Results for Handelsbanken Farum Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag indledende
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
23:30 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Farum Cup Senior: Jonas Hansen (1991) 2:08,70 2009-01-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
635 |
29.09 |
1:02.52 |
1:35.78 |
|
2:09.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
|
571 |
29.31 |
1:02.74 |
1:36.60 |
|
2:14.41 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
541 |
30.28 |
1:04.69 |
1:40.45 |
|
2:16.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
524 |
31.72 |
1:07.31 |
1:43.61 |
|
2:18.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
521 |
30.92 |
1:05.81 |
1:42.15 |
|
2:18.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oscar Olsson |
1999 |
|
519 |
30.35 |
1:03.75 |
1:40.53 |
|
2:18.67 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
463 |
32.01 |
1:09.04 |
1:46.42 |
|
2:24.04 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thomas Bech |
1998 |
|
449 |
30.03 |
1:04.23 |
1:42.12 |
|
2:25.54 |
Deltager ikke i finalen |
|
Farum Svømmeklub |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
|
422 |
30.64 |
1:07.39 |
1:46.88 |
|
2:28.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
386 |
30.25 |
1:06.89 |
1:49.11 |
|
2:33.15 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karl Bryde |
2000 |
|
385 |
31.95 |
1:10.15 |
1:50.94 |
|
2:33.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
365 |
32.87 |
1:11.63 |
1:53.33 |
|
2:36.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Peter Forsberg |
1997 |
|
345 |
33.80 |
1:13.76 |
1:55.51 |
|
2:38.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsinge Svømmeklub |
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
23:30 |
|