2020-10-20   11:25:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid      500m  600m  700m       











 
Ida Schütt  1996      1:06.99  2:16.89  3:25.47  4:35.22  9:13.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  9:26.13      5:44.98  6:55.32  8:05.40       
                     
Anna Brandt Nielsen  1998      1:07.16  2:18.80  3:28.89  4:40.46  9:30.41   
  Lyngby Svømmeklub  9:35.98      5:52.42  7:05.65  8:18.41       
                     
Stephanie Hansen  1996      1:08.15  2:19.19  3:31.03  4:43.35  9:30.88   
  Sigma Swim Allerød  9:23.13      5:54.71  7:06.62  8:19.28       
                     
Marie-Louise Stentved  2000      1:10.17  2:24.34  3:38.30  4:52.13  9:41.62   
  Herlev Svømning  9:31.22      6:05.02  7:17.42  8:30.22       
                     
Amanda Egerod Lund  2000      1:09.39  2:23.40  3:37.97  4:54.20  9:42.54   
  Sigma Swim Allerød  9:20.08      6:06.38  7:20.56  8:33.80       
                     
Katrine Stampe  2000      1:10.37  2:24.93  3:38.91  4:52.22  9:44.19   
  Sigma Swim Allerød  9:47.31      6:04.53  7:17.80  8:32.05       
                     
Sofie Louise Nimb  2001      1:10.37  2:24.46  3:38.25  4:51.81  9:49.30   
  Lyngby Svømmeklub  9:25.52      6:05.76  7:20.51  8:35.12       
                     
Helena Berg Wenk  2000      1:08.53  2:21.75  3:36.10  4:51.27  9:52.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  9:27.51      6:07.00  7:22.13  8:37.50       
                     
Amalie Gotthard  1999      1:09.98  2:24.70  3:39.56  4:54.86  9:55.69   
  Slagelse Svømmeklub  9:42.03      6:10.87  7:26.69  8:42.09       
                     
10  Sarah Aarslew Jensen  2000      1:12.18  2:27.46  3:42.99  4:58.95  9:58.16   
  Køge Svømmeklub  9:59.99      6:13.94  7:29.62  8:44.94       
                     
11  Helena Hvid Hansen  2001      1:11.12  2:27.08  3:43.66  4:59.91  10:07.00   
  Helsingør Svømmeklub  10:14.43      6:16.80  7:33.94  8:51.05       
                     
12  Augusta Marie Christensen  2000      1:10.66  2:26.06  3:42.64  5:00.66  10:10.21   
  Hillerød Svømmeklub  9:51.74          8:53.79       
                     
13  Frederikke Petri  2001      1:12.25  2:30.09  3:48.21  5:05.82  10:12.77   
  Søllerød Svømmeklub  9:54.17      6:23.36  7:42.14  8:58.73       
                     
14  Emma Bjørnholdt  2000      1:11.35  2:25.98  3:42.00  4:59.84  10:13.12   
  Lyngby Svømmeklub  9:52.63      6:18.28  7:36.80  8:55.04       
                     
15  Karina Garne Larsen  2000      1:12.35  2:29.27  3:46.97  5:04.28  10:14.95   
  Sigma Swim Allerød  10:02.98      6:21.79  7:39.79  8:58.52       
                     
16  Sarah Missing  2001      1:11.63  2:28.75  3:45.72  5:04.70  10:17.61   
  Vest-Brøndby  9:26.81      6:25.27  7:45.24  9:02.29       
                     
17  Sofia Qvade Rasmusen  2001      1:11.11  2:28.16  3:45.80  5:04.73  10:24.86   
  Hillerød Svømmeklub  10:01.49      6:24.63  7:44.71  9:04.78       
                     
Caroline Steffensen  2000              DNF   
  Ringsted Svømme Klub  10:02.46                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark