:12.31 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 1:16.39 | 2:45.93 | 10:58.24 | ||||||
23 | Viborg Piger 1 | 2002 | 11:01.09 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:45.00 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:16.78 | 2:40.35 | 2:40.35 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:17.72 | 2:47.14 | 5:27.49 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:17.31 | 2:49.94 | 8:17.43 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:15.71 | 2:43.66 | 11:01.09 | ||||||
24 | Gsc Piger 2 | 2002 | 11:01.11 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 10:50.27 | |||||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:16.24 | 2:42.80 | 2:42.80 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:16.71 | 2:41.32 | 5:24.12 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:21.35 | 2:49.74 | 8:13.86 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:17.19 | 2:47.25 | 11:01.11 | ||||||
25 | Køge Piger 1 | 2003 | 11:01.22 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:57.09 | |||||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:23.23 | 2:45.22 | 2:45.22 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 1:17.35 | 2:46.69 | 5:31.91 | ||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 1:13.86 | 2:42.13 | 8:14.04 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 1:21.86 | 2:47.18 | 11:01.22 | ||||||
26 | Agf Piger | 2002 | 11:07.36 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 11:06.20 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:20.41 | 2:49.31 | 2:49.31 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:16.61 | 2:43.16 | 5:32.47 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:19.21 | 2:47.53 | 8:20.00 | ||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:17.32 | 2:47.36 | 11:07.36 | ||||||
27 | Stm Damer | 2002 | 11:08.75 | |||||||
Swim Team Midtjylland | 11:00.00 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 1:18.84 | 2:37.27 | 2:37.27 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 1:22.66 | 2:57.68 | 5:34.95 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 1:28.25 | 2:53.13 | 8:28.08 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:15.38 | 2:40.67 | 11:08.75 | ||||||
28 | Tornado Tøzerne 2 | 2002 | 11:12.22 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:45.32 | |||||||||
Thea Pedersen | 2003 | 1:28.70 | 2:59.02 | 2:59.02 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:17.82 | 2:44.26 | 5:43.28 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 2:04.53 | 3:17.32 | 9:00.60 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 1:31.90 | 2:11.62 | 11:12.22 | ||||||
29 | Aarhus Swim Piger 1 | 2002 | 11:28.73 | |||||||
Aarhus Swim | 11:37.81 | |||||||||
Katrine Mols | 2003 | 1:22.78 | 2:58.96 | 2:58.96 | ||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 1:13.93 | 2:39.02 | 5:37.98 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:23.94 | 2:57.71 | 8:35.69 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:17.17 | 2:53.04 | 11:28.73 | ||||||
30 | Lyngby Piger 2 | 2004 | 11:34.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 11:12.33 | |||||||||
Maria Hagen | 2003 | 1:17.97 | 2:48.12 | 2:48.12 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 1:20.45 | 2:51.79 | 5:39.91 | ||||||
Karoline Kortbæk | 2003 | 1:23.57 | 2:55.01 | 8:34.92 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:24.50 | 3:00.05 | 11:34.97 | ||||||
31 | Aarhus Swim Piger 2 | 2002 | 11:53.59 | |||||||
Aarhus Swim | 12:45.92 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:24.33 | 2:55.43 | 2:55.43 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 1:20.86 | 3:02.18 | 5:57.61 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 1:29.98 | 2:59.38 | 8:56.99 | ||||||
Caroline Lysgaard Sørensen | 2003 | 1:27.62 | 2:56.60 | 11:53.59 | ||||||
- | A6 Piger 2 | 2003 | Akut syg | |||||||
A6 | 11:41.76 | |||||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | |||||||||
Christine Henriksen | 2003 | |||||||||
Clara Sass Husum | 2004 | |||||||||
Emma Ekman | 2004 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:04 |