Resultat för Danske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag 13.30
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 30.07 | 1:01.71 | |||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 30.34 | 1:03.05 | |||||
3 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.64 | 1:03.39 | |||||
4 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 30.88 | 1:03.72 | |||||
5 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 31.66 | 1:04.87 | |||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.43 | 1:04.93 | |||||
7 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.10 | 1:05.25 | |||||
8 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 32.49 | 1:05.75 | |||||
9 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 32.26 | 1:06.39 | |||||
10 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.67 | 1:06.55 | |||||
11 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 33.08 | 1:07.18 | |||||
12 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 33.57 | 1:07.23 | |||||
13 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 32.81 | 1:07.96 | |||||
14 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.58 | 1:08.59 | |||||
15 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.22 | 1:08.68 | |||||
16 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.98 | 1:08.82 | |||||
17 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 32.94 | 1:08.84 | |||||
18 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 33.66 | 1:09.12 | |||||
19 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.58 | 1:09.20 | |||||
20 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.37 | 1:09.64 | |||||
21 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 33.93 | 1:09.90 | |||||
22 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.56 | 1:10.60 | |||||
23 | Thomas K. Johansen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 34.63 | 1:10.75 | |||||
24 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | 1:10.76 | |||||
25 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 34.44 | 1:10.84 | |||||
26 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.91 | 1:11.40 | |||||
27 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | 1:11.71 | |||||
28 | Lasse Høgh | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.62 | 1:13.69 | |||||
29 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.07 | 1:14.95 | |||||
- | Anders Madsen | 1995 | Greve Svømmeklub | DSQ | bryd. ovfl. eft.15 m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.57 | 1:07.97 | |||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 33.85 | 1:09.11 | |||||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 34.52 | 1:10.44 | |||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 34.46 | 1:11.00 | |||||
5 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.50 | 1:11.13 | |||||
6 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.08 | 1:11.21 | |||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.70 | 1:11.75 | |||||
8 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.88 | 1:12.18 | |||||
9 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.65 | 1:12.35 | |||||
10 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 35.72 | 1:12.50 | |||||
11 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 36.15 | 1:13.24 | |||||
12 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 36.01 | 1:13.38 | |||||
13 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.38 | 1:13.39 | |||||
14 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.53 | 1:13.51 | |||||
15 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 36.19 | 1:13.65 | |||||
16 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.69 | 1:13.70 | |||||
17 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.78 | 1:13.73 | |||||
18 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.77 | 1:13.86 | |||||
19 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | 1:14.02 | |||||
20 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | Odder IGF | 35.97 | 1:14.29 | |||||
21 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.10 | 1:14.57 | |||||
22 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.46 | 1:14.62 | |||||
23 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 36.28 | 1:14.81 | |||||
24 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.06 | 1:15.10 | |||||
25 | Aske Colding Ekman | 1996 | Orient Svømning | 37.22 | 1:15.55 | |||||
26 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 36.53 | 1:15.73 | |||||
27 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | 1:15.78 | |||||
28 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 37.15 | 1:15.85 | |||||
29 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 37.06 | 1:16.92 | |||||
30 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 38.18 | 1:17.33 | |||||
31 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.68 | 1:17.40 | |||||
32 | André Larsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.49 | 1:17.50 | |||||
33 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.43 | 1:18.69 | |||||
34 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.36 | 1:18.83 | |||||
35 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 38.89 | 1:19.10 | |||||
36 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 39.87 | 1:22.69 | |||||
- | Eyðbjørn Joensen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 35.75 | 1:13.17 | EXTRA | ||||
- | Alvi Hjelm | 1996 | Svimjisamband Foroya | 36.26 | 1:14.86 | EXTRA | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |