Resultater for Danske Juniormesterskaber på Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Juniormesterskaber L |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|
|
Arrangør |
Herning Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Biocity Herning |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
693 |
1:02.26 |
2:16.23 |
3:34.26 |
|
4:35.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniel Christian |
1998 |
|
689 |
1:01.72 |
2:16.73 |
3:31.76 |
|
4:35.99 |
|
|
Farum Svømmeklub |
4:37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
671 |
1:01.18 |
2:14.75 |
3:33.62 |
|
4:38.45 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
658 |
1:00.77 |
2:14.10 |
3:36.72 |
|
4:40.22 |
|
|
Herning Svømmeklub |
4:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
648 |
1:04.01 |
2:18.68 |
3:40.64 |
|
4:41.68 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
|
646 |
1:04.34 |
2:18.78 |
3:38.35 |
|
4:42.05 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
631 |
1:03.54 |
2:18.19 |
3:39.64 |
|
4:44.17 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
580 |
1:05.11 |
2:18.36 |
3:44.71 |
|
4:52.26 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
613 |
1:03.44 |
2:20.50 |
3:44.67 |
|
4:46.95 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
609 |
1:03.45 |
2:18.94 |
3:43.26 |
|
4:47.54 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
599 |
1:06.06 |
2:20.28 |
3:44.38 |
|
4:49.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johan Joensen |
2000 |
|
597 |
1:03.55 |
2:21.65 |
3:43.15 |
|
4:49.50 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
586 |
1:03.40 |
2:18.44 |
3:44.17 |
|
4:51.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
584 |
1:07.50 |
2:20.46 |
3:42.68 |
|
4:51.71 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
564 |
1:06.94 |
2:19.26 |
3:45.27 |
|
4:55.02 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
562 |
1:05.34 |
2:25.37 |
3:49.07 |
|
4:55.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
533 |
1:07.67 |
2:29.49 |
3:54.85 |
|
5:00.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jens Riisgaard |
2000 |
|
517 |
1:06.40 |
2:23.55 |
3:58.21 |
|
5:03.78 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
511 |
1:07.33 |
2:27.00 |
3:58.77 |
|
5:04.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
504 |
1:07.26 |
2:27.71 |
3:59.25 |
|
5:06.40 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
|
492 |
1:09.57 |
2:27.90 |
4:02.89 |
|
5:08.67 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jacob Holm |
2000 |
|
485 |
1:09.99 |
2:32.66 |
3:59.52 |
|
5:10.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
|
464 |
1:05.90 |
2:29.87 |
4:02.93 |
|
5:14.82 |
|
|
Kolding SK |
5:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Neddyk e 15m v start |
|
Aalborg Svømmeklub |
5:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
25 juni 2016 |
Licens til Herning Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:53 |
|