Results for Handelsbanken Farum Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Farum Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 april 2016 |
Løb 127, 4X100m Medley Piger, Finaler Årg. 2002-2016 |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Farum Cup Senior: Sigma Senior Damer 4:24,84 2015-05-08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Tornado Tøzerne 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:02.97 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 35.77 | 1:13.57 | 1:13.57 | ||||||
Clara Carlquist | 2003 | 41.03 | 1:25.85 | 2:39.42 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 35.22 | 1:18.01 | 3:57.43 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 31.46 | 1:05.54 | 5:02.97 | ||||||
2 | Lyngby Piger 1 | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 5:07.70 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 36.03 | 1:15.37 | 1:15.37 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 41.27 | 1:28.26 | 2:43.63 | ||||||
Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 35.19 | 1:18.75 | 4:02.38 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 30.99 | 1:05.32 | 5:07.70 | ||||||
3 | Søllerød Girls | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 5:19.77 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 39.88 | 1:21.42 | 1:21.42 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 36.97 | 1:19.53 | 2:40.95 | ||||||
Anna Nørskov | 2004 | 38.92 | 1:22.42 | 4:03.37 | ||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 34.00 | 1:16.40 | 5:19.77 | ||||||
4 | Akraness Jenter | 2003 | Sundfélag Akraness | 5:55.21 | ||||||
Sóldís Ninja Helgadóttir | 2003 | 41.36 | 1:26.07 | 1:26.07 | ||||||
Ragnheiður Karen Ólafsdóttir | 2004 | 45.51 | 1:37.75 | 3:03.82 | ||||||
Hekla María Arnardóttir | 2003 | 44.11 | 1:40.24 | 4:44.06 | ||||||
Ngozi Jóhanna Eze | 2003 | 34.06 | 1:11.15 | 5:55.21 | ||||||
5 | Søllerød Girls 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:56.98 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 43.71 | 1:27.57 | 1:27.57 | ||||||
Laura Nellemann | 2004 | 46.23 | 1:39.90 | 3:07.47 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 39.18 | 1:27.26 | 4:34.73 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 39.35 | 1:22.25 | 5:56.98 | ||||||
6 | Power Puff Pigerne | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:20.41 | ||||||
Ida Lund Järund | 2003 | 51.52 | 1:41.86 | 1:41.86 | ||||||
Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 52.91 | 1:54.44 | 3:36.30 | ||||||
Maja Marie Elmgreen | 2003 | 36.81 | 1:22.14 | 4:58.44 | ||||||
Luna Trojlsgaard | 2004 | 38.01 | 1:21.97 | 6:20.41 | ||||||
- | Farum Piger | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Karoline K. Larsen | 2004 | |||||||||
Dagmar Boeck | 2004 | |||||||||
Sarah Holm Clausen | 2004 | |||||||||
Maya Ehlers Hansen | 2004 | DNS | ||||||||
- | Tornado Tøzerne 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart v 1. skifte | |||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 38.17 | 1:17.28 | 1:17.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 | Udskriftsdato | 01 maj 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |