Results for VÃ¥rsimiaden Distrikt, Motala
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 16.00 | ||||||
2 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 18.00 | ||||||
3 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 18.87 | ||||||
4 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 19.37 | ||||||
5 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 20.41 | ||||||
6 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 21.31 | ||||||
7 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 22.47 | ||||||
8 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 22.94 | ||||||
9 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.75 | ||||||
10 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 24.00 | ||||||
11 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 24.88 | ||||||
12 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 26.28 | ||||||
13 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 28.47 | ||||||
- | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 20.22 | ||||||
2 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 20.31 | ||||||
3 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 21.31 | ||||||
4 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 21.66 | ||||||
5 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 22.18 | ||||||
6 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 22.56 | ||||||
7 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 22.57 | ||||||
7 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 22.57 | ||||||
9 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 23.50 | ||||||
10 | Edwin Holm | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.82 | ||||||
11 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 25.03 | ||||||
12 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 29.63 | ||||||
13 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 30.31 | ||||||
14 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 32.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:08 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 3, 200m Medley Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.12 | 1:13.74 | 2:02.50 | 2:40.92 | |||
2 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.74 | 1:20.77 | 2:12.03 | 2:49.94 | |||
3 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.98 | 1:27.91 | 2:22.53 | 3:05.88 | |||
4 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.49 | 1:33.91 | 2:27.11 | 3:14.42 | |||
5 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.34 | 1:37.11 | 2:34.49 | 3:24.02 | |||
6 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.55 | 1:44.05 | 2:41.35 | 3:32.19 | |||
7 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.17 | 1:45.83 | 2:45.43 | 3:34.12 | |||
8 | Alice Wigren | 2004 | Motala Simsällskap | 48.42 | 1:46.86 | 2:50.69 | 3:42.34 | |||
- | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:08 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 4, 200m Medley Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.20 | 1:22.27 | 2:09.95 | 2:47.68 | |||
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.74 | 1:24.50 | 2:10.09 | 2:47.71 | |||
3 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 40.33 | 1:25.68 | 2:15.75 | 2:56.19 | |||
4 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.86 | 1:26.99 | 2:23.20 | 3:03.38 | |||
5 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.83 | 1:34.47 | 2:34.02 | 3:16.73 | |||
6 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 43.62 | 1:33.19 | 2:32.96 | 3:17.96 | |||
7 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.90 | 1:38.01 | 2:34.25 | 3:21.16 | |||
8 | Marcus Kjellergren | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.12 | 1:46.23 | 2:47.52 | 3:42.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 5, 200m Medley Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.05 | 1:21.10 | 2:08.27 | 2:47.85 | |||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.37 | 1:22.81 | 2:13.61 | 2:50.88 | |||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 36.28 | 1:20.98 | 2:11.14 | 2:50.91 | |||
4 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.63 | 1:19.47 | 2:12.79 | 2:52.23 | |||
5 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.61 | 1:27.80 | 2:22.90 | 3:06.31 | |||
6 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.92 | 1:26.48 | 2:24.62 | 3:08.89 | |||
7 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.78 | 1:33.81 | 2:31.33 | 3:15.98 | |||
8 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.66 | 1:35.25 | 2:32.20 | 3:17.37 | |||
9 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.47 | 1:38.73 | 2:36.14 | 3:21.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 6, 200m Medley Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.37 | 1:15.91 | 1:59.75 | 2:35.51 | |||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.19 | 1:18.56 | 2:09.13 | 2:50.99 | |||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.19 | 1:21.69 | 2:13.80 | 2:58.60 | |||
4 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.62 | 1:30.62 | 2:28.88 | 3:09.82 | |||
5 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.25 | 1:36.54 | 2:34.56 | 3:17.78 | |||
- | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Fl 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 42.23 | ||||||
2 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 44.94 | ||||||
3 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.59 | ||||||
4 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.21 | ||||||
5 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 47.80 | ||||||
6 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 50.76 | ||||||
7 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.51 | ||||||
8 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.72 | ||||||
9 | Ella Nordlinder | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.13 | ||||||
10 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.01 | ||||||
11 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 54.22 | ||||||
12 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.38 | ||||||
13 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 55.09 | ||||||
14 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.27 | ||||||
15 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 57.72 | ||||||
16 | Hedwig Helm | 2006 | Finspångs Simklubb | 59.42 | ||||||
- | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Po 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.27 | ||||||
2 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.17 | ||||||
3 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.45 | ||||||
4 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 48.51 | ||||||
5 | Edwin Holm | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.39 | ||||||
6 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.45 | ||||||
7 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.72 | ||||||
8 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.73 | ||||||
9 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.60 | ||||||
10 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.03 | ||||||
11 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.02 | ||||||
12 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 57.57 | ||||||
13 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.53 | ||||||
14 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 1:02.56 | ||||||
15 | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | 1:15.75 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.09 | 1:25.05 | |||||
2 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.12 | 1:27.74 | |||||
3 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.70 | 1:30.04 | |||||
4 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.19 | 1:30.56 | |||||
5 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.67 | 1:33.99 | |||||
6 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.23 | 1:36.75 | |||||
7 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.96 | 1:37.98 | |||||
8 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.17 | 1:40.62 | |||||
9 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.57 | 1:41.54 | |||||
10 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.15 | 1:42.62 | |||||
11 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.79 | 1:46.22 | |||||
12 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 53.36 | 1:47.11 | |||||
13 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 52.39 | 1:49.49 | |||||
14 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.70 | 1:50.35 | |||||
15 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.63 | 1:50.40 | |||||
16 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.72 | 1:52.08 | |||||
17 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.41 | 2:04.35 | |||||
- | Klara Haraldsson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 10, 100m Ryggsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 42.65 | 1:27.66 | |||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.39 | 1:35.43 | |||||
3 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.03 | 1:37.20 | |||||
4 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 47.31 | 1:37.29 | |||||
5 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.79 | 1:40.80 | |||||
6 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.09 | 1:44.73 | |||||
7 | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.11 | 1:46.37 | |||||
8 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.35 | 1:48.38 | |||||
9 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.76 | 1:49.18 | |||||
10 | Otto Gustav Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 54.75 | 1:49.34 | |||||
11 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.21 | 1:51.97 | |||||
12 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 55.36 | 1:53.18 | |||||
13 | Linus Wigh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.33 | 1:56.80 | |||||
14 | Jakob Forslund Engqvist | 2005 | Motala Simsällskap | 1:06.50 | 2:14.09 | |||||
- | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 11, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.40 | 1:13.83 | |||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.64 | 1:20.30 | |||||
3 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.72 | 1:21.26 | |||||
4 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.51 | 1:23.73 | |||||
5 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 41.13 | 1:25.12 | |||||
6 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.01 | 1:32.78 | |||||
7 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.49 | 1:33.29 | |||||
8 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.04 | 1:33.31 | |||||
9 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.97 | 1:34.47 | |||||
10 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.37 | 1:37.95 | |||||
11 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.17 | 1:38.11 | |||||
12 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.04 | 1:38.15 | |||||
13 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.82 | 1:41.84 | |||||
14 | Selma Sjögren | 2004 | Motala Simsällskap | 53.43 | 1:49.93 | |||||
15 | Alice Wigren | 2004 | Motala Simsällskap | 55.08 | 1:52.04 | |||||
16 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 53.26 | 1:53.24 | |||||
17 | Greta Rosén | 2004 | Motala Simsällskap | 1:02.11 | 2:04.14 | |||||
18 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 1:01.01 | 2:14.79 | |||||
- | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 12, 100m Ryggsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.88 | 1:19.60 | |||||
2 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.77 | 1:20.59 | |||||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.45 | 1:23.67 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 41.60 | 1:23.98 | |||||
5 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.42 | 1:26.29 | |||||
6 | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.09 | 1:26.51 | |||||
7 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.67 | 1:34.49 | |||||
8 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.89 | 1:35.42 | |||||
9 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 48.00 | 1:35.80 | |||||
10 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.78 | 1:38.17 | |||||
11 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.55 | 1:45.30 | |||||
12 | Marcus Kjellergren | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.46 | 1:46.43 | |||||
- | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 13, 100m Ryggsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.81 | 1:17.67 | |||||
2 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.58 | 1:22.06 | |||||
3 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.46 | 1:22.81 | |||||
4 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.71 | 1:23.08 | |||||
5 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.06 | 1:24.48 | |||||
6 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.93 | 1:31.65 | |||||
7 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.22 | 1:31.66 | |||||
8 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.15 | 1:32.46 | |||||
8 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.77 | 1:32.46 | |||||
- | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:51 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 14, 100m Ryggsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 37.34 | 1:15.80 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.91 | 1:16.22 | |||||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.91 | 1:18.51 | |||||
4 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.59 | 1:28.21 | |||||
5 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.03 | 1:29.81 | |||||
6 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.35 | 1:38.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 15, 4X50m Frisim Fl 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Flickor Lag 1 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:26.99 | ||||||
Andrea Höglund | 2005 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Josefin Klintåker | 2006 | 38.81 | 1:15.01 | |||||||
Julia Arildsson | 2005 | 37.03 | 1:52.04 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 34.95 | 2:26.99 | |||||||
2 | Lass Flickor Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:38.12 | ||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 38.69 | 38.69 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 39.60 | 1:18.29 | |||||||
Darya Abbaspour | 2005 | 42.17 | 2:00.46 | |||||||
Emilia Carlsson | 2005 | 37.66 | 2:38.12 | |||||||
3 | Nkk Damer [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:40.03 | ||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Ylva Andersson | 2005 | 37.89 | 1:13.28 | |||||||
Emma Werner | 2005 | 43.40 | 1:56.68 | |||||||
Nora Blom | 2005 | 43.35 | 2:40.03 | |||||||
4 | Motala SS Damer [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:48.76 | ||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Eira Pettersson | 2005 | 41.20 | 1:19.34 | |||||||
Greta Sjögren | 2007 | 43.46 | 2:02.80 | |||||||
Astrid Rosén | 2005 | 45.96 | 2:48.76 | |||||||
5 | Lass Flickor Lag 3 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:52.87 | ||||||
Frida Erlandsson | 2006 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Tilda Larsson | 2008 | 47.63 | 1:27.12 | |||||||
Hanna Langemar | 2005 | 42.62 | 2:09.74 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 43.13 | 2:52.87 | |||||||
6 | Lass Lag 4 (2005) Flickor | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:56.93 | ||||||
Althaea Süsskind | 2007 | 42.60 | 42.60 | |||||||
Frida Holmqvist | 2005 | 41.32 | 1:23.92 | |||||||
Ellen Arnell | 2006 | 44.50 | 2:08.42 | |||||||
Henny Paläng | 2006 | 48.51 | 2:56.93 | |||||||
7 | Nkk Damer [2005] Lag 2 | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:13.91 | ||||||
Tuva Lovinge | 2006 | 49.85 | 49.85 | |||||||
Alma Malm | 2008 | 47.00 | 1:36.85 | |||||||
Edith Nyman | 2007 | 51.24 | 2:28.09 | |||||||
Ella Nordlinder | 2006 | 45.82 | 3:13.91 | |||||||
8 | Lass Lag 5 (2005) Flickor | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 3:17.49 | ||||||
Emma Persson | 2007 | 51.81 | 51.81 | |||||||
Hanna Oehm | 2007 | 49.37 | 1:41.18 | |||||||
Kristel Aziz | 2005 | 46.93 | 2:28.11 | |||||||
Fanny Ivarsson | 2007 | 49.38 | 3:17.49 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 16, 4X50m Frisim Po 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Pojkar Lag 1 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:32.34 | ||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Fredrik Höglund | 2006 | 40.36 | 1:18.71 | |||||||
Hugo Larsson | 2006 | 38.99 | 1:57.70 | |||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 34.64 | 2:32.34 | |||||||
2 | Motala SS Herrar [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 2:38.95 | ||||||
Gustav Fahlström | 2005 | 34.56 | 34.56 | |||||||
Otto Gustav Svensson | 2005 | 39.55 | 1:14.11 | |||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 38.49 | 1:52.60 | |||||||
Jakob Forslund Engqvist | 2005 | 46.35 | 2:38.95 | |||||||
3 | Nkk Herrar [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:44.18 | ||||||
Jacob Hellman | 2006 | 39.87 | 39.87 | |||||||
William Norén | 2006 | 41.29 | 1:21.16 | |||||||
David Ullstrand | 2005 | 39.20 | 2:00.36 | |||||||
Otto Holmberg | 2005 | 43.82 | 2:44.18 | |||||||
4 | Nkk Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:52.79 | ||||||
Johannes Ertas | 2006 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Edwin Holm | 2006 | 45.81 | 1:28.91 | |||||||
Olle Blom | 2007 | 42.58 | 2:11.49 | |||||||
Erik Andersson | 2005 | 41.30 | 2:52.79 | |||||||
5 | Lass Pojkar Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:55.08 | ||||||
Gustav Kardfall | 2006 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Aria Mokri | 2005 | 46.53 | 1:30.72 | |||||||
Robin Daremo | 2005 | 42.14 | 2:12.86 | |||||||
Walter Kågedal | 2005 | 42.22 | 2:55.08 | |||||||
6 | Lass Lag 3 (2005) Pojkar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:57.69 | ||||||
Justin Rineholm | 2006 | 44.26 | 44.26 | |||||||
Elias Gustafsson | 2007 | 51.75 | 1:36.01 | |||||||
Lukas Lönneberg | 2005 | 40.84 | 2:16.85 | |||||||
Arvid Blom | 2006 | 40.84 | 2:57.69 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 17, 100m Fjärilsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.45 | 1:19.37 | |||||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | 1:24.13 | |||||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 39.06 | 1:26.99 | |||||
4 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.40 | 1:33.66 | |||||
5 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.63 | 1:35.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 18, 100m Fjärilsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 34.73 | 1:14.88 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.72 | 1:23.74 | |||||
3 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.80 | 1:33.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.02 | ||||||
2 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.10 | ||||||
3 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.98 | ||||||
4 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 42.08 | ||||||
5 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.59 | ||||||
6 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.64 | ||||||
7 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.90 | ||||||
8 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.96 | ||||||
9 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.27 | ||||||
10 | Alice Wigren | 2004 | Motala Simsällskap | 48.44 | ||||||
11 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.19 | ||||||
12 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.69 | ||||||
- | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Lovisa Bengtsson | 2004 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.52 | ||||||
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.31 | ||||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.55 | ||||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 40.34 | ||||||
5 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.90 | ||||||
6 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.57 | ||||||
7 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 45.62 | ||||||
8 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.71 | ||||||
9 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.83 | ||||||
10 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.08 | ||||||
11 | Marcus Kjellergren | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.94 | ||||||
12 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.63 | ||||||
- | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.81 | ||||||
2 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.21 | ||||||
3 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.36 | ||||||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.36 | ||||||
5 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.96 | ||||||
6 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 49.41 | ||||||
7 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.45 | ||||||
8 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 55.05 | ||||||
9 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.66 | ||||||
10 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.94 | ||||||
11 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:43 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.56 | ||||||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 42.03 | ||||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 44.79 | ||||||
4 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.19 | ||||||
5 | Otto Gustav Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 49.08 | ||||||
6 | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.38 | ||||||
7 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.91 | ||||||
8 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:00.11 | ||||||
9 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.01 | ||||||
- | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Forslund Engqvist | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:43 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 23, 50m Frisim Fl 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 35.80 | ||||||
2 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | ||||||
3 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 38.73 | ||||||
4 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.30 | ||||||
5 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 41.70 | ||||||
6 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.41 | ||||||
7 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 45.64 | ||||||
8 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.66 | ||||||
9 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.94 | ||||||
10 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.84 | ||||||
11 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 48.10 | ||||||
12 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 49.04 | ||||||
13 | Hedwig Helm | 2006 | Finspångs Simklubb | 49.24 | ||||||
14 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.40 | ||||||
15 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 49.49 | ||||||
16 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.70 | ||||||
17 | Tuva Swahn | 2006 | Finspångs Simklubb | 51.67 | ||||||
18 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 52.44 | ||||||
19 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.41 | ||||||
- | Ella Nordlinder | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 24, 50m Frisim Po 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.26 | ||||||
2 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 38.98 | ||||||
3 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 39.53 | ||||||
4 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.97 | ||||||
5 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 41.47 | ||||||
6 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.77 | ||||||
7 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.84 | ||||||
8 | Edwin Holm | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.09 | ||||||
9 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.35 | ||||||
10 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.69 | ||||||
11 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 52.43 | ||||||
12 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 54.04 | ||||||
- | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 25, 100m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 32.84 | 1:08.33 | |||||
2 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 33.56 | 1:10.03 | |||||
3 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.93 | 1:10.20 | |||||
4 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.16 | 1:10.74 | |||||
5 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.27 | 1:15.21 | |||||
6 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.26 | 1:17.08 | |||||
7 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.15 | 1:17.33 | |||||
8 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.99 | 1:17.92 | |||||
9 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.61 | 1:17.93 | |||||
10 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.91 | 1:24.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 26, 100m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 30.90 | 1:04.26 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.69 | 1:10.36 | |||||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.87 | 1:11.89 | |||||
4 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.64 | 1:12.66 | |||||
5 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.30 | 1:14.23 | |||||
6 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.17 | 1:15.81 | |||||
7 | Dominik Stefanovic | 2003 | Finspångs Simklubb | 37.65 | 1:21.88 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 27, 100m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 32.98 | 1:07.72 | |||||
2 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:08.73 | |||||
3 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.57 | 1:10.64 | |||||
4 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 34.86 | 1:15.20 | |||||
5 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.43 | 1:15.50 | |||||
6 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.52 | 1:16.26 | |||||
7 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.27 | 1:19.96 | |||||
8 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.92 | 1:20.52 | |||||
9 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.65 | 1:21.55 | |||||
10 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.22 | 1:21.56 | |||||
11 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.40 | 1:26.96 | |||||
12 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.51 | 1:27.32 | |||||
13 | Alice Wigren | 2004 | Motala Simsällskap | 41.55 | 1:28.75 | |||||
14 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 41.44 | 1:29.91 | |||||
15 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.39 | 1:30.49 | |||||
16 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.69 | 1:31.28 | |||||
17 | Greta Rosén | 2004 | Motala Simsällskap | 44.93 | 1:34.39 | |||||
18 | Lovisa Bengtsson | 2004 | Finspångs Simklubb | 1:34.57 | ||||||
19 | Selma Sjögren | 2004 | Motala Simsällskap | 48.38 | 1:46.39 | |||||
20 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 55.92 | 1:58.14 | |||||
- | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 28, 100m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.94 | 1:09.81 | |||||
2 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.78 | 1:10.87 | |||||
3 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 34.68 | 1:11.35 | |||||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.32 | 1:14.38 | |||||
5 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.77 | 1:15.35 | |||||
6 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.98 | 1:19.13 | |||||
7 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:20.82 | |||||
8 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.10 | 1:23.13 | |||||
9 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.47 | 1:27.93 | |||||
10 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 43.04 | 1:29.49 | |||||
11 | Marcus Kjellergren | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.59 | 1:39.97 | |||||
- | Giovanni Tello Tekmen | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 29, 100m Frisim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:14.64 | |||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 36.93 | 1:16.14 | |||||
3 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.44 | 1:19.00 | |||||
4 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.40 | 1:22.48 | |||||
5 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.85 | 1:26.50 | |||||
6 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.24 | 1:26.86 | |||||
7 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.11 | 1:29.58 | |||||
8 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 43.96 | 1:31.51 | |||||
9 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.66 | 1:35.18 | |||||
10 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.99 | 1:35.52 | |||||
11 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.13 | 1:37.33 | |||||
12 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.97 | 1:38.72 | |||||
13 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.11 | 1:41.18 | |||||
14 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.46 | 1:41.37 | |||||
15 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 48.76 | 1:45.08 | |||||
16 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.09 | 1:48.25 | |||||
17 | Klara Haraldsson | 2005 | Motala Simsällskap | 51.43 | 1:51.21 | |||||
18 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.18 | 1:55.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 30, 100m Frisim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 36.50 | 1:15.09 | |||||
2 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.96 | 1:20.16 | |||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 38.62 | 1:21.33 | |||||
4 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 40.60 | 1:23.49 | |||||
5 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.61 | 1:25.21 | |||||
6 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.36 | 1:26.49 | |||||
7 | Otto Gustav Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 42.56 | 1:28.01 | |||||
8 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.48 | 1:35.58 | |||||
9 | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.19 | 1:36.69 | |||||
10 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.79 | 1:38.24 | |||||
11 | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.52 | 1:40.13 | |||||
12 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.59 | 1:41.74 | |||||
13 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.64 | 1:48.67 | |||||
14 | Linus Wigh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.79 | 1:49.14 | |||||
15 | Jakob Forslund Engqvist | 2005 | Motala Simsällskap | 1:00.16 | 2:01.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 31, 4X100m Medley Fl 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:06.13 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 37.10 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 40.39 | 1:26.36 | 2:44.16 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 34.35 | 1:13.77 | 3:57.93 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 31.58 | 1:08.20 | 5:06.13 | ||||||
2 | Nkk Damer [2003] Lag 1 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:37.98 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 39.75 | 1:20.73 | 1:20.73 | ||||||
Felicia Svan | 2003 | 45.43 | 1:35.85 | 2:56.58 | ||||||
Ebba Hazard | 2004 | 38.00 | 1:23.90 | 4:20.48 | ||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 36.10 | 1:17.50 | 5:37.98 | ||||||
3 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:40.20 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 40.50 | 1:21.82 | 1:21.82 | ||||||
Elin Friberg | 2004 | 41.08 | 1:30.72 | 2:52.54 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 41.22 | 1:33.37 | 4:25.91 | ||||||
Tilda Jaconelli | 2003 | 35.87 | 1:14.29 | 5:40.20 | ||||||
4 | Lass Flickor 2003 Lag 3 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 6:06.17 | ||||||
Hedvig Källsand | 2004 | 43.03 | 1:31.13 | 1:31.13 | ||||||
Hanna Persson | 2004 | 45.73 | 1:38.06 | 3:09.19 | ||||||
Emmy Ericsson | 2003 | 44.01 | 1:39.49 | 4:48.68 | ||||||
Elsa Linné | 2003 | 36.03 | 1:17.49 | 6:06.17 | ||||||
5 | Motala SS Damer [2003] | 2003 | Motala Simsällskap | 6:24.96 | ||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 41.09 | 1:25.38 | 1:25.38 | ||||||
Alice Wigren | 2004 | 53.69 | 1:56.60 | 3:21.98 | ||||||
Tilda Carlsson | 2003 | 38.31 | 1:27.12 | 4:49.10 | ||||||
Greta Rosén | 2004 | 45.53 | 1:35.86 | 6:24.96 | ||||||
6 | Nkk Damer [2003] Lag 2 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 6:38.06 | ||||||
Ebba Stahlberg | 2003 | 40.51 | 1:24.96 | 1:24.96 | ||||||
Elin Nylander | 2003 | 49.35 | 1:45.52 | 3:10.48 | ||||||
Kasandra Svan | 2004 | 52.71 | 1:54.95 | 5:05.43 | ||||||
Selma Ericsson | 2004 | 42.69 | 1:32.63 | 6:38.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 32, 4X100m Medley Po 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:18.71 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 37.37 | 1:18.53 | 1:18.53 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 40.32 | 1:25.79 | 2:44.32 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 38.00 | 1:22.77 | 4:07.09 | ||||||
David Axelsson | 2004 | 34.08 | 1:11.62 | 5:18.71 | ||||||
2 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:43.87 | ||||||
Markus Stahre | 2004 | 41.15 | 1:21.84 | 1:21.84 | ||||||
Kristian Aziz | 2003 | 44.76 | 1:38.40 | 3:00.24 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 39.43 | 1:28.07 | 4:28.31 | ||||||
Filip Gidlöf | 2003 | 35.23 | 1:15.56 | 5:43.87 | ||||||
3 | Nkk Herrar [2003] | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 6:10.37 | ||||||
Giovanni Tello Tekmen | 2004 | 42.76 | 1:29.45 | 1:29.45 | ||||||
David Malm | 2004 | 48.61 | 1:45.97 | 3:15.42 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 39.49 | 1:31.11 | 4:46.53 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 39.01 | 1:23.84 | 6:10.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:44 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 33, 4X50m Medley Fl 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Flickor Lag 1 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:43.99 | ||||||
Andrea Höglund | 2005 | 40.26 | 40.26 | |||||||
Sofia Wallin | 2005 | 47.92 | 1:28.18 | |||||||
Märta Högfeldt | 2005 | 38.14 | 2:06.32 | |||||||
Josefin Klintåker | 2006 | 37.67 | 2:43.99 | |||||||
2 | Nkk Damer [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:47.21 | ||||||
Emma Werner | 2005 | 44.85 | 44.85 | |||||||
Ebba Holgersson | 2005 | 41.20 | 1:26.05 | |||||||
Ylva Andersson | 2005 | 41.09 | 2:07.14 | |||||||
Nora Blom | 2005 | 40.07 | 2:47.21 | |||||||
3 | Lass Flickor Lag 2 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 2:59.89 | ||||||
Julia Arildsson | 2005 | 43.56 | 43.56 | |||||||
Elin Gustafsson | 2005 | 47.30 | 1:30.86 | |||||||
Emilia Carlsson | 2005 | 48.40 | 2:19.26 | |||||||
Stella Åqvist | 2005 | 40.63 | 2:59.89 | |||||||
4 | Lass Flickor Lag 3 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 3:08.49 | ||||||
Frida Holmqvist | 2005 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Ellen Arnell | 2006 | 53.42 | 1:39.96 | |||||||
Frida Erlandsson | 2006 | 45.18 | 2:25.14 | |||||||
Darya Abbaspour | 2005 | 43.35 | 3:08.49 | |||||||
5 | Motala SS Damer [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 3:17.71 | ||||||
Eira Pettersson | 2005 | 54.66 | 54.66 | |||||||
Klara Haraldsson | 2005 | 57.58 | 1:52.24 | |||||||
Leija Johansson Junttila | 2006 | 40.36 | 2:32.60 | |||||||
Astrid Rosén | 2005 | 45.11 | 3:17.71 | |||||||
6 | Nkk Damer [2005] Lag 2 | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:36.54 | ||||||
Alma Malm | 2008 | 55.07 | 55.07 | |||||||
Alice Westerberg | 2007 | 54.88 | 1:49.95 | |||||||
Edith Nyman | 2007 | 57.05 | 2:47.00 | |||||||
Tuva Lovinge | 2006 | 49.54 | 3:36.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:44 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:45 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 34, 4X50m Medley Po 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Pojkar Lag 1 | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 3:02.61 | ||||||
Robin Lundqvist | 2005 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Elvis Ericsson | 2005 | 49.02 | 1:31.85 | |||||||
Walter Kågedal | 2005 | 51.22 | 2:23.07 | |||||||
Hugo Larsson | 2006 | 39.54 | 3:02.61 | |||||||
2 | Nkk Herrar [2005] Lag 2 | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:12.99 | ||||||
Johannes Ertas | 2006 | 47.27 | 47.27 | |||||||
Jacob Hellman | 2006 | 51.97 | 1:39.24 | |||||||
Edwin Holm | 2006 | 56.27 | 2:35.51 | |||||||
William Norén | 2006 | 37.48 | 3:12.99 | |||||||
3 | Motala SS Herrar [2005] | 2005 | Motala Simsällskap | 3:13.90 | ||||||
Edwin Brimalm | 2005 | 51.97 | 51.97 | |||||||
Otto Gustav Svensson | 2005 | 53.33 | 1:45.30 | |||||||
Gustav Fahlström | 2005 | 40.33 | 2:25.63 | |||||||
Jakob Forslund Engqvist | 2005 | 48.27 | 3:13.90 | |||||||
4 | Nkk Herrar [2005] | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:15.74 | ||||||
Otto Holmberg | 2005 | 48.06 | 48.06 | |||||||
Linus Wigh | 2005 | 57.40 | 1:45.46 | |||||||
David Ullstrand | 2005 | 45.16 | 2:30.62 | |||||||
Erik Andersson | 2005 | 45.12 | 3:15.74 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:45 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 35, 400m Frisim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.34 | 2:39.55 | 4:00.75 | 5:19.43 | |||
2 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.53 | 2:41.66 | 4:04.46 | 5:23.48 | |||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 1:19.19 | 2:44.68 | 4:09.23 | 5:32.03 | |||
4 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:21.80 | 2:53.35 | 4:25.98 | 5:58.52 | |||
5 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:26.53 | 3:01.86 | 4:38.46 | 6:11.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 36, 400m Frisim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 1:09.37 | 2:24.01 | 3:38.21 | 4:50.88 | |||
2 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:20.45 | 2:50.34 | 4:17.55 | 5:39.03 | |||
3 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:21.30 | 2:50.51 | 4:18.88 | 5:44.24 | |||
4 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:23.42 | 2:51.45 | 4:19.63 | 5:44.90 | |||
5 | Dominik Stefanovic | 2003 | Finspångs Simklubb | 1:27.00 | 3:08.66 | 4:51.72 | 6:34.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 37, 200m Frisim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.29 | 1:12.10 | 1:52.68 | 2:28.32 | |||
2 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:13.65 | 1:52.51 | 2:28.35 | |||
3 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 35.82 | 1:17.04 | 2:00.28 | 2:40.98 | |||
4 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.38 | 1:18.09 | 2:01.23 | 2:42.18 | |||
5 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.19 | 1:20.65 | 2:03.71 | 2:43.36 | |||
6 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.17 | 1:22.38 | 2:07.78 | 2:50.86 | |||
7 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.12 | 1:28.04 | 2:14.84 | 2:56.59 | |||
8 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.20 | 1:26.24 | 2:13.36 | 2:57.33 | |||
9 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.00 | 1:28.83 | 2:16.93 | 3:03.51 | |||
10 | Selma Ericsson | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.78 | 1:29.60 | 2:22.01 | 3:11.55 | |||
11 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.94 | 1:30.79 | 2:23.25 | 3:15.41 | |||
12 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 40.98 | 1:33.60 | 2:27.59 | 3:19.14 | |||
13 | Greta Rosén | 2004 | Motala Simsällskap | 46.88 | 1:42.38 | 2:38.31 | 3:30.54 | |||
- | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 38, 200m Frisim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.94 | 1:15.41 | 1:55.25 | 2:33.01 | |||
2 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 36.63 | 1:16.30 | 1:56.21 | 2:33.59 | |||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.37 | 1:18.57 | 1:59.94 | 2:38.34 | |||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:18.29 | 2:00.26 | 2:40.74 | |||
5 | Markus Stahre | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.62 | 1:20.16 | 2:03.11 | 2:42.39 | |||
6 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:26.98 | 2:15.06 | 2:59.68 | |||
7 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 42.26 | 1:28.84 | 2:14.43 | 3:09.32 | |||
8 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.21 | 1:38.88 | 2:34.09 | 3:25.54 | |||
9 | Marcus Kjellergren | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.24 | 1:41.32 | 2:38.86 | 3:31.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 39, 50m Bröstsim Fl 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 47.96 | ||||||
2 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.50 | ||||||
3 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 51.59 | ||||||
4 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.96 | ||||||
5 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.47 | ||||||
6 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.43 | ||||||
7 | Hedwig Helm | 2006 | Finspångs Simklubb | 55.45 | ||||||
8 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.73 | ||||||
9 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 58.32 | ||||||
10 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.53 | ||||||
11 | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.64 | ||||||
12 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 58.82 | ||||||
13 | Ella Nordlinder | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 59.29 | ||||||
14 | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | 59.68 | ||||||
15 | Tuva Lovinge | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.82 | ||||||
16 | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.70 | ||||||
17 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.05 | ||||||
18 | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.46 | ||||||
19 | Tuva Swahn | 2006 | Finspångs Simklubb | 1:11.31 | ||||||
- | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 40, 50m Bröstsim Po 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.42 | ||||||
2 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.41 | ||||||
3 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.12 | ||||||
4 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 54.56 | ||||||
5 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.09 | ||||||
6 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.20 | ||||||
7 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 56.31 | ||||||
8 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.48 | ||||||
9 | Edwin Holm | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.26 | ||||||
10 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 1:00.79 | ||||||
11 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:03.28 | ||||||
- | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Karl Person | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 41, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.20 | 1:32.36 | |||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.45 | 1:38.10 | |||||
3 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.95 | 1:42.89 | |||||
4 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.55 | 1:43.10 | |||||
5 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.95 | 1:45.49 | |||||
6 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.01 | 1:55.52 | |||||
7 | Nora Blom | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.11 | 1:55.98 | |||||
8 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.10 | 1:56.09 | |||||
9 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.63 | 1:57.12 | |||||
10 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.40 | 1:59.29 | |||||
11 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 58.65 | 2:01.82 | |||||
12 | Klara Haraldsson | 2005 | Motala Simsällskap | 56.41 | 2:01.87 | |||||
13 | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.62 | 2:03.38 | |||||
14 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.74 | 2:04.60 | |||||
15 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 1:01.10 | 2:11.78 | |||||
16 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 1:01.90 | 2:12.50 | |||||
17 | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.81 | 2:13.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 42, 100m Bröstsim Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 47.38 | 1:38.29 | |||||
2 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 46.62 | 1:40.07 | |||||
3 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.44 | 1:48.03 | |||||
4 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.45 | 1:57.52 | |||||
5 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.91 | 1:57.55 | |||||
6 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.86 | 1:59.24 | |||||
7 | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.47 | 1:59.72 | |||||
8 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 58.54 | 2:00.16 | |||||
9 | Linus Wigh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 55.82 | 2:02.03 | |||||
10 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 58.49 | 2:10.33 | |||||
- | Otto Gustav Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 43, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.95 | 1:29.49 | |||||
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.03 | 1:32.59 | |||||
3 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.11 | 1:33.48 | |||||
4 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 44.47 | 1:36.10 | |||||
5 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.40 | 1:37.35 | |||||
6 | Elin Heimdahl | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.19 | 1:39.35 | |||||
7 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.10 | 1:39.81 | |||||
8 | Kasandra Svan | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.82 | 1:41.99 | |||||
9 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.00 | 1:42.03 | |||||
10 | Hedvig Källsand | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.09 | 1:44.64 | |||||
11 | Julia Lindgren | 2004 | Finspångs Simklubb | 52.81 | 1:49.15 | |||||
12 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.38 | 1:49.47 | |||||
13 | Rebecka Wibäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.30 | 1:50.68 | |||||
14 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.96 | 1:52.05 | |||||
15 | Alice Wigren | 2004 | Motala Simsällskap | 55.46 | 2:00.18 | |||||
16 | Selma Sjögren | 2004 | Motala Simsällskap | 57.33 | 2:02.03 | |||||
17 | Greta Rosén | 2004 | Motala Simsällskap | 1:02.96 | 2:11.04 | |||||
18 | Amanda Wärn | 2004 | Finspångs Simklubb | 1:02.87 | 2:17.50 | |||||
- | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Lovisa Bengtsson | 2004 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:06 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:11 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 44, 100m Bröstsim Po 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.70 | 1:24.83 | |||||
2 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.45 | 1:27.94 | |||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.32 | 1:32.72 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 43.78 | 1:33.24 | |||||
5 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.00 | 1:41.75 | |||||
6 | Fredrik Holmberg | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.62 | 1:45.88 | |||||
7 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.63 | 1:46.52 | |||||
8 | Marcus Kjellergren | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.26 | 1:54.93 | |||||
9 | Axel Engström | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.46 | 1:55.50 | |||||
- | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:11 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 45, 100m Bröstsim Fl 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.47 | 1:28.45 | |||||
2 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.93 | 1:28.67 | |||||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 42.76 | 1:31.94 | |||||
4 | Felicia Svan | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.92 | 1:36.28 | |||||
5 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.94 | 1:38.51 | |||||
6 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.74 | 1:44.82 | |||||
7 | Elin Nylander | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.22 | 1:45.46 | |||||
8 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.52 | 1:46.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 46, 100m Bröstsim Po 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 37.70 | 1:19.69 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.91 | 1:30.22 | |||||
3 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.37 | 1:34.33 | |||||
4 | Kristian Aziz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.51 | 1:35.70 | |||||
5 | Filip Gidlöf | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.20 | 1:46.57 | |||||
- | Dominik Stefanovic | 2003 | Finspångs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 47, 100m Medley Fl 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 41.74 | 1:30.13 | |||||
2 | Felicia Gustavsson | 2006 | Finspångs Simklubb | 43.22 | 1:36.17 | |||||
3 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.52 | 1:40.54 | |||||
4 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.06 | 1:43.64 | |||||
5 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.26 | 1:48.00 | |||||
6 | Althaea Süsskind | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 46.40 | 1:53.06 | |||||
7 | Edith Nyman | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.60 | 1:53.45 | |||||
8 | Henny Paläng | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.77 | 1:54.72 | |||||
9 | Alice Westerberg | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 56.08 | 1:55.24 | |||||
10 | Hanna Manninen | 2006 | Motala Simsällskap | 52.73 | 1:57.18 | |||||
11 | Fanny Ivarsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 58.55 | 2:00.30 | |||||
12 | Tilda Larsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 59.29 | 2:06.78 | |||||
- | Alma Malm | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Persson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Greta Sjögren | 2007 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Oehm | 2007 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 48, 100m Medley Po 10oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.25 | 1:41.87 | |||||
2 | Jacob Hellman | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.03 | 1:42.15 | |||||
3 | Hugo Eriksson | 2006 | Finspångs Simklubb | 49.61 | 1:42.20 | |||||
4 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.78 | 1:46.57 | |||||
5 | Johannes Ertas | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.70 | 1:50.72 | |||||
6 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.06 | 1:51.93 | |||||
7 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 53.25 | 1:52.05 | |||||
8 | Edwin Holm | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.00 | 1:54.95 | |||||
9 | Olle Blom | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 57.10 | 1:58.71 | |||||
10 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 1:07.63 | 2:11.16 | |||||
11 | Troy Eriksson | 2006 | Motala Simsällskap | 1:09.60 | 2:15.34 | |||||
- | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 49, 100m Medley Fl 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:23.34 | |||||
2 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.83 | 1:26.26 | |||||
3 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.87 | 1:29.96 | |||||
4 | Ylva Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.62 | 1:35.75 | |||||
5 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.16 | 1:36.41 | |||||
6 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.09 | 1:36.57 | |||||
7 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.09 | 1:38.52 | |||||
8 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 51.45 | 1:45.57 | |||||
9 | Frida Holmqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.77 | 1:45.87 | |||||
10 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.82 | 1:46.97 | |||||
11 | Emma Werner | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.29 | 1:51.28 | |||||
12 | Darya Abbaspour | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.62 | 1:52.15 | |||||
13 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.10 | 1:52.77 | |||||
14 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 54.60 | 1:53.77 | |||||
15 | Klara Haraldsson | 2005 | Motala Simsällskap | 56.49 | 1:56.14 | |||||
- | Embla Eriksson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Kristel Aziz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 50, 100m Medley Po 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 41.82 | 1:27.96 | |||||
2 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.85 | 1:33.87 | |||||
3 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 45.60 | 1:34.10 | |||||
4 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.95 | 1:40.45 | |||||
5 | Otto Gustav Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 50.06 | 1:43.13 | |||||
6 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 54.13 | 1:47.00 | |||||
7 | Walter Kågedal | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.21 | 1:47.66 | |||||
8 | Lukas Lönneberg | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.45 | 1:48.11 | |||||
9 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.82 | 1:48.43 | |||||
10 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.40 | 1:50.97 | |||||
- | Jakob Forslund Engqvist | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Wigh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Otto Holmberg | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 51, 4X100m Frisim Fl 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Flickor 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:41.36 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 33.85 | 1:09.47 | 1:09.47 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 33.53 | 1:10.85 | 2:20.32 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 33.64 | 1:10.31 | 3:30.63 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 33.63 | 1:10.73 | 4:41.36 | ||||||
2 | Lass Flickor 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:03.13 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 37.58 | 1:19.47 | 1:19.47 | ||||||
Tilda Jaconelli | 2003 | 36.51 | 1:15.93 | 2:35.40 | ||||||
Elsa Linné | 2003 | 36.03 | 1:18.30 | 3:53.70 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 32.16 | 1:09.43 | 5:03.13 | ||||||
3 | Nkk Damer [2003] Lag 1 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:06.87 | ||||||
Ebba Hazard | 2004 | 35.01 | 1:12.98 | 1:12.98 | ||||||
Stefanie Petrovic | 2003 | 36.58 | 1:15.49 | 2:28.47 | ||||||
Ellen Lovinge | 2004 | 38.00 | 1:21.42 | 3:49.89 | ||||||
Ebba Stahlberg | 2003 | 35.80 | 1:16.98 | 5:06.87 | ||||||
4 | Lass Flickor 2003 Lag 3 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:21.45 | ||||||
Elin Friberg | 2004 | 37.24 | 1:18.36 | 1:18.36 | ||||||
Emmy Ericsson | 2003 | 38.64 | 1:19.45 | 2:37.81 | ||||||
Hedvig Källsand | 2004 | 41.12 | 1:26.61 | 4:04.42 | ||||||
Hanna Persson | 2004 | 36.60 | 1:17.03 | 5:21.45 | ||||||
5 | Lass Flickor 2003 Lag 4 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:37.46 | ||||||
Klara Lundberg | 2004 | 37.37 | 1:22.87 | 1:22.87 | ||||||
Elvira Nilsson | 2004 | 38.69 | 1:22.19 | 2:45.06 | ||||||
Rebecka Wibäck | 2004 | 41.03 | 1:29.47 | 4:14.53 | ||||||
Maja Arnell | 2004 | 38.94 | 1:22.93 | 5:37.46 | ||||||
6 | Nkk Damer [2003] Lag 2 | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:37.66 | ||||||
Elin Nylander | 2003 | 39.02 | 1:23.60 | 1:23.60 | ||||||
Felicia Svan | 2003 | 38.22 | 1:19.88 | 2:43.48 | ||||||
Selma Ericsson | 2004 | 41.54 | 1:28.47 | 4:11.95 | ||||||
Kasandra Svan | 2004 | 41.03 | 1:25.71 | 5:37.66 | ||||||
7 | Motala SS Damer [2003] | 2003 | Motala Simsällskap | 6:09.57 | ||||||
Emilia Eriksson | 2004 | 35.65 | 1:15.48 | 1:15.48 | ||||||
Alice Wigren | 2004 | 42.17 | 1:29.72 | 2:45.20 | ||||||
Selma Sjögren | 2004 | 49.86 | 1:48.62 | 4:33.82 | ||||||
Greta Rosén | 2004 | 45.54 | 1:35.75 | 6:09.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Distrikt | Utskriftsdatum | 24 april 2016 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2016 |
Gren 52, 4X100m Frisim Po 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Pojkar 2003 Lag 1 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 4:47.59 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 34.40 | 1:12.06 | 1:12.06 | ||||||
David Axelsson | 2004 | 34.03 | 1:11.50 | 2:23.56 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 33.84 | 1:13.98 | 3:37.54 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 33.22 | 1:10.05 | 4:47.59 | ||||||
2 | Lass Pojkar 2003 Lag 2 | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 5:03.62 | ||||||
Markus Stahre | 2004 | 35.52 | 1:13.70 | 1:13.70 | ||||||
Kristian Aziz | 2003 | 36.33 | 1:17.90 | 2:31.60 | ||||||
Filip Gidlöf | 2003 | 36.14 | 1:17.76 | 3:49.36 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 34.96 | 1:14.26 | 5:03.62 | ||||||
3 | Nkk Herrar [2003] | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:15.64 | ||||||
Nikola Petrovic | 2004 | 35.22 | 1:12.61 | 1:12.61 | ||||||
Fredrik Holmberg | 2004 | 37.11 | 1:19.62 | 2:32.23 | ||||||
David Malm | 2004 | 37.35 | 1:19.74 | 3:51.97 | ||||||
Aldin Mandzo | 2004 | 39.82 | 1:23.67 | 5:15.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 24 april 2016 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:40 |