Resultat för Danske Juniormesterskaber på Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Mandag Finale 17.00
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:50 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende |
Sponsor: Nordisk Film Biografer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
671 |
27.95 |
1:02.76 |
1:39.82 |
|
2:10.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
662 |
27.20 |
1:02.31 |
1:40.67 |
|
2:10.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniel Christian |
1998 |
|
656 |
28.34 |
1:02.41 |
1:40.21 |
|
2:11.15 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
648 |
27.79 |
1:01.50 |
1:40.92 |
|
2:11.68 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
640 |
28.77 |
1:03.75 |
1:41.58 |
|
2:12.26 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Johan Bragason |
1999 |
|
640 |
26.89 |
1:01.09 |
1:40.07 |
|
2:12.27 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
|
624 |
27.72 |
1:04.81 |
1:42.97 |
|
2:13.35 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
600 |
29.31 |
1:05.78 |
1:43.58 |
|
2:15.14 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Udbye |
2000 |
|
595 |
28.15 |
1:02.30 |
1:42.25 |
|
2:15.52 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
|
587 |
29.62 |
1:04.78 |
1:43.40 |
|
2:16.10 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
577 |
28.88 |
1:03.55 |
1:45.16 |
|
2:16.86 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
577 |
28.26 |
1:04.06 |
1:44.40 |
|
2:16.90 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
572 |
30.02 |
1:05.49 |
1:46.38 |
|
2:17.28 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
|
567 |
27.73 |
1:03.30 |
1:44.19 |
|
2:17.67 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
567 |
29.77 |
1:05.81 |
1:47.14 |
|
2:17.72 |
Deltager ikke i finalen |
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
|
566 |
28.50 |
1:03.87 |
1:45.56 |
|
2:17.77 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
560 |
28.52 |
1:05.89 |
1:44.33 |
|
2:18.25 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
556 |
29.71 |
1:07.34 |
1:47.47 |
|
2:18.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holstebro Svømme Club |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
|
556 |
29.76 |
1:05.68 |
1:46.52 |
|
2:18.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
556 |
29.15 |
1:05.47 |
1:46.16 |
|
2:18.62 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Matthias Bach Mikkelsen |
2000 |
|
550 |
28.32 |
1:04.65 |
1:46.54 |
|
2:19.13 |
|
|
Kolding SK |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
548 |
28.53 |
1:03.64 |
1:46.99 |
|
2:19.24 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
|
545 |
28.44 |
1:03.37 |
1:47.29 |
|
2:19.48 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
|
544 |
30.40 |
1:07.53 |
1:47.36 |
|
2:19.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
543 |
30.34 |
1:06.44 |
1:48.14 |
|
2:19.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
540 |
30.98 |
1:07.66 |
1:49.45 |
|
2:19.94 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
|
537 |
28.70 |
1:06.30 |
1:45.77 |
|
2:20.18 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
536 |
29.96 |
1:06.77 |
1:45.82 |
|
2:20.28 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
536 |
31.69 |
1:08.45 |
1:48.40 |
|
2:20.31 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jonas Rohwedder |
1998 |
|
534 |
28.88 |
1:06.62 |
1:47.54 |
|
2:20.49 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Lars Lyhne |
1999 |
|
534 |
30.08 |
1:04.44 |
1:48.97 |
|
2:20.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Tobias Alstrup Kjær |
1998 |
|
530 |
30.53 |
1:08.71 |
1:48.52 |
|
2:20.84 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
|
528 |
29.82 |
1:06.73 |
1:47.32 |
|
2:21.01 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jonas Hyllested |
1999 |
|
528 |
29.12 |
1:07.44 |
1:46.46 |
|
2:21.01 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
|
526 |
29.71 |
1:06.88 |
1:48.55 |
|
2:21.22 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
|
525 |
28.54 |
1:06.98 |
1:46.02 |
|
2:21.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
|
524 |
29.79 |
1:08.50 |
1:49.14 |
|
2:21.34 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
522 |
29.53 |
1:06.15 |
1:48.15 |
|
2:21.52 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Gustav Yde |
2000 |
|
519 |
28.94 |
1:04.90 |
1:48.82 |
|
2:21.79 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
|
517 |
31.10 |
1:07.55 |
1:49.53 |
|
2:22.03 |
Deltager ikke i finalen |
|
Struer Svømmeklub |
2:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
515 |
31.33 |
1:07.16 |
1:48.65 |
|
2:22.18 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Malthe Burgaard |
2000 |
|
511 |
29.92 |
1:08.78 |
1:51.10 |
|
2:22.51 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Victor Kristensen |
1999 |
|
506 |
29.93 |
1:08.03 |
1:49.32 |
|
2:23.05 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
501 |
28.32 |
1:05.52 |
1:51.51 |
|
2:23.49 |
|
|
TVS Tårnborg IF |
2:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
500 |
30.77 |
1:08.80 |
1:48.71 |
|
2:23.59 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Jakob Petersen |
1999 |
|
498 |
29.24 |
1:06.93 |
1:50.65 |
|
2:23.77 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
498 |
29.12 |
1:07.92 |
1:48.53 |
|
2:23.81 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
497 |
29.50 |
1:08.86 |
1:49.62 |
|
2:23.91 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
495 |
30.93 |
1:08.48 |
1:50.71 |
|
2:24.08 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
495 |
30.21 |
1:10.11 |
1:50.98 |
|
2:24.11 |
|
|
Auning Svømmeklub |
2:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
|
483 |
30.05 |
1:07.47 |
1:53.52 |
|
2:25.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Mads Witthøft |
2000 |
|
476 |
29.73 |
1:06.79 |
1:51.94 |
|
2:25.91 |
|
|
Kalundborg SK |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
476 |
30.23 |
1:09.59 |
1:53.75 |
|
2:25.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
|
472 |
28.51 |
1:07.75 |
1:50.74 |
|
2:26.36 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
2:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Filip Bækgaard |
2000 |
|
471 |
30.43 |
1:06.35 |
1:50.47 |
|
2:26.46 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Jacob Holm |
2000 |
|
471 |
31.62 |
1:10.74 |
1:53.25 |
|
2:26.46 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
|
469 |
29.56 |
1:07.61 |
1:49.78 |
|
2:26.65 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
464 |
30.17 |
1:09.51 |
1:53.36 |
|
2:27.18 |
|
|
Kolding SK |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Thor B. Hansen |
2000 |
|
458 |
31.32 |
1:09.84 |
1:53.26 |
|
2:27.82 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
|
457 |
29.29 |
1:09.10 |
1:54.04 |
|
2:27.92 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
|
453 |
28.95 |
1:07.53 |
1:50.64 |
|
2:28.39 |
|
|
Odense Svømme Klub |
2:26.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Owais Hamid |
2000 |
|
452 |
30.18 |
1:10.37 |
1:51.98 |
|
2:28.48 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
450 |
32.85 |
1:14.21 |
1:55.61 |
|
2:28.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
449 |
31.15 |
1:07.97 |
1:54.70 |
|
2:28.78 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
|
409 |
29.65 |
1:09.60 |
1:57.56 |
|
2:33.50 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Fenger |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i vend 150m |
|
Horsens Svømmeklub |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Christiansen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på mave |
|
Holstebro Svømme Club |
2:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Afslut ryg på mave |
|
Ringe Svømme Klub |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Rygsvøm e vend 150m |
|
Vest-Brøndby |
2:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
27 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:50 |
|