Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 27.55 | 58.92 | |||||
2 | Laust Norgren | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 27.83 | 59.84 | |||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.52 | 1:02.81 | |||||
4 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 30.06 | 1:04.02 | |||||
4 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.25 | 1:04.02 | |||||
6 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 30.30 | 1:04.48 | |||||
7 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.87 | 1:05.20 | |||||
8 | Joachim Mortensen | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.01 | 1:05.73 | |||||
9 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 31.29 | 1:06.46 | |||||
10 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 30.95 | 1:06.91 | |||||
11 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 31.99 | 1:07.17 | |||||
12 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 31.53 | 1:07.51 | |||||
13 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.15 | 1:08.90 | |||||
14 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.18 | 1:09.24 | |||||
15 | Anders Madsen | 1995 | Greve Svømmeklub | 32.98 | 1:09.62 | |||||
16 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.70 | 1:09.68 | |||||
17 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.58 | 1:09.82 | |||||
18 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 33.35 | 1:11.22 | |||||
19 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Albertslund IF | 33.62 | 1:11.71 | |||||
20 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 33.54 | 1:11.90 | |||||
21 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.01 | 1:12.92 | |||||
22 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.66 | 1:13.02 | |||||
23 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 34.02 | 1:14.13 | |||||
- | Jóhann Heðinsson | 1995 | Svimjisamband Foroya | 29.09 | 1:04.68 | EXTRA | ||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 32.75 | 1:08.30 | |||||
2 | Leif Helbig | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 32.14 | 1:09.24 | |||||
3 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.37 | 1:10.52 | |||||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.45 | 1:11.35 | |||||
5 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | Herlev Svømning | 33.38 | 1:11.50 | |||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 33.69 | 1:12.34 | |||||
7 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 33.77 | 1:12.97 | |||||
8 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.14 | 1:13.28 | |||||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 33.95 | 1:13.37 | |||||
10 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.80 | 1:13.46 | |||||
11 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 34.27 | 1:14.55 | |||||
12 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.13 | 1:14.67 | |||||
13 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.70 | 1:15.00 | |||||
14 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 34.78 | 1:15.66 | |||||
15 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.64 | 1:15.79 | |||||
16 | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.07 | 1:16.15 | |||||
17 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 36.64 | 1:17.10 | |||||
18 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.19 | 1:17.36 | |||||
19 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 35.67 | 1:17.39 | |||||
20 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.50 | 1:18.10 | |||||
21 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.83 | 1:18.18 | |||||
22 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 36.49 | 1:18.25 | |||||
23 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 34.93 | 1:18.30 | |||||
24 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 36.19 | 1:18.74 | |||||
25 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 36.50 | 1:18.91 | |||||
26 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 37.88 | 1:21.64 | |||||
27 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 36.96 | 1:22.20 | |||||
- | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | aku t syg | ||||||
- | Christian Thomsen | 1996 | GI-40 Hermes | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |