Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 14 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.39 | 1:14.10 | 1:59.67 | 2:35.60 | |||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.25 | 1:13.48 | 2:03.03 | 2:40.37 | |||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 36.03 | 1:14.64 | 2:05.64 | 2:42.14 | |||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.23 | 1:22.99 | 2:07.18 | 2:43.75 | |||
5 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.59 | 1:20.40 | 2:07.26 | 2:44.61 | |||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | 1:18.11 | 2:07.43 | 2:44.62 | |||
7 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.40 | 1:21.14 | 2:08.73 | 2:45.06 | |||
8 | Tatjana Hansen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.88 | 1:17.54 | 2:07.14 | 2:45.47 | |||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.24 | 1:18.10 | 2:08.27 | 2:46.25 | |||
10 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | 1:20.98 | 2:10.83 | 2:48.68 | |||
11 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.87 | 1:21.18 | 2:10.29 | 2:48.72 | |||
12 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.41 | 1:20.19 | 2:12.71 | 2:50.37 | |||
13 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 40.32 | 1:25.84 | 2:12.07 | 2:50.95 | |||
14 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.52 | 1:20.65 | 2:12.24 | 2:51.31 | |||
15 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.49 | 1:22.54 | 2:13.62 | 2:51.74 | |||
16 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.68 | 1:21.64 | 2:13.32 | 2:52.98 | |||
17 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.56 | 1:20.97 | 2:11.57 | 2:53.41 | |||
18 | Catharina Skov Andersen | 1997 | Roskilde Svømning | 40.15 | 1:25.49 | 2:15.58 | 2:53.61 | |||
19 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF | 39.78 | 1:26.11 | 2:15.94 | 2:55.17 | |||
20 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.94 | 1:20.64 | 2:13.18 | 2:55.28 | |||
21 | Maja Hjuler | 1997 | Farum Svømmeklub | 36.70 | 1:22.89 | 2:14.94 | 2:55.41 | |||
22 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 40.36 | 1:28.29 | 2:16.30 | 2:56.69 | |||
23 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.38 | 1:28.14 | 2:19.37 | 2:57.06 | |||
24 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.60 | 1:28.17 | 2:15.16 | 2:57.50 | |||
25 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 39.61 | 1:26.82 | 2:15.71 | 2:58.52 | |||
26 | Ida Marie Beder | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.90 | 1:25.64 | 2:21.68 | 2:59.75 | |||
27 | Frederikke Villumsen | 1997 | Albertslund IF | 41.79 | 1:24.90 | 2:20.25 | 2:59.81 | |||
28 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.47 | 1:27.70 | 2:21.80 | 3:01.72 | |||
29 | Anne-Claudine Thomsen | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 39.88 | 1:26.78 | 2:23.30 | 3:03.37 | |||
- | Tanja Skaalum | 1997 | Svimjisamband Foroya | 38.02 | 1:22.22 | 2:06.87 | 2:44.99 | EXTRA | ||
- | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNF | ||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isabel Mass | 1998 | Slangerup Svømmeklub | 37.65 | 1:19.64 | 2:10.01 | 2:50.14 | |||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.82 | 1:25.82 | 2:13.80 | 2:53.12 | |||
3 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.34 | 1:23.42 | 2:16.26 | 2:55.33 | |||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 40.22 | 1:25.71 | 2:16.77 | 2:57.09 | |||
5 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.35 | 1:27.50 | 2:19.26 | 2:57.37 | |||
6 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.26 | 1:21.72 | 2:18.16 | 2:58.11 | |||
7 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.29 | 1:27.50 | 2:18.91 | 2:58.27 | |||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.32 | 1:23.27 | 2:17.74 | 2:58.38 | |||
9 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 39.31 | 1:22.53 | 2:17.74 | 2:58.64 | |||
10 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.76 | 1:27.86 | 2:18.98 | 2:58.94 | |||
11 | Mathilde Zaggai | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 37.64 | 1:25.38 | 2:20.24 | 3:00.64 | |||
12 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 41.75 | 1:30.41 | 2:20.46 | 3:01.77 | |||
13 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 43.32 | 1:26.13 | 2:19.40 | 3:02.33 | |||
14 | Olivia Jensen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.03 | 1:24.80 | 2:22.22 | 3:03.20 | |||
15 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.01 | 1:27.72 | 2:23.69 | 3:05.15 | |||
16 | Kathrine Eilsø | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.37 | 1:28.28 | 2:22.51 | 3:05.96 | |||
17 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 41.86 | 1:27.41 | 2:23.04 | 3:06.01 | |||
18 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 43.50 | 1:29.68 | 2:24.90 | 3:06.07 | |||
19 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 47.79 | 1:36.17 | 2:23.98 | 3:06.50 | |||
20 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.15 | 1:32.05 | 2:27.26 | 3:09.68 | |||
21 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 46.13 | 1:35.63 | 2:26.76 | 3:09.89 | |||
22 | Silje Krarup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.51 | 1:33.44 | 2:27.94 | 3:12.04 | |||
23 | Thea Schulze | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 45.11 | 1:36.67 | 2:26.10 | 3:12.75 | |||
24 | Sara Cramon | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 47.51 | 1:42.77 | 2:32.50 | 3:16.26 | |||
- | Victoria Eysturdal | 1998 | Svimjisamband Foroya | 43.07 | 1:29.49 | 2:26.92 | 3:08.43 | EXTRA | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |