Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 35, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.99 | 1:04.28 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.40 | 1:05.11 | |||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.62 | 1:05.48 | |||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.26 | 1:06.77 | |||||
5 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 32.33 | 1:06.88 | |||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Lyseng IF | 32.10 | 1:06.95 | |||||
7 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.26 | 1:07.12 | |||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.24 | 1:07.42 | |||||
9 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.35 | 1:07.43 | |||||
10 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 32.09 | 1:07.51 | |||||
11 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.50 | 1:07.53 | |||||
12 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 32.25 | 1:07.63 | |||||
13 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 32.01 | 1:07.88 | |||||
14 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.50 | 1:08.39 | |||||
14 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.49 | 1:08.39 | |||||
16 | Asta Poulsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.90 | 1:08.41 | |||||
17 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.77 | 1:08.64 | |||||
18 | Anna Toft Petersen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 33.77 | 1:08.86 | |||||
19 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 33.38 | 1:09.40 | |||||
19 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.76 | 1:09.40 | |||||
21 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.17 | 1:09.50 | |||||
22 | Laura L. Hørning | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 33.00 | 1:09.58 | |||||
23 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.07 | 1:09.71 | |||||
24 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.02 | 1:09.78 | |||||
24 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.64 | 1:09.78 | |||||
24 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.03 | 1:09.78 | |||||
27 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.87 | 1:09.93 | |||||
28 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 33.34 | 1:09.95 | |||||
28 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.85 | 1:09.95 | |||||
30 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 33.58 | 1:09.97 | |||||
31 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.37 | 1:10.00 | |||||
32 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.70 | 1:10.01 | |||||
33 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:10.19 | |||||
34 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 34.07 | 1:10.24 | |||||
35 | Martha Bjerg | 2004 | Lyseng IF | 34.41 | 1:10.28 | |||||
36 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.47 | 1:10.36 | |||||
37 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 33.73 | 1:10.43 | |||||
38 | Freja Friborg | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.75 | 1:10.45 | |||||
38 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.34 | 1:10.45 | |||||
40 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 33.96 | 1:10.46 | |||||
41 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.85 | 1:10.50 | |||||
42 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.75 | 1:10.61 | |||||
43 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 34.46 | 1:10.80 | |||||
44 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup - Vatcph | 33.57 | 1:11.12 | |||||
45 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Swim Team Tåstrup - Vatcph | 33.77 | 1:11.30 | |||||
46 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 35.03 | 1:11.39 | |||||
47 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.29 | 1:11.40 | |||||
48 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 34.35 | 1:11.56 | |||||
49 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.70 | 1:11.57 | |||||
50 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.64 | 1:11.78 | |||||
51 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.16 | 1:11.88 | |||||
52 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.49 | 1:11.96 | |||||
53 | Frida Saks Justesen | 2004 | Lyseng IF | 34.55 | 1:12.50 | |||||
54 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.29 | 1:12.75 | |||||
55 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.52 | 1:12.93 | |||||
56 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 35.43 | 1:13.15 | |||||
57 | Clara Dreier | 2004 | Køge Svømmeklub | 33.81 | 1:13.33 | |||||
58 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.67 | 1:13.57 | |||||
59 | Clara Sass Husum | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 35.08 | 1:14.09 | |||||
60 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.75 | 1:16.11 | |||||
61 | Ida Juul Grønning | 2004 | Odense Svømme Klub | 36.10 | 1:16.28 | |||||
62 | Julie Dahl | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 37.31 | 1:18.24 | |||||
63 | Rose Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.43 | 1:26.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |