2020-10-20   10:38:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 09.00

Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  20 marts 2016   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  12:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  18 marts 2016         
 
 
Løb 34, 200m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid                 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    644  28.33  1:02.65  1:40.27    2:11.96  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:06.53                 
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    627  28.15  1:05.15  1:41.91    2:13.18   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.88                 
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    601  28.29  1:06.36  1:43.22    2:15.06  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:08.55                 
                     
Sebastian Tullberg  2000    588  28.21  1:04.93  1:45.60    2:16.00   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.41                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    584  29.73  1:05.92  1:44.96    2:16.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:15.73                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    571  28.34  1:02.71  1:46.23    2:17.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:18.25                 
                     
Jonathan Müller  1997    569  28.94  1:05.25  1:44.69    2:17.53   
  Svømmeklubben Syd  2:09.68                 
                     
Hannibal Steenfos  1996    569  29.31  1:05.99  1:46.75    2:17.54   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.51                 
                     
Viktor Holm  1996    565  30.02  1:05.04  1:46.51    2:17.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.42                 
                     
10  Jacob Holst  1991    538  28.50  1:05.93  1:48.70    2:20.15   
  Køge Svømmeklub  2:20.08                 
                     
11  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    536  29.11  1:06.04  1:46.99    2:20.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:16.46                 
                     
12  Philip Krogh Brønnicke  2000    535  29.58  1:07.48  1:50.27    2:20.39   
  Køge Svømmeklub  2:16.99                 
                     
13  Jon Riedel Pedersen  1998    534  28.34  1:04.01  1:47.43    2:20.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:13.90                 
                     
14  Rasmus Hasemann  1996    534  28.93  1:05.90  1:46.21    2:20.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:13.96                 
                     
15  Mads Rishøj  1999    533  29.63  1:08.17  1:47.84    2:20.59  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:23.57                 
                     
16  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    530  30.49  1:05.07  1:47.38    2:20.83  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  2:17.42                 
                     
17  Oliver Berggren Smidt  1997    529  29.79  1:05.93  1:48.00    2:20.90  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:15.93                 
                     
18  Pierre Høgenhaug  1999    523  29.71  1:09.51  1:49.58    2:21.48  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  2:23.82                 
                     
19  Alexander Aslak Nørgaard  2000    521  30.59  1:07.87  1:49.57    2:21.63  Deltager ikke i finalen 
  Søllerød Svømmeklub  2:23.46                 
                     
20  Mathias Yu Fagerberg  2000    521  28.85  1:07.09  1:49.87    2:21.67   
  Ishøj Svømme Klub  2:17.68                 
                     
21  Emil Engels Henriksen  1999    507  29.17  1:06.60  1:49.73    2:22.92   
  Sigma Swim Allerød  2:14.30                 
                     
22  Magnus Lundgren  1996    494  30.90  1:10.28  1:53.21    2:24.15   
  Køge Svømmeklub  2:16.69                 
                     
23  Mathias Nielsen  1999    491  30.32  1:08.86  1:51.45    2:24.48   
  Køge Svømmeklub  2:17.14                 
                     
24  Julius Munk  2000    484  29.77  1:07.87  1:52.66    2:25.16   
  Helsingør Svømmeklub  2:18.77                 
                     
25  Mads Midtbøll  1998    482  31.75  1:11.23  1:54.25    2:25.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:22.44                 
                     
26  Jakob Schmidt  1999    459  30.27  1:09.84  1:52.63    2:27.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:22.49                 
                     
27  Christian Andersen  1999    458  31.03  1:10.00  1:55.57    2:27.89   
  Søllerød Svømmeklub  2:22.46                 
                     
28  Lucas Alexander Meng  2000    454  30.98  1:09.12  1:55.65    2:28.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:24.34                 
                     
29  Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    449  30.01  1:13.99  1:56.19    2:28.84   
  Køge Svømmeklub  2:24.74                 
                     
30  Jacob Holm  2000    447  31.51  1:12.60  1:52.36    2:29.05   
  Køge Svømmeklub  2:23.35                 
                     
31  Johan Feld Sørensen  1999    444  31.53  1:10.34  1:54.73    2:29.42   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.41                 
                     
32  Jeppe Mathiassen  2000    436  32.16  1:09.75  1:55.51    2:30.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:24.71                 
                     
33  Jakob Petersen  1999    426  31.32  1:11.11  1:56.73    2:31.42   
  Hvidovre Svømme Klub  2:21.71                 
                     
34  Thor B. Hansen  2000    416  32.57  1:13.29  1:56.76    2:32.63   
  Køge Svømmeklub  2:26.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.06  Udskriftsdato  20 marts 2016 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  12:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark