Resultat för Handelsbanken Farum Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
23:29 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18,93 2015-05-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
650 |
31.03 |
1:06.82 |
1:51.99 |
|
2:25.53 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
633 |
31.59 |
1:11.03 |
1:51.84 |
|
2:26.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
627 |
30.78 |
1:08.28 |
1:52.55 |
|
2:27.35 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
616 |
31.22 |
1:09.12 |
1:53.95 |
|
2:28.21 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
605 |
32.24 |
1:11.23 |
1:54.56 |
|
2:29.05 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
604 |
32.26 |
1:11.40 |
1:54.53 |
|
2:29.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Victoria Bierre |
2000 |
|
597 |
32.97 |
1:10.39 |
1:55.77 |
|
2:29.70 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erica Sjöholm |
1997 |
|
583 |
32.28 |
1:10.59 |
1:56.53 |
|
2:30.89 |
|
|
Sjöbo Simsällskap |
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
566 |
33.78 |
1:09.88 |
1:56.87 |
|
2:32.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Freja Gram |
1999 |
|
565 |
32.79 |
1:11.98 |
1:59.20 |
|
2:32.48 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
561 |
32.39 |
1:11.35 |
1:56.53 |
|
2:32.88 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Klara Reeh |
1999 |
|
554 |
32.83 |
1:12.48 |
2:00.03 |
|
2:33.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
552 |
32.89 |
1:12.61 |
1:58.64 |
|
2:33.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
546 |
31.92 |
1:11.95 |
1:59.94 |
|
2:34.24 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
535 |
33.34 |
1:16.53 |
2:00.04 |
|
2:35.29 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
|
532 |
33.11 |
1:16.66 |
2:01.46 |
|
2:35.63 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Hannah Pilgaard |
1999 |
|
525 |
32.29 |
1:14.85 |
1:59.16 |
|
2:36.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
|
519 |
33.14 |
1:13.84 |
2:00.18 |
|
2:36.85 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
511 |
34.42 |
1:18.55 |
1:59.89 |
|
2:37.70 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Frederikke Mertins |
2000 |
|
504 |
33.01 |
1:13.28 |
1:58.84 |
|
2:38.45 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederikke Houen |
1998 |
|
499 |
31.75 |
1:12.22 |
2:02.20 |
|
2:38.97 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
|
492 |
33.29 |
1:16.19 |
2:01.86 |
|
2:39.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
476 |
35.49 |
1:15.02 |
2:03.05 |
|
2:41.49 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederikke Petri |
2001 |
|
474 |
36.47 |
1:17.62 |
2:06.28 |
|
2:41.69 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
|
468 |
35.71 |
1:15.82 |
2:04.01 |
|
2:42.42 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
|
452 |
33.56 |
1:16.36 |
2:03.73 |
|
2:44.30 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
|
445 |
34.71 |
1:19.57 |
2:06.73 |
|
2:45.19 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Julie Bak |
1997 |
|
430 |
33.54 |
1:21.03 |
2:05.00 |
|
2:47.07 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rebekka Windahl |
2001 |
|
416 |
37.19 |
1:21.52 |
2:10.00 |
|
2:48.90 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Iben Jeppesen |
2000 |
|
410 |
35.66 |
1:20.48 |
2:11.25 |
|
2:49.74 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
404 |
33.49 |
1:22.03 |
2:07.06 |
|
2:50.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Caroline Steffensen |
2000 |
|
399 |
34.97 |
1:21.38 |
2:14.38 |
|
2:51.27 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
|
361 |
34.84 |
1:22.27 |
2:14.28 |
|
2:57.10 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Karla Sejling |
2001 |
|
352 |
35.95 |
1:20.96 |
2:16.97 |
|
2:58.50 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Nikoline Victoria Sass |
1999 |
|
309 |
39.47 |
1:25.73 |
2:23.70 |
|
3:06.44 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
3:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Nielsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
esb v 150m |
|
Ringsted Svømme Klub |
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
02 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
23:29 |
|