Resultater for Nordea Midsommer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 28.70 | 58.76 | |||||
2 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.19 | 59.44 | |||||
3 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 28.56 | 59.50 | |||||
4 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 28.93 | 59.54 | |||||
5 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.84 | 1:02.50 | |||||
6 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.09 | 1:03.80 | |||||
7 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 31.17 | 1:04.73 | |||||
8 | Mikkel Rager | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 30.62 | 1:04.85 | |||||
9 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 31.63 | 1:06.44 | |||||
10 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 33.05 | 1:07.06 | |||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.02 | 1:08.46 | |||||
12 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 32.94 | 1:08.82 | |||||
13 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.70 | 1:09.72 | |||||
14 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 36.81 | 1:18.75 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 26.50 | 55.55 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 27.09 | 56.53 | |||||
3 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 27.81 | 58.80 | |||||
4 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 28.41 | 59.25 | |||||
5 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 28.70 | 59.29 | |||||
6 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 28.74 | 59.37 | |||||
7 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 29.02 | 59.72 | |||||
8 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 28.59 | 1:01.60 | |||||
9 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 29.50 | 1:01.71 | |||||
10 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.46 | 1:01.85 | |||||
11 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 29.43 | 1:01.87 | |||||
12 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.66 | 1:02.83 | |||||
13 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.43 | 1:03.64 | |||||
14 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 30.61 | 1:03.79 | |||||
15 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 30.86 | 1:04.44 | |||||
16 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.66 | 1:05.08 | |||||
17 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 30.84 | 1:05.09 | |||||
18 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 31.08 | 1:05.20 | |||||
19 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.20 | 1:05.55 | |||||
20 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.85 | 1:05.93 | |||||
21 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.11 | 1:07.96 | |||||
22 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.08 | 1:08.06 | |||||
23 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.67 | 1:09.13 | |||||
24 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 33.09 | 1:10.18 | |||||
25 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 33.25 | 1:10.38 | |||||
26 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.59 | 1:13.90 | |||||
27 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 35.63 | 1:14.82 | |||||
28 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.60 | 1:18.34 | |||||
29 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 38.85 | 1:19.59 | |||||
- | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.15 | 56.38 | |||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 28.54 | 58.76 | |||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 30.04 | 1:01.52 | |||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.08 | 1:02.80 | |||||
5 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 30.26 | 1:03.04 | |||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.67 | 1:03.27 | |||||
7 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.12 | 1:03.33 | |||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.57 | 1:03.49 | |||||
9 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.88 | 1:04.71 | |||||
10 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.45 | 1:05.59 | |||||
11 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.78 | 1:07.27 | |||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 32.78 | 1:07.55 | |||||
13 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.46 | 1:08.20 | |||||
14 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.23 | 1:10.43 | |||||
15 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 33.70 | 1:10.44 | |||||
16 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.49 | 1:10.66 | |||||
17 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.43 | 1:11.19 | |||||
18 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.87 | 1:11.73 | |||||
19 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.83 | 1:11.81 | |||||
20 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 34.67 | 1:12.25 | |||||
21 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.91 | 1:12.52 | |||||
22 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.04 | 1:12.61 | |||||
23 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.48 | 1:12.93 | |||||
24 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 35.81 | 1:14.83 | |||||
25 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 35.48 | 1:15.07 | |||||
26 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.95 | 1:15.16 | |||||
27 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.66 | 1:15.39 | |||||
28 | Anders Højlund Kristensen | 2003 | Swim Team Neptun | 34.81 | 1:16.00 | |||||
29 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 37.65 | 1:18.36 | |||||
30 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.47 | 1:19.03 | |||||
31 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.15 | 1:19.40 | |||||
32 | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.55 | 1:21.15 | |||||
33 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 38.83 | 1:21.50 | |||||
34 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 39.04 | 1:22.66 | |||||
35 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.45 | 1:22.73 | |||||
36 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.78 | 1:23.43 | |||||
37 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.57 | 1:24.63 | |||||
38 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 43.22 | 1:33.83 | |||||
39 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 46.87 | 1:35.93 | |||||
40 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 50.63 | 1:43.47 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 35.32 | 1:12.86 | |||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.99 | 1:13.18 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 35.06 | 1:14.14 | |||||
4 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 36.34 | 1:15.90 | |||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 36.58 | 1:16.43 | |||||
6 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.71 | 1:17.75 | |||||
7 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 35.96 | 1:18.51 | |||||
8 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.72 | 1:18.64 | |||||
9 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.87 | 1:19.77 | |||||
10 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.32 | 1:21.51 | |||||
11 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.45 | 1:21.52 | |||||
12 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.04 | 1:21.92 | |||||
13 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.23 | 1:26.54 | |||||
14 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.56 | 1:27.42 | |||||
15 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.00 | 1:28.50 | |||||
16 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.60 | 1:29.63 | |||||
17 | Jens Kristian Suhnsen Nie | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.08 | 1:30.40 | |||||
18 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 40.55 | 1:30.65 | |||||
19 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.42 | 1:31.70 | |||||
20 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.64 | 1:35.58 | |||||
21 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.77 | 1:35.60 | |||||
22 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 48.14 | 1:40.78 | |||||
23 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.78 | 1:41.49 | |||||
24 | Sebastian Dunker Rasmusse | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.84 | 1:41.77 | |||||
25 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.88 | 1:42.96 | |||||
26 | Christoffer E. Østergård | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.84 | 1:45.26 | |||||
27 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 50.16 | 1:49.54 | |||||
28 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.80 | 1:51.54 | |||||
29 | Ian Ramirez | 2004 | Holstebro Svømme Club | 50.28 | 1:54.42 | |||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 36.98 | 1:16.46 | |||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 44.69 | 1:37.91 | |||||
3 | August Lodberg Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.87 | 1:43.17 | |||||
4 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.25 | 1:51.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 35.09 | 1:13.96 | |||||
2 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 34.68 | 1:14.40 | |||||
3 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 36.49 | 1:16.30 | |||||
4 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 36.36 | 1:17.20 | |||||
5 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.02 | 1:22.39 | |||||
- | Milena Christensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 30.11 | 1:01.86 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 30.85 | 1:04.02 | |||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.16 | 1:04.43 | |||||
4 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.83 | 1:04.72 | |||||
5 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.73 | 1:05.97 | |||||
6 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 31.56 | 1:06.14 | |||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.41 | 1:06.82 | |||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.78 | 1:06.94 | |||||
9 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.25 | 1:06.95 | |||||
10 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.65 | 1:07.09 | |||||
11 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 33.18 | 1:10.37 | |||||
12 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.79 | 1:11.01 | |||||
13 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.51 | 1:13.28 | |||||
14 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 35.71 | 1:13.54 | |||||
15 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.17 | 1:13.67 | |||||
16 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.12 | 1:13.80 | |||||
17 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.29 | 1:13.88 | |||||
18 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.61 | 1:14.82 | |||||
19 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 35.81 | 1:14.93 | |||||
20 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.03 | 1:17.49 | |||||
21 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.24 | 1:18.04 | |||||
22 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 37.50 | 1:24.04 | |||||
23 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.74 | 1:27.40 | |||||
24 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.84 | 1:29.50 | |||||
- | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.65 | 1:02.48 | |||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 30.93 | 1:04.18 | |||||
3 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.14 | 1:05.15 | |||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.82 | 1:05.22 | |||||
5 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.37 | 1:06.13 | |||||
6 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.31 | 1:08.24 | |||||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.01 | 1:08.53 | |||||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.71 | 1:08.70 | |||||
9 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 33.33 | 1:09.18 | |||||
10 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.21 | 1:09.33 | |||||
11 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.43 | 1:09.93 | |||||
12 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 33.95 | 1:10.79 | |||||
13 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.87 | 1:10.94 | |||||
14 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.81 | 1:10.97 | |||||
15 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.48 | 1:11.10 | |||||
16 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 34.30 | 1:11.60 | |||||
17 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 34.06 | 1:12.37 | |||||
18 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 35.05 | 1:12.49 | |||||
19 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 34.82 | 1:12.60 | |||||
20 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.31 | 1:12.72 | |||||
21 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.15 | 1:12.80 | |||||
22 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 35.24 | 1:13.54 | |||||
23 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.16 | 1:14.44 | |||||
24 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.51 | 1:14.73 | |||||
25 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 36.91 | 1:15.19 | |||||
26 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.57 | 1:15.62 | |||||
27 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.34 | 1:15.76 | |||||
28 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 36.29 | 1:16.14 | |||||
29 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.77 | 1:16.83 | |||||
30 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 36.28 | 1:17.03 | |||||
31 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.78 | 1:19.12 | |||||
32 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | 1:19.13 | |||||
33 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.55 | 1:19.46 | |||||
34 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.26 | 1:19.51 | |||||
35 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.85 | 1:20.63 | |||||
36 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | 1:21.10 | |||||
37 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 38.93 | 1:21.71 | |||||
38 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.93 | 1:22.14 | |||||
39 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.07 | 1:22.21 | |||||
40 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 40.69 | 1:22.90 | |||||
41 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.98 | 1:23.64 | |||||
42 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 39.63 | 1:23.92 | |||||
43 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 39.94 | 1:24.34 | |||||
44 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.57 | 1:25.50 | |||||
45 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.32 | 1:27.45 | |||||
46 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 42.24 | 1:30.12 | |||||
47 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 42.06 | 1:30.89 | |||||
48 | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | 41.99 | 1:32.55 | |||||
49 | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | 44.25 | 1:32.91 | |||||
50 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 44.20 | 1:34.11 | |||||
51 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 42.06 | 1:36.11 | |||||
52 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.77 | 1:36.60 | |||||
53 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 46.88 | 1:39.62 | |||||
54 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 49.93 | 1:49.08 | |||||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Minna Guldberg | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 32.06 | 1:06.18 | |||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 33.12 | 1:08.81 | |||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.78 | 1:11.84 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.51 | 1:14.72 | |||||
5 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 36.51 | 1:15.74 | |||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.63 | 1:17.34 | |||||
7 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.16 | 1:17.70 | |||||
8 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.73 | 1:17.84 | |||||
9 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.49 | 1:18.11 | |||||
9 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 36.78 | 1:18.11 | |||||
11 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 37.37 | 1:18.12 | |||||
12 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.01 | 1:18.20 | |||||
13 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.60 | 1:18.80 | |||||
14 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 38.18 | 1:18.95 | |||||
15 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.61 | 1:19.23 | |||||
16 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 38.19 | 1:20.54 | |||||
17 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 38.54 | 1:20.88 | |||||
18 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.41 | 1:21.85 | |||||
19 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.88 | 1:23.01 | |||||
20 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.11 | 1:24.23 | |||||
21 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.41 | 1:24.48 | |||||
22 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | 1:25.74 | |||||
23 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.15 | 1:25.76 | |||||
24 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 41.43 | 1:26.12 | |||||
25 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.18 | 1:27.44 | |||||
26 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.51 | 1:27.60 | |||||
27 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.90 | 1:28.28 | |||||
28 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 42.78 | 1:29.43 | |||||
29 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.36 | 1:30.28 | |||||
30 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 42.89 | 1:30.65 | |||||
31 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.80 | 1:33.85 | |||||
32 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.30 | 1:35.19 | |||||
33 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 45.36 | 1:35.71 | |||||
34 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.07 | 1:36.26 | |||||
35 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.93 | 1:36.77 | |||||
36 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.20 | 1:37.01 | |||||
37 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 46.47 | 1:37.60 | |||||
38 | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | Herning Svømmeklub | 46.51 | 1:37.86 | |||||
39 | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.68 | 1:37.90 | |||||
40 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 49.82 | 1:41.88 | |||||
41 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 51.29 | 1:47.82 | |||||
42 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.46 | 1:49.03 | |||||
43 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 52.54 | 1:49.38 | |||||
44 | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | 52.19 | 1:49.74 | |||||
45 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 50.55 | 1:49.81 | |||||
46 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.87 | 1:53.90 | |||||
47 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.00 | 1:56.52 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.84 | 1:20.07 | |||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 42.19 | 1:29.87 | |||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.75 | 1:36.14 | |||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Herning Svømmeklub | 47.59 | 1:38.36 | |||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.71 | 1:43.46 | |||||
6 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 51.37 | 1:46.88 | |||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 49.44 | 1:47.17 | |||||
8 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.02 | 1:49.67 | |||||
9 | Leonora Mejer | 2006 | Ikast Svømmeklub | 57.06 | 2:06.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:53 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 47.84 | 1:43.39 | 2:42.86 | 3:30.22 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 27.92 | 1:02.71 | 1:41.85 | 2:14.98 | |||
2 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 31.30 | 1:11.06 | 1:55.45 | 2:28.17 | |||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 31.82 | 1:11.39 | 1:56.08 | 2:30.72 | |||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.42 | 1:13.72 | 1:57.60 | 2:31.38 | |||
5 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 32.56 | 1:10.34 | 1:59.49 | 2:32.10 | |||
6 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.84 | 1:14.80 | 2:04.00 | 2:42.87 | |||
7 | Mads Sørensen | 2000 | H.G.F. Svømning | 38.95 | 1:27.24 | 2:18.91 | 3:00.49 | |||
8 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 45.95 | 1:39.29 | 2:46.20 | 3:30.82 | |||
- | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej afsl.på ryg | |||||
- | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.19 | 1:13.59 | 2:01.70 | 2:36.53 | |||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.92 | 1:15.79 | 2:07.94 | 2:41.92 | |||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.14 | 1:20.53 | 2:11.22 | 2:48.48 | |||
4 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.08 | 1:17.94 | 2:10.92 | 2:48.88 | |||
5 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.89 | 1:22.79 | 2:14.94 | 2:53.45 | |||
6 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 44.25 | 1:28.75 | 2:20.18 | 3:00.65 | |||
7 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.91 | 1:29.28 | 2:21.99 | 3:02.60 | |||
8 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.38 | 1:30.38 | 2:28.50 | 3:05.37 | |||
9 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 43.65 | 1:32.85 | 2:24.39 | 3:06.30 | |||
10 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.58 | 1:33.29 | 2:29.56 | 3:07.50 | |||
11 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.75 | 1:35.69 | 2:30.93 | 3:11.12 | |||
12 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 40.93 | 1:30.68 | 2:27.53 | 3:12.93 | |||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 50.31 | 1:44.72 | 2:48.18 | 3:30.38 | |||
14 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 53.20 | 1:47.36 | 2:49.32 | 3:36.83 | |||
- | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | dop. armt u va v 110 | |||||
- | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v 75 m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.57 | 1:24.19 | 2:16.14 | 2:55.27 | |||
2 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 47.14 | 1:41.51 | 2:33.90 | 3:16.55 | |||
3 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.58 | 1:32.19 | 2:35.55 | 3:16.97 | |||
4 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:01.94 | 2:00.93 | 3:10.90 | 4:00.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:53 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 34.42 | 1:14.78 | 2:03.37 | 2:40.89 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.66 | 1:21.54 | 2:17.59 | 2:57.35 | |||
- | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.66 | 1:17.79 | 2:00.51 | 2:36.74 | |||
2 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 35.53 | 1:15.18 | 2:00.74 | 2:36.98 | |||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.08 | 1:15.96 | 2:01.93 | 2:39.76 | |||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.48 | 1:17.43 | 2:08.21 | 2:45.02 | |||
5 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 39.40 | 1:20.61 | 2:09.46 | 2:49.08 | |||
6 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.23 | 1:22.85 | 2:12.35 | 2:52.11 | |||
7 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.69 | 1:26.86 | 2:18.82 | 2:59.28 | |||
8 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.66 | 1:23.95 | 2:17.66 | 3:03.56 | |||
9 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.93 | 1:27.02 | 2:19.92 | 3:04.30 | |||
10 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.60 | 1:29.18 | 2:23.05 | 3:06.13 | |||
11 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 47.16 | 1:37.29 | 2:37.09 | 3:22.87 | |||
12 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 45.98 | 1:37.73 | 2:35.50 | 3:26.68 | |||
13 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 53.64 | 1:52.57 | 2:50.93 | 3:36.60 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.46 | 1:15.47 | 2:02.78 | 2:41.84 | |||
2 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.55 | 1:18.87 | 2:03.96 | 2:42.29 | |||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.86 | 1:19.37 | 2:08.41 | 2:47.71 | |||
4 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.45 | 1:20.71 | 2:08.06 | 2:48.52 | |||
5 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.12 | 1:23.60 | 2:14.75 | 2:53.21 | |||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.94 | 1:27.80 | 2:16.02 | 2:56.56 | |||
7 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 37.88 | 1:24.61 | 2:13.63 | 2:58.66 | |||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.19 | 1:29.00 | 2:22.41 | 3:02.04 | |||
9 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.95 | 1:24.31 | 2:18.86 | 3:02.26 | |||
10 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.59 | 1:28.69 | 2:23.44 | 3:03.66 | |||
11 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.37 | 1:37.46 | 2:29.86 | 3:13.85 | |||
12 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 45.66 | 1:34.18 | 2:33.72 | 3:21.41 | |||
13 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.89 | 1:36.28 | 2:37.56 | 3:24.91 | |||
14 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 44.48 | 1:39.32 | 2:41.06 | 3:24.93 | |||
15 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.08 | 1:35.66 | 2:41.68 | 3:33.18 | |||
16 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 49.02 | 1:43.44 | 2:45.77 | 3:33.45 | |||
17 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 53.06 | 1:49.52 | 2:55.64 | 3:46.26 | |||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Minna Guldberg | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 41.78 | 1:26.66 | 2:21.18 | 3:03.78 | |||
2 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 46.73 | 1:36.32 | 2:25.67 | 3:09.27 | |||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 44.21 | 1:36.08 | 2:32.09 | 3:12.71 | |||
4 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 41.57 | 1:31.40 | 2:28.36 | 3:14.29 | |||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 46.54 | 1:35.91 | 2:30.75 | 3:15.26 | |||
6 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 42.61 | 1:32.01 | 2:31.63 | 3:16.12 | |||
7 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 50.35 | 1:39.54 | 2:34.16 | 3:18.52 | |||
8 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 48.02 | 1:33.49 | 2:34.85 | 3:21.95 | |||
9 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 47.91 | 1:41.36 | 2:41.52 | 3:23.40 | |||
10 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 49.39 | 1:39.08 | 2:40.52 | 3:28.68 | |||
11 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 46.38 | 1:41.32 | 2:43.71 | 3:30.59 | |||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 54.56 | 1:50.62 | 2:54.37 | 3:44.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.10 | ||||||
2 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 35.30 | ||||||
3 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 39.59 | ||||||
4 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 40.01 | ||||||
4 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.01 | ||||||
6 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.64 | ||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 46.12 | ||||||
- | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | fl armt u v ve 5 m | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 32.52 | ||||||
2 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 32.60 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 33.82 | ||||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.61 | ||||||
5 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.76 | ||||||
6 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.23 | ||||||
7 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 38.19 | ||||||
8 | Mads Sørensen | 2000 | H.G.F. Svømning | 40.13 | ||||||
9 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 40.84 | ||||||
10 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 43.30 | ||||||
11 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 44.44 | ||||||
- | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 38.08 | ||||||
2 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 40.13 | ||||||
3 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | Swim Team Neptun | 40.54 | ||||||
4 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 41.84 | ||||||
5 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.45 | ||||||
6 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.67 | ||||||
7 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 45.55 | ||||||
8 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 46.15 | ||||||
9 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.11 | ||||||
10 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.03 | ||||||
11 | Anders Højlund Kristensen | 2003 | Swim Team Neptun | 51.53 | ||||||
12 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 53.94 | ||||||
13 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 54.46 | ||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | ej sam bevr v afs | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.95 | ||||||
2 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.42 | ||||||
3 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.60 | ||||||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 47.23 | ||||||
5 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 50.44 | ||||||
6 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 50.67 | ||||||
7 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 51.37 | ||||||
8 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.73 | ||||||
9 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 51.94 | ||||||
10 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 52.21 | ||||||
11 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 53.27 | ||||||
12 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 55.73 | ||||||
13 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:00.64 | ||||||
14 | Sebastian Dunker Rasmusse | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:00.95 | ||||||
15 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:02.19 | ||||||
16 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:02.28 | ||||||
17 | Christoffer E. Østergård | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
18 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:02.61 | ||||||
19 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 1:07.93 | ||||||
20 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:10.55 | ||||||
21 | Boris Henriksen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:13.10 | ||||||
- | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Jens Kristian Suhnsen Nie | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 arm v vand v start | |||||
- | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 afs v indslag | |||||
- | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 46.59 | ||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 53.98 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 57.88 | ||||||
4 | August Lodberg Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:08.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.28 | ||||||
2 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 45.02 | ||||||
3 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.16 | ||||||
4 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.20 | ||||||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 34.78 | ||||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.09 | ||||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.65 | ||||||
4 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 37.58 | ||||||
5 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.88 | ||||||
6 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 39.42 | ||||||
7 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.49 | ||||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 40.02 | ||||||
9 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.18 | ||||||
10 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 40.23 | ||||||
11 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.41 | ||||||
12 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.59 | ||||||
13 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.84 | ||||||
14 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.47 | ||||||
15 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 44.18 | ||||||
16 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 45.19 | ||||||
17 | Maria Christiansen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.76 | ||||||
18 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.96 | ||||||
19 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 50.24 | ||||||
- | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 37.45 | ||||||
2 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 37.63 | ||||||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.95 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 39.66 | ||||||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.84 | ||||||
6 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 40.60 | ||||||
7 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.76 | ||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 42.25 | ||||||
9 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 43.20 | ||||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.01 | ||||||
11 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.31 | ||||||
12 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 44.57 | ||||||
13 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.37 | ||||||
14 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.11 | ||||||
15 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.45 | ||||||
16 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.77 | ||||||
17 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.48 | ||||||
18 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.58 | ||||||
19 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 47.91 | ||||||
20 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.00 | ||||||
21 | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | 49.29 | ||||||
22 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.96 | ||||||
23 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.91 | ||||||
24 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 51.05 | ||||||
25 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 51.27 | ||||||
26 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 51.79 | ||||||
27 | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | 52.43 | ||||||
28 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 53.09 | ||||||
29 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 57.80 | ||||||
30 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 1:05.59 | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 38.42 | ||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 40.36 | ||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.54 | ||||||
4 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 41.71 | ||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 43.01 | ||||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.33 | ||||||
7 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.45 | ||||||
8 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 45.48 | ||||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 46.50 | ||||||
10 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.73 | ||||||
11 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 46.86 | ||||||
12 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.34 | ||||||
13 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.81 | ||||||
14 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.87 | ||||||
15 | Else Bach | 2004 | Struer Svømmeklub | 50.31 | ||||||
16 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.19 | ||||||
17 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 52.44 | ||||||
18 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 53.52 | ||||||
19 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 53.92 | ||||||
20 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 54.06 | ||||||
21 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 54.28 | ||||||
22 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 54.34 | ||||||
23 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 55.02 | ||||||
24 | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | 56.02 | ||||||
25 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 57.57 | ||||||
26 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 1:00.72 | ||||||
27 | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:01.13 | ||||||
28 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:01.23 | ||||||
29 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:02.02 | ||||||
30 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:03.31 | ||||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | DSQ | 2 armt u vand v star | |||||
- | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | DSQ | fl fly spark v start | |||||
- | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | esb arm v/ start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.29 | ||||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:00.10 | ||||||
3 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 1:04.45 | ||||||
4 | Leonora Mejer | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:14.22 | ||||||
5 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 1:14.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 32.91 | 1:08.17 | |||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 33.54 | 1:08.58 | |||||
3 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.54 | 1:16.55 | |||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 36.54 | 1:16.66 | |||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.07 | 1:28.29 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.10 | 1:02.93 | |||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 31.07 | 1:04.56 | |||||
3 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.00 | 1:06.94 | |||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 34.50 | 1:10.58 | |||||
5 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.24 | 1:11.83 | |||||
6 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.49 | 1:12.43 | |||||
7 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 35.61 | 1:12.85 | |||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 35.61 | 1:13.89 | |||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.68 | 1:14.29 | |||||
10 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.11 | 1:14.69 | |||||
11 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.57 | 1:15.45 | |||||
12 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 38.06 | 1:17.90 | |||||
13 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 38.59 | 1:19.46 | |||||
14 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 38.21 | 1:19.57 | |||||
- | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 35.21 | 1:10.78 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.29 | 1:10.82 | |||||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.35 | 1:12.30 | |||||
4 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 36.02 | 1:14.24 | |||||
5 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.12 | 1:14.77 | |||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.98 | 1:16.42 | |||||
7 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.29 | 1:17.36 | |||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 37.56 | 1:18.52 | |||||
9 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | 1:20.41 | |||||
10 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.36 | 1:21.12 | |||||
11 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 40.18 | 1:21.29 | |||||
12 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 40.84 | 1:22.23 | |||||
13 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.88 | 1:23.18 | |||||
14 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 41.52 | 1:25.11 | |||||
15 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.56 | 1:28.15 | |||||
16 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 45.38 | 1:34.07 | |||||
17 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.56 | 1:35.76 | |||||
18 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 50.86 | 1:37.79 | |||||
19 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:25.51 | 1:42.61 | |||||
20 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 51.15 | 1:43.58 | |||||
- | Anders Højlund Kristensen | 2003 | Swim Team Neptun | DSQ | ej fort. bev v v 50 | |||||
- | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | DSQ | ej ber v 75 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 42.48 | 1:23.07 | |||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.89 | 1:23.35 | |||||
3 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 42.70 | 1:25.95 | |||||
4 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.95 | 1:26.61 | |||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 44.41 | 1:30.36 | |||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 43.48 | 1:30.61 | |||||
7 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.08 | 1:32.59 | |||||
8 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 45.50 | 1:33.25 | |||||
9 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.04 | 1:33.38 | |||||
10 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.40 | 1:34.24 | |||||
11 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 46.85 | 1:38.38 | |||||
12 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 50.06 | 1:40.27 | |||||
13 | Sebastian Dunker Rasmusse | 2005 | Herning Svømmeklub | 54.27 | 1:47.18 | |||||
14 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 53.33 | 1:48.76 | |||||
15 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | Herning Svømmeklub | 59.93 | 1:59.94 | |||||
16 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 58.04 | 2:07.23 | |||||
- | Ian Ramirez | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort bev v 50 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 42.72 | 1:26.19 | |||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 56.87 | 1:56.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 35.31 | 1:10.73 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.10 | 1:24.74 | |||||
3 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 41.57 | 1:25.85 | |||||
4 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.25 | 1:25.86 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.55 | 1:08.60 | |||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.28 | 1:12.75 | |||||
3 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.07 | 1:14.86 | |||||
4 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.92 | 1:15.00 | |||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.39 | 1:15.32 | |||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 38.35 | 1:16.57 | |||||
7 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.33 | 1:19.88 | |||||
8 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 39.61 | 1:21.50 | |||||
9 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.09 | 1:21.77 | |||||
10 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.80 | 1:23.71 | |||||
11 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 43.95 | 1:29.87 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.44 | 1:12.04 | |||||
2 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.42 | 1:15.16 | |||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.17 | 1:15.17 | |||||
4 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 37.09 | 1:15.58 | |||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 37.30 | 1:17.55 | |||||
6 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.05 | 1:17.90 | |||||
7 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.43 | 1:19.46 | |||||
8 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.41 | 1:19.58 | |||||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.85 | 1:20.07 | |||||
10 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.61 | 1:20.58 | |||||
11 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.99 | 1:20.68 | |||||
12 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 39.77 | 1:21.39 | |||||
13 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.23 | 1:23.68 | |||||
14 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.15 | 1:23.70 | |||||
15 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.13 | 1:24.29 | |||||
16 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.16 | 1:25.85 | |||||
17 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.04 | 1:26.41 | |||||
18 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.38 | 1:27.81 | |||||
19 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 44.33 | 1:28.41 | |||||
20 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 42.56 | 1:29.17 | |||||
21 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 1:31.13 | 1:31.13 | |||||
22 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.35 | 1:31.37 | |||||
23 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 46.20 | 1:34.13 | |||||
24 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 45.65 | 1:35.32 | |||||
25 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 47.15 | 1:38.04 | |||||
26 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 50.34 | 1:43.18 | |||||
27 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 52.59 | 1:48.84 | |||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNF | ||||||
- | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | DSQ | ej fort. bev v 50 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.64 | 1:22.46 | |||||
2 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 41.07 | 1:23.68 | |||||
3 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 41.44 | 1:24.78 | |||||
4 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.29 | 1:26.07 | |||||
5 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.00 | 1:27.02 | |||||
6 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.58 | 1:29.48 | |||||
7 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.52 | 1:29.52 | |||||
8 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 44.42 | 1:30.33 | |||||
9 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.74 | 1:33.16 | |||||
10 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 44.74 | 1:33.49 | |||||
11 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.27 | 1:34.01 | |||||
12 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 46.73 | 1:34.85 | |||||
13 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.12 | 1:35.09 | |||||
14 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.80 | 1:35.11 | |||||
15 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.83 | 1:36.90 | |||||
16 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.73 | 1:38.83 | |||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 50.18 | 1:40.42 | |||||
18 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 49.65 | 1:41.53 | |||||
19 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.80 | 1:43.42 | |||||
20 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 53.45 | 1:49.40 | |||||
21 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 54.31 | 1:54.79 | |||||
22 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 58.99 | 2:00.50 | |||||
23 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:02.59 | 2:08.06 | |||||
24 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:02.33 | 2:10.93 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fort bev. v 50m | |||||
- | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | afs. på mave | |||||
- | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 50 m | |||||
- | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 75 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 46.63 | 1:33.74 | |||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Herning Svømmeklub | 52.05 | 1:45.04 | |||||
3 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 50.93 | 1:47.49 | |||||
- | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej fort. bev v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 41.39 | 1:28.01 | 2:16.00 | 3:03.22 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 36.35 | 1:17.57 | 2:00.39 | 2:42.81 | |||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.97 | 1:17.60 | 2:00.89 | 2:43.09 | |||
3 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.44 | 1:22.82 | 2:09.14 | 2:56.50 | |||
4 | Mads Sørensen | 2000 | H.G.F. Svømning | 41.46 | 1:31.99 | 2:23.01 | 3:12.14 | |||
- | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.71 | 1:14.78 | 1:54.41 | 2:34.94 | |||
2 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.59 | 1:27.18 | 2:13.14 | 2:59.21 | |||
3 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 42.51 | 1:31.74 | 2:21.47 | 3:10.58 | |||
4 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.25 | 1:35.25 | 2:25.86 | 3:18.93 | |||
5 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 48.26 | 1:40.82 | 2:34.57 | 3:26.26 | |||
6 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 50.31 | 1:44.79 | 2:40.08 | 3:34.93 | |||
7 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 52.13 | 1:50.50 | 2:48.38 | 3:43.38 | |||
8 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 53.08 | 1:53.98 | 2:54.79 | 3:56.27 | |||
9 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 55.24 | 1:56.47 | 2:59.15 | 4:00.48 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.24 | 1:35.06 | 2:24.10 | 3:12.84 | |||
2 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.77 | 1:49.71 | 2:48.10 | 3:45.04 | |||
3 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 56.40 | 1:56.87 | 3:00.38 | 3:59.40 | |||
4 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.34 | 1:57.07 | 3:00.19 | 3:59.61 | |||
5 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 56.21 | 1:59.64 | 3:04.23 | 4:06.92 | |||
6 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 56.93 | 2:02.55 | 3:07.11 | 4:13.67 | |||
7 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 57.68 | 2:04.00 | 3:08.63 | 4:15.59 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 55.81 | 2:00.43 | 3:02.82 | 4:05.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | DSQ | 2 armt u va ve start | |||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.36 | 1:25.52 | 2:10.61 | 2:54.70 | |||
2 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 40.83 | 1:26.62 | 2:11.77 | 2:56.47 | |||
3 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.42 | 1:30.93 | 2:18.72 | 3:05.85 | |||
4 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 42.62 | 1:31.11 | 2:19.35 | 3:06.60 | |||
5 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 43.51 | 1:33.62 | 2:22.91 | 3:09.53 | |||
6 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.94 | 1:31.42 | 2:23.41 | 3:15.57 | |||
7 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 44.89 | 1:35.35 | 2:26.49 | 3:17.31 | |||
8 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 50.02 | 1:44.82 | 2:41.49 | 3:38.80 | |||
9 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 53.45 | 1:53.50 | 2:52.51 | 3:51.65 | |||
10 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 53.62 | 1:54.85 | 2:57.27 | 3:56.22 | |||
- | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.45 | 1:19.70 | 2:03.43 | 2:46.88 | |||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.74 | 1:24.66 | 2:07.39 | 2:50.51 | |||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 40.58 | 1:25.89 | 2:11.09 | 2:53.89 | |||
4 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 40.18 | 1:24.98 | 2:10.09 | 2:54.19 | |||
5 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 40.13 | 1:25.40 | 2:10.91 | 2:54.93 | |||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.54 | 1:27.14 | 2:13.33 | 2:59.47 | |||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 43.68 | 1:31.71 | 2:19.95 | 3:08.69 | |||
8 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.02 | 1:30.58 | 2:19.88 | 3:09.19 | |||
9 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.91 | 1:36.04 | 2:27.98 | 3:19.52 | |||
10 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.43 | 1:39.08 | 2:32.07 | 3:23.64 | |||
11 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.23 | 1:38.33 | 2:31.87 | 3:26.66 | |||
12 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.96 | 1:41.12 | 2:34.08 | 3:27.84 | |||
13 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.90 | 1:40.75 | 2:35.73 | 3:28.35 | |||
14 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 47.12 | 1:42.22 | 2:39.49 | 3:32.90 | |||
15 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 50.30 | 1:45.81 | 2:42.40 | 3:37.99 | |||
16 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 48.04 | 1:43.66 | 2:39.89 | 3:38.59 | |||
17 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 51.00 | 1:47.38 | 2:45.60 | 3:40.57 | |||
18 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.47 | 1:44.83 | 2:45.27 | 3:42.27 | |||
19 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 46.67 | 1:43.82 | 2:43.60 | 3:43.30 | |||
20 | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | 49.88 | 1:49.56 | 2:50.60 | 3:50.16 | |||
21 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 55.57 | 1:56.56 | 2:57.70 | 3:57.43 | |||
22 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 53.11 | 1:53.94 | 2:57.13 | 4:00.29 | |||
23 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.22 | 1:57.58 | 3:01.84 | 4:02.39 | |||
24 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 1:06.08 | 2:24.85 | 3:46.26 | 5:05.15 | |||
- | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Minna Guldberg | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | DSQ | ej sam bev v 100 m | |||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.20 | 1:31.00 | 2:18.70 | 3:06.38 | |||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.63 | 1:33.38 | 2:23.05 | 3:11.01 | |||
3 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 45.18 | 1:35.50 | 2:26.36 | 3:15.01 | |||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 47.80 | 1:41.88 | 2:38.05 | 3:29.25 | |||
5 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 49.18 | 1:44.40 | 2:39.90 | 3:32.81 | |||
6 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.27 | 1:43.65 | 2:41.34 | 3:37.88 | |||
7 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 50.34 | 1:46.85 | 2:45.56 | 3:41.81 | |||
8 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 55.17 | 1:55.50 | 2:56.86 | 3:56.82 | |||
9 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 53.61 | 1:55.99 | 3:00.43 | 4:03.27 | |||
10 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 53.63 | 1:55.33 | 3:00.20 | 4:03.30 | |||
11 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 55.54 | 1:59.33 | 3:02.82 | 4:03.36 | |||
12 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 57.79 | 2:01.54 | 3:04.31 | 4:04.66 | |||
13 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 55.22 | 1:59.48 | 3:05.00 | 4:08.98 | |||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 58.78 | 2:03.28 | 3:06.89 | 4:08.64 | |||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 58.88 | 2:05.54 | 3:11.63 | 4:16.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 26.67 | ||||||
2 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 27.03 | ||||||
3 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 27.05 | ||||||
4 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.24 | ||||||
5 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 28.99 | ||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 29.13 | ||||||
7 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 29.17 | ||||||
8 | Mikkel Rager | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 29.18 | ||||||
9 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 29.44 | ||||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.23 | ||||||
11 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 30.94 | ||||||
12 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 34.65 | ||||||
13 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 35.81 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 25.72 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 26.25 | ||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 26.49 | ||||||
4 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 27.33 | ||||||
5 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 27.36 | ||||||
6 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 27.61 | ||||||
7 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 27.76 | ||||||
8 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 27.83 | ||||||
9 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.15 | ||||||
10 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 28.19 | ||||||
11 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 28.38 | ||||||
12 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 28.44 | ||||||
13 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.63 | ||||||
14 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.11 | ||||||
15 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 29.48 | ||||||
16 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.54 | ||||||
17 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.62 | ||||||
18 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 30.03 | ||||||
19 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 30.44 | ||||||
20 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.61 | ||||||
21 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 31.35 | ||||||
22 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 32.24 | ||||||
23 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 32.68 | ||||||
24 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.83 | ||||||
25 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.81 | ||||||
- | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.24 | ||||||
2 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 28.61 | ||||||
3 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.00 | ||||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.09 | ||||||
5 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.56 | ||||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 30.62 | ||||||
7 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.81 | ||||||
8 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | Swim Team Neptun | 31.20 | ||||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.30 | ||||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.82 | ||||||
11 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.03 | ||||||
12 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.22 | ||||||
13 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.40 | ||||||
14 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 32.68 | ||||||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.81 | ||||||
16 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.07 | ||||||
17 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 33.23 | ||||||
18 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.76 | ||||||
19 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.02 | ||||||
20 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.63 | ||||||
21 | Anders Højlund Kristensen | 2003 | Swim Team Neptun | 34.80 | ||||||
22 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 35.15 | ||||||
23 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.19 | ||||||
24 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 36.38 | ||||||
25 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 36.40 | ||||||
26 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.79 | ||||||
27 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 36.80 | ||||||
28 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.11 | ||||||
29 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 38.14 | ||||||
30 | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.40 | ||||||
31 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.63 | ||||||
32 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.73 | ||||||
33 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 41.62 | ||||||
- | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.78 | ||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.90 | ||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.01 | ||||||
4 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.03 | ||||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 34.94 | ||||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 34.95 | ||||||
7 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 35.14 | ||||||
8 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 35.92 | ||||||
9 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.39 | ||||||
10 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.40 | ||||||
11 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.43 | ||||||
12 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 39.03 | ||||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 39.16 | ||||||
14 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.84 | ||||||
15 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.39 | ||||||
15 | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.39 | ||||||
17 | Jens Kristian Suhnsen Nie | 2004 | Herning Svømmeklub | 41.21 | ||||||
18 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 41.97 | ||||||
19 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.70 | ||||||
20 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 43.97 | ||||||
21 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.47 | ||||||
22 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 45.64 | ||||||
23 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.13 | ||||||
24 | Christoffer E. Østergård | 2004 | Herning Svømmeklub | 46.25 | ||||||
25 | Boris Henriksen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 47.11 | ||||||
26 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 47.14 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 34.83 | ||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.48 | ||||||
3 | August Lodberg Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.61 | ||||||
4 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 54.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 29.43 | ||||||
2 | Emma Lykke | 1999 | Frem Odense | 32.43 | ||||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.88 | ||||||
4 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 33.19 | ||||||
5 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 33.86 | ||||||
6 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 34.44 | ||||||
7 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.78 | ||||||
- | Milena Christensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Sofie Hald | 1999 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.29 | ||||||
2 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.50 | ||||||
3 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 29.54 | ||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 29.85 | ||||||
5 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.45 | ||||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.47 | ||||||
7 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 30.74 | ||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 30.94 | ||||||
9 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.43 | ||||||
10 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.44 | ||||||
11 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 32.46 | ||||||
12 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.48 | ||||||
13 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 32.58 | ||||||
14 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.82 | ||||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 33.33 | ||||||
16 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 33.49 | ||||||
17 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 33.77 | ||||||
18 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.85 | ||||||
19 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 35.86 | ||||||
20 | Emilie Støve | 2000 | H.G.F. Svømning | 36.46 | ||||||
21 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 38.18 | ||||||
22 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.86 | ||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 29.92 | ||||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.22 | ||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.47 | ||||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.81 | ||||||
5 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 32.23 | ||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 32.33 | ||||||
7 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 32.41 | ||||||
8 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.54 | ||||||
9 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.61 | ||||||
10 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 32.86 | ||||||
11 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 33.38 | ||||||
12 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 33.46 | ||||||
13 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 33.63 | ||||||
14 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.70 | ||||||
15 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.76 | ||||||
16 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 34.10 | ||||||
17 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 34.21 | ||||||
18 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.24 | ||||||
19 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 34.28 | ||||||
20 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 34.50 | ||||||
21 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 34.79 | ||||||
22 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.98 | ||||||
23 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.14 | ||||||
24 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.75 | ||||||
25 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.06 | ||||||
26 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.11 | ||||||
27 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.35 | ||||||
28 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 36.69 | ||||||
29 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.84 | ||||||
30 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
31 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.53 | ||||||
32 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.98 | ||||||
33 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 38.16 | ||||||
34 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 38.49 | ||||||
35 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 38.81 | ||||||
36 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 38.82 | ||||||
37 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 38.98 | ||||||
38 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.14 | ||||||
39 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 40.19 | ||||||
40 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 40.23 | ||||||
41 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.43 | ||||||
42 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.69 | ||||||
43 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 44.83 | ||||||
44 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 49.73 | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.15 | ||||||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.74 | ||||||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.05 | ||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.30 | ||||||
5 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.32 | ||||||
6 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.36 | ||||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 34.81 | ||||||
8 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 35.32 | ||||||
9 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.44 | ||||||
10 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.51 | ||||||
11 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 35.79 | ||||||
12 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.05 | ||||||
13 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.10 | ||||||
14 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.26 | ||||||
15 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 36.41 | ||||||
16 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 37.24 | ||||||
17 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.39 | ||||||
18 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.79 | ||||||
19 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.23 | ||||||
20 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.28 | ||||||
21 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 38.30 | ||||||
22 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.74 | ||||||
23 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 40.83 | ||||||
24 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.55 | ||||||
25 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 42.14 | ||||||
26 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.97 | ||||||
27 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.14 | ||||||
28 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.79 | ||||||
29 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.98 | ||||||
30 | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | Herning Svømmeklub | 44.27 | ||||||
31 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 44.36 | ||||||
32 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 44.78 | ||||||
33 | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | 44.80 | ||||||
34 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.65 | ||||||
35 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 46.90 | ||||||
36 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 48.16 | ||||||
37 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 48.50 | ||||||
38 | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | 48.53 | ||||||
39 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 48.88 | ||||||
40 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.16 | ||||||
41 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.76 | ||||||
42 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 50.62 | ||||||
43 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 52.48 | ||||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.88 | ||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 41.12 | ||||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.77 | ||||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Herning Svømmeklub | 43.30 | ||||||
5 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.46 | ||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.50 | ||||||
7 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.73 | ||||||
8 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 48.67 | ||||||
9 | Leonora Mejer | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 44.39 | 1:42.72 | 2:44.07 | 3:42.00 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.66 | 1:08.21 | 1:45.70 | 2:23.49 | |||
2 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.24 | 1:13.75 | 1:57.60 | 2:40.48 | |||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 35.85 | 1:19.32 | 2:03.31 | 2:43.53 | |||
4 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.81 | 1:19.27 | 2:07.78 | 2:56.51 | |||
5 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.34 | 1:22.74 | 2:09.67 | 2:57.08 | |||
6 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 37.80 | 1:24.61 | 2:12.20 | 2:59.19 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.69 | 1:18.67 | 2:02.53 | 2:44.29 | |||
2 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.95 | 1:24.13 | 2:14.10 | 3:00.18 | |||
3 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.72 | 1:29.85 | 2:22.65 | 3:12.35 | |||
4 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 52.71 | 1:54.43 | 2:55.60 | 3:56.67 | |||
5 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 55.19 | 1:58.72 | 3:02.34 | 4:01.93 | |||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | 130 m bryst ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:43 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.63 | 1:25.15 | 2:14.08 | 3:03.05 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 35.73 | 1:16.77 | 1:55.13 | 2:32.52 | |||
2 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 37.77 | 1:22.19 | 2:06.88 | 2:50.05 | |||
3 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.08 | 1:27.30 | 2:16.28 | 3:02.22 | |||
4 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.80 | 1:26.11 | 2:15.24 | 3:02.87 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Herning Svømmeklub | 37.15 | 1:16.85 | 1:54.81 | 2:32.32 | |||
2 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.81 | 1:23.28 | 2:07.34 | 2:50.99 | |||
3 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.91 | 1:31.21 | 2:21.72 | 3:11.40 | |||
4 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 47.53 | 1:45.59 | 2:44.91 | 3:39.80 | |||
- | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 36.74 | 1:19.79 | 2:06.89 | 2:52.70 | |||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.33 | 1:41.98 | 2:39.07 | 3:33.28 | |||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 51.80 | 1:51.72 | 2:52.15 | 3:46.74 | |||
4 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 51.74 | 1:55.26 | 3:02.29 | 4:00.79 | |||
- | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | DSQ | ej sam. arm ef ven v | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:43 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.54 | 1:10.77 | |||||
2 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 34.48 | 1:10.95 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 31.91 | 1:11.57 | |||||
4 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.05 | 1:12.78 | |||||
5 | Mark Andersen | 1997 | Ikast Svømmeklub | 35.95 | 1:14.59 | |||||
6 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 34.89 | 1:15.45 | |||||
7 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 35.54 | 1:17.16 | |||||
8 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 36.54 | 1:21.77 | |||||
9 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.28 | 1:35.93 | |||||
10 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 49.91 | 1:42.93 | |||||
- | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej sam ber v 75 m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.67 | 1:03.79 | |||||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.57 | 1:08.62 | |||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 32.10 | 1:09.88 | |||||
4 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.09 | 1:10.35 | |||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.95 | 1:11.59 | |||||
6 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.66 | 1:11.76 | |||||
7 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.96 | 1:12.69 | |||||
8 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 33.90 | 1:13.59 | |||||
9 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.70 | 1:15.12 | |||||
10 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.06 | 1:17.06 | |||||
11 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.66 | 1:17.11 | |||||
12 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.72 | 1:17.99 | |||||
13 | Mads Sørensen | 2000 | H.G.F. Svømning | 38.87 | 1:20.28 | |||||
14 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 40.12 | 1:21.26 | |||||
15 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 40.38 | 1:25.61 | |||||
16 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 42.98 | 1:26.02 | |||||
17 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.03 | 1:26.75 | |||||
18 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 43.72 | 1:35.38 | |||||
- | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.90 | 1:04.17 | |||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 31.19 | 1:09.01 | |||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.96 | 1:14.03 | |||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.67 | 1:14.25 | |||||
5 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 35.35 | 1:14.88 | |||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.15 | 1:15.04 | |||||
7 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.60 | 1:15.70 | |||||
8 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.70 | 1:17.21 | |||||
9 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.23 | 1:17.66 | |||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.04 | 1:17.95 | |||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 35.83 | 1:18.05 | |||||
12 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | Swim Team Neptun | 36.05 | 1:19.50 | |||||
13 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.71 | 1:20.20 | |||||
14 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.64 | 1:21.01 | |||||
15 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.53 | 1:21.44 | |||||
16 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.41 | 1:21.59 | |||||
17 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.91 | 1:21.91 | |||||
18 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 39.96 | 1:23.82 | |||||
19 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.08 | 1:24.92 | |||||
20 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.92 | 1:25.59 | |||||
21 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.84 | 1:28.01 | |||||
22 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 41.27 | 1:28.42 | |||||
23 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.58 | 1:29.25 | |||||
24 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 41.72 | 1:31.57 | |||||
25 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 44.15 | 1:31.90 | |||||
26 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 43.27 | 1:32.14 | |||||
27 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.49 | 1:37.00 | |||||
28 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 49.13 | 1:38.79 | |||||
29 | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.46 | 1:40.19 | |||||
30 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.53 | 1:42.09 | |||||
31 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 46.17 | 1:42.27 | |||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | DSQ | rygl efter v 50 m | |||||
- | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | svøm mave v 49 m | |||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej SAM ber.v 75m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.89 | 1:22.97 | |||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 40.46 | 1:28.44 | |||||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.66 | 1:30.72 | |||||
4 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.89 | 1:32.34 | |||||
5 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 44.68 | 1:33.85 | |||||
6 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 44.16 | 1:34.45 | |||||
7 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.01 | 1:34.65 | |||||
8 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 45.47 | 1:34.84 | |||||
9 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.23 | 1:35.77 | |||||
10 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.04 | 1:35.91 | |||||
11 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.94 | 1:36.46 | |||||
12 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 47.96 | 1:38.74 | |||||
13 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.53 | 1:42.37 | |||||
14 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.35 | 1:42.42 | |||||
15 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.38 | 1:47.65 | |||||
16 | Sebastian Dunker Rasmusse | 2005 | Herning Svømmeklub | 51.62 | 1:49.66 | |||||
17 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 50.06 | 1:49.72 | |||||
18 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 53.67 | 1:50.79 | |||||
19 | Ian Ramirez | 2004 | Holstebro Svømme Club | 53.84 | 1:56.27 | |||||
20 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:00.26 | 1:59.93 | |||||
21 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 59.17 | 2:02.32 | |||||
22 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 58.01 | 2:07.88 | |||||
- | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Boris Henriksen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christoffer E. Østergård | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej sam bev i arm 15 | |||||
- | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | DSQ | ej sam bev v 20 m | |||||
- | Jens Kristian Suhnsen Nie | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | flere flyb v 50m | |||||
- | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | DSQ | svøm mave v 49 m | |||||
- | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej sam bev v 15 m | |||||
- | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | rygl efter v 50 m | |||||
- | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | armt o hoft v 65 m | |||||
- | Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | rygl efter v 50 m | |||||
- | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | DSQ | ej sam bev i a v 10m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 40.00 | 1:26.69 | |||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 55.90 | 2:00.90 | |||||
3 | August Lodberg Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 59.06 | 2:10.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.67 | 1:19.75 | |||||
2 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 36.81 | 1:25.65 | |||||
3 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.14 | 1:28.88 | |||||
4 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 43.38 | 1:30.16 | |||||
5 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 41.03 | 1:31.60 | |||||
6 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 46.11 | 1:37.54 | |||||
- | Milena Christensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 32.66 | 1:08.76 | |||||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.69 | 1:14.10 | |||||
3 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.84 | 1:14.35 | |||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.01 | 1:14.53 | |||||
5 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 36.03 | 1:15.64 | |||||
6 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.23 | 1:17.51 | |||||
7 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.91 | 1:18.34 | |||||
8 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.51 | 1:18.44 | |||||
9 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 37.63 | 1:18.89 | |||||
10 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.14 | 1:19.02 | |||||
11 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 39.21 | 1:22.85 | |||||
12 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.91 | 1:22.90 | |||||
13 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.58 | 1:24.05 | |||||
14 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.20 | 1:24.31 | |||||
15 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.32 | 1:24.70 | |||||
16 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 39.43 | 1:25.69 | |||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 38.80 | 1:25.85 | |||||
18 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.42 | 1:26.43 | |||||
19 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.50 | 1:29.65 | |||||
20 | Maria Christiansen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.13 | 1:31.41 | |||||
21 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 42.78 | 1:32.83 | |||||
22 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.11 | 1:33.96 | |||||
23 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 44.01 | 1:36.30 | |||||
24 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 51.88 | 1:42.59 | |||||
- | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DSQ | mavel v 50 m | |||||
- | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | DSQ | 2 flyb eft v 50m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 34.59 | 1:13.43 | |||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.49 | 1:14.16 | |||||
3 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.58 | 1:15.00 | |||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 36.76 | 1:16.60 | |||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 36.42 | 1:17.22 | |||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 36.11 | 1:18.69 | |||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.41 | 1:19.05 | |||||
8 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.13 | 1:19.20 | |||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.84 | 1:19.82 | |||||
10 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 39.34 | 1:21.76 | |||||
11 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.69 | 1:23.75 | |||||
12 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 38.58 | 1:24.39 | |||||
13 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.93 | 1:25.11 | |||||
14 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.86 | 1:26.18 | |||||
15 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 41.46 | 1:27.69 | |||||
16 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 43.11 | 1:27.93 | |||||
17 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 38.89 | 1:28.46 | |||||
18 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.27 | 1:28.74 | |||||
19 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.04 | 1:28.98 | |||||
20 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.45 | 1:29.23 | |||||
21 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.24 | 1:29.46 | |||||
22 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 43.48 | 1:31.86 | |||||
23 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 46.45 | 1:31.95 | |||||
24 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.91 | 1:32.07 | |||||
25 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 42.06 | 1:32.30 | |||||
25 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 44.08 | 1:32.30 | |||||
27 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.46 | 1:32.65 | |||||
28 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 44.17 | 1:32.78 | |||||
29 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.45 | 1:32.90 | |||||
30 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 44.75 | 1:34.45 | |||||
31 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.74 | 1:35.06 | |||||
32 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.13 | 1:35.26 | |||||
33 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.11 | 1:35.40 | |||||
34 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.48 | 1:35.49 | |||||
35 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 45.21 | 1:35.57 | |||||
36 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 47.31 | 1:38.23 | |||||
37 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.04 | 1:38.75 | |||||
38 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 48.13 | 1:39.12 | |||||
39 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 44.03 | 1:39.42 | |||||
40 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 46.84 | 1:40.37 | |||||
41 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 49.15 | 1:44.13 | |||||
42 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 48.67 | 1:44.28 | |||||
43 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 53.26 | 1:48.68 | |||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Minna Guldberg | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej ryg afs v 50 m | |||||
- | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | mave v ven v 50m | |||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej rygl v 50 m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 36.77 | 1:15.63 | |||||
2 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.48 | 1:22.19 | |||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 40.08 | 1:26.45 | |||||
4 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 43.21 | 1:28.33 | |||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 40.75 | 1:28.40 | |||||
6 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 42.02 | 1:30.33 | |||||
7 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 41.75 | 1:30.51 | |||||
8 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.01 | 1:30.74 | |||||
9 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.32 | 1:31.83 | |||||
10 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 45.07 | 1:31.89 | |||||
11 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 41.88 | 1:32.06 | |||||
12 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.19 | 1:33.22 | |||||
13 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.45 | 1:33.35 | |||||
14 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 45.30 | 1:33.69 | |||||
15 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 43.79 | 1:33.82 | |||||
16 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 45.00 | 1:33.90 | |||||
17 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 44.87 | 1:34.71 | |||||
18 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.44 | 1:34.95 | |||||
19 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.64 | 1:35.56 | |||||
20 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 45.44 | 1:35.76 | |||||
21 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.79 | 1:36.03 | |||||
22 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 44.82 | 1:36.44 | |||||
23 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.45 | 1:37.18 | |||||
24 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.43 | 1:38.64 | |||||
25 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 47.53 | 1:39.61 | |||||
26 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 47.65 | 1:40.03 | |||||
27 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 47.77 | 1:40.66 | |||||
28 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.56 | 1:43.61 | |||||
29 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 47.78 | 1:46.17 | |||||
30 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.97 | 1:47.11 | |||||
31 | Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | Herning Svømmeklub | 52.58 | 1:52.63 | |||||
32 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 54.82 | 1:53.20 | |||||
33 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 53.44 | 1:53.74 | |||||
34 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 53.19 | 1:56.50 | |||||
35 | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | 55.74 | 1:56.56 | |||||
36 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 59.18 | 1:59.04 | |||||
37 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 58.75 | 2:01.72 | |||||
38 | Karoline Bang-Larsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:03.81 | 2:11.23 | |||||
- | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Lærke Egebjerg Almaas | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej sam ber v 75 m | |||||
- | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | ret briller v 15 m | |||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | ryg efter v 50 m | |||||
- | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | er ryg v ven 50 m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.11 | 1:37.61 | |||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 49.20 | 1:44.34 | |||||
3 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 50.00 | 1:46.39 | |||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.61 | 1:49.82 | |||||
5 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 56.96 | 1:52.58 | |||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 51.24 | 1:54.22 | |||||
7 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 57.35 | 2:01.93 | |||||
8 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:00.52 | 2:02.11 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ganamos Kolding | 2001 | Kolding SK | 3:57.79 | ||||||
Mads Ørum Damgaard | 2001 | 31.13 | 1:06.01 | 1:06.01 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 27.77 | 58.78 | 2:04.79 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 28.01 | 58.74 | 3:03.53 | ||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 25.47 | 54.26 | 3:57.79 | ||||||
2 | Stm 2 Drenge | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:05.96 | ||||||
Jens Sørensen | 2001 | 26.90 | 56.24 | 56.24 | ||||||
Victor Bjerre | 2001 | 28.29 | 59.71 | 1:55.95 | ||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 30.07 | 1:03.80 | 2:59.75 | ||||||
Johannes Wemmelund | 2001 | 31.22 | 1:06.21 | 4:05.96 | ||||||
3 | Aabybro Destroyers | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 4:11.80 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 28.94 | 1:00.46 | 1:00.46 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 32.68 | 1:08.51 | 2:08.97 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 29.74 | 1:02.41 | 3:11.38 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 28.60 | 1:00.42 | 4:11.80 | ||||||
4 | Hei Drenge | 0 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 4:28.72 | ||||||
Mads Alnor | 2000 | 28.95 | 59.39 | 59.39 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 33.80 | 1:10.05 | 2:09.44 | ||||||
Alexander Jensen | 2003 | 37.99 | 1:18.81 | 3:28.25 | ||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | 28.88 | 1:00.47 | 4:28.72 | ||||||
5 | Neptun Herre | 2001 | Swim Team Neptun | 4:29.61 | ||||||
Mads Nielsen | 2000 | 30.91 | 1:04.84 | 1:04.84 | ||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 35.41 | 1:13.09 | 2:17.93 | ||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | 32.52 | 1:10.44 | 3:28.37 | ||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 27.93 | 1:01.24 | 4:29.61 | ||||||
6 | Munkebo Drenge 1 | 1900 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 4:33.20 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 30.75 | 1:03.75 | 1:03.75 | ||||||
Jacob Kærslund Larsen | 2000 | 35.52 | 1:15.89 | 2:19.64 | ||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 33.11 | 1:10.40 | 3:30.04 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 29.06 | 1:03.16 | 4:33.20 | ||||||
7 | Koral Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Koral | 4:37.64 | ||||||
Alexander Roe | 1997 | 29.03 | 1:00.90 | 1:00.90 | ||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 31.79 | 1:07.03 | 2:07.93 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 34.33 | 1:09.76 | 3:17.69 | ||||||
Anton B. Nielsen | 2003 | 37.99 | 1:19.95 | 4:37.64 | ||||||
8 | Hsc Herre 1 | 1900 | Holstebro Svømme Club | 4:55.29 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 31.49 | 1:06.56 | 1:06.56 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 39.11 | 1:23.72 | 2:30.28 | ||||||
Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 38.60 | 1:20.58 | 3:50.86 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 29.92 | 1:04.43 | 4:55.29 | ||||||
9 | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 4:55.66 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 30.97 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Simon Finch | 2002 | 39.09 | 1:23.99 | 2:28.32 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 33.48 | 1:11.86 | 3:40.18 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 36.03 | 1:15.48 | 4:55.66 | ||||||
10 | Bsk Drenge | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 5:29.78 | ||||||
Anton Gold | 2002 | 40.38 | 1:29.22 | 1:29.22 | ||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 39.98 | 1:24.66 | 2:53.88 | ||||||
Frederik Thomsen | 1999 | 40.30 | 1:24.85 | 4:18.73 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 33.60 | 1:11.05 | 5:29.78 | ||||||
- | Bsk Store Drenge | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Bryd først ef 15 m | |||||
Andreas Hansen | 2001 | 32.44 | 1:09.67 | 1:09.67 | ||||||
- | Dolphins Herrer | 2000 | H.G.F. Svømning | DSQ | bryd først ef 15 m u | |||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 42.00 | 1:30.19 | 1:30.19 | ||||||
Oliver Persson | 2001 | 36.86 | 1:16.50 | 2:46.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Stm 2 Piger 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:23.22 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 30.50 | 1:04.03 | 1:04.03 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.95 | 1:06.02 | 2:10.05 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 31.97 | 1:06.33 | 3:16.38 | ||||||
Laura Gam | 2001 | 32.40 | 1:06.84 | 4:23.22 | ||||||
2 | Poseidon Piger 1 | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:34.57 | ||||||
Olivia Poulsen | 2001 | 33.23 | 1:10.11 | 1:10.11 | ||||||
Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 32.28 | 1:07.59 | 2:17.70 | ||||||
Karen Schmieg Toft | 2000 | 35.52 | 1:12.89 | 3:30.59 | ||||||
Elisa Rytter | 2001 | 30.53 | 1:03.98 | 4:34.57 | ||||||
3 | Stm 2 Piger 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 4:37.59 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 33.30 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 33.19 | 1:11.00 | 2:20.52 | ||||||
Signe B. Hansen | 2002 | 32.08 | 1:05.59 | 3:26.11 | ||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 34.32 | 1:11.48 | 4:37.59 | ||||||
4 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 4:39.60 | ||||||
0 | 31.04 | 1:05.16 | 1:05.16 | |||||||
0 | 33.66 | 1:09.08 | 2:14.24 | |||||||
0 | 34.50 | 1:12.77 | 3:27.01 | |||||||
0 | 34.23 | 1:12.59 | 4:39.60 | |||||||
5 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 4:45.76 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 31.54 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Liv Persson | 2001 | 35.23 | 1:14.14 | 2:19.86 | ||||||
Emma Lykke | 1999 | 33.72 | 1:10.80 | 3:30.66 | ||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 35.67 | 1:15.10 | 4:45.76 | ||||||
6 | Neptun Damer 1 | 2001 | Swim Team Neptun | 4:49.16 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 32.41 | 1:06.54 | 1:06.54 | ||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 1:19.93 | 1:56.94 | 3:03.48 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 40.22 | 1:11.62 | 4:15.10 | ||||||
Sibel Simonsen | 2001 | 34.06 | 34.06 | 4:49.16 | ||||||
7 | Bsk Store Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 4:58.03 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 35.60 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 36.12 | 1:15.01 | 2:28.53 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 33.57 | 1:10.76 | 3:39.29 | ||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 37.78 | 1:18.74 | 4:58.03 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 1900 | Holstebro Svømme Club | 4:59.00 | ||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 37.95 | 1:21.33 | 1:21.33 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 34.72 | 1:12.88 | 2:34.21 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 34.23 | 1:13.22 | 3:47.43 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 34.40 | 1:11.57 | 4:59.00 | ||||||
9 | Sksv Piger 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 5:19.73 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 37.35 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 39.15 | 1:24.51 | 2:41.65 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 36.58 | 1:17.37 | 3:59.02 | ||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 37.83 | 1:20.71 | 5:19.73 | ||||||
10 | Dolphins Damer | 2000 | H.G.F. Svømning | 5:27.52 | ||||||
Line Heise | 2003 | 38.26 | 1:20.93 | 1:20.93 | ||||||
Marie Lund Sørensen | 2003 | 40.67 | 1:23.88 | 2:44.81 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 40.09 | 1:23.95 | 4:08.76 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 37.14 | 1:18.76 | 5:27.52 | ||||||
11 | Munkebo Damer 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:31.41 | ||||||
Maria Christiansen | 2000 | 41.26 | 1:26.43 | 1:26.43 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 43.11 | 1:29.63 | 2:56.06 | ||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 40.33 | 1:25.53 | 4:21.59 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 34.61 | 1:09.82 | 5:31.41 | ||||||
- | Frem Årgangs Piger | 0 | Frem Odense | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hei Piger | 0 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Laura Fogh | 2003 | |||||||||
Gro Sørensen | 2002 | |||||||||
Minna Guldberg | 2003 | |||||||||
Emilie Spliid | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isk Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:57.02 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.47 | 56.42 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 30.03 | 1:26.45 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 30.57 | 1:57.02 | |||||||
2 | Frem Herrer | 2002 | Frem Odense | 2:00.07 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 27.71 | 27.71 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 29.20 | 56.91 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 31.07 | 1:27.98 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 32.09 | 2:00.07 | |||||||
3 | Hsc Drenge 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:04.51 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 33.62 | 33.62 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 33.28 | 1:06.90 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 28.98 | 1:35.88 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 28.63 | 2:04.51 | |||||||
4 | Ksk Boys 1 Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:13.37 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 36.71 | 1:09.60 | |||||||
Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 35.31 | 1:44.91 | |||||||
William Svarer | 2002 | 28.46 | 2:13.37 | |||||||
5 | Aabybros Mammutter | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:21.24 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 35.37 | 1:08.65 | |||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 38.62 | 1:47.27 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 33.97 | 2:21.24 | |||||||
6 | Hei Drenge | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:24.02 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Alexander Jensen | 2003 | 36.36 | 1:08.07 | |||||||
August Ebbe | 2003 | 39.19 | 1:47.26 | |||||||
Magnus Fogh | 2005 | 36.76 | 2:24.02 | |||||||
7 | Stm T4 Drenge | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:25.66 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | 33.64 | 1:04.09 | |||||||
Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 38.45 | 1:42.54 | |||||||
Jens Kristian Suhnsen Nie | 2004 | 43.12 | 2:25.66 | |||||||
8 | Rubber Ducks | 2004 | Ikast Svømmeklub | 2:25.91 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 38.21 | 1:12.58 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 35.96 | 1:48.54 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 37.37 | 2:25.91 | |||||||
9 | Ksk Boys 2 Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:33.63 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 41.92 | 41.92 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 40.77 | 1:22.69 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 35.99 | 1:58.68 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 34.95 | 2:33.63 | |||||||
10 | Stm T3 Drenge | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:47.75 | ||||||
Sigurd Wemmelund | 2005 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Sebastian Rahbek Andersen | 2005 | 42.84 | 1:25.52 | |||||||
Asger Schnieber Klausen | 2005 | 39.82 | 2:05.34 | |||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 42.41 | 2:47.75 | |||||||
11 | Sksv Drenge 2 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 2:48.12 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Sebastian Stoltenborg | 2004 | 51.38 | 1:24.95 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 45.73 | 2:10.68 | |||||||
Simon Finch | 2002 | 37.44 | 2:48.12 | |||||||
12 | Hobro Fræsere | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:59.99 | ||||||
Boris Henriksen | 2005 | 47.30 | 47.30 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 48.31 | 1:35.61 | |||||||
Lucas Hansen | 2005 | 49.33 | 2:24.94 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 35.05 | 2:59.99 | |||||||
13 | Hsc Drenge 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:09.53 | ||||||
Victor Godt | 2004 | 39.54 | 39.54 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 48.45 | 1:27.99 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 50.60 | 2:18.59 | |||||||
Ian Ramirez | 2004 | 50.94 | 3:09.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isk Killer Babes | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:07.11 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 31.41 | 1:02.26 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 32.65 | 1:34.91 | |||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 32.20 | 2:07.11 | |||||||
2 | Ksk Girls 1 Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:07.22 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 34.43 | 1:05.84 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.28 | 1:37.12 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 30.10 | 2:07.22 | |||||||
3 | Babi Girls | 2002 | Struer Svømmeklub | 2:11.65 | ||||||
0 | 33.05 | 33.05 | ||||||||
0 | 30.73 | 1:03.78 | ||||||||
0 | 34.57 | 1:38.35 | ||||||||
0 | 33.30 | 2:11.65 | ||||||||
4 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 2:11.97 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 32.84 | 1:04.92 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 34.03 | 1:38.95 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.02 | 2:11.97 | |||||||
5 | Stm T4 Piger | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:18.69 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Amalie Kristensen | 2003 | 32.26 | 1:06.24 | |||||||
Clara Jensen | 2005 | 36.22 | 1:42.46 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 36.23 | 2:18.69 | |||||||
6 | Poseidon Piger 2 | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:19.98 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Signe Fuglsang | 2003 | 38.19 | 1:13.87 | |||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 32.35 | 1:46.22 | |||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 33.76 | 2:19.98 | |||||||
7 | Hsc Piger 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:21.49 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | 35.73 | 1:10.87 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 34.29 | 1:45.16 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 36.33 | 2:21.49 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2002 | Frem Odense | 2:22.48 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 36.54 | 1:11.06 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 36.30 | 1:47.36 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 35.12 | 2:22.48 | |||||||
9 | Ksk Girls 2 Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:24.13 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 37.43 | 1:13.90 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 37.22 | 1:51.12 | |||||||
Laura Arentsen | 2003 | 33.01 | 2:24.13 | |||||||
10 | Isk Delfiner | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:26.54 | ||||||
Caroline Krogh | 2002 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 36.17 | 1:14.50 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 35.04 | 1:49.54 | |||||||
Laura Mai Stephansen | 2003 | 37.00 | 2:26.54 | |||||||
11 | Sksv Piger 2 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:27.21 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Gertrud Skov | 2003 | 36.86 | 1:13.02 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 36.95 | 1:49.97 | |||||||
Ida Kjærdgaard | 2003 | 37.24 | 2:27.21 | |||||||
12 | Neptun Damer 2 | 2002 | Swim Team Neptun | 2:29.46 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Katrine Søndergaard | 2002 | 38.93 | 1:16.31 | |||||||
Kimia Lotfipour | 2003 | 37.29 | 1:53.60 | |||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 35.86 | 2:29.46 | |||||||
13 | Hsc Piger 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:33.02 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 40.12 | 40.12 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 37.76 | 1:17.88 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 38.19 | 1:56.07 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 36.95 | 2:33.02 | |||||||
14 | Hobro Guldfisk | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:33.26 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 40.80 | 1:17.04 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 36.78 | 1:53.82 | |||||||
Celina Sørensen | 2002 | 39.44 | 2:33.26 | |||||||
15 | Frem Piger 2 | 2002 | Frem Odense | 2:33.74 | ||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 36.49 | 1:11.96 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 38.00 | 1:49.96 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 43.78 | 2:33.74 | |||||||
16 | Diving Penguins | 2004 | Ikast Svømmeklub | 2:34.34 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 40.24 | 1:17.72 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 37.12 | 1:54.84 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 39.50 | 2:34.34 | |||||||
17 | Kaptajn Klos Piger | 2002 | Brønderslev SK08 | 2:38.12 | ||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 44.25 | 44.25 | |||||||
Thea Bomholdt Madsen | 2004 | 44.04 | 1:28.29 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 37.35 | 2:05.64 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 32.48 | 2:38.12 | |||||||
18 | Isk Magic | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:53.33 | ||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 44.67 | 1:22.86 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 48.32 | 2:11.18 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 42.15 | 2:53.33 | |||||||
19 | Bsk Piger | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 2:59.60 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2002 | 42.62 | 42.62 | |||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 45.14 | 1:27.76 | |||||||
Marie Laursen | 2004 | 53.46 | 2:21.22 | |||||||
Nicoline Bech | 2003 | 38.38 | 2:59.60 | |||||||
20 | Stm T3 Piger | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:00.43 | ||||||
Mette Buur Holt | 2003 | 39.90 | 39.90 | |||||||
Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | 42.43 | 1:22.33 | |||||||
Karoline Bang-Larsen | 2005 | 52.32 | 2:14.65 | |||||||
Caroline Bahn Vilstrup | 2005 | 45.78 | 3:00.43 | |||||||
21 | Hobro Havfruer | 2004 | Hobro Svømmeklub | 3:07.82 | ||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Helena Boldsen | 2005 | 46.95 | 1:25.09 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 57.98 | 2:23.07 | |||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 44.75 | 3:07.82 | |||||||
22 | Hsc Piger 3 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:12.05 | ||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 43.90 | 43.90 | |||||||
Maja Broholm Brixen | 2007 | 50.50 | 1:34.40 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 49.15 | 2:23.55 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 48.50 | 3:12.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 11 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:20 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 30.74 | ||||||
2 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.21 | ||||||
3 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 41.78 | ||||||
4 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 43.86 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 29.39 | ||||||
2 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 30.30 | ||||||
3 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.63 | ||||||
4 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 31.81 | ||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 31.95 | ||||||
6 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 32.28 | ||||||
7 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.06 | ||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 33.61 | ||||||
9 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.80 | ||||||
10 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 34.07 | ||||||
11 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.52 | ||||||
12 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 37.20 | ||||||
13 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 37.34 | ||||||
14 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 37.42 | ||||||
15 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.58 | ||||||
16 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 41.80 | ||||||
17 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 41.85 | ||||||
- | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.79 | ||||||
2 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.12 | ||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.21 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.85 | ||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 34.81 | ||||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.20 | ||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.47 | ||||||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 36.29 | ||||||
9 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.63 | ||||||
10 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.83 | ||||||
11 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 37.14 | ||||||
12 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 39.06 | ||||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.05 | ||||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.20 | ||||||
15 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 41.29 | ||||||
16 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.02 | ||||||
17 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 42.04 | ||||||
18 | Anders Højlund Kristensen | 2003 | Swim Team Neptun | 42.18 | ||||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.19 | ||||||
20 | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.16 | ||||||
21 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 44.75 | ||||||
22 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 45.41 | ||||||
23 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 47.99 | ||||||
24 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.65 | ||||||
- | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 37.32 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.03 | ||||||
3 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.31 | ||||||
4 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.63 | ||||||
5 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 39.64 | ||||||
6 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 42.03 | ||||||
7 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.83 | ||||||
8 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 43.09 | ||||||
9 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.26 | ||||||
10 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 43.49 | ||||||
11 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.99 | ||||||
12 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 44.63 | ||||||
13 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.96 | ||||||
14 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 47.25 | ||||||
15 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 48.29 | ||||||
16 | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 48.92 | ||||||
17 | Ian Ramirez | 2004 | Holstebro Svømme Club | 49.36 | ||||||
18 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 49.72 | ||||||
19 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 50.01 | ||||||
20 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 52.30 | ||||||
21 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 53.41 | ||||||
22 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 55.58 | ||||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Boris Henriksen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | afs på mav 25 m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 38.99 | ||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 52.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:20 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 32.65 | ||||||
2 | Emma Lykke | 1999 | Frem Odense | 37.08 | ||||||
3 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 37.66 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.98 | ||||||
5 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 39.53 | ||||||
6 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 43.53 | ||||||
7 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 43.64 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 31.88 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.44 | ||||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 33.56 | ||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.85 | ||||||
5 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 34.87 | ||||||
6 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.08 | ||||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.77 | ||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.18 | ||||||
9 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.02 | ||||||
10 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 37.71 | ||||||
11 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.80 | ||||||
12 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.90 | ||||||
13 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.29 | ||||||
14 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 38.56 | ||||||
15 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.04 | ||||||
16 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.89 | ||||||
17 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.20 | ||||||
18 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.41 | ||||||
19 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.27 | ||||||
20 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.52 | ||||||
- | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 34.76 | ||||||
2 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.40 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 36.00 | ||||||
4 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.29 | ||||||
5 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.37 | ||||||
6 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.51 | ||||||
7 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.25 | ||||||
8 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 37.29 | ||||||
9 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 38.34 | ||||||
10 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 38.67 | ||||||
11 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.72 | ||||||
12 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.15 | ||||||
13 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 40.64 | ||||||
14 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.06 | ||||||
15 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 41.20 | ||||||
16 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.21 | ||||||
17 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.41 | ||||||
18 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.81 | ||||||
19 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 42.84 | ||||||
20 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.09 | ||||||
21 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.10 | ||||||
22 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 43.74 | ||||||
22 | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.74 | ||||||
24 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 44.53 | ||||||
25 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.64 | ||||||
26 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.76 | ||||||
27 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 45.65 | ||||||
28 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 46.22 | ||||||
29 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 47.32 | ||||||
30 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 47.78 | ||||||
31 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 49.20 | ||||||
32 | Emma Triel | 2003 | Struer Svømmeklub | 49.22 | ||||||
33 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 51.17 | ||||||
- | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | bryst ve vend 25 m | |||||
- | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | DSQ | ej fort bev 25 m | |||||
- | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | DSQ | 2 armt på mave ve 25 | |||||
- | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej fort bev v 25 m | |||||
- | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 38.62 | ||||||
2 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.18 | ||||||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 39.29 | ||||||
4 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 39.74 | ||||||
5 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.23 | ||||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.65 | ||||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 40.99 | ||||||
8 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 41.38 | ||||||
9 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 41.73 | ||||||
10 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.36 | ||||||
11 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 43.10 | ||||||
12 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.58 | ||||||
13 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.59 | ||||||
14 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 43.86 | ||||||
15 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.25 | ||||||
16 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 44.44 | ||||||
17 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.51 | ||||||
18 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.81 | ||||||
19 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 45.97 | ||||||
20 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.98 | ||||||
21 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 46.25 | ||||||
22 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 46.42 | ||||||
23 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.34 | ||||||
24 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.84 | ||||||
25 | Helena Boldsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 52.40 | ||||||
26 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 53.55 | ||||||
27 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 53.69 | ||||||
28 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 55.32 | ||||||
29 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | Hobro Svømmeklub | 55.66 | ||||||
30 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.22 | ||||||
31 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 57.89 | ||||||
32 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 59.33 | ||||||
33 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 1:01.59 | ||||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | DSQ | Ej fort bev v 20 m | |||||
- | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | starttede i løb3 | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.06 | ||||||
2 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 47.83 | ||||||
3 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 54.42 | ||||||
4 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.50 | ||||||
- | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | s cracl v ve 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:42 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 31.30 | 1:10.74 | |||||
2 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 32.68 | 1:11.22 | |||||
3 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 34.97 | 1:16.14 | |||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 33.80 | 1:17.82 | |||||
5 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 34.79 | 1:18.46 | |||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.34 | 1:18.58 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.89 | 1:07.53 | |||||
2 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.75 | 1:13.62 | |||||
3 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 33.30 | 1:14.47 | |||||
4 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.11 | 1:14.78 | |||||
5 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 35.94 | 1:20.23 | |||||
6 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.72 | 1:20.88 | |||||
7 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.59 | 1:40.87 | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.42 | 1:02.57 | |||||
2 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 32.85 | 1:12.46 | |||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.44 | 1:13.84 | |||||
4 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.11 | 1:15.75 | |||||
5 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.14 | 1:18.22 | |||||
6 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.69 | 1:21.91 | |||||
7 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.97 | 1:22.10 | |||||
8 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.99 | 1:27.63 | |||||
9 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 38.91 | 1:30.87 | |||||
10 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 42.62 | 1:31.27 | |||||
11 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 41.64 | 1:31.28 | |||||
12 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 41.94 | 1:33.33 | |||||
13 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 43.96 | 1:34.36 | |||||
14 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.96 | 1:35.41 | |||||
15 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.12 | 1:37.68 | |||||
16 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.94 | 1:43.69 | |||||
17 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.49 | 1:43.84 | |||||
18 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 50.71 | 1:49.94 | |||||
19 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 53.98 | 1:56.25 | |||||
- | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | ej samt bev arm 10 m | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.99 | 1:24.11 | |||||
2 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 49.02 | 1:42.34 | |||||
3 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 48.79 | 1:43.73 | |||||
4 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.28 | 1:43.84 | |||||
5 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.15 | 1:45.80 | |||||
6 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 48.12 | 1:46.03 | |||||
- | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | DSQ | et crawlarm v 65 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:42 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.67 | 1:19.63 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 31.96 | 1:08.67 | |||||
2 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 35.10 | 1:14.78 | |||||
3 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 36.71 | 1:19.43 | |||||
4 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 38.88 | 1:23.56 | |||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 40.95 | 1:27.66 | |||||
6 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.15 | 1:28.77 | |||||
7 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.02 | 1:30.39 | |||||
8 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.59 | 1:37.56 | |||||
9 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 45.80 | 1:43.68 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.44 | 1:13.85 | |||||
2 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.94 | 1:19.07 | |||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.49 | 1:19.45 | |||||
4 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.55 | 1:20.61 | |||||
5 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 37.21 | 1:23.19 | |||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 39.07 | 1:24.89 | |||||
7 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.82 | 1:35.10 | |||||
8 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.58 | 1:35.12 | |||||
9 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.59 | 1:36.34 | |||||
10 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 43.66 | 1:36.54 | |||||
11 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 45.43 | 1:39.96 | |||||
12 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.23 | 1:41.10 | |||||
13 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.42 | 1:41.34 | |||||
14 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 45.94 | 1:41.50 | |||||
15 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.55 | 1:47.82 | |||||
16 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 46.84 | 1:51.60 | |||||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 34.94 | 1:14.67 | |||||
2 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 38.88 | 1:21.84 | |||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 43.57 | 1:32.88 | |||||
4 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 45.85 | 1:35.76 | |||||
5 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 43.57 | 1:36.11 | |||||
6 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.70 | 1:37.05 | |||||
7 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 45.26 | 1:37.80 | |||||
8 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 46.62 | 1:42.74 | |||||
9 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 45.59 | 1:43.80 | |||||
10 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 46.90 | 1:46.50 | |||||
11 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 47.03 | 1:47.10 | |||||
12 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 53.88 | 1:55.86 | |||||
13 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.68 | 1:57.68 | |||||
14 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 57.12 | 2:01.72 | |||||
- | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | DSQ | kun 1 hånd i ven 75m | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.53 | 1:38.70 | |||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 51.75 | 1:53.60 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Valdemars Ænder Kolding | 2000 | Kolding SK | 4:27.77 | ||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 34.05 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 32.46 | 1:10.52 | 2:20.32 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 28.77 | 1:04.31 | 3:24.63 | ||||||
Mads Ørum Damgaard | 2001 | 29.87 | 1:03.14 | 4:27.77 | ||||||
2 | Aabybro Extremes | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 4:44.19 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 34.74 | 1:11.78 | 1:11.78 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 34.70 | 1:15.31 | 2:27.09 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 32.42 | 1:09.77 | 3:36.86 | ||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 32.63 | 1:07.33 | 4:44.19 | ||||||
3 | Hei Drenge | 0 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 5:11.31 | ||||||
Magnus Fogh | 2005 | 42.83 | 1:29.04 | 1:29.04 | ||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | 37.68 | 1:20.87 | 2:49.91 | ||||||
Mads Alnor | 2000 | 31.64 | 1:09.90 | 3:59.81 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 34.02 | 1:11.50 | 5:11.31 | ||||||
4 | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 5:14.18 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 37.22 | 1:20.17 | 1:20.17 | ||||||
Jakob Lund | 2001 | 36.14 | 1:17.16 | 2:37.33 | ||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 37.13 | 1:23.61 | 4:00.94 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 35.31 | 1:13.24 | 5:14.18 | ||||||
5 | Neptun Herre | 2001 | Swim Team Neptun | 5:20.39 | ||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | 41.71 | 1:26.34 | 1:26.34 | ||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 43.26 | 1:30.98 | 2:57.32 | ||||||
Mads Nielsen | 2000 | 37.57 | 1:22.83 | 4:20.15 | ||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 28.69 | 1:00.24 | 5:20.39 | ||||||
6 | Dolphins Herrer | 2000 | H.G.F. Svømning | 5:21.47 | ||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 38.67 | 1:18.76 | 1:18.76 | ||||||
Jeppe K Rasmussen | 2002 | 45.91 | 1:36.05 | 2:54.81 | ||||||
Kasper Kjær | 2000 | 34.75 | 1:16.64 | 4:11.45 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 34.33 | 1:10.02 | 5:21.47 | ||||||
7 | Munkebo Drenge 1 | 1900 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:28.62 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 37.87 | 1:19.06 | 1:19.06 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 36.96 | 1:19.83 | 2:38.89 | ||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 38.60 | 1:30.59 | 4:09.48 | ||||||
Jacob Kærslund Larsen | 2000 | 38.35 | 1:19.14 | 5:28.62 | ||||||
- | Bsk Drenge | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | bryst arm v ven 150m | |||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 47.69 | 1:38.71 | 1:38.71 | ||||||
- | Bsk Store Drenge | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | svøm ryg v 326m | |||||
Andreas Hansen | 2001 | 39.57 | 1:22.37 | 1:22.37 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 38.12 | 1:21.50 | 2:43.87 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 35.46 | 1:17.98 | 4:01.85 | ||||||
- | Hsc Herre 1 | 1900 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 43.82 | 1:29.73 | 1:29.73 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | 37.93 | 1:23.61 | 2:53.34 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 32.96 | 1:14.05 | 4:07.39 | ||||||
- | Koral Drenge 1 | 2002 | Svømmeklubben Koral | DSQ | 2 armt u.v.ven 112m | |||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 39.85 | 1:19.96 | 1:19.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Poseidon Piger 1 | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 5:13.96 | ||||||
Elisa Rytter | 2001 | 37.11 | 1:15.72 | 1:15.72 | ||||||
Olivia Poulsen | 2001 | 39.98 | 1:24.13 | 2:39.85 | ||||||
Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 38.04 | 1:21.33 | 4:01.18 | ||||||
Karen Schmieg Toft | 2000 | 35.36 | 1:12.78 | 5:13.96 | ||||||
2 | Koral Piger 1 | 1900 | Svømmeklubben Koral | 5:16.35 | ||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 39.98 | 1:21.99 | 1:21.99 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 39.25 | 1:26.24 | 2:48.23 | ||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 36.45 | 1:20.71 | 4:08.94 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 32.08 | 1:07.41 | 5:16.35 | ||||||
3 | Frem Piger 1994 | 1994 | Frem Odense | 5:16.47 | ||||||
Emma Lykke | 1999 | 38.37 | 1:18.83 | 1:18.83 | ||||||
Vivi Nguyen | 2001 | 41.09 | 1:26.16 | 2:44.99 | ||||||
Cecilie Mary Brandstrup | 1994 | 36.52 | 1:21.04 | 4:06.03 | ||||||
Liv Persson | 2001 | 33.93 | 1:10.44 | 5:16.47 | ||||||
4 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:20.79 | ||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 39.98 | 1:21.56 | 1:21.56 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 39.66 | 1:24.76 | 2:46.32 | ||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 40.27 | 1:28.63 | 4:14.95 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 31.44 | 1:05.84 | 5:20.79 | ||||||
5 | Neptun Damer 1 | 2001 | Swim Team Neptun | 5:25.79 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 35.48 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
Kimia Lotfipour | 2003 | 46.75 | 1:42.06 | 2:54.47 | ||||||
Sibel Simonsen | 2001 | 34.93 | 1:15.71 | 4:10.18 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 36.11 | 1:15.61 | 5:25.79 | ||||||
6 | Bsk Store Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 5:45.74 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 39.69 | 1:19.50 | 1:19.50 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 45.28 | 1:36.15 | 2:55.65 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 36.76 | 1:20.97 | 4:16.62 | ||||||
Amalie Laursen | 2001 | 41.10 | 1:29.12 | 5:45.74 | ||||||
7 | Munkebo Damer 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:53.95 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 41.55 | 1:26.00 | 1:26.00 | ||||||
Maria Christiansen | 2000 | 47.33 | 1:40.87 | 3:06.87 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 37.04 | 1:21.77 | 4:28.64 | ||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 39.94 | 1:25.31 | 5:53.95 | ||||||
8 | Sksv Piger 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 5:58.18 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 42.00 | 1:27.42 | 1:27.42 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 41.61 | 1:29.66 | 2:57.08 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 43.38 | 1:38.10 | 4:35.18 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 37.94 | 1:23.00 | 5:58.18 | ||||||
- | Aabybro Cannonballs | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DNF | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 37.27 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 42.84 | 1:32.19 | 2:49.03 | ||||||
- | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | DSQ | tyvstart 1 svøm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 27, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tiger Sharks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:13.04 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 39.50 | 1:13.84 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 27.72 | 1:41.56 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 31.48 | 2:13.04 | |||||||
2 | Frem Herrer | 2002 | Frem Odense | 2:16.75 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 33.74 | 33.74 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 40.68 | 1:14.42 | |||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 29.68 | 1:44.10 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 32.65 | 2:16.75 | |||||||
3 | Hsc Drenge 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:24.35 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 43.64 | 1:18.97 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 32.79 | 1:51.76 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 32.59 | 2:24.35 | |||||||
4 | Superflyers Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:37.46 | ||||||
Daniel Busk | 2005 | 47.02 | 47.02 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 45.85 | 1:32.87 | |||||||
William Svarer | 2002 | 31.66 | 2:04.53 | |||||||
Jacob Eske Carstensen | 2002 | 32.93 | 2:37.46 | |||||||
5 | Hei Drenge | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:44.17 | ||||||
Magnus Fogh | 2005 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Alexander Jensen | 2003 | 48.05 | 1:29.02 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 36.49 | 2:05.51 | |||||||
August Ebbe | 2003 | 38.66 | 2:44.17 | |||||||
6 | Rubber Ducks | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:50.35 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 44.46 | 44.46 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 52.02 | 1:36.48 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 37.17 | 2:13.65 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 36.70 | 2:50.35 | |||||||
7 | Hsc Drenge 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:06.52 | ||||||
Sune Lebæk Andersen | 2005 | 52.62 | 52.62 | |||||||
Victor Godt | 2004 | 50.72 | 1:43.34 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 46.99 | 2:30.33 | |||||||
Daniel Stauning Haargaard | 2002 | 36.19 | 3:06.52 | |||||||
8 | Hobro Fræsere | 2003 | Hobro Svømmeklub | 3:17.98 | ||||||
Lucas Hansen | 2005 | 49.79 | 49.79 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 52.33 | 1:42.12 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 44.35 | 2:26.47 | |||||||
Boris Henriksen | 2005 | 51.51 | 3:17.98 | |||||||
- | Powerteam Kolding | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | |||||||||
Daniel Busk | 2005 | |||||||||
Rasmus Kabel | 2004 | |||||||||
Vania Danilkin | 2004 | DNS | ||||||||
- | Aabybros Flying Muffins | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | 2 armt v ven 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lopperne Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:19.70 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 37.27 | 1:16.48 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 33.30 | 1:49.78 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 29.92 | 2:19.70 | |||||||
2 | Isk Killer Babes | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:20.34 | ||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 39.74 | 1:16.72 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 32.89 | 1:49.61 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 30.73 | 2:20.34 | |||||||
3 | Frem Piger 3 | 2003 | Frem Odense | 2:26.22 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 38.03 | 1:13.62 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 39.93 | 1:53.55 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 32.67 | 2:26.22 | |||||||
4 | Poseidon Piger 2 | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:33.27 | ||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 40.84 | 1:17.51 | |||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 38.90 | 1:56.41 | |||||||
Signe Fuglsang | 2003 | 36.86 | 2:33.27 | |||||||
5 | Babi Girls | 2002 | Struer Svømmeklub | 2:34.10 | ||||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 43.56 | 1:25.34 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 35.49 | 2:00.83 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 33.27 | 2:34.10 | |||||||
6 | Sksv Piger 2 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:37.88 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Ida Kjærdgaard | 2003 | 43.25 | 1:22.03 | |||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 40.43 | 2:02.46 | |||||||
Gertrud Skov | 2003 | 35.42 | 2:37.88 | |||||||
7 | Hsc Piger 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:38.20 | ||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 45.25 | 1:23.87 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 37.77 | 2:01.64 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 36.56 | 2:38.20 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2002 | Frem Odense | 2:39.45 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 44.62 | 1:26.19 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 38.35 | 2:04.54 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 34.91 | 2:39.45 | |||||||
9 | Frem Piger 2 | 2002 | Frem Odense | 2:41.65 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 45.46 | 45.46 | |||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 41.14 | 1:26.60 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 39.21 | 2:05.81 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 35.84 | 2:41.65 | |||||||
10 | Speedier Kolding | 2002 | Kolding SK | 2:43.75 | ||||||
Laura Arentsen | 2003 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 46.94 | 1:25.58 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 41.24 | 2:06.82 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 36.93 | 2:43.75 | |||||||
11 | Isk Magic | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:49.43 | ||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 43.34 | 43.34 | |||||||
Laura Mai Stephansen | 2003 | 45.74 | 1:29.08 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 44.32 | 2:13.40 | |||||||
Caroline Krogh | 2002 | 36.03 | 2:49.43 | |||||||
12 | Hobro Guldfisk | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:51.53 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 49.05 | 1:31.15 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 41.00 | 2:12.15 | |||||||
Celina Sørensen | 2002 | 39.38 | 2:51.53 | |||||||
13 | Neptun Damer 2 | 2002 | Swim Team Neptun | 2:52.79 | ||||||
Katrine Søndergaard | 2002 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Maja Volke | 2002 | 46.55 | 1:30.63 | |||||||
Anna Maja Lund | 2002 | 43.90 | 2:14.53 | |||||||
Nete Kirial | 2003 | 38.26 | 2:52.79 | |||||||
14 | Isk Delfiner | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:57.58 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 43.53 | 43.53 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 47.58 | 1:31.11 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 46.98 | 2:18.09 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 39.49 | 2:57.58 | |||||||
15 | Diving Penguins | 2004 | Ikast Svømmeklub | 3:13.95 | ||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | 49.11 | 49.11 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 58.41 | 1:47.52 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 43.05 | 2:30.57 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 43.38 | 3:13.95 | |||||||
16 | Kaptajn Klos Piger | 2002 | Brønderslev SK08 | 3:22.33 | ||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 57.10 | 57.10 | |||||||
Anna Sander Iversen | 2005 | 54.30 | 1:51.40 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 44.32 | 2:35.72 | |||||||
Michele Jensen | 2003 | 46.61 | 3:22.33 | |||||||
17 | Hsc Piger 3 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:24.58 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 44.21 | 44.21 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 59.87 | 1:44.08 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 59.94 | 2:44.02 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 40.56 | 3:24.58 | |||||||
18 | Hobro Havfruer | 2004 | Hobro Svømmeklub | 3:48.02 | ||||||
Sara Gilling-Iskov | 2006 | 56.70 | 56.70 | |||||||
Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | 1:02.86 | 1:59.56 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 1:04.59 | 3:04.15 | |||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 43.87 | 3:48.02 | |||||||
- | Bsk Piger | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | forkert 2 svøm | |||||
Nicoline Bech | 2003 | 47.94 | 47.94 | |||||||
- | Hsc Piger 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | DSQ | bryst svøm v 120m | |||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikael Olsen | 1992 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.67 | 1:14.84 | |||||
2 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 40.54 | 1:24.51 | |||||
3 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.21 | 1:30.20 | |||||
4 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 48.95 | 1:46.25 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.05 | 1:11.53 | |||||
2 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 34.70 | 1:14.37 | |||||
3 | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 35.71 | 1:16.94 | |||||
4 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.45 | 1:17.23 | |||||
5 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.36 | 1:19.21 | |||||
6 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.42 | 1:20.71 | |||||
7 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.69 | 1:20.90 | |||||
8 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.01 | 1:20.92 | |||||
9 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 37.43 | 1:23.25 | |||||
10 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 40.06 | 1:25.14 | |||||
11 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 40.46 | 1:25.79 | |||||
12 | Mads Sørensen | 2000 | H.G.F. Svømning | 40.51 | 1:25.93 | |||||
13 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 41.59 | 1:31.66 | |||||
14 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 44.25 | 1:33.15 | |||||
15 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.89 | 1:36.51 | |||||
16 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 47.58 | 1:41.94 | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 39.08 | 1:21.51 | |||||
2 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 38.95 | 1:22.92 | |||||
3 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 40.91 | 1:26.32 | |||||
4 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 41.50 | 1:27.59 | |||||
5 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.85 | 1:29.70 | |||||
6 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | Swim Team Neptun | 41.39 | 1:32.58 | |||||
7 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.77 | 1:33.23 | |||||
8 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 43.06 | 1:33.28 | |||||
9 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 44.37 | 1:33.64 | |||||
10 | Jeppe K Rasmussen | 2002 | H.G.F. Svømning | 45.80 | 1:34.57 | |||||
11 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 44.60 | 1:34.66 | |||||
12 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.49 | 1:37.99 | |||||
13 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 48.29 | 1:39.31 | |||||
14 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 48.74 | 1:41.74 | |||||
15 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 46.94 | 1:42.81 | |||||
16 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 48.21 | 1:43.17 | |||||
17 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 50.27 | 1:43.97 | |||||
18 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.71 | 1:44.04 | |||||
19 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.74 | 1:48.62 | |||||
20 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 51.20 | 1:49.33 | |||||
21 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 52.07 | 1:51.66 | |||||
22 | Simon Kloster Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 53.43 | 1:51.85 | |||||
23 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 54.37 | 1:53.82 | |||||
24 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 56.19 | 1:58.42 | |||||
25 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 57.14 | 1:59.57 | |||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | - uad. fød v 50 m | |||||
- | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2xflyben 50 m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.20 | 1:34.46 | |||||
2 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.33 | 1:35.98 | |||||
3 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 49.11 | 1:42.43 | |||||
4 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 48.60 | 1:43.47 | |||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 50.39 | 1:46.28 | |||||
6 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 50.90 | 1:47.34 | |||||
7 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 54.75 | 1:47.68 | |||||
8 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 51.73 | 1:49.58 | |||||
9 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 51.96 | 1:49.96 | |||||
10 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 52.78 | 1:52.19 | |||||
11 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 53.69 | 1:53.00 | |||||
12 | Frederik Vernersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 54.53 | 1:53.07 | |||||
13 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 53.92 | 1:54.59 | |||||
14 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 56.56 | 1:55.45 | |||||
15 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.22 | 1:57.53 | |||||
16 | Rasmus Kabel | 2004 | Kolding SK | 57.39 | 2:00.41 | |||||
17 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 1:01.39 | 2:07.55 | |||||
- | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | DSQ | ej samt bev i arm 12 | |||||
- | Ian Ramirez | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej sam v 23 m bev ar | |||||
- | Lucas Hansen | 2005 | Hobro Svømmeklub | DSQ | ej sam berø v 25m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 57.85 | 2:02.07 | |||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 1:02.43 | 2:12.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 47.75 | 1:39.96 | |||||
2 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 48.79 | 1:43.84 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 36.22 | 1:15.77 | |||||
2 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 37.35 | 1:19.02 | |||||
3 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 40.11 | 1:24.12 | |||||
4 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.70 | 1:24.27 | |||||
5 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.56 | 1:24.31 | |||||
6 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 40.35 | 1:24.38 | |||||
7 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.13 | 1:25.82 | |||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 41.10 | 1:27.19 | |||||
9 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.40 | 1:28.22 | |||||
10 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.32 | 1:28.48 | |||||
11 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.59 | 1:28.91 | |||||
12 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.80 | 1:29.04 | |||||
13 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 42.74 | 1:30.90 | |||||
14 | Karen Schmieg Toft | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.90 | 1:32.16 | |||||
15 | Maria Christiansen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.57 | 1:39.21 | |||||
16 | Julie Geertsen Lund | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.04 | 1:39.33 | |||||
17 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 49.80 | 1:45.00 | |||||
18 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 49.28 | 1:45.10 | |||||
19 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 50.51 | 1:48.70 | |||||
20 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 52.17 | 1:50.63 | |||||
21 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 54.10 | 1:53.89 | |||||
- | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.35 | 1:17.63 | |||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 38.67 | 1:21.79 | |||||
3 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.74 | 1:24.11 | |||||
4 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 41.60 | 1:27.51 | |||||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.83 | 1:27.67 | |||||
6 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 42.81 | 1:30.48 | |||||
7 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 44.23 | 1:32.38 | |||||
8 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.45 | 1:33.10 | |||||
9 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.34 | 1:34.11 | |||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 44.92 | 1:36.71 | |||||
11 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.04 | 1:39.29 | |||||
12 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 47.40 | 1:40.00 | |||||
13 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 45.78 | 1:40.69 | |||||
14 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.84 | 1:41.46 | |||||
15 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.64 | 1:42.15 | |||||
16 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 47.81 | 1:42.22 | |||||
17 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 50.83 | 1:45.94 | |||||
18 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 51.24 | 1:47.56 | |||||
19 | Celina Sørensen | 2002 | Hobro Svømmeklub | 51.57 | 1:49.39 | |||||
20 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 51.80 | 1:50.96 | |||||
21 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.86 | 1:51.19 | |||||
22 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 51.44 | 1:55.12 | |||||
23 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:00.10 | 2:02.50 | |||||
24 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.16 | 2:05.25 | |||||
- | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | DSQ | ej udadv fod v/30m | |||||
- | Signe Fuglsang | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | cramlb v 76m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 39.93 | 1:23.85 | |||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 42.68 | 1:27.26 | |||||
3 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 42.18 | 1:29.19 | |||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.28 | 1:30.61 | |||||
5 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 43.45 | 1:31.32 | |||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 45.36 | 1:34.83 | |||||
7 | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.51 | 1:38.81 | |||||
8 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.89 | 1:38.83 | |||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 47.43 | 1:39.77 | |||||
10 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.68 | 1:40.22 | |||||
11 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 48.05 | 1:40.73 | |||||
12 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 48.64 | 1:42.31 | |||||
13 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 48.27 | 1:43.29 | |||||
14 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 49.91 | 1:44.44 | |||||
15 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.13 | 1:45.85 | |||||
16 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 49.50 | 1:45.86 | |||||
17 | Else Bach | 2004 | Struer Svømmeklub | 51.10 | 1:47.03 | |||||
18 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 50.76 | 1:47.12 | |||||
19 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.68 | 1:49.45 | |||||
20 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 51.92 | 1:49.50 | |||||
21 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 51.91 | 1:50.44 | |||||
22 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 53.52 | 1:51.22 | |||||
23 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.86 | 1:52.62 | |||||
24 | Sara Lauridsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 53.73 | 1:56.11 | |||||
25 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 55.70 | 1:56.72 | |||||
26 | Anna Sander Iversen | 2005 | Brønderslev SK08 | 59.07 | 1:57.10 | |||||
27 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 55.75 | 1:58.79 | |||||
28 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 57.80 | 1:58.99 | |||||
29 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 57.86 | 2:00.00 | |||||
30 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:00.64 | 2:03.26 | |||||
31 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 58.07 | 2:04.64 | |||||
32 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 1:02.29 | 2:10.81 | |||||
33 | Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | Hobro Svømmeklub | 1:03.87 | 2:14.21 | |||||
34 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:03.41 | 2:17.25 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Thea Bomholdt Madsen | 2004 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 57.34 | 1:58.33 | |||||
2 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:01.74 | 2:08.95 | |||||
3 | Sara Gilling-Iskov | 2006 | Hobro Svømmeklub | 1:03.54 | 2:12.18 | |||||
4 | Leonora Mejer | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:09.59 | 2:27.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 34.39 | 1:11.82 | 1:50.10 | 2:28.03 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.19 | 1:08.55 | 1:44.13 | 2:18.66 | |||
2 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 36.24 | 1:14.93 | 1:54.52 | 2:32.32 | |||
3 | Frederik Fuglsang | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.70 | 1:13.92 | 1:54.10 | 2:34.83 | |||
4 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.13 | 1:19.91 | 2:01.80 | 2:40.89 | |||
5 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 39.49 | 1:20.96 | 2:03.13 | 2:44.89 | |||
6 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 39.90 | 1:22.93 | 2:06.53 | 2:48.28 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 36.19 | 1:15.17 | 1:53.09 | 2:29.06 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.91 | 1:13.36 | 1:51.66 | 2:29.26 | |||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.83 | 1:15.08 | 1:54.36 | 2:33.48 | |||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 37.03 | 1:16.74 | 1:56.72 | 2:35.52 | |||
5 | William Svarer | 2002 | Kolding SK | 37.96 | 1:18.11 | 1:59.46 | 2:37.72 | |||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.14 | 1:20.24 | 2:02.84 | 2:43.72 | |||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 38.51 | 1:21.08 | 2:05.90 | 2:48.55 | |||
8 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 43.55 | 1:30.04 | 2:15.60 | 2:58.78 | |||
9 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 47.80 | 1:38.55 | 2:33.25 | 3:31.40 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 45.55 | 1:33.17 | 2:20.81 | 3:01.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 36.14 | 1:15.47 | 1:56.14 | 2:35.86 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.73 | 1:24.61 | 2:10.43 | 2:55.70 | |||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | Kolding SK | 33.90 | 1:10.15 | 1:47.02 | 2:23.28 | |||
2 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 36.50 | 1:15.61 | 1:55.35 | 2:32.93 | |||
3 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 37.48 | 1:18.11 | 1:58.86 | 2:38.90 | |||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 38.00 | 1:19.16 | 2:01.82 | 2:42.72 | |||
5 | Mille C. Berg | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 38.88 | 1:20.70 | 2:02.58 | 2:42.83 | |||
6 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.50 | 1:24.60 | 2:08.96 | 2:52.58 | |||
7 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 45.45 | 1:33.04 | 2:22.36 | 3:05.30 | |||
8 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.78 | 1:31.45 | 2:21.22 | 3:08.81 | |||
9 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 46.95 | 1:37.57 | 2:28.68 | 3:17.04 | |||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.01 | 1:21.86 | 2:04.74 | 2:45.30 | |||
2 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.57 | 1:21.38 | 2:04.08 | 2:46.83 | |||
3 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.73 | 1:21.93 | 2:05.26 | 2:47.47 | |||
4 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 39.60 | 1:22.15 | 2:05.76 | 2:48.17 | |||
5 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.92 | 1:25.04 | 2:09.50 | 2:52.07 | |||
6 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.63 | 1:25.34 | 2:10.90 | 2:53.43 | |||
7 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 40.77 | 1:26.50 | 2:12.74 | 2:53.91 | |||
8 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 42.27 | 1:28.14 | 2:15.07 | 3:00.35 | |||
9 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.02 | 1:28.60 | 2:16.65 | 3:04.66 | |||
10 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.42 | 1:32.76 | 2:20.80 | 3:06.34 | |||
11 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.92 | 1:32.78 | 2:22.45 | 3:09.08 | |||
12 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 47.85 | 1:37.11 | 2:27.30 | 3:14.33 | |||
13 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 51.80 | 1:46.78 | 2:41.59 | 3:32.55 | |||
- | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | DSQ | ej forts bev v 75m | |||||
- | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | DSQ | ej fort bev v 175m | |||||
- | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | DSQ | ej fort bev v 25m | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 41.94 | 1:26.89 | 2:11.59 | 2:53.98 | |||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 44.50 | 1:33.38 | 2:21.31 | 3:05.90 | |||
3 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.06 | 1:31.79 | 2:21.55 | 3:07.04 | |||
4 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.22 | 1:33.04 | 2:21.73 | 3:09.94 | |||
5 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 47.60 | 1:38.19 | 2:28.73 | 3:15.43 | |||
6 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 47.77 | 1:38.20 | 2:31.28 | 3:17.93 | |||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 29.36 | ||||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 29.66 | ||||||
3 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.12 | ||||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 31.58 | ||||||
5 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 31.87 | ||||||
6 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | Svømmeklubben Koral | 32.61 | ||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.93 | ||||||
8 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 34.49 | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.04 | ||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.15 | ||||||
3 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 30.60 | ||||||
4 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 30.64 | ||||||
5 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.28 | ||||||
6 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.56 | ||||||
7 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 31.97 | ||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.26 | ||||||
9 | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 32.78 | ||||||
10 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.21 | ||||||
11 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 33.34 | ||||||
12 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 34.04 | ||||||
13 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.11 | ||||||
14 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 35.25 | ||||||
15 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 35.32 | ||||||
16 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.76 | ||||||
- | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 30.17 | ||||||
2 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.89 | ||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.23 | ||||||
4 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.35 | ||||||
5 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 34.89 | ||||||
6 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.32 | ||||||
7 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 36.07 | ||||||
8 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 36.45 | ||||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 36.93 | ||||||
10 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.74 | ||||||
11 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.47 | ||||||
12 | Anton B. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 38.96 | ||||||
13 | Patrick Kirk Langschwager | 2002 | Kolding SK | 39.42 | ||||||
14 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 39.59 | ||||||
15 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | Kolding SK | 39.71 | ||||||
16 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.76 | ||||||
17 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 40.25 | ||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.00 | ||||||
19 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.37 | ||||||
20 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 44.12 | ||||||
21 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.01 | ||||||
22 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 46.98 | ||||||
23 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.28 | ||||||
24 | Mads Buch Jensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 47.68 | ||||||
25 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.73 | ||||||
26 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 49.89 | ||||||
27 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 51.87 | ||||||
- | Lukas Bach Mikkelsen | 2002 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.23 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.99 | ||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 41.06 | ||||||
4 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.62 | ||||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.04 | ||||||
5 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.04 | ||||||
7 | Alexander Kjeldsen | 2004 | Kolding SK | 43.68 | ||||||
8 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | 44.11 | ||||||
9 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.30 | ||||||
10 | Vania Danilkin | 2004 | Kolding SK | 46.46 | ||||||
11 | Victor Godt | 2004 | Holstebro Svømme Club | 53.64 | ||||||
12 | Boris Henriksen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 59.00 | ||||||
13 | Axel Kenneth Thomsen | 2005 | Kolding SK | 59.21 | ||||||
14 | Sune Lebæk Andersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:01.10 | ||||||
- | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | crawl v 20-27 m | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 38.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Lykke | 1999 | Frem Odense | 33.44 | ||||||
2 | Anna Svit Pedersen | 1996 | H.G.F. Svømning | 36.54 | ||||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 37.06 | ||||||
4 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 41.79 | ||||||
5 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 42.75 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sibel Simonsen | 2001 | Swim Team Neptun | 32.59 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 32.66 | ||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.22 | ||||||
4 | Charlotte Gravgaard | 2001 | Kolding SK | 33.41 | ||||||
5 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.20 | ||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.63 | ||||||
7 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.48 | ||||||
8 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.56 | ||||||
9 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.70 | ||||||
10 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.87 | ||||||
11 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.26 | ||||||
12 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 37.41 | ||||||
13 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 37.65 | ||||||
14 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.69 | ||||||
15 | Nanna Eriksen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 39.47 | ||||||
16 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.80 | ||||||
17 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 41.49 | ||||||
18 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.00 | ||||||
19 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 43.12 | ||||||
20 | Freja Gram | 2001 | H.G.F. Svømning | 48.78 | ||||||
- | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.52 | ||||||
2 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 34.81 | ||||||
3 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.42 | ||||||
4 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.68 | ||||||
5 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.72 | ||||||
6 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.80 | ||||||
7 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.62 | ||||||
8 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.74 | ||||||
9 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 38.51 | ||||||
10 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.66 | ||||||
11 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.46 | ||||||
12 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.58 | ||||||
13 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.62 | ||||||
14 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.80 | ||||||
15 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 39.94 | ||||||
16 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 41.31 | ||||||
17 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 41.80 | ||||||
18 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 42.00 | ||||||
19 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 42.27 | ||||||
20 | Kimia Lotfipour | 2003 | Swim Team Neptun | 42.69 | ||||||
21 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.81 | ||||||
22 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.16 | ||||||
23 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 43.35 | ||||||
24 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 44.13 | ||||||
25 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.32 | ||||||
26 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 44.44 | ||||||
27 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 47.22 | ||||||
28 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 47.42 | ||||||
29 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.47 | ||||||
30 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 47.99 | ||||||
31 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.15 | ||||||
32 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 48.28 | ||||||
33 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 48.69 | ||||||
- | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Elena Wendt Haugset | 2002 | Swim Team Neptun | DNS | ||||||
- | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 33.25 | ||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 37.64 | ||||||
3 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 40.43 | ||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.42 | ||||||
5 | Karoline Prang Andersen | 2005 | Hobro Svømmeklub | 41.58 | ||||||
6 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 41.80 | ||||||
7 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.60 | ||||||
8 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.79 | ||||||
9 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.90 | ||||||
10 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 43.72 | ||||||
11 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svømning | 44.87 | ||||||
12 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.15 | ||||||
13 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 45.19 | ||||||
14 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 45.55 | ||||||
15 | Jenni Nguyen | 2004 | Frem Odense | 45.60 | ||||||
16 | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | 45.89 | ||||||
17 | Anne Gilling-Iskov | 2004 | Hobro Svømmeklub | 46.28 | ||||||
18 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 48.43 | ||||||
19 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.79 | ||||||
20 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 50.95 | ||||||
21 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 51.57 | ||||||
22 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 51.77 | ||||||
23 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 52.18 | ||||||
24 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 56.87 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.92 | ||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 47.74 | ||||||
3 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 48.55 | ||||||
4 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:07.99 | ||||||
5 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 1:16.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 31.14 | 1:05.42 | 1:40.95 | 2:16.80 | |||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.85 | 1:15.26 | 1:57.39 | 2:38.13 | |||
3 | Michael Jørgensen | 1981 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.34 | 1:15.18 | 1:57.08 | 2:38.30 | |||
4 | Frederik Thomsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 39.62 | 1:24.94 | 2:13.84 | 3:00.86 | |||
- | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 28.80 | 1:00.95 | 1:34.22 | 2:07.36 | |||
2 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 29.55 | 1:02.18 | 1:36.69 | 2:10.65 | |||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 30.52 | 1:03.69 | 1:39.01 | 2:12.53 | |||
4 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 31.66 | 1:06.88 | 1:42.46 | 2:16.36 | |||
5 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 30.32 | 1:05.36 | 1:41.25 | 2:17.43 | |||
6 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | Kolding SK | 32.57 | 1:08.94 | 1:43.77 | 2:17.50 | |||
7 | Jakob Lund | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 32.06 | 1:07.85 | 1:44.60 | 2:19.23 | |||
8 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.28 | 1:08.10 | 1:44.52 | 2:19.32 | |||
9 | Kasper Kjær | 2000 | H.G.F. Svømning | 30.58 | 1:06.62 | 1:44.66 | 2:22.25 | |||
10 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.02 | 1:10.32 | 1:47.39 | 2:22.27 | |||
11 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.40 | 1:10.42 | 1:49.02 | 2:26.66 | |||
12 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 35.37 | 1:14.56 | 1:54.63 | 2:32.12 | |||
13 | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | 35.75 | 1:14.23 | 1:54.58 | 2:33.04 | |||
14 | Oliver Persson | 2001 | H.G.F. Svømning | 37.36 | 1:20.05 | 2:03.30 | 2:41.83 | |||
15 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.85 | 1:16.90 | 2:00.45 | 2:42.21 | |||
- | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.15 | 58.57 | 1:29.38 | 2:00.30 | |||
2 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 32.26 | 1:07.09 | 1:41.91 | 2:15.16 | |||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.87 | 1:08.67 | 1:44.49 | 2:19.17 | |||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.74 | 1:10.05 | 1:46.80 | 2:20.95 | |||
5 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.23 | 1:10.33 | 1:47.61 | 2:22.51 | |||
6 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.30 | 1:09.78 | 1:48.06 | 2:25.88 | |||
7 | Simon Degn | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.76 | 1:15.03 | 1:54.88 | 2:31.84 | |||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.90 | 1:15.61 | 1:55.79 | 2:32.47 | |||
9 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.90 | 1:15.72 | 1:56.38 | 2:32.56 | |||
10 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 34.14 | 1:13.48 | 1:54.58 | 2:34.48 | |||
11 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.98 | 1:16.05 | 1:57.11 | 2:35.87 | |||
12 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.08 | 1:16.48 | 1:55.90 | 2:36.38 | |||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.06 | 1:17.60 | 1:58.93 | 2:37.86 | |||
14 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | Swim Team Neptun | 36.75 | 1:17.50 | 1:59.40 | 2:38.14 | |||
15 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 35.73 | 1:17.43 | 2:00.45 | 2:41.37 | |||
16 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 37.08 | 1:18.95 | 2:02.62 | 2:41.80 | |||
17 | Rasmus Irmschler | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.41 | 1:20.15 | 2:04.83 | 2:44.87 | |||
18 | Alexander Jensen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.43 | 1:23.69 | 2:07.62 | 2:46.49 | |||
19 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 39.04 | 1:23.11 | 2:07.05 | 2:49.73 | |||
20 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 41.18 | 1:27.81 | 2:16.16 | 3:00.35 | |||
21 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 41.24 | 1:27.62 | 2:15.71 | 3:00.55 | |||
22 | August Ebbe | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.70 | 1:28.79 | 2:17.52 | 3:06.56 | |||
23 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 43.05 | 1:31.87 | 2:21.20 | 3:07.72 | |||
24 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 47.36 | 1:40.54 | 2:32.62 | 3:16.47 | |||
- | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.55 | 1:16.75 | 1:58.81 | 2:37.71 | |||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 37.44 | 1:19.53 | 2:03.51 | 2:44.79 | |||
3 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.12 | 1:21.57 | 2:04.38 | 2:45.88 | |||
4 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.92 | 1:21.96 | 2:07.00 | 2:49.98 | |||
5 | Magnus Fogh | 2005 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.33 | 1:23.20 | 2:10.66 | 2:53.78 | |||
6 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 39.96 | 1:25.74 | 2:12.61 | 2:55.51 | |||
7 | Malthe Spanggaard | 2004 | Hobro Svømmeklub | 39.93 | 1:26.00 | 2:12.51 | 2:56.72 | |||
8 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.48 | 1:30.81 | 2:16.84 | 2:58.07 | |||
9 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.59 | 1:28.42 | 2:15.16 | 2:59.51 | |||
10 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 49.47 | 1:43.87 | 2:40.87 | 3:32.36 | |||
11 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | Brønderslev SK08 | 49.14 | 1:43.70 | 2:40.30 | 3:35.04 | |||
12 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 48.60 | 1:52.66 | 2:57.48 | 4:01.33 | |||
- | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Per Odrich | 2006 | Swim Team Neptun | 38.85 | 1:22.54 | 2:07.39 | 2:46.69 | |||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 47.15 | 1:40.84 | 2:34.74 | 3:28.62 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 32.25 | 1:08.10 | 1:44.68 | 2:21.20 | |||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.62 | 1:16.75 | 1:58.70 | 2:39.44 | |||
3 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 38.34 | 1:20.89 | 2:05.21 | 2:48.33 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 31.69 | 1:06.87 | 1:42.53 | 2:16.49 | |||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.56 | 1:10.11 | 1:46.88 | 2:20.63 | |||
3 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 32.29 | 1:08.57 | 1:46.11 | 2:23.05 | |||
4 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 33.73 | 1:11.25 | 1:49.52 | 2:27.15 | |||
5 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.74 | 1:18.15 | 1:58.99 | 2:37.40 | |||
6 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.23 | 1:15.64 | 1:57.77 | 2:38.77 | |||
7 | Emilie Spliid | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.59 | 1:21.88 | 2:06.19 | 2:47.06 | |||
8 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.99 | 1:20.81 | 2:05.13 | 2:47.78 | |||
9 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.58 | 1:26.85 | 2:15.01 | 2:56.30 | |||
10 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.71 | 1:26.91 | 2:14.17 | 3:00.25 | |||
11 | Maria Christiansen | 2000 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.95 | 1:28.55 | 2:16.42 | 3:01.93 | |||
12 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.00 | 1:31.63 | 2:23.18 | 3:13.60 | |||
13 | Amalie Laursen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 43.82 | 1:34.04 | 2:26.62 | 3:14.76 | |||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Fogh | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 33.26 | 1:10.91 | 1:49.39 | 2:26.03 | |||
2 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.73 | 1:13.47 | 1:52.43 | 2:28.15 | |||
3 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.49 | 1:12.49 | 1:52.16 | 2:29.60 | |||
4 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.99 | 1:13.24 | 1:52.71 | 2:30.96 | |||
5 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 35.52 | 1:14.28 | 1:53.44 | 2:31.01 | |||
6 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.55 | 1:13.90 | 1:54.87 | 2:34.00 | |||
7 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 36.52 | 1:16.78 | 1:57.35 | 2:35.71 | |||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.79 | 1:14.14 | 1:54.81 | 2:35.73 | |||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.18 | 1:16.16 | 1:56.81 | 2:36.20 | |||
10 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 36.27 | 1:17.04 | 1:57.32 | 2:36.35 | |||
11 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 36.46 | 1:16.62 | 1:58.45 | 2:38.65 | |||
12 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.11 | 1:18.50 | 2:00.31 | 2:39.28 | |||
13 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 36.68 | 1:18.55 | 2:01.49 | 2:42.78 | |||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 36.92 | 1:19.11 | 2:02.35 | 2:43.86 | |||
15 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.58 | 1:20.98 | 2:04.92 | 2:46.72 | |||
16 | Anna Maja Lund | 2002 | Swim Team Neptun | 38.40 | 1:20.87 | 2:04.75 | 2:47.11 | |||
17 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:20.66 | 2:05.46 | 2:48.81 | 2:48.81 | |||
18 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 36.91 | 1:19.06 | 2:04.17 | 2:49.86 | |||
19 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.01 | 1:23.53 | 2:08.90 | 2:50.05 | |||
20 | Ida Kjærdgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 1:22.07 | 2:08.51 | 2:51.76 | 2:51.76 | |||
21 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 40.31 | 1:25.09 | 2:11.08 | 2:54.02 | |||
22 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.48 | 1:27.17 | 2:12.79 | 2:54.72 | |||
23 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.34 | 1:23.56 | 2:10.06 | 2:55.54 | |||
24 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.77 | 1:25.81 | 2:12.45 | 2:56.01 | |||
25 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.70 | 1:26.31 | 2:12.26 | 2:56.78 | |||
26 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.61 | 1:27.99 | 2:15.30 | 2:58.91 | |||
27 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.80 | 1:27.66 | 2:15.54 | 3:01.64 | |||
28 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 39.76 | 1:27.41 | 2:16.08 | 3:01.94 | |||
29 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.88 | 1:27.09 | 2:18.79 | 3:05.29 | |||
30 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | Hobro Svømmeklub | 1:29.39 | 2:18.89 | 3:06.58 | 3:06.58 | |||
31 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.04 | 1:28.46 | 2:18.49 | 3:07.52 | |||
32 | Nicoline Bech | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 44.08 | 1:34.38 | 2:24.94 | 3:10.87 | |||
33 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 41.58 | 1:31.02 | 2:22.19 | 3:11.70 | |||
34 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 42.37 | 1:34.18 | 2:27.93 | 3:15.58 | |||
35 | Iben Schønwandt | 2003 | Hobro Svømmeklub | 45.79 | 1:38.73 | 2:34.78 | 3:25.15 | |||
- | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Svømmeklubben Koral | DNS | ||||||
- | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Signe Kjeldskov | 2003 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNF | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 34.68 | 1:11.70 | 1:48.68 | 2:25.50 | |||
2 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 36.65 | 1:17.61 | 2:00.12 | 2:42.19 | |||
3 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 38.05 | 1:20.46 | 2:04.69 | 2:46.19 | |||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.92 | 1:23.78 | 2:09.33 | 2:47.45 | |||
5 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.84 | 1:22.71 | 2:06.84 | 2:50.42 | |||
6 | Julie Nguyen | 2004 | Frem Odense | 1:24.06 | 2:10.51 | 2:54.34 | 2:54.34 | |||
7 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 39.32 | 1:24.72 | 2:12.01 | 2:54.84 | |||
8 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.10 | 1:25.07 | 2:11.38 | 2:55.45 | |||
9 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.17 | 1:28.74 | 3:01.09 | 3:01.09 | |||
10 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.41 | 1:31.70 | 2:21.27 | 3:06.34 | |||
11 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 42.82 | 1:31.63 | 2:21.18 | 3:06.43 | |||
12 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.01 | 1:31.12 | 2:20.12 | 3:07.49 | |||
13 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.58 | 1:31.84 | 2:22.11 | 3:10.28 | |||
14 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.18 | 1:38.14 | 2:29.95 | 3:15.87 | |||
15 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.00 | 1:35.46 | 2:26.57 | 3:15.89 | |||
16 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.69 | 1:33.41 | 2:25.81 | 3:16.93 | |||
17 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 1:38.89 | 2:29.92 | 3:17.48 | 3:17.48 | |||
18 | Jane Andersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 1:40.98 | 2:36.12 | 3:22.42 | 3:22.42 | |||
19 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 47.97 | 1:40.44 | 2:35.66 | 3:25.10 | |||
20 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.91 | 1:40.52 | 2:35.48 | 3:28.49 | |||
21 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 49.93 | 1:45.41 | 2:41.36 | 3:32.05 | |||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2016 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.03 | 1:33.96 | 2:21.20 | 3:04.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 juni 2016 |
Løb 37, 10x50m Fri, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sabemos El Camino Kolding | 0 | Kolding SK | 6:24.79 | ||||||
Lærke Toftgaard | 2001 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 41.66 | 1:18.06 | |||||||
Caroline Bo Nielsen | 2001 | 35.78 | 1:53.84 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 40.36 | 2:34.20 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 41.41 | 3:15.61 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2000 | 37.94 | 3:53.55 | |||||||
Jacob Schelde Jensen | 2001 | 36.19 | 4:29.74 | |||||||
William Svarer | 2002 | 37.64 | 5:07.38 | |||||||
Mads Ørum Damgaard | 2001 | 38.65 | 5:46.03 | |||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 38.76 | 6:24.79 | |||||||
2 | Pink Unicorns Of Love | 1900 | Ikast Svømmeklub | 7:02.37 | ||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 48.82 | 48.82 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 37.56 | 1:26.38 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 41.43 | 2:07.81 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 41.53 | 2:49.34 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 41.16 | 3:30.50 | |||||||
Lærke Meyer | 2000 | 43.76 | 4:14.26 | |||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 48.32 | 5:02.58 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 40.37 | 5:42.95 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 42.74 | 6:25.69 | |||||||
Peter Edeling Guldberg | 1900 | 36.68 | 7:02.37 | |||||||
3 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 7:10.84 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 42.98 | 1:25.71 | |||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 35.65 | 2:01.36 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 42.65 | 2:44.01 | |||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 39.52 | 3:23.53 | |||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 45.52 | 4:09.05 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 47.39 | 4:56.44 | |||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 44.60 | 5:41.04 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 43.94 | 6:24.98 | |||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 45.86 | 7:10.84 | |||||||
4 | Badedyret Og Hans Buddies | 0 | Brædstrup Svømmeklub | 7:16.36 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 42.92 | 42.92 | |||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 39.77 | 1:22.69 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 51.97 | 2:14.66 | |||||||
Andreas Hansen | 2001 | 39.32 | 2:53.98 | |||||||
Nicoline Bech | 2003 | 53.73 | 3:47.71 | |||||||
Lykke Munk | 2002 | 47.16 | 4:34.87 | |||||||
Julia Harpøth | 2002 | 41.64 | 5:16.51 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 40.16 | 5:56.67 | |||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 40.32 | 6:36.99 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 39.37 | 7:16.36 | |||||||
5 | Aby T-Shirt Team | 0 | Aabybro Idrætsforening | 7:16.55 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 45.97 | 45.97 | |||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 41.25 | 1:27.22 | |||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 42.97 | 2:10.19 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 37.54 | 2:47.73 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 45.12 | 3:32.85 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 37.82 | 4:10.67 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 39.27 | 4:49.94 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 55.24 | 5:45.18 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 45.18 | 6:30.36 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 46.19 | 7:16.55 | |||||||
6 | Hsc Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 7:22.87 | ||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 36.29 | 36.29 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 51.18 | 1:27.47 | |||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | 40.66 | 2:08.13 | |||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 42.82 | 2:50.95 | |||||||
Mads Lund | 2002 | 40.64 | 3:31.59 | |||||||
Mikkel Søby | 2001 | 39.81 | 4:11.40 | |||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 46.52 | 4:57.92 | |||||||
Julie Geertsen Lund | 2001 | 48.06 | 5:45.98 | |||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 49.07 | 6:35.05 | |||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 47.82 | 7:22.87 | |||||||
7 | Frem Mix 1 | 0 | Frem Odense | 7:45.77 | ||||||
Jacob Tietgen | 2002 | 41.68 | 41.68 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 40.42 | 1:22.10 | |||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 45.16 | 2:07.26 | |||||||
Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | 48.52 | 2:55.78 | |||||||
Emma Lykke | 1999 | 52.82 | 3:48.60 | |||||||
Liv Persson | 2001 | 47.06 | 4:35.66 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 45.39 | 5:21.05 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 45.74 | 6:06.79 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 46.85 | 6:53.64 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 52.13 | 7:45.77 | |||||||
8 | Munkebo Svømme Og Kondiklub | 1999 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 8:06.07 | ||||||
0 | 57.68 | 57.68 | ||||||||
0 | 55.32 | 1:53.00 | ||||||||
0 | 48.73 | 2:41.73 | ||||||||
0 | 44.68 | 3:26.41 | ||||||||
0 | 52.46 | 4:18.87 | ||||||||
0 | 53.80 | 5:12.67 | ||||||||
0 | 49.34 | 6:02.01 | ||||||||
0 | 38.46 | 6:40.47 | ||||||||
0 | 39.73 | 7:20.20 | ||||||||
0 | 45.87 | 8:06.07 | ||||||||
9 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 8:26.78 | ||||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 48.46 | 48.46 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 46.90 | 1:35.36 | |||||||
Else Bach | 2004 | 54.65 | 2:30.01 | |||||||
Mads Buch Jensen | 2003 | 57.12 | 3:27.13 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 43.94 | 4:11.07 | |||||||
Christina Kyed | 1998 | 49.04 | 5:00.11 | |||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 45.71 | 5:45.82 | |||||||
Oskar Møller Olesen | 2003 | 53.76 | 6:39.58 | |||||||
Anna Pedersen | 2001 | 51.08 | 7:30.66 | |||||||
Emma Triel | 2003 | 56.12 | 8:26.78 | |||||||
10 | Pink Fluffy Unicorns | 1900 | Ikast Svømmeklub | 8:32.75 | ||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 58.58 | 58.58 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 52.19 | 1:50.77 | |||||||
Methea Kristensen | 2003 | 58.79 | 2:49.56 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 44.81 | 3:34.37 | |||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 46.53 | 4:20.90 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 49.08 | 5:09.98 | |||||||
Caroline Krogh | 2002 | 50.24 | 6:00.22 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 50.60 | 6:50.82 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 57.24 | 7:48.06 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 44.69 | 8:32.75 | |||||||
11 | Hsc Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 8:41.40 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 48.99 | 48.99 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 54.41 | 1:43.40 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 52.32 | 2:35.72 | |||||||
Emilie Kristiansen | 2003 | 49.70 | 3:25.42 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 50.84 | 4:16.26 | |||||||
Mia Kølbæk Hansen | 2003 | 52.04 | 5:08.30 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 51.72 | 6:00.02 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 49.17 | 6:49.19 | |||||||
Victor Godt | 2004 | 54.61 | 7:43.80 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 57.60 | 8:41.40 | |||||||
12 | Skvs Mix | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 8:51.55 | ||||||
Simon Finch | 2002 | 54.41 | 54.41 | |||||||
Elisabeth Stoltenborg | 2002 | 48.39 | 1:42.80 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 1:00.01 | 2:42.81 | |||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 44.65 | 3:27.46 | |||||||
Sebastian Stoltenborg | 2004 | 1:06.32 | 4:33.78 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 52.29 | 5:26.07 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 49.76 | 6:15.83 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 56.92 | 7:12.75 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 45.15 | 7:57.90 | |||||||
Ida Kjærdgaard | 2003 | 53.65 | 8:51.55 | |||||||
13 | Brædstryp & Holstebro | 1900 | Brædstrup Svømmeklub | 9:05.14 | ||||||
Marie Laursen | 2004 | 50.57 | 50.57 | |||||||
Anton Gold | 2002 | 52.53 | 1:43.10 | |||||||
Amalie Laursen | 2001 | 1:09.72 | 2:52.82 | |||||||
Frederik Thomsen | 1999 | 51.85 | 3:44.67 | |||||||
Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 57.12 | 4:41.79 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2002 | 1:00.60 | 5:42.39 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 1:07.52 | 6:49.91 | |||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 47.05 | 7:36.96 | |||||||
Mikkel Langkjær | 2002 | 47.94 | 8:24.90 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 40.24 | 9:05.14 | |||||||
14 | El Equipo Ganador Kolding | 0 | Kolding SK | 9:05.30 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Laura Arentsen | 2003 | 49.66 | 1:29.88 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 59.41 | 2:29.29 | |||||||
Freja Ulka Nielsen | 2003 | 59.12 | 3:28.41 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 56.96 | 4:25.37 | |||||||
Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 53.04 | 5:18.41 | |||||||
Jacob Eske Carstensen | 2002 | 48.51 | 6:06.92 | |||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 1:00.02 | 7:06.94 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 1:02.82 | 8:09.76 | |||||||
Patrick Kirk Langschwager | 2002 | 55.54 | 9:05.30 | |||||||
15 | Miss Wet T-Shirt | 1900 | H.G.F. Svømning | 9:05.35 | ||||||
Karen K. H. Hagensen | 2004 | 53.68 | 53.68 | |||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 1:10.87 | 2:04.55 | |||||||
Agnes Astrup-Jensen | 2003 | 1:01.31 | 3:05.86 | |||||||
Simon Kloster Sørensen | 2003 | 49.55 | 3:55.41 | |||||||
Jane Andersen | 2004 | 53.98 | 4:49.39 | |||||||
Jeppe K Rasmussen | 2002 | 44.34 | 5:33.73 | |||||||
Line Heise | 2003 | 55.70 | 6:29.43 | |||||||
Oliver Persson | 2001 | 46.80 | 7:16.23 | |||||||
Freja Gram | 2001 | 1:01.82 | 8:18.05 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 47.30 | 9:05.35 | |||||||
16 | Krelles Tøsedrenge | 1900 | Brønderslev SK08 | 9:30.86 | ||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 59.62 | 59.62 | |||||||
Oliver Feldthusen | 2003 | 59.43 | 1:59.05 | |||||||
Anna Sander Iversen | 2005 | 1:10.77 | 3:09.82 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 46.49 | 3:56.31 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 45.01 | 4:41.32 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 55.99 | 5:37.31 | |||||||
Michele Jensen | 2003 | 1:06.61 | 6:43.92 | |||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 1:06.33 | 7:50.25 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 52.49 | 8:42.74 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 48.12 | 9:30.86 | |||||||
17 | Hsc Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 10:50.50 | ||||||
Ian Ramirez | 2004 | 1:09.80 | 1:09.80 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 54.54 | 2:04.34 | |||||||
Sune Lebæk Andersen | 2005 | 1:10.27 | 3:14.61 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 54.93 | 4:09.54 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 1:07.61 | 5:17.15 | |||||||
Maja Broholm Brixen | 2007 | 1:15.10 | 6:32.25 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 1:09.60 | 7:41.85 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 1:06.06 | 8:47.91 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 59.66 | 9:47.57 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 1:02.93 | 10:50.50 | |||||||
18 | Hobro Boys & Girls | 2004 | Hobro Svømmeklub | 10:52.19 | ||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 1:04.20 | 1:04.20 | |||||||
Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 58.62 | 2:02.82 | |||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 58.10 | 3:00.92 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 1:11.49 | 4:12.41 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 1:01.56 | 5:13.97 | |||||||
Sara Gilling-Iskov | 2006 | 1:07.32 | 6:21.29 | |||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 57.25 | 7:18.54 | |||||||
Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 1:09.75 | 8:28.29 | |||||||
Celina Sørensen | 2002 | 1:02.72 | 9:31.01 | |||||||
Isabella Rebo Mejlstrup | 2005 | 1:21.18 | 10:52.19 | |||||||
19 | Frem Mix 2 | 0 | Frem Odense | 11:48.90 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 1:31.17 | 1:31.17 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 1:02.26 | 2:33.43 | |||||||
Christoffer Hald | 2003 | 1:06.39 | 3:39.82 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:00.36 | 4:40.18 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 1:08.17 | 5:48.35 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:16.79 | 7:05.14 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 1:06.20 | 8:11.34 | |||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 1:09.23 | 9:20.57 | |||||||
Julie Nguyen | 2004 | 1:13.51 | 10:34.08 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 1:14.82 | 11:48.90 | |||||||
- | Hei | 0 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
Laura Fogh | 2003 | |||||||||
Emilie Spliid | 2000 | |||||||||
Gro Sørensen | 2002 | |||||||||
Minna Guldberg | 2003 | |||||||||
Simon Degn | 2003 | |||||||||
Magnus Fogh | 2005 | |||||||||
August Ebbe | 2003 | |||||||||
Alexander Jensen | 2003 | |||||||||
Mads Alnor | 2000 | |||||||||
Thorbjørn Eriksen | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |