2020-10-24   17:31:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:05   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Emilie Beckmann  1997    780  27.73        1:00.80   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  59.72                 
                     
Caroline Erichsen  1998    718  28.65        1:02.49   
  Sigma Swim Birkerød  59.73                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    667  29.35        1:04.04   
  Herlev Svømning  1:04.25                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    647  30.34        1:04.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.49                 
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    634  30.43        1:05.13   
  Sigma Swim Allerød  1:03.55                 
                     
Regitze Gaard  2001    630  30.04        1:05.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.95                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    608  30.89        1:06.06   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.47                 
                     
Katrine Stampe  2000    605  30.89        1:06.17   
  Sigma Swim Allerød  1:05.73                 
                     
Cecilie F. Jensen  1998    587  30.75        1:06.83   
  Herlev Svømning  1:04.52                 
                     
10  Kristine Barrett  1998    580  30.64        1:07.09   
  Greve Svømmeklub  1:03.60                 
                     
11  Frederikke Dons  1998    564  31.93        1:07.73   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.47                 
                     
12  Kajsa Gregersen  2001    557  31.13        1:08.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.42                 
                     
13  Nicoline Reinstrup  1998    552  31.55        1:08.23   
  Helsingør Svømmeklub  1:05.57                 
                     
14  Katrine B. Hansen  1999    544  31.29        1:08.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:05.17                 
                     
15  Sara Tang-Holbek  2000    544  32.09        1:08.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.54                 
                     
16  Hannah Strunge Nissen  1997    540  32.70        1:08.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.41                 
                     
17  Hannah Pilgaard  1999    534  32.40        1:08.96   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.68                 
                     
18  Thea Laurberg Simonsen  1997    527  32.16        1:09.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.16                 
                     
19  Maria Caroline Krumbak  2000    525  31.87        1:09.38   
  Køge Svømmeklub  1:07.95                 
                     
20  Sarah Missing  2001    512  32.53        1:09.94   
  Vest-Brøndby  1:06.63                 
                     
21  Ida Agerbak Trandum  1996    512  31.06        1:09.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.95                 
                     
22  Josephine Holm  1999    504  32.66        1:10.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:07.70                 
                     
23  Sarah Sejr Aagaard  2000    494  32.66        1:10.77   
  Farum Svømmeklub  1:12.81                 
                     
24  Amalie Frederiksen  2001    492  32.21        1:10.90   
  Slagelse Svømmeklub  1:09.73                 
                     
25  Laura Lange  2001    488  32.12        1:11.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.60                 
                     
26  Sara Krog Christoffersen  1996    480  32.67        1:11.47   
  Sigma Swim Birkerød  1:06.68                 
                     
27  Josefine Brosbøl Olsen  2001    473  33.10        1:11.83   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.08                 
                     
28  Katrine Tetzschner Madsen  2000    471  34.19        1:11.94   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.73                 
                     
29  Amanda Duus  2000    452  34.45        1:12.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.28                 
                     
30  Marie Müller  2000    428  33.68        1:14.26   
  Svømmeklubben Syd  1:12.39                 
                     
31  Stine Eskebo Nielsen  2001    425  34.66        1:14.43   
  Vest-Brøndby  1:10.02                 
                     
32  Clara Marott Schelde  2000    421  33.26        1:14.68   
  Farum Svømmeklub  1:12.13                 
                     
33  Cecilie Elkjær  2001    408  33.63        1:15.47   
  Hvidovre Svømme Klub  1:10.23                 
                     
34  Maria Borre Jacobsen  2001    366  35.64        1:18.23   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.66                 
                     
35  Frida Hausting Jørgensen  2001    306  38.59        1:22.99   
  Søllerød Svømmeklub  1:11.67                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark