2020-09-29   00:50:21
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Nordic Age Group Championships

Below are all results from the competition shown by session.

Saturday morning

Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 1 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Nordic Age Group Championships    Print Date  09 July 2016   
  Competition place  Tampere    Print Time  11:06   
  Organizer  Finnish Swimming Association         
  Pool  50m         
  Competition date  09 July 2016         
 
 
Event 1, 8X50m Freestyle Mixed, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club  EntryTime    Code             











 
Finland              3:24.83   
  Finland  3:30.62                 
  Santeri Hölttä  2000      24.66        24.66   
  Teemu Lehtonen  2000      24.52        49.18   
  Aleksej Belfer  2000      24.26        1:13.44   
  Roni Kallström  2001      24.37        1:37.81   
  Mia Pentti  2002      27.13        2:04.94   
  Sini Silvennoinen  2002      26.37        2:31.31   
  Vuokko Suomäki  2001      26.78        2:58.09   
  Reetta Rantakokko  2001      26.74        3:24.83   
                     
Estonia              3:25.41   
  Estonia  3:28.60                 
  Janter Suun  2000      24.19        24.19   
  Martin Piilberg  2000      24.51        48.70   
  Rando Vainikk  2000      24.81        1:13.51   
  Markus Marandi  2000      24.43        1:37.94   
  Kertu Kaare  2002      26.27        2:04.21   
  Sandra Maanurm  2001      26.84        2:31.05   
  Melissa Priidel  2002      27.46        2:58.51   
  Ilona Maide  2001      26.90        3:25.41   
                     
Sweden              3:28.81   
  Sweden  3:32.00                 
  Johan Rydahl  2001      24.83        24.83   
  Robin Hanson  2001      24.20        49.03   
  Hanna Bergman  2001      27.32        1:16.35   
  Alicia Lundblad  2001      27.29        1:43.64   
  Emil Hassling  2000      23.92        2:07.56   
  Wilma Persson  2001      28.13        2:35.69   
  Anton Marijanovic  2000      25.06        3:00.75   
  Tuva Rosebrink  2001      28.06        3:28.81   
                     
Norway              3:28.84   
  Norway                   
  Sindre Pleym Olsen  2000      25.32        25.32   
  Mats G. Bjørkbom  2000      24.74        50.06   
  Mats Andersen  2000      25.38        1:15.44   
  Dennis Aateigen  2001      25.05        1:40.49   
  Malene Rypestøl  2001      26.34        2:06.83   
  Synne H. Eidheim  2001      26.79        2:33.62   
  Caroline Samuelsen  2001      27.33        3:00.95   
  Benedikte Småvik  2002      27.89        3:28.84   
                     
Lithuania              3:30.76   
  Lithuania  3:38.00                 
  Mantas Kaveckas  2000      24.61        24.61   
  Titas Smailys  2001      24.09        48.70   
  Ema Guzaite  2002      28.78        1:17.48   
  Gabija Mankauskaite  2002      28.67        1:46.15   
  Erikas Kapocius  2000      24.96        2:11.11   
  Anastasija Rogozina  2001      28.08        2:39.19   
  Eigirdas Jankauskas  2000      24.81        3:04.00   
  Evita Vismeryte  2002      26.76        3:30.76   
                     
Faroe Islands              3:47.30   
  Faroe Islands                   
  Rókur Trygvasonrókur  2000      26.86        26.86   
  Johan N. Dam  2002      28.09        54.95   
  Rói Bech  2001      25.51        1:20.46   
  Hugin N. Lave  2001      28.25        1:48.71   
  Alisa Westergård  2003      30.06        2:18.77   
  Brynhild Johannesen  2002      29.65        2:48.42   
  Súsanna Tummasardóttir  2002      29.60        3:18.02   
  Karin S. Midjord  2001      29.28        3:47.30   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.25.07  Print Date  09 July 2016 
Licensed to: Tampereen Seurat  Print Time  11:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner